Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) Kernel válasza Barret001 (#52600) üzenetére


Kernel
nagyúr

Minden toknak van egy jellemző disszipációs képessége, ami a fizikai tulajdonságokból adódik, az alapján lehet következtetni.

De azért ez nem minden esetben állja meg a helyét, vannak alacsonyabb teljesítményre specifikált típusok is.

Esetleg hőfokmérés alapján is (fokozatosan növelve az áramot), de azt is fenntartással kell kezelni. Konkrét hőfokot nem tudok, adatlapokat kellene nézni, hogy menyit bírnak általában.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52602) Barret001 válasza Kernel (#52601) üzenetére


Barret001
addikt

Kukázott autó led szalag,nappali fény/irányjelző kombinálva.

[ Szerkesztve ]

(#52603) Thome válasza dudika10 (#52598) üzenetére


Thome
addikt

dudika10, Kernel, köszi a választ!

Igazándiból ez csak egy másodlagos fogyasztó, ennek csak az a szerepe, hogy ha egy nyitott kapcsolóáramkör zár, akkor a led bekapcsol. (Airsoft fegyverről beszélünk.) Bár ez egy eléggé fontos infó volt szerintem, mert amekkora áramot felvesz a motor, lehet ez a 26 ohmos ellenállás is nagy?

(#52604) dudika10 válasza Thome (#52603) üzenetére


dudika10
veterán

Na akkor kéne valami rajz, hogy pontosan mit is akarsz, mert látatlanban nem megy a dolog.

Ha ez egy visszajelző LED, akkor minek is 1W? A tizede is elég lenne.
Abból, hogy 3 darab elemre rákötötted és jó a fényerő, sajnos mi még nem tudunk semmit, kevés infó.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#52605) biker


biker
nagyúr

Vagy segítséget, vagy akár pénzért profi fejlesztőt keresek, egyedül nem találom jeligére :)

Már feltúrtam ebayt, icstationt, de nem találtam meg, ami nekem kell, csak sok hasonlót

Működésében olyasmi kell, mint egy rc modell telemetria

Kell 4db impulzus számláló, kvázi rpm, tartomány 0-600rpm
Az érzékelők lehetnek mini lézeres vagy hall/reed
Ez a 4 jell vezeték nélkül kell továbbítódjon kb 10-12 méterre, de stabilan kell tűrnie, ha egy 4m átmérőjű körön mozog az adó akár 50rpm-el (forgó karon vagy gyűrűn lesz az adó)
Vevő az lehet önálló lcd/led kijelző a négy értékre, vagy usb vevő valami tök alap sw-el

Amiket találtam, pl model telemetria, az két rpmet tud, meg egy rakat felesleget
Az usb multiméter adapterek is korlátosak
Rf átvitel egy csatorna, ahh

Gondolkoztam 4ch nyomógomb panelen, de nem tudom, mit szólna 5-10impulzus/mp sebességhez?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52606) Kernel válasza Barret001 (#52602) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor eleve az autóakku feszültségéhez van igazítva. Az egyes LED-ek áramát is ki lehet következtetni vagy mérni.

Egy példa a szokványos LED-szalagok esete, ahol az ellenálláson eső feszültség könnyen mérhető.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52607) Barret001 válasza Kernel (#52606) üzenetére


Barret001
addikt

Ha kapnál egy számodra ismeretlen típusú ledet,meg tudnád határozni az üzemi áramát?
Ez egy gyakori probléma,ha ki akarjuk aknázni a benne levő teljesítményt is :)
Működik,de ilyen típusú smd ledet még nem láttam... Állítólag fényerő méréssel saccolható a terhelhetőség,ennyit tudok a dologról.

(#52608) Kernel válasza Barret001 (#52607) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha ismert a tápfeszültség, meg lehet mérni a felvett összáramot.

Utána ki kell találni a bekötést, hogy hány ágra oszlik ez az áram.

Feszültséget kell mérni a tokon, mert olyan is létezik, hogy egy tokban több LED van sorosan, tehát nem 3V körül van, hanem 6V stb.

Egyébként meg addig tolnám neki az áramot, amíg tűrhetően melegszik. Egy ökölszabály a szilícium-alapú félvezetőknél, ha kézzel elviselhető a hőmérséklet, illetve azon a határon van, hogy már nem bírom megfogni, az még biztonságosnak tekinthető.

