Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) Kernel válasza SchumiBácsi (#52050) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor az akkunál odaírják, hogy 20 A áramot 3 másodpercig elvisel, az egyben azt is jelenti, hogy ennyitől tud túlhevülni a belseje.

Képzeld el, hogy amikor a zárlatot csináltad, mennyire izzadt le az akku? Ideje sem volt megmelegedni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52052) Kernel válasza Batman2 (#52048) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bistabil multivibrátor például. Egyik érzékelő Set, másik a Reset.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52053) SchumiBácsi válasza Kernel (#52051) üzenetére

Nem szeretném reprodukálni ;]

Szóval akkor 99% nem történt baj?

Végigmértem az akkukat egyenként: a zárlatmentes 0,01V eltérés, a zárlatos 0,02V eltérés a legnagyobb/legkisebb feszültség közt - multiméter mérési hibahatár (?). Tapintásra mind egyforma hőmérséklet és még kihűlőben, mert a lámpatest által jól felmelegszik mind.

A továbbiakban az a teendőm hogy elsősorban töltéskor figyeljem a hőmérsékletüket - ha egy vagy több jobban melegszik mint kéne, akkor már valami van. Feszültség leolvasható a töltés során. Tárolás során meg időnként rámérve egyenként, nem e merül gyorsabban valamelyik.

Ha meg lámpában van akkor egy hibás cella meríti az összeset igaz? Ez a méréssel szintén kiderül, mert egyébként a régi Fenix-ek és valszeg az új is nem meríti kikapcsolt állapotban őket - csak egy rossz cella képes erre?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#52054) Kernel válasza SchumiBácsi (#52053) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak a párhuzamos párját meríti, a soros tagot nem.

Bár úgy írtad, hogy kettő van sorba és azok párhuzamosan, de inkább úgy szokták, hogy párhuzamosított egységek mennek sorba.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52055) SchumiBácsi válasza Kernel (#52054) üzenetére

Őszintén szólva amikor szétszedtem darabjaira az akkutartót a javítás végett (gyári méretére húztam két igen kicsi más módon elérhetetlen rugót) akkor se bírtam rájönni hogyan van ez összekötve. Adok pár képet de sztem élőben kellene megnézni viszont fogadok mindenki legalább 200km-re van tőlem :((( :D

Egyik másik kép az akkutartóról - ebből talán nem is jönni rá hogy van összekötve. Bontott állapotban már látni a két végét + nyákot is. A lét nyák összeköttetésben van két fémszál által, ezek forrasztási helyei egyértelműen látszanak a bal alsó képen. Ebből talán kiderül hogy van kötve, de én eddig nem jöttem rá a pontos kapcsolásra.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#52056) Kernel válasza SchumiBácsi (#52055) üzenetére


Kernel
nagyúr

Méréssel egyszerűbb megállapítani, hogy mely pontok vezetnek egymáshoz.

Egyébként látszólag mindegy lenne, hogy a piros X helyén összekötik vagy nem, alapesetben nincs feszültségkülönbség. De töltés/kisütés közben a kiegyenlítő áramok segíthetnek fenntartani az egyensúlyt, továbbá ahol védőelektronika is van, figyeli az osztáspontot. Kevesebb pontot kell figyelni, ha át van kötve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52057) Batman2 válasza Kernel (#52052) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Valami ilyesmire gondolok én is, csak én az egyszerű tranyós változatot néztem, nem 555-össel.
Viszont a két mérő pálca folyamatos jelet szolgáltat, ide meg csak egy-egy impulzus kellene, akkor kondenzátoron krresztül kellene csatolnom.
Jól gondolom?

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#52058) SchumiBácsi válasza Kernel (#52056) üzenetére

Értem. Hát ezt a bekötést már csak egy újabb teljes szétszedéssel tudnám biztosan megállapítani. Létezhet ilyen bekötés, min ami a képen van?

