Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) saelin


saelin
veterán

A knife juggler aktiválódik a shaman totem idézésére? Még nincs ilyen lapom, de elkezdet furdalni a kíváncsiság. :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25002) Gyuri27 válasza saelin (#25001) üzenetére


Gyuri27
félisten

:K

Amd - Radeon - Ryzen

(#25003) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#25000) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi. A Shiv-et nem is értem (ok, kell a laphúzás, meg a Violet-tel is szinergizál), de Gadgetzan nélkül szerintem már messze nem ér annyit, mint a korábbi Miracle deckekben.

Dive ever, work never.

(#25004) kexksz válasza F-ECT$ (#25003) üzenetére


kexksz
addikt

Én a Kobold Geót nem értem. (Bár ~fél éve nem játszottam, pár napja kezdtem újra.)

(#25005) DaveNo1 válasza kexksz (#25004) üzenetére


DaveNo1
veterán

A spell power miatt van, hogy minél hatékonyabbak legyenek a spellek. Csak thalnos kevés lehet ha nem jön fel.

You are not prepared.

(#25006) adrian360 válasza kexksz (#25004) üzenetére


adrian360
őstag

Kobold ad plusz dmg-et az összes rugó spellhez, jó kis plusz. ha meg lent van még egy azure drake, már 2 manás fireballod van az eviscerate-ből

(#25007) saelin


saelin
veterán

Ez a play mode hogy működik? Mármint az ellenfél kisorsolása. Hogy gondolja azt, hogy egy ragnaros-al (és egyébb durvább lapokkal) rendelkezőt le tudok verni? Direkt beteszi, hogy ne mindig csak nyerjek? :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25008) ZS3NI válasza saelin (#25007) üzenetére


ZS3NI
őstag

Igen pont azért teszi be hogy ne mindig nyerjel

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#25009) DaveNo1 válasza saelin (#25007) üzenetére


DaveNo1
veterán

Csinálj egy ebola decket, aztán amire lejönne ragnaros már rég vége a meccsnek

You are not prepared.

(#25010) saelin válasza DaveNo1 (#25009) üzenetére


saelin
veterán

Nem tudom vannak e hozzá lapjaim, de megnézem milyen az említett deck.

Szerk: Fuh, ez a build még odébb van nekem... :)

F-ECT$:
Az kb megvan, mert 6 menetből 2-3-at nyerek, de van, hogy többet.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25011) F-ECT$ válasza saelin (#25007) üzenetére


F-ECT$
titán

~50% win rate a normális mind casual, mind ranked módban.

Dive ever, work never.

(#25012) DaveNo1 válasza saelin (#25010) üzenetére


DaveNo1
veterán

Hát egy zoolock vagy facehunterhez elég 1000 dust + Naxx, ennél olcsóbban nem tudsz kihozni konzisztens decket, ami nem basic lapokra épül.

You are not prepared.

(#25013) HPAA válasza F-ECT$ (#25011) üzenetére


HPAA
őstag

akkor egész jól tolom , így 2 hét után ;]

************* censored

(#25014) saelin válasza DaveNo1 (#25012) üzenetére


saelin
veterán

[link]

Jelenleg ezzel tolom. Az én szintemen elég jól működik, még a speckó hátlaposok ellen is néha jó. Volt amit én gyártottam hozzá, mert nem volt meg: azure és a farkasok, 1 unbound. Valamit meg lecseréltem egy vagy kettő fan creeperre (6 hp-s tauntos izé :D).

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25015) whitezo88 válasza saelin (#25014) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Mit ertesz spec hatlap alatt? Egy hatlap jelent csak skillt a barna :) a tobbi vagy szezonos vagy fizetos :) illetve a fireside friendses ahhoz meg emulalt lan kell csak.

[ Szerkesztve ]

(#25016) saelin válasza whitezo88 (#25015) üzenetére


saelin
veterán

Főként a zöld gyémántost szoktam látni és a sárgát, amit te is említesz.