Valójában ugyanis ennél még egy kicsivel többet is elbír általában.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52609) soldi3r válasza biker (#52605) üzenetére


soldi3r
veterán

Egy ilyen arduinos halozat nem mukodhet? Fordulatszamot tud merni, wireless kommunikacio letezik 2 eszkoz kozott...

E30 (oo=[][]=oo)

(#52610) Thome válasza dudika10 (#52604) üzenetére


Thome
addikt

Igazából az a lényeg, hogy jól látható legyen a led.

Egy egyszerű 5mm-es fehér led diódáról beszélünk, az 1 wattal lehet becsaptalak bennetek, gondoltam onnét indulunk.

11,1v az akku, illetve 25C a hirtelen áramleadás, amely 15C-re csökken.
1200mAh.

Csináltam egy rajzot, hogy értsd mit is akarok. Ha mozog a szerkezet, a cucc is világítson. A szerkezetnek baromi nagy áramfelvétele van.

(#52611) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A következő kütyüt kellene szétszednem: <kép>

A hibája, hogy az egyik vezeték belül elszakadt. Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy újra üzembiztosság tegyem?
Szépen biztos nem lehet megbontani.

Tudnátok tippet adni, hogyan érdemes hozzáfognom/mire figyeljek?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#52612) Kernel válasza Thome (#52610) üzenetére


Kernel
nagyúr

Feltöltve 3 x 4,2 = 12,6V, ami persze terhelés hatására esik, de a példa kedvéért maradjunk ennél.

Standard 20 mA-es LED-ről beszélsz, ezeknél kb. 3V nyitófeszültséggel lehet számolni. Tehát akkor 9,6 V marad az előtétellenállásra.

9,6V / 0,02mA = 480 Ω vagyis 470 Ω szabványérték.

9,6 x 0,02 = 0,192W vagyis 1/4 W-os ellenállás megfelel.

Egyébként 10 mA is már elég lehet, ki kell próbálni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52613) Thome válasza Kernel (#52612) üzenetére


Thome
addikt

470 Ohmos ellenállással tökéletes lett, köszönöm szépen! :R

Kár hogy a fizikához s*gghülye vagyok, így ha van egy kapcsolási rajz az értékekkel, azt bármikor összerakom, de ha számolni kell, végem.

Mégegyszer köszi! :R

(#52614) biker válasza soldi3r (#52609) üzenetére


biker
nagyúr

de, miért ne, tudsz bővbben segíteni?
min. 3 csatornán tud fordulatot mérni? Esetleg analóg bemenet feszültség mérésre van benne? Extra opció

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52615) biker válasza biker (#52614) üzenetére


biker
nagyúr

kell adó és vevő oldalon is egy egy arduino(genuino) board meg két wifi shiled vagy az mkr1000 kombi modul?
És felprogramozni jól, és a kettőt egy hálózatra összehozni?
Vagy elég egy, és az adhat wifin jelet a pc/mac eszközre default?
Lehet hozzá desktop alkalmazást írni, amin megjelennek az értékek, vagy a két arduinoós párban a helyi eszközre kell kijelzőt készíteni, és felprogramozni?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52616) soldi3r válasza biker (#52614) üzenetére


soldi3r
veterán

A programozasban kezdo vagyok.
Fordulatot lehet vele merni, LCD-re kiiratni is lehet. Van rajta analog bemenet egy par darab.

E30 (oo=[][]=oo)

(#52617) Barret001 válasza Kernel (#52608) üzenetére


Barret001
addikt

Sima 1 ledes smd. De kerámiából van. 1 percig toltam neki hűtés nélkül 380 mA-t. Füstölt,de túlélte :)

(#52618) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!
Egy 220-as, 850W-os aszinkron motor sebességének vezérlését egy ilyenre rá lehet bízni? Konkrétan egy fúrógép motorjáról van szó (de nem fúrógépben lesz használva)
A feszültség szabályzásához nem tekercseket szoktak használni? Hogy működik ez? :Y
Meg mit állít a kis potméter a belső részen?

(#52619) Samus


Samus
addikt

Időzítő relére lenne szükségem, a kapcsolásnak úgy kellene kinéznie, hogy amíg a 12-14v jelen van, addig ne történjen semmi, amikor megszünik a táp, akkor húzzon be, tartsa pár percig, majd engedje el. Illetve külön gombbal is tudjam aktiválni a relét, tehát gombnyomásra húzzon be, maradjon a beállított ideig, majd engedjen el. Minnél olcsóbb lenne, annál jobb. Az sem baj, ha több modulból áll össze.

