Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Khaal válasza Zsolt!! (#2499) üzenetére


Khaal
őstag

Na ja, a thunderdome más tészta, de az elektronikus zene is meghálálja ha valami jobb cuccot raksz alá, nekem meg speciel nem tetszik a ''diszkó hangzás'' (puffogó mélyek, sziszegő magasak), pedig nagyrészt elektronikus zenét hallgatok.

(#2502) Zsolt!! válasza Khaal (#2501) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Egyetértek. :)

(#2503) Zsolt!! válasza Cyrin (#2500) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

EZ jó! :D műanyag.A te rendszeredből ezt hozta ki.Pedig égre földre dicsérik a Manna asztalokkal együtt.Kinek a pap kinek a papnak a lánya. :DD

(#2504) Cyrin válasza Zsolt!! (#2503) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem mindenki dícséri, hidd el. Csak ők ritkábban szólnak. Volt olyan rendszer is amin segített, de az alacsonyabb kategóriás volt, mint az enyém.

(#2505) villamos


villamos
őstag

Fú! Azt hallottátok már, hogyha egy atomerőmű felöl jön a hálózati feszültség, ill. áram, akkor sokkal jobb a hangzás, szemben egy széntüzelésű hőerőművel?
Azért, mert az atomerőmű reaktora állandóan ugyanannyi energiát ad le, míg a szénerőműbe egymás után lökik be a szenet, és ezért állandóan ingadozik a teljesítménye két érték között...

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#2506) WN31RD válasza Cyrin (#2504) üzenetére


WN31RD
addikt

Nekem sem éppen olcsó rendszerem van, de még a kábelek cseréjétől sem hallottam soha semmi változást (mondjuk kifejezetten rossz kábelt még nem próbáltam), nemhogy ilyesmitől. Egyébként nagyon kíváncsi lennék egy fizikus illetve egy mérnök véleményére a dologról... :D

Más: Találtam egy érdekes tesztet:
Wadia CD lejátszó és egyéb felső kategóriás komponensek vs. olcsó Sony DVD lejátszó és olcsó komponensek mérkőznek vaktesztben
[link]
Elég érdekes eredmény született. Persze mivel nem voltam ott, nem tudom kommentálni.
Viszont nemrég meghallgattam egy-két (legalábbis az én pénztárcámnak) meglehetősen drága CD lejátszót kb. $5000 és $25000 között, és őszintén szólva egyáltalán nem tartom hihetetlennek a fenti teszt eredményét.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2507) Zsolt!! válasza Cyrin (#2504) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem akarok vitatkozni de én úgy tudom h minden rendszeren hallatszik a hatása és minél jobb a rendszer annál jobban.

(#2508) Zsolt!! válasza WN31RD (#2506) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Érdekes a kérdés de nem hinném h ne lenne különbség miért vásáról valaki egymás után drágább kábeleket egyszer át lehet verni másodszor..Vagy bebeszéli magának h jobbat hall? :F
A hallásnak is kell fejlődni.Valaki megdobna 3 különböző típusú 1-2 milliós cuccal, valószinüleg el lennék ragadtatva mindegyiktől.Aztán hallgatnám egy hónapig és el tudnám dönteni melyik a jobb.Szerintem..

(#2509) WN31RD válasza Zsolt!! (#2508) üzenetére


WN31RD
addikt

''Vagy bebeszéli magának h jobbat hall?''
Bizonyára nem mindig erről van szó, de úgy gondolom, hogy nagyon sok esetben igen. Főleg akkor, amikor csak nagyon hosszú idő után vél különbséget felfedezni valaki. Javaslom, hogy nézz utána a vakteszteknek (elolvastad az általam belinkeltet?), ha érdekel a téma, tanulságos. Talán meglepő, de rendkívüli mértékben lecsökken az emberek által hallani vélt különbség, ha nem látják (tudják egyéb módon), hogy miből jön a zene.

