Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) DDL válasza Almosito (#2350) üzenetére


DDL
őstag

Egy ANT-ot hírdet a HWSW-n arn a hifibolhán.

[link]

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2352) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Hello!

Tudna valaki tanácsot adni? Használt sztereó erősítőt szeretnék venni.kb 35000ft van rá.Nagyobb hifimárkák érdekelnének:Denon,Marantz,Onkyo stb.Lényeg h szépen szóljon,és nem az h kiüsse az üveget.Ha tudnátok párat mondani azt megköszöném.

(#2353) Cifu válasza Zsolt!! (#2352) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha sztereo erősítő érdekel, akkor nézz körül az AVX fórumán: [link]

Olyan 25e Ft-től már vannak NAD3020-asok.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2354) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Kösz!Ez gyors volt.Ezt a Nadot nagyon favorizálod.Esetleg volt vele személyes tapasztalatod?

(#2355) Cifu válasza Zsolt!! (#2354) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őszintén szólva én nem vagyok nagy audiofill, inkább a házimozi érdekel (most), az tény, hogy több embernél hallottam NAD3020-ast, nem szóltak rosszul. Amúgy ez egy meglehetősen régi erősítő (olyan 20 éves lehet), de eléggé elterjedt, sok van a aprókon, és olyan 20-25e Ft-ért vesztegetik őket. Aki belépő szintű, olcsó sztereo erősítőt keres, annak általában ezt ajánlják az audiofill topicokban is, 35e Ft alatt meg mást nem nagyon lehet kapni. ^^

Amúgy még a Cambridge Audio márkát istenítik főleg a belépő szinten, de újonan még az is olyan 50e Ft, és kb. itt kezdődnek az új sztereo erősítők.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2356) Cifu


Cifu
nagyúr

Esetleg még nézz el Golax oldalára: [link]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2357) Zsolt!! válasza Cifu (#2356) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi!Ezt már ismertem hát ez nem 1-2 napos feadat lesz ha jót(türhetöt) akarok venni.A Nadot mindenképp felveszem a képzeletbeli listára.

(#2358) fero02


fero02
veterán

Felteszem itt is a kérdést, hátha...

Épített már itt közületek vki hangfalat? És konkrétan TL-t?

Előre is thx! :R

Üdv!

(#2359) Zsolt!! válasza fero02 (#2358) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Hello!

Én nem tudok segíteni.Aszthiszem van hangfalépítős topic,ott szétnéztél már?De leírhatnád hogy kezdtél neki.

(#2360) fero02 válasza Zsolt!! (#2359) üzenetére


fero02
veterán

Hangfalépítős topikban folyamatosan online vagyok.

Ha jól tudom DDL otthon van a témában, fel is vettem MSN-en, de még nem igazolt vissza. Biztos elfoglalt.

Hogy kezdtem hozzá? Eslő lépésként szereztem 2 db 100mm-es átmérőjű 2m hosszú papír csövet. A többi lépés folyamatban van :DDD Ezért is kérdeztem, h valaki csinált-e már hasonlót.

Üdv!

(#2361) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Denon Pma 260 - Jbl Lx 44 párost.
Ez szép is meg jó, csak az erősitőt nem lehet távirányítani és ez bizony gondot okoz nekem.

Már régótta gondolkozom , hogy távirányítósra kéne cserélnem a mostanit.
A megyémben találtam egy Denon Pma 425R tipúsú erősítőt.
A véleményetekre lennék kiváncsi: megéri-e lecserélni, lesz-e valamilyen észlelhető hangzás változás.

Vagy ezek ugyis amolyan alsó-közép kategóriába tartoznak és naggyából ugyan az lesz a hangkép?
A jelenlegi Pma 260 1991ben készült , amit kiszemeltem, a Pma 425R kb 1998 és 2000 között

link a 425R-ről
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#2362) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Hello!

Marantz pm40 vagy Nad 3020 vagy Onkyo a9211-es erősítő közül melyik lehet a jobb hangú?Bár az Onkyo kakuktojás ez a legújabb és egyben a legolcsóbb Onkyo, de a külseje bejön.

(#2363) etilin válasza Zsolt!! (#2362) üzenetére


etilin
aktív tag

Szerintem a Nad lesz a hármasból a befutó.
Valakinek bejön a Marantz hangja bár sokan nem szeretik.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#2364) Zsolt!! válasza etilin (#2363) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Te már második vagy aki ajálja.Biztos jó lehet h ilyet kellene vennem,Nem akarom elkapkodni.Az a baj a használt hifi vásárlással h sokszor az ország másik felében hirdetnek.Régi cucokról teszteket nem lehet találni.Aztán elmeni potyára,húzos.

