Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) Ps Vita


Ps Vita
őstag

meglett a Legend ma,Hunter,Zoo,Rugó,Priest és Mage voltak a deckjeim a létra első felében
5-töl viszont 85%-ban hunterrel mentem :)
lehet szidni hogy ilyen deckkel mentem,de mást (amivel reális a Legend) egyszerűen nem tudok összerakni laphiányban,pedig sokkal szívesebben mennék Handlockkal,Druiddal vagy Freeze Mage-dzsel :B
Remélem legközelebb már valami Control deckkel tudom elérni a Legend rankot :))

(#24902) zws válasza Ps Vita (#24901) üzenetére


zws
senior tag

Grat! Nekem is hunterrel lett meg, control deckel rengeteg idő kell hozzá, annyi időt meg úgy se szán rá az ember újra :)

[ Szerkesztve ]

(#24903) NyxNyxNyx válasza Ps Vita (#24901) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Grat! Ha jól emlékszem, te nem is olyan rég kezdted.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#24904) Ps Vita válasza NyxNyxNyx (#24903) üzenetére


Ps Vita
őstag

jaja.augusztusban kezdtem asszem :)
amúgy meg köszi mindkettőtöknek :B

(#24905) whitezo88 válasza Ps Vita (#24904) üzenetére


whitezo88
nagyúr

grat, mi volt a decklist és rank5től mennyi win kellett kb?

(#24906) SLYM válasza Ps Vita (#24901) üzenetére


SLYM
veterán

gratu, ezek szerint már 3-an vagyunk ;)

(#24907) DjDanee87 válasza DaveNo1 (#24899) üzenetére


DjDanee87
addikt

Én is a control deckkeket szeretem játszani és az aggrot utálom, de azért sokan pont ellenkezőleg vannak ezzel. Emlékszem mikor kijött Naxxnak a Dark Cultistos szárnya és jópáran váltottak papra kipróbálni milyen az új lap, ment ám a sírás, hogy fúj control pap 15 perc egyetlen meccs.
Ha meg tényleg annyira sok az aggro (és 10ből egyszer sem kapsz fiery-t) lehet változtatni kicsit a decken nem? Kiveszel egy executeot és helyére egy cleave mondjuk.

(#24908) DaveNo1 válasza DjDanee87 (#24907) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ezzel az erővel dupla zombie chewt is rakhatnék (sőt Handlockba is akár, ahogyan azt már sokan megtették)...

Én csak szórakozásból játszok, csak az ember szórakozását elrontja a sok agyatlan all in face játékos, akik képtelenek 3 számot összeadni, meg megbecsülni, hogy mi lehet az ellenfél kezében, ezért 0 IQ decket választanak. Ezzel senkit sem akarok megsérteni, de szerintem nem attól lesz jó casual játék valami, hogyha abszolút 0 gondolkodású deckekkel lehet érvényesülni megtámogatva olcsó OP lapokkal. És még csak szórakoztató sem (legalább is nekem nem lenne ebben sikerélményem), ezért nem játszottam soha face hunterrel és zoo lockkal, és nem is fogok.

You are not prepared.

(#24909) salaam válasza DaveNo1 (#24908) üzenetére


salaam
senior tag

Próbálj ki egy tempo priestet. Én most megint élvezem a játékot, megyek szépen nyugodtan lefele a legend fele, a cancer huntereket agyonverem (és jól esően spammelem a my apologiest) :N Néha kikapok egy-egy handlocktól, de ma eddig 12-2 és 2 handlock volt, 11 hunter és 1 mage

[ Szerkesztve ]

(#24910) pachito válasza DaveNo1 (#24899) üzenetére


pachito
őstag

Rettenetes nerf ötletek, meglátszik az elvakult aggro gyűlölet bennük... :(

(#24911) DaveNo1 válasza pachito (#24910) üzenetére


DaveNo1
veterán

Szerintem sokan gondolják így. Mi értelme a legendary lapoknak, mikor egy csomó olcsó common sokkal jobb náluk? :))

You are not prepared.