Persze, a hallás finomodhat, ha foglalkozik vele az ember, én is sokkal érzékenyebb vagyok ilyen szempontból, mint mondjuk öt éve, és egészen biztosan közelében sem vagyok az igazán jó hallással rendelkezőknek. Viszont konkrétan pl. egy egy-két millás rendszer már nem a ''hűdehúha'' kategória számomra, hogy mindegyiktől el legyek ájulva. Márpedig ebben a kategóriában már ódákat írnak néha egy-egy kábelhez...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2510) Zsolt!! válasza WN31RD (#2509) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Az tényleg hülyeség h valaki egy nap után tudja eldönteni h melyik a jobb ha nem hallja negyedórán belül akkor baj van.Csak kezdő hifisként azt tudom mondani h amikor 2000ft-os professzionális ;] HQ interconnectemet lecseréltem a 10000ft-os ezüstözött kábelre a magastartomány nagyon sokat javult sokkal szebbek a kicsengések.Az általad emlegetett kategóriáról én csak álmodok. Érdekes h ennyire érdekel a téma amikor ennyi csalódás ért ezen a téren. :)

[Szerkesztve]

(#2511) WN31RD válasza Zsolt!! (#2510) üzenetére


WN31RD
addikt

''Érdekes h ennyire érdekel a téma amikor ennyi csalódás ért ezen a téren.''
Mármint engem? :)
Nem ért csalódás, legalábbis nem így élem meg. Nem költöttem sokat olyasmire, amit utólag megbántam. Mindig úgy voltam vele, hogy bármennyire is dícsérnek valamit, nem veszem meg csak azért, mert mások szerint jó. Más kérdés, hogy a tanácsot elfogadom, és esetleg meghallgatom a cuccot.
Sokáig azt hittem, hogy bizonyos dolgokat csak én nem hallok, mert nem annyira jó a hallásom, illetve úgy voltam vele, hogy nem nagyon hangoztatok ilyen véleményt olyasmikről, amit amúgy sem engedhetnék meg magamnak, mert esetleg azt gondolnák egyesek (teljesen érthető módon), hogy csupán ''savanyú a szőlő''.
Aztán a hallásom is finomodott, valamivel több tapasztalatom is lett ilyen téren, az anyagi lehetőségeim is javultak, de a véleményem alapvetően nem változott, és meglepő módon jellemzően az ilyen téren profikkal (hangmérnökök, kodekfejlesztők, stb.) értek egyet (én nem vagyok az). Azért érdekel a téma egyébként, mert szeretek zenét hallgatni, és szeretem, ha szépen szólnak otthon a felvételek, és ezért utánajártam néhány dolognak. Meghallgattam sok mindent, és szerencsére már nem igazán számít néhány 100e Ft ide-oda (legalábbis ilyen hosszabb távú ''befektetéseknél''), mégis vannak dolgok, amelyekért egyáltalán nem tudok lelkesedni (pl. egzotikus kábelek, méregdrága CD lejátszók). Ez nem csalódás, inkább meglepetés számomra. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2512) WN31RD válasza Zsolt!! (#2510) üzenetére


WN31RD
addikt

''Az általad emlegetett kategóriáról én csak álmodok.''
Ne sajnáld! Én sokáig egy használtan 100e Ft alatti (jól megválasztott) sztereo rendszeren hallgattam mindent, és élveztem. Most persze még inkább, de annyival nem jobbak ezek a drága cuccok, mint amennyivel többe kerülnek, közel sem. ;)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2513) neduddki válasza WN31RD (#2512) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vagy 10 evvel ezelott oleg sok 100 rugo kornyeki cd jatekoshoz volt szerencsem, de ha valsztanai kellet az en fuleimnek egy hasonlo aru deck sokkal, de aokkla kellemetesebb volt hallgatni:- ) /ugyanaz az anyag felvtelkozben visszahllgatva szalgrol/ persze deckem es kazettam nics es nem is hinnem hogy azt hallgatnam ha lenne /nem mintha a 770-es hnap szamra be lennekapcsolva:- (/

udv

neduddki

p..s amugy mi nezze be egy jo 10 perc // addigra keisz leszek

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2514) Cyrin válasza Zsolt!! (#2507) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez igaz, csak a változás iránya nem mindíg pozitív.

A te mondatodat úgy lehetne kiegészíteni, hogy minél drágább a rendszer, annál jobban hallatszik a hatása, és annál jobban hallatszik, hogy elviszi a hangot egy rossz irányba.

Hidd el, ha mindenütt beválna, mindenkinek lenne ilyen, aki drága és jó rendszert hallgat, és megengedheti magának, hiszen a többmilliós cuccok, és többszázezres kábelek mellett mi az a 100 ezer ft egy szettre?

