Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30901) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Probook 4535s széria mennyiben másabb mint az ElitEbook?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#30902) fps8 válasza Sanyabá (#30901) üzenetére


fps8
senior tag

Sziasztok.
A minap vettem egy új 100/100%-os hdd-t a 6910p notimba, de még mindíg nem akar felmenni rá a windows 7.
Eljut a bootolást követő második fehér betöltő csík háromnegyedéig, és egyszerűen leáll tőle a gép. Nem a hőfokok hibája, mert van rajta alapbol egy windows, és azzal megy. Vajon mi lehet vele?
Már a bios-át is frissítettem pedig. :(

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#30903) Sanyabá válasza fps8 (#30902) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Hm, gondolom ez nem nekem szólt?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#30904) Dhampir válasza Sanyabá (#30901) üzenetére


Dhampir
félisten

Magnéziumvázat vagy aljzatot nem fogsz találni benne, de a tömegcuccokhoz képest, "belépő szintű" üzleti gépként kitűnik jó minőségével.
Jól észrevehető különbséget jelent még a csatlakozók, portok rossz elhelyezése a laptop két oldalán, előre sűrítve.

A legutóbbi ProBook-szériából már sok minden kimaradt; ExpressCard csatlakozó nincsen benne, és nem is dokkolható a gép. Ettől függetlenül bevállalható, például én a 17,3" kijelzőméretet preferálom, bár nagyobb súlya miatt (3kg körüli) nehezebb cipelni, viszont munkagépként annál kényelmesebb használni.

A ProBookok létezik egy magasabb kategóriája, a hatos számmal kezdődő széria, amely kivitelében már szinte EliteBook minőséget képvisel, és jóval drágább is a "sima" ProBooknál.

Kereskedelemmel foglalkozó ember írta nekem egyszer, hogy ez a négyes széria csak "konzumer". Ettől függetlenül szerintem az nem baj, mert rendesen összeszerelt masinák ezek, a felhasznált műanyag is jobb az átlagosnál. Élőben meg kell nyomogatni egyet, hogy meglásd, vajon jó barátok lesztek-e. :)

(#30905) Dell XPS válasza fps8 (#30902) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem jó a telepítő média, kellene egy "jobb", amikor ODD illesztőt kér, szinte kiabálja a problémát...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#30906) fps8 válasza Dell XPS (#30905) üzenetére


fps8
senior tag

Tehát a windows verzion-al lesz a gond úgy érzed? :F

"War... war never changes"

(#30907) #32577792 válasza Dhampir (#30904) üzenetére


#32577792
törölt tag

4530s
ExpressCard csati van!
Portok oldalt, teljesen jó helyen számomra. Mi a probléma ezzel?
USB3.0 azért még ma sem teljesen megszokott
SATAIII támogatás - ez sem annyira elterjedt - SSD esetén kimondott előny
Átlagosnál jobb hang
Matt kijelző - spec én ezt jobban szeretem
Egy kézzel megemeled és nem nyiklik-nyaklik, mint pl. a Samsung 3 széria

(#30908) Dhampir válasza #32577792 (#30907) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt írtam, elolvastad? :F

A legutóbbi ProBook-szériából már sok minden kimaradt; ExpressCard csatlakozó nincsen benne, és nem is dokkolható a gép.

A legutóbbi új szériáról beszéltem, természetesen a kérdező által említett szériában még van, sehol nem írtam azt, hogy abban nincsen!

Mint amiképpen a 4730s-ben volt, de a 4740s-ben már nem található.

Portok oldalt, teljesen jó helyen számomra. Mi a probléma ezzel?

Ezek szerint még nem volt dolgod üzleti szériával, ami nem baj, csak akkor tudnád, hogy sokkal jobb a portok elosztása, nem keletkezik zavaró kábelrengeteg a gép oldalán.

Ne nekem írjad ezeket, hanem Sanyabá kollégának.

