Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) udi válasza M@trixfan (#2934) üzenetére


udi
őstag

Szivemből beszélsz!!!!!!!!
Már néha a köszönéssel is gázok vannak mert ha nem vagyok 30éves akkor taknyos kis hüjének néznek aki betévedt az utcárol ámulni bámulni....És vagy 5 percet kell várnom hogy egyátalán megszolitsanak...
A másik hogy most voltam épp náluk és ránéztem az SACD polcukra,na ott aztán vannak szép árak :DD
Hihetetlen ami ott megy.Ha én vezetném a boltot ugy rugnám ki őket hogy még a lábuk sem érné....
Nesze neked hifi...pedig apácskám melett felnőve pont arrol szolt a hifizés régen hogy összehozta az embereket és mindenki vagy együtt zenélve vagy egymás rendszerét csodálva hifizett.Meg maguk épitették az erőlkődőket stb stb...
Bár én ezeket sajnos csak anekdotaként mesélve hallottam.
Sajnos most betéved egy "kezdő" hifis vagy inkább valaki aki nem 20e ft-os csodán akar hallgatni zenét és az ilyen boltok ugy elveszik a kadvét hogy tényleg egy medi@ m@rktban köt ki..na ez a szégyen :(

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2952) DDL válasza Almosito (#2946) üzenetére


DDL
őstag

Több fajta felépítéssel készült. Több infó kellene róla. Lehet akár igen jó masinát csinálni belőle.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2953) DDL válasza WN31RD (#2950) üzenetére


DDL
őstag

Pedig nem ez a lényeg. Hanem az, hogy változtat a hangon. Innentől kezdve pedig van a kábelek között hallható (mellesleg mérhető is) különbség. És ezzel visszatértünk oda, hogy szándék kérdése...

(tudom kiről van szó :) )

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2954) WN31RD válasza DDL (#2953) üzenetére


WN31RD
addikt

Most írhatnám én is, hogy "pedig nem...", de nem látom értelmét. Azért írtam le az előbbieket, mert talán valakinek hasznára válik az információ, esetleg elgondolkodik a dolgon, és leesik neki a tantusz, hogy a profik - legalábbis egy része - a színfalak mögött kiröhögi a hifi/audiofil/stb. világot némely elképzeléseikért, még ha a pénzükért szélesen mosolyogva ki is szolgálják őket.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2955) DDL válasza WN31RD (#2954) üzenetére


DDL
őstag

Az ilyen profik visszamehetnek az iskolapadba a szakma utóbbi 20 év eredményeit megtanulni.

Egyébként ha nem érted Te sem, hogy tulajdonképpen saját magát cáfolta meg ill. önnön érdektelenségét bizonygatja akkor mit vársz egy teljesen kezdőtől?

Amúgy ez a mostani, kettőnk közötti "vita" filozófiai, szemléletbeni. Nem pedig műszaki szerintem.

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2956) dabadab válasza DDL (#2948) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, van nekem egy ethernet kabelem. Teljesen atlagos kabel, nem volt tul draga, a 10 Mbites internetkapcsolatmat teljesen jol kiszolgalja, tenyleg ott van az a 10 Mbit. Van egy masik kabelem is, kicsit kontaktos, azon jo, ha osszejon 1-2 Mbit.

Na marmost, a logikadat kovetve, ezek alapjan lennie kell egy olyan halokabelnek is, amivel az internetkapcsolatomat 10 Mbit fole gyorsithatom. Erdekelne, hogy hol lehet ilyet kapni.

DRM is theft

(#2957) WN31RD válasza DDL (#2955) üzenetére


WN31RD
addikt

(Ne vedd rossz néven, hogy nem válaszolok, de a #2954-ben mindent leírtam, amit a magam részéről jelen esetben közlésre érdemesnek tartottam.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2958) neduddki


neduddki
nagyúr

Hi!

Ojj jo latni hogy mennyire osszetarcsa itt aneoet a zene szerette, hogy az mar egszerun vmi csoda, remelm ezzel tudok nemi ellntete szitani a tisztetl irogatokba: bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2959) DDL válasza dabadab (#2956) üzenetére


DDL
őstag

Megint megkérdezem: hogyan kerül a csizma az asztalra?

