Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) Kernel válasza Teasüti (#51548) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha több teljesítmény segít, akkor felőlem úgy ég el a hegy, ahogy akar...

Nem segít, ha oxidréteges a pákahegy, szennyezett, lepereg róla az ón. Az oxidréteg hőszigetelő hatása miatt olvasztani sem bír rendesen.

A hegyet tisztítani is kell, ónnal befuttatni, szükség esetén folyasztószer használatával is.

A forrasztandó felületnek is tisztának kell lenni, ha kell, meg is lehet kapirgálni fémtisztára, szikével / tapétavágó késsel.

Mióta elfogyott a normálisabb ónom (amiben elegendő gyanta volt), eBayről rendelt fajtát használok, ennél már nem árt néha egy kis rásegítés gyantával, mert kicsit kevesebbet tartalmaz.

Ettől eltekintve nem rossz. Kétfélét teszteltem eddig, mindkettővel kulturáltan lehetett dolgozni:

http://www.ebay.com/itm/191329036634

http://www.ebay.com/itm/221726866487

Azt persze túlzás lenne elvárni, hogy a 100 grammos ón tényleg 100 grammos legyen, de szerencsére nem csaltak el belőle túl sokat.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51552) tornas válasza Teasüti (#51550) üzenetére


tornas
őstag

Nem kell hogy a szivacs nagyon vizes legyen, mert az sokkhatásszerüen hat a hegyre. Elég ha csak nedves...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#51553) Teasüti válasza tornas (#51552) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát én nem tudom.
Itt a zsír új páka, befuttattam ónnal, ahogy kell, forrasztok, majd törlés nedves szivacson. Majd ismétlés elölről.
Gyönyörűen beoxidálódott percek alatt, a harmadik körben már lepergett a hegyről az ón.
Akárhogy húzogattam a szivacson ebből sehogy sem lesz fémtiszta felület mégegyszer. Szóval... Most mi a f@sz van?

Van ez a tip tinner, kicsi tégely benne vmi kemény anyag. A forró hegyet belemártogatva felolvad és apró fémes golyók tapadnak a hegyre, mintha az is forraszanyag lenne.
Ezzel sikerült kicsit tisztábbá varázsolni a hegyet, de még mindig van rajta foltokban egy oxid réteg, ami nem jön le.

[ Szerkesztve ]

(#51554) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy öreg alaplapom amelyen egy ICS 94201df Chip brutálisan meleg működés közben.
Tudnátok segíteni a chip beazonosítsában és abban, hogy ez normális jelenség-e?
Találtam egy pdf-et, ami elméletileg a chip-ről készült.

ebben ez van:

Absolute Maximum Ratings
Stresses above those listed under Absolute Maximum Ratings may cause permanent damage to the device. These ratings are stress
specifications only and functional operation of the device at these or any other conditions above those listed in the operational sections
of the specifications is not implied. Exposure to absolute maximum rating conditions for extended periods may affect product
reliability.
Core Supply Voltage . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4.6 V
I/O Supply Voltage . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3.6V
Logic Inputs . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . GND –0.5 V to V DD +0.5 V
Ambient Operating Temperature . . . . . . . . . . . . . . 0°C to +70°C
Storage Temperature . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . –65°C to +150°C
Case Temperature . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 115°C

Ezek szerint ne aggódjak miatta?

(#51555) Kernel válasza #68216320 (#51554) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azok csak a határértékek. Normál üzemben kétféle tápot kap: 2,5 és 3,3 V.

3,3V x 465mA = 1,534 W
2,5V x 20mA = 0,05 W

Durván 1,5 W disszipáció, ami nem olyan kevés, persze a hőleadó felület függvénye is, hogy mennyire melegszik fel tőle, illetve a lábak, alaplap is elvezeti. Ugyanakkor terhelésfüggő is:

Mindenesetre, ha már megsüti az ujjad, az gyanús.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51556) #68216320 válasza Kernel (#51555) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, ettől a gyanústól tartok én is. Csak nem tudom mi miatt lehet ilyen. Kondik eredetiek még, de nem tűnnek külsőre problémásnak. Már ha emiatt csinálhat ilyet.

Úgy nézem, itt másnak is feltűnt a hőfok: link

[ Szerkesztve ]

(#51557) Lompos48 válasza #68216320 (#51556) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kiegészíteném @Kernel-t.