(#2365) Ebit


Ebit
addikt

A Nad 3020 -al kapcsolatban egy téveszmét szeretnék eloszlatni.
Az ajánlások nagyszáma, szerintem elsősorban az ismertségére vezethető vissza, hazánkban az egyik legnagyobb szériában forgalmazott erősitő volt,a hazai gyártásúakat nem számolva.
Mint már mások is irták,a legjobb hangminőségét a phono bemenetről szolgáltatta,ami az elsődleges hangforrás volt.
A hangképe újkorában korrekt volt, ami nem feltétlenül mondható el, a mai darabokra,az OLD hi-fi eszközökre.
Célszerú lenne őket felkészült szakemberekkel átnézetni, beállitatni, hogy tőkéletes minőségben szóljanak.

(#2366) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Hello!

Úgy érted az erősítök hangja az idők folyamán megváltozik?A Nad sima bemenetét használva már nem olyan jó a hang?

(#2367) Ebit válasza Zsolt!! (#2366) üzenetére


Ebit
addikt

Pontosan azt irtam, hogy időszakosan érdemes átnézetni, hogy tudja teljesiteni a gyártó által szavatolt múszaki adatokat.
Gondolj bele, hogy azért csak kb 20 éve gyártott darabokról van szó,amelyben bizonyos alkatrészek az idővel változnak, elöregednek.

(#2368) Zsolt!! válasza Ebit (#2367) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Találtam egy eladó Denon pma 260-et .Csak pma 250-röl találtam írást ,amít ajánlanak,ha jól gondolom ez a nagy testvére szerintem jól járnék vele.tudsz róla vmit?23000ft-ért kb 10 éves.

(#2369) Ebit válasza Zsolt!! (#2368) üzenetére


Ebit
addikt

Látatlanba, nehéz véleményt mondani, de úgy gondolom ha nincs hibája, meghallgatod, és ha tetszik a hangképe megveszed.

(#2370) Laczik válasza Zsolt!! (#2368) üzenetére


Laczik
tag

Már bocs hogy igy beleszólok de éppenséggel lenne egy elfekvő Pma-260as erősitőm.

Fentebb irtam, hogy jól szól, csak nekem távírányítós kéne.
Gondolom a másik 260ast vaterán nézted djhifinél/barcikaikampinál.

Ha gondolod megegyezhetünk :)

Szerk:
Nem mellesleg olcsóbban adnám, remélem nem rontom ezzel barcikaikampi üzletét :F

[Szerkesztve]

(#2371) frankie!


frankie!
őstag

Valamelyik fórumon írtak itt a lemezjátszó beállításáról. Nem tudjátok hol?

(#2372) sankolacster


sankolacster
csendes tag

Légyszives segitsetek!
Van egy Onkoyo erősitőm,a hangszóró kimeneteknél oda van irva min 6 Ohm.
szeretnék vásárolni 2 álló hangfalat.Eltax márkájut.Ezekre pedig az van irva:4-8-Ohm.Más márkánál is láttam már ilyet,de az Etaxoknál majdnem mind ilyen.Valójában mit jelent ez? Ráköthetem e nyugodtan az erősitőre?
Előre is köszi aválaszt,László

(#2373) mcmike válasza sankolacster (#2372) üzenetére


mcmike
őstag

oda van irva min 6 Ohm - ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az erősítőd min. 6Ohm-os hangfalat kezel. Ennél magasabb Ohm értékű hangfalak esetén nincs probléma, csak ha ez alá mész. Egyszerű multimeter-el meg lehet mérni a hangfalak ellenállását (Ohm).

Ha pl. a hangfal 4 Ohm-os, akkor sem törvényszerű h tönkremegy az erősítő, de nem egy életbiztosítás...a kisebb Ohm érték következtében kisebb az ellenállás, és a végfok könnyen megadhatja magát... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2374) Cifu válasza sankolacster (#2372) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nyugodtan rá lehet kötni őket. A 4-8 Ohm jelölés azt jelenti, hogy a 4 és a 8 Ohm (minimumérték) közötti erősítőkre vannak rákészítve.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2375) csizzah


csizzah
aktív tag

Hi everyone,

Naszóval, van nekem egy audigy 1 platinum hangkártyám, és mostanában tervezem egy házimozi erősítő beszerzését. Namármost digitálisan szeretném összekötni a két eszközt, és szöget ütött a fejemben hogy vajon ezt hogy is tudnám kivitelezni. A hangkártyán ugyanis a digit out egy jack kimenet formájában található [kép] az erőlködőn meg van ugye optikai meg koax, hogyan tudnám összehozni a két kimenetet, mert még jack - coaxial kábellel nem találkoztam(ami nem jelenti azt hogy nincs is).

