Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) adrian360


adrian360
őstag

de még csak soon, mert a play áruházban még mindig nincs fent.
amúgy a meta nem fog változni az android miatt, max rank 20 környékén több idióta lesz.

(#23052) Mister_X válasza F-ECT$ (#23050) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha rootolt a telefonod, akkor nem tart egy percig átírni a telefon azonosítóját, hogy valami tabletnek adja ki magát.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23053) tomazin válasza Mister_X (#23052) üzenetére


tomazin
veterán

az már egy másik kérdés, hogy tudsz-e majd játszani, mert gyanítom olyan kicsi kijelzőn elég gyakran mellé lehet nyúlni pláne ha 6-7kártya van a kezedben.
vagy én látom rosszul?

(#23054) fogtunder válasza tomazin (#23053) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egy note-on szerintem simán megoldható, már csak a ceruza miatt is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23055) DjDanee87 válasza tomazin (#23053) üzenetére


DjDanee87
addikt

Meg ha nem sieted el a lapok kijátszását akkor nincs gond, még ha aprók is. Pl ipaden is olyan hogy ha rajta tartod az ujjad alul a lapjaidon kiemeli őket egyesével. És ha sok lenne akkor ezzel a módszerrel ki tudod választani amelyiket ki akarod játszani, és csak azután húzod a pálya fölé miután megvan a megfelelő lap a kezedből. Persze minél kisebb a kijelző annál gázosabb a dolog, de ha odafigyel az ember és nem sieti el akkor ez működhet telefonon is.

(#23056) fogtunder válasza DjDanee87 (#23055) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt azért tegyük hozzá, hogy iPaden toltam már el véletlenül arcba fireballt, amit vissza akartam rakni kézbe...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23057) dilipok válasza fogtunder (#23056) üzenetére


dilipok
veterán

en egerrel is.. es? :DDD

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#23058) fogtunder válasza dilipok (#23057) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és meg lettem rektálva :))

persze, mindennel lehet misplayelni (múltkor Forsen is játszott a kártyáival és kirakott valami nagyon szart véletlenül, ahogy hozzá került a kör), de az érintőkijelző kapásból hibaforrás, és minél kisebb, annál nagyobb a hiba lehetősége.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23059) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Én egy control palával mentem ma pár meccset, kevés sikerrel :O

Volt egy pap ellen meccsem ahol miután kiment 2 SW : Pain és 1 SW : Death, két holy fire az arcomba, 1 Auchenai + circle combo úgy gondoltam már nincs mitől tartanom. 2. combo esetén ment volna mondjuk egy wild pyro + heal. De aztán jött amire nem számítottam: [link]
Láttam már videón mástól ezt, de ellenem még nem jött vele senki, és eszembe be sem jutott hogy ennyi HPról egy pap meg tudna bárhogyan is ölni azok után hogy szinte mindenét ellőtte már :P

[ Szerkesztve ]

(#23060) adrian360


adrian360
őstag

ebben a hónapban harmadszor jutottam fel rank5-re és harmadszor jött utána zsinórban 5-6 vereség úgy, hogy esélyem sincs, 6 kör alatt felhúz az ellenfél mindent. Remélem GvG-ben lesz végre valami secret leszedő lap, mert kezd hullára idegesíteni hogy hunter 6. körben már az 5. secretet rakja fel és nem lehet kikerülni.

(#23061) Yodamest válasza adrian360 (#23060) üzenetére


Yodamest
addikt

Én is a secretet rühellem nagyon. Főleg, amikor olyan fegyver van nála ami secretre kap + durabilityt és mivel kirak vagy 5-6 secretet soha nem fogy el és agyonver vele.
Igen jó lenne, ha ezekre is pl hatna a silence, tehát lehetne magát a hőst silencelni, és ekkor eltűnne róla a secret. Ezzel kicsit behoznák jobban a silence használatát a játékba és a secret kártyáknak is lenne valami countere.

[ Szerkesztve ]

(#23062) whitezo88 válasza Yodamest (#23061) üzenetére


whitezo88
nagyúr

vagy kéne egy neutral lény pl, ami battlecryra szed le secretet. Fegyverekre kezdetek óta van lény, erre is kéne...

pl 3/2 2ért és 1 random secretet kilő.