A véleményem az, hogy ez az IC elég meleg üzemmódban dolgozhat. Az az 1.5W teljesítmény ehu 18x7.5 mm-es toknak nagyon sok. Nehezen hiszem, hogy az a 9-9 láb (ami a tápra van kötve) képes lenne gond nélkül "elvinni" egy ekkora hőmennyiséget. Az adatlap sehol nem ír más, termikus célból beépített felületet a tokba. Ezért sejtem, hogy a melegedése nem abnormális, ha a tápfeszültség, amit kap a nominális értéken van. Azt nem írtad, hogy a melegedés ellenére a lap működőképes vagy sem. Ha igen, akkor valószínű igaz a sejtésem. Ebben az esetben is segíthetsz a dolgon, ha memóriákra (vagy FETekre) való kis hűtőbordát fabrikálnál a tokra.

És azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ugyancsak az adatlap írja: Case Temperature . . . . . 115°C

(#51558) #68216320 válasza Lompos48 (#51557) üzenetére


#68216320
törölt tag

Akkor kevésbé aggódom már :)
A lap tökéletesen működőképes (kopp-kopp) szerencsére. Most egy "ramsüni"-t tettem az IC-re, de nem tudom, hogy a ragasztó ami gyárilag rajta van mennyire jó hővezető. Pasztával pedig ugye lecsúszik róla.

(#51559) Lompos48 válasza #68216320 (#51558) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...nem tudom, hogy a ragasztó ami gyárilag rajta van mennyire jó hővezető.

Az arra van kitalálva!

(#51560) #68216320 válasza Lompos48 (#51559) üzenetére


#68216320
törölt tag

Persze, ezt tudom, de a tapasztalatom az, hogy a paszta klasszisokkal jobb hővezető, legyen bármilyen olcsó portéka. Csak hát a rögzítés ...
Na mindegy, marad így.

(#51561) darvinya válasza Teasüti (#51553) üzenetére


darvinya
titán

Ha egyből bevonod ónnal és letörlöd, akkor csak égetést végzel.
Ón réteg vékonyan véd, letörölni csak akkor kell mikor végzel, de akkor sem az egészet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51562) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

A minap javítottam egy gysmi 133 inverteres hegesztőt, bekapcsolásra nem reagált "se kép se hang". A panelon égésnyomok és elszublimált vezetősáv volt látható, a zárlatot 2db smd dióda okozta ami a "segéd táp" egyenirányító hídjában, ezeket cserélve és a szétégett vezetősávokat pótolva a készülék bekapcsolt. Hegeszteni sajnos nem igazán lehet vele, sajnos nem tud stabil ívet fogni és a pálca is leragad (ilyenkor veszettül melegíti az elektródát).

Valakinek esetleg van ötlete merre lenne érdemes tapogatózni? Nekem sajnos lövésem sincs hogy működik ebben a cuccban a visszacsatolás, meg a leragadásgátlás.

Kapcsolási rajza

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#51563) mezis válasza Teasüti (#51553) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerintem vidd vissza garanciális cserére.
Én nagyon régóta használok egy SMA forrasztó állomást, három féle heggyel (igaz ritkán), de semmi gondom nincs azzal, hogy milyen sűrűn tisztítom a vizes szivacson. (Akkor szoktam, amikor a gyanta, egyéb kosz is megjelenik rajta. A két vastagabb hegy ónszínű, a nagyon vékony "tűhegy" acélos színű, de arra is tapad az ón.

mezis

(#51564) Lompos48 válasza (jan) (#51562) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez így nehéz, ha nem lehetetlen. Arra gondolj, hogy nem azért haltak meg a diódák, mert eljött az idejük, hanem valai, ami utánuk következik nagyon "megszívta" ott az áramot, vagy zárlatot produkált. Ezért párolgott el a vezetősáv is. Én a kijavított vezetősávok után néznék körül.

(#51565) (jan) válasza Lompos48 (#51564) üzenetére


(jan)
őstag

Mi alapján tudja a hegesztő, hogy le akar ragadni a pálca, és le kell venni a kraftot ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#51566) Lompos48 válasza (jan) (#51565) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Gondolom túláramból és/vagy nulla kimeneti feszültségből. De ehhez nagyon meg kellene érteni a rajzot.