[ Szerkesztve ]

(#30909) xward


xward
tag

sziasztok!

lehet nem jó helyre irok de segitségre volna szükségem

volna nekem egy compaq presario v5000 laptopom

intel celeron M 530 1.79GHz (conroe) socket 479 mPGA fsb533

procival szerelve s az volna a kérdésem hogy lehet e ebbe a laptopba nagyobb procit tenni

legalább egy intel pentium 2ghz vagy 2.2ghz körüli már jó lenne vagy egyátalán mi az amit bir még

a laptop adatai még

2x512 ram DDR2

intel moble 945

alaplap hewlett packard

előre is köszönöm a válaszokat

by xward

(#30910) AxBattler válasza Dhampir (#30908) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, az Elitebook-omban sokkal jobb helyen vannak a portok, mint ezekben a Probook-okban!
De ez legyen a legnagyobb gond!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30911) Dhampir válasza AxBattler (#30910) üzenetére


Dhampir
félisten

Bizony. :K

Amikor egy félmilliós, más cég gyártotta csúcskategóriás laptopban zörög a Touchpad és a műanyag kijelzőkeret elállós (bár ez utóbbi már ProBooknál is előfordult), és vacak műanyag borítás fedi a billentyűzet előtti részt, akkor ehhez képest a ProBook bizony tud jobb is lenni.

A szerény kivitel ellenére is jó minőség a Hewlett Packard gyártót dicséri!

[ Szerkesztve ]

(#30912) #32577792 válasza Dhampir (#30908) üzenetére


#32577792
törölt tag

Természetesen elolvastam, én kérek elnézést, hogy írni mertem arról a szériáról, amiről a kérdés szólt!

Székely bácsi ballag az úton.
Szembejön vele egy másik székely bácsi aki megkérdi:
- Mennyi az idő komám?
- Elég szépen süt a nap - válaszolja.

(#30914) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Nekem van egy ElitEbook 8530p-m, a családba lenne ez a Probook 4535s, de mivel még nem láttam, nem szeretnék vele mellé fogni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#30915) Dhampir válasza Sanyabá (#30914) üzenetére


Dhampir
félisten

A kasztni minősége és a rajta lévő portok elhelyezése tekintetében az EliteBook alá sorolható, de általános felhasználásra; munkára, filmnézésre és az adott típusban megtalálható grafikus gyorsítótól függően szerényebb játékra is alkalmas.

A ProBookoknál felhasznált anyagminőség és összeszerelés túllépi a "consumer" gépek javánál tapasztalható silány minőséget.

Élőben mindenképpen érdemes megvizsgálni.

(#30916) Sanyabá válasza Dhampir (#30915) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm!
Ha lesz rá lehetőségem meg tapogatom.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#30917) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. HP ProBook 4530S-hez tudnátok ajánlani olyan dokkolót ami rendesen is működik? HSTNN S02X van hozzá, de egy egy rakás .... Köszi!

(#30918) Dhampir válasza KaiotEch (#30917) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak egy tipp, talán kérdezd meg SeniorTillát (TEL: 20/501-6277), hátha tud megfelelőt ajánlani.

(#30919) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv!

Egy HP Dv6 6169SL-em van, és érdeklődnék, hogy lenne-e mód a kijelző cserére?
ennek sincs semmi gondja, csak kiváncsi vagyok hogy lehet-e bele tenni Full HD kijelzőt, és ha igen akkor kb mennyi lenne

Előre is köszönöm. :R

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#30920) hurenzon


hurenzon
senior tag

Sziasztok!
A következő problémán van. Van egy Hp pavilon g6 laptopom és ezen egy Generic Adapter bluetooth driver 2006.06.21. 6.1.7601.17889 verziójú szoftver van.
ami nem támogatja a samsung dokkolómat, csak össze lehet csatlakoztatni, de nem tudom lejátszani rajta a hangot. Azt írj ki hogy nem találja az illesztőprogramot.
A testvérem laptopján egy másik fajta bluetooth van ami már 2011 kiadás és más a gyártó is.
samsung DA-E650 dokkolóm van ,amin 3.0 bluetooth -tal szerelt.
Mit lehetne tenni, hogy az Én gépemen is működjön?
Előre is köszi a segítséget.

