Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) tomazin


tomazin
veterán

Ismeri valaki esetleg a bonus részben lévő tagot?

(#20002) Mister_X válasza fogtunder (#20000) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nincs asszem a négy lap közül egyetlen egy sem. Harpy meg jól jön, a menetek felét neki köszönhetem. Csak akkor játszom ki, hogyha a kezemben van minimum egy Blessing of Kings vagy mindkét +3-as (vész esetén akár csak egy) és taunt mögé tudom rakni. Meg reménykedem, hogy már minden remove-ot kijátszott az ellen. Amikor már aktív, belenyomom a buffokat és ez el is dönti a csatát (ha nincs szeremcséje az ellennek).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20003) F-ECT$ válasza Mister_X (#20002) üzenetére


F-ECT$
titán

Sajnos / szerencsére hosszú távon azok a paklik működnek jól, amikben a legtöbb lap önmagában is jó, nem kell egy bizonyos board állásnak fennállnia és / vagy 3-4 lapnak a kézben lennie a nagy játékhoz. Persze vannak olyan paklik, amik így működnek, pl a Miracle Rogue a Leeroy + 2 Shadowstep segítségével nyeri a meccsek 60-70%-át, de ez a pakli eléggé sok lapot fel tud húzni az 5-7-ik kör körül.

Ami te írsz, ahhoz ez kell:
-Harpy kézben
-BoK vagy 1-2 BoM kézben
-Tauntod van a boardon
-Ment már ki remove

Ez azért messze nincs így minden játékban, ezért ez a pakli sokszor fog kikapni rank 20 után, mert valamelyik feltétel nem lesz meg.

Dive ever, work never.

(#20004) fogtunder válasza Mister_X (#20002) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, abból kell főzni, ami van otthon, csak mondom, hogy ugyanezzel a buffal jobb lenne egy argent commander, amivel abban a körben ütsz, amikor kirakod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20005) Ps Vita


Ps Vita
őstag

6 druid of the claw sok?
mert most annyi jött össze a draft alatt :D

(#20006) DaveNo1 válasza Ps Vita (#20005) üzenetére


DaveNo1
veterán

Elég jó lap az, nem baj ha sok van belőle. Nekem 5 swipe jött össze utolsó draftomon + elég sok jó lap, kíváncsi vagyok majd meddig jutok vele ha lesz időm arenázni.

You are not prepared.

(#20007) F-ECT$ válasza Ps Vita (#20005) üzenetére


F-ECT$
titán

Érdekes kérdés, először azt mondtam volna, hogy sok, de nem ismerem a teljes paklit. Ha T5-től minden körben ki tudsz egyet tenni, akkor akár vesztett helyzetből is fordíthatsz vele, de ha van early game-ed is, és közel üres boardra tudsz kitenni 3-4 db-ot, akkor szerintem nem nagyon lehet megfogni.

Majd várom a végeredményt :)

Dive ever, work never.

(#20008) Ps Vita válasza F-ECT$ (#20007) üzenetére


Ps Vita
őstag

rengeteg early game van,ezért is mertem betenni :))

(#20009) fogtunder válasza F-ECT$ (#20007) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt akartam én is, hogy mana curve függő, ha van early game is, akkor elég jó.

(#20008) Ps Vita: megmutatod a draftot? most már kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20010) Ps Vita válasza fogtunder (#20009) üzenetére


Ps Vita
őstag

igen,csak még ezt lejátszom,szerintem minimum 15 3 alatti minionom van,de lehet rosszul emlékszek.

(#20011) Ps Vita


Ps Vita
őstag

itt van
[link]
(+ Ironbark Protector és Kel Thuzad)
:)

(#20012) fogtunder válasza Ps Vita (#20011) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, a játék eleji lapokhoz kell némi szerencse, de egyébként nem néz ki rosszul, pláne, ha van lent pár druidod és le tudod dobni KT-t 8. körben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20013) Ps Vita válasza fogtunder (#20012) üzenetére


Ps Vita
őstag

sajnos hiába jó a deck,ma valahogy nincs kedvem játszani
a tegnapi 4-0-nál félbehagyott arénát is 10 perc alatt elbasztam,4-3-ra
ezzel is már kiszoptam mert nem figyeltem,szóval most már tényleg nem fogok játszani,csak ha kedvem van,jó kis tanulópénz volt:(

