Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30851) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy HP 2260SH laptophoz chipset drivert honnan lehet leszedni? Néztem a hp oldalát, de ott nem találtam hozzá chipset (/lapkakészlet) drivert :(

(#30852) cigam válasza Darth_Revan (#30851) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A HP olala szerint:
Lapkakészlet
AMD A70M FCH

Sztem töltsd a a HPsupportassistant-ot. Az feltesz minden szükséges drivert.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30853) prebuds válasza prebuds (#30815) üzenetére


prebuds
aktív tag

Valaki?

"HP 6730b-s laptopommal van egy másik baj is: meghibásodott az akkumulátor, ezt a rendszer jelezte is nekem. Milyet érdemes venni? Én ezt találtam, ami árban jó. Vagy honnan és milyet érdemes venni? Az eredeti iszonyat drága."

Hol lehet bontott cuccot venni? Laptopbonto.hu-t próbáltam, de nincs olyan, ami nekem jó.

(#30854) Répapüré válasza Dell XPS (#30850) üzenetére


Répapüré
tag

Szia!

Köszönöm a tárgyilagos és kimerítő infót.
Nekem eddig is benne volt de ez ez ismerősöm elbizonytalanított.
Azt hiszem, elmondom neki ami itt megosztottál velünk.

Köszi.
Szia.

(#30855) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek bármi gyakorlati tanácsa azzal kapcsolatban, hogy miért sz_r a notim hűtése? HP 8530, 1 hónapja volt újrapasztázva és kitakarítva, semmit nem segített. Fél éve mintha megőrült volna, állandóan 50 fok körül mozog a proci az eddigi 40 helyett, szobahőfoktól szinte függetlenül, idle. Ez a 10 fok eltérés nem tűnik soknak, de annyira pont elég, hogy állandóan kapcsolgat a venti a különböző fokozatok között, és baromi idegesítő :\

(#30856) Marseille199


Marseille199
senior tag

Sziasztok! Lassan sínene vagyok a lapossal (Pavilion G6 2303SH). Igz, csak win8 ment rá, de beletörődtem. Nem is ez a baj. Hanem az, hogy a funkciógombok bár működnek, de az fn gomb megnyomása nélkül, és hiába állítom be biosban, hogy úgy működjenek, nem jegyzi meg. A videókártya sem akar működni, pedig fent van a driver, de semmi, csak az integrált és az is szórakozik. Mit tehetek ilyenkor, mert már teljesen becsavarodtam.. :(

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#30857) prebuds


prebuds
aktív tag

Sziasztok! Hadd ajánljam egy fórumtársunkat, aki laptopok javításával foglalkozik: KillHates [link]

Én szerviz helyett ezentúl hozzá fogom vinni, bármiféle gond lesz a laptopommal. Komoly eszközökkel rendelkezik, és legtöbb esetben a helyszínen megvárható a javítás, tisztítás - végig is nézheted. Egy szerviznél minimum 2x kell menni, plusz az adataidat is le kell védeni - itt nincs erre szükség! KillHates Tökölön dolgozik, de bp-ről a benzinpénzt is beleszámolva még olcsóbban jött ki, mintha szervizbe vittem volna. Ráadásul olyan alapos munkát végez, amit egy szervizbe 100%, hogy nem csinálnak meg. Lelkes és korrekt, ha kérdezel, magyaráz közben :)

Szóval akinek gondja van a laptopjával, vagy szeretne bele ramot venni, procit cserélni stb, az forduljon KillHates-hez! Mobilszáma az adatlapján.

(#30858) NEMO1968 válasza prebuds (#30857) üzenetére


NEMO1968
őstag

Magyaráz Ő akkor is,ha nem kérdezel :D .
Én kétszer jártam nála,de rengeteget tanultam tőle,és ráadásul kitűnő munkát végez. :C

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30859) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Erről vélemény?
HP635-ös

Processzor: AMD Dual-Core E-450 APU with Radeon HD Graphics 1,65 GHz
Memória: 4 GB DDR3 1330 Mhz
Akkumulátor: 6 cellás, üzemidő 4 óra 40 perc
Videókártya: ATI Mobility™Radeon™ HD4250 2 GB
HDD: 320GB SATA 5400rpm
Kijelző: 15,6" HD LED matt TFT 16:9 (1366 x 768)
SUSE Linux Enterprise 11
Op. rendszer: Windows 7

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#30860) Kácsa válasza Sanyabá (#30859) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Ha filmnézésre,internetezésre szeretnéd, akkor megfelel. Amúgy a proci gyenge CPU, hiába kétmagos, 1,65GHz magonként, és 0,5 MB gyorsítótárral magonként. A videokártya GPU nem egy bajnok, csak 256 MB-os saját memóriája van. Ilyen van faterom gépében, egy 2 GHz,kétmagos proci (2 MB gyorsítótárral) társaságában.A HD filmeket viszi, HDMI kimenettel megbirkózik.
Játékra nem ajánlott.