Okoznak változást a hangban a kábelek vagy sem? Okoznak ez nem kérdés ezt a fentebb emlegetett szaki is elismerte. Kár ezen a gumicsonton tovább rágódni, mert már nagyon uncsi. Az is rettentően unalmas, hogy állandóan fel kell hívni arra a figyelmet, hogy rendszereben kell gondolkodni. Audiofil témában pláne. Vagy azzal is problémátok van, hogy pl. nem minden erősítő szól jól bármilyen hangdobozzal? És fordítva?
Tehát ha rendszerben gondolkodunk és ugye a kábeleknek van hangzást változtató hatása, tagadja-e bárki, hogy van olyan eset amikor egy adott erősítő-kábel-hangdoboz rendszerben egy másik kábel jobban teljesít? Azaz jobban szól, mert jobban beleillik az adott rendszerbe? Persze tudom, hogy ez szubjektív dolog (mármint az, hogy kinek mi a jobb), de attól a jelenség létezik. Vagy mégsem?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2960) Almosito válasza DDL (#2959) üzenetére


Almosito
tag

Ha már egyszer elfogadtuk, hogy mindegyik változtat, mondhatjuk azt is, hogy mindegyik ront, mert javítani nem fog. Akkor az marad a kérdés, hogy melyik ront kevesebbet, vagy, hogy az előzőleg használt kábelhez képest "javít-e", tehát kevesebbet ront-e.
Viszont az korántsem biztos, hogy a kevesebbet rontó kábellel jobbnak halljuk a rendszerünket.

DDL: Annyit tudtam meg, hogy 380/00R, ebből lehet következtetni valamire?

(#2961) bpityusz


bpityusz
csendes tag

Valamit nem értek....
Van 1 hangfalkábel: mondjuk egy RLC kör, mondjuk van be/kimenete. Van neki átviteli karakterisztikája. Ront, vagy javít relatív. Cincálja a fázis és amplitúdó menetet.
(Én eddig ezt véltem tudni, ha tévedek javítsatok ki.)

És ezek után: egy valamire való hifista (pláne, ha audiofil) cserélgeti a kábeleket, hogy optimális kábelt találjon a rendszeréhez, mert a kábel színezi a hangot, kihozhatja a hibát, vagy elnyomhatja. Ugyanakkor egy valamire való hifista (pláne, ha audiofil) csípőből elítéli a hangszínszabályzót, az equalizert, mert az gonosz dolog, az csak ront a hangon, arra semmi szükség nincs. Nekem itt van egy kis bibi...

(#2962) Almosito válasza bpityusz (#2961) üzenetére


Almosito
tag

Viszont az equalizer kikerülhető, de a kábel kevésbé

(#2963) udi válasza bpityusz (#2961) üzenetére


udi
őstag

Igen ez a kérdés érdekelen engem is :C
Csak félek a vita folytatódik... :DD

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2964) bpityusz válasza Almosito (#2962) üzenetére


bpityusz
csendes tag

Ez vitathatatlan. Pontosítok: egy kábel javíthat is a hangon, de az EQ csak rontani tud?
Vagy amíg nem ismertük a tüzet, attól is féltünk?

(#2965) WN31RD válasza DDL (#2959) üzenetére


WN31RD
addikt

A fentebb említett szaki konkrétan csupán azt mondta, hogy egy idióta kábeldesign el tudja rontani a hangot. Ez nem kérdés. Ezen túl pedig azt is mondta, hogy egy egyszerű, olcsó, semmi extra kábelhez képest soha nem hallott javulást semmilyen drágább, különlegesebb kábellel. Nyilván úgy értette, hogy soha semmilyen rendszerben, amelyet ő eddig életében meghallgatott, és feltehetően hallgatott már jó sokat.

Ebből még nem következik, hogy feltétlenül minden esetben mindegy, hogy melyik egyszerű, olcsó, semmi extra kábelt használjuk, pusztán azt jelenti, hogy - egyesek szerint - egyértelmű pénzkidobás sokat költeni kábelre.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2966) Almosito válasza bpityusz (#2964) üzenetére


Almosito
tag

Elméletileg nem javít, csak ront. Ha van egy kábel, ami sokat ront, ezt kicserélem egy másikra, ami kevesebbet ront, akkor elméletileg most nekem jobb, s mondhatom, hogy az új kábel javított a rendszeren, pedig valójában csak kevesebbet rontott.
Amennyiben az eredeti zene sérülésmentes lejátszása a célunk, akkor az EQ nyilván csak ronthat.
Gyakorlatban kicsit érdekesebb a dolog, mert mi a zenét próbálljuk hallani, s nem a rendszer mindenféle nagyon-nagyon pontosan kimért paramétereit.

