Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Shadowfax válasza Shadowfax (#449) üzenetére


Shadowfax
addikt

Samsung vagy LG? Lg vagy Samsung? Ez volt a nagy dilemma. A válasz: BOSCH. :D Kifogtam egy jófajta akciót a MM-ban, s lecsaptam a lehetőségre. A ''kicsike'' tehát egy Bosch KGN39V00 nevű No Frost, alulfagyasztós, fehér, kombinált hűtőszekrény, 150e Ft helyett 120e Ft-ért. :)) [link] 369 kWh/év átlagos energiafelhasználás, tehát még az LG-énél is jobb egy picivel.

Amúgy találtam egy nagyon hasznos oldalt a háztartási gépekről (leírások, