Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) johnjohn válasza Laczik (#2250) üzenetére


johnjohn
addikt

Jól beszélsz!!!

(#2252) fero02 válasza johnjohn (#2248) üzenetére


fero02
veterán

De azért kinnt a műhelyben elmenne, vagy tévedek? Ott amúgy sem a minőség lenne szem előtt, hanem a ''csak szóljon valami''...

(#2253) commanDOS válasza fero02 (#2252) üzenetére


commanDOS
senior tag

Sztem egyszerűbb ha vezel egy kis teljesítményű AT Vagy ATX tápot, ha már mindenképp cd-rom ot akarsz használni. Egyszerűbb is, biztonságosabb és filléres dolog.
De serintem egy discman+adapter jobb megoldás, biztosan jobban szólna, ezeket is már fillérekért dobálják az ember után, amióta az mp3 lejátszóké a piac. Bár hifi hez lehet kicsit alacsony a jelszintjük, de egy ~50wattos erőlködővel már ki lehet hajtani úgy, hogy ha kell azért szóljon :DDD annál nagyobb meg minek egy műhelybe zenehallgatáshoz? :)

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2254) frankie! válasza Laczik (#2250) üzenetére


frankie!
őstag

igen abban egyetértek hogy a DAC-ban vannak jelentős különbségek, amitől összességében ''hallgathatóbb'' lesz a zene. De pontosan nem értem itt milyen zajra is gondolsz.

(#2255) Laczik


Laczik
tag

Kiváncsi vagyok még a többi szaki véleményére.
Ha lenne szives néhány cd lejátszó tulaj és( akinek a lejátszója viszi a CD-R es lemezeket) kipróbálná hogy boldogul a masina az RW lemezekkel és irna jelentést is róla az nagyon megköszönném :U

Ja és egy másik kérdés:
az erősitőm nem távirányitható, ezért érdekelne hogy lehetne megoldani a hangerő szabályozását a cd lejátszón.

Egyáltalán lehet e?
azok a playerek amiket eddig láttam(Denon) ha rendelkeztek is hangerőszabályozóval, csak a fülhallgatón tudták szabályozni a hangerőt.
Megesküdni nem mernék erre ,de én igy láttam.

PL Denon DCD 715
[link]

Itt is csak a phones level állitható.
Bár végülis az is jó megoldás, ha beállitom előre a hangerőt , elfoglalom zenehallgatási poziciómat és dolgom végeztével csak kikapcsolom a cd-t.
Az erősitő belenne kapcsolva ,de ugyse hallom, szóval lehet mellette aludni is akár,ha este lusta vagyok felállni és kikapcsolni)

Mod:
frankie!

sistergős alapzaj.

Én is meglepődtem, hogy van iylen, de nem a hangfal a hibás, mert mondom cd lejátszóval összekötve még ha fel is huztam csutkára a hangerőt akkor se volt semmi.
Gépnél meg már 30%on is meghallom kb 2 méter távolságból a sistergést.

[Szerkesztve]

(#2256) fero02 válasza commanDOS (#2253) üzenetére


fero02
veterán

Végül is tápom is van, de a teljesítmény meg elhanyagolható ezért is gondoltam egy kis adapterre. Egyenirányító hidaim is vannak otthon, ellenállás is, tehát a költség igencsak 0 Ft alatt maradna :DD

TeljesÍtmény az kellene minnél nagyobb persze, de ha csak annyit tud az erölködő, akkor a fene úgy egye meg :))

(#2257) villamos


villamos
őstag

Ezt a régi meghajtóból CD lejátszót problémakört egy régebbi Chip -ben is feszegették. Elmondható, hogy az adapteres megoldás működik, nem muszály hozzá PC táp, akár 9 voltról is képes üzemelni a meghajtó.
A probléma csak az, hogy mindenképpen olyan meghajtóra van szükség, amin vannak különféle gombok a lejátszás vezérlésére (play, stop, oda-vissza) mert az egygombos meghajtókat csak szoftveres úton lehet vezérelni.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#2258) fero02 válasza villamos (#2257) üzenetére


fero02
veterán

Ezért írtam, h multumédiás cd-romból akarom megcsinálni. Azon a felsorolt gombok rajta vannak.