(#30921) Dhampir válasza hurenzon (#30920) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes itt is megkérdezned: Azonnali notebookos kérdések órája

(#30922) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok.
Adott egy 6910p noti, ami lassan már az őrületbe kerget.
A wifi valamiért egyfolytában ledobál. Van hogy teljesen lecsatlakozik, de van hogy csak az internet elérés szűnik meg. Wifi kikapcs/újraindítás segít, de előfordul hogy óránként 4x-5x lecsatlakozik. Egy egyszerű letöltést nem tudok vele végigcsinálni...
Több rooteren is próbáltam már, és azt is néztem már hogy amikor a laptopon nincs internet, mobilról továbbra is jól működik a wifi.
Próbáltam jelszó nélkül, és jelszóval is, ugyan az a történet.
Hálózatba dugva, és akkuról is ugyan az. Nem tudom már mit tehetnék vele, hogy ne csinálja ezt folyton.
Letöltöttem hozzá a HP wireless assistant programot a gyártó oldaláról, de az sem segített.
Mit tehetek még, hogy ne kelljen az asztalnál ülnöm akárhányszor le akarok tölteni egy programot? :W :W :W

Kábelről egyébként hibátlan!!!

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#30923) sagit válasza fps8 (#30922) üzenetére


sagit
addikt

driver update?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30924) fps8 válasza sagit (#30923) üzenetére


fps8
senior tag

Igen, pont most válaszoltam a másik topicban is, hogy eddig ez eszembe sem jutott. Mindig a hp oldalán kerestem a drivert, pedig az már egy 3 éves megoldás volt... :DDD
:R

"War... war never changes"

(#30925) sagit válasza fps8 (#30924) üzenetére


sagit
addikt

szuper :)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30926) LaptopSystem

sziasztok
tudom nem feltétlenül illik ide de nem tud esetleg közületek valaki HP8440P-hez Bluetooth modult?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#30927) Répapüré válasza sirarcheer (#30880) üzenetére


Répapüré
tag

Szia!

Nem tudom,válaszolt e már valaki, de a HDMI Output hangerejét külön lehet állítani.nekem alapból teljesen le van némítva.Ráklikkelek a tálcán a kis nyílra/rejtett ikonok megjelenítése/ majd ott Az IDT audiokezelők beállítása.Azon belül van az ATI HDMI Output ami nálam le van némítva.

(#30928) fps8 válasza LaptopSystem (#30926) üzenetére


fps8
senior tag

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de szerintem akármelyik laptopba való bt. modult ,megveheted hozzá ami belefér a számára kialakított helyre. A windows, vagy bármi más amit használsz ugyan úgy tudja telepíteni.
:K

"War... war never changes"

(#30929) albi31 válasza fps8 (#30928) üzenetére


albi31
senior tag

alfa156 ennél sokkal jobban benne van a témában,mert notebookokkal foglalkozik(ha valakitől érdemes gépet venni,akkor az ő),de persze egyértelmű hogy segítség szinten írtad amit írtál,de sajnos nem jó akármi.

(#30930) cigam válasza LaptopSystem (#30926) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Csak e-bay-en :( Amúgy filléres holmi 2k alatt vanaz ára)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30931) LaptopSystem válasza cigam (#30930) üzenetére

Tudom de ha most kellene akkor persze nincsen :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#30932) turbulencia8 válasza LaptopSystem (#30931) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szia!
Neked vannak HP 2530p alkatrészeid? Elkezdett néha vibrálni a képernyőm, több drivert kipróbáltam nem szűnt meg a dolog, ez alaplap csere lesz mindenképp? Vagy kezdjem a szalagkábellel? Üdv!

(#30933) LaptopSystem válasza turbulencia8 (#30932) üzenetére

szalagkábel inverter és kijelző hiba is lehet

én nem gondolnék rögtön alaplapcserére

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#30934) NEMO1968 válasza fps8 (#30928) üzenetére


NEMO1968
őstag

Azért a csatiját nem árt megnézni.
Van köztük némi kis eltérés.
Pl. HP PAVILION DV 7000 nem jó a 9700-ba.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30935) szoke12


szoke12
őstag

Üdv!
Megpatkoltam egy hp PPPO-12A töltőt. megy vele a gép, de csak 18,5 voltot ad le. az jó?
Vagy inkább kuka?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#30936) baevtoba


baevtoba
csendes tag

Üdv.
Pavilion dv6-on HDD cseréltem és szeretnék quickweb-et felrakni rá. Ha valaki tudja a megoldást,
kérem írja meg. Win7 32 bit operácios rendszer van a gépen. Az eredeti HDD-n is ez volt.
Minden szolgáltatást sikerült felrakni ( advisor,mediasmart ) de a quickweb nem sikerül.

