Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) ígyvanferi válasza tomazin (#24197) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, az pech. Mondjuk az a 40 dust nem hiszem hogy olyan nagyon hiányozhat neked vagy bárkinek, aki nem fejezte be az arénát.

(#24202) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Jött egy mechlock... Fel Reaver. Rábaszott, mert spelles mage voltam: Apprentice ki, kézben volt két spare part, fireball, arcane intellect, mirror image - sajnos voltam olyan hülye, hogy nem a fel reavert tamadtam, hanem arcba mentem, maradt 7 hp-ja, nekem 16 - kivégzett :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24203) F-ECT$ válasza Mister_X (#24202) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha már lock: Doomguard Nightmare :)

Dive ever, work never.

(#24204) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
Van lehetőség $-ért vásárolni a paklikat EU-s szerverre?
Köszi!
:R

(#24205) Watto1991


Watto1991
senior tag

Én már abbahagytam a HS-t, csak felcsesztem magam rajta, viszont kinyitottam a 3 free gnome packot, lapult benne egy golden legend :) (Foe reaper 4000)

(#24206) Klemice válasza F-ECT$ (#24203) üzenetére


Klemice
senior tag

"Mal'Ganis doesn't like being betrayed, so if you discard him, watch out." :D

(#24207) whitezo88 válasza DaveNo1 (#24200) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a recombo jó oda ahol erős lényeket lehet kapni, így druida (7 manából szinte csak jó lények vannak, min 5/5 de inkább 7/7, sőt 9/7 ha malorne) vagy handlock, ahol gyakorlatilag reseteli az óriásokat (12 manából csak mountain és clockwork van, 20 manásból csak a molten), és a healbotra is jó. handlock tetszik meg pala, ezekkel játszogatok.

[ Szerkesztve ]

(#24208) DaveNo1 válasza whitezo88 (#24207) üzenetére


DaveNo1
veterán

Cenariusból meg vagy csinál egy sárkányt, vagy Mal'Ganis/Jaraxxus/King Krush, fejből most nem tudom van-e még más 9 drop.

Kicsit át is alakítottam a combo druid paklim van benne recomb, kíváncsi vagyok fog e működni

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#24209) whitezo88 válasza DaveNo1 (#24208) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Thermaplugg is 9, az is jobb mint a 5/8 test.

(#24210) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én gvg óta nem játszottam jó arénát. Vagy nagyon elvernek, vagy nagyon elverek valakit. Eleinte tetszett az újdonság miatt, de most már feldühít.

Szerk.: Holy shit, és erre draftoltam egy mocskos jó shaman arénát. Majd a végén lehet belinkelem.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#24211) F-ECT$ válasza NyxNyxNyx (#24210) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha egyszer elkezd pörögni a mech szinergia úgy, hogy a másik nem tudja takarítani a boardot, akkor kb vége is a meccsnek arénában.

Dive ever, work never.

(#24212) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Nagyon fun ez a druid deck:

- Recycle tulajdonképpen tud működni, ha nem jön fel TBK, vagy már kiment, akkor még mindig van egy opció egy taunt, mondjuk egy belcher eltakarításának a következő körös kombó útjából

- Grove tender: elég jó kis opcionális lap, + laphúzás, ami nem árt a kombó miatt, vagy + mana kristály ami számít a druidnak. Oké ebből az ellenfél is profitál, de ettől függetlenül működőképes (jól át kell gondolni az ellenfélnél mi jöhet a következő körben, ha adsz neki egy kristályt)

- Shredder: szerintem a legjobb 4 manás drop most, bár néha meg tudja viccelni az embert, főleg ha egy totemet ad.

- Dr. Boom: egyik legjobb 7 manás drop szerintem, két akna hasznos tud lenni nagyon.

- Recombo: Lesebzett lényeket átalakítva fel lehet gyógyítani + Cenarius/Lorekból lehet egy sokkal erősebb lényt kreálni.

