Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Khaal


Khaal
őstag

Köszi a tippeket, ez az Emu 0404 akkor a "stúdió" hangkártyák között a legolcsóbb ugye? Találtam egyet 18 ezerért, az jó ár?

(#2802) frankie! válasza Khaal (#2801) üzenetére


frankie!
őstag

Repülj rá! ;] Nemrég itt is árult vki 16-ért, csak aztán kitalálta, hogy mégse adja el...

(#2803) rii


rii
nagyúr

- ez a kilátás a szobámból...

elég ha az antennát csak a szobán belül helyezem el?

2. lépés az lehetne, hogy az ablakon kívülre
3. lépés meg ha a tetőre, de akkor a felettem lakókkal kellene bicnicelnem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2804) rii


rii
nagyúr

ájemötopikkilör

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2805) Khaal válasza rii (#2803) üzenetére


Khaal
őstag

Milyen antennáról van szó? FM rádió?

(#2806) rii válasza Khaal (#2805) üzenetére


rii
nagyúr

SW, LW, meg (ha van ilyen) MW érdekel.
Az antenna tipusát már nem tudom.

kb. 70 cm átrmérőjű körantenna

Ha a singal erősség nem változik, amikor az antennát rátekerem, akkor valszeg rosszul kötöttem be a koax-kábelt az antennába?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2807) Khaal válasza rii (#2806) üzenetére


Khaal
őstag

Már rég hallgattam rádiót, de ha jól emlékszem FM-nél az antenna hossza ami igazán számít, AM-nél meg az iránya, vagy valami ilyesmi.
Adás erősségnek már attól is változnia kellene ha csak simán rákötsz egy kábelt a tunerre.
Vétel valószínűleg a háztetőről lenne a legjobb, az ablakon kívűlre rakás szerintem max. akkor segít ha valami jó vastagfalú (esetleg vasbeton) házban laksz.
Persze ez csak tippelgetés, én próba-szerencse alapon szoktam állítgatni a rádió antennáját, ha rá vagyok szorulva..

(#2808) rii válasza Khaal (#2807) üzenetére


rii
nagyúr

az nem lehet a gond, hogy vagy 15 m hossző koax-om van, fel van tekerve, mert a Hi-Fitl csak 2m-re van felakasztva az antenna?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2809) asadasad22 válasza dabadab (#2788) üzenetére


asadasad22
őstag

Érdekelne tényleg, csak túl sok a hsz ahhoz, hogy csak úgy átfussak rajta :) Pár mondattal nem tudnád összegezni, hogy mi volt a kunklúzió? :)

(#2810) dabadab válasza asadasad22 (#2809) üzenetére


dabadab
titán

Kb, a fobb elozmenyek meg tortenesek (de ha van ra idod, tenyleg olvasdgasd at ezt az idoszakot, mert egy csomo erdekes felvetes van a hsz-ekben):
2562
2577
2583
2584
2603
2639
2651
2656
2665
2687

Ill egy mondattal: konzisztensen meg tudtak kulonboztetni az mp3-at es az eredetit, viszont azt mar nem tudtak megmondani, hogy melyik-melyik (ill. nagy tobbseguk az mp3-at preferalta).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#2811) asadasad22 válasza dabadab (#2810) üzenetére


asadasad22
őstag

Köszike. Kb én is hasonló eredményre számítottam. Eléggé kifinomult hallás kell egy Lame extreme preset és egy lossless megkülönböztetéséhez, ez egészen biztos, sztem egy fülessel legyen az akármilyen jó, nem (vagy nagyon nehezen, nagy csöndben, nagyon profi fülessel) hallani csak meg a különbséget, főleg akkor, ha az utca/forgalom minimális zaját is beleszámoljuk. (mert hiába zajszűrős, egy kis zaj mindig bejut) Majd egyszer én is tesztelgetek kicsit, csakhát az mp3 lejátszóm nem támogat lossless-t, a PC-mben pedig nem túl jó hangkártya van és a hangfal mégkevésbé jó. Sztetek egy zenét a legrészletesebben, legszebben egy nagyon jó hangfal játsza le, vagy egy nagyon jó fejhallgató? (mint pl Sennheiser HD555 vagy HD595)

[ Szerkesztve ]

(#2812) vili13 válasza asadasad22 (#2811) üzenetére


vili13
őstag

"...főleg akkor, ha az utca/forgalom minimális zaját is beleszámoljuk"

A gép ventillátorairól nem is beszélve...

"hiába zajszűrős, egy kis zaj mindig bejut"

Zajszűrős fülesek szvsz jól jöhetnek utazáshoz, de egyébként még azt a minőséget sem fogják hozni, mint ugyanannak a fülesnek a zajszűrő nélküli változata.

"Sztetek egy zenét a legrészletesebben, legszebben egy nagyon jó hangfal játsza le, vagy egy nagyon jó fejhallgató?"

Egy pár nagyon jó hangfal milliókba kerül, és kell hozzá még egy nagyon jó akusztikájú helyiség is. Egy nagyon jó fejhallgató (mint pl. AKG K701, Sennheiser HD650, Beyerdynamic DT880) viszont sokkal olcsóbb, nagyon jól szól, és lakást sem kell cserélni miatta.

(#2813) asadasad22 válasza vili13 (#2812) üzenetére


asadasad22
őstag

Egy Sennheiser CX300 eléggé jól szól, én nem hittem a fülemnek, amikor először meghallottam, nagyon jó hangja van. Egy profi fejlhallgatóhoz nyílván messze nem ér fel, de az utcára ennél jobb hangminőséget sztem felesleges vinni :)
Ez a 3 fejhallgató, amit írtál, nagyon durva lehet, 80k-ban vannak kb, biztosan lehet hangjuk :) Én meg még abban a tudatban éltem itt eddig, hogy egy HD595 az már közel mindennek a csúcsa. Egyébként ahogy elnézem, nem sokkal jobbak az értékei a HD650-nek, amiben leginkább különbözik, az a névleges impedancia: annak 300 ohm, egy 595-nek csak 50 ohm, de nemtom, hogy ez mit számít. Egy olyan csak 30k. Mennyi különbség van egy HD555, HD595 és egy HD650 között hangzásban? Mert lehet, hogy veszek majd egy fejest, a 650-es már eléggé elérhetetlennek tűnik az ára miatt.

(#2814) vili13 válasza asadasad22 (#2813) üzenetére


vili13
őstag

A cx300 legfeljebb a kategóriájában jó, de nemcsak egy profi fejhallgatóval, de egy profi fülhallgatóval sem ér fel. Ha meg az ember már hozzászokott a minőséghez, akkor felesleges vagy sem, utcán is jobb ha valami nagyon jól szól. Nekem csak egy HD595 van, de a cx ahhoz viszonyítva is elég kiábrándító tud lenni. A tervbe vett Shure SE530 elég drága lesz ugyan, de azt hiszem hosszú távon megéri... :)
A HD595 meg semminek sem a csúcsa, hanem kb. a felső kategória legalján található. Persze a HD555-nél jobban szól, de ez leginkább még csak nem is annak a pár plusz alkatrésznek köszönhető, ami van benne az 555-höz képest, hanem az ugyanolyan, ám párba válogatott hangszóróknak. A HD650 meg persze még jobb, de a különbség ezen a szinten már nem a gyári adatokban keresendő, hanem meg kell hallgatni. Már csak azért is, mert egy fejhallgató sem egyformán tökéletes minden műfajhoz, és ez persze egyéni ízlés kérdése is.
Az impedancia annyiban számíthat, hogy a nagyobb, 250-300 ohm impedanciájú fejhallgatók meghajtása kérdéses lehet egy átlagos hordozható lejátszóval, vagy erősítetlen hangkártya kimenettel. (Nekem például fontos szempont volt, hogy a lejátszómmal is használni tudjam, ezért is maradtam a HD595 mellett.)