ZoLee

(#30861) Kácsa válasza Sanyabá (#30859) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Lejárt a szerk. időm:
Itt van egy kis olvasnivaló róla HP635 teszt.

ZoLee

(#30862) Sanyabá válasza Kácsa (#30860) üzenetére


Sanyabá
senior tag

16 éves fiamnak kellene , játszani van Xbox. Tehát inkább netezni,iskolai dolgokra kellene . Ja ami lényeg az ár , már 65 -ért , 2 év garival hozzá tudnék jutni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#30863) n_stolz válasza n_stolz (#30839) üzenetére


n_stolz
tag

Esetleg valaki, vélemény? :B

n_stolz

(#30864) Kácsa válasza Sanyabá (#30862) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Az ár tényleg jó,pláne ha 2 év garit is adnak hozzá.
Gyereknek filmnézésre,zenehallgatásra,iskolai dolgokra (nem CAD, meg hasonló) jó vétel.

n_stolz

Keresd KillHates fórumtagot.

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#30867) Dell XPS válasza Sanyabá (#30862) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Megéri, amennyiben Nektek megfelel, igaz igen "gyengécske" (elmondták előttem), azért is van, hogy áron alul árulják, mert nem erre számítottak a paraméterek ellenére sem. Szóval az eseten többségében ez az eladás oka.

Üdv, Dell XPS

(#30871) Dell XPS válasza n_stolz (#30863) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nincs lehetőséged egy másik adapterrel megnézned, vagy egy multiméterrel ellenőrizni? Mi van az akkumulátor kérdésével, mert arról nem szóltál. Amit leírtál az nem tűnik elsőre táp, ill. töltő-áramkör hibának, bár nem teljesen értettem. Ilyen hiba jelenséget az alaplapi feszültség szabályozók (MosFet), és kapcsoló (Schmitt-Triger), nem gyakran okoznak. Az alaplapon lévő táp-aljzatra gondoltál, amikor a rendellenes érintkezési problémát felvetetted a tápcsatlakozónál?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#30872) ST05


ST05
őstag

Sziasztok !
MI lehet a 15" feletti alternatívája eme fujitsu-nak,
nagyobb kijelző kellene, és maradjon könnyü relatíve,
és lehet gyengébb valamivel? (i5-i7,ssd kell) köszi a tanácsot,
egy ilyem Samu-rol mit kell/lehet tudni, jo választás lehet-e ?
( gyártót illetően is érdekellne 1-2 javallat, ki gyárt most finomat, ami nem alma.) ;]
:R

[ Szerkesztve ]

(#30873) Dell XPS válasza ST05 (#30872) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Továbbítani kellene a megfelelő fórumba a kérdésedet: Milyen notebookot vegyek? Kiemelt téma)

Köszi!

Üdv, Dell XPS

(#30874) ST05 válasza Dell XPS (#30873) üzenetére


ST05
őstag

értem ,köszönöm :R

(#30875) sagit válasza jorden06 (#30855) üzenetére


sagit
addikt

hwinfo 64 a te programod, tudod vele szabályozni a ventilátort

nekem 2530p-n pl fix 2500 rpm, hangtalan és netezés közben 35-40 fok a jellemző, most pl csak 33

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30876) hhx


hhx
tag

Régebben többen hiányolták a 2530p F13 no-whitelist Bios-t.
Dropbox-ban megosztottam, innen letölthetitek.

Én is ezt használom. :)

(#30877) sagit válasza hhx (#30876) üzenetére


sagit
addikt

én is használnám, de nem tudok downgradelni f22-ről :/

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30878) ElVisZ válasza Dell XPS (#30819) üzenetére


ElVisZ
tag

Szia.

Na felhívtam őket hétfő reggel, mondták hogy semmi gond nincsen, de sajnos a 2 napot nem tudják vállalni, mert itt nem olyan az ellátottság mint az USA-ban, majd kedden vagy szerdán jönnek érte és kb 1 hét mire visszahozzák, mondom oké ez magyarország, belefér... Erre, most hívtak hogy közben kiderült hogy mégsem Pickup-os a garancia és be kell vinni a legközelebbi szervízbe és ott megcsinálják és majd érte kell menni.

Akkor most mondja meg nekem valaki hogy ilyenkor mivan mert már szétb@sz az ideg! :W

Első hozzászólásom: [link]

szerk.: Tudja valaki az európai központ e-mail címét?