(#51567) xors


xors
senior tag

Ha már a páka témánál vagyunk:
Ha már a dróton a szigetelés olvad és füstöl, de az ón az istennek sem akar megolvadni, az is az oxidálódott (réz) pákahegytől lehet?

(#51568) mezis válasza xors (#51567) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem.

mezis

(#51569) xors válasza mezis (#51568) üzenetére


xors
senior tag

Akkor mi lehet a gond? Másik pákával ugyanígy azonnal olvad és megy a dolog... :W
Ez a bűnös:

(#51570) darvinya válasza xors (#51569) üzenetére


darvinya
titán

Éget szént reszeld le és akkor újra olvasztani fogja az ónt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51571) Kernel válasza (jan) (#51565) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mi alapján tudja a hegesztő, hogy le akar ragadni a pálca, és le kell venni a kraftot ?

Nem levenni kell, hanem ráadni. Ez egy PWM-szabályzós rendszer, alapjáraton nincs kihajtva, hogy túl ne szaladjon a feszültség. Terhelés hatására kezd rászabályozni, közben méri az áramot és a feszültséget is.

Ha például a sönt megnyúlik és a "Controle mesure de courant" elnevezésű áramkör túl nagy jelet kap emiatt, akkor túl hamar bekorlátozza az áramot, így csak taknyolni fog a pálca.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51572) mezis válasza xors (#51569) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, nem ilyen pákára gondoltam. Az ilyen vörösréz betétes pákánál vagy ónnal futtatott a "hegy" vagy tiszta vörösréz, amit forrasztás előtt fel kell futtatni ónnal. Ha nincs az ónban folyasztószer, akkor külön kell odajuttatni. (Gyanta,...)

mezis

(#51573) Barret001 válasza xors (#51569) üzenetére


Barret001
addikt

Evvel a pákával senki nem tud forrasztani,mert tiszta oxid a hegye...
Takarítsd meg,futtasd be folyatószerrel,és ónnal.Utána jó lesz,ha a hőfoka megfelelő.

(#51574) (jan) válasza Kernel (#51571) üzenetére


(jan)
őstag

A sont nyulas alatt mit ertesz ? :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#51575) Kernel válasza (jan) (#51574) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van valahol beiktatva egy áramérzékelő sönt, a hegesztőáram mérésére. Ennek jele kerül – illesztés után – az U04_1 IC Isense lábára.

Lehet persze más oka is, hogy nem bír elég áramot, illetve feszültséget leadni, ez csak egy elvi felvetés volt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51576) Kernel válasza (jan) (#51574) üzenetére


Kernel
nagyúr

Megtaláltam a hiányzó részt, ami a rajzon nem szerepel. Ugyan GYSMI 133 helyett 142-höz való, de egy a lényege szerintem:

Tehát ez kapcsolgatja a trafó pimerjére az áramot. Source-ellenállások vannak, azon eső feszültséget vezetik el (Mes_I) az áramot mérő részhez.

10N60A Power MOSFET, noha a rajzon első ránézésre bipoláris tranzisztornak tűnik, de a Gate-nél berajzoltak egy "szigetelést".

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51577) (jan) válasza Kernel (#51576) üzenetére


(jan)
őstag

Gysmi 183

Elég sok a hasonlóság.

egyelőre úgy néz ki jó nagy görcsös fába vágtam a fejszémet :(

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#51578) Kernel válasza (jan) (#51577) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hasonló, de annál sem szerepel a kapcsolóáramkör rajza.

Mindenesetre én megvizsgálnám a puffereket is, hátha kapacitásszegény:

Ezek szűrik az egyenirányított 230 V-ot.

Persze lehet még sok más gond is, például az eredeti hiba okát és lehetséges következményeit is célszerű visszafejteni, mert ilyen diódák nem szállnak el ok nélkül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51579) (jan) válasza Kernel (#51578) üzenetére


(jan)
őstag

Sajna nincs a birtokomban kapacitás mérő :(

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#51580) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Akkut szeretnék venni, 12V 5-6000mAh körüli kapacitással kellene. Árban 10-15ezerig el lehet menni, jó minőségű legyen, töltő is kell hozzá. Tehát az a kék ebayes dolog nem érdekel.
Mit ajánlanátok?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#51581) Lompos48 válasza Kernel (#51576) üzenetére


Lompos48
nagyúr

10N60A Power MOSFET :N

IGBT

(#51582) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Van egy teljesen új mobilklímánk amivel akadt egy kis gond. Teljesen új, sosem volt használva, tesztelve, de garancia már nincs rá..