(#2815) dabadab válasza vili13 (#2814) üzenetére


dabadab
titán

Par napja lattam egy negyvenes not az utcan, HD595-tel a fejen - vegul is praktikus viselet ebben a hidegben :)

DRM is theft

(#2816) asadasad22 válasza vili13 (#2814) üzenetére


asadasad22
őstag

Sok szerencsét ahhoz a Shure-hoz, biztos kib@szottul jól szól, de sztem ez az a kategória, amilyen nekem nem lesz soha. Meg ha ingyen kapnék egyet, akkor sem merném kivinni a házból, ha baja lenne vagy ellopnák, öngyilkos lennék :)

(#2817) WN31RD válasza asadasad22 (#2811) üzenetére


WN31RD
addikt

"Sztetek egy zenét a legrészletesebben, legszebben egy nagyon jó hangfal játsza le, vagy egy nagyon jó fejhallgató?"

vili13 válaszait kiegészítve ehhez a következőt szeretném hozzáfűzni:
Legélvezhetőbben szerintem egyértelműen egy nagyon jó hangfal szól, de az is igaz, hogy a fejhallgató egy rendkívül költséghatékony megoldás. Néhány 10e Ft-ért olyan részletességet és hangminőséget kapsz, amelyet hangfallal elérni sok 100e Ft-ba kerülne, cserébe a fejedben szól a zene...

Ami a nagyobb impedanciájú fejhallgatókat illeti: Tapasztalataim szerint 250 Ohm-mal még megbirkóznak a hordozható lejátszók, igaz, csak emberi hangerő mellett, üvöltetni már nem lehet őket ilyenkor (de értelmes ember nem is akarná így tönkretenni a fülét).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2818) WN31RD válasza dabadab (#2815) üzenetére


WN31RD
addikt

Utcai viseletnek inkább a Beyerdynamic DT770-et ajánlom, mert annyira kizárja a külső zajokat, hogy nem csak forgalmas úton, de még metrón is teljesen jól használható. (Tapasztalat. :DDD)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2819) Zsolt!! válasza dabadab (#2810) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

A mondatotból adódik a kérdésem!Adjatok tanácsot hogyan,mivel írjam ki az mp3-at hogy ne hallja ki jelentös különbséget?jelenleg Nec 3500ag-m van és Neroval írok és általában 192 és 256kbs tömörítésü anyagokat(mondjuk nem extrem preset) és még lossless anyagokat amik érdekes módon szebben szólnak :F .Hallottam sok jót a Plextor Premium szeriás íróiról vagy asztalí íróval érdemes próbálkozni?Az, hogy ez nem a saját hülyeségem arról az gyözött meg hogy egyik ismerösömet elhívtam hogy hallgassa meg az mp3 és az eredeti lemez közötti különbséget.Ő előre kikötötte hogy biztos botfüle lesz hozzá ennek ellenére fél perc után leszürte a konklúziót:az eredetinek szebbek a magasai.

(#2820) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam egy GRUNDIG CD/DVD -vel, Sony erősítvel Videoton 300 W 4 utas hangfal Hi-FI kört egy tűrhető akusztikájú 200 négyzetméteres helyiségben. 1 óra után összeségében tetszett a hangzása főleg az, hogy sok aláfestő hangot is meghallani amit kisebb teljesítményű rendszeren elképzelhetetlen.
Embere válogatja, de nekem a Rock stílusú zene tetszett a legjobban rajta a komolyzene is szépen szólt, de aki ez a szíve vágya az ruházon be egy komolyabb elektroncsöves rendszerbe. Elektronikus zene is tetszett, habár hallotam már jobbat is ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2821) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Meghalt a topik! :( Senki?

(#2822) Zsolt!! válasza zoltanz (#2820) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszönjük a beszámolót de pontosithatnád a típusokat. :)

(#2823) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Videoton AUDIO hangfal 4 utas dupla mély típus SONUS C101 névleges terhelhetőség 140 W

Grundig DVD/CD player GDP-2550

Sony STR-DE205 erősítő 2*50 W

Teszt közben a hangszín szabályzókon nem módosítottam.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2824) Khaal válasza Zsolt!! (#2819) üzenetére


Khaal
őstag

Nem igazán értem a kérdést, betömörítetted mp3-ba és most kiírnád audio cd-re? Mi ennek az értelme? Ami egyszer be van tömörítve mp3-ba, abból már nem kapod vissza az eredetit, ezért jobb a lossless, mert ott nem veszik el semmi.