[ Szerkesztve ]

(#23063) fogtunder válasza DjDanee87 (#23059) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elég érdekes összeállításnak tűnik, aki Rivendare-t játszik, az többnyire nem szokott holy fire-t, pláne nem kettőt. ez a kombó nekem egyébként egyszer sem jött össze, a valószínűsége kb. a thalnos-frostbolt-frostbolt-ice lance-ice lance kombó magasságában van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23064) ígyvanferi válasza Yodamest (#23061) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azért, ha a silence erre is jó lenne, azt már kicsit túlzásnak érzem, ellenben ahogy Zoli mondja, egy neutral secret leszedő lap jó lenne.

(#23065) Yodamest


Yodamest
addikt

Azt a kicsi laphúzós gnómot nem értem miért kellett lenerfelni 1/1 re, így senki se használja. Jó volt az 1/2-nek 2 manáért teljesen. Most egy inventor vagy azure drake sem gyengébb mint az volt mégse nerfelik ezeket.

(#23066) fogtunder válasza Yodamest (#23065) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egy laphúzás kb. két manáért éri meg a mostani lapkészlet mellett, ehhez kell viszonyítani. az 1/1 azért használhatatlan, mert ok, hogy két manáért húztál egy lapot, de az 1/1-et sok hős megoldja lap nélkül és akkor jobban jártál volna valamivel a pakliban, aminek értelme is van. az 1/2 annyival jobb ennél, hogy egy hero power nem szedi le, csak kb. bármi más :) a második körben amúgy sem több lapra van szükséged, hanem olyan 2 dropra, ami csinál valamit a boardon.

az inventor nagy árat fizet a laphúzásért a sztendernek számító yetivel (4/5 no text) szemben, kvázi két manáért fizetsz 2 sebet és egy HP-t, viszont a 3 dropok közül kevés öli meg legalább, általában olyan deckben van, ahol lehet buffolni (cold blood, flametongue totem, rockbiter weapon). a drake másik kategória, az eleve rare lap és abból is az egyik legjobb volt, mert 1 HP-ért és 1 manáért jön egy lap és egy spell dmg. ezzel csak az a baj, hogy a mostani metában túl sok minden tud 4 sebet okozni, ezért mindenki leszokott róla, a Naxx előtt ez volt az alap 5 drop, Loatheb és a belcher nyírták ki a legtöbb pakliból.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23067) whitezo88 válasza Yodamest (#23065) üzenetére


whitezo88
nagyúr

lemaradtam valamiről?

ja azt hittem a loot hoarderről van szó.. amit mondasz vagy fél éve olyan.

[ Szerkesztve ]

(#23068) fogtunder


fogtunder
nagyúr

az előbb játszottam egy mage ellen arénában, aki kidraftolt 2 ice blockot :Y és egy ice barriert.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23069) férfiállat


férfiállat
tag

egy oldalt adjatok már pls ahol jó paklik vannak

(#23070) adrian360 válasza férfiállat (#23069) üzenetére


adrian360
őstag

http://www.hearthpwn.com/decks

kijött a mai új lap, meglepő módon van benne random :((

(#23071) whitezo88


whitezo88
nagyúr

aki szeret fun deckeket nézni, Brian "Brian Kibler" Kibler of Brian Kibler Gaming Nozdormus, DW-s ramp dragon druiddal nyomja legend szinten :D [link]

(#23072) Sirandrish válasza adrian360 (#23070) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyre jobban örülök hogy abbahagytam a játékot. Ha kijön ez a kieg akkor szinte az egész csak a mázlin fog múlni.
Ez is 4 manáért megölhet egy 1/1es disznót de egy 8/8as ragnát is? Igazán remek..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23073) ígyvanferi válasza Sirandrish (#23072) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azért ne menjünk el a Combo lehetősége mellett. Anélkül nyilván kuka, de azzal együtt már simán jónak tűnik. És ugye lehet azon a boardon 1 db minion is.
Ha meg nem játszol úgysem, akkor neked egyébként nem tök mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#23074) salaam válasza fogtunder (#23068) üzenetére


salaam
senior tag

Én egy olyan maget kaptam ellenfélnek, akinél 5! darab polymorph volt. Lategame lapjaim egymás után polyzta. Két ironbarkot, Sylvanast, Stormwind Championt meg Druid of the Claw egymás után kapták a polyt. Ki is kaptam, mint a sicc :(