Amit még nem írtam hogy az akkupakkban két pozitív pólusnál ami egy kis gombszerű valami, azok mögött még van egy kis rugó nem tudni miért. Teljesen össze voltak menve és emiatt lötyögtek az érintkezők is - lehet a zárlati áram húzta őket össze? Előtte sosem lötyögtek, a zárlat után igen és ez viszont biztos. Kihúztam őket a gyári méretükre és így gyakorlatilag gyári állapot van.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#52059) Batman2 válasza darvinya (#52049) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Ezen is gondolkodtam, de egyszerűbbnek és biztosabbnak tartom a fix érzékelő pálcákat.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#52060) darvinya válasza Batman2 (#52059) üzenetére


darvinya
titán

Pálca érték alsó bekapcsol felső értéken keresztül.
Bár nagy tartálynál relé öntartással alsó értéken húz be, felső értékű relé megszakítással, ami végeztével visszazárja az alsó értékű relé munka kört, de meghúzás nincs.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52061) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan, hogy PC-n a hangkártya csatornáinak hangereit egy fizikai eszközzel állítani lehessen? Mint egy keverőpult, de a hangerőt az oprendszerben állítaná.

Nem tudom, egyáltalán jó topikban kérdezem?
Google sem tudom hogy keressem már, de nem akadok ilyesmire.

(#52062) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#52026) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kérdésem az, hogy lehet kapni olyan dupla potikat 100k értékkel, amik elfogadható szinten együtt futnak?

Az LM1036-es kapcsolással elfelejtheted az ilyen természetű gondokat. A DC szinttel szabályozás nagyon együtt futtatja a "csúszkákat".

(#52063) Tamy válasza csadi0011 (#52061) üzenetére


Tamy
senior tag

Vannak kicsit komolyabb hangkártyák, amikhez tartozik külső egység is, vagy eleve külső kialakítású (pl. usb-s). Ezeken szokott lenni fizikai hangerőszabályzó is. Nekem pl. egy ilyenem van: [link].

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#52064) csadi0011 válasza Tamy (#52063) üzenetére


csadi0011
őstag

Hát igen, emiatt nem szeretnék új hangkártyát venni. Alaplapihoz kéne.

(#52065) Kernel válasza SchumiBácsi (#52058) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindegyik pozitív a pozitívhoz, mindegyik negatív a negatívhoz, egyszerű párhuzamos kapcsolás. De ha így van, akkor nem mérhetsz a végén 8,4 V-ot.

Egyébként méréshez nem kell szétszedni, csak a szabadon hozzáférhető érintkezőket kell méregetni, egymáshoz képest. Rugó valóban kilágyulhat egy zárlattól, vastagságtól függően.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52066) Tamy válasza csadi0011 (#52064) üzenetére


Tamy
senior tag

Ha esetleg létezik is ilyen valószínűleg többe kerülne, mint egy új hangkártya.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#52067) Kernel válasza Batman2 (#52057) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, az a pálca mikor nyit, vagy zár, vagy váltóérintkezős, annak megfelelően kell kitalálni, invertálni, ha szükséges.

Kondenzátorral lehet impulzust képezni, vagy külön monostabil áramkörrel, egy megbízhatóan hosszú impulzust, nehogy véletlenül hatástalan maradjon.

Vagy bistabil relével megoldani, két fő fajtája:

- Két tekercs, egyik a set, másik a reset.
- Egy tekercs, de az polaritásérzékeny.

http://www.hqelektronika.hu/hu/category/relek_bistabil

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52068) csadi0011 válasza Tamy (#52066) üzenetére


csadi0011
őstag

Azért írtam ebbe a topicba, mert valami DIY dolgot keresek. Van pl. programozható macropad DIY kiszerelésben. De azt is drágállom. És lehet, hogy ezzel nem is lehet megoldani, amit akarok.
Keverőt házilag készíteni drága és nehéz dolog. A keverő önmagában szintén drága. Új hangkártyát venni aminek van külső vezérlője is drága. Ezért keresek olyat, ami nem a jelet kezeli, hanem a PC-t. Ezért sem tudom, hogy jó topkban érdeklődöm-e egyáltalán.