Szóval középen egy egyfázisú villanymotor van, amin alul-felül egy mókuskerék szállítja a hideg és a forró levegőt a hőát és leadó közegektől. A gond az, hogy a motor alig forog, és rettentően forró lesz pillanatok alatt.
Első körben a kondenzátorra gondoltam. Nem tudja belökni a motort és ezért erőlködik, lesz forró.
2 kondi található a rendszerben. Egy nagy 25uF-os és egy kisebb 5uF-os. Ez utóbbi ehhez a motorhoz a nagyobb pedig a kompresszorhoz.

Nem vagyok túl járatos a villanymotorok hibakeresésével kapcsolatban, ezért kérdem tőletek, hogy a kondira joggal gyanakodhatom, vagy motorzárlat produkálhat ilyen hibát??

Előre is köszönöm!

(#51583) mezis válasza Hyperion (#51582) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem túl drága egy olyan DVM, amelyikkel kapacitást is lehet mérni. (Pl.)

mezis

(#51584) pjen válasza Hyperion (#51582) üzenetére


pjen
félisten

Hozzá férsz?Kézzel meg tudod forgatni,nem szorui?A segéd fázis is leéghetett akkor be tudod lökni valamivel.Miháb relé nincs a kondi mellett?

(#51585) Kernel válasza Hyperion (#51582) üzenetére


Kernel
nagyúr

Üzemi segédfázisú motornál nem elég belökni, állandóan igényli a segédfázis áramát. Úgy is szokták megkülönböztetni a kétféle motort, hogy az indítórelés akkor morog / melegszik, ha feleslegesen kapja a segédfázist (indítás után is), az üzemi pedig akkor, ha nem kap segédfázist, illetve túl kicsi a kapacitás.

Szakadt kondenzátorral el sem indul, kapacitásszegény kondenzátornál produkálhatna ilyen hibát, de menetzárlatnál is. Úgyhogy legjobb lenne kimérni.

Saccolásra van lehetőség egyébként ellenállásmérővel is, némi rutin birtokában. Nagyobb kapacitásnál a sípoló részével, kisebb kapacitásnál (mint ebben az esetben is) nagyobb méréshatárra kapcsolva. Ilyenkor először zárlatot mutat, majd folyamatosan növekvő értéket. Utána megfordítani és kezdődik elölről, pontosabban a negatív tartományból, mivel előzőleg már feltöltődött egy feszültségre. A változás gyorsasága a kapacitástól és a méréshatártól (vagyis a mérőáramtól) függ, így lehet végezni akár összehasonlító mérést is, másik kondenzátorral, amiről tudjuk, hogy jó.

Mivel egy kondenzátor sok esetben vagy jó, vagy rossz (esetleg minimális kapacitású), ennek eldöntése így is lehetséges.

De ezt inkább csak szakmai fogásként írtam le, egyfajta "túlélő trükk", szükséghelyzetre.

(#51581) Lompos48

Pedig először én is IGBT-re gondoltam, de az adatlapon nem láttam erre utalót, ezért írtam a másik verziót.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51586) Lompos48 válasza Kernel (#51585) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Pedig. Meg a jejölése... :)

(#51587) (jan) válasza Kernel (#51578) üzenetére


(jan)
őstag

Az normális ha kikapcsolt állapotban zárlatot mérek a kimeneten ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#51588) Kernel válasza Lompos48 (#51586) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor az egy másik, én csak a rajzon látható típusszámra kerestem rá. Nem gondoltam volna, hogy ennyire hasonló számozással kétféle is létezik.

(#51587) (jan)

A kimenet a trafó szekundere, ott nem nagyon tudsz ellenállást mérni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51589) (jan) válasza Kernel (#51588) üzenetére


(jan)
őstag

Az után nincs egy adag dióda ? Hogy lesz így akkor egynefesz a hegesztéshez ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#51590) Kernel válasza (jan) (#51589) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem láttam diódát a rajzon, de kövesd le, hogy hová vezet:

Van egy másik rész, ami elvileg a kapcsolótranzisztorokat is tartalmazza, de mivel nincs előttem a szerkezet, ezt így nem nagyon tudom értelmezni, hogy mi merre van még elrejtve:

Lehet hegeszteni egyébként váltakozóárammal is, régen nem voltak ilyen erős diódák, hegesztőtrafók akkor is léteztek. Volt, aki házilag gyártotta.