(#2967) DDL válasza WN31RD (#2965) üzenetére


DDL
őstag

Ja, kérem! így egyészen más a mondandó lényege... :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2968) WN31RD válasza DDL (#2967) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem a #2945-ben a hangszórókábeleket illetően pontosan ugyanez áll, mégis vitáztál vele.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2969) DDL válasza bpityusz (#2961) üzenetére


DDL
őstag

Nagyságrend emberek! Nagyságrend!

Az audiofil a kábelek saját hangját sem szereti. De azt nem lehet kiküszöbölni. Sajnos. :(

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2970) bpityusz válasza Almosito (#2966) üzenetére


bpityusz
csendes tag

De veszteségmentes lejátszás nemigen van, mert a forrás is csak elviekben tökéletes. Azt meg erősítjük, megszólaltatjuk. De ha már tudjuk mi az ami rossz, ami rontott, akkor ott azt nem lehet kompenzálni? (Én sem használom az EQ-t, bonyolult beállítani, nagyon érteni kell hozzá), csak érdekelne a dolog.
Nem kötekedni szeretnék, de van pár zenész ismerősöm, nekik szinte mind1, mit hallgatnak, ŐK HALLGATJÁK A ZENÉT ;)

(#2971) DDL válasza WN31RD (#2968) üzenetére


DDL
őstag

igen?? Szerintem az idézőjelek közötti szöveg másról szól. Más mögöttes tartalomról. Egy általános érvényű kijelentéssel indokolja, hogy ők a saját rendszereikben miért használnak olcsó kábeleket. Az előbbi írásod meg egy meglehetősen behatárolt érvényességi körre utal. Ugye nem mindegy.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2972) WN31RD válasza DDL (#2971) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem valamelyikünknek szövegértési problémái vannak...

Szerk.: Nincs itt semmiféle "mögöttes tartalom", nem értem, miért gondolod, hogy van. Egyszerűen csak a #2965 második bekezdésében a könnyebb érthetőség kedvéért explicite kifejtettem azt, ami logikailag a korábban leírtakban is benne van.

[ Szerkesztve ]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2973) Almosito válasza bpityusz (#2970) üzenetére


Almosito
tag

Nos ezért írtam, hogy elméletileg.
Nagyon idevág DDL egy korábbi hozzászólása (remélem nem baj, hogy beidézem):

"A zenészek gyakran elkövetik azt a ''hibát'', hogy nem érdekli őket az hogyan szól, csak az, hogy mi. Hiszen a belő hallásuk, fülük hozzáteszi a ''tökéletes hangzást''. Némelyik zenésznek direkt stresszes dolog, ha a hangminőségre is figyelni kell(ene)"

Egyszerűen ugyanazt hallgatva mindenki mást hall.
De honnan tudjuk, hogy mi az ami rontott és "merre, mennyit rontott"?

(#2974) frankie!


frankie!
őstag

DDL! Szeretnék valami jó kis fejhallgató erősítőt építeni. Milyen kapcsolást ajánlanál? Ha netán egy fórumot tudnál linkelni, az lenne a legjobb.
Azt lehet mondani, rutintalan vagyok, mert erősítőt még nem csináltam, de a pákától nem félek, forrasztgatni szoktam. :U

(#2975) udi válasza WN31RD (#2972) üzenetére


udi
őstag

Viszont igy már másoknak is érthető volt a dolog.
Egyszerübb=érthetőbb :R
Bárcsak egy hangfalkábelen mulna az egész...

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2976) udi


udi
őstag

láttam olyan kábel régebben amiben nem volt fém vagyis maga a kaábel átlátszó volt és nem volt benne látható fém.Eszméletlen drága volt azt hiszem 50e ft egy méter.Kérdem én azt hogy a fenébe csinálták???
Valakinek ötlete vagy válasza??

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2977) frankie! válasza udi (#2976) üzenetére


frankie!
őstag

Ionvezetés... :DD

(#2978) DDL válasza WN31RD (#2972) üzenetére


DDL
őstag

Tudom. Én vagyok a hüle. Az ördög a részletekben lakozik. Sajnálom.

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2979) DDL válasza WN31RD (#2972) üzenetére


DDL
őstag

Ha már személyeskedés felé haladsz és (nem is annyira) burkoltan (bár ügyetlenül) sértegedni próbálsz akkor az már sajnálatos. :(

"Olyat már hallottam, hogy egy különleges kábel rontott a hangon, de olyat nem, hogy javított volna."