Az ötleteket előre is köszönöm.

BAEVTOBA

(#30937) sagit válasza turbulencia8 (#30932) üzenetére


sagit
addikt

(nekem van egy webkamerám 2530p-be :U :DDD )

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30938) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van egy HP nx9010es gép itthon. A tudásához képest nem rossz gép, de hangos mint az állat? Mitől lehet?

CPU: 56°C
HDD: 42°C

Lehet, hogy ventit kellene benne cserélni? Illetve wifi kártyát lehet bele tenni?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30939) Eflek


Eflek
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy Asus laptopra, viszont 40.000 -ret adnék érte max. Oké, hogy nem sok, de kell ebben a hónapban, ha valaki összeszed nekem ennyi idő alatt, azt nagyra értékelem, köszönöm, sziasztok! :)

(#30940) cigam válasza Eflek (#30939) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Jól értem? Egy HP topikban keresel magadnak ASUS notit, ráadásul úgy hogy mi vadásszuk le neked a legjobb ajánlatot?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30941) albi31 válasza cigam (#30940) üzenetére


albi31
senior tag

szerintem,igen! :F

(#30942) #32577792 válasza Eflek (#30939) üzenetére


#32577792
törölt tag

Jó keresgélést,
egy bölcs dakota közmondás szerint: segíts magadon, más úgysem fog :)

[link]

(#30943) Dell XPS válasza Eflek (#30939) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hardverapró [oldalát keresd fel légy szíves, vagy adjál fel hirdetést igényeidhez mérten!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#30944) albi31 válasza cellpeti (#30938) üzenetére


albi31
senior tag

Abból két CPU-s platform is létezett,létezett egy majdnem asztali foglalattal bíró Mobil P4-s és az azt követő Pentium 4-M-s tokozású alaplap,egyik sem mai gyerek,így akkoriba nem foglalkoztak ilyen dolgokkal,hogy hány Db-s a ventilátor keltett hang,a lényeg az volt,hogy le tudja hűteni a CPU-t...ha ez a gép régebben halkabb volt,akkor valsz. elfáradt a venti főleg így több mint 10év távlatában,ha meg mindig ilyen volt,akkor a már leírt.
Wifi meg egyszerű,ha van előkészítés akkor használhatod belső wifi card-dal,ha nincs,akkor csak külső.Én eddig csak külsőssel találkoztam.

(#30945) cellpeti válasza albi31 (#30944) üzenetére


cellpeti
veterán

nem tudom milyen hangja volt, mivel már így került hozzánk. Köszönöm az okosítást. Ezeknek a csatlakozása nem forrasztott szokott lenni, ugye?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30946) albi31 válasza cellpeti (#30945) üzenetére


albi31
senior tag

minek a csatlakozására gondolsz?..a ventilátor?..azt kellene még megnézned hogy milyen CPU van benne,mert lehet hogy felesleges bolygatni,mert lehet hogy nem tud csendesebb lenni....

(#30947) cellpeti válasza albi31 (#30946) üzenetére


cellpeti
veterán

Intel Celeron 2.6/2.8Ghz

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30948) bubi92


bubi92
őstag

hejho

anyám netbookjának a töltője megpusztult. vajon, honnan tudnék beszerezni? gugliztam, de szinte csak külföldi oldalakat adott ki ill. vaterát(amit mellőznék). Sn: 534554-002 Gép típusa: HP Compaq Mini CQ10-120SH

(#30949) albi31 válasza cellpeti (#30947) üzenetére


albi31
senior tag

legelső széria,szerintem nem tudsz rajta segíteni,az olyan.

(#30950) cellpeti válasza albi31 (#30949) üzenetére


cellpeti
veterán

értem, köSZ

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.