Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) Kernel válasza FireKeeper (#51747) üzenetére


Kernel
nagyúr

TL431 precíziós söntstabilizátor, ezt használják általában a tápegységek feszültségének pontos beállítására is.

Alábbit csak példának mutatom, fordítva dolgozik, mint ahogy neked kellene, vagyis akkor világít a LED, amikor a vezérlőláb feszültsége meghaladja a 2,495 V belső referenciát:

De értelemszerűen alakítható tovább. Mivel az IC működése nagyon pontos, csak az ellenállásosztó pontosságán múlik a többi.

(#51746) yohnsee

Flexibilis gégecső néven is fut.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51752) yohnsee válasza Gyula84 (#51750) üzenetére


yohnsee
tag

Köszi neked is és Kernel-nek is. A flexibilis gégecső kifejezést már próbáltam.

AVR

(#51753) Gyula84


Gyula84
veterán

Shonky Z-Energeia Energy Saving Wipes :O

(#51752) yohnsee
:R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#51754) Attix82


Attix82
őstag

Üdv.

Olyan szerkezetre lenne szükségem ami 0-1 V közötti értéket mérve LED-es kijelzővel mutatná nekem ennek a mértéket.

0 közeli zöld, 0,5V közeli akkor sárga, és 1 V közeli akkor piros LED világítana.

Köszi az ötleteket.

(#51755) Lompos48 válasza Attix82 (#51754) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egy dupla komparátorral (LM393) megoldható, de ahhoz szükséges feltétlenül egy 2V-nál nagyobb tápfeszültség is. Néhány volttal nagyobb még hasznos is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#51756) atyca


atyca
senior tag

Jó napot! :)
Jól gondolom,hogy a telefontöltőknél a jelölt vezeték a pozitív?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51757) PHM válasza atyca (#51756) üzenetére


PHM
addikt

Nem. Az a pozitív, amelyik mérés után annak bizonyul.
Nem tudhatod, a gyártó éppen mire gondolt, vagy a dolgozó épp
nem volt-e fáradt és mondjuk elcserélte a vezetékeket.
Ismeretlen töltőt-adaptert használatba vétel előtt ajánlatos mérni,
de minimum a polaritás helyességét ellenőrizni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#51758) atyca válasza PHM (#51757) üzenetére


atyca
senior tag

:R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51759) darvinya


darvinya
titán

Szerintetek Li akkut 2.6V-nál fel lehet még tölteni sima Li töltővel?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51760) Kernel válasza darvinya (#51759) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, milyen "sima" töltő, a legbutább töltők nem foglalkoznak a minimumfeszültséggel.

TP4056 modul már okosabb, mert 2,9 V alatt csak kímélő árammal tölt, utána rákapcsol rendesen.

A cellába integrált védelem szokott letiltani 2,5 V alatt, de akkor nem tudsz rajta feszültséget mérni. Viszont ilyenkor is rá lehet tenni a töltőt, egy idő múlva elindulhat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51761) darvinya válasza Kernel (#51760) üzenetére


darvinya
titán

TP4056-os töltő.
Akkor megpróbálom vele.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51762) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

PC tápról töltenék USB-ről dolgokat, az 5V-os ágról. (párhuzamosan ráforrasztott USB csatlakozók) Régebben mondtátok, hogy simán mehet így közvetlen az 5V-os ágról az eszközök töltése, de érdemes biztosítékot tenni az egyes csatlakozók elé. Gondolom 2A körüli lenne jó... De milyet vegyek? (akár ebayról.) 5V 2A fuse, nem találtam semmi biztatót.

(#51763) Kernel válasza szabifotos (#51762) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem a feszültséget kell nézni, ebben az esetben lényegtelen.

5x20 mm a szokványos biztosíték, ami 250 V-ot is meg tud szakítani.