Amúgy az a 9 V nem megy semminek a kárára? :U

(#2259) villamos


villamos
őstag

Persze a 9Volt egy elégge szélsőséges eset, de az újság szerint akár annyi is elég. Az az igazság, hogy nem nagyon emlékszem a cikkre. Ugye kap a meghajtó egy 12 voltot, meg egy 5 Voltot, ebből csak az előbbi szükséges a működéshez.
Persze én is vérszemet kaptam a cikk után, viszont nekem nem volt multimédiás a Sony meghajtó, így nem működött... :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#2260) fero02 válasza villamos (#2259) üzenetére


fero02
veterán

Hát nem tudom. Asszem az enyém sem Sony, de nem is lényeg.

Az adapter tudja a 9V-ot, az egyenirányítás után úgyis több lesz kicsivel, onnan egy ellenállás az 5V felé, a GND meg úgyis közös pont. Magyarul 2 alkatrészt kell beforrasztani. Hnap este asszem össze is dobom.

(#2261) Laczik válasza Laczik (#2255) üzenetére


Laczik
tag

Valaki kipróbálnás esetleg a saját cd lejátszóján?
És a hangerővel kapcsolatos elképzelésem helytálló? :U

(#2262) fero02 válasza Laczik (#2261) üzenetére


fero02
veterán

Mit is?

(#2263) Laczik válasza fero02 (#2262) üzenetére


Laczik
tag

-viszi e a cd játékos az RW-s lemezeket
-a hangerő szabályozás hogy működik a cd lejátszókon?van e egyáltalán vagy csak az erősitőnél lehet állitani?

(#2264) fero02 válasza Laczik (#2263) üzenetére


fero02
veterán

A régiekkel bajos az RW, újakkal nem probléma.
Az erősítőn kell állítani a hangerőt.

(#2265) Laczik válasza fero02 (#2264) üzenetére


Laczik
tag

Ettől féltem én is, hogy nem vehető biztosra az RW :(
Pedig néhány postal feljebb azt írták, hogy menni fog :F

Ha lenne lehetőségem saját magam próbálnám ki, de sajnos nincs.Igy reménykedek, hátha egy fórumozó megteszi helyettem

(#2266) fero02 válasza Laczik (#2265) üzenetére


fero02
veterán

De az csak a nagyon-nagyon régi lejátszókra vonatkozik. Akkoriban pedig még RW lemez sem volt nagyon...örült az ember, ha írható cd-t tudott emberi áron beszerezni.

(#2267) Satellite válasza Laczik (#2255) üzenetére


Satellite
tag

Jónéhány olyan CD-lejátszó került forgalomba annak idején, (pl. Pioneer gépek), amik a távvezérlőn keresztül tudták szabályozni a LINE OUT-on megjelenő jel szintjét, vagyis egy ilyennel tudsz hangerőt szabályozni a fixen beállított erőstő esetében is. (Nézz körül BarcikaiAmpi honlapján. - szerintem van nála néhány ilyen gép).

CD-R és CD-RW olvasás: Hogy melyik futómű milyen érzékenységű lézerdiódával rendelkezett, azt típusa válogatta. Legjobb példa erre egy 1994-es Micromega Logic, (ami tulajdonképpen egy modifikált Philips), ami még ma is gyönyörűen olvassa az újraírható CD-ket is...

(#2268) commanDOS


commanDOS
senior tag

Javítanám: barcikaikampi :DDD
asszem barcikaikampi.ingyenweb.hu, de keress rá guglival :)
Tényleg iszonyat mennyiségű cucca van a csávónak...