(#52069) Ribi


Ribi
nagyúr

Lenne egy szkópos kérdésem.
Alap esetben egy 150Mhz-es digit szkópnak mennyi zaja van?
Mert ahogy néztem kb bármit mértem valahogy mindig 100+mV zaj volt rajta. Elemre rákötve is.
Most én csinálok valamit rosszul, vagy valami telibeszórja a dolgokt és azért mér ilyeneket, vagy mi a bánat van?

(#52070) Kernel válasza csadi0011 (#52068) üzenetére


Kernel
nagyúr

De mégis hogyan gondoltad vezérelni a PC-t, melyik csatlakozóján keresztül?

Mindegy amúgy, mert közvetlenül nem tudsz beavatkozni, a hangkártyán a digitalizált jelet módosítják szoftveresen, a potméter pedig egy analóg szabályzó eszköz.

Azt meg lehetne csinálni, hogy megfelelő programmal billentyűparancsokat rendelni a különböző források Up/Down szabályzásához, innen kezdve távszabályzóval, illetve vezetéknélküli billentyűzettel is lehetne operálni.

De egy céleszköz, mondjuk USB-n keresztül, ennek a hardveres és szoftveres kivitelezése már komolyabb szakértelmet igényelne.

Egyébként a klasszikus Game Port, ami analóg jelet is tud fogadni, potmétert, mivel a joystickben is az van, illetve változó DC-jelet. Ennek kiaknázására előfordultak alkalmazások, de ahhoz kell valamilyen program is, ami lekezeli.

(#52069) Ribi

Egy rövidrezárt bemenetnél kisebb külső zajforrás nincs, a maradék a saját alapzaj.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52071) Samus válasza csadi0011 (#52068) üzenetére


Samus
addikt

Vezeték nélküli távirányító? eBay-en kapni ezresért (pc remote control néven keress), elég pofás, telibe tudod irányítani a gépet, külön gombok vannak hangerőnek. Infrás, jó rálátással 5 méterről gond nélkül megy (így használtam). Kapni nálunk is, de minimum tripla áron)

Ha csak a windows (az elsődleges kimenet) hangerejét akarod állítani (elvileg Linux alapú rendszerre is konfigurálható), ez plug&play. Gyakorlatilag ahogy Kernel írta, hotkey megoldás, csak olcsón, készen. Én filmezés közben használtam.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#52072) Ribi válasza Kernel (#52070) üzenetére


Ribi
nagyúr

Vagyis a mérő végét akasszam rá a saját csiptetőjére és úgy nézzem meg mivan?
És ha az is viszonylag sok zajt mutat?
Mennyi az elfogadható zaj egy szkópnál?

[ Szerkesztve ]

(#52073) Lompos48 válasza Ribi (#52072) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A BNC bemeneti csatlakozónál zárd rövidre egy darabka dróttal, minél rövidebben. Ugyanakkor a bemenetválasztónál szokott lenni 3 opció, AC, GND, DC csatolás. A második eleve a szkópon belül végzi ezt el.

És ha az is viszonylag sok zajt mutat?

Mit jelent a zaj? Egy bizonyos frekvencián vagy csak fehér zaj (összevissza)?

Mennyi az elfogadható zaj egy szkópnál?

Egy jó szkópnál még az 5mV-o skálán is elenyésző, tehát egy kockának töredéke kellene legyen.

[ Szerkesztve ]

(#52074) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#52062) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igaz, cserébe a paraméterei nem túl acélosak. Ráadásul érdemes lenne belőle kettőt használni kvázi monoban, hogy jó maradjon a csatorna szeparáció.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52075) Ribi válasza Lompos48 (#52073) üzenetére


Ribi
nagyúr

Úgy emlékszem, hogy ha nincs rákötve semmire, akkor alig van valamennyi zaj, de bármit mértem akkor fura volt, hogy még egy elemen is nagy zaj volt, aminek ugye nem szabadna, hogy zaja legyen. Fehérzaj szerű.
Ha nagyon bezoomoltam, akkor periodikusnak tűnik, de a szkóp folyamatosan változó frekiket ír 20-80MHz-ig mindenfélét. Szóval nem egy fix frekin gerjed vagy hasonló.
Akkor otthon majd beállítom GND-re, meg összekötöm a bemenetét, esetleg rádugok egy 50ohmos lezárót és megnézem akkor mit csinál.
Illetve néztem szkóppal a PC-t ahol az USB-n is 100mV zajt mutatott, a másik paneltápos gépen meg 200mVot, ami igen durva lenne. :F

