Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#30994) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Arról tudsz valamit, hogy mitől tud időnként felizzani egy elektroncső?

Ebben az egyben nagy a hasonlóság a tranzisztorokkal: ez a túl nagy teljesítmény disszipálása az anódon. Nem hiába adja meg az adatlap a Pdamax (vagy Wa, meg ki tudja hogy keresztelgették akkor) paramétert. Kiváltó oka gerjedés vagy belső zárlat lehet, itt jobbat nem tudok.

@sörösló:

Valszeg rossz lehet már a magnéziumoxid (lehet hogy nem ez, ne kövezzetek meg érte ha rosszul tudom)amivel kitöltik és rögzítik a fűtőszál és a katód közti réseket.

Ez egy érdekes feltételezés, de csak akkor járhat valamilyen kellemetlen kísérőjelenséggel, ha a fűtőáramkör nincs galvanikusan elválasztva az anódkörtől.

(#31002) mezis válasza sörösló (#30998) üzenetére


mezis
nagyúr

Az anódizzást magam tapasztaltam (és szüntettem meg), gyári erősítőnél. A típusára már nem emlékszem. Az izzás éppen, hogy észlelhető volt. Azért kerestem a "zárlat" helyét, mert nagyon halkan szólt mindenki másnál.
A hálózat nagy kiterjedésű volt, a zárlat helyét hosszú vezetékszakasz előzte meg.
Az erősítő tökéletesen bírta az ilyen hosszú idejű megterhelést.

mezis

(#31003) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#31001) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyetemi könyvtárban utána jártam az anód kör és fűtőkör galvanikus elválasztásának és eset függő mikor mi jó. Egyes speciális erősítők mellé kifejezetten ajánlott a fűtő feszültség majdnem anódtápfeszültségen való üzemelését (DC 250 - 256.3V különbséggel) pl : C-osztály nagy teljesítményű rádiók.
De a kisfeszültségű (200V anód fesz alatt a könyv kis teljesítményű kisfesz erősítőnek titulálta :C ) erősítőknél a legjobb a galvanikusan leválasztott DC tápfesz ezzel érhető el a legkisebb torzítás és a stabil fűtés táp akár egy nagyságrendet is javíthat az erősítő tulajdonságain :Y Ez azért elég komoly...
Ezért ma játszottam kicsit a fűtéssel és a 6.4V dc-re állítottam be schottkyból kirakott graetz-el + még több puffer CRC-vel az R= 2.7 OHM csövenként.
Az erősítőt bekapcsolva 10 perc melegedés után nagy csöndben érzékeny fejhallgatóval se hallottam egy apró neszt se ! :))
A fojtó tekercsek ("fastron" ) pedig adatlapot rendesen bogarászva porvas és 50Hz-es tartományban 9mH értékűek 1kHz névleges frerkin adják csak a ráírt 12mH (diagram szerint).
A késleltetett anódtápfesz fontosságáról meg csak egy kis cikket találtam ahol átlagosan 10-15% élettartam csökkenést írtak ha nincs késleltetés (vacum csöveknél, gázzal töltött csöveknél ott előnyös volt :DD )

A csövek 1 óra üzem után is még épphogy tapinthatóak (~50 fok). A hangja csodálatos :DD
Köszi a tippeket mindenkinek már csak dobozolni akarom :DD Mondjuk vastag falapra a nyákokat és plexi oldallap. Vagy fém házba ajánlatos inkább? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31004) totya694


totya694
őstag

Üdv

Valahol olvastam és tetszett gondoltam megosztom

" A felnőtté válás biztos jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerő - szabályozót balra is lehet tekerni."

Üdv:Attila

(#31005) totya694 válasza vodkaboy22 (#31003) üzenetére


totya694
őstag

Amikor még "jobban érdekeltek" a csöves rádiók először csak az ECL86 végcső volt a cél igen ám de utána rájöttem,hogy a hálózati trafó is számít mert ugye bár régen 220V~-ra gyártották őket és amelyiken nem lehetett 240V-ra kapcsolni ott problámák voltak a fűtéssel.Volt,hogy 7,1V-ot mértem a csöveken nem csoda,hogy nagyobb fényük volt mint a skála izzónak.Bele futottam jó pár olyan készülékbe ami már az elvárásaimnak megfeleltek de viszont oscillátor bajosak és szépen egy idő után elvándorolnak az állomások ezekkel sajnos nem tudtam semmit sem kezdeni.