(#2515) Cyrin


Cyrin
addikt

A kábelekről pedig:

Én mindíg hallottam a különbséget, amikor az első ''audiofil'' rendszeremet vettem 100 ezer alatti komponensekből, akkor hallottam először a kábel hatást, a demón, pedig azelőtt elutasítottam az ilyen dolgokat, és azóta se hiszek el semmit, csak ha hallom.
Az eladó megkérdezte, hogy milyen kábelt veszek hozzá, és mivel azt a mi be volt kötve sokalltam (mármint az árát), hozott egy olcsóbbat, és azzal még jobban is szólt a rendszer, ezen nagyon meglepődtem, hogy ekkora különbséget hoz.
Aztán jóval később otthon kipróbáltam két márkásabb interconnenct és kétféle tápkábel cserét. Na ekkor is volt meglepetés, amikor a tápkábel csere nagyobbat dobott, mint az interconnect (pedig az se volt elhanyagolható).
Aztán 3-4 lépcsőben rendszert váltottam, mire a mainál vagyok.
A lényeg, hogy tényleg fejleszthető ez a képesség, vagy csak a rendszer fejlődik, sztem mindkettő.
Ma már olyankat meghallok, ha fordítva van bekötve egy kábel, a kábelre forrasztott csatlakozók közti hangkülönbséget, azt hogy melyik fali dugaljba van bedugva a rendszer stb.
És ezekre mindíg úgy jöttem rá, hogy nem is számítottam rájuk, hogy ilyen lehet pl:
- egyszer egy takarítás után, amikor mindent szétszedtem, és újra összeraktam, leültem zenét hallgatni, és hallottam, hogy valami nem stimmel, annyira zavart a dolog, hogy megnéztem a kábeleket, és az összekötő fordítva volt bedugva, visszafordítottam, és minden ok lett.
- egy új elosztót próbálgattam, de mivel a régit nem akartam kihúzni, hogy össze tudjam hasonlítani, így az újat egy másik konnektorba dugtam. És meglepődtem, mennyivel jobb, az új. Meg is vettem. Ezután a régit kihúztam, és helyére szép gondosan betettem az újat, hogy lám, itt az új elosztó, most aztán eljött a kánoán, milyen jó lesz a hang. És nem lett. Végül kisakkoztam, hogy átdugtam a másikba, és ott jött a javulás. Na ismét tapasztaltabb lettem, nomeg teljesen fölöslegesen egy tízezressel szegényebb.

És az a legdurvább, hogy ezeket a nejem is hallja, pedig őt aztán nem befolyásolják ezek a dolgok, nem is érdekli, csak megjegyzi.
És ezt egyben útálom is, mert ezek is csak arra jók, hogy komplikálják, a már amúgy sem egyszerű képletet, hogy mitől jó a hang, vagy sem,
Műszaki ember lévén útálom a vodoo dolgokat, és rám sosem hatott az a dolog, hogy ha valamit jobbnak akartam hallani, azt jobbnak is hallottam, számtalanszor pofáraestem, kinéztem egy készüléket, amit jónak hallottam valahol, és teljesen oda voltam, tőle, hogy ezt most megszerzem, megveszem, és milyen jó lesz, elutaztam érte, nagy nehezen elhoztam, és nem volt jó.

Én azt mondom, kis túlzással, hogy amikor már megvannak a fix komponensek, akkor már a kábelek hagját hallgatjuk. :DDD

(#2516) Ebit válasza WN31RD (#2506) üzenetére


Ebit
addikt

Nekem sem éppen olcsó rendszerem van, de még a kábelek cseréjétől sem hallottam soha semmi változást (mondjuk kifejezetten rossz kábelt még nem próbáltam), nemhogy ilyesmitől. Egyébként nagyon kíváncsi lennék egy fizikus illetve egy mérnök véleményére a dologról...

Próbáld ki kúlőnbőző átmérőjú és anyagú kábellel, hallanod kell a külőnbséget.

Természetesen izlés dolga melyik a jobb számodra.