(#20014) fogtunder válasza Ps Vita (#20013) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ha nincs kedvem hozzá, vagy fáradt vagyok, inkább félrerakom a draftot és megyek constructedre, ahol ismerem a paklit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20015) Mister_X válasza F-ECT$ (#20003) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Való igaz, rank 20 után már kezd csökkenni a winrate-je a paklinak, de egyelőre kitartok mellette. Nem muszáj a Blessingeket a Harpynak megkapnia, kapta már Guardian of the Kings, Wolf Rider, de még Silverhand Recruit is. Kirakom a Harpyt, a boardon van még 1-3 lap. Ha leszedi remove-val a Harpyt, akkor megkapja a buffot más, ami lent van/tartom 1-2 körig, ha a HP-m engedi. Ha meg nem... akkor a 8-as Windfury is elég keményet tud csípni hero-ba, hát még a 16-os (ez volt a legnagyobb, ennél nagyobbat nem is tudtam volna - csak ú a 24HP+2-es warri, mondjuk akkor már topdeckre volt szorulva).

Pap ellen kaptam ki, de nagyon, mert volt egy idióta 1 manás lapja, ami minden healelés (bárhol) +2 sebzést ad neki. Lerakott mellé egy Imp Mastert és mire kezembe jutott egy olyan lap, amivel tudtam érvényesülni, már 6/2 volt, hiába szedtem le az Imp Mastert és 1 dmg-s lapot le sem mertem tenni. Aztán 7/2 volt, amikor botor módon Truesilverrel akartam leszedni, hát nem voltam boldog :DDD

@giorgio: Argent Commander viszont "csak" 8-at tud lerakáskor csípni és ehhez az sem árt, hogy ne legyen taunt az ellenfélnél, mert míg Harpy esetén beáldozom a védelmem 14-32 hero dmg-ért, 8-ért nem fogom. Utána meg megkaphatja a remove-ot, míg Harpynál ha lerakás után nem kapta meg, később se fogja valószínűleg...

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20016) Redcaster


Redcaster
őstag

Ilyet sikerült draftolnom :DDDDD

+ amani berserker, ooze, mirror image

kiszedhettem volna 5 flamstrikeot is, de az kicsit soknak tűnt :DDD

(#20017) DaveNo1 válasza Redcaster (#20016) üzenetére


DaveNo1
veterán

Már csak egy Alexstraza hiányzik...az egyetlen 0:3-at egy Mageval hoztam össze, amibe össz vissz egy frostboltot sikerült draftolnom...azóta se Magezok.

You are not prepared.

(#20018) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Nekem eddig két win volt a legtöbb :B Még rá kell éreznem a pakli összeválogatására.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20019) Sirandrish válasza Mister_X (#20018) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát a Harpyt nem kell beválasztani :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20020) zws válasza Redcaster (#20016) üzenetére


zws
senior tag

Fele ilyen jókat draftolnék, már örülnék :D Utolsó mage draftomba 0 spell jött fel, nem akartam elhinni.

(#20021) Redcaster válasza DaveNo1 (#20017) üzenetére


Redcaster
őstag

Énis mentem mageval 0:3-at is, de ma meg azzal lett meg az első 12 winem :DDD mikor kis önbizalom kell, akkor mindig azt draftolok ha lehetőségem van rá, mert az esetek többségében 5 vagy több winnel lehet zárni vele az arénát :K

(#20022) thesound


thesound
őstag

Nagyon rossz lett? Legend nem volt, flamestrikeból is ez az egy.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20023) F-ECT$ válasza thesound (#20022) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem ez egész vállalható.

Dive ever, work never.

(#20024) Mister_X válasza Sirandrish (#20019) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát még ha adna palát... :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20025) thesound válasza thesound (#20022) üzenetére


thesound
őstag

2-3 :( :(

A köv. aréna: druic, warrior, warlock. Én a druidra tippelnék de nem ma fogom kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20026) F-ECT$ válasza thesound (#20025) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, a druid jó lesz.

Más: ma történt meg velem először, hogy elvertem egy embert rankeden, majd a következő meccsen megint ő jött, és ismét sikerült elvernem úgy, hogy közben ő decket váltott én meg nem :)

Dive ever, work never.

(#20027) zws válasza F-ECT$ (#20026) üzenetére


zws
senior tag

Ma én is jártam így, jött egy játékos először magel, elvertem, gondolom ideges lett, jött zoo-val, azt is elvertem control warival :D

(#20028) Watto1991


Watto1991
senior tag

Változtatnátok rajta valamit ? :) Nekem a Mad Scientist nem annyira tetszik benne.