Üdv:Attila

(#31006) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan problémám lenne hogy 2 db kondenzátort kellene cseréljek de nem tudom hogyan is kellene nekiállnom.Ez a fajta felfogatás van rajta.Hogyan kell ezeket eltávolítani?

(#31007) fero02 válasza perfegor17 (#31006) üzenetére


fero02
veterán

SMD. Páka és ónszívó szalag tuti kell, de folyasztószer is jól jöhet.

(#31008) perfegor17 válasza fero02 (#31007) üzenetére


perfegor17
senior tag

Páka van de más nincs.

(#31009) fero02 válasza perfegor17 (#31008) üzenetére


fero02
veterán

:F

Akkor venni kell.

(#31010) perfegor17 válasza fero02 (#31009) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nincs semmi keretem rá annyi hogy tudok venni kondit rá.
Nem lehet kiforrasztani simán és vissza a másikat?

[ Szerkesztve ]

(#31011) fero02 válasza perfegor17 (#31010) üzenetére


fero02
veterán

És akkor ha sikerül lekókányolni, akkor az újat mivel szeretnéd felforrasztani? :U

Inkább hozzá se kezdj...

(#31012) perfegor17 válasza fero02 (#31011) üzenetére


perfegor17
senior tag

Akkor inkább beviszem szervizbe hátha olcsón kicserélik.2 kondit kell cserélni 1-et meg pótolni.

(#31013) diamondface válasza perfegor17 (#31012) üzenetére


diamondface
tag

Hol vagy helyileg?

(#31014) perfegor17 válasza diamondface (#31013) üzenetére


perfegor17
senior tag

Gyulai vagyok.
Egy HD4870x2-ről van szó amin hiányzik 1 kondi meg ki akarom cserélni a másik 2-t is.

[ Szerkesztve ]

(#31015) vodkaboy22 válasza perfegor17 (#31014) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az könnyen lehet, hogy ónmentes forrasszal készült annak végképp ne állj neki :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31016) perfegor17 válasza vodkaboy22 (#31015) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nem szeretnék csak már érdeklődtem itt pár szerelőnél és 6-8000ft-ot kérne érte.Annyiba nem került a kártya.

(#31017) fero02 válasza perfegor17 (#31012) üzenetére


fero02
veterán

Ok. Ha ott nem vállalják és jársz Szarvas felé, akkor megcsinálom Neked szívesen. ;)

(#31018) diamondface válasza perfegor17 (#31014) üzenetére


diamondface
tag

Uhh jó messze. Csak ott a közelben kéne valakit keresned, akinek van cucca hozzá.

(#31019) perfegor17 válasza diamondface (#31018) üzenetére


perfegor17
senior tag

Eddig fero02 van a legközelebb.
Az van benne hogy sajnálnám veszni hagyni ezt a szépséget.

[ Szerkesztve ]

(#31020) perfegor17 válasza perfegor17 (#31019) üzenetére


perfegor17
senior tag

Rakok pár képet hogy hogyan is oldották meg a szakemberek a kondi hiányát.
[link]
[link]

(#31021) moha21 válasza perfegor17 (#31020) üzenetére


moha21
addikt

És csak ennyi baja van? Mert forrasztani én is tudok . :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31022) perfegor17 válasza moha21 (#31021) üzenetére


perfegor17
senior tag

Eddig úgy néz ki de lehet hogy kevés az adata tàpom.

(#31023) sörösló válasza Lompos48 (#31001) üzenetére


sörösló
aktív tag

Ilyenkor csak tippelget az emberfia.
Suli legend volt hogy egy sokszor kiszerelt, elejtett(!) gyakorlaton használt ECL 86-ban zárlatos lett a fűtőszál egy része, ezért túlfűtött a katódja. Ezért írtam, hogy én még ilyennel nem találkoztam. Félreérthető volt, bocsi hogy megemlítettem. Mellesleg egy csövet "sokszor elejteni" lehetséges ugyan de max. a második elejtés után már nemigen "cső"! :K

A kolléga által említett hibajelenség meg ez a kategória:

Napokig megy aztán egyszer csak izzik az egész. Kihúzom, 5 perc múlva bedugom aztán megint napokig jó!