(#2517) WN31RD válasza Ebit (#2516) üzenetére


WN31RD
addikt

Hozzá kell tennem, hogy nagyon vékony kábellel sem próbáltam még. Jelenleg egyébként balanced XLR megy az előerősítőtől az aktív monitorokig, legjobb tudomásom szerint azok eleve kevésbé érzékenyek ilyesmire, ezeken kívül az interkonnektet tudom még cserélni. Kíváncsi vagyok erre egyébként, úgyhogy mindenképpen kipróbálgatom, ami a kezem ügyébe kerül. ;)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2518) Ebit válasza WN31RD (#2517) üzenetére


Ebit
addikt

Javaslom, tanulmányozd át a Hi-Fi magazin témában megjelent cikkeit.

(#2519) Khaal válasza WN31RD (#2506) üzenetére


Khaal
őstag

Elolvastam a tesztet, de valahogy szkeptikus vagyok.
Ez alapján ha nem tökölök erősítőkkel / cd lejátszókkal hanem megveszem az elérhető legjobb hangfalat aztán rányomom az otthoni dvd-re valami alap végfokkal, ugyanott vagyok mintha 100 ezreket költök el. Vagy nem hallom meg a különbséget, vagy még jobb is lesz :F
Másik tesztben meg meghallják a különbséget két párezer forinttal különböző áru kábel között is, érdekes.
Ekkora placebo hatás érvényesülne ezeknél a cuccoknál, ezt azért nem hiszem...

(#2520) WN31RD válasza Khaal (#2519) üzenetére


WN31RD
addikt

Tényleg különösen hangzik, de több helyről is hallani ilyesmit. Az egyik kedvenc példám pl. a Hydrogenaudio [link], ott kifejezetten hangsúlyozzák a vaktesztek fontosságát és azt, hogy az embert nagyon könnyen félrevezeti az elméje.

Érdekes hozzászólás pl. ez, hogy egy frisset említsek: [link]
Idézek belőle:
''In blind tests with matched output level, CD Players and transistor amplifiers (not tube amplifiers) all sound the same, with casual exceptions [...]
Some people hear them, some don't, but no one can recognize reliably the source that is playing when it is hidden.
[...]
This is true for CD players, DVD players, transistor amplifiers, interconnects, S/Pdif cables, power cords, stands, DACs, preamplifiers, CD drives...
This is not true for speakers, because their frequency response is not linear. They have an objective sound quality that can be recongnized in blind tests.
Speaker cables may have an objective sound quality if they are quite long.
[...]''

Számomra azért kifejezetten érdekes ez, mert - bár nem végeztem vakteszteket - jelentős mértékben (azért nem teljesen) egybeesik azzal, amit én hallok.

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a tesztet is: [link], nagyon meglepő eredményre jutottak itt is.

Szerk.: ''Ez alapján ha nem tökölök erősítőkkel / cd lejátszókkal hanem megveszem az elérhető legjobb hangfalat aztán rányomom az otthoni dvd-re valami alap végfokkal, ugyanott vagyok mintha 100 ezreket költök el.''
Én pont ezt csináltam, vettem kifejezetten jó hangfalakat, az erősítő rész csak azért nem a legalapabb, mert aktív hangfal ugye, és akkor már pont hozzá illő előerősítő ''biztos ami biztos'' alapon (meg a balanced kimenetek miatt is), plusz egy olcsó DAC. És meg vagyok elégedve a hangzással, volt alkalmam összehasonlítani milla fölötti CD lejátszókkal és előerősítővel, és nem hiányoznak. :D

Senkit nem akarok egyébként rábeszélni erre, nincs alapom azt mondani, hogy nekem van ''igazam'', a többi pedig feltétlenül képzelődés. Viszont szerintem érdemes elgondolkodni az ilyen véleményeken is, és nem kritika nélkül elfogadni a hifi/highend világból jövő tanácsokat (ahogyan ezt sem), mert sok pénzről van szó, amit nyilván okosan szeretne elkölteni az ember.

Ebit, #2518: Megvan a CD. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2521) Cyrin


Cyrin
addikt

és a legtöbbet azon lehet bukni, ha nem megfelelő komponenseket választunk, és aztán cserélgetünk.

(#2522) Ebit válasza WN31RD (#2520) üzenetére


Ebit
addikt

Senkit nem akarok egyébként rábeszélni erre, nincs alapom azt mondani, hogy nekem van ''igazam'', a többi pedig feltétlenül képzelődés. Viszont szerintem érdemes elgondolkodni az ilyen véleményeken is, és nem kritika nélkül elfogadni a hifi/highend világból jövő tanácsokat (ahogyan ezt sem), mert sok pénzről van szó, amit nyilván okosan szeretne elkölteni az ember.