(#23075) whitezo88 válasza Sirandrish (#23072) üzenetére


whitezo88
nagyúr

valóban milyen hulladék lap hogy randomba szed le lényt. oh wait

(#23076) Sirandrish válasza ígyvanferi (#23073) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem aztán tökmindegy, de engedd már meg hogy lehessen véleményem kérlek :R

eddig is rengeteg panasz volt az RNG-re...ezután másról se fog szólni az egész..

whitezo88 Hol írtam hogy hulladék? oh wait...sehol.
A túlságosan sok randomot becsmérlem... :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23077) fogtunder


fogtunder
nagyúr

bontás 6-3 aréna után, megvan már, úgyhogy beváltható tetszőleges legendre:

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23078) Sirandrish válasza fogtunder (#23077) üzenetére


Sirandrish
legenda

De szép csillogós.
De ha megvan akkor máris craftolhatod millhouse-t :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23079) fogtunder válasza Sirandrish (#23078) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lorewalker cho van tervben :)

egyébként a sabotage a backstabbel is kombó lehet

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23080) Sirandrish válasza fogtunder (#23079) üzenetére


Sirandrish
legenda

Főleg egy Warri vagy pala ellen :K

Oh..Cho..a másik titán :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23081) F-ECT$ válasza Sirandrish (#23072) üzenetére


F-ECT$
titán

Full luck based lapok (pl Mindgames) csak a fun deckekbe fértek be. A kevésbé random lapok jelen vannak rankeden is (pl Ragna), és szerintem ez a tendencia nem fog változni. A bemutatott lapok jó része nem fog bekerülni a metába, és pont a napokban nyilatkozott Ben, hogy a Top 5 kedvenc lapját még nem leplezték le.

Dive ever, work never.

(#23082) whitezo88 válasza Sirandrish (#23076) üzenetére


whitezo88
nagyúr

csak éppen úgy mondtad és a lap kapcsán. viszont a tempó rugó feléledhet, a mechek után ez is beleférhet 1. jobb mint az Assa mert -1 mana és fegyvert is leszed. a kisebb lényekkel meg az evis stb elbánik hogy a nagy maradjon fent.

sok streamer is úgy mesélte, hogy nincs gondjuk az RNGvel, kivéve ha az túl nagy swinget ad a meccsben, és a Rag pl pont ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#23083) netpeti98 válasza whitezo88 (#23082) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk egy meches tempo rugót majd szívesen kipróbálnék: ha van 3 meched a boardon és lerakod ezt nevű kártyát, és még buffolod is, akkor gg.

(#23084) adrian360


adrian360
őstag

csak lassan a sok randomtól már itt tartunk.

igen minden kártyajátékba van random, de itt már lassan tényleg nem a skill dönt, mert a random annyira keresztbe tesz, hogy a jó döntés helyett a rossz játék több hasznot hozhat, ha random úgy jön ki. A pokerben is van szerencse, de ha húzol egy pikk hetest, akkor az pikk hetes lesz, és nem "pikk vagy káró - hetes vagy király"

(#23085) DjDanee87 válasza fogtunder (#23063) üzenetére


DjDanee87
addikt

Én sem számítottam ilyesmire. Egyedül a MindControl volt amitől tartottam, azért nem játszottam ki a durvább lapokat. Mikor másodjára küldött arcba Holy Fire-rel elkönyveltem a győzelmet, mondom már nem lehet más burstje, tévedtem :U

netpeti98: Elég ha csak 2 van már lent és leteszed ezt 3.nak majd conceal. Így csak AOEval tudják megakadályozni a 4x windfuryt köv körben.