Hunter

(#20029) whitezo88


whitezo88
nagyúr

rip dupla Thaddius
[link]
előzmény: lemásoltam a Feugenjét, amit MC-zett, én kihoztam neki a dupla Thaddot utána, amit aztán elveszejtett.

[ Szerkesztve ]

(#20030) whitezo88 válasza whitezo88 (#20029) üzenetére


whitezo88
nagyúr

rögtön utána ismét hatalmas hiba... [link] aztán ment is TF ami lemásolódott (2 hexet és 1 ES-t ellőtt) ggwp :)
bjutiful
[link]
ugrottam is 3 meccsel 6 csillagot, 2 rank.

[ Szerkesztve ]

(#20031) DaveNo1 válasza Watto1991 (#20028) üzenetére


DaveNo1
veterán

Két tracking kuka, és helyettük Leeroy + még egy Buzzard, illetve egyik explosive helyett akár snake trap is mehet (ezekkel a változtatásokkal pont megkapnád az én belcher hunterem :K )

A tracking azért kuka, mert veszélyes eldobni 2 vagy akár 4 lapot, simán bukó lehet emiatt egy meccs.

You are not prepared.

(#20032) Redcaster


Redcaster
őstag

Na levadásztam az első legend hátlapos ellenfelemet is :C

(#20033) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#20031) üzenetére


F-ECT$
titán

Viszont nagyon jó a tracking ha hiányzik 1 lap az adott szituáció megoldására. Nagyon ritka, hogy a hunterrel lapelfogyásig kellene játszani.

Watto1991: 2 Buzzard kell. Én az egyik Explosive helyett tenném be.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#20034) Watto1991


Watto1991
senior tag

Igen, én is szeretem a Trackinget, ha borzalmas kezed van, akkor kihúzhat a bajból.

(#20035) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#20033) üzenetére


DaveNo1
veterán

Trapes midrange + Deathrattle Facehunter-ben sincs tracking, mert van tisztán early-mid-és late game. Streameken én már csak a tisztán Beast alapú midrange hunterekben szoktam látni, de ott is maximum egyet. Értem én, hogy néha jól jöhet, de csúnyán rá is lehet fázni. Régen nekem volt olyan hogy a kombóért cserébe el kellett dobni két Savannah-t. Na köszi.

+ egyre több antihunter deck jön ki, ahol simán elhúzodhat a harc és kell a lap. Warrior/Priest/Shaman simán ilyen ellenfél lehet.

Ráadásul én egyre inkább nem szeretem az ilyen RNG lapokat, sokat buktam már miattuk. Ragna sose oda lő ahova kellene, Brawl mindig ellenem van, Animal Comp sosem azt adja ami kellene, és a Tracking is régen sok áldozattal járt.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#20036) NyalokAA válasza whitezo88 (#20029) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Nincs is cigányabb spell a játékban mint az equality :N

(#20037) Devas


Devas
őstag

Nem megy a Hearthstone nektek sem? Kocsmaajtóig eljutok, de a törpe hangja már nem üdvözöl. :(

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#20038) Redcaster válasza Devas (#20037) üzenetére


Redcaster
őstag

nekem megy :K

(#20039) ígyvanferi válasza Devas (#20037) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Biztos kiment a wc-re hányni, mert túl sok Brewdoo Magic-et ivott

[ Szerkesztve ]

(#20040) fogtunder


fogtunder
nagyúr

tegnap rájöttem, hogy a thoughtsteal csak akkor nagyon OP, ha hasonló szintű deck ellen mész. rank 18-ról másztam tegnap egy kicsit és olyan dolgokat loptam, hogy csak pislogtam bele a világba, priest mirrorban pl. dupla river crocolisc jött, aminek annyira örültem, hogy el se tudom mondani. viszont sokkal érdekesebb volt itt játszani, mert egy csomószor fogalmam sem volt, hogy mi lehet az ellenfél paklijában.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20041) Devas válasza fogtunder (#20040) üzenetére


Devas
őstag

Sikerült elindítanom a játékot. Rank 18 vagy 17 körül egy Legendary Priest jött szembe. Jól meg is vert. :DDD