Itt van hozzá tok:

http://www.ebay.com/itm/191828540226

Késes biztosítékhoz is van:

http://www.ebay.com/itm/401053359557

Maga a biztosíték kapható az üzletekben is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51764) szabifotos válasza Kernel (#51763) üzenetére


szabifotos
senior tag

Na, megint okosabb lettem. Köszi! :R

(#51765) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Én is hasonló ügyben szeretnék kérdezni, mint korábban egy másik fórumtárs [link].

Tehát a téma, hogy mi van akkor, ha pl. egy 2,5" külső merevlemezt nem lehet közvetlenül a gazdagépről USB Y kábellel megtáplálni? Általában az alábbi lehetőségek jöhetnek szóba:

A.) Ha van a házon DC Power bemenet, akkor a fentebb linkelt példára alapozva az tiszta sor. A Delock például opcionálisan ajánlja az ilyen külső házaihoz a Navilock 41337 adaptert. Az 5V az stimmel, az áramerősség pedig lehet akár nagyobb is.

B.) Aktív USB hubot használunk ilyen célra. A 2,5" külső vinyó a hubhoz van csatlakoztatva, az pedig az adott készülékhez (TV, Raspberry Pi stb.).

C.) Az USB Y kábel kiegészítő tápvonalához csatlakoztatunk külső adaptert (USB töltő) [link]. Technikailag működik a dolog, beszámoltak róla, hogy így már megpörgeti rendesen.

Az első és második megoldás gondolom ok és nem lehet vele különösebb probléma, ha megfelelő (minőségű) külső adaptert és hubot használunk.

Viszont a harmadik megoldás elektronikailag mennyire ok, gondolok itt potenciálkülönbség | földhurok | visszatáplálás stb. esetekre :F Tehát az csak egy dolog, hogy működik, de nyilván nem lenne jó, ha bármelyik eszközben is kárt tenne. Olvastam a korábbi választ, de nekem ennél konkrétabb kéne. Vagyis ajánlott | nem ajánlott | egyáltalán nem szabad így használni? Olyanról is olvastam, hogy volt, aki az USB kábelt megtákolta, emiatt kivett belőle egy vezetéket stb.

[ Szerkesztve ]

(#51766) Kernel válasza King Unique (#51765) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a külső adapter megbízható, jó minőségű, akkor mehet. A másik válaszban a bizonytalanságra utaltam / gondoltam. Ha valaki nem tudja, milyen adaptere van, nem tudja szétszedni, megvizsgálni, akkor kár kockáztatni. Főleg, ha nem is szükséges, mert elbírja a TV magában is.

Földhurkot nem okoz, mert a hálózat felé elválasztott.

A tápforrások párhuzamosítása elvileg nem probléma, ha korrekt az eszköz.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51767) King Unique válasza Kernel (#51766) üzenetére


King Unique
titán

Nem is a TV itt a gond igazán, mert az újakon szokott lenni megnövelt áramerősségű port [link], [link]. De több esetben a normál 0,5 A-es is elvisz egy 2,5" | 5400 RPM külső vinyót. Illetve nálam egy gagyi set-top box 1 db USB 2.0 portja megpörgeti még a 7200-as típusokat is.
Az olyan eszközöknél kifejezetten problémás ez, mint pl. a mini PC-k...a WD spéci kábellel, adapterrel trükközik a saját cuccánál is, hogy működésre lehessen bírni az ilyen vackokon...

"Ha a külső adapter megbízható, jó minőségű, akkor mehet."

A fentebb említett Navilock biztos jó lehet, de az ugye az első megoldáshoz való.
Viszont a legtöbben ilyenkor általában mobiltelefonokhoz mellékelt USB töltőket akarnak használni. Azon kívül, hogy tud legalább 5 V | 0,5 A áramértékeket, még milyen paraméterekre kell odafigyelni? Megteszi a telefonhoz mellékelt gyári adapter [link], vagy egy olcsó, univerzális darab is [link]?