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2269) Ebit válasza Laczik (#2265) üzenetére


Ebit
addikt

A lejátszó tipusa alapján rákeresel, az adatlapokon feltüntetik.
Probléma, inkább a cd márkáknál szokott előfordulni.

[Szerkesztve]

(#2270) frankie!


frankie!
őstag

Valami olyan erősítőt szeretnék kipróbálni, ami nagyobb teljesítményű, és szépen szól mellete. Jól szól a mostani NAD 3020, főleg LP-ről, de a CD hangja valahogy nem olyan lehengerlő. (Írták is itt, hogy a CD-t erősítve ''átlagos'' gép.)
Tudom, hogy ez nem egy hi-fis felfogás, de olyan erősítőt keresek, amiben van kraft, de mellette szépen is szól.

Mit tudtok mondani a Fisher márkáról? Ezt ismeri valaki? [link]

(#2271) johnjohn válasza frankie! (#2270) üzenetére


johnjohn
addikt

A Fisher valamelyik régi japán márka amerikai inportőrének a neve volt, mára megszűnt,gyártott videomagnókat is, ha valami hibás egy fisher készülékben akkor esetleg nem lehet már beszerezni az alkatrészt. / Elsősorban tranzisztorokra és IC-re gondolok. /A NAD 3020-tól nem várhatsz túl sokat lévén mindössze 2 x 35 W a teljesítménye.Halgass meg valakinél egy jól megépített QUAD 405-öt.

(#2272) BluEyes válasza frankie! (#2270) üzenetére


BluEyes
őstag

Mekkora teljesítmény lenne kb. elég, ill. mennyi píz van rá?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2273) frankie! válasza BluEyes (#2272) üzenetére


frankie!
őstag

Nem is tudom. Érdekes van még egy Videoton 6363-om, az ugyanilyen teljesítményű, és mégis erőteljesebb - mellette kevésbé finom és zajosabb. Most még csak játszok a gondolattal, a NAD sincs meg régóta, nem is hallgattam sokat még, mert nem vagyok otthon. Először sztem azt kéne kiderítenem olcsóbb típusokon, hogy milyen fajta tetszik igazán (tranyós, FET-es, csöves...-ezt kötve hiszem)

(#2274) Satellite válasza johnjohn (#2271) üzenetére


Satellite
tag

''...A NAD 3020-tól nem várhatsz túl sokat lévén mindössze 2 x 35 W a teljesítménye...''

Azért ne keverjük össze a mennyiséget a minőséggel.
Akkor ebből kiindulva egy 2x10W-os (netán 2x5W-os) csöves erősítő már nem is szólhatna jól? Pedig általában ennek épp az ellenkezője az igaz.

De említhetnék egy nagyjából ugyanilyen teljesítményű, modern kapcsolás-technikájú IC-vel (Tripath TA2024) épített mini-erősítőt: a Sonic Impact cég Class-T elnevezésű termékét, ami egyszerűen nevetséges: akkora mint egy szappanosdoboz, alig 2x7W-os, 8 ceruzaelemmel (is) működik, 39 $-ért megrendelhető a világhálón, és kapásból szebben szól lényegesen drágább (akár 1,000 $ feletti, High-Endnek titulált) erősítőknél is. (A NAD 3020-asról nem is beszélve).
Lásd: [link]
Az AudioReviews több oldalas tesztje: [link]
A TNT-Audio oldalán sok felhasználó számol be a tapasztalatairól: [link]

Kapható itthon is, de jóval drágábban, kb. 17-18,000.- Ft körüli áron.

(#2275) Satellite válasza frankie! (#2273) üzenetére


Satellite
tag

Szerintem valami nincs rendben azzal a NAD 3020-as Menő Manóval.
Ha gyári állapotú, akkor lényegesen szebben kéne hogy szóljon egy VT 6363-asnál, - nem cseréltek benne pancser módon valamit?
(Persze azt nem írtad meg, milyen hangfalon hallgatod, és mi a műsorforrás...)