(#24912) whitezo88 válasza salaam (#24909) üzenetére


whitezo88
nagyúr

szegény demon lock, az már csak hab a tortán, hogy aztán Dr Boomból Gahzrillát transofmáltam :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#24913) pachito válasza DaveNo1 (#24911) üzenetére


pachito
őstag

Egy lap értéke nem = a lap ritkaságával...

(#24914) SLYM


SLYM
veterán

tegnap sikerült kinyitnom a 4. legendet, Sneed's Old Shredder. egész jónak tűniuk, egyik arénában draftoltam egyet és lehozott egy deathwinget :D

(#24915) emperorka


emperorka
tag

Hali!

Ez az a Gnimsh aki szokott streamelni is?

Vagy ugyanazt a nevet más is választhatja?

(#24916) SLYM válasza emperorka (#24915) üzenetére


SLYM
veterán

választhatja más is igen

(#24917) ígyvanferi válasza emperorka (#24915) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ugye ott a btag-ben a 4 szám, ezért lehet ugyanaz a neve több játékosnak is.

(#24918) whitezo88 válasza emperorka (#24915) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Gnimsh mióta fentvan 2 órája kb, ladderezik rank4en.

(#24919) emperorka válasza whitezo88 (#24918) üzenetére


emperorka
tag

Igen,időközben én is megnéztem hogy fent van e a twitchen,és látom hogy rankedezik.

(#24920) DaveNo1 válasza pachito (#24913) üzenetére


DaveNo1
veterán

Normális esetben a lap ritkaság = lap érték, gyakorlatilag swing lapoknak kellene lenniük, csak a játék abba a fázisába már el sem jut.

Nem véletlenül hívják skillstrike, skillcommand stb-nek a legtöbb olyan lapot, ami észhasználat nélkül is döntő momentum tud lenni a játékban

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#24921) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nehéz mulligan kérdés :DDD [link]

(#24922) Vanir


Vanir
veterán

Nagyon sajnálom, hogy nem tettek be az ellenféllel való üzenési funkciót a játékba. Nagyon szívesen megmondtam volna Janinak (aki mellesleg minden körben kivárta a gyújtózsinórt + nyomogatta a well playedet), hogy boldogok is a lelki szegények. :))

(#24923) Gyuri27 válasza Vanir (#24922) üzenetére


Gyuri27
félisten

2-3x te is kivárod végig utána befejezi. Én így szoktam.
Jobb, hogy nincs chat. Mert engem már végleg banoltak volna. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#24924) pachito válasza DaveNo1 (#24920) üzenetére


pachito
őstag

A "lap ritkaság = lap érték" illetve "control > aggro" nézetek nyilván jót tennének a játéknak, cseppet sem erősítenék a pay2win vonalat és az új játékosok ill. azok, akik nem terveznek tízezreket költeni a gamere lennének a legboldogabbak... :W

Ezek a lapok nem azért népszerűek, mert mindenki imádja a no skill vonalat (bár tény, hogy van, aki a gyors meccseket szereti), hanem mert gyors, hatékony, olcsó megoldást jelentenek a sok drága legendaryval/control paklival szemben és (hál Isten) a játék nem azt támogatja, hogy "költs minél többet hogy kompetetív maradj" ...ha ez így lenne, fele ennyi játékos sem lenne, a queue timeok megsokszorozódnának és minden meccs handlock vs wallet warrior ill. ezek mirror változatairól szólna...roppant érdekes meccsek lennének...

Szerencsére ez nem a Magic, ahol az tud életképesebb paklit felmutatni, aki többet csenget...

(#24925) Ps Vita válasza pachito (#24924) üzenetére


Ps Vita
őstag

+1

(#24926) Gyuri27 válasza pachito (#24924) üzenetére


Gyuri27
félisten

Értem én. De ezekkel a low cost, no brain rush paklikkal megölik a játékot.
Mert nem nehéz pakolni az olcsó minionokat és mindent tolni arcba. Ha épp van egy taunt akkor kicsit kell gondolkodni, hogy mivel szeded le. Ezzel vége is a skillnek.

Emlékezz a bf-t is rush főleg a warlock rush tette tönkre. Meg az, hogy minden kiadásban op brutál lapok jöttek.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#24927) DaveNo1 válasza pachito (#24924) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ez egy kártyajáték (CCG). Az én nyelvezetemben a kártyajáték gondolkodást igényel. Jelenleg a vonal nem azt képviseli, hogy gondolkozz, hanem, hogy tolj egy all in facet, és vagy bejön vagy nem. Az esetek több mint 50%-ában, amúgy bejön, mert úgy van kalibrálva a játék.