[ Szerkesztve ]

(#51768) FireKeeper válasza Kernel (#51751) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszi a tippeket mindkettőtöknek, asszem a feszosztó-követő erősítős változatot próbálom ki első körben, ahhoz van itthon minden alkatrészem már.

más: 10k körül tud esetleg valaki ajánlani értelmes multimétert? jó lenne auto range, tudjon kapacitást, frekit mérni, ha kitöltési tényezőt is tud, az még jobb. MX-25303 típust nézegettem, ezzel van valakinek tapasztalata? papíron jónak tűnik, de valamilyen fórumon olvastam hogy a szakadásvizsgálója furán működik (csippan egy rövidet, kis szünet, utána folyamatosan sípol) :F

remélem nem nagyon off itt, először gondoltam a multiméteres topikban kérdezek, de ott sztem nem nagy az aktivitás.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#51769) Kernel válasza King Unique (#51767) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a gond, hogy amire figyelni érdemes, az nem látszik boncolás nélkül.

Primer-szekunder oldal biztonságos elválasztása, megfelelő szigetelési távolságok. Szűrés minősége, kapacitások, stabilitás, ez mondjuk a kimenet műszeres vizsgálata alapján is ellenőrizhető.

A tekercsek közötti szigetelés minősége viszont még szétszedve sem látszik, sajnos a legbiztonságosabb megoldást nem is szokták alkalmazni (tekercsek egymás mellett, látható műanyag "fallal" szeparálva).

Szigetelésvizsgáló műszerrel lehet esetleg adni neki:

http://www.lygte-info.dk/info/usbPowerSupplyTest%20UK.html

http://lygte-info.dk/review/USBpower%20SU100%20UK.html

http://lygte-info.dk/review/USBpower%20Samsung%20ETA-U90EWE%20UK.html

Akinek nincs különösebb belső rálátása, legfeljebb annyit tehet, hogy az olcsó darabokat, hamisítványokat kerüli. Főleg ezeknek olyan alkalmazását, ami nem csak egy készülék önálló töltését célozza, hanem galvanikus kapcsolatba kerül további rendszerekkel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51770) atyca válasza Kernel (#51619) üzenetére


atyca
senior tag

Szia!
Megjött az általad ajánlott kütyü.
[link]
Itt kérhetem a segítségedet,vagy privátban inkább?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51771) Kernel válasza atyca (#51770) üzenetére


Kernel
nagyúr

Erre való a fórum, nem is offtopik. Itt látszik egyébként a lényeg:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51772) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Egy egyszerű Li aksi töltetségi szint jelző kellene nekem.
Tehát piros alacsony töltetség, zöld feltöltve.

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51773) Lompos48 válasza darvinya (#51772) üzenetére


Lompos48
nagyúr

1.2A-ig ez is megfelel. Végigadminisztrálja a töltést és rendelkezik az óhajtott LEDekkel is.

(#51774) atyca válasza Kernel (#51771) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi,így a fele már megvan.
Akkor ide írok,legalább mindenki látja,hogy milyen láma vagyok a dologhoz :)
Ezzel szeretném a tápot adni:

6V-ra állitva jó lesz?
És ezen a multiméteren hová állítsam a kapcsolót,hogy a kimenő áramerősséget be tudjam állítani:
És még egy utolsó.A feltöltöttség jelzőt melyik állásban ,milyen értékre állítsam?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51775) Lompos48 válasza darvinya (#51772) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Építs egyet egy egyszerű LM393 komparátorral!

(#51776) Kernel válasza atyca (#51774) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tehát itt arról volt szó, hogy Ni-Cd / 2,4 V / 1500 mAh akku töltése.

Bemenetre kell legalább 8V, mert a panelon van egy 7805 stabilizátor (referenciafeszültség az áramgenerátorhoz), ami kb. 3V többletet igényel.