(#52076) Lompos48 válasza Ribi (#52075) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a mérőszál csúcsára csippented a GND krokodilt, már akkor is fabrikáltál egy néhány centis kördipól antennát. Kérdés: mi az amit be tud gyűjteni a nem túl nagy nyeresége miatt. PC környékén, USB-n ne számíts "csendre", ott mindig hatalmas elektromágnes "ordibális" folyik. Halgass bele középhullámú rádióval!

(#52077) Ribi válasza Lompos48 (#52076) üzenetére


Ribi
nagyúr

Oké, de akkor hogy a bánatba mérjem meg a gép tápjának zaját egyáltalán?
Vagy más hogy méri meg?
Vagy bárit hogy mérjek meg ha úgyis telibeszórja minden?
Hogy különböztessek meg egy erőstő gerjedést a háttérzajtól?

(#52078) Lompos48 válasza Ribi (#52077) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kétsugaras szkóppal még lehet valamennyire, ha tudja a CH1+CH2 mérést, ahol a CH2 megfordítható (azaz -CH2). Ilyenkor feltételezhető, hogy a 2 csatorna által összeszedett zaj ugyanakkora, tehát kivonódnak. Ugyanakkor érdemes a mérőszálakon a legrövidebb földszálat használni, ha van. Olyan mérőfejek is vannak, ahol a bemenet és földszál mindössze 2 tüske. Leginkább magasfrekvenciáknál hasznos. Ha megtalálom, majd mutatom esetleg egy fotóban.

Meg is került, mégha rossz is:

Hogy különböztessek meg egy erőstő gerjedést a háttérzajtól?

Nagyságrendben különbözőek. Egy gerjedés nem a milivoltos tartományban jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#52079) csadi0011 válasza Kernel (#52070) üzenetére


csadi0011
őstag

Nem gondoltam sehogy, nem tudom milyen kész lehetőségek vannak Ha egyáltalán van ilyen.
Próbálok tovább keresgélni, hátha akadok valamire. Köszi az infókat.

Samus: Az a problémám, hogy nekem a keverőpult funkció lenne a lényeg. Szóval 2 csatornát akarok külön kezelni, nem a fő hangerőt.

Elmondom mi a helyzet:
2 hangsávot akarok kezelni, de akkor is, ha ASIO4ALL program csak egy alkalmazásnak korlátozza a kimenetet. Ezt úgy oldottam meg, hogy a hang a PC-ből HDMI-n a VGA hangkártyáján keresztül megy a monitorba, a monitor jack kimenetét visszakötöttem az alaplapi hangkártya egyik bemenetére, azt a bemenetet ráirányítottam az alaplapi kimenetre, hogy egyből adja ki a hangot, onnan meg megy hangrendszerre a jel. A másik alaplapi bemeneten meg más jel megy. Pl gitár, ha zenére akarok gitározni gitáreffekt program segítségével (itt jön képbe az asio4all)

(#52080) SchumiBácsi válasza Kernel (#52065) üzenetére

Értem akkor a kiagyalás e módja megbukott. Egyébként az akkutartó mindkét végén van érintkező mert bővíthető a konstrukció.

Csak akkor jöhetünk rá a pontos bekötésre ha újra darabokra szedem és lefotózom abban az állapotban. Értelme nem sok max annyi hogy tudni fogjuk pontosan hány akku kapott zárlatot, egy biztosan nem mert a mérőhelyen ott volt a szigetelő lap a negatív végénél.

Leghamarabb szerdán amikor jön a két új bővítő, akkor szétszedem ezt a "viharvertet".

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#52081) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Milyen egyszerű számítással lehet egy erősítőhőz (pl: TDA2822) erősítés fokozatot számolni és szűrést?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52082) Kernel válasza SchumiBácsi (#52080) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindegy lényegében, de épp azt mondom, hogy nem kell szétszedni és pont fényképről nem lehet jól látni.

Egyszerűen csak ki kell mérni a multiméter szakadásvizsgálójával, hogy mely pontok vezetnek egymáshoz.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52083) Kernel válasza darvinya (#52081) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez egy belső negatív visszacsatolással ellátott erősítő, az adatlapon szerepel a zárthurkú erősítésnél, hogy 40 dB-re van beállítva.

Elvileg a C1 és C2-vel sorosan kötött ellenállás csökkentené az erősítést, de ez nincs dokumentálva.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52084) darvinya válasza Kernel (#52083) üzenetére


darvinya
titán

Kösz

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52085) SchumiBácsi válasza Kernel (#52082) üzenetére

Oksa. A mérés lezajlott, reméljük hogy ilyen bekötés már létezik. Te is reméled ;]

Emlékeztetőül az akkupakkok egymás után rakhatók ezáltal növelve a világítási időt. A szakadásvizsgáló az akkupakk egyik végén a szürke "vezetéknél" a képen látható feszültségeket jelezte, a többi helyen 0 volt az érték.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#52086) Kernel válasza SchumiBácsi (#52085) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt már látszik, hogy kettesével vannak sorba kötve, több akkutartó pedig párhuzamosan felfűzhető.

A szürkét nem nagyon tudom értelmezni, hogy mihez képest mérted, vagy mi az a szürke keret. Hacsak nem kiegyenlítő ellenállás van a panelra integrálva. De visszatérve:

Amit még nem írtam hogy az akkupakkban két pozitív pólusnál ami egy kis gombszerű valami, azok mögött még van egy kis rugó nem tudni miért.

Azt is el tudnám képzelni, hogy a gomb PTC-biztosíték (kerámiaszerű anyag, két oldalán fémréteggel). Hidegen 0 ohm körüli, áram hatására felmelegszik, megnő az ellenállása.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52087) Ribi válasza Lompos48 (#52078) üzenetére


Ribi
nagyúr

No tegnap szöszmötöltem kicsit a szkóppal. Fura mert 500-200-100 mV állásban kb alig csökkenő ütemben 60-50-40mV zizt mutat, majd 50mV állásban ez visszament 50mV-ra. És itt mértem a dolgokat. Viszont még van 20mV is, ahol viszont csak kb 4-5mV a zizi.
Elemet mérve itt olyan 15mV izizt mutatott, viszont észrevettem, hogy ha a kezem rátettem a szkópra akkor lentebb ment a zaj. Ha próbáltam a kezemmel betakarni akkor egész 8mVig is lecsökkent.
De a PC USB még mindig elég zajos volt. Mondjuk nem volt a végére kötve semmi. És amikor a mérőfejet mozgatam a levegőben össze vissza, akkor a zaj is össze vissza változott, mintha összeszedne valami zajt. Szóval nem egyszerű kiküszöbölni a környezetet. Gondolkoztam, hogy valami fémdoboz szerűbe kellene berakni csak a teszt kedvéért.

(#52088) lkss


lkss
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném scart csatival összekötni a digi humax és Grudig t51/803 tv-t. A hag az rendben, de kép nincs. A 19-et kötöttem össze a 20-sal (compozit) ez nem elég? Ha van aki benne van ebben, kérem segítsen.
Köszönöm.

(#52089) darvinya válasza lkss (#52088) üzenetére


darvinya
titán

Gyári SCART kábel, vagy házilag készített?
Mostani tv előtt box mire volt kötve? (Ha LCD tv-n, akkor vissza kell állítani box-on megjelenítést kisebbre és RGB-re)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52090) lkss válasza darvinya (#52089) üzenetére


lkss
csendes tag

Szia!
Nem gyári mert hosszabb kell, én kötöm össze és nincs 21 eres kábelem ezért csak azt kötném össze amire szükségem van. Nincs LCD-m.