Ez kérlek szépen egy bármikor, bárhol érvényes kijelentés. Ezzel pedig azt jelenti ki, hogy soha nem lehetséges olyan eset amikor egy kábelcsere pozitív változást okozna a hangban.

Na most ezt a lebetonozott kijelentést próbálgattad kicsit felpuhítani, magyarázgatni...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2980) DDL válasza udi (#2976) üzenetére


DDL
őstag

Legalább tipust, gyártót vagy fényképet adhatnál. Nem lehet, hogy inkább csak áttetsző?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#2981) WN31RD válasza DDL (#2979) üzenetére


WN31RD
addikt

A #2978 és a #2979 kicsit üti egymást véleményem szerint.

Továbbra is úgy gondolom, hogy jelen esetben vagy szövegértési problémáid vannak, vagy szándékosan próbálsz belekötni a dologba.

"Ezzel pedig azt jelenti ki, hogy soha nem lehetséges olyan eset amikor egy kábelcsere pozitív változást okozna a hangban."
Nem, nem ez következik belőle. Az általad idézett mondatban a "különleges" szót is ki kellett volna emelni, mert lényeges. Különleges kábelekről, illetve ezeknek az egyszerű, olcsó kábelekkel szembeni - a nyilatkozó szerint nem létező - előnyeiről volt szó. Az sem következik belőle, hogy nem lehet olyan egyszerű, olcsó kábelt találni, amely adott rendszerben rosszabbul szól valamely különleges kábelnél. Nyilván lehet, hiszen az egyszerű, olcsó kábelek között is van rossz.

Ami következik a fentiekből, az a következő: (A nyilatkozó véleménye szerint) minden esetben lehet találni olyan egyszerű, olcsó kábelt, amely adott rendszerben legalább annyira jól, vagy esetleg jobban, szól, mint tetszőleges különleges, drága kábel. Illetve még pontosabban: neki nincs ennek ellentmondó tapasztalata. (Pedig igencsak sok tapasztalata lehet.)

Szerk.: A félreértések elkerülése végett külön kiemelem, hogy az illető pusztán azt jelentette ki, hogy a különleges kábelek használata szerinte értelmetlen, de egyáltalán nem volt szó arról, még csak nem is utalt rá, hogy az egyszerű, olcsó kábelek között milyen és mekkora különbségek vannak vagy lehetnek.

Szerk. #2: Ha csupán annyit mondtál volna, hogy ez a tömör megfogalmazás könnyen félreérthető, és igazán kifejthettem volna már rögtön az elején részletesebben, akkor egy szavam sem lenne.

[ Szerkesztve ]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2982) frankie! válasza frankie! (#2974) üzenetére


frankie!
őstag

Valaki más? Bármilyen ötletet szívesen veszek...

(#2983) Almosito


Almosito
tag

DDL: Ennyit sikerült kiderítenem: Philips CD 380/00R. Ebből már lehet valami pontosabbat megtudni?

(#2984) WN31RD válasza frankie! (#2982) üzenetére


WN31RD
addikt

A HeadWize-on vannak érdekes leírások, kapcsolási rajzok, útmutatók, beszélgetések ilyesmiről, én megnézném a helyedben.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2985) Toncsi válasza WN31RD (#2981) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

"Olyat már hallottam, hogy egy különleges kábel rontott a hangon, de olyat nem, hogy javított volna."
Ergo a "különleges" kábel csak ronthat a hangon és csak rossz lehet... Ez azért így igen merész kijelentés nem gondolod? Egyébként szerinted mitől különleges egy különleges kábel?
Én az olcsó kategóriában is láttam már számomra különleges kábeleket, és a drága kategóriában is láttam teljesen hagyományos felépítésűt. (sima, vastag nagytisztaságú rézkábel). Vagy minden ami drága különleges? És nem jobb, mint egy olcsó?

