Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) neduddki válasza Zsolt!! (#2548) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Annyria butacskak hogy nem erdekli oket semmi csak legyen mit olvasni oszt addig jo sztahanosvitakent olvasnak:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2552) WN31RD válasza dabadab (#2539) üzenetére


WN31RD
addikt

A mp3 témához annyit szeretnék most hirtelen hozzáfűzni, hogy nemrég hallgattam élő illetve korai (amelyeket nem *** el valami #@%!! hangmérnök, mint pl. a Laundry Service-t) Shakira albumokat komoly (több milliós) sztereo rendszeren (normálisan kódolt) mp3-ból, és fantasztikusan szóltak. Ennyit arról, hogy az mp3 feltétlenül szar vagy hogy mp3-hoz fölösleges a drága hangcucc. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2553) Zsolt!! válasza WN31RD (#2552) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Elhiszem h fantasztikusan szólt de hallgatad ellötte, utána az eredetit?Milyen tömöritésű volt a zene?

(#2554) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Én egy ősrégi Pioneer A400-on meg Jbl hangfalakon nagy különbséget hallottam az eredeti meg a flac között(nem mp3).Egyszerüen vérszegényen szólt, azonnal hallható volt.Persze lehet az írás nem volt jó Nec3500ag :(( -el írtam ki 8-osan(lassaban nem birtam) verbatim audio lemezére.

(#2555) WN31RD válasza Zsolt!! (#2554) üzenetére


WN31RD
addikt

Márpedig a FLAC veszteségmentes formátum. Ha különbséget hallottál, az csakis a következőkből adódhat:
- szakszerűtlen CD grabbelés
- hibás CD író
- hibás lemez
- hibás vagy gyengén olvasó CD lejátszó
- placebo

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2556) WN31RD válasza Zsolt!! (#2553) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem hallgattam meg az eredetit mellette, de erre is sor fog kerülni a közeljövőben. A tömörített file-okat nem én készítettem, annyit tudok róluk, hogy egyik sem volt 192 kbps-nél alacsonyabb bitrátájú.

Bizonyára van különbség egyébként az eredeti és ezek között, bár valószínűleg nem feltűnő. Inkább azt tartom érdekes tanulságnak az egészből, hogy az mp3 a hiányosságai ellenére simán tud annyira jó lenni, hogy egyáltalán ne legyen fölösleges hozzá az igen komoly hangcucc.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2557) frankie! válasza WN31RD (#2556) üzenetére


frankie!
őstag

Ki erre érzékeny, ki arra. Szerintem minél jobb a hangcucc, annál jobb. Persze bizonyos paraméterei az mp3-nak is javulnak, de hamán-akkormán lehet(ne) jobb is... Van vmi pezsgés ami nem jön át vele.

(#2558) rauschie


rauschie
senior tag

van a topicban vmi összefoglaló jellegű hsz?

az lenne a kérdés, h 30 ezer pénzből leeht vmit alkotni egy x-fi köré?
tökéletes hifi analfabéta vagyok, de szeretem ha szépen szól a zeném.

namost ha jólsejtem kell egy erősítő meg egy hangfalpár.

ugyebár nem mp3at szeretnék hallgatni, mert amellé felesleges gyakorlatilag bármien hangcuccot beszerezni, de van rá esély h az említett pénzmagért kapok valami hosszútávon értékelhetőt? lehet hogy sokkal jobban járnék egy jó minőségü szreteo fülessel( sennheiser hd 555pl)?

köszi előre is!

(#2559) Cyrin válasza rauschie (#2558) üzenetére


Cyrin
addikt

Az kevés lesz, még használtan is.

(#2560) WN31RD válasza rauschie (#2558) üzenetére


WN31RD
addikt

Harmincezer Ft-ból még használtan is nagyon nehéz normális erősítőt plusz hangfalpárt venni. Nagyon nagy szerencsével esetleg lehet, de persze attól is függ, hogy hol kezdődik számodra az, hogy "szépen szól".