Lehet elkellene kezdeni az arénára gyűjteni és gyakorolni a többi kaszttal is, mert a play mode kezd monotonná válni. Következő hétvégén arénázni fogok. Célnak megfelel egyelőre.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25017) DaveNo1 válasza saelin (#25016) üzenetére


DaveNo1
veterán

20 környékén sokan farmolnak golden herot, így nem meglepő hogy ott vannak elég komoly paklik.

You are not prepared.

(#25018) kexksz válasza saelin (#25014) üzenetére


kexksz
addikt

Arenazz, amíg nincs elég lapod.

(#25019) NyxNyxNyx válasza kexksz (#25018) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

de az csak gvg-t ad..

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#25020) netpeti98 válasza NyxNyxNyx (#25019) üzenetére


netpeti98
addikt

Épít egy undorító mech maget. :D

(#25021) saelin válasza NyxNyxNyx (#25019) üzenetére


saelin
veterán

Miért olyan rossz, ha csak gvg lapjaim vannak? Azokban nincs legend? Pár classic lapom azért már lett, mert már egy ideje azért farmolom a goldot.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25022) netpeti98 válasza saelin (#25021) üzenetére


netpeti98
addikt

Vannak legendek és jó lapok is, de van egy pár olyan Classic lap ami alap az adott kaszthoz.
Pl: egy csomó druid lap

(#25023) NyxNyxNyx válasza saelin (#25021) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én először klasszik lapokra gyúrnék. Igaz, az arénázás meg segít elsajátítani a játékot. Szóval csináld mindkettőt. :D

Persze, van benne legend, de itt még nem az a lényeg szerintem.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#25024) saelin válasza NyxNyxNyx (#25023) üzenetére


saelin
veterán

Há' de nincs annyi gold, amit szabadon költhetnék. Most is csak 80 goldom van. :D
Jövőhét hétvégéjéig talán összejön 4-500 gold. Az legalább 2 aréna és 2 classic.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25025) F-ECT$ válasza saelin (#25024) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha nem költesz pénzt, akkor hónapok alatt szeded majd csak össze a szükséges lapokat.

Dive ever, work never.

(#25026) fogtunder válasza saelin (#25021) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem attól lesz jó egy lap, hogy legend, a classic gyűjteményben sok minden van, ami a mai napig szerves része a játéknak és bizonyos paklik alapkövét adják, ezért érdemes legalább a jobb rare lapokat kigyűjteni a classic setből mielőtt rááll GvG-re az ember. illetve arányaiban a legendek közül is többet használnak, mint a GvG-s cuccokból, onnan egyelőre Dr. Boom az, ami általánosan használható és használják is, a többi helyettesíthető Naxxos, vagy alap kártyákkal. szóval először alap paklik, aztán előbb-utóbb, ha már jobban állsz, ki kell nyitni a Naxx szárnyakat és utána a GvG.

ez F2P üzemben több hónapnyi grind, mivel a heti szinten reálisan összeszedhető gold mennyiség kb. 5-700 a questektől függően, ki lehet számolni, hogy mennyi idő alatt nyitod ki a kb. 250-300 classic csomagot, ami ahhoz kell, hogy az alap lapok nagy része meglegyen. fizetés nélkül nagyon nehéz behozni a több, mint 1 évnyi hátrányt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25027) saelin válasza fogtunder (#25026) üzenetére


saelin
veterán

Classic packet egyszer lehet megengedhetek magamnak igazi pénzért, de azt csak jövő hónapban a fizetés után... Az még messze van.
Arénát a gold miatt csinálnám szívesen, de ha csak 1-2 win jön össze, akkor elég rosszul járok. 1 pack 150 goldért (ráadásul gvg) nem nagyon éri meg nekem. Maximum tapasztalatszerzésnek jó.