Egyébként az én véleményem: a kábelek között van különbség, tehát a kábelek beleszólnak a hangzásba. Az hogy egy adott rendszerben van olyan drága kábel, amitől egy olcsó jobb, az bizony könnyen megeshet. Itt is (ahogy a készülékeknél is) az egyre komolyabb rendszerek között egyre kisebbek a különbségek, és egyre szubjektívebb a megítélés, és egyre nehezebb megtalálni az összeillő komponenseket.
Azt állítani, hogy a drága kábel tiszta pénzkidobás, és mindig lehet találni helyette egy ugyanolyan jó olcsó kábelt, az baromság. Egy 200-300 ezres hifihez persze, hogy nem érdemes sok tízezerért (vagy százezerért) kábelt venni, ott biztos találunk egy "olcsót" is, ami megfelel, és szinte "ugyanolyan jól" szól, mint a drága.
Egy bizonyos szint felett már az apró dolgok is jelentősen hatnak a hangra, és akkor már nem lesz elég az olcsó kábel.

A másik, hogy rendszertől is függ, hogy mennyire érzékeny a kábelezésre. Konkrét példa az én rendszerem és a barátomé. Elég hasonlóak, egy (ár)kategórián belül vannak, és amikor kábeleket teszteltünk észrevettük, hogy az ő cuccának hangján alig változtatnak a kábelcserék, az én cuccom viszont nagyon érzékeny arra, hogy milyen kábeleket használok.

(#2986) WN31RD válasza Toncsi (#2985) üzenetére


WN31RD
addikt

"Ergo a "különleges" kábel csak ronthat a hangon és csak rossz lehet..."
Egyáltalán nem. Azt mondta, hogy a különleges kábel nem lehet jobb, mint az olcsó, egyszerű. (Mármint a legjobb különleges kábel nem lehet jobb, mint a legjobb olcsó, mielőtt valaki félreértené.)

"Ez azért így igen merész kijelentés nem gondolod?"
Nem én tettem ezeket a kijelentéseket, hanem, mint az az első ilyen témájú hozzászólásomból kiderül, csupán idéztem egy neves hangfalgyártó képviselőjének négyszemközt közölt véleményét (mint írtam, nyilvánosan nem is hajlandóak ilyesmit kijelenteni, elég érthető üzleti okokból kifolyólag). Kétségtelenül szokatlan vélemény, de speciel az én tapasztalataimmal is 100%-ban egybevág, szóval én pl. nem lepődök meg rajta.

"Egyébként szerinted mitől különleges egy különleges kábel?"
Angolul folyt a beszélgetés, és ha jól rémlik, "special, expensive cables" volt a használt kifejezés, de erre már nem tenném a nyakam. Pontosabban nem definiáltuk a dolgot, mindketten értettük, kb. miről volt szó.

"Egy 200-300 ezres hifihez persze, hogy nem érdemes sok tízezerért (vagy százezerért) kábelt venni [...]"
Ehhez annyit szeretnék apró mellékszálként hozzáfűzni, hogy 10 milliós hangfal, 5 milliós CD lejátszó stb. árnyékában beszélgettünk, szóval nem arról van szó, hogy nem hallottunk volna még jót.

"Egy bizonyos szint felett már az apró dolgok is jelentősen hatnak a hangra, és akkor már nem lesz elég az olcsó kábel."
Pontosan ennek ("van, ahova nem elég az olcsó kábel") mondott ellent a lehető leghatározottabban az általam idézett illető véleménye. De persze nem kötelező vele (vagy velem) egyetérteni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2987) udi válasza frankie! (#2977) üzenetére


udi
őstag

mesélj bővebben :C
ez tetszik...

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2988) udi válasza DDL (#2980) üzenetére


udi
őstag

rég volt már talán igaz sem volt már....
Ha mlékeznék már utánanéztem volna..meghát ez nem az én pénztárcámhoz van szabva csak kiváncsiságbol vetettem fel az ötletet hátha valaki látott-hallott már ilyet és mesélhetne rola picit bővebben :R

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2989) asadasad22


asadasad22
őstag

Lenne 1 kérdésem: mennyit számít hangminőségben egy csatlakozó típusa? Ha teszem azt 2,5mm-es, 3,5mm-es vagy az a bazinagy fajta és ezen belül is aranyozott-e, vagy sima? :)

(#2990) Cyrin válasza asadasad22 (#2989) üzenetére


Cyrin
addikt

Hát sokat számít, de csak olyan rendszeren amelyik ezt a különbséget meg is tudja mutatni. Nekem volt két tök ugyanolyan kábelem, más csartlakozókkal, és nem kis különbség volt. Valamint az erősítő RCA csatlakozóit is kicseréltettem, és ott is van különbség.

(#2991) frankie! válasza Cyrin (#2990) üzenetére


frankie!
őstag

Ez milyen rendszeren volt és milyen drótokkal?

