Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14151) Khelben válasza rekid (#14150) üzenetére


Khelben
nagyúr

1., ez csak egy db teszt, ki tudja, melyik cpu tulajdonságot teszteli éppen. Attól még a többi 100 féle tesztben lemaradhat.

2., netezni minek ekkora teljesítmény? :)

(#14152) adm válasza rekid (#14150) üzenetére


adm
őstag

simán. ez egy csak egy kicsit butított és lassított i3/i5, ami ismeri végre az energiagazdálkodást és a virtualizációt is. marha jó lehet a kihozatal és a hibaarány, ha csak ennyi a különbség a celeronoknál.

nem hogy netezni, de 1-2 szálon dolgozni is bőven elég egy 2,5 ghz-es core2duo szinten mozgó proci...

16core - 32thread - 64gb

(#14153) SeniorTilla válasza szmegma (#14142) üzenetére


SeniorTilla
veterán

port replicator más néven, egy külső csatlakozókat tartalmazó doboz, amit a gépedre köthetsz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14154) gabsz227 válasza adm (#14152) üzenetére


gabsz227
tag

Khelbennel értek egyet abban hogy ez csak 1 féle teszt a sok közül. Lehet h itt jónak tűnik de a többiben meg igencsak rosszul szerepel. De ha viszont tényleg ilyen jó lett akkor baromira megéri az árát :)

(#14155) spyduck válasza kegé (#14144) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor kapcsold ki az automata fényerő szabályzót! Azt hiszem FN+f11.

(#14156) #56573440


#56573440
törölt tag

meghalt a dm3-as pavim tapipadja... driver leszed felrak, viszaállítás korábbi időpontra, reinstall sem segített rajta. Szerencsére a szervizesek 12 perc után közölték hogy hétfőn jönnek a gépért, és valszeg 7-12 napot lenne távol a gép, ha valaha is hivatalosan forgalmazták volna itthon. mivel ez nem történt meg, így alkatrészt is rendelni kell, azt tanácsolták hogy ha két hét után se jön meg a gép akkor kutlúrált formában érdeklődjek náluk... naja...

bassz az egész gép nincs 12 napos... azért ez kva bosszantó...

(#14157) zetecR válasza #56573440 (#14156) üzenetére


zetecR
addikt

Látod, ha lenne pöcökegered... :)

Amúgy sajnálom.

(#14158) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok!

Van 1 pavilon dv5-öm, aminek a ventije ugye alul van. De hát játéknál piszkos mód melegszik a gép ezért tervezek venni alá 1 hűtőt.[link] Ezt néztem ki. A kérdésem az lenne hogy nem gáz az hogy alulról jönne ki a por/levegő ez meg visszatolja a gépbe? Vagy ez nem így működik és ettől akkor jobb lesz?

(#14159) SeniorTilla válasza apuc (#14101) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vigyázz, rá ne folyjon a kutyus nyála, mert attól a matt kijelző is ocsmány tud lenni :D :D :D

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14160) SeniorTilla válasza #56573440 (#14156) üzenetére


SeniorTilla
veterán

hol vetted?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14161) #56573440 válasza SeniorTilla (#14160) üzenetére


#56573440
törölt tag

tudtommal egy helyen lehet renew kategóriásan venni. az a notebookstore.

de most tényleg nem értem mi a tököm van vele. ugye lezsíroztam hogy hétfőn viszik. erre ki is vettem az aksit, mondom nem szórakozok vele már csak felidegesít. főnök szólt hogy kéne mailt nézzek, csak ez a gép volt itthon ugye. aksi be, indít, egér bedug mail megnéz, kapcsolnám ki, erre látom hogy tálcán fut a vezérlőprogi. mivan? lehúzom az egeret és megy a tapipad... komolyan nem értem mi baja volt...

(#14162) cellpeti


cellpeti
veterán

szevasztok!

van BT a gépembe de most nem akarja megjeleníteni a az óra mellett,meg nem ismer fel semmi BT-s cuccot. Ez mitől lehet? :U Driver fent van

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14163) apuc válasza SeniorTilla (#14159) üzenetére


apuc
őstag

:C

[ Szerkesztve ]

(#14164) apuc válasza zetecR (#14157) üzenetére


apuc
őstag

Én is sajnálom szegényt, nekem nagy érvágás lenne ennyi idő gép nélkül..

Ja, csak kíváncsiságból felhívtam (a budapesten egyedüliként IdeaPad-okat ( a jelenlegi két laposom az) javító szervízt -más miatt-hogy mit csinálhatnék ha offolná magát a Lenovo tapipadja?
(A G550L touchpad nem olyan álomszuper int az U550 ezért is érdekelt)

Azt mondták egyszerű alapállapotban javítaniuk, ott kicserélnék, meg is várhatnám ha ilyen adódik.. :)
Na ennyit a futáros vs.szervizes garanciáról, hogy melyik jobb..