[ Szerkesztve ]

(#30879) Répapüré válasza ElVisZ (#30878) üzenetére


Répapüré
tag

Szia!

A válaszom nem fog Neked segíteni,ezért írok off-ként.
Mivel írtad, hogy ez Magyarország...
Azért mert ők később felhívtak, hogy kiderült...és vidd be, mert nem pickup-os garancia, nem jelenti feltétlenül azt, hogy valóban nem az.
Lazán megpróbálhatják eljátszani, hogy :" Menjen érte a F...-om, hozza be! "
Sok esetben addig érdekes az ügyfél, ameddig vásárol,tovább nem.
Sajnos ez is Magyarország...
Nem állítom,hogy így van, de én csak azért mert ők azt mondták, nem lennék benne biztos...
Más példa, de én úgy vettem új mosógépet, ha a régit is lecipelik.
Felhozták az újat, de elég gyorsan fordultak ki, utánuk kellett szólnom, hogy a régit vinni kellene.
Nem mosolyogtak, de elvitték...

(#30880) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion dv6-3110eh XS082EA notebookom, és szeretném rákötni a TV-re.
A hangeszközöknél megjelenik a HDMI, de nem ad ki hangot hanem kiírja hogy az eszköz használatban van.

Végig csináltam azokat amiket leírnak a HP oldalán, de egyik sem segített.
driver visszaállítás, újra telepítés etc...
Tudnátok segíteni, hogy mit telepítsek ami megoldja ?

Segítséget előre is köszönöm.

PSN: sirarcheer

(#30882) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

azt tudja valaki, hogy a hp driver letöltő oldalon az adott laptophoz melyik file-ban szokott lenni a képernyőhöz az icc file? vagy van egyáltalán az adott laptophoz hp oldalról letölthető icc file?

(#30883) alcsabi


alcsabi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Compaq Evo N620c típusú laptopom.

A beépített wifi kártyája működik ugyan, de csak akkor ha fél méter távolságra van a routertől. Szétszedtem és azt tapasztaltam, hogy nincs rákötve semmiféle antenna. Van 2 drót a kártya környékén de azoknak olyan a foglalata ami nem megy rá a kártyára. A kártyán van hely az antennának viszont nem tudom honnan tudnék antennát szerezni hozzá.

Maga a gyártó em úgy adja ki ezeket, hogy antenna is van awifi kártyához vagy ez gyárilag nem volt wifis és utólag tettek bele egy kártyát.

Aki tud kérem segítsen, hogy tudnék antennát rakni ehhez a kártyához.


[ Szerkesztve ]

(#30884) albi31 válasza alcsabi (#30883) üzenetére


albi31
senior tag

A képen látható kábelek a modemet éltetik,és nem a wifi-t,ahova a wifit tetted oda modem kell,amit már senki sem használ.
Jól gondolod,ezt wifi nélkül adták ki,és nincs kiépítve a kábel a kijelzőbe és a gép felé.USB-s wifi-vel használd!

[ Szerkesztve ]

(#30885) alcsabi válasza albi31 (#30884) üzenetére


alcsabi
csendes tag

köszönöm a gyors infót! Valahogy nem lehetne beépíteni egy antennát? Pl valami drótdarabot betrennék amire raknék olyan csatlakozót ami rámenne a kártyára

Am mi a pontos neve annak a csatinak ami erre a kártyára megy?

(#30886) albi31 válasza alcsabi (#30885) üzenetére


albi31
senior tag

Bele lehetne barkácsolni,de szerintem,nem lenne egyszerű,de ha te képes vagy rá,akkor hajrá!

Ilyent kellene szerezned,ez IBM-ből valósi,persze,van nekem is,ha nagyon kell!

(#30887) fps8


fps8
senior tag

Üdvözlet!
A minap, boldog tulajdonosa lettem egy Elitebook 6910p gépezetnek.
Ujjlenyomat olvasóról kéne 1-2 tapasztalat, illetve infó. Ki szereti, ki nem, és miért? Sok szivás van vele? Milyen dolgokra lehet használni? Milyen szoftver kell hozzá?
A gépen jelenleg angol billentyűzet pihen, és nem találom a hosszú i-t :D
Ötlet hogy merre keressem?
A space van hogy nehezen, illetve erősebb nyomás hatására aktiválódik... ha jobb oldalt nyomom akkor fordul elő néha. Ez használatból eredő hiba?