(#2276) BluEyes válasza Satellite (#2275) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem ebben a vidiben van fixen bedrótozva valami loudness-szerűség? (Nem tudom, mert nem volt ilyenem, de olvastam valahol). Mert akkor megvan, hogy mitől ''erőteljesebb''. :DDD

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2277) DDL válasza BluEyes (#2276) üzenetére


DDL
őstag

Van benne. :(

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2278) johnjohn válasza Satellite (#2274) üzenetére


johnjohn
addikt

Az általad említett erősítő szerintem is nevetséges,de inkább az aki ennek bedől, de hagyjuk, én még fizikát, akusztikát, elektronikát tanultam, studióban dolgoztam 14 évet, mások az elvárásaim. A 10 w-os csöves persze hogy szépen szól, de ne vessük már össze a teljesítményt és a hangzást.A NAD esetében arról volt szó,hogy erőtlennek tűnik,az is volt, az is lessz, újkorában sem volt túl jó,csak egy felmagasztalt mítosz amit a HIFI magazin önjelölt tehetségei etalonnak választottak. Kár vitát nyitni mindenkinek az izlése, pénztárcája, és a zenehallgatási szokásai szabják meg az igényeit

(#2279) mcmike válasza johnjohn (#2278) üzenetére


mcmike
őstag

Igazat adok...egy ilyen ''enyhén átlátszó'' hülyeségnek nem kellene bedőlni... :(

Már csak a komolyságot alátámasztva ''egy óccsó'' Discman-t kötöttek rá a belinkelt tesztben...hagyjuk...a zenehallgatás valahol máshol kezdődik szerintem...

Ezek szerint a Yamaha / Denon / Pioneer / stbstb csak meg akar szabadulni egy csomó alkatrésztől nem? Ezért rak bele annyit az erősítőibe... a sok ''szeméttel megtömött dobozt'' meg ugye drágábban kell adni mert nehezebb... :D

no comment...kérem kapcsojja ki... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2280) johnjohn válasza mcmike (#2279) üzenetére


johnjohn
addikt

Még elolvastam az adatlapját is, 10 % -ot torzít 15 W-on, stb. A ceruzaelemes táplálásnál abbahagytam az elmélkedést.

(#2281) Ebit válasza johnjohn (#2278) üzenetére


Ebit
addikt

Egyszerú kérdés, hallgattál te korrekt körülmények között Nad 3020-at?
Megjegyzem, hogy olvastam már itt tőled egy-két érdekes megállapitást, csak nincsaz embernek,m indig kedve mindenre reagálni.
A csöves erősitők viszonylatában az a 2*7 vagy 2*10 w közeli kimenő erősitő teljesitmény ,egy átlagos szobában, megfelelő hangnyomást,zenei élményt produkál közepesen érzékeny hangfalak esetében.

A Hi-fi magazinról csak annyit, hogy a maga korában példamutató tevékenységet végzet, és megszolaltatott, néhány szakmai nagyságot, hol itt az önjelöltség?

Kár vitát nyitni mindenkinek az izlése, pénztárcája, és a zenehallgatási szokásai szabják meg az igényeit
A fenti gondolatoddal,egyetértek annyi kiegészitéssel,a vitának lehet egy jobbitó szándéka is.

(#2282) johnjohn válasza Ebit (#2281) üzenetére


johnjohn
addikt

Hallottam NAD-ot, nem tetszett, a HIFI. magazin nagyságai közül Sallaival dolgoztam együtt néha hangfelvételen , az érdekes megállapításokra pedig reagálni kell, abból tanul az ember. Minden megállapításomnak van valós alapja.