De ha van dióda és zárlatos, az is okozhatja a problémát.

Az 50 Hz-es hegesztés egyik hátránya az ív egyenetlensége, nullátmeneti szakadozása. Ez itt nem játszik, mert nagyfrekvenciás a kimenet.

Az egyenáram előnye viszont, hogy az elektronok egyirányú ütközése miatt a pozitív sarok jobban felhevül, illetve bizonyos fokú anyagvándorlás is történik. Ezért a pozitívot kötik a munkadarabra. Forrás:

http://vmek.oszk.hu/01200/01200/html/forg8.htm

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51591) (jan) válasza Kernel (#51590) üzenetére


(jan)
őstag

Meglett a hiba. A pozitív saru rossz helyre lett kötve (közvetlen a tekercs kivezetésre, a dióda elé) ezért mértem zárlatot a kimeneten és ezért működött hibásan.

köszi a segítséget ! :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#51592) atyca


atyca
senior tag

Tiszteletem!

Ezt a töltőt szeretném kiváltani valamivel.
2db 1.2V 1500mAh akksit töltenék vele.

Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51593) mezis válasza atyca (#51592) üzenetére


mezis
nagyúr

Én 6 db 1300 mA-es NiMH akkuhoz 12 V esetén régi telefon jelző izzóval "lőttem be a töltő áramot.
A végére már csak pirosan izzik.
Ha lényeges a pontos töltés, akkor IPC1L vagy valamelyik klónja.

mezis

(#51594) atyca válasza mezis (#51593) üzenetére


atyca
senior tag

Bontás nélkül nem kivehető akksikról van szó,egy masszírozó gépben lakoznak.
AC/DC adapter kéne,sima mono jack végű.Bár az a kisebbik gond,hogy milyen a vége.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51595) Lompos48 válasza atyca (#51594) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én megpróbálnám egy ilyennel meg 2 sorbakötött szilíciumdiódával.

(#51596) atyca válasza Lompos48 (#51595) üzenetére


atyca
senior tag

Hibáztam!Az első hozzászólásomat úgy kellett volna kezdenem,hogy ehhez (is) tök hülye vagyok :W
Nézem,de nem értem a választ.Rohadt régen jártam rádiós szakkörre..(cca. 40 év)
Egy skiccet kreálnál nekem,hogy hogyan is van ez?
Az USB végére mit csatlakoztatnék?
Ilyen van a masinában 2db:
[link]

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51597) Lompos48 válasza atyca (#51596) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az USB végére mit csatlakoztatnék?

Egyértelműen egy USB porthoz, vagy USB-s töltőhöz (lásd utóbbi időben minden telefontöltő) csatlakoztatod.
A kimenete 4.2V töltésére van belőve lítium akkuk számára, Ha 2 diódát sorbakötsz, azzal "ellopsz" belőle kb. 1.3-1.4V-ot. Marad 2.8-2.9V, ami nagyjából megfelel a 2 sorbakötött NiCd cella töltési végfeszültségének.
Ennél gyorsabb és olcsóbb megoldást nem tudok hirtelen kitalálni. Igaz, ha nincs az a pici elektronikád a fiókban (mint nekem), akkor arra várni kell.

Akkor így:

[ Módosította: Qru ]

(#51598) atyca válasza Lompos48 (#51595) üzenetére


atyca
senior tag

Ha jól okoskodom egy telefon töltő megy az egyik felére,a másik oldalra pedig forrasztva a jack.
A diódákat hova?

Lassú voltam-)
Köszi!
Meg tudnánk ezt valahogy boltolni?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#51599) Lompos48 válasza atyca (#51598) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem, én voltam (számora is hihetetlenül, még a szerkesztési időben) gyors. :))

Ugyan nem látom hol laksz, de gondolom, hogy Marosvásárhelyről nehezen. :((

[ Szerkesztve ]

(#51600) atyca válasza Lompos48 (#51599) üzenetére


atyca
senior tag

Bp.
No mindegy berendelem.Diódát gondolom kapok minden hiradástechnikai boltban.
Már csak egy doboz kéne neki,és egy szaki.
A diódákat külön nyákra,vagy hogyan?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.