(#2825) WN31RD válasza Zsolt!! (#2819) üzenetére


WN31RD
addikt

Számomra sem világos, hogy milyen módon javíthatná ki az mp3 hibáit egy CD író, legyen az akármilyen jó minőségű. Ha a használt CD író program mp3 dekódere esetleg nem a legjobb, akkor annak lehet értelme, hogy másik szoftverrel (pl. MAD) dekódold az mp3-at, majd az így kapott tömörítetlen hangfile-t írd ki CD-re, de jellemzően ezzel is legfeljebb nüansznyi javulást érhetsz el.

Ha úgyis akad otthon egy Plextor Premium vagy egyéb jobb fajta író, kísérletezgetni persze lehet vele, de aligha éri meg komolyabb összegeket erre fordítani ahelyett, hogy pl. a hangfalaid lecserélésére gyűjtenél.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2826) johnjohn válasza Khaal (#2824) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez a fasírtból készült sültkacsa esete!

(#2827) Zsolt!! válasza Khaal (#2824) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem értettétek a célzást. pár hozzászólással előbb bizonygattátok hogy az mp3 és cd között hosszas hallgatózás után véltek apró különbséget felfedezni de én amikor kiírom az mp3-at azonnal hallom a mély és magas veszteséget.Ezért kérdeztem h akkor adjatok tanácsot mivel írjam.Én is szeretem losslessben beszerezni a dolgokat ott már tényleg csak nüansznyi különbség van.Legújabb aranyos hozzászólás a nem kimondotan audiofil barátnömtől:szeretnék egy Ákos cd-t olyat ami olyan jól szól(lossless).

(#2828) Khaal válasza Zsolt!! (#2827) üzenetére


Khaal
őstag

Gyengén kódolt mp3-ból nem tudsz cd-minőségű anyagot gyártani, ott már valószínűleg az alapanyag rossz.
Be kell szerezni eredeti audio cd-n, vagy loslessben a zenét.
Nekem is van sok mp3-am régebbről amik kiábrándítóan szólnak, de ha normálisan grabbelt cd-ről igényes mp3-at csinálunk akkor tényleg alig észrevehető a különbség normál esetben.

(#2829) dabadab válasza Zsolt!! (#2827) üzenetére


dabadab
titán

"az mp3 és cd között"

Nem figyeltel: mp3 es a _cd-rol szarmazo eredeti_ hang kozott. Egyebkent ha meg emlekszel, te is reszt vettel a szoban forgo teszten es nem hallottal kulonbseget :)

DRM is theft

(#2830) frankie! válasza Zsolt!! (#2827) üzenetére


frankie!
őstag

Ha ilyet akarsz, azt javaslom,szerezd be EREDETIBEN, grabbeld be jól beállított EAC-al, majd írd ki ugyanezzel. Így még mások is be tudják grabbelni losslessben később.

(#2831) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Elég slágergyanus termék HIFI DVD lejátszó a mai fájlcserélő kavalkádban meg egy csomag veszteségmentes formátum tükrében lehet halmozni az élvezeteket aszem.

Yamaha DVD-S1700 DVD és SACD/DVD-Audio-lejátszó

ára: 88200 Ft

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2832) frankie! válasza zoltanz (#2831) üzenetére


frankie!
őstag

Ez jó vétel lenne? :F

(#2833) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Számomra....

Akkor mutas jobbat ne kímélj.

De van húzosabb is:

904 392 Ft

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2834) Zsolt!! válasza dabadab (#2829) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Hát én már akkor is írtam h integrált hangkártyával hallgattam.Te meg ha jól tudom külső d/a konverterer hallgatod a zenét elég nagy különbség van a kettő között."mp3 es a _cd-rol szarmazo eredeti_ hang kozott" írtad mármint az eredeti realese-ről lenne szó? vagy ha egyszer-kétszer másolod már romlik a minőség?