Ilyen modult nem találtam ebay-en. Addig oké, hogy amíg van fesz, addig behúz, majd tartja, de ha a táp megszűnik, a relé is el fog engedni, nem? Vagy egy kondenzátor behúzva tartja? Az időzítés pontossága lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#52620) soldi3r válasza Samus (#52619) üzenetére


soldi3r
veterán

Azt hiszem elengedes kesleltetoken talalod meg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#52621) Ribi válasza Samus (#52619) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mit húz be a relé?
12V relé kb 40mA-t eszik.
Hogy 13V-ról 11V-ra essen kb 2 perc alatt, egy kb 3F kondi kellene ami azért nem kicsi/kevés.
Lehet egy bistabil relével egyszerűbb lenne ezt megoldani ha percekig kell tartani a relét.

(#52622) VIPowER válasza norbert1998 (#52618) üzenetére


VIPowER
senior tag

Rá!
Nem ismerek semmiféle tekercses szabályozót.
A kis potméterrel valszeg a legkisebb fordulat állítható be.
Működése : [link]

[ Szerkesztve ]

(#52623) norbert1998 válasza VIPowER (#52622) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszönöm .R

(#52624) Kernel válasza Samus (#52619) üzenetére


Kernel
nagyúr

230V-ra létezik az ST3PF off timer, ami a feszültség megszűnése után is képes tartva maradni, a beállított ideig. Itt is volt róla szó.

Elképzelhető, hogy egy bistabil relé van benne és puffer is, ami tárol annyi energiát, hogy a végén visszabillenti egy impulzussal.

Ha feltételezzük, hogy így működik, azt esetleg le lehetne utánozni egy elektronikával 12V-ra is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52625) Samus válasza Ribi (#52621) üzenetére


Samus
addikt

Elmondom, mi kellene. Az autó elektromos ablaka csak akkor működik, ha gyújtás van (ACC ON nem elég). Ez elég idegesítő, ha lent maradt az ablak, akkor megint gyújtást adni, benzin pumpa indul, felesleges.

Szóval miután megszűnik a feszültség, maradjon áram alatt az ablak, de engedjen el egy beállított idő után.

A gombos dolog pedig azért kell, hogyha nyár közepén le akarom engedni az ablakot, ne kelljen hozzá kulcs.

Nem akarom állandóra, mert biztos nem véletlen találták ki a mérnökök a működését ilyenre.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#52626) Kernel válasza Samus (#52625) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem mondjuk volt régebben olyan autóm, ahol gyújtástól függetlenül, állandóan működött az ablak. De megoldható éppen, egy ilyen jellegű kapcsolással:

A To Load kimenetre csatlakozhat egy relé tekercse, a szokott módon, paralel diódával, itt kaphat állandó feszültséget.

A Gate pedig kapja a kapcsolt feszültséget. Ha szükséges, diódákkal elválasztható a gyújtásról érkező és a külön kapcsolt feszültség:

Nem rajzoltam tovább, csak ennyi a lényege. Az ellenállás és a kondenzátor határozza meg a késleltetési időt. Nagyobb kapacitás esetén szükséges lehet egy töltőellenállás is (áramkorlátozó).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52627) Samus válasza Kernel (#52626) üzenetére


Samus
addikt

A problémám, hogy mindenképp kész panel kellene a feladatra. Találtam valamit, ami on-off delay néven fut, de nem értem a működését.

[link]

Lehet jobban járok, ha simán kapcsolóval megoldom az áthidalást, vagy nyomógombbal, amit nyomva kell tartani, akkor biztos nem marad állandón. Bár azt hittem könnyen találok ilyen vezérelt késleltető kapcsolást.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#52628) Kernel válasza Samus (#52627) üzenetére


Kernel
nagyúr

A relé tartásához mindenképp fix tápot igényel, amellett van egy triggerbemenete (mom sw vagyis momentary switch), ami valószínűleg GND-re zár. Vagy majd vásárlás után derül ki.

De nem látom ennek semmi értelmét, akkut is folyamatosan meríti.

Ilyen egyszerű áramkör pillanatok alatt összedobható egy perforált panelon és alaphelyzetben semmi áramot nem fogyaszt.