Naxx-t meg ráérek goldból nyitogatni. Mondjuk nem tudom, hogy van e ott valami nélkülözhetetlen lap.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25028) ZS3NI válasza saelin (#25027) üzenetére


ZS3NI
őstag

A naxx a legjobb kezdőknek szerintem. Ha real moneyt fektetnék be a játékba kezdőként, akkor 100% hogy azt venném.

loatheb, sludge belcher, haunted creeper, undertaker hogy csak pár nélkülözhetetlen lapot említsek.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#25029) salaam válasza saelin (#25027) üzenetére


salaam
senior tag

Van több is, a leglényegesebbek a második szárnyból Loatheb és a Sludge Belcher, de ha valaha aggro decket akarsz, akkor kelleni fog az undertaker is. Plusz néhány kaszt lap is fontos bizonyos deckekhez.

(#25030) fogtunder válasza saelin (#25027) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezért nem is írjuk már kezdőknek az arénát, mert a gvg lapoknak nem sok értelme van, ha nincs meg az alap készlet.

Naxxban nagyon sok jó lap van, haunted creeper, zombie chow, undertaker, sludge belcher, loatheb, de a class lapok többsége is elég jó lett, ma már nem lehet igazán hatékony paklit építeni naxx lapok nélkül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25031) saelin


saelin
veterán

Fuh, akkor egy 20-ast költsek a játékra? Addig élnék, amíg barátnőm meg nem tudná... :DDD
Talán úgy lehetne megoldani, hogy először csak az egyiket venném meg és a következő hónapban a másikat. Már csak az a kérdés, hogy melyik éri meg először: a card pack vagy a naxx? Az lenne szempont, hogy play mode alatt több esélyem legyen durvább deckkek ellen. Úgy kevesebb játékkal tudnék több goldot farmolni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25032) DaveNo1 válasza fogtunder (#25030) üzenetére


DaveNo1
veterán

Jah a legtöbb GvG csak arenaban használatos. Mech deckeket leszámítva a régi deckek futnak többnyire néhány új lappal kiegészítve (pl. neutralból Dr. Boom, vagy a Healbot + 1-2 jobb class új class lap).

saelin: legegyszerűbb ha kitalálod melyik classal akarsz játszani hosszútávon, és ahhoz gyűjtesz + craftolsz

Kb. a dust mennyiségeket így tudom belőni:

Druid: 5000-11000 dust
Warrior: 5000-13000 dust
Priest: 5000-8000 dust
Hunter: 1000-3000 dust (van control hunter is 10 ezer dustért, de az iszonyat ritka)
Warlock: 1000-6000 dust
Paladin: 6000-11000 dust
Mage: 4000-10000 dust
Rogue: 2000-10000 dust
Shaman: 4000-7000 dust

Ebben nincs benne Naxx, amit szerintem is érdemes megvásárolni.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#25033) saelin válasza DaveNo1 (#25032) üzenetére


saelin
veterán

A shaman tetszett meg nagyon, már van is vele egy viszonylag "jó" deckem. Persze más kasztokat sem vetek meg. A változatosság kell.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25034) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#25032) üzenetére


F-ECT$
titán

Kiegészítés: egy átlagos pack kb 100 dustot ad.

Dive ever, work never.

(#25035) GabN73


GabN73
addikt

Utálok control priest ellen játszani :((( :))

(#25036) ZS3NI válasza F-ECT$ (#25034) üzenetére


ZS3NI
őstag

Fura, én mindig csak 40et kapok. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#25037) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#25034) üzenetére


DaveNo1
veterán

A 100 szerintem sok, inkább 80-90 közé esik.

Kb. 20 paklira jut egy 1 legend, 4-5 epic, 1-2 golden common, 1 golden rare, és néhányszor dupla rare.

You are not prepared.

(#25038) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#25037) üzenetére


F-ECT$
titán

Olvass :)

De ha nincs kedved: egy átlag pack 108.762496 dustot ér.

Dive ever, work never.