"ugyebár nem mp3at szeretnék hallgatni, mert amellé felesleges gyakorlatilag bármien [sic] hangcuccot beszerezni"
Ajánlom figyelmedbe a 2552-es hozzászólásomat. :) Írtad korábban, hogy "tökéletes hifi analfabéta vagyok", és a fentiekből úgy tűnik számomra, hogy az mp3-hoz sem igazán értesz. Ez persze nem baj, de javaslom, hogy tájékozódj, mielőtt esetleg ehhez hasonló téveszmék alapján adnál ki pénzt.

"lehet hogy sokkal jobban járnék egy jó minőségü szreteo fülessel( sennheiser hd 555pl)?"
Az borítékolható, hogy sokkal jobb hangminőséget kapsz egy jó fejhallgatóval. Viszont, hogy számodra nagyobb élmény lesz-e vele zenét hallgatni, azt csakis te tudhatod. (Anno, amíg nagyságrendileg hasonló keretből gazdálkodhattam, a fejhallgató mellett döntöttem, és nem bántam meg. Mióta viszont megengedhetek magamnak tényleg jó hangfalakat, eszembe nem jutna bármit is fejhallgatón hallgatni.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2561) frankie! válasza rauschie (#2558) üzenetére


frankie!
őstag

A legrészletesebb hangot talán ennyiből fülessel éred el.

(#2562) Zsolt!! válasza WN31RD (#2556) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Az én hangfalam elég gyenge a többi se erős de ez a leggyengébb láncszem jellenleg, és még ezen is átjön valahogy igazibb,pezsgöbb( ahogy Frankie mondta)az énekhang meg minden.A különböző újságok ahogy olvasom a térérzet elvesztését(ami bizonyos stilusoknál nem nagy hátrány),a nehezen meghatározható poziciót mondják az mp3 legnagyobb bünének.

(#2563) Zsolt!! válasza Zsolt!! (#2562) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Itt ugyebár az mp3 és a cd közti különbséget boncolgatjuk akkor beszéljünk egyáltalán a superaudio cd-ről?Sajnos én még nm hallgatam vki mondana véleményt mp3-ról normál cd -rőlés superaudioról.

(#2564) WN31RD válasza Zsolt!! (#2562) üzenetére


WN31RD
addikt

Konkrétan számomra pl. a Shakira: MTV Unplugged albumon mp3-ból is meglepően jó volt a térérzet. De mindenképpen össze fogom hasonlítani ugyanazon a rendszeren eredeti CD-vel is, és be fogok számolni az eredményről.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2565) dabadab válasza Zsolt!! (#2562) üzenetére


dabadab
titán

Milyen kodolasu mp3-akat hallgattal?

DRM is theft

(#2566) Zsolt!! válasza dabadab (#2565) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

konkrétan nem tudom de 192 alá nem szeretek menni általában 256kbps-ket hallgatok.

(#2567) Zsolt!! válasza WN31RD (#2564) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

ok!várom a bezámolót.

(#2568) frankie! válasza WN31RD (#2564) üzenetére


frankie!
őstag

Nem a teret teszi tönkre általában, hanem a magasakat és a mélyeket.

(#2569) Khaal válasza frankie! (#2568) üzenetére


Khaal
őstag

Tönkrevágja a teret is, joint-stereoba tömörített számoknál nagyon is észrevehetően.
Én részemről már hallottam korrektül szóló 128kbites és csapnivaló 320kbitre tömörített mp3-at is. Leginkább az alacsony bitrateről felkódolt mp3-aknál fogok padlót. Van aki azt hiszi, ha átkódolja a ramaty zenéit 320-ra akkor jobban fognak szólni :W .

(#2570) dabadab válasza Khaal (#2569) üzenetére


dabadab
titán

"Tönkrevágja a teret is, joint-stereoba tömörített számoknál nagyon is észrevehetően."

Ismet csak ezt tudom kerdezni: mire alapozod ezt? Ugyanis a hydrogenaudio szerint (ahol konkretan encoder-optimalizacioval foglalkozo nepek gyulekeznek, akik orrverzesig ABX-eznek) ez igy, ebben a formaban nem igaz.