Szóval ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot a nálam tapasztaltabb kollégáktól.

Üdv

CsizZ

[Szerkesztve]

(#2376) frankie! válasza csizzah (#2375) üzenetére


frankie!
őstag

sok helyen lehet kapni ilyen kábelt, pl. somogyi, ilyesmi helyeken, de ezeket nem ajánlom, meg főleg sztereoban van, miért fizetnél kétszer? Készíts inkább egyet saját kezűleg. ;] Az is egy megoldás hogy veszel egy jack-RCA átalakítót, így bármilyen árnyékolt kábelt használhatsz.

(#2377) Cifu válasza csizzah (#2375) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jól tudom, a Creative ''jól kitatalált'' rendszerének köszönhetően csak egy spéci cuccal tudod kivinni optikai/koax digi kimenetre a jackről, pl.: [link].

No offense, de felteszem az alaplapi hangkártyád (hacsak nem nagyon régi, vagy alsó kategóriás alaplapod van) rendelkezik optikai, esetleg koax digi kimenettel. Akkor már egyszerűbb arra rákötni, nem?

Side note: Ugye tudod, hogy csak sztereo jelet fogsz kapni így? Egyedül az DD v. DTS hangsávú videók, DVD-k lejátszásakor lesz térhangzásod. Ahhoz, hogy egy játékban térhangzást kapj digi kimeneten Dolby Digital Live vagy DTS Connect támogatású hangkeltőnek kell lennie a gépben.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2378) frankie! válasza Cifu (#2377) üzenetére


frankie!
őstag

Ezek szerint ha bedugsz egy sima jack végű kábelt a Creative digi kimenetére, nem fog szólni semmi? Még nem próbáltam egyszer se. :F

(#2379) neduddki válasza Cifu (#2377) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NE arl;f el senkinek egy mono jack - rca meg koze mazzag ami vezetven elktronokat az az a spec dolog:- )

udv

neduddkui

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2380) frankie! válasza neduddki (#2379) üzenetére


frankie!
őstag

:((( :((( :((( :W
fordítsatok!

(#2381) neduddki válasza frankie! (#2380) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mit?
Sajnos en nem ertem, de az vannk itt hihehteln profi forditok, majd megkerem oket:- )))

udv

neduddki

mod: na jo :- ) onan olvasd hogy ''egy mono...'' onnatol mit nem ertesz?

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2382) gery03 válasza frankie! (#2380) üzenetére


gery03
senior tag

Akkor fordítok :) A lényege ez amit mond (nem feltétlen szó szerinti fordítás)

Ne áruld el senkinek: egy mono jack csatlakozó és egy rca csatlakozó, közé meg vezeték, ami vezeti az elektronokat, ez az a spéci dolog.

Tehát meg lehet oldani a digitális jack kimenetről a koax-ot ilyen egyszerűen, arra akart utalni neduddki.

(#2383) neduddki válasza gery03 (#2382) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Szememim konyben aznak;- )) koszonom, hbar egy apro hibat elkovettel, a mazzag az mazzag marad legyszi:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2384) mcmike válasza Cifu (#2377) üzenetére


mcmike
őstag

Hi!

Semmi extra nincs a digital out 3.5-es JACK-el. Egy sima mono jack elég (lehet sztereo is egyébként, akkor az egyik oldal lesz amelyik továbbítja a jelet) amit átalakít az ember RCA-ra majd azt kell bekötni az erősítő Koaxiális Digit bemenetére. A 3.5-es JACK-nél a hegyén lévő érintkező (sztereo-nál asszem ez a bal oldalt jelenti, de nem biztos :F ) + az árnyékolás adja le a digitális jelet.

ennyi... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2385) frankie! válasza gery03 (#2382) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi! Ha van 1 szótárad átküldenéd? ;) ;]

(#2386) neduddki válasza frankie! (#2385) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kerlek ez intlligenci ameg sok gyakorlas kerdese, sajna ez nem attelepitheto:- )))

udv

neduddki

p..s gyakorlaseknt olvass Rejtot:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2387) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Bocsi hogy ide írok, de nem tudom hogy hol kéne feltenni a kérdésem... :B

Szóval, lenne nekem egy philips ultimate edge ezek a csatornák vannak rajta:

Front line out
� Rear line out
� Center/LFE line out
� S/PDIF coaxial digital out (gondolom ez kéne..)
� Microphone in
� Auxiliary in
� CD/video in
� Line in

Szeretném a gépet összekötni a sony 5.1-es házimozimmal, és arra lennék kíváncsi, hogy mit, hogyan kéne csinálnom? Miylen kábelre lesz szükségem, és mit hova dugjak?