[Szerkesztve]

(#2283) tothl


tothl
addikt

Volt egy asszem talan H/K 620 -as erositom, ebayen 20-30e Ft.-ert be lehet szerezni postakoltseggel egyutt. Ajanlom, szep hangja volt es eleg eros is, szerettem jo kis gep volt.... :)

Levi

(#2284) frankie!


frankie!
őstag

Megvan életem első (hifi) ''bakelit'' pörgetője, egy Lenco L75 és nagyon odavagyok tőle! Megjött a szép telt basszus amit eddig hiányoltam, egészen mély régiókban is. Megjött a zenészek kedve a játékhoz!
Két észrevétel:
-Az eddig (CD-hez) használt egyeres árnyékolatlan kábellel nem szólal meg! Ezzel a kábellel használom most: [link] Ennek mi lehet az oka?
-Bizony 37 év az 37 év. A csapágyazásnak van egy kis zaja, ami halkan hallgatva zavaró. Mit lehet ezzel csinálni? (Én vmi szilárd kenőanyagra gondoltam.)

(#2285) frankie! válasza frankie! (#2284) üzenetére


frankie!
őstag

Még valami: hazai és jugó karcos lemezeknék nagyobb hangerőn egy-egy pattanásnál őrült kilengései vannak a membránnak (2-3 cm). Néha úgy érzem, ki akar ugrani. Ez nem nyírja ki a hagszórókat?

(#2286) Satellite válasza johnjohn (#2278) üzenetére


Satellite
tag

johnjohn:

Mentségedre hozom fel, hogy egy olyan dologról írsz, amit még (minden bizonnyal) nem hallottál saját füleddel... tehát...
OFF (Az, hogy ''...fizikát, akusztikát, elektronikát tanultam, studióban dolgoztam 14 évet, mások az elvárásaim...'' - ugyanúgy semmilyen jelentőséggel nem bír ebben a témában, mint ahogy az sem, hogy szerény személyem hány évet hegedült, játszott kamarazenekarban, vagy épp énekelt vegyes-karban.. - a műszaki végzettségről és tapasztalatokról sem írnék részleteket... :) )
Itt arról van szó, hogy lehet-e ''efféle'' magabiztossággal véleményt kinyilatkoztatni egy sosem látott/hallott dologról. Maradjunk inkább annyiban, hogy ezután csak az írjon véleményt, akinél az alapul is valamilyen tapasztalaton. ON


A kis elemes-erősítő pedig bizony hazavág jónéhány sokkal ''komolyabb'' erőlködőt, - ha beleolvastál volna a belinkelt (igaz, hogy angol nyelvű) hosszabb otthoni meghallgatáson alapuló tesztbe, - akkor szerintem legkevesebb, hogy el kellett volna gondolkodnod...
Ami pedig a ''mérési adatokat'' illeti, szintén illett volna tovább lapoznod, mert az efféle technikával jó néhány nagyobb erősítő is forgalomba került, - talán ezek is ''könnyűnek találtatnak'' általad: [link] ?
''...Minden megállapításomnak van valós alapja...'' Valóban?

mcmike:

Szintén javaslom a többi link figyelmes tanulmányozását, arrafelé már nem ''csak'' Discman-ről hajtották meg, hanem pl.: Audio Logic DAC, Meridian 508.20, Cambridge audio 540c v2, Linn Sondek LP12, Densen B-400+, Sony SACD-1, stb volt a front-end... (technikai infók és árak a felsorolt gépekről a Google-n...) Nem rossz, ugye? :)

Tehát javaslom, hogy ne essünk abba a hibába, mint ama nevezetes akadémiai tagsággal rendelkező gentleman, aki alig 100 évvel ezelőtt ellentmondást nem tűrő hangon jelentette ki, hogy márpedig levegőnél nehezebb tárgy sosem fog repülni... :R

(#2287) frankie! válasza Satellite (#2286) üzenetére


frankie!
őstag

Tényleg jókat írnak róla külföldön is, egy próbát megér.

(#2288) johnjohn válasza Satellite (#2286) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem tartok igényt senkitől mentségre, sem személyeskedésre. !