DRM is theft

(#2571) frankie! válasza Khaal (#2569) üzenetére


frankie!
őstag

Hát igen, ez butaság. Aki ilyesmit csinál, az vessen magára. Csak fűti a lakást, üvegházhatást okozva. ;]

(#2572) Khaal válasza dabadab (#2570) üzenetére


Khaal
őstag

Ezt saját tapasztalat alapján mondtam. Bár igaz, hogy sok elég régi mp3-am is van, és azóta persze fejlődött a kódolás minősége. Majd kipróbálom a legújabb lame mit is tud produkálni joint sereoban.

(#2573) frankie! válasza Khaal (#2572) üzenetére


frankie!
őstag

Nekem még eza joint stereo se teljesen tiszta hogy micsoda.

(#2574) Cyrin válasza frankie! (#2573) üzenetére


Cyrin
addikt

Addig jó neked :D

Meg nekem is :D

(#2575) WN31RD válasza Khaal (#2572) üzenetére


WN31RD
addikt

Az, hogy "a joint stereo rossz", egy ősrégi mítosz, amelynek már évek óta semmi alapja nincs. A joint stereo azt jelenti, hogy az mp3 kódoló szabadon választhat aközött, hogy a két csatornát "Simple Stereo" vagy "Mid-Side Stereo" kódolással ábrázolja. Tessék utánanézni ezek matematikájának, önmagában mindkettő veszteségmentes. Valaha régen egyes korai MP3 kódolók hülyén kezelték ezt a dolgot, innen a hiedelem, hogy a joint stereo feltétlenül rossz hangminőséget eredményez. Mai, modern MP3 kódolók esetében semmi probléma nincs a joint stereo használatával, sőt, pont enélkül kapnánk gyengébb minőséget.

Szerk.: Létezik egy ún. "Intensity Stereo" kódolás is, amely valóban ront a sztereo hangképen, viszont ezt eleve arra találták ki, hogy rendkívül alacsony bitráta mellett a semminél valamivel jobb sztereo élményt adjon, és ezt (legalábbis modern mp3 kódolók, a régiekben nem vagyok biztos) soha nem használják joint stereo üzemmódban.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2576) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Ma kidobtam a Techncis sl-ps770d dobozat, ami 98nyara ota pihen a polzon, csak kicsit mar megfakult es megsargult, de fajo szivvel...:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2577) WN31RD válasza Zsolt!! (#2567) üzenetére


WN31RD
addikt

Tegnap sikerült összehasonlítanom az említett zenéket (Shakira: MTV Unplugged illetve Live & Off The Record - egyébként szubjektív véleményem szerint ezek igen jók, sokkal élvezhetőbbek, mint a stúdióalbumai) mp3-ból és eredeti CD-ről játszva komoly hangcuccon. Figyelmesen hallgatóztam, próbáltam az itt említett dolgokra külön figyelni, de - picit saját magam számára is meglepetésként - semmilyen különbséget nem sikerült felfedeznem. Ha időnként úgy éreztem, hogy hallottam valamit, újból meghallgatva a részletet már nem volt nyilvánvaló a különbség.

Aztán megnéztem jobban az mp3 file-okat, és kiderült, hogy 200 kbps feletti LAME VBR-ről van szó... Így már egyáltalán nem meglepő a fenti eredmény. Ilyen kódolást rendkívül kevés ember tud megkülönböztetni az eredetitől, és ők is csak kifejezetten problémás hangmintákon.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2578) DDL válasza WN31RD (#2577) üzenetére


DDL
őstag

Istenem.... :O

Hogyan sikerült összehasonlítani az mp3-at közvetlenül a cd-vel?? :W

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2579) frankie! válasza WN31RD (#2577) üzenetére


frankie!
őstag

Ez esetben a rendszereddel nincs rendben valami.
De ettől még lehet igazad, lahet, hogy nálad tényleg csak nüansznyi volt a különbség.