(#25039) fogtunder válasza saelin (#25033) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a sámán mostanság nem túl kompetitív, se versenyeken, se a játékban nem túl gyakori, én olyan sok pénzt (dustot, goldot, akármit) nem fektetnék bele. a warlock talán a leginkább változatos class, ott lehet aggrot és controllt is játszani, a druid szerintem még mindig elég jó kezdőknek, de az nagyon dust igényes, csak akkor éri meg, ha sok ancient of lore-t és force of nature-t nyitsz, illetve deathrattle priestből egész használhatót lehet összerakni szinte csak naxx lapokból, amit később ki lehet egészíteni control priestre a megfelelő tech lapokkal.

a pénzköltést meg nem kell elmondani :) én irl kártyajátékokhoz hasonlítom, olyan viszonylatban nem drága, a classic lapokból vettem kezdésnek 40-et, még párszor 15-öt, mikor elborult az agyam, a naxxot, arénázgattam, aztán mire kijött a gvg már annyi dustom volt felhalmozva, hogy nem is nagyon kellett pénzért nyitni, mert ami legend és epic nagyon kellett, azt lecraftoltam, a többit meg kinyitottam goldból. az elején érdemes szerintem áldozni rá, hogy az értelmetlen gindot kiküszöböld, utána ahogy gyűlnek a lapok, egyre kevésbé szükséges rendes pénzt beletolni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25040) adrian360 válasza F-ECT$ (#25038) üzenetére


adrian360
őstag

igen nagy átlagban kijön a 108 dust, csak rengeteg 40 dustos nyitás van, és mikor bejön egy legendary, vagy gold epic, nagyon felhúzza az átlagot.

(#25041) saelin válasza fogtunder (#25039) üzenetére


saelin
veterán

" a pénzköltést meg nem kell elmondani"

My bad. :B

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25042) fogtunder válasza saelin (#25041) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ilyen estekben szoktam még felhozni a táska és cipőgyűjteményt, plusz egyéb tételeket :))

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25043) DaveNo1 válasza fogtunder (#25039) üzenetére


DaveNo1
veterán

Szerintem a Druid nem egyszerű, Zoolock, Hunter, Mage, Warrior sokkal egyszerűbbek.

You are not prepared.

(#25044) whitezo88


whitezo88
nagyúr

verseny: [link]
előbb láthattunk egy 6 körös UT + chow + hoarder + leper + clockwork playt. 1 mana Pitlord...

Undertaker is fine - Blizzard 2014

[ Szerkesztve ]

(#25045) DaveNo1 válasza whitezo88 (#25044) üzenetére


DaveNo1
veterán

Jah, de ez a Tides DR mage deck nagyon fun, ha kint lesz majd valahol, kipróbálom (van benne dupla echo meg duplicate is)

You are not prepared.

(#25046) P00By válasza DaveNo1 (#25045) üzenetére


P00By
nagyúr

Mókásnak tűnt már a múltkor is :))

MOD: Szünetben Lifecoach-ot nézem, bár sok idő nincsen rá. Talán 3 kört játszik ez idő alatt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25047) fogtunder válasza DaveNo1 (#25043) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én azon tanultam játszani, szerintem elég egyszerű, de lehet én vagyok speciális. A warriorral nem értek egyet, ott nagyon tudni kell, mikor milyen removalt használj, a druidnál kb egyedül azon kell gondolkodni, hogy a kombót beáldozd-e ilyen célra és mikor. A többivel egyetértek, de azok cserébe nem is túl szórakoztatóak, talán a mage, de a rush abból sem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25048) saelin válasza fogtunder (#25047) üzenetére


saelin
veterán

Azt hiszem most találkoztam a hs legbénább warlockjával. Tele volt jó lapokkal, még át is transzformálódott a 15 hp-s démonná, de még így is eltudtam verni sámánnal. Az előtt meg valami mech pala fenekelt el csúnyán. Mintha egyre jobb ellenfeleket adna.

Hopp, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25049) whitezo88 válasza saelin (#25048) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a handlocknak eleve rossz matchup a shaman a 2 hex meg a 2 earthshock(drakere) és a burst miatt.

(#25050) DaveNo1


DaveNo1
veterán

LoL, Xixonak összes Imp-loison eddig 4-et sebzett versenyen. RNG powa :U

Aztán zsinorban két Doomguard top deck...this game is so.. :U

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.