Az adapter stabilizálatlan, egyszerű trafó van benne, átkapcsolható leágazásokkal. Vagyis terhelés nélkül feljebb szalad. Ha nagyon melegedne a töltőpanel, akkor lejjebb lehet kapcsolni, de maradjon a bemeneten kb. 8 V, üzem közben.

Kimeneten beállíthatsz 3 V-ot, terhelés nélkül, de C/10 töltésnél ez sem kritikus érték, nagyobb áramú töltésnél van jelentősége. (Cellánként 1,55 V az elméleti végfeszültség.)

Az áramot úgyis be lehet állítani, hogy az áramkör kimenetét az ampermérővel rövidre zárod. A műszert 10A DC állásba kell tenni, 150 mA-t beállítani.

150 mA árammal 15 óra alatt lehet feltölteni az akkut, de ha tovább marad rajta, az sem vészes, mert ilyen kis áramtól nem bír túlmelegedni, Ni-Cd akkunak nem árt.

Ebből következően lényegtelen a középső trimmer beállítása, a töltést egyébként sem befolyásolja, csak a felhasználónak jelez vissza. Li-ion töltésnél van jelentősége, amihez mellesleg úgy kell beállítani, hogy amikor az áram tizedrészére esik vissza, akkor jelezzen.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51777) darvinya válasza Lompos48 (#51773) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, töltő van azon is jelzi.
De mikor nincs töltés akkor nem mutat semmit, és nekem ilyen kor kellene, hogy mikor kell tölteni.

(#51775)

Nincs itthon ilyen, így az nem jöhet szóba.
Egyszerű LED -ellenállás, stb. kapcsolással nem oldható meg?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51778) Lompos48 válasza darvinya (#51777) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egyszerű LED -ellenállás, stb. kapcsolással nem oldható meg?

Nem hinném. Valamihez hasonlítani (komparálni :) ) kell a cella feszültségét. Ahhoz pedig komparátor és referenciafeszültség (4.2V) kell.
A LED az egyáltalán nem lineáris jellege miatt igencsak nem nagyon alkalmas másra, mint jelzésre.

(#51779) atyca válasza Kernel (#51776) üzenetére


atyca
senior tag

Ez a 150mAh 1.50 a kijelzőn ugye?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51780) darvinya válasza Lompos48 (#51778) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.

Tehát nem megoldható tranzisztoros kapcsolással, amit kapcsolná a LED-et.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51781) Lompos48 válasza darvinya (#51780) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azt nem mondtam/írtam. Komparátort lehet építeni tranzisztorokból is. Egy IC-ben is azok vannak. Ugyanakkor bármilyen műveleti erősítővel lehet építeni komparátort is. Az első tippem a legegyszerűbb volt.
Azt ellenben ne felejtsd el, mint korábban írtam: szükséges egy referenciafeszültség, ami csak annál (4.2V) nagyobb-ból állítható elő. Olyan áramköri megoldásom, hogy 2 szálat rákötsz az akkura és jelezni fog kívánságod szerint, nincs.

[ Szerkesztve ]

(#51782) darvinya válasza Lompos48 (#51781) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Megnézem mi van otthon, és akkor visszatérünk erre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51783) King Unique válasza Kernel (#51769) üzenetére


King Unique
titán

Az nyilván ez esetben is probléma, hogy vsz senki nem fogja csak emiatt szétszedni, illetve vásárláskor sincs erre lehetőség. Azt hittem vannak bizonyos árulkodó paraméterek, ajánlott | nem ajánlott típusok, nemcsak az ár és a kétes márkanév. De, ha nincs, akkor muszáj lesz utóbbi kettőre hagyatkozni, illetve a linkelt tesztekre, amik egyébként nagyon hasznosak. Ez az összegző táblázat is jól jön majd. :)
Nálam ez a megoldás amúgy nem játszik annyira, csak mivel egyre többen kérdezik és akarnak ilyet összehozni, azért érdeklődtem felőle én is.