Tőkélete igazság nincs, korábban már irtam az a lényeg, hogy mindenki a saját számára megtalálja a legjobb ár/érték arányú audió berendezést.

Természeteen mindenki más megközelitést választ, más technikát, technologiát favorizál, és a saját hangképbe vetett hit-bizalom is meghatározó.

Irtál a vaktesztről, ez egynagyon régi vizsgálati mődszer, ami képes az előitéleteket kizárni.

(#2523) villamos


villamos
őstag

Magyarázza már el valaki legyen olyan szíves, hogy az a két szál drót, amivel az erölködő a hálózathoz csatlakozik, mégis milyen módon, milyen jogon szól bele a hangzásba... nem értem igazából a dolgot... :U De nem ilyen hókuszpókuszt akarok hallani, hanem fizikailag, ill elektronikailag bizonyított tényeket.
Nem igaz, hogy az egyik konnektorban ilyen a 220, a másikban meg olyan...
Ha esetleg a hálózatról jön valami zavar, akkor azt a tápnak ki kell tudni szűrnie, azért vannak benne azok a nagy kondik, meg a graetz-híd. Ha nem szűri ki ezeket, akkor gagyi a táp.
Persze én nem vagyok hifi őrült, csak szeretek zenét halgatni.


[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#2524) Cyrin válasza villamos (#2523) üzenetére


Cyrin
addikt

Pont ezt akartam én is írni. Én is szeretnék magyarázatot, de nem vodoo-t ezekre a dolgokra, amik már-már felidegesítenek. Mert ilyen nincs és mégis van.

(#2525) Ebit


Ebit
addikt

Természetesen jól enne, ha mindent megtudnánk magyarázni, de ez jelenleg sok területen még nincs igy, ettől függetlenül ezek a jelenségek hallhatók, tapasztalhatók.

(#2526) Cyrin válasza Ebit (#2525) üzenetére


Cyrin
addikt

Így van.

(#2527) Khaal


Khaal
őstag

Szerintem nem szabad mindent elhinni elsőre, de persze lehet benne igazság. Meg kell hallgatni.... ennyi. Nem több, nem kevesebb.
Mondjuk pont nemrég rendeltem meg az új erősítőmet ''vakon'' (nem hallgattam meg), csak az eladó szakértelmében bízva, remélem nem bánom meg...
Véleményem szerint vannak dolgok amik objektív számítanak (főleg belépőszinten), de azért a hifi világa nagyrészt elég szubjektív. Főleg hogy nem ugyanazt halljuk, már csak a fül öregedése miatt is (kisgyerekek sokkal magasabb frekvenciákat is meghallanak).

(#2528) neduddki válasza villamos (#2523) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mulkor vki linkelt ide a totykba egy forumot /ha ki tugya lokje ba mar ismetm koszi:- )/, ahol megmelekeztek a kulon kismegszakitorol a hifi reszere, /az az szaki beszlet aki technikailag megcsinlata/ es kifejtette, hogy O nem hallot semmit az egeszbol, mig a hfm guruja /bocs, de nekvbol rendkivul felejtos vagyok:- (/ eskudozott ra.
Amugy meg mit szamit hogy az a fekete akusztikai vacok rajta van-e a cd/erosito/stb-n megis eskudoznek ra? /az bisztos 2 eve az a stand volt a legszebben szolo a hifiso-n, d mar azt se tom kik voltak:- (/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2529) neduddki válasza WN31RD (#2520) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nagyon megl;epodnek, ha a Te mazzagjaidat eg foljebb lehetne konnyeden strofolni:- )))
Amgy meg ha igencsak ketes angol tudasom nem hagytoto cserben akkor szamomra semmi meglepo abbanhogy vinil:- )))
Amugy a relativ jo hangfalakkal meg neha erdems vigyazni , mert ugy jarhat barki mint en, hofty szorhatom kifele a cd-im eg reszet:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2530) Cyrin válasza neduddki (#2528) üzenetére


Cyrin
addikt

Ezt az információhalmazt :DDD

HFM guruja: Darvas László

Hifishow legjobb hangja edig nálam: Penna-poor kft., és a Hivox

[Szerkesztve]

(#2531) neduddki válasza Cyrin (#2530) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Koszi!!!:- )))
Akkor mar csak a linet es azt afoprunmit keen megtanlani:- )))
Amuyg gyanus nekem is a penna poor, ott voltak azok a fekete izek a cuccokonm ugye???:- )

udv

neduddki

mod: ha velltenul tudod ana akvacaknak a nevet es egyb inoket rtoal azt is megkoszonnem /mar hog ne legeyn hianysos a hujjesegem: - )))/

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2532) Cyrin válasza neduddki (#2531) üzenetére


Cyrin
addikt

ott bizony.