Egy másik varinása, hogy Dr. Boom/Recycle helyett lehet játszani a Piloted Sky Golemet, ami tulajdonképpen egy epic Cairne némi randommal fűszerezve, a Grove tenderek helyett Harvest Golemeket, a Recomb helyett meg Haunted Creepert, és akkor összeáll egy egész jó kis token deck.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#24213) SLYM válasza F-ECT$ (#24211) üzenetére


SLYM
veterán

ez mindennel így van. én mentem pár kört a napokban, de annyira nem vettem észre, hogy nagyon jól buffolhatók lennének arénában (az ellenfeleknél se), ahoz túl sokat kell húzni belőlük. nem egy murloc szint

[ Szerkesztve ]

(#24214) NyxNyxNyx válasza F-ECT$ (#24211) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Szegény Mage-nek Magma Rager-t adott a portal. :DDD Persze nem mintha számított volna ilyen boardnál az 5. körben.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#24215) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Na meglett a 12 win, csak panaszkodni kellett :) Esett mellé egy Feign death is.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#24216) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Fatigue war ;]

Egyszer levert 5 hp-ra úgy hogy 4 minionja volt boardon és nem volt már tauntom, de jött a Tree of Win :C

You are not prepared.

(#24217) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Kibler legend lett mech magel, 2 fel reavert tol :D

(#24218) tomazin


tomazin
veterán

az normális, hogy egy pakkban is van 2 egyforma kártya? :(

(#24219) P00By


P00By
nagyúr

Nyitottam 48 pakkot.

Epic: 12
Legend: 2(Mogor the Ogre, Sneed's Old Shredder)

Arany: 6(3 sima, 2 rare, 1 epic)

Örültem volna egy használható legendásnak :U

szalontai: Ha csak kettő lenne :D Van olyan lap amiből nyolcat bontottam :)) Sok dupla nyitásom volt.

[ Szerkesztve ]

(#24220) whitezo88 válasza P00By (#24219) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a Sneed mi ha nem használható legend? minden controlba nagyon erős. egyik legjobb neutral legend. még ha csak nagy bodyt is kapsz is nagy value. ha pedig ilyen Tiriont yserát egyebeket pláne. alig eshet ki belőle rossz. még a millhouse is 4/4.

[ Szerkesztve ]

(#24221) M3oH válasza tomazin (#24218) üzenetére


M3oH
addikt

Igen, előfordul. Sőt, lehet 2nél is több :)

(#24222) P00By válasza whitezo88 (#24220) üzenetére


P00By
nagyúr

Szvsz alacsony a sebzése a deathrattle meg lutri.

(#24223) DaveNo1 válasza whitezo88 (#24220) üzenetére


DaveNo1
veterán

Csak a silence megeszi, és akkor 8ért elég gyengék a statjai. Troggzor vagy Dr. Boom szerintem jobbak.

Value recombok Lore-n:

Talán ez az egyik legjobb lap a kiegészítőben.

You are not prepared.

(#24224) whitezo88 válasza DaveNo1 (#24223) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Boom valóban jobb, de attól még Sneed az egyik legjobb marad lassú deckekbe. Ha pedig ellő rá egy silencet, neki eggyel kevesebb marad, neked lesz egy 5/7 és mehet ki más amire már nem lesz. Főleg akkor is jó ha nincs más. Amúgy nem eszi meg a silence, amit megesz az pl Bolvar vagy Edwin, amik silence után totál használhatatlanok lesznek. az 5/7 az 6 mana, 2ért meg kapsz egy random legendet pluszban. és inkább jót kapsz mint rosszat. Ha azt nézzük Cairne se jó mert csak egy drága yeti, ami yetit "dob" és silence után is az marad. Ma belenéztem Amaz streambe és azért vesztett mert Sneed egy Tiriont dobott. game over.

[ Szerkesztve ]

(#24225) P00By válasza whitezo88 (#24224) üzenetére


P00By
nagyúr

Azért ki fogom próbálni :)

(#24226) tomazin


tomazin
veterán

akkor az én statim 34pakkból:
gold common: 2
rare:39 ebből 2 gold
epic:6
leg:3 (rugó, lock, és egy Hemet Nesingwary)

(#24227) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Forsen ellenfele Gahzrillát kapott a Portálból (ugye mage tudja pingelni) 4. körben ki is dobta és nincs nála exec. OP ;] 2 kör alatt lenullázta. illetve 6 hpja marad mire leszedte, kíváncsi leszek..

[ Szerkesztve ]

(#24228) DaveNo1 válasza whitezo88 (#24227) üzenetére


DaveNo1
veterán

LoL ezt láttam én is. Portal OP :K Nekem ma 4 meccsen 3 legendet adott, lejjebb képek is vannak.

You are not prepared.

(#24229) P00By válasza DaveNo1 (#24228) üzenetére


P00By
nagyúr

Vajh ez csak a beetetés? :D Én egyet sem bontottam :(

(#24230) Redcaster


Redcaster
őstag

Elkészült a statisztika, szerintem nagyon érdekes. Az vajon szimpla balszerencse, hogy epicet csak 6%-ban dobott, vagy ennyire unbalanced lenne?