(#52091) darvinya válasza lkss (#52090) üzenetére


darvinya
titán

Eddig mit kötöttél be?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52092) lkss válasza darvinya (#52091) üzenetére


lkss
csendes tag

1-2;3-6;4-4;8-8;19-20;21-21;
ez az oldal ki, a másik be

(#52093) Kernel válasza lkss (#52088) üzenetére


Kernel
nagyúr

19. kimenet, 20. bemenet, ha nem sikerült eltalálni, akkor be kell dugni fordítva.

Ha úgy sem jó, akkor valami más gond lehet, leggyakrabban a SCART-aljzat forrasztásának meglazulása a TV-n belül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52094) lkss válasza Kernel (#52093) üzenetére


lkss
csendes tag

A gyári kábel jó volt csak ott mind a 21 be van kötve és pontosan a felsoroltakon kívül mit kéne még bekötnöm vagy próbáljam meg az rgb-vel, ott hagyjam ki a 19-20 at és kössem össze a 7, 11, 15-öt, az a videónak elég?

(#52095) Kernel válasza lkss (#52094) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem elég, mert RGB-átvitelnél is a kompozitjelből veszi ki a TV a H/V szinkronjeleket, tehát az nélkülözhetetlen.

Egyébként természetesen az RGB beállítás ajánlott, 51 cm képátlónál még nem is feltűnő, de nagyobb képernyőn látszik a különbség.

Ha a gyári kábellel ment, akkor valami csak nem jó, esetleg az érintkező szokott még elhajlani, de azt bizonyára észrevetted volna.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52096) yohnsee válasza Ribi (#52087) üzenetére


yohnsee
tag

Lehet, hülye kérdés, de megfelelő a földelés a konnektorban, ahova be van dugva a szkóp?

AVR

(#52097) Ribi válasza yohnsee (#52096) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elvileg igen. Persze hozzá tartozik, hogy nem szerencsés egy magában álló drótot méricskélni mindenféle leterhelés (végződtetés vagy mi) nélkül mérni, mert akkor inkább antennál mérek.
Csak nagyon elsápadtam, amikor a paneltápon 200mV zajt mutatott. Ami már bőven kint van az ATX szabványból is. Illetve amikor a paneltápba menő 12V-ot még analóg szkóppal néztem a szobában, akkor azon is durva zajt mutatott. Majd az egészet hosszabbítóval kivittem az előtérbe ahol kb. semmi elektromosság nincs, ott eltűnt a zaj. De akkor honnan tudjam, hogy mi zajos és mi az amit csak visszaszed mondjuk a gépből.

(#52098) Lompos48 válasza Ribi (#52087) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet földelésprobléma, ahogy @yohnsee írja, de ha például telepes üzemmódú vagy kétszeres-leválasztású, mint manapság több szkóp is az, akkor a mérőszál árnyékolásának már semmi köze a hálózati földeléshez. Ezekkel lebegő üzemódban lehet mérni majdnem minden potenciálon.

Csak félszájjal merem megkérdezni: a mérőfej (ezt nálunk szkópszondának nevezik :) ) rendes árnyékolt kábellel csatlakozik a szkóphoz?

(#52099) Ribi válasza Lompos48 (#52098) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valószínű nem olyan, egy Siglent SDS1152CML alap szkóp.
Van az analóg szkóphoz egy régi minőségi fej, azzal is meglesem valamikor. Sokkal inkább összeszed a hosszú drótokon ezt azt.
Pl a gépből kilógó molex csatit mérem, mire addig jut az alatt biztos elromlik.
Majd beledugok valami ellenállást és azon megnézem.

(#52100) jancsi$ válasza Lompos48 (#52098) üzenetére


jancsi$
újonc

joreggelt kivanok minden fo szaki nak : )
a zizz johet vmi wifi kutyutol is szures az jo lenne a tapegysegnel a pc k ben is , nem latom ugyan hogy hogy van tAplalva a szkopja talan a pc rol , vagy ha kulon akkor is vannak ojan kutyuk amik be modulaljak a halozati feszultseget ,,mien frekvencian lebeg a zizz?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.