(#2580) WN31RD válasza DDL (#2578) üzenetére


WN31RD
addikt

Nagyon egyszerűen:
mp3 -> számítógép -> DAC
CD -> számítógép (EAC, paranoid beállítások*, semmi átkódolás) -> DAC

Szerk.:
* A biztonság kedvéért minden szám kétszer beolvasva, mindkét alkalommal ugyanaz az eredmény, egy bit eltérés nélkül.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2581) WN31RD válasza frankie! (#2579) üzenetére


WN31RD
addikt

Erősen kétlem, hogy a rendszerrel lett volna bármi gond. Ha valami itt nincs rendben, akkor az a saját fülem. :)
De valószínűleg nincs okom kétségbeesni, ugyanis a témában online rendelkezésre álló (nem kevés) információ alapján ilyen típusú mp3-at korrekt duplavak tesztben szinte senki nem képes megkülönböztetni az eredetitől.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2582) frankie! válasza WN31RD (#2581) üzenetére


frankie!
őstag

Kivéve az az 0,5% akinek a hi-fi a hobbija. ;]

(#2583) WN31RD válasza frankie! (#2582) üzenetére


WN31RD
addikt

Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy azok, akik azt állítják, hogy hallják ezeket a különbségeket, milyen eredményt produkálnának egy ABX vagy ABC/HR teszten.
(Az emberi érzékelést, a hallást is beleértve, ugyanis rendkívül könnyen befolyásolja az elme. Nem véletlenül találták ki a duplavak teszteket, és alkalmazzák is őket rengeteg tudományos kutatásban.)

Egyébként, még a LAME 3.92/3.93 idején, egyszer én is produkáltam egy 7/8 p=0.035 ABX eredményt egy számomra különösen problémásnak tűnő zenerészlettel, méghozzá "alt-preset standard" kódolás mellett. De még itt sem volt zavaró az mp3, noha nagyon odafigyelve hallható volt az apró torzulás, amit okozott.

Szerk.: Pl. itt elérhető egy jó kis program, ha valaki ki szeretné próbálni a hallását.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2584) dabadab válasza frankie! (#2582) üzenetére


dabadab
titán

Oke, erre a mutatvanyra mindig is kivancsi voltam :)

Itt egy kis teszt csomag, benne ket wav. Az egyik egyenes CD-rol, a masik mp3-bol keszult (kb az a minoseg, mint amirol WN31RD beszelt).

Ket kerdes:
1. Melyik melyik?
2. Konkretan milyen kulonbsegek vannak a ketto kozott? (Pl. az mp3-nal a blue u-janal zorog egy kicsit, meg ilyenek.)

DRM is theft

(#2585) neduddki válasza dabadab (#2584) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

LEszedve mar csak idot kell tanani!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2586) rii


rii
nagyúr

[OFF]helo

Okotgon, avyg déli környékén tud valaki mondani nekem egy hifiszervizest?[/OFF]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2587) DDL válasza dabadab (#2584) üzenetére


DDL
őstag

Hááát elég nagy a különbség. Én még a pc-ről hallgava Logi Z2200-on keresztül is hallom, de nem ez a lényeg.

Az egyik (juszt sem lövöm le a poént :) ) dinamikailag kevésbé kiegyensúlyozott és szűkebb a dinamikatartománya. Ez leginkább a dob hangjainál jön elő (kopogás) az egyiken sokkal határozottabb (nem tolakodóbb!) végig a felvételen. A térleképzésben is van különbség, mert az egyiken sokkal határozottabbak a pozíciók. Mindezek minimum időbeli torzulásokra utalnak, ami azért nem csoda.

Mindazonáltal az eredeti is elég változó minőségű. Vagy a felvétel a problémás vagy a grabb nem sikerált.

Szerintem túl rövid volt. Ennyi nem elég a különbségek biztos felismerésére a tapasztalatlan fülnek. Persze ha már tudod, hogy mit kell keresni akkor... :)

Egyébként nem rossz önmagában a tömörített sem. Csak ne lenne ott a másik :(

Legközelebb más, bonyolultabb zenékkel kellene kipróbálni. Ha érdekel vkit akkor csinálhatok egy kis összeállítást wav-ban (4-5 szám). Csak legyen aki letömöríti.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2588) Khaal válasza dabadab (#2584) üzenetére


Khaal
őstag

Lehet az én rendszeremmel van baj (feltételezem a kókány hangkártya az), de nálam kicsit betorzít néhol a zene. PL. deeper elején, de mindkettő verziónál. Én nem igazán hallottam a különbséget a kettő között, de nekem sincs az az igazán kifinomult hallásom. Mintha az egyik mélyei kicsit dörmögősebbek lettek volna, mindenestre az én gépemen nem igazán tudok különbséget tenni a kettő között. Be kellene szereznem valami normális hangkártyát.