"War... war never changes"

(#30888) adidas4death válasza fps8 (#30887) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Nekem ugyan más tipusú HP laposom van, de szintén van belle ujjlenyomatolvasó, és speciel én szeretem.
(bejelentkezés, zárolás funkció van nekem még csak beállitva az ujjaimra ugyan de nagyon kényelmes megoldás nekem tetszik.
Meg lehetne még programinditásokat is ráállitani az ujjakra amilyen progit csak akarsz :) )

Viszont jótanács, ha bejelentkezésre állitasz egy ujjat, azért hagyj meg egy sima beírandó jelszót is, ha esetleg nem menne az olvasó, Nekem még nem volt ilyen gondom de az ördög soha nem alszik mint tudjuk, és más fórumon ahol olvasgatok zárták már ki magukat a kollégák így. :D

az "í" betű ugyan ott van ahol a sima billentyűzeten, a bal oldali SHIFT mellett közvetlenül. :K
matricázd magyarra a bill-t, nekem is ugy van mivel olaszból jött a laptop

A space elképzelhető, hogy elhasználódás, de lehet, hogy csak kiugrott a helyéről az egyik pöcök ami tartja és ezért.

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#30889) fps8 válasza adidas4death (#30888) üzenetére


fps8
senior tag

Sajnos nincs ott az i! A shift mellett közvetlenül az y van.
Kell win driver az olvasohoz?

"War... war never changes"

(#30890) wwhy válasza fps8 (#30889) üzenetére


wwhy
veterán

lenyomva tart bal oldali ALT + 0237 kód.

vagy jobb oldali ALTgr+J és ALTGr+I.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#30891) fps8 válasza wwhy (#30890) üzenetére


fps8
senior tag

akkor alt+fn+a kód, nice :(
Akkor maradok inkább a jobb gombos, automatikus javításnál.

"War... war never changes"

(#30892) n_stolz


n_stolz
tag

Hali!
Gyárilag 18,5V és 3,5A-es az adapterem. Abból nagy baj lehet, ha 19V-on és 4,7A-es töltőre cserélem? Tehát nagy baj lenne, ha nagyobb lenne a tápfeszültség?
Üdv

n_stolz

(#30893) NEMO1968 válasza n_stolz (#30892) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nem.
Az a 0.5V nem igazán számít,és ha az A érték magasabb,az csak jó.
Nem fog annyira melegedni a töltőd.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30894) albi31 válasza n_stolz (#30892) üzenetére


albi31
senior tag

Az teljesen jó,sőt jobb is,mert nagyobb a teljesítménye(ás ezért sem melegedik akkorát mint a kisebb teljesítményű),hisz P=U×I vagyis 18.5V×3.5A=65W (64.75W) 19V×4.74A=90W (90.06W)

(#30895) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

nem tudom mennyire idevaló a kérdés, de segítségre lenne szükségem.
Adott egy HP EliteBook 8460p, még van rá bőven Next business day gari vagy mi a szösz :).
Van valakinek segítőkész HP-s szervizes embere, akivel lehetne egyezkedni?
A gondom az, hogy nincs a laptopban kamera, viszont nekem nagyon kellene bele. Mivel garis, nem szeretném én megbontani, és valami olyasmi érdekelne, hogy egy szervizes emberke garis javítás miatt rakna bele, vagy nem tudom. Tudnátok ebben segíteni? PÜ-ben inkább szerintem.

Köszi!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#30896) wwhy válasza JoceeHunt (#30895) üzenetére


wwhy
veterán

Garis javítás keretében csak a hibás alkatrészt cserélik, nem upgradelik a terméket ...
Egyezkedni nem lehet, mert a hibás terméket le kell adni, illetve a hibás alkatrész sorszáma/a sorozatszám alapján ellenőrzött eredeti konfig. alapján kérik az újat.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#30897) JoceeHunt válasza wwhy (#30896) üzenetére


JoceeHunt
őstag

:(. Azért köszönöm! Akkor sehogy nem lenne lehetőségem kamerára? A helye benne van.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#30898) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Lassan kezd meghalni a most használt FS gépünk. Öreg és finoman szólva nem jó.

Ezt néztem ki helyette. Így elsőre.

HP Pavilion G6-2260SH C5S70EA

a másik kategória ez lenne bár ő nagyon low end, én azért egy World of Tankot szeretnék tolni rajta néha vagy egy kis stratégia játékot!:)

Mert netre ez bőven elég lenne nekünk. De én ennél egy picivel többet szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30899) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok.
A 6910p gépemen gyári magyar win xp van telepítve. Amikor netezek vele, 1-2 óránként szinte rendszeresen elveszíti a wifi hálózatot, és újra csatlakozik. Mi baja lehet?
(hálózati töltőről megy)
A jelszint jó, itt van a szobában a rooter!

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#30900) wwhy válasza fps8 (#30899) üzenetére


wwhy
veterán

vszleg az a baj, h rooter van ;]

Esetleg energiagazdálkodásnál nincs beállítva vmi, h letiltsa :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.