(#2835) Zsolt!! válasza frankie! (#2830) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nyilván így lenne a legjobb.Nem ez a kérdés de ha a haver beállít 4giga mp3-al ömlesztve és egyik se éri azt az alig megkülönbözhetetlen minőséget.Persze van amelyik jobban szól de van amelyik rosszabbul biztos rosszul grabbelték be az összeset. :)

(#2836) Zsolt!! válasza zoltanz (#2833) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Yamaha fan vagy?Akkor biztos nem lehet jobbat mutatni neked :)

(#2837) Khaal válasza Zsolt!! (#2835) üzenetére


Khaal
őstag

Az én tapasztalatom az, hogy a neten keringő mp3-ak talán egy tizede ami eléri azt a minőséget amiről beszélgettünk.

Szóval mp3 is szólhat (szinte) ugyanolyan jól mint egy eredeti cd, csak kérdés, hogy ki, hogyan és mivel tömörítette be. A haver által áthozott ömlesztett gyenge minőségű mp3-ból nem lesz jobb, bármit is csinálsz vele.

Számomra az EAC + lame VBR 192 párossal csinált mp3-ak hordozható lejátszóra már tökéletesek. Ha lenne valami jobb hangkártyám akkor a számítógépen talán már meghallanám a különbséget, de jelenleg nem igazán tudom megkülönböztetni az eredetit az mp3-tól.
Az már más kérdés, hogy a cd-lejátszón hallgatva az eredeti cd jobban szól mint a szutyok integrált hangkártyán.

(#2838) zoltanz válasza Zsolt!! (#2836) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha azt mondhatjuk, hogy egy lemezjátszó a sajátosággaival együtt egy hangszer, akkor igen Yamaha. Csakhogy sok jó zene márkás cucc van mindegyik egyedi hangzással és inkább úgy fogalmaznék hogy egy szinten vannak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2839) Zsolt!! válasza Khaal (#2837) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Biztos igazad van majd vmikor begrabbelek egy cd-t és kiírom.

(#2840) Vanos


Vanos
aktív tag

Én pár éve rájöttem, hogy a zenehallgatást, filmnézést PC-s alapokra kell helyezni.
Ha építesz egy csendes PC-t, raksz bele egy profi hangkártyát (pl. E-mu 1212m), kapsz egy mindenevő (flac, ape stb.), rugalmasan változtatható, jó minőséget nyújtó frontot zenehallgatáshoz.
A legtutibb egy külső DAC lenne, de a HW gyártók (pl. E-mu) valahogy nem fedezték fel ezt az igényt. Jó minőségűt elfogadható áron nem lehet kapni.
(Mellesleg zenei cd lejátszásához egy DVD lejátszó már erős kompromisszumot jelent).
Szóval én egy igényes HTPC-t építenék. Hosszútávon mindenképpen jobb vétel.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2841) WN31RD válasza Vanos (#2840) üzenetére


WN31RD
addikt

Még csak halk PC sem feltétlenül szükséges, bár az is egy lehetőség. A másik az, hogy egy szerverszerű, (akár nagyon) nagy teljesítményű és tárolókapacitással rendelkező, gépet elpakol az ember jó messzire (pince, stb.) és csak valami minimális, hangtalan kliens kapcsolódik az audio eszközökhöz.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2842) Almosito válasza Vanos (#2840) üzenetére


Almosito
tag

Ez is egy út, de én pl. munka és tanulás miatt napi sok órát töltök számítógép előtt, nem örülnék, ha utána zenelejátszásra is számítógépet kellene használnom.
Nagyon jó külső DAC-okat lehet kapni, ha megfelelően szétnéz az ember, akár a magyar hifigyártók termékei között is...
Mondjuk, ha valaki kifejezetten házimozit szeretne ott nemtudom mi értelme van a PC-nek, akkor úgyis kell külső dvdlejátszó, erősítő, megjelenítő...
Viszont az igaz, hogy sok mindenre lehet használni egy megfelelő HTPC-t, tévénézésre, zenehallgatásra(külső DAV-al és erősítővel), játékra, böngészésre, munkára akár...
Ráadásul egész jól néz ki némelyik :)

(#2843) dabadab válasza Almosito (#2842) üzenetére


dabadab
titán

"nem örülnék, ha utána zenelejátszásra is számítógépet kellene használnom."