Megnézted?
Meg.
Mi volt a baja?
Mittomén!
Mit csináltál vele?
Semmit.
Akkor mitől javult meg?
Tudja a bánat. Lehet hogy beleköltözött az UFO! :))

(#31024) sörösló válasza vodkaboy22 (#31003) üzenetére


sörösló
aktív tag

Ha már így az asztalon, csupaszon is tökéletesen csendes akkor felesleges a fémház, innentől szabadon szárnyalhat az alkotói fantázia! Rózsafa dobozt ajánlanék ( valami különlegesen fajin hangzást ad :DD ), de komolyra fordítva a szót, ahogy szeretnéd úgy lesz jó. Sokáig élvezd a hangját, csak vigyázz hogy a pacik meg ne irigyeljék tőled! Gratulálok a kitartásodhoz. :R

[ Szerkesztve ]

(#31025) Lompos48 válasza sörösló (#31023) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én az egészet a túlhevült anódra gondolva kommentáltam. Biztos láttál már nagyobb teljesítményű adócsövet (üzemben). Az anódja egy sok mm vastag grafitnak tűnő anyagból van "hajtogatva".
Ha az terhelés (ezúttal feeder plusz antenna) rosszul van illesztve "impedanciailag", nagy a visszaverődés, ami az anódot terheli. Na, azon látszik rendesen, amikor az egész nagy izé vörösen izzik.

...gyakorlaton használt ECL 86-ban zárlatos lett a fűtőszál egy része, ezért túlfűtött a katódja.

Szemléletes példa, csak annyban sántikál, hogy ezzel az anőd disszipációja nem fog néni, mert az anódáramot végülis a rácsfeszültség dirigálja. A túlfűtött katód ugyan több elektront bocsált ki, de azok ott, a katód és rács közötti felhően tolonganak, ezzel persze fokozva a bajt. Ez a katód gyorsított öregedéséhez vezet.

Félreérthető volt, bocsi hogy megemlítettem.

Miért? Nem volt azzal semmi baj! :N

(#31026) CPT.Pirk válasza sörösló (#31023) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazából nem is kell várni 5 percet, kihúzom, pár másodperc alatt eltűnik a vörös szín, aztán visszadugom és már minden jó is. Közben meg a hangon nem lehet semmit észrevenni, mivel tőlem balra van az erősítő, azt szoktam észrevenni, mikor már szaga van a csőnek.
Ez mondjuk lehet a nyák védő lakk szaga is, amit a foglalaton keresztül megmelegít. 5 egyforma csatornám van, csak ez az egy csinál ilyet, bár más csővel nem próbáltam ki, mert most nincs több kéznél.

Van egy olyan pcl csövem is, amit időnként meg kellett pöckölni hogy felfűtsön, aztán ment szépen, időnként leállt fűtéssel, akkor megint pöckölni kellett. :)
Egy ideje elhagyta, és megy tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31027) sörösló válasza Lompos48 (#31025) üzenetére


sörösló
aktív tag

Ajjaj! Rövidhullámú adó 1 kW kimenőteljesítménnyel. Két ötliteres befőttesüveg végtetróda (talán GU 40 ?régen volt...). Egy 40W-os fénycsővel hangoltuk amit a tápvonalra tettünk. Ha nem világított, hiába mutatott a műszer szép értékeket, előbb-utóbb nagy gáz lett. És még jó volt ha csak a hírüti ordította le a fejedet, amiért az orosz eltársak nem hallanak Lembergben... :U

(#31028) sörösló válasza CPT.Pirk (#31026) üzenetére


sörösló
aktív tag

Esetleg megpróbálhatnád másik helyre dugni. Ott is ezt csinálja? Ha igen akkor a cső gyanús, ha ugyanazon a helyen jelentkezik a hiba másik csővel akkor az illető áramkör.