[ Szerkesztve ]

(#23086) DaveNo1 válasza adrian360 (#23070) üzenetére


DaveNo1
veterán

Jé, 4 manás deadly shot és epic, miközben a 3 manás változat common? :C

Mielőtt kitalálnak egy lapot, vajon nézik milyen lapok léteznek? A combot most felejtsük el, mert a legtöbb hősnek nincs is fegyvere...

You are not prepared.

(#23087) ígyvanferi válasza DaveNo1 (#23086) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Végül is csak 9-ből 5-nek van.

(#23088) DaveNo1 válasza ígyvanferi (#23087) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ebből kifejezetten csak a Warriornál és a Paladinnál nélkülözhetetlen a fegyver (A mirror matchupot most értelemszerűen nem veszem figyelembe). Esetleg még Shaman Doomhammer, de egy Rogue ellen nem feltétlenül az lesz a befolyásoló lap. Hunter ugyanúgy használható fegyver nélkül mint fegyverrel.

You are not prepared.

(#23089) Klemice válasza DaveNo1 (#23088) üzenetére


Klemice
senior tag

A jelenlegi metában 3 class nem jön ellened fegyverrel: mage, druida, priest (utóbbi akár nyom egy taffsztílt és ellopja az assassins blade-edet)

(#23090) DaveNo1 válasza Klemice (#23089) üzenetére


DaveNo1
veterán

Warlocknak sincs, max Jaraxxus, de ott sem az lesz a döntő tényező.

Btw. akkor is szívás ha nincs boardon minion, akkor egy 4 manás fegyver elpusztítás...(mind control warriornál és palánál megeshet, hogy minion nem lesz lent, de inkább előbbinél jellemző ez). Szóval ez egy erősen szituációs lap.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#23091) Klemice válasza DaveNo1 (#23090) üzenetére


Klemice
senior tag

Pont azért írtam a jelenlegi metát, mert jara alap lap a handlockban.

(#23092) zws


zws
senior tag

Unalomból mentem ma 2 arénát, elsőt magel, 4 win jött össze egy elmegy kategóriás deckel, jutalomból kaptam egy Baron-t. Másodjára sámánt választottam 5 win, és kaptam egy gladiator longbowt és egy avening wrathot. Tisztára megérte mindkettő :D

(#23093) DaveNo1 válasza Klemice (#23091) üzenetére


DaveNo1
veterán

És egy Handlock vs. Rogueban Jara lesz a döntő lap... :U Valószínóleg már régen előtte ki kell játszani ezt a lapot, hogy valamelyik giant vagy drake meghaljon, esetleg más finomság.

You are not prepared.

(#23094) F-ECT$ válasza zws (#23092) üzenetére


F-ECT$
titán

Baron-t :F Arany volt?

Dive ever, work never.

(#23095) adrian360 válasza F-ECT$ (#23094) üzenetére


adrian360
őstag

szerintem a geddon-ra gondol

(#23096) whitezo88 válasza adrian360 (#23095) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mivel a másikat nem lehet bontani biztos.

(#23097) zws válasza F-ECT$ (#23094) üzenetére


zws
senior tag

Sajnos csak sima, és igen geddonra gondoltam :) De eddig hiányzott a control warit meg amúgy is szeretem.

(#23098) Sirandrish válasza whitezo88 (#23082) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah..én szimplán úgy mondtam hogy eddig is sok múlott az RNG-n, és nem tartom jó ötletnek hogy az új lapok java is arra fog épülni.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23099) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Yéy, bejött egy "idézz 30db max 2 manás miniont" meg egy Hunter/Druid Dominance napi. Hát eddig nem voltam a rush híve, de ez a DR druid rush kifejezetten kedvemre való. Mikor Rivendale duplán kelti ki a pókokat 4. körben és utána 5. körben kapnak tartós +1/1-et meg ideiglenes +2-t, frenetikus :C

Azért bekopizom, nem szándékozom fejleszteni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23100) F-ECT$ válasza adrian360 (#23070) üzenetére


F-ECT$
titán

A Sabotage nem szedi le az Ashbringert, ha Tiriont ölt. Pedig úgy eléggé jó lenne.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.