Az meg nevetséges, hogy ellenkező esetben pay2win lenne a játék. Trump bizonyította, hogy basic deckkel is lehet legendnek lenni, tehát 0 pénz ráfordítással.

Gyuri27: sokat azért a taunt leszedésén sem kell gondolkodni, mert mire kirakod az első komolyabb tauntot, már annyi életed elfogyott, hogy pl. hunter heropower + skillcommand kivégez. Vagy ott az Owl aztán nesze neked taunt ;]

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#24928) HPAA


HPAA
őstag

üdv
viszonylag új játékosként kérdezném /mióta droidon is játszható/ :valami kezdőknek szóló leírás ,ajánló hol található?
a szabályok tiszták , mennek is a meccsek ,nyerek is kb. minden második ranked játékban , de néhány dolog azért homályos még
illetve olyan játékost itt ,akit "nyaggathatok" privátban kérdésekkel alkalomadtán ,hogy ne a fórumot szemeteljem tele
köszönöm
:R

************* censored

(#24929) pachito


pachito
őstag

A BF kicsit más volt. Ott tényleg counterelhetetlen broken combok voltak ill. szörnyű fejlesztői döntések sorozata, balansz totális hiánya, stb.
Itt azért ha visszagondolunk 2014re csak a Hunter pl mennyit kapott arcba? Hyena nerf (ez lehet késő 2013, már nem emlékszem), Flare nerf, UTH nerf, Bow nerf, Buzzard konkrétan kivégezve....és akkor még említhetném az indirekt nerfeket (pl Leeroy)...mi kellene még? Nyilván sokan szeretnék, ha törölnék a classt de ez nem fog megtörténni. Aggro is és a class is maradni fog. Ha ezek száma nő a metában, akkor hozzá alakítod a paklid, ennyit tehetsz.
Valami miatt mindig menni fog a sírás...idegesítő az aggro? Igen az. Broken? Nem hinném...én is szívesen control hunterkednék, nyitottam is 20 paklit ennek örömére, hátha kapok pár lapot ehhez...nyilván nem kaptam, így marad a jól bevált aggro, amíg össze nem gyűlik a dust ugyanis nem vagyok hajlandó pénztárcát üríteni annak érdekében, hogy páran nyugodtabban aludjanak aznap...és szerintem ezzel nem vagyok egyedül...
Az meg hogy kártyajáték meg skill? A lapok ill. classok ismeretét kb hetek alatt teljesen elsajátítod, onnantól kezdve felmész a netre, lemásolod az épp divatos wallet paklikat és ennyi. Mások ugyanezt teszik csak pénz befektetése nélkül; összeraksz egy zoot párszáz dustból és csapatod...
A wallet sem skillesebb, már a könyökömön jön ki a turn 1 pass, turn 2 Armor Up, turn 3 "Let the pain speak to me"...az idegesít, hogy nem megy bele az aggro a kicsinyes játékodba és előbb befejezi a gamet minthogy teleraknád a boardot Yseraval, Boomal meg Sylvanassal...elég szomorú...

[ Szerkesztve ]

(#24930) whitezo88


whitezo88
nagyúr

amúgy akinek kell Dalaran Flame Tespa cardback, itt vehet: [link] :U

(#24931) P00By válasza whitezo88 (#24930) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszi! :R

:D

(#24932) DaveNo1 válasza pachito (#24929) üzenetére


DaveNo1
veterán

LOL, a gondok akkor ott kezdődnek, hogy azt hiszed, hogy skill = copy paste egy drága paklit, meg ismerni a saját classt. Nem. A skill ott kezdődik, hogy:

1. mindig tudd mi a megfelelő kezdő kéz az adott ellenfél ellen.
2. mindig számításba vegyed, hogy mit léphet az ellenfeled, annak mi a megfelelő counterje, illetve olyan döntést hozzál, amire az ellenfél a legnehezebben tudjon megoldást találni
3. akár 2-3 körre előre sakkszerűen lejátsszad a lépéseket úgy, hogy abból a végén te gyere ki jól
4. mindig a maximális mana curvet kihasználva játsszál

és még sok-sok pontban tudnám sorolni.