Ez egy másik variáció, de inkább csak az elv szemléltetésére mutatom, FET-tel célszerűbb összerakni:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52629) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Láma kérdés: váltóáramra hirdetett kapcsolót használhatok 12 és 5V DC kapcsolására is, igaz? Áramerősséget engedhetek rá többet, mint amire 230VAC-n van hitelesítve?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52630) biker válasza t72killer (#52629) üzenetére


biker
nagyúr

igen
nem

a 10A az 10A, de AC-n más mint DC-n

de 5V 10A és 230V 10A is kb ugyanaz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52631) t72killer válasza biker (#52630) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oksi+köszi:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52632) mtade válasza Samus (#52625) üzenetére


mtade
aktív tag

Én ezt a kérdést 1db relével megoldottam. Ha a vezető ajtó nyitva van, kap áramot az ablakemelő kapcsoló. Pont. :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#52633) szabifotos válasza Kernel (#52472) üzenetére


szabifotos
senior tag

"Neked viszont egy NPN, földelt emitteres megoldás kellene:"

Amatőr fejjel még nem kellet tranzisztort vennem. Milyen válasszak? Mire kell figyelni?

(#52634) mezis válasza szabifotos (#52633) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs egy donor TV, videolejátszó, rádió,... ?

mezis

(#52635) Kernel válasza szabifotos (#52633) üzenetére


Kernel
nagyúr

Relé tekercsének ellenállását megmérni, abból kiszámítható, hogy 5V-ról mennyi áramot vesz fel.

Valószínűleg egy BC182 (200 mA) elegendő, ami egy általános felhasználású tranzisztor.

Nagyobb áramra mondjuk a BC337 (800 mA). Utóbbinál más a bekötés, nem középen van a bázis.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52636) PHM válasza Kernel (#52635) üzenetére


PHM
addikt

Bocs, hogy belevau, de tudtommal a BC337 lábkiosztása megegyezik
a BC182-ével. Amire te gondoltál, az a BC6xx lehet. Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#52637) Kernel válasza PHM (#52636) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igen, ebben a legjobb, hogy előbb ránéztem az adatlapra, utána írtam. Csak elnéztem, ezért rosszul írtam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52638) szabifotos válasza Kernel (#52637) üzenetére


szabifotos
senior tag

Köszönet a segítségért ismét! :R

Mennyit tanul itt az ember... Ha visszanézem a kérdéseimet, szinte minden amit gányoltam itthon, a ti segítségetekkel készült. :) Még jó, hogy 3 évig tanítottak a suliban "elektronika" címen.... :( Szóval köszi!

(#52639) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy kisrádió, mely 2db 1,5V-os elemmel működik, ezt szeretném adapterrel kiváltani. Egy régi Nokia töltőm van, 3,7V 355mA paraméterekkel, viszont terheletlenül 9V-ot is mérek rajta. Rá merjem rakni a rádióra?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#52640) Kernel válasza csabyka666 (#52639) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem ajánlanám, a rádió kis áramfelvételű (hogy ne nagyon merítse az elemet), illetve ez hangerőfüggő is, de főleg lehalkítva fel fog szaladni a feszültség, ami kárt okozhat benne.

3,3 V stabilizátort lehet kapni, annyit még elbír. Egy új elem feszültsége 1,65V is lehet, meg annyira nincs "kicentizve", hogy ne bírná el.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52641) csabyka666 válasza Kernel (#52640) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, akkor hagyom, szerzek egy stabil 3V-os tápot neki, csak ott meg az a probléma, hogy honnan tudom, valóban stabilizált-e, ha nincs nálam multi?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#52642) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Régebben ismerősőmnek volt „ceruza” pákája, és tetszet, hogy könnyű, vékony, stb.
Most gondoltam veszek egyet, de sehol nem találok, max. hasonló 12V/10W-ost, ami nem igazán ugyanaz.

Hol lehet szerintetek kapni még?

Más:

Párszor belefutottam olyanba, hogy gyártósor/rakodósor egyes részénél szereléshez leválasztó/biztonsági kapcsoló nem az eszközt választja le közvetlenül.
Hanem a vezérlő áramkörét választja le.

Szerintem ez nem szabályos, vagy már más az előírás?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52643) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Telefon aksit töltenék olyan telefonban, amihez nincs gyári töltő, csak adat kábel. Az adatkábel USB5V-jét egy diódával átkötöttem az aksi+ lábára. Most 3.73V az aksi töltése, a dióda után 4.3V van. Ezek így 110mA töltőáramot eredményeznek.

Csati: [link]

Első esetben pár óra töltés után 3 napig ment a telefon, most meg azt veszem észre, hogy nagyon hamar lemerül. Nem járható út ez a fajta töltés? Azt hiszem 700mAh-s az aksi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52644) Kernel válasza CPT.Pirk (#52643) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most 3.73V az aksi töltése, a dióda után 4.3V van.