(#14165) #56573440 válasza apuc (#14164) üzenetére


#56573440
törölt tag

én is megvárhatnám csak marha hosszú lenne, de képes lennék rá ez tény ;] a gond az hogy amint írtam nem volt forgalomban ez a gép itthon és ezért macerásabb a javítás. persze ez még nem jelenti azt hogy ne lenne igazad, és szerintem is jobb ha én viszem be a gépet, és nem futárral szórakozunk. ettől függetlenül úgy néz ki hogy nem fog kelleni ami azért csalt némi vidámságot az arcomra.

(#14166) apuc válasza #56573440 (#14165) üzenetére


apuc
őstag

Hallelúja!!

Ez tök jó hír!!

:DD

(#14167) spyduck válasza #56573440 (#14161) üzenetére


spyduck
nagyúr

szoftverhiba ;] amúgy meg ha visszaviszed akkor a srácok megcsinálják neked elég gyorsan ;)

(#14168) #56573440 válasza spyduck (#14167) üzenetére


#56573440
törölt tag

szoftverhiba? ezer restart, kikapcsolás, egy restore és egy recovery után? nemár :DDD jah elég gyorsan megoldották volna, mert eleve aksi nélkül kapják. betesznek egyet, bekapcs. megyez. jöhet vissza :DDD

(#14169) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

nx7400-hoz létezik olyan bios ami tudja az AHCI módot? SSD trimm miatt kellene...

www.smart-bus.hu

(#14170) zetecR válasza -Solt- (#14169) üzenetére


zetecR
addikt

Az nem 945-ös chipsetes?
Mert az alapból AHCI-képes, nem?

(#14171) -Solt- válasza zetecR (#14170) üzenetére


-Solt-
veterán

Jó kérdés... :B A laptopok alaplaojainak chipset számozásával nem vagyok tisztában...

Egy biztos, biosban nem lehet állítani...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#14172) zetecR válasza -Solt- (#14171) üzenetére


zetecR
addikt

És a Device Manager -> IDE ATA/ATAPI Controller alatt nem látsz AHCI controllert?

(#14173) -Solt- válasza zetecR (#14172) üzenetére


-Solt-
veterán

Nincs, viszont a "fsutil behavior query disabledeletenotify" futtatásának eredménye "0", tehát elvileg az oprendszer elküldi a "trim" utasítást...

Tehát elviekben igazad volt, gyakorlatilag majd kiderül! :)

www.smart-bus.hu

(#14174) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok!
Van egy hp nx6325ös gépem, gyárilag xp sp2-vel telepítve kaptam meg(licenc a gép alján), a rendszer betöltésekor kiírta, hogy f12-re visszaállíthatja a rendszert.
Úgy alakult, hogy jódarabig nem én használtam a gépet, szétbarmolták az oprendszert, és a rendszer sem ajánlja fel már az f12 féle visszaállítást. A visszaállító partíció sértetlen.
Mit tudok tenni?
Köszi előre is!
Üdv

n_stolz

(#14175) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Üdv!

Lenne gy kérdésem, hátha tud valaki válaszolni rá.
Kinéztem ezt a notebook-ot: HP ProBook 4710s VC436EA
Ennek a magyar nyelvű billentyűzetében az enter 2 soros, vagy csak 1 soros?

[ Szerkesztve ]

(#14176) Khelben válasza n_stolz (#14174) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kérsz valakitől egy XP telepítőt és újratelepíted, amikor kéri, akkor a gép alján lévő kódot adod meg neki. Ugyanúgy jogtiszta lesz, mintha gyárilag lenne rajta.

Darkdeer: ez jól láthatóan egysoros.

(#14177) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak!

A Sata Native módnak mi az előnye? Ha engedélyezem, akkor kék halál... újra kéne rakni enabledre állítva a w7-t hozzá?

www.smart-bus.hu

(#14178) SeniorTilla válasza -Solt- (#14177) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy megfelelő telepítő kell hozzá, amiben benne a van a SATA driver is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14179) -Solt- válasza SeniorTilla (#14178) üzenetére


-Solt-
veterán

A W7 dvd-n gondolom van hozzá, de mivel disabledre volt állítva, ezért nem telepítette... a HP oldalán meg egyáltalán nincs hozzá semmilyen W7 driver...

www.smart-bus.hu

(#14180) DarkDeer válasza Khelben (#14176) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Az Ipon-os képen jól láthatóan egysoros az enter, de az Ipon nem magyar billentyűzetes gépet tett a képre, szokás szerint. Nagyon kevés bolt tesz ki magyar billentyűzetes képet.
Amúgy nagyon valószínű, hogy a magyar billentyűzetes gépen nagy, kétsoros enter gomb van.

(#14181) SeniorTilla válasza -Solt- (#14179) üzenetére


SeniorTilla
veterán

És enableden sem ment a win7?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14182) -Solt- válasza SeniorTilla (#14181) üzenetére


-Solt-
veterán

Disabled módban telepítettem, aztán olvastam valamelyik fórumon, hogy jobb ha a native sata mod enabledre van állítva...

Átállítottam, de így meg kék halál... ha hazaérek kipróbálom úgy telepíteni, hogy enabled-n van... kíváncsi vagyok...

www.smart-bus.hu

(#14183) Misi1979 válasza DarkDeer (#14180) üzenetére


Misi1979
őstag

ez általában így van, sajnos pl. ezért nem tudok a gépemre ebay-en keresztül szilikonos billentyűzetvédőt rendelni, mivel csak amcsi bill-re illeszkednek.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14184) doddencs


doddencs
senior tag

sziasztok

8510p laptopom van. Olyan problémám van, h. a mikrofonom nem működik, nem hall a másik fél, illetve rögzíteni sem tudok semmit vele.

Mivel próbálkozzak? Mit rakjak esetleg újra?

Előre is köszi minden segítséget.

Üdv.

(#14185) t-bali3 válasza Dyde (#14158) üzenetére


t-bali3
senior tag

Jobb lesz!
Az enyémnél legalábbis bevált. ;)

(#14186) -Solt- válasza -Solt- (#14182) üzenetére


-Solt-
veterán

Na megvolt az újratelepítés sata nativ módban... a W7 simán felment, az eszközkezelőben már ott figyel az AHCI driver, az élményindex pedig 7.2 lett, az eddigi 6.9 helyett...

Sajnos egyéb összehasonlító tesztem nincs, mert a nagy kapkodásban a formatálás áldozataivá váltak... :S

Egy dolog biztos... az ssd-re váltás más világ... döbbenetes sebesség különbség van... amire kattintok, az abban a pillanatban használható, a boot idő meg... hmmm... töredék! :))

www.smart-bus.hu

(#14187) fater001


fater001
csendes tag

Sziasztok ...
Nekem Pavilion dv9500 -am van, igaz nem régóta...
Elvileg lightscriblés az írója , a logó rajta van, ámde semmilyen szoftver nem látja benne ezt a "lehetőséget" , vagy ez csak kamu.... ? Az író típusa :HL-DT-ST DVDRAM GSA-T40N
Asszem LG gyártmány ... :( Szerintetek ???

(#14188) SeniorTilla válasza fater001 (#14187) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ahogy olvastam az LG oldalán, ez nem Lightscribe-os. A műanyag előlapra, ami rajta van, csak arra van ráírva, de az író ettől még nem támogatja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14189) spyduck válasza doddencs (#14184) üzenetére


spyduck
nagyúr

(1) audio driver
(2) win7 csere
(3) szerviz

(#14190) zetecR válasza -Solt- (#14186) üzenetére


zetecR
addikt

Igen, főleg egy 5400-es HDD után. :D

(#14191) zetecR


zetecR
addikt

Viszont nekem is van problémám.

Újra raktam a Win7-et a notin és megszűnt a korábbi probléma, nevezetesen Sleep után mindig véletlenszerűen megemelkedett a hangerő.
Aztán elkezdtem felrakni a HP drivereket és valamelyikkel gebasz van, mert most megint hangosítja...

Kezdjem el leszedegetni őket?
Mondjuk a Quick Launch Button driverre gondolok, de uninstall nélkül nem tudom, hogyan lehetne kiszűrni a ludast.

(#14192) SeniorTilla válasza zetecR (#14190) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sokat gondolkodtam én is SSD-n, de aztán letettem róla. A topicban olvastam, hogy elég drasztikusan esik a sebessége az idő múlásával. Persze le lehet kapcsolni róla mindenféle cache-t meg egyebeket, de még így is elég csúnya eredményeket láttam belinkelve. Nekem napi 8-10 órát megy a gép, és nem akartam, hogy pár hónap múlva megüssön a guta...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14193) SeniorTilla válasza doddencs (#14184) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ha külső mikrofonnal megy, de a beépítettel nem, akkor szerviz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14194) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv All!

6910p-ben szeretnék majd előbb utóbb HDD-t cserélni. Milyen meghajtót javasoltok, most amúgy egy Fujitsu van benne 160-as, ami elég halk és hűvös is, az lenne a jó, ha az új legalább ilyen csendes lenne.

előre is thx :R

[ Szerkesztve ]

(#14195) SeniorTilla válasza McCoy20 (#14194) üzenetére


SeniorTilla
veterán

TOSHIBA 5400-as fordulatút, nekem nagyon beváltak az 500GB-osak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14196) McCoy20 válasza SeniorTilla (#14195) üzenetére


McCoy20
tag

Pontos tipust tudsz mondani?

(#14197) SeniorTilla válasza McCoy20 (#14196) üzenetére


SeniorTilla
veterán

MK5055GSX

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#14198) -Solt- válasza SeniorTilla (#14192) üzenetére


-Solt-
veterán

Én is így voltam, de [lEZ] a cikk felbátorított! :)

www.smart-bus.hu

(#14199) rekid válasza SeniorTilla (#14195) üzenetére


rekid
addikt

Ha már vinyot cserél nem lenne jobb egy 7200-es? :B

Gyáva népnek nincs hazája!

(#14200) zetecR válasza SeniorTilla (#14192) üzenetére


zetecR
addikt

A Trim vagy sw-es megoldás kiküszöböli ezt a problémát.

Egyébként meg ég és föld.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.