(#2289) DDL válasza johnjohn (#2288) üzenetére


DDL
őstag

Ettől még igaz amit Satellite ír!

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2290) johnjohn válasza DDL (#2289) üzenetére


johnjohn
addikt

Mea Culpa, nem tudtam, hogy a fórumról a bíróságra keveredtem :O

(#2291) mcmike válasza Satellite (#2286) üzenetére


mcmike
őstag

Aláírom nagyon jó eredményeket produkál ez a kis szerkezet... az általad felsorolt meghajtó szerkezetek közül sajnos nem sokat ismerek, őszintén bevallom... :R

Én egy egyszerű diszkós voltam, most pedig már csak hobbiként Hi-Fi-zek otthon. Hallottam sokféle szerkezetet sokféleképpen szólni:
Hi-Fi-ben a ROTEL-től Yamaha/Sony/Pioneer-okonkeresztül a TESLA-ig, Diszkókban a Cervin Wega-tól a Reflex/RCF/PR-en keresztül az Outline-ig, voltak közben DSP-k EQ-k Limiter-ek Lemezjátszók CD-Playerek keverők, különböző minőségben: az egyszerű Behringer-től kezdve Pioneer-okon GEMINI-ken Stage Line-okon át egészen a Technics-ig...

De egyik sem ennyi és ilyen minőségű alkatrészből állt... :U

Vegyétek meg........én nem fogom......köszönöm, ennyi..... :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2292) frankie! válasza Satellite (#2286) üzenetére


frankie!
őstag

A hi-fizésben éppen ez a legszebb. Ha valakinek van érzéke a zenéhez, pl. zenész, nem biztos, hogy jó cuccokat tud választani magának, ha nem tudja megmondani, mely hangzás tetszik neki és melyik nem. De a műszaki képzettség sem elegendő, ha nincs ízlése, vagy nem szereti rendkívüli módon a zenét, nincs meg a zenehallgatáshoz szükséges belső csend, türelem, stb. a fene megette, fölösleges foglalkoznia vele. Ugyanakkor a jó ízlés is kevés egy kis műszaki rálátás nélkül. Az elvakultság, mások véleményét elfogadni nem tudás is hátrányos. Önmagában a pénz is kevésnek bizonyul. ;]

(#2293) DDL válasza frankie! (#2292) üzenetére


DDL
őstag

A zenészek gyakran elkövetik azt a ''hibát'', hogy nem érdekli őket az hogyan szól, csak az, hogy mi. Hiszen a belő hallásuk, fülük hozzáteszi a ''tökéletes hangzást''. Némelyik zenésznek direkt stresszes dolog, ha a hangminőségre is figyelni kell(ene) :)

Semmilyen műszaki rálátás sem kell a HI-FI-zéshez. Csak nem szabad a tapasztalatokat elkezdeni boncolgatni, mert akkor születnek ám a hajmeresztő teóriák :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2294) Ebit


Ebit
addikt

Látom kezd behalnia topic. :O

(#2295) frankie! válasza Ebit (#2294) üzenetére


frankie!
őstag

A hangfalak impedanciájáról írhatnátok valamit, mik az előnyös, ill hátrányos tulajdonságok nagyobb, vagy kisebb impedancia esetén.

(#2296) Cifu válasza frankie! (#2295) üzenetére


Cifu
nagyúr

A lentiek szigorúan a saját ismereteimet tükrözik, kéretik ennek megfelelően tekinteni rá :)

Impedancia: Váltóáramú ellenállás, váltóáramú elektromos hálózatban a komplex feszültség és a komplex áram értékeinek hányadosa.