Jó példa erre, hogy tegnap control palával úgy vertem el control papot, hogy lapelfogyásig ment a harc, és az összes drága legendemet a kezemben tartottam végig, mert tudtam, hogy ott van a mind control a kezében. Minek adjak neki egy tiriont, ha anélkül is győzhetek. A játékosok 99%-a gondolkodás nélkül nélkül ledobná a játék végén Tirion, mert milyen op lap az. Az ellenfél pap végül feladta, mert rájött, hogy nem fogom kijátszani a nagy lapjaimat, és a reakciós lapjaivel semmi értékeset nem tud csinálni.

És ha szerinted az rendben van, hogy egy undertaker 1 manáért a 2. körben jó eséllyel akár már 3/4 is lehet (ismétlem, 1 mana 3/4!), következő körben meg egy 1 manás yeti, ha ellenfélnek a 30 lapos paklijából nem jön fel az a pár lap ami hatástalanítani tudná, akkor legyen így, de az emberek többsége nem így véli. (Még a Blizzard is elismerte szeptemberben, hogy ez a lap OP).

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#24933) pachito válasza DaveNo1 (#24932) üzenetére


pachito
őstag

Ezeket, ahogy mondtam max 1-2 hónap alatt elsajátítod, azért nem egy atomfizika...

Undertaker OP, de előtte is bőven életképes volt az aggro/rush és a US fórum akkor is tele volt könnyekkel...amint nerfelik, jöhet a következő célpont, előtte is így volt, ezután is így lesz...

Van, aki minden control vs control meccsen elélvez annyira csodás számára a matchup...na legalább ennyi ember számára meg az ellenkezője, nem lehet mindenkire rákényszeríteni adott paklikat, ezt minden kártyás tudja és a legtöbb szépen el is "felejti", mindenki a saját igazságát szajkózza és csak a saját paklija az értelmes, minden más agyatlan és szánalmas...

Mennyibe telik kicserélni egy Boomot és egy Cairnet mondjuk 2 Cleavere? Ja, hogy ehhez már TÉNYLEG kellene ész és rálátás a dolgokra, igaz? Könnyebb sírni hogy nem tudunk érvényesülni a late game paklinkkal, mint változtatni rajta...aki nem hajlandó áldozatokat hozni és a metához igazítani a deckjeit az ne is várja az eredményeket...és itt most nem speciel rád gondolok, hanem 2 kezemen meg tudnám számolni, hányan hajlandóak mondjuk nem ugyanazt az unalomig ismert wallet decket hozni századszorra is, hanem néha képesek kinyitni azt a kurva deckbuildert és saját kútfőből kivenni-berakni ezt azt...az aggro nyilván nem fog a late game paklidhoz igazodni...

(#24934) Gyuri27 válasza pachito (#24933) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az én handlockom tetszene. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#24935) pachito válasza Gyuri27 (#24934) üzenetére


pachito
őstag

Na, majd csapathatjuk :C Én is kusztom hunterkedek/magezek :C Egy battle taged majd dobj pls

(#24936) Gyuri27 válasza pachito (#24935) üzenetére


Gyuri27
félisten

xsmokex-2113
Előre imádom a face huntert meg a mech-zoo magét. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#24937) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Mágus, Unstable portal: faceless manipulator, majd másodikra king crush :C 8 manáért 16 sebzés instant, majd meglátta és kilépett :DDD

más: ragnarosra tettem stealth-ot, de kör pörgetésnél elvette a cloak-ot, ezt miért? Mert ugyebár nem tudok vele támadni, az attakja magától elmegy?!... :F

[ Szerkesztve ]

(#24938) netpeti98 válasza Hujikolp (#24937) üzenetére


netpeti98
addikt

A képessége aktiválásakor elveszik a stealth. Ez ha jól tudom csak a Juggernér és Ragnarosnál van így.

(#24939) DaveNo1 válasza pachito (#24933) üzenetére


DaveNo1
veterán

Van explosive sheep és ww agro ellen a ctrl warrioromba, több nem fér be, ellenkező esetben elvesztené az értelmét a deck.