(#2533) neduddki válasza neduddki (#2531) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na:
[kép]
[link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2534) Cyrin válasza neduddki (#2533) üzenetére


Cyrin
addikt

és még az autók is gyorsabban mennek tőle.

(#2535) neduddki válasza Cyrin (#2534) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En kis naiv aszittem csak szebben szol:- )))

udv

neduddki

p.s. marmint a lambo:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2536) Thunder78 válasza neduddki (#2528) üzenetére


Thunder78
senior tag

Erről anno én is olvastam cikkeket. Nem tudom hogy igaz lehet-e, csak azt tudom, hogy az én rendszerem most tökéletesen megfelel az én igényeimnek mindenféle varázslás nélkül is :)
Az egyetlen extra egy villámvédő elosztó, ami azért egyéb szűrést is végez azért :D

Hozzáteszem, hogy szerintem egy audiophile belépő rendszerről van szó az én esetemben. Az extrák a hangfalak, azok eléggé kilógnak a rendszerből a minőségükkel (fölfele természetesen) :))
Infót a [link]-en találtok a rendszeremről. Igaz már rég nem frissítettem, de a főbb komponensek még ugyanazok :DDD

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#2537) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Szaisztok!

Egy Kenwood RXD-303 Mini-HiFi-hez keresek surround hangszorókat...Nem mai a kicsike (de nem is olyan öreg) és nem találok egy boltot se ahol ilyet lehetne venni...Biztos vagyok benne hogy valahol lehet kapni magyarországon, csak ebben segítsen valaki hol érdekődjek ez ügyben...
Vagy esetleg jó lenne hozzá más típusú surround sugárzó is???

Köszi a segítséget!!!

(#2538) MC Pite válasza rii (#43) üzenetére


MC Pite
veterán

Tudom hogy régi de fennakadtam ezen, mert találkozok ilyen emberekkel én is, vegyék úgy hogy nekik is szól!
Mond valamit a paradoxon kifejezés? :F
Akkor ha mp3 (egyik legrosszabb lossy), avi/mepgről beszélünk akkor ne is említsük vele egy sorban a
Hi-Fi-t. Akkor mondazt hgoy szép rendsezrt keresel és mellékes a hang :U

Ue. hogy szűkös keretből keres hifi házimozierősítőt. Ilyen tudtommal nincs. Vagy házimozierősítő, vagy jól szól... de 80-100K alatt (újonnan) még nem találkoztam sose olyannal ami mindkét igényt kielégítette volna...

[Szerkesztve]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2539) dabadab válasza MC Pite (#2538) üzenetére


dabadab
titán

Hallgattal mar tisztesseges vakteszten LAME altal gyartott standard v meg inkabb extreme presettel keszult mp3-akat?...

Csak kerdezem, mert mindenki szereti szidni az mp3-at, de ugy tunik, ha ennek barmi tapasztalati alapja is van, az mindenfele elcseszett kodolasu darabokon alapul.

DRM is theft

(#2540) frankie! válasza dabadab (#2539) üzenetére


frankie!
őstag

Olcsó rendszeren (főleg ami a cintányér hangját nem képes tisztességesen megjeleníteni) tényleg nehéz megállapítani a különbséget. Főleg ha bitpontos másolatból készült. De azért meg lehet. :)

(#2541) Zsolt!! válasza dabadab (#2539) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Hát akkor én sajnos 99%-ban rossz kódolású mp3-kal találkoztam.Idáig egy album szólt úgy amit ha kíírtam mintha eredeti lett volna(az is flac volt) :) Elektronikus zenén bajba lennék a megkülönböztetéssel azon hallatszik a legkevésbé.Tulajdonképpen egészen hallgatható az mp3 csak ne hallgasson az ember elötte eredetit. :DDD