[ Szerkesztve ]

(#24231) ígyvanferi válasza Redcaster (#24230) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vagy ilyen kevés az epic minion.

(#24232) Redcaster válasza ígyvanferi (#24231) üzenetére


Redcaster
őstag

66 epic és 62 legendary van a játékban...

(#24233) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Egy működőképes mage deck:

Emellett még a sparepartos mech-tempó maget próbáltam és az is működött, szóval a mage is egész jónak tűnik. :K

You are not prepared.

(#24234) Ps Vita válasza DaveNo1 (#24233) üzenetére


Ps Vita
őstag

igen,az a tempós mage nekem is bejött,és a paladin is jóféle szerintem most
végre nem csak egy class létezik :))

A Fel Reever meg beteg jó kártya szvsz,ma elég sok meccset lehozott :)

(#24235) whitezo88 válasza DaveNo1 (#24228) üzenetére


whitezo88
nagyúr

arénán ellenem: t1 coin portal, majd 0 manás panther.... nem a legjobb de eléggé fájt. 4. körbe tudtam kardot tenni de 10 dmg 2 manáért...

(#24236) DaveNo1 válasza whitezo88 (#24235) üzenetére


DaveNo1
veterán

Fects ellen előbb water elemental jött össze a portalból, 1 manáért (összesen 3ért) az se rossz

You are not prepared.

(#24237) NyxNyxNyx válasza DaveNo1 (#24228) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Az előbb ellenem Mage-nek adott Alex-t. Egyébként nagy valószínűséggel nyertem volna.

Más:
Tökre megérte arénát vennem pack helyett, 4-et lenyomtam ma és még van belőle 225 goldom. (40 golddal kezdtem és 1 arénát vettem)

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#24238) whitezo88 válasza DaveNo1 (#24236) üzenetére


whitezo88
nagyúr

olyan pala deck amiben 3 truesilver, 1 consec, nagyon jó curve 4-3 jött össze, volt Thermaplugg is, undorítóan mákos ellenfelek nyertek, mikor pont az 5/4et snipeolja a flame cannon, topdeckeli a frostboltot amivel megöli, vagy épp dupla skillstrikeal takarítja a mindkétszer óvatos boardom, mire kiteszem a leper öreget, az meg a játék eleje óta tartogatott BGH öli meg... :( ez a portálos mage tette a be a kaput, de nem azért nyert. az aréna nem az én világom, még mindig várat magára a 12 win majdnem 1 teljes éve. 872 winem van bent eddig.

Kripp szokta mondani mindig, hogy az a legijesztőbb mikor borzalmas játékosok vannak magasabb winnel, mert az brutál decket feltételez. Ja igen: ez a mage olyanokat csinált pl hogy a panda előtt rakta ki azt a lényt amit utána megint kitett...

(#24239) whitezo88


whitezo88
nagyúr

az egyébként mitől van, hogy ha warlockra váltok, szinte csak counter jön? 3 hunterrel találkoztam mindegyik akkor jött mikor handlockkal voltam, illetve shaman is betalált akkor. most is 30 életen fejezte be a hunter, közöm nem volt semmihez, heal sem jött. hasonlók vannak más deckekkel is. palánál rush jön például. nem nagy mintavétel, de 1-4 eddig, az egy win is egy kósza pap ellen volt. előző 3 napban legalább 2 ember kérkedett el redditen hogy top legendek ezzel, hát nem tudom hogy csinálják.

amúgy a meches tempó rugó iszonyatosan brutális.

mod: tessék, tökéletes mana, exact lethal, ez ellen mit kéne? sludgen átsétált, siphon semmit se ért.
2 szintet estem ma vissza, előző 7 meccsből 2t nyertem, vegyes deckekkel mentem ráadásul. [link]

[ Szerkesztve ]

(#24240) DaveNo1 válasza whitezo88 (#24239) üzenetére


DaveNo1
veterán

Meches tempó rugó brutális? ez nekem új :P Ha nem jön Jeeves egyszerűen gyorsan kifogy lapokból

Forsen épp control huntert játszik, van benne gladiator longbow is :Y

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#24241) F-ECT$ válasza whitezo88 (#24239) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem szabad váltogatni a decket. Ha 3 counter jön szembe és váltasz, akkor nagyobb eséllyel szívsz, mintha maradnál. 1 kivétel van: ha az adott rank környékén a deckek 80%-a counter. Mi volt ez az utolsó, sima face hunter?