Köszi előre is. :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#2388) mcmike válasza Termi16 (#2387) üzenetére


mcmike
őstag

Amennyiben a SONY erősítőd rendelkezik szabad (vagy felszabadítható) digitális (koaxiális) bemenettel, akkor az általad is gondolt megoldás a legkézenfekvőbb: � S/PDIF coaxial digital out (gondolom ez kéne..)

Ehhez egy 3,5 JACK - RCA kábel kell (ami lehet MONO vagy SZTEREO is).
A képen speciel egy SZTEREO változat látható, mert mostanában már nemigen árulnak MONO-t. Ebben az esetben a 2RCA közül az egyiken fog jönni a digitális jel (egész jó, kb. 50%-os eséllyel elsőre eltalálod majd :D ):
[kép]

UI: érdemes még az erősítő beállításainál a koax input formátumot leellenőrizni (ha tud többet is) mert annak egyeznie kell a hangkariéval: S/PDIF / RAW / stb... :U

üdv,

mcmike

[Szerkesztve]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2389) dabadab válasza mcmike (#2388) üzenetére


dabadab
titán

Ize, SPDIF-hez azert illene 75 ohmos kabelt hasznalni, nem? A sima audiokabel meg valoszinuleg nem olyan.

DRM is theft

(#2390) mcmike válasza dabadab (#2389) üzenetére


mcmike
őstag

Jogos, illik hozzá legalább egy 75 Ohm-os kábelt venni... de szerintem a sima Audio kábel is át tudja vinni... :B

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2391) dabadab válasza mcmike (#2390) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, azt meg nem probaltam, viszont TV-t kotottem ossze DVD-vel sima audiokabellel (marmint a kompozit jelet - ahhoz is 75 ohm kellene), arra a celra teljesen hasznalhatatlan volt.
Lehet, hogy az adott celra jobb lenne egy sarga RCA-s videokabel (azt porobaltam, a leggagyibb is siman atviszi az SPDIF-et) + jack-RCA atalakito, de ezen a ponton mar tenyleg csak tippelek :)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#2392) mcmike válasza dabadab (#2391) üzenetére


mcmike
őstag

Ugyanez az összeállítás van nekem is, én mondjuk elsőre ilyen kábellel (sárga dugós AV) kötöttem össze, mert kaptam anno valamihez. Ezzel összejött, nem is próbáltam mást...

Mondjuk jóval vastagabb mint a szokásos árnyékolt audio kábel ez tény... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2393) neduddki válasza dabadab (#2391) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Atvinni atviszi, es abban is igaza van hogy illik megtamogatni egy normalisabb koaxxal, naam az osszes 75ohm-os impedanciatigenylo mazzag khs-112 es nem aert ez, mer tezt szeretem, hanem mert tobb rendszerepito esmeros is ar etek arnyban belepo szinten okesnak tartja,
en atalakitok hejejt inkabb szerett kabelt javasolnek

udv

neduddki

p.s. erdekes hogy az elmult ket napra oisszegyutt ez a kerdeskor:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2394) Termi16


Termi16
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ma beszerzek egy kábelt és megpróbálom összehozni a dolgokat. :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#2395) neduddki válasza Termi16 (#2394) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Menny el kacsa-ekhoz , latom nem vagy tul messze, ha nincs is akkor is gyorsan heggesztenek egyet:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2396) mcmike válasza neduddki (#2395) üzenetére


mcmike
őstag

Jó ötlet...KACSA audio korrekt cég, segítőkészek, bár van náluk olcsóbb is ez tény... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2397) neduddki válasza neduddki (#2395) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

KCS-110
[kép]
ez ennyije korrekt, vagy ennek hosszab valtozatai
ha jobban igenyes vagy johetnek a neotechek


udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2398) neduddki válasza neduddki (#2397) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Meg ken egy ijjet is nezni:- )))
[kép]
khs-152

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2399) neduddki válasza neduddki (#2398) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mazzagvelemeny: [link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2400) frankie! válasza neduddki (#2399) üzenetére


frankie!
őstag

Ezeket ki is próbáltad?
Az RG-59-hez képest hogy muzsikálnak? Mert az az áráért (kb 2x70 Ft + a csatik) egy igen jó vétel! És 75 Ohmos.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.