(#2542) Numak


Numak
csendes tag

Üdv mindenki!
Nagggyon amatőr vagyok audióügyileg....ezért lenne egy kérdésem!
Rá tudom e kötni a Realtek AC97 hangkártyámra valahogy (amin 3 jack kimenet van...egy ki egy be meg egy mic jelű) 5.1-es Hangfalszettemet aminek a hátulján hat dugesz van...FrontLeft FrR SL SR Center Woof.....
Mindegy hogy sztereó vagy 2.1 lesz a hang csak milyen kábeleket vegyek ha egyáltalán megoldható!!!!!!
Most egy 2.1 es logi. van rajta de már haldoklanak a csipik
Előre is köszönöm ha válaszoltok...és boccs ha rossz helyre írok...sajna eddig sehol semmit nem találtam a témában....és már nagyon nincs időm!!!!
Jóvan tudom hogy gagyi ez így ahogy van de most még nincs pénzem normalizálni:(

(#2543) dabadab válasza Zsolt!! (#2541) üzenetére


dabadab
titán

Akkor tessek sajat magadnak elkesziteni. EAC v cdparanoia a grabbeleshez, FLAC archivalashoz, lame standard v extreme presettel az mp3-hoz (a legtobb ember vakteszteknel mar a standardnal sem tudja megkulonboztetni az mp3-at az eredetitol, extreme-nel meg mar szinte senki).

DRM is theft

(#2544) johnjohn válasza frankie! (#2540) üzenetére


johnjohn
addikt

A cintányér hangját semmilyen rendszer nem képes megjeleníteni, legfeljebb imitálni.Vegyél egy Hungaroton-Amadinda lemezt, és halgasd meg több rendszeren .Rájössz, hogy semmilyen séma nem létezik.

(#2545) Numak


Numak
csendes tag

Állítólag lehet 2.1es hangkariról 5.1-es szettet üzemeltetni...csak át kell valamit állítani a szoftverben...
De milyen kábelt vegyek?
2db dupla rca-t FR Fl és SR SL nek? És egyet a Subnak? center nuku?
Plusz 2 db Y rca jack átalakítót? meg egy sima rca jack átalakítót?
Kössz mindenki!

(#2546) Numak


Numak
csendes tag

Állítólag lehet 2.1es hangkariról 5.1-es szettet üzemeltetni...csak át kell valamit állítani a szoftverben...
De milyen kábelt vegyek?
2db dupla rca-t FR Fl és SR SL nek? És egyet a Subnak? center nuku?
Plusz 2 db Y rca jack átalakítót? meg egy sima rca jack átalakítót?
Kössz mindenki!....vaaagy!!! kétvégű rca és jack a vége...és a sub és a center is ezen?

(#2547) neduddki válasza Thunder78 (#2536) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Azota a szereoban /? aszem? de lehet hog hfp/ volt egy cikk ahol a szurokrol van szo es ott mint fizikailag megmagyarazhato elktromos csapdarol volt szo benne
amugy az apc izejet kisse lehuzzak, nalam mngyuk belkin van de nem hinnem hogy mas lenn az eredmeny:- )
amugy abbol a cikkbol azt hianyoltam, hogy teszteltek ups, de nem kettos /vagy delta/ konverzios on line-t, mert ugye annak valoban lenn ertelme /ha szerkeszto olvassa a powerware 9120 asom felajanlom:- )/
szep a renszered, de mikor feltunik egy az6/az7 ./vagy egy 747 esetelg 646/ mindei gfelgyun az ingerencia megvetelre /csak azt nem modn hog eppen vagy egy ijjened elado!:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2548) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Tegnap cd írás közben ujraindult a gépem.Nem láttam h végzett-e de valószínű h nem.A :Fzon lepödtem meg h olvassa a cd lejátszó csak az utolsó 3 számnál akad ki, hogy lehetséges ez?Azt hittem, ha nincs lezárva a lemez nem olvassa a lejátszó?! :F

(#2549) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Thunder78!

Szép a hifid.Milyen hangszórók vannak a hangfalaidban?Milyen árú gyári hangfalakkal van partyban?

(#2550) frankie! válasza johnjohn (#2544) üzenetére


frankie!
őstag

Nem értelek...:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.