Ezt így nem tudom értelmezni, hogy mire írod a mondat első felét, de egy Li-ion akkut nem szabad így tölteni.

Elvileg a Vbat / Charge in lábra kellett volna kötni egy stabilizálatlan tápot (régifajta mobiltöltőt), amiből a telefonban lévő töltőáramkör elvégzi a dolgát.

Hacsak nem ezt a pontot nevezed (aksi+)-nak, de az nem ugyanaz. Viszont én erre írtam, hogy nem szabad diódával rákötni az akkura.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52645) Batman2


Batman2
őstag

Üdv. mindenkinek !

Van egy hagyományos transzfotmátoros ívheggesztőm.
Max. 150A-t tud kimenetként. Csak egy sima trafó, nincs egyenirányítás, tehát váltakozó áramú a kimenete.
Olyan 48-50V körül van asszem a kimeneti feszültsége a pálcák többsége pedig minimum 50V-ot igényel.
Használható ugyan a masina, hiszen gyárilag így tervezték, de azért gyakran nagyon nehéz vele ívet gyújtani, pláne mikor teljesen hideg az elektród és ráadásul kicsit be is égett a vége.

Olvasgattam mostanában sokat az ívheggesztésről, múlthét végén dolgoztam vele, lemezeket heggesztettem.
Eleve a problémám a nehéz ívgyújtás, a másik pedig, hogy ha feljebb tekerem az áramot, akkor talán valamivel könnyebben gyújt, de szinte azonnal lyukasztja is a lemezt.

Az egyenáramú heggesztésről jókat olavastam, ráadásul azzal többféle pálcát is lehet használni, mint váltakozó árammal.
Gondolkodom azon, hogy jó lenne ennek a trafónak egyenirányítani a kimenetét, akkor puffer kondenzátort is lehetnek rá tenni, amivel talán az ívgyújtás is könnyebb lenne, mert az 50V-ból lenne vagy 70V üresjárati feszültség, ami persze visszacsökken használatkor, de az úgy jó.
Az elektronikai kapcsolástechnikája nem bonyolult, csak az nehezíti a dolgot, hogy igen nagy áramerőről van szó és rövidzárt is kell bírjon, amihez spéci alkatrészek kellenek.

Jól gondolom, hogy a puffer kondival meg lehetne könnyíteni a gyújtást ? :U
Nyilván abból is jó nagy kellene.
Az egyenirányitóra elsőként olyan gondolatom volt, hogy valami villanymozdony segéd egyenirányítója biztosan jó lenne hozzá, mert az is rendszerint tud 200-300A-t folyamatosan, több száz voltos feszültség mellett. Nyilván vannak ilyenek bontottan, régebbi járművek szétbontásából, csak én nem férek ilyenekhez hozzá.
Milyen egyéb alternativa jöhetne szóba, honnan lehetne nem túl drágán, de nagy áramot elviselő egyenirányítot erre a célra szerezni ?? :F

A trafó házában van ventilátor, némi szabad hely is, a hűtés igy kisebb gond, a fém ház pedig lehet hűtőfelület, hőelvezető.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#52646) darvinya válasza Batman2 (#52645) üzenetére


darvinya
titán

Maga pálca mekkora A-es, és fém?
Van több fajta pálca amihez más A kell, és fémenként.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52647) CPT.Pirk válasza Kernel (#52644) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké, de a Vbat / chg az az aksi+ lába is egyben, megmértem. E szerint a töltő áramkör nem a telefonban van?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52648) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!
Széthullott a porszívó dugója, mikor ki lett húzva a konnektorból. Konkrétan a villapár egyike kiesett a helyéről. A villa belseje valamilyen műanyaghoz hasonló anyaggal volt kitöltve, illetve a dugóban ez folytatódott tovább, viszont ahol a fémrész véget ért, ott egy másik műanyagszerű anyag folytatódott.- Szerintem utóbbi tényleg műanyag volt, vagy gumi, viszont a belseje az nem tudom mi lehetett. Vajszínű volt.
Milyen anyag lehetett az?

(#52649) Kernel válasza CPT.Pirk (#52647) üzenetére


Kernel
nagyúr

De akkor továbbra sem érthető, hogy ha a dióda után 4,3 V van (és azt kötötted akkura), akkor hol van 3,73 V?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52650) darvinya válasza norbert1998 (#52648) üzenetére


darvinya
titán

Nem egyszerűbb cserélni dugót?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.