Dive ever, work never.

(#24242) whitezo88 válasza DaveNo1 (#24240) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ja akkor csak én voltam olyan szerencsés, hogy mind2 rugó aki szembejött szarrá húzta magát, ahogyan a warrior mech is, szétvertek. ahogyan jött egy újabb shaman a handlockom ellen, aki 6 kör alatt darált le: wolfrider, +atk totem, arcane golem, lava burst... ráadásul jött egy druid, aki t2 charge cicával indított... kiraktam ellene egy chowt meg darkbomboztam persze ott volt a wrath... ennyire jó a handlock most. control warri pl ma 0 db jött. iszonyatosan agresszív a meta.

tegnap 9 meccset nyomtam handlockkal, 3 shaman (1 win), 3 hunter (0 win) 1 pala akinek bejött a muster+qm kombó 1 kör eltéréssel (2 mustert nyomott el 2 kör alatt, elsőt tudtam szedni még) de nem tudtam mivel takarítani, vagy 4 dudet buffolt 5. vagy 6 körben, 1 pap akit vertem illetve most a végén 1 mill druid akivel szemben tudtam egy 6. körös (1 druiddal 14-re vert, illetve hellfirezni voltam kénytelen a shade miatt is) mountain - 0 mana molten - sunfuryt kitenni.

Fects: nem emlékszem már de tipikus DR huntardok voltak, egyik se control.

(#24243) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a tilting folytatódik: Tiriont ellopja MC-vel, Sylvanassal visszalopom, felhealelem. Aztán 2xShrinkmeister + Cabal... kb 5 lapból 3 lapos kombó. szeretném hogy működjon a pala de egyszerűen nem megy. ha ma pihenten első meccsen ez van mi lesz később? lehet jönni spectelni és röhögni.

[ Szerkesztve ]

(#24244) DjDanee87 válasza whitezo88 (#24243) üzenetére


DjDanee87
addikt

Godnolom te jobb helyen harcolsz a ladderen, mint én. US régióban ahol alig vannak lapjaim most egymás után napokig pala win küldit kaptam. Alig vesztettem 1-2 meccset rank 19ről eljutottam 13ig csak a napiküldetést csinálva ilyen gagyi deckkel.

első fele
második fele

Nekem ezzel semmi gondom nem volt. Persze alacsony (vagy magas, attól függ honnan nézed) rankon. Gyorsabb deck, mint a control paladin amit EUn használok, ahol van sok lapom. De azzal nem nyerek ennyit, még rank15 környékén sem, mert sokszor lerohannak.

(#24245) pethYeti


pethYeti
addikt

Van egy legendary-ra elég dustom, szerintetek dr. boom-ot érdemes lecraftolni control warriorba? 2 hét múlva is jó lesz bele, vagy változhat annyit a meta hogy hirtelen semmire nem lesz jó? Vagy még várjak vele?

(#24246) DaveNo1 válasza whitezo88 (#24243) üzenetére


DaveNo1
veterán

Trump legend lett vele nem? Tiriont én addig ki sem raknám míg az alap MC nem ment ki. Fatigue wart meg úgyis a pala nyeri a dude miatt, főleg ha kézben tartasz egy quatert.

pethYeti: szerintem eléggé jó lap, talán nem is fog kikerülni, és jó bármilyen deck ellen főleg mert kombózik egy csomó warrior lappal. Agro ellen meg a robbanó birka kell elsősorban. early baron gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#24247) SLYM


SLYM
veterán

ahogy látom páran jó sok decket nyitottatok mostanában, szerintem az aranyat érdemesebb arénába fektetni. igaz emiatt én az ingyen kapott plusz 3 deckkel se nyitottam kb 8-10 paklinál többet, de legalább az arany se fogyott olyan ütemben. én eddig 2 új legenddel büszkélkedhetek, Hemet Nesingwarx és Gazlowe esett

[ Szerkesztve ]

(#24248) zolka95


zolka95
őstag

csak szerintem nem fair a priest kaszt és a kártyái?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#24249) DaveNo1 válasza zolka95 (#24248) üzenetére


DaveNo1
veterán

Elég erős kombókat kapott, ami most eddig a halála volt (4 attackos droppok), most simán a win condition-t jelentheti neki. Ysera, Cairne, stb.

You are not prepared.

(#24250) Sirandrish válasza SLYM (#24247) üzenetére


Sirandrish
legenda

8-10pakliból 2 legend ez derék. :K Vagy craftoltad őket?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.