Minél kisebb az ellenállás, azonos feszültség mellett tehát annál nagyobb lesz a teljesítmény. Elvileg nagyobb hangerővel szólhat, de egyben a torzitás lehetősége is nagyobb, ha nem megfelelő minőségűek az alkatrészek. Állítólag (egy megrögzött audifilltől hallottam) a jó minőségű zenéhez minőségi 4 Ohm-os rendszer kell. Ettől függetlenül ahogy nézem a piacot, az elsöprő többség 6 és 8 Ohm-os. :)

Ha egy erősebb Ohm értékkel rendelkező hangfalat kötsz rá egy kissebb Ohm értékre belőtt erősítőre, akkor még jobb a helyzet, mert ''csak'' elegendő erővel nem fogja tudni meghajtani a hangfalat az erősítő. Ha viszont alacsonyabb Ohm értékű hangfalat kötsz egy magasabb Ohm-értékre állított erősítőt, akkor azt az elektronika nem szereti, és ha nincs valami beépített védelme, akkor képes elfüstölni is emiatt. Az erősítőkön általában külön van egy menüpontja a setupnak, ahol be lehet állítani, hogy 8 (erősítőtől függően 6) vagy 4 (erősítőtől függően 6) Ohm-tól felfele hajtson. Az én Onkyom pl. 6+ és 4 Ohm-os beállítás van. A lényeg tehát, hogy a hangfal inpedanciája egyenlő vagy nagyobb legyen, mint az erősítő minimálisan megadott impedianciája

A másik dolog, hogy kisebb Ohm értékű hangfalakhoz vastagabb vezeték illik.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2297) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Hello!

Van egy Jamo e470-es hangfalom és egy Sony erősítöm(bár ez cserélve lesz 1-2 hét múlva) alaplapi hangariról hallgatom a zenét.Mennyit javulna a hangzás egy Audigy 2vagy A4.-el?Érdemes befektetni?

(#2298) Cifu válasza Zsolt!! (#2297) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha csak zenét halgatsz rajta, akkor szerintem nem érdemes váltanod, mert nem valószinű, hogy hallani fogsz változást, lévén ugye sima sztereo PCM hangként megy ki az optikai kimeneten a zene (gondolom Toslinkel kötötted össze), ahhoz meg a hangkártya nem sokat nyúl hozzá.

Ha játékra kell és térhangzásban gondolkodsz, akkor felejsd el a Creative hangkártyákat, mert ezek egyike sem tudja a Dolby Digital Live-ot és/vagy DTS Connect-et, anélkül viszont meg vagy lőve.

Jelenleg a piacon egyes realtek alaplapi hangkeltők (pl. ALC 882D, 883D) tudják ezt (nézd meg, hátha szerencséd van, és ilyen figyel a deszkádon), illetve a C-Media 8768+, 8770 és 8788 chipjei tudják ezt. C-Media 8768+ chipes hangkari kapható itthon is, pl. a Terratec Aureon 7.1 PCI (topicja: [link]), WinXP alatt tökéletesen működik, de sajnos Vista-val jelenleg csak Sztereo 44.1 / 48 / 96Khz módban működik... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2299) Zsolt!! válasza Cifu (#2298) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem digitális kimenetet használom annyira nem új az erősítő.aszthiszem 885-ös a chip van az alaplapon.egy árnyékolt jobb fajta összekötő kábellel van az erősítő és a számítógép összekötve.Az erősítő le lesz cserélve.nálam vendékeskedett egy Onkyo a3000-es egy hónapig kb 20 éves lehet és még a barátőm is megjegyezte h ennek tisztább a hangja,ami azért nem kis szó. :)

(#2300) Cifu válasza Zsolt!! (#2299) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt viszont nem mondtad el, hogy most akarsz-e térhangzást belőle, vagy csak zenehalgatásra, sztereóként számítasz rá. ^^

Ugyan nem vagyok biztos benne, hogy jelentős előrelépés lenne, de ha audifill vagy (a jelek szerint a zene terén azért van ilyen hajlamod ^^), akkor egy próbát mindenképpen megérni. Esetleg egy ismerősől el kellene kunyizni a hangkártyáját, és kipróbálni vele. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.