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#20042) fogtunder válasza Devas (#20041) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondjuk aki legend, nemtom mit keres 10-én rank 18-on. nekem még alig volt időm játszani ebben a szezonban, annak a felében is paklit teszteltem, meg ugye kb. esélytelen is a legend :)

rengeteg amúgy a priest mostanában, ennek ellenére annyi maexxnát és deathlordot még sosem loptam, mint tegnap. az egyik mirror meccsen az ellenfél felbuffolt 22HP-ra egy deathlordot, amikor kiraktam a Cabalt, ment is a concede.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20043) F-ECT$ válasza fogtunder (#20042) üzenetére


F-ECT$
titán

Olvastam redditen egy érdekes posztot arról, hogy rank 20-17 nehezebb, mint rank 16-5. A magyarázatok között több ok is szerepelt:
-egy csomóan rank 20-17 között farmolják a golden herot
-sok jó játékos csak egy kicsivel rank 20 alá akar bejutni a hátlapért (mert pl már megvan nekik a legend hátlap, így tovább nem mennek a ladderen)
-van néhány friss husi, akik jól bevásároltak packokból, és bár annyira jól nem tudnak játszani, de a full legend paklijuk így is hoz nekik pár játékot

A fentiekkel olyan nagyon nem tudok vitatkozni, mert rank 20-on már elég rég voltam, de a kijelentés második felében a rank 5 kicsit túlzás. Szerintem a szezon elején / első harmadában már rank 10 körül érezhetően megnő a nehézség rank 16-hoz képest. Aztán persze idővel ez a szintugrás elmászik rank 5-ig a szezon második felére.

Dive ever, work never.

(#20044) Sturdiridge


Sturdiridge
tag

na meglett a második szárny ára 1hét alatt :D gyorsan lefarmoltam minden lapot, úgyhogy jöhet a ladder a friss lapokkal. a hunter challenge nagyon tetszett :DDD szerintem most nyitok pár pakkot a következő napokban, aztán leeht hogy elkezdek gyűjteni a kövi szárnyra, bár azok a lapok annyira nem tűnnek túl hasznosnak, majd meglátjuk :D

(#20045) Sirandrish


Sirandrish
legenda

:C :C Lehet blöffölni :DD
Warrior napim van..Mage ellen.
8HP-ja van..neki lent egy Azure Drake meg egy Auctioneer nekem meg egy bárány. Durván 95% hogy 2kör múlva elbuktam volna a meccset...poénból elnyomtam hogy "I will crush you" erre feladja :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20046) F-ECT$ válasza Sturdiridge (#20044) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezt azért nézd végig. Elég jó pl a priest, warrior class kártya is, és a neutral lapok között is vannak jók.

Dive ever, work never.

(#20047) fogtunder válasza F-ECT$ (#20043) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szezon elején tud nagyon nehéz lenni a rank 20-15, hétfőn kb. 30%-os winrate-em volt control warri / deathrattle priest paklikal összesítve, ami azért nem megszokott, 50% körül szoktam nyerni legalább. ugyanakkor az, hogy 16-5 könnyebb lenne, tényleg túlzás. az ugye tiszta sor, hogy minél később van a szezonban, annál könnyebbek az alacsony rankok, de azért annyira nem könnyű 10 alá bemenni, mint eljutni 16-ra.

tegnap pedig pont az ellentéte volt ennek a trendnek, többnyire kezdő játékosok, sok alap pakli, pár nyitott naxx szárnnyal, sima 5-ös win streak. egy hunter lenyomott, mert szarul keverte a gép a paklit, de ennyi, rank 10 környékén pedig már kisebb misplayeken is elúszhat a meccs.

a casual meg már pláne nem casual, lassan lehetne hardcore-nak hívni.

(#20045) Sirandrish: LOL

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20048) whitezo88 válasza Sirandrish (#20045) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Well Playeddel is lehet blöffölni NÉHA, illetve miracle rugóval, mikor nincs nálad a 2. shadowstep, de mégis feladja :)

(#20049) Sirandrish válasza whitezo88 (#20048) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nem is nagyon szoktam ilyeneket nyomatni, max néha 1-1 well playedet ha olyan a meccs, de ezek után mindig bepróbálom majd :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20050) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Nox draftolt egy papot, 3 mind blast, 3 cleric, 4 nova, erős midgame. 0-2 most, 2 warrior ellen, tele voltak fosásig fegyverekkel, másodiknál volt Harrison a lopott axera, aztán Gorehowl... hiába jó a draft, ha még jobbak jönnek...

kéne olyan mód, ahol a két játékos azonos, random decket kap. és akkor tényleg inkább csak a skill számítana (kivéve ugye a keverést)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.