Pedig a legtobb CD (es plane DVD) lejatszo nem mas, mint szamitogep :) Egyebkent nem kell pont egy sima PC-t venni, vannak remek network playerek, meg olyanok is, amik dragak, pl ez :)

"Mondjuk, ha valaki kifejezetten házimozit szeretne ott nemtudom mi értelme van a PC-nek, akkor úgyis kell külső dvdlejátszó, erősítő, megjelenítő..."

Miert kellene dvd lejatszo?... Nem kell.
Az meg talan magatol ertetodo, hogy a HTPC forras, es mint ilyen, csak a forras szerepet tudja betolteni, a megjelenitot meg a hangkeltoket nem helyettesiti, viszont ezt a szerepet lenyegesen jobban betolti, mint barmi mas. (Ha majd lesz gyermeked, akkor majd ertekelni fogod, hogy a kedvenc mesei nem serulekeny muanyaglemezen, hanem egy eldugott fileserveren vannak :) )

DRM is theft

(#2844) Vanos


Vanos
aktív tag

Én is PC előtt ülök egész nap.
Viszont vannak az Imon termékei. Ez tulajdonképpen egy szoftveresen megtámogatott távirányító. Egeret, billentyűt el lehet felejteni.
Annyi a különbség, hogy a távirányító jelét nem egy cd v. dvd lejátszó, hanem egy PC veszi. (Mondjuk ehhez az kell, hogy ne a pincében legyen a PC :D ).

Szóval kell egy csendes PC, aztán mindenki olyan tulajdonságokkal ruházza fel, amilyennel akarja.
Én ezt a PC-t torrentezésre, zenehallgatásra, filmnézésre fogom használom. Múlt héten helyeztem üzembe. Minőségi hangkari, Imon még nincs benne. A régi PC-m tele van filmekkel, zenével, ami a ház túlsó sarkában van (dolgozószoba). A két gép hálózatra van kötve. Pár száz, ezer? órányi zeneanyag (ape, flac) között matathatok jelenleg.
Bithumenről lerántott filmet kapcsiból nézhetem. Ha tetszik kiírom, ha nem nem.
Szóval rugalmasságban verhetetlen egy ilyen konfig.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2845) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én is most tartok ott a PC fejlesztésbe, hogy nem kell bele már mozgó alkatrész csak időnként CD/DVD írás és teljesen passzív azaz csendes lett zene hallgatásra sem rossz azéert HI-FI fejhallgató vagy márkás HI-FI komolyabb erősítő hangfal szükségeltetik .

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2846) frankie! válasza Vanos (#2844) üzenetére


frankie!
őstag

Én a Girder nevű programot is merem ilyen célra, amivel "mindent" be lehet állítani. Sajnos nekem még nem sikerült vele dűlőre jutnom. Ha valakinek ezzel vannak tapasztalatai, szívesen venném.

(#2847) dabadab válasza frankie! (#2846) üzenetére


dabadab
titán

Valoszinuleg erdemesebb a HTPC SW-k topikban erdeklodnod.

DRM is theft

(#2848) frankie! válasza zoltanz (#2845) üzenetére


frankie!
őstag

Nemrég vettem egy külső M-Audio Transit [link] hangkárolyt, és meglepően jó hangja van. USB-n kapja a jelet, aminek állítólag a jittert alacsony szinten tartja, ami "digitális nyávogást" okoz [jitter]. Fülesről tényleg szembetűnő a javulás, sokkal simább, analógosabb a hang, élvezeteseb a zene. Többféle fülessel is kipróbáltuk, mindegyikkel jó volt. Az otthoni rendszeren érdekes módon csalódást okozott.

(#2849) WN31RD válasza frankie! (#2848) üzenetére


WN31RD
addikt

Az USB csomagalapú adatátvitelt használ, jitter tehát csakis magában a hangkártyában keletkezhet.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2850) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Mennyibe jön ki egy ilyen htpc?Ha Hd filmeket akarsz nézni oda azért kicsit több teljesitmény kell.Hogy lehet kihozni belöle a legjobb hangot?profi hangkártyával vagy d/a-val?illetve ár/érték arányban melyik a jobb megodás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.