Amúgy meg a játékosok 99% sosem fogja megtanulni az általam leírtakat. Előbb is olyan pap ellen mentek, akinek az volt az első köre, hogy coin-shrinkmeister, majd a 2. köre passz, mert nem volt mit kiraknia. Alap felállás, hogy coinolni csak akkor szabad, ha következő körben is van a manacurvebe illő drop. (druiddal voltam tehát nem kellett attol tartania, hogy hirtelen ellepem a boardot)

Gyuri27: nekem is kedvencem a Handlock, csak az ebola deckek ellen kevés esélye van.

You are not prepared.

(#24940) pachito válasza DaveNo1 (#24939) üzenetére


pachito
őstag

Aki ilyeneket csinál annak nem feltétlen érdemes erőltetni a gammát :DDD

(#24941) Vanir


Vanir
veterán

Mi alapján dobál össze az ellenfeleimmel casual játék során? Csak mert nem mondanám, hogy sok győzelmem lenne, valamint a deckjeim is gyengék, egy darab legendarym nincs, de folyamatosan legendary deckeket kapok magam ellen. Kb. az ötödiket zsinórban.

(#24942) Frozzy


Frozzy
őstag

ha valaki szeretne tableten játszani ezzel a játékkal és olcsó tab-al akkor ajánlom neki a Lenovo "olcsó" megoldását TAB a7-40 (A3500FL)

Így muzsikál Rajta a játék: HS on android tablet

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#24943) GabN73 válasza Vanir (#24941) üzenetére


GabN73
addikt

Hmm, érdekes, nekem ma du 3 körül zsinórban 5 egyenrangú ellenfelet dobott, utána 1-2 komolyabb deckes embert, de abba is hagytam.

(#24944) saelin válasza Vanir (#24941) üzenetére


saelin
veterán

Néha előfordul nálam is hasonló.

Más:
Aki játszik androidon tapasztalt már olyat, hogy az ellenfele beragadt egy lap letételénél? Csak hümmög, de a zsinór nem kezd el égni és a concede sem reagál. Ilyenkor csak az app-ból való kilépés segít...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#24945) GabN73 válasza saelin (#24944) üzenetére


GabN73
addikt

Nálam ez gépen jött elő 3 napja, aznap vagy 4 ilyet bekaptam, de azóta nem találkoztam ilyennel :K

Na most nekikezdtem ladderezni, 17-ig jutottam 20-ról zsinórban. Most kikaptam egy huntát, elég érdekes deck volt, de levert :/ :(

(#24946) saelin válasza GabN73 (#24945) üzenetére


saelin
veterán

Engem egy priest vert el nagyon... lassan. Mindketten kifogytunk a kártyákból, de mivel nekem volt kevesebb életem inkább feladtam 5 hp-val. Szinte csak speckó hátlaposokat kapok, már izzadok.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#24947) HPAA


HPAA
őstag

mivel az előző HSZre nem írtatok , még egyszer próbálkoznék
pl. egy olyan konkrét kérdéssel is , hogy kezdőként , ha nem szeretnék fizetni a lapokért , honnan szerezhetek
a 3 nyert játék után kapott aranyért vásárolhatókon kívül lehet valahol valahogy nyerni ?

************* censored

(#24948) saelin válasza HPAA (#24947) üzenetére


saelin
veterán

Vagy 900 gold jár a kezdőknek pár rejtett questel.
- lvl 10 az összes hős
- 100 játszma
- experten végig verni az ellent
- az első aréna ingyenes, ott is jön egy kevés gold + egy pack
Talán még van valami, de nem jut több az eszembe...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#24949) HPAA válasza saelin (#24948) üzenetére


HPAA
őstag

köszönöm
:R
az első arénában vagyok épp , azt láttam hogy ingyenes
az első 2 partyt buktam , nagyon erősek voltak /nekem/ , viszont utána 2-t nyertem
ezt meddig tudom folytatni ?

************* censored

(#24950) zws válasza HPAA (#24949) üzenetére


zws
senior tag

Első HSZ-t érdemes lenne elolvasnod, sok információt megtalálsz benne majd :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.