(#31029) CPT.Pirk válasza sörösló (#31028) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát egy másfél hétig hozzá sem férek az erősítőmhöz, mert lakásfelújítás alatt állunk, hogy rohadna meg. :U

Am. most nincs csere csövem, de a felújítás részeként be fogom szépen dobozolni a cuccot, meg véglegesítem a kábelezést, akkor majd kialakul a dolog. Meg végre meg kellene csinálnom a szubnak a PP csatorna nyákját, csak lusta vagyok. :D

Tavaly nyár óta nem martam nyákot, mert hidegben nem mar a vasklorid. Most viszont buktam ezt a kifogást. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31030) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, egy kis autóelektromossággal beleronditanék ide :U
Vettem autóra nappali világitást SuperFlux ledekkel van ellátva. Autóvillamossági szerelő kötötte be, szóval nem begányolva van, annak módja rendjén biztositékkal stb. stb. rendesen megcsinálva.
Egy érdekes jelenség van, ugyebár ha ráadod gyújtás egyből bekapcsolnak, majd ha parkolókat bekapcsolod ki kell kapcsolni, de ha megy a motor és bekapcsolom a parkolókat ki kéne teljesen aludni, ehelyett halványan világit(vibrálva picit), ha még bekapcsolom a tompítottat is még erősebben világit.. olyan kóboráram szerűség.. Ez mitől lehet?? Többször is ellenőrzött mindent.
A kapcsolás a lámpában valamiféle tranzisztorral van szerintem megoldva és az átszivárog vagy mifene? :F

De az találta ki hogy relével fogja megoldani a teljes kikapcsolást, csak hogy az megint egy mozgó dolog ami megint egy újabb romló/hibaforrás lehet..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#31031) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#31029) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akassz rá szkópot, lehet gerjed. Valahol jóval fennebb.

(#31032) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#31031) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Melyik pontján lenne érdemes mérni? Amúgy ki van építve egy mérő pont az anód tápon pár darab soros Mohmos ellenállással, de ott nem találtam semmit, totál sima a tápfesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31033) Hujikolp


Hujikolp
őstag

(#31034) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Na kezdem véglegesíteni a kis csövest de most az pattant az agyamba, hogy jó lenne a bemeneti jelet felül sávhatárolni 25-30kHz környékén. Mekkora kondit tegyek? és az első cső elé hova? (Én az 1M-val párhuzamosan gondoltam a 10k-val számolva 10k-val számolva 550-650pF kell. )

Illetve van értelme alulról is sávhatárolni? (Csatoló kondi tétele a pótméter után) Vagy fölösleges? :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31035) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#31032) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem a tápon, hanem valahol az anódkörben. Gondolom az anódnak van hevülése...

(#31036) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#31034) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem sok értelme van.

(#31037) sörösló válasza totya694 (#31004) üzenetére


sörösló
aktív tag

Az öregedés biztos jele meg az, ha ismét a jobbratekerést kezdjük prerferálni. :))

(#31038) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#31034) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekünk ez úgy tanították, hogy egy jobb erősítőt 100kHz-re méreteznek. Ebből a vezetékek, nyák, stb. ronthat, de a füllel nem hallott részletek még befolyásolják azt, ahogy megéled a zenét. Ez egy kicsit elvont, de ahogy a test reagál az infrahangokra is, úgy működik ez magas hangoknál is.

Szóval ne korlátozd le az átvitelt.

Lompos48: az anódtápot mértem, az egyik cső anódja mellett van beépítve a mérő pont, szóval azt tudom mérni, amit a cső kap. Az pedig teljesen sima.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31039) mezis válasza erikke17 (#31030) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Tapasztalatom szerint még a nagyobb áramot kapcsoló relék is messze túlélik az autó 15-20 évét, 100000-200000 km-ét. Újabban még az index relé is. (Régen ez utóbbi kopósabb volt.)

mezis

(#31040) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#31038) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...azt tudom mérni, amit a cső kap.

Azt kellene mérni, amit a cső csinál!