Köszönöm az infókat! :R

(#51784) Kernel válasza atyca (#51779) üzenetére


Kernel
nagyúr

10 A-es méréshatárnál 0,15 A.

De nem Ah, mert az már az áram és idő szorzata (az elektromos töltés mértékegysége). Ez szimplán csak áram.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51785) atyca válasza Kernel (#51784) üzenetére


atyca
senior tag

Köszönöm a szájbarágós segítséget.
Úgy néz ki mindent belőttem (2.8V,150mA)
Ha megjön a szerelődoboz összedobom,és hajrá-)
A dobozban való rögzítéshez használhatok szilikont?
Vagy hogyan szoktátok fixálni az ilyen kis lapokat?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51786) Kernel válasza atyca (#51785) üzenetére


Kernel
nagyúr

A szilikonkaucsuk vulkanizálódásakor keletkező ecetsav korróziót okozhat, ilyen célra nem mondható ideálisnak, ha nem is mindig támadja meg a fémet.

A melegragasztó semleges, de az is gányolásnak számít. Valamilyen csavaros-távtartós megoldás számíthat például komolyabbnak.

Egyébként az 1,2V-os akkukhoz való töltőkön feltüntetett 1,4V, illetve 2,8V csak névleges töltőfeszültséget jelöl. Mint amikor azt mondjuk egy autóakkura, hogy 12V-os, de mindenki (hozzáértő) tudja, hogy az valójában nem annyi.

Ilyen az 1,4 V érték is, nem kell szó szerint venni. Nem biztos, hogy elég a teljes feltöltéshez, meg egyébként is a töltés árammal történik. A kialakuló kapocsfeszültség csak következmény, ami függ a cella belső ellenállásától is.

Továbbá, ahogy korábban is említettem, ilyen akkut tartalmazó szerszámgépek, borotva stb. gyári töltője feszültségkorlátot nem is tartalmaz, addig tölt, amíg rá van dugva. Ennek az az oka, hogy ilyen kis árammal (C/10) nem is lehet túltölteni, különösen a Ni-Cd akkuk jól tolerálják ezt. Ettől függetlenül persze nem ajánlott folyamatosan töltőn tartani.

C/10 feletti áramnál (gyorstöltés) már más a helyzet, túlmelegedhet, ezért szükség van valamilyen védelemre is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51787) atyca válasza Kernel (#51786) üzenetére


atyca
senior tag

1:Állítani még mindig tudok rajta-most már-)
Te mennyit javasolnál?
2:Akkor megint túrhatom a netet,kis méretű távtartóért,csavarért...Két oldalú ragasztószalag,vagy netán tépőzár?
Tudom ez is gány,de egyszerű....És van itthon-)

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51788) darvinya


darvinya
titán

Vettem egy új pákát, mert fórumtárs mindenáron az én régi pákám kellett.
Új páka ez:

Na most ez a csoda 10 perc után elkezdett füstőlni, égés nyomot nem találtam.
De rettentően büdös, és füstölés csak enyhült 30 perc után.

SMA-mat visszasírom, mert ez egy rettenet. :O

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51789) FireKeeper válasza darvinya (#51788) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jesszusom, már nem azért, de egy ilyen konnektorba dugható szutyoktól mit vártál?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#51790) Samus


Samus
addikt

Ha már páka téma. Láttam eBay-en olcsón gázos pákákat (öngyújtógáz való bele), mennyire használhatóak ezek hobbi célra? Jó lenne egy hordozható kis páka, amivel autóban is tudnék ügyködni, ha szükség lenne forrasztásra.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#51791) Gyula84 válasza FireKeeper (#51789) üzenetére


Gyula84
veterán

nekem is volt egy ilyen fél évig bírta úgy, hogy néha fél napig be volt dugva és csak ment :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#51792) darvinya válasza FireKeeper (#51789) üzenetére


darvinya
titán

Ilyen pákám volt:

Semmi gond nem volt vele, tette a dolgát.
Több mint 7 éve meg volt, és egyszerre 6h órát is ment és semmi baja nem volt.