(#2992) WN31RD válasza asadasad22 (#2989) üzenetére


WN31RD
addikt

A nagyobb csatlakozók mechanikailag stabilabbak, többet kibírnak, nehezebben lötyögősödnek ki, kisebb illeszkedési problémáknál is könnyebben marad érintkező felület, szóval az egyetlen hátrányuk csupán az, hogy több helyet foglalnak el (és drágábbak, nehezebbek). Komolyabb cuccokon inkább nagyobb csatlakozókat találni.

Ha épp nincs semmi hibája a kisebb csatlakozónak (sajnos könnyen előfordul, hogy van), és jól érintkezik, akkor szerintem hangminőség szempontjából teljesen mindegy.

Az aranyozott felület hasznos, mert nem oxidálódik, és az egyszerűbb aranyozott csatlakozók nem túl drágák, szerintem érdemes azt használni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2993) Cyrin válasza frankie! (#2991) üzenetére


Cyrin
addikt

hát a sajátomon :D

(#2994) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Hu vazze itt meg mi megy...

[OFF]A minap dumáltam egy öreg hifizővel és ecsetelte, hogy a "sok barom erre meg arra esküszik, miért is? mert megszokta, hogy az övé hogy szól, oszt csak az a jó"

Rövid példa, amikor a 20e alatti füleseket dícsérik... és nekem meg egyik hangja se tetszik... megszoktam a K141st-t...

Egyébként a mai napig nem értem azokat akik házimozin hallgatnak "zenét".

Brrr... kiráz a hideg és bocs a beugatásomért.[/OFF]

(#2995) frankie! válasza Cyrin (#2993) üzenetére


frankie!
őstag

vagy úgy... :DDD

(#2996) asadasad22 válasza WN31RD (#2992) üzenetére


asadasad22
őstag

Aham. Éppen hordozható zenehallgatásra gondoltam, ott a nagy csatlakozó természetesen szóba sem jön. Tehát az aranyozott (és nagyobb fajta) fő előnye az, hogy tovább bírja, nem az, hogy jobban átviszi a hangot?

A 2,5mm-es csatlakozó az, aminek egyszerűen nem értem a létjogosultságát. Szerintem egy halva született csatlakozó, semmi értelme nincs, csak inkompatibilitást csinál. Ki az, akinek a 3,5mm-es túl nagy? Akkor lenne értelme, ha mondjuk 1 cm hosszú mp3 lejátszók léteznének, de mivel ilyenek nincsenek és nem is lesznek soha (mert semmi értelme nincs, hogy valami olyan b@szottul kicsi, sőt, kifejezetten hátrány), nem értem, hogy miért erőlteti ezt néhány agyatlan gyártó...

(#2997) WN31RD válasza asadasad22 (#2996) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem a nagyobb csatlakozók semmivel nem "viszik át jobban" a hangot, mint a - jól csatlakoztatott és nem hibás - kisebbek, viszont sokkal kényelmesebben használhatóak. (Valószínűnek tartom, hogy akadnak itt, akik ezzel a véleménnyel vitatkoznának, mindenesetre nekem ez a tapasztalatom.)

A 2.5 mm-es jack dugókat én is száműzném a világból, ha rajtam múlna.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2998) Cyrin válasza WN31RD (#2997) üzenetére


Cyrin
addikt

És hogy ez mennyire igaz, hogy a nagyobb-több nem jobb, lásd pl WBT nextgen, vagy Eichmann bullet plug, ahol nagyon jól látszik, hogy inkább jobb minőségű, és kisebb felületen vezető RCA kilalkításokkal találkozhatunk.

(#2999) DDL válasza WN31RD (#2997) üzenetére


DDL
őstag

És nyílván azt a jelentéktelen apróságot is figyelmen kívül lehet hagyni, hogy a jó minőségű nagyobb csatlakozónak az érintkezési felülete is nagyobb ergó az elektromos viszonyok is jobbak a nagyobb csatlakozóknál.

De nyílván ez is az én beteges agyam kényszerképzete, hiszen az én tapasztalatom meg ezt igazolja. :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#3000) DDL válasza Cyrin (#2998) üzenetére


DDL
őstag

Már amennyire természetesen ez nem így van. Azok a csatlakozók érintkezési felülete sokkal nagyobb és stabilabb, mint a "noname" csatlakozóké. Többek között...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.