(#31041) sörösló válasza vodkaboy22 (#31034) üzenetére


sörösló
aktív tag

Ne fokozd, ne fokozd! Ha jó, akkor élvezd a hangját és ennyi! Minél több alkatrész, annál több hibaforrás. Mellesleg belemész abba a csapdába amibe a hifibuzerek! Tökéletes a füleserősítőm, de még egy kondit kicserélek egy pirosról sárgára mert ettől jobb a hangja. Amazt az ellenállást meg cserélem, mert ha fényesebb lakkozásút teszek be akkor sokkal jobb lesz minden. Jó az úgy ahogy van! :K

(#31042) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#31040) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De most lent van a pincében és nem csinál semmit! :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31043) erikke17 válasza mezis (#31039) üzenetére


erikke17
őstag

Értem akkor nem lenne szabad problémának lenni belőle, csak mondta hogy keres majd valami vizálló meg azt hiszem duplasoros(ha jól emlékszem) relét és azzal oldja meg..
Egyébként mitől lehet ez hogy igy halványan világit?? :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#31044) Batman2


Batman2
őstag

Van ez az említett, LTC3780-as táp, amin dolgozok.
[link]

Van benne kettő schottky, ami 0,5A(5,5A)-40V-os (BO540W), ezt helyettesíthetem e 1N5819-essel, ami 1A(25A)-40V-os ? :F
A Vf értékük hasonló: 0,45 és 0,5V

Továbbá van benne egy B320A és egy B340A jelzésű schottky is, mindkettő 3A-es, de egyik 20, másik 40V-os !
A feltétlenül így kell legyen, vagy csak azért adták meg így, mert ezek a minimum értékek ? :U

Ezeket helyettesíthetem e 1N5822-essel, ami 3A(80A)-40V-os schottky, olyan 0,5V körüli Vf értékkel ? :F

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#31045) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#31036) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pedig erről tanítottak az egyetemen. Jelkondicionálás így fontos úgy fontos. Egy erősítőre sávhatárolt jel kerüljön és a csak akkora legyen a sáv amekkora a jel. Mégsem ajánlatos? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31046) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#31045) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Felesleges korłátozni a sávszélességet, a fizikai kialakítás úgy is korlátozza a tervezett alá, maximum rontani tudsz vele még tovább.

Amúgy meg ez folyton változò audio jel, nem négyszög, amit pl. s.triggeren kell átvinni ha bajos.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31047) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#31045) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mégsem ajánlatos?

Én csak annyit írtam, hogy értelmetlennek tartom. :) Honan jönne nagyobb frekvenciás jel? Ha a bemenő jel spektrumában benne van, annak ott a helye. Ha meg máshonnan jön, akkor máshol van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#31048) Lompos48 válasza Batman2 (#31044) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Van benne kettő schottky, ami 0,5A(5,5A)-40V-os (BO540W), ezt helyettesíthetem e 1N5819-essel, ami 1A(25A)-40V-os ? A Vf értékük hasonló: 0,45 és 0,5V

Igen helyettesítheted. Még az sem kizárt, hogy a nagyobbik ugyanakkora áramnál akár picivel kisebb VF-et mutat.

Továbbá van benne egy B320A és egy B340A jelzésű schottky is, mindkettő 3A-es, de egyik 20, másik 40V-os ! A feltétlenül így kell legyen, vagy csak azért adták meg így, mert ezek a minimum értékek ?

A B320A kisebb, míg a B340A nagyobb feszültségen teszi a dolgát. Tehát a választás jogos. Mondjuk az utóbbi (B340A) használható mindkét posztra.

Ezeket helyettesíthetem e 1N5822-essel, ami 3A(80A)-40V-os schottky, olyan 0,5V körüli Vf értékkel ?

Nagyjából igen.

Mindenesetre érdemes elgondolkozni a diódák szerelésén termikus szempontból nézve a dolgokat. Az adatlap érdekes utalást tesz erre a 4. oldalon.

(#31049) Batman2 válasza Lompos48 (#31048) üzenetére


Batman2
őstag

Köszi a megerősítést ! :K

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#31050) Petike6


Petike6
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő:
[link]
nekem egy ilyen kábelt kéne átoperálni úgy,hogy a villásdugó helyett egy autós szivargyújtó legyen.
Sajnos napok óta keresem már autósboltokban és muszáj hétvégére a Balatonon üzemeltetni a hűtőtáskát.
Szerintetek hazavághatja a táskát? Illetve van valami komplikáció a szivargyújtó végének és a magnókábel összeforrasztásakor? Köszönöm! :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.