A fentit holnap visszaviszem, és veszem SMA-t.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51793) FireKeeper válasza darvinya (#51792) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az ilyen konnektorba dugható szemeteknél még az 5k-s fahrenheit állomások is jobbak amiket néha a lidl-ben árulnak. nem azt mondom hogy 100ks wellert kell venni rögtön de sztem ne szívasd meg magad az ilyenekkel.

egy ilyen esetleg? meg veszel hozzá egy ilyen hegyet azt a hegyes szart amit alapból adnak hozzá meg kidobod a kukába.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#51794) darvinya válasza FireKeeper (#51793) üzenetére


darvinya
titán

Miért szívatnám magam?

SMA tökéletesen tette a dolgát, SMD-t is forrasztottam vele.
Nem fütölt soha, stb.

A röhej, hogy SMA olcsóbb, mint a fenti.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51795) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Sziasztok!
Készülve ZH-ra, gyakorlás közben a mintapéldák között sajnos megakadtam egy feladaton.
Nem tudom hogyan álljak neki, és miként jönnének ki a végeredmények.

Segítségeiteket előre köszönöm!

Máté

(#51796) FireKeeper válasza darvinya (#51794) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hőmérsékletét tudod állítani? másik fajta hegyet rakni rá? nem csoda hogy olcsóbb. ha rendszeresen forrasztasz dolgokat, én inkább beruháznék a helyedben legalább egy ilyen alap állomásra, még ha most egy pár ezressel drágább is lenne ;)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#51797) darvinya válasza FireKeeper (#51796) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem csak pár ezressel több (inkább 10e), és mivel nem napi szinten forrasztok az árát soha nem termelné ki.
Eddig is tudtam szépen forrasztani SMA-val, akkor ezután sem lesz gond.

Hegy meg olyanra alakítom amire akarom.
Igaz hőmérséklet fix, de még LCD átvezető fóliát(2 oldalas) is tudtam vele forrasztani gond nélkül.
Ez inkább technika, mint sem páka függvénye, mert azzal is tönkre lehet tenni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51798) hcl válasza darvinya (#51797) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is így vagyok a hőléggel, ugyan nem hozza vissza az árát, de sok esetben sokkal kisebb szívással meg tudok oldani valamit, mint pákával. Ez nem mérhető pénzben.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#51799) darvinya válasza hcl (#51798) üzenetére


darvinya
titán

Hőlégfúvóm van, de azzal max. nagy felületen lehet dolgozni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51800) Kernel válasza atyca (#51787) üzenetére


Kernel
nagyúr

Legjobb erről próbatöltés során meggyőződni, közben időnként mérni a feszültséget és figyelni a melegedést is. 15 óra alatt be kell állni a hőegyensúlynak, amikor tovább már nem melegszik.

Ha túl hamar bekorlátoz a feszültség miatt, akkor lehet még engedni rá. Ni-Cd akkunál egy kellemes langyosság gond nélkül megengedhető. Valójában kicsit több is, de mondjuk, hogy óvatosságra játszunk (és továbbra sem gyorstöltésről beszélek, ami más műfaj).

Cellánként 1,55 V lenne a gázfejlődési küszöb, ha nem tartalmazna gázrekombinációs összetevőt, de tartalmaz ma már mindegyik. Ettől függetlenül ez egy jó támpont, hogy fölé inkább nem kell menni.

De 150 mA árammal elvileg nem is tudsz, az adott esetben (1500 mAh kapacitásra vonatkoztatva).

Regenerálás céljából lehet egyébként impulzusokkal 1,55 V-on tartani, "főzögetni". Amikor már úgyis tönkre van, nem tartja a töltést, ez használhat neki.

darvinya:

Itt látszik néhány egyszerűbb rajz is:

http://www.google.com/images?q=li-ion+battery+indicator

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.