(#2589) frankie! válasza DDL (#2587) üzenetére


frankie!
őstag

Ez nagyon jó lenne. Ha vannak nagy dinamikájú jó minőségű felvételeid jó sávszélekkel, szívesen vennénk. Majd én is teszek föl valamit.

(#2590) frankie! válasza Khaal (#2588) üzenetére


frankie!
őstag

Nem kell egetverő dolgokra számítani. De szerintem igaz az, hogy minél jobb rendszered van, annál kevesebbet finomodik mindig, de azok az apró finomságok nagyon fognak hiányozni, ha megszokod. Az élő előadástól még így is fényévekre leszel.
De igaz hogy minden részegység számít, még a kábelek is.

(#2591) DDL válasza frankie! (#2589) üzenetére


DDL
őstag

Vannak ilyen anyagaim is, de jelen esetben nem biztos, hogy feltétlenül ilyenek kellenének. Ugyanis a legjobban az "elviselhetőségi" faktorban marad alul ma már a tömörítés. Ez meg csak hiányos felvételekkel jön elő szembeszökően. Pl ami nagyon nem szereti a tömörítést az a zongora és a hegedű.

Kellene egy tárterület ahova tölthetnék párszáz megát. Hirtelen összeszedtem 15 számot (kb. 40 perc). :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2592) vili13 válasza DDL (#2591) üzenetére


vili13
őstag

Mielőtt feltöltenél párszáz megát hirtelen felindulásból, szerintem nézd meg a LAME teszt anyagokat is: [link] Ezeket pont a tömörítés tesztelésére szedték össze.

(#2593) DDL válasza vili13 (#2592) üzenetére


DDL
őstag

?? Mit nézzek rajtuk?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2594) vili13 válasza DDL (#2593) üzenetére


vili13
őstag

Ja persze, inkább hallgatni kell, mint nézni. Csak nem tartom túlzottan valószínűnek, hogy hirtelen jobb mintákat szednél össze tömörítést tesztelni, mint ami ott már kész és használatos, válogatottan problémás részekkel.

(#2595) DDL válasza vili13 (#2594) üzenetére


DDL
őstag

Aham. A hajadra kenhetet azokat az 5-30 másodperces, így önmagukban (is) használhatatlan mintákat.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2596) vili13 válasza DDL (#2595) üzenetére


vili13
őstag

Teszteléshez éppenséggel tök felesleges hosszabbakat használni. A lame teszteléséhez beváltak, de azt nyilván hülyék csinálják...

(#2597) DDL válasza vili13 (#2594) üzenetére


DDL
őstag

Ezen jót röhögtem: "The Ecstasy Of Gold" by Ennio Morricone (1.0M - 10sec, very complex part!)

Lótúrót komplex. Pláne very complex :) Az Örömóda a 9-ik szimfóniában na az a very complex. Hangtömegben, dinamikai váltásokban stb.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2598) DDL válasza vili13 (#2596) üzenetére


DDL
őstag

Aham és el is terjedt, hogy nincs hallható különbség. Erre tényleg jók.

Nem hülyék csinálták. Sőt! Csak nem a minőség romlásának a demonstrációja a céljuk.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2599) frankie! válasza DDL (#2598) üzenetére


frankie!
őstag

Talán pont az ellenkezője? :U
Szerintem valós anyagokkal kell meghallgatni, amiket amúgy is hallgat az ember. Van néhány igen kitűnő felvétel, amiket a smoothjazz.comról vettem fel 192-es mp3-ban, na azokta meghallgatnám losslessben. Vagy pl. analógon! ;]

(#2600) frankie! válasza frankie! (#2599) üzenetére


frankie!
őstag

De érdekes, hallható, hogy eltérő kodekkel vannak kódolva az itt "sugárzott" zenék, annak ellenére, hogy elvileg egy komoly cég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.