Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) Aladdin válasza KrAt (#62098) üzenetére


Aladdin
senior tag

Neeem, én is tisztán látom. Piros és kombi mindkettő :D

(#62102) Aladdin válasza Atomgeszi (#62099) üzenetére


Aladdin
senior tag

A 12-vel való számolás városi rövid távokra ebben az esetben nem túl realisztikus.
6.gen 2.0 automata 14-15 volt ilyen körülmények között, a 8 genem (2.0 aut) is csak azért evett 9-10 között itt BP-en, mert munkába járáskor az egyik utam mindig hajnal volt, forgalom nélkül.

(#62103) synar válasza TaylorPro (#61958) üzenetére


synar
őstag

Csak, hogy kerek legyen a történet 2004-es Jazz lendkerékhez hasonló hang témában. A jelenség tényleg teljesen megszűnt így egy hónappal a motorolajcsere után. Közben megjött az árajánlat a márkaszervíztől a korábban hang alapján diagnosztizált, nyelestengely csapágy hiba javítására: 187k :(. Elvittem egy ajánlott Honda szakihoz ő a kuplunggal együtt cakkpakk elvégezné a javítást 130k-ból :). Abban maradtunk, mert nem akut a probléma, várunk tavaszig, mivel nála ez a lendkerékhez hasonló hang már alig hallatszott, közben egy héttel ezután teljesen meg is szűnt, sőt úgy tűnik, hogy csendesebb a motor és jobban is húz, mint korábban. Nagyon érdekes, ha ezt tényleg az motorolajcsere okozta, bár a megkérdezett szervizek szerint nincs összefüggés, mert ez inkább a váltó hangja volt. Most itt tartok, várom mikor tér vissza a hang, remélem nem mostanában. Egy váltó oljacserén azért ettől függetlenül elgondolkoztam, akkor is ha még 30000 km-ig amúgy nem lenne indokolt, mivel most van 93000km a Jazz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#62104) Qru válasza belaazallat (#62100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[FR-V]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#62105) belaazallat válasza Qru (#62104) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#62106) tboldi válasza synar (#62103) üzenetére


tboldi
nagyúr

A váltóolajnak 8 év is meg van adva, nem csak a 120k km, szóval az már rég csereérett, lassan a második cserénél kellene tartani.

Sőt, fokozott igénybevétel esetén ez még feleződik is, tehát 60k km vagy 4 év.

[ Szerkesztve ]

(#62107) synar válasza tboldi (#62106) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm, meglépem akkor az olajcserét úgy döntöttem.

(#62108) tboldi válasza synar (#62107) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak és kizárólag MTF-3 menjen bele! ;)

(#62109) Biqci válasza Atomgeszi (#62099) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem tavaly télen a 2.2-es dízel automata 8.gen Accord kajált 11,5litert, csak városban és rövid max. 2-3km-es távon

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#62110) yodamester10


yodamester10
őstag

Kis segítséget kérnék,hogy van e itt köztünk Veszprémi és ismeri ezt a kereskedést?Jelenleg ez az autó a kiszemelt csak nem tudom mennyire számít soknak egy TSI-ben a 210 ezer km?
Itt az autó:
[link]

(#62111) Qru válasza yodamester10 (#62110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kérdés mennyit ment villannyal és mennyit a TSI motor. Amúgy ez az 1.4 tsi nem egy problémás motor. A szívósor kokszosodik de annak a pucolása nem egy nagy történet. VW topik-ban sztem több infót kapsz erről. :K

#nincsbennetarcsi

(#62112) Manitou


Manitou
addikt

A légzsákcsere (patron?) visszahívás kampány érinti a civicemet. Ez sok idő? Vagy meg lehet várni amíg kicserélik ? Váltóolajcsere is esedékes lenne, amiatt amúgy is menni akartam, így legalább letudnám egyben a két dolgot.

Azt valahol meg lehet nézni, hogy konkrétan az én autótipusomhoz mikor jelentették be a visszahívást ? Mert én nem kaptam róla értesítést, és nem tudom előző tulaj elvitte e a cserére. Csak cartars kérdezte múltkor hogy én elvittem e már ilyenre. Én meg néztem nagyokat. Alvázszám alapján lekérdezve érintett az autó, jobb első légzsák cserére.

[ Szerkesztve ]

(#62113) tboldi válasza Manitou (#62112) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem nagy cucc a patroncsere, ha van nekik éppen raktáron, egy fél óránál nemigen lehet több.
A váltóolaj meg egy óra mondjuk, de amíg csöpög, addig tudnak foglalkozni a légzsákkal.

A márkaszervizben meg tudják mondani, hogy átesett-e már a műtéten. Legalábbis nekem a győriek meg tudták.

(#62114) tboy93 válasza tboldi (#62113) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tyu, mit coptam a teli kerek atrakasnal :W A szinterezett felni nagyon durvan felszorult, nem sok hija volt hogy feladom es elviszem gumishoz.

(#62115) zolynet


zolynet
addikt

Csak egy kis gumiápolás. :)

Life is too short to stay stock!

(#62116) flegga92 válasza Manitou (#62112) üzenetére


flegga92
senior tag

Itt le tudod csekkolni. Ha itthoni akkor tuti kiírja, ha behozott nem biztos, de telefonon meg tudják mondani.

(#62117) Manitou válasza tboldi (#62113) üzenetére


Manitou
addikt

Na az jó, még a végén nem kell otthagynom. Remélem lesz nekik raktáron :) Már ha kell cserélni.

flegga92: Ezen már túl vagyok, itt néztem meg és itt írja a visszahívás dolgot. Magyar, az első tulajtól vettem.

[ Szerkesztve ]

(#62118) szabonagyur válasza Manitou (#62117) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olajat biztos marka szervizben akarod csereltetni? Nem lesz olcso moka...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62119) KrAt válasza flegga92 (#62116) üzenetére


KrAt
veterán

Ohh, ez alapjan a Jazz utasoldali lufi visszahivason meg nem vett reszt.. Koszi :) :R
Az Accordra semmit nem ir, de az tudom, hogy volt mar luficseren.

(#62120) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Milyen ablaktörlőlapátot tudtok ajánlani? Ezt olcsón megtudom venni: [link]
Ha évente kell cserélni az is belefér az árba nekem. Van valami ajánlott csere idő? Két éve van nálam a gép, azóta az van rajta amivel vettem. Nem tudom mikoriak de már nem tűnnek hatékonynak.

Pixel 8 Hazel

(#62121) tboldi válasza TaylorPro (#62120) üzenetére


tboldi
nagyúr

Goodyear a Tescóból - a legjobb “olcsó” lapát, amit valaha vettem. :K

Amúgy én egyszerűen akkor cserélem, amikor szükségesnek érzem (pl. csíkoz, vagy nem olyan hatékony már).

[ Szerkesztve ]

(#62122) zolynet válasza TaylorPro (#62120) üzenetére


zolynet
addikt

Bosoko, olcsó és finom :K

Life is too short to stay stock!

(#62123) tboldi válasza zolynet (#62122) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam az nagyon nyikorgott, ha csak lájtosan esett az eső.

De lehet, hogy az Accord szélvédőformájára jó, viszont tapasztalataim szerint Jazz-re és WagonR-re biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#62124) zolynet válasza tboldi (#62123) üzenetére


zolynet
addikt

Akkor a Jazz-re próbálok most egy Goodyear-t, pont esedékes lenne mert már nyikorog meg csíkoz is. Kösz a tippet.

Life is too short to stay stock!

(#62125) Saccco válasza tboldi (#62121) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jazz-re Bosoko 55/40cm :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#62126) yodamester10 válasza TaylorPro (#62120) üzenetére


yodamester10
őstag

Csak a gyári ;) 12 ropi volt de minőség.

(#62127) tboldi válasza Saccco (#62125) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem emlékszem, pontosan mekkorákat vettem (valószínűleg ekkorákat), de attól még nyikorogtak. :D

Most a Goodyeareket igencsak kimaxoltam, a kettő között 2 centinél nincs több, és a jobboldali is kiér egészen a legszéléig. :D

(#62128) tboy93 válasza tboldi (#62123) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajnos nekem is nyikorog, ha csak eppen szemerkel az eso. Bem ertem mondjuk, mert regen amit vettem Bosoko az meg jo volt a masik auton, lehet valtoztattak valamit rajta.

(#62129) TaylorPro válasza tboldi (#62121) üzenetére


TaylorPro
addikt

Megnézem. Köszi! Esetleg tudsz pontos méreteket? Most megmértem és elől 52,5cm-35,5cm. Hátul 34cm. A pontos gyári méreteket a gépkönyv nem írja.

Pixel 8 Hazel

(#62130) tboldi válasza TaylorPro (#62129) üzenetére


tboldi
nagyúr

Talán már egyszer leírtam itt vagy az autós topikban, fejből sajnos nem megy.

(#62131) i-sti


i-sti
senior tag

Bedobom ide is.
5 napja cseréltem olajat a kisdögben.
Azóta hagytam állni az olajat, ma így nézett ki.
[link]

Novum Forum Siculorum

(#62132) Qru válasza i-sti (#62131) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tűnik egészségesnek... :U A hűtővízben/kiegyenlítő tartályában nincs olaj?

#nincsbennetarcsi

(#62133) xLt` válasza TaylorPro (#62120) üzenetére


xLt`
tag

Én egy pirosat adnék a Hella márkájú ablaktörlőnek. Szerintem prémium és megfizethető :U
i-sti: milyen autó?

[ Szerkesztve ]

(#62134) Qru válasza xLt` (#62133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz GE, az összefoglalóban megtalálod.

#nincsbennetarcsi

(#62135) Manitou válasza szabonagyur (#62118) üzenetére


Manitou
addikt

Az MTF-3-ból kell 2 liter , ha azt megveszem magam az olyan 12e minimum. Munkadíj meg mondjuk legyen 6-7 e ha nem márkaszervízben csináltatom. Valakinek láttam itt a topicban hogy tavaly cseréltek neki váltóolajat abban a márkaszervízben, ahova menni akarok és is. Tavaly ott neki se volt ennél több az anyag+ munkadíj. Tegyük fel némi áremelkedés volt, akkor max. pár ezerrel több.

(#62136) JoolsNOS válasza i-sti (#62131) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez hűtőfolyadéknak tűnik. Nagyon nincs rendben...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#62137) tboldi válasza tboldi (#62130) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lemértem, 55 és 41 centisek, valamint lent, alaphelyzetben a kettő között ~2,5 centi van, és a jobb szélen max. 1 centi van a lapát vége és szélvédő sarkán lévő műanyagelem között.

(#62138) TaylorPro válasza tboldi (#62137) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi!

Pixel 8 Hazel

(#62139) Lacpac válasza Manitou (#62112) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia!
Én pont most estem át rajta a múlthéten.
Ha lecsekkoltad, és azt írja az oldal, hogy kell, akkor még nem lett megcsinálva.
A folyamat:
Be kell menni a márkaszervizbe a forgalmival. Kitöltik az igénylőt.
Sajna nem raktáros a móka. Rendelős. A légzsákot kimondottan az autóhoz rendelik. Be is kerül a doksiba/életútba hogy cserélve lett.
Nekem az igénylés és a szállítás között 2 hét telt el. Cserére adtak időpontot.
A cserére egy órára hagytam ott az autót. 40 perc múlva értem vissza, akkor már a szerviz előtt állt. Szóval megvárható.

(#62140) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni.
CivicX 1.5T, 6k km van benne. Az olaj benzinszagú. Olajcsere, vagy nem csere?
Vásárláskor kiemelte a kereskedés (Szolnok), hogy ne cseréljek hamarabb olajat mint amit a gép ír. Ez még 6k km lenne. Az indoklás az volt, hogy az új autóban az olaj nem ugyanaz, mint a sima gyári olaj, hanem jobb, és direkt első olajnak lett kifejlesztve. Az is meggyőző volt, hogy úgyis oda viszem olajcserére, nekik megérné ha 5000-enként cserélnék, több pénz, de pont nem ebbe az irányba tereltek.
Mint tudjuk van ennél a motornál olajhígulás, csak azt nem tudom milyen mértékűnél lesz mondjuk benzinszagú az olaj. Mert ha 1%-nál is már az, akkor nem aggódom a szag miatt. Dehát ezt szagra nehéz belőni. Olajszint maxon van mióta megvan az autó.

[ Szerkesztve ]

(#62141) BlacKSouL válasza gbela (#62140) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Menni kell vele vagy 100 km-t melegen, autópályán pl. A benzinesedés jellemzően és főleg hideg üzemnél, rövid távoknál fordul elő. A benzin és a víz sokkal illékonyabb, mint az olaj, különösen 90-100 fok környékén, így tartósan üzemmeleg motornál nagyobb esélye van az olajból kipárologni, és a kartergáz visszavezetéssel a motorból eltűnni.
Mindazonáltal minden motornál megszagosodik az olaj egy idő után, vagyis egy természetes benzines/füstös szaga lesz, de nyilván ha konkrétan kiérezni belőle a benzint, akkor az nem jó, de lásd az első bekezdést. A füstös, égettbenzinszag megmarad, a tipikus aromás benzinszag elveileg nem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62142) gbela válasza BlacKSouL (#62141) üzenetére


gbela
senior tag

Köszi!
Igen, ezt is olvastam, tegnap egy 150km-es autopályás menés után szaglásztam. Igaz nem közvetlen utána, a menés délelőtt volt, aztán állt az autó és este amikor garázsba beálltam szaglásztam meg. Elég élénk "friss" benzin szaga van.

(#62143) Manitou válasza Lacpac (#62139) üzenetére


Manitou
addikt

Köszi az infót :R
Hmm, azt hittem hamarabb le fogom tudni ezt a dolgot.

(#62144) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

gumis fórumra már írtam, de azért ide is feltenném a kérdést:

2019es Honda Civicen gyárilag Michelin 235/45 R17 94 W gumi van. Nem meglepő módon a küszöbön levő táblán is ez a méret szerepel.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek téliguminak simán jó lehet egy 235/45 R17 94 H ?
A kézenfekvő válasz gondolom az lenne, hogy "persze, mert úgysem mész 210nél gyorsabban télen" (és amúgy nyilván nyáron sem igazán). De azért van esetleg bármi ok, ami miatt legalább V-s kellene, vagy nincs ilyen?
(V-sből érdekes módon szinte csak XL-est találtam a jobb márkák közül, de az meg teljesen indokolatlan erre az autóra)

Illetve úgy tudom vannak itt olyanok, akik megvették a gyári téli szettet. Milyen gumival szereli a Honda azokat (paraméterek érdekelnének elsősorban)

Köszi!

(#62145) yodamester10


yodamester10
őstag

Lenne kedves egy Pesti itt közülünk egy kis infót mondani erről a kereskedésről.
[link]

(#62146) Qru válasza Dudee (#62144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven elég a H-s indexű. :K [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#62147) Dudee


Dudee
senior tag

A fenti link is azt írja, hogy "némileg lehet butítani" lefele a sebességindexet. Máshol azt írják, hogy ez konkrétan 1 értéket jelent. Azaz Wtől lefele egy az V-re. És nem H.
Persze nyilvánvaló hogy épeszű ember nem megy ilyen gyorsan, főleg nem télivel (H=210kmh), de a kérdés inkább az, hogy pl egy baleset esetén a biztosító nem hivatkozhat-e arra, hogy nem a megfelelő gumival volt szerelve az autó, így ők nem kötelesek a kárt rendezni.

(#62148) Dudee válasza Qru (#62146) üzenetére


Dudee
senior tag

ok, megvan asszem' a hivatalos:

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet
Kerekekre vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek
36. §
"(2) * A járműre felszerelt gumiabroncs méretének, terhelhetőségének és sebességhatárának meg kell felelnie a jármű vonatkozó adatainak. Téli mintázatú gumiabroncsot szabad felszerelni a járműre abban az esetben is, ha annak sebességhatára alacsonyabb a jármű legnagyobb sebességénél. Ebben az esetben a jármű vezetőfülkéjében a gumiabroncs megengedett sebességére utaló feliratot kell elhelyezni."

(#62149) csabamigo válasza yodamester10 (#62145) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Üdv
Pont erről nem, DE a mellette lévőben engem átb@sztak!
Előleg, várakozás a honosítás miatt majd kis probléma megint...5hét után visszakértem az előleget mert állítólag pont mikor mehettem volna motorhibás lett és csak jővőhétre vállalta a szerelő...
Másnap néztem 70ezerrel drágábban árulta újra azonnal vihetőre.....
Mindegy...A Szlovák úti kereskedésekről csak rosszat hallottam pedig van ott egy pár!

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#62150) yodamester10 válasza csabamigo (#62149) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi a választ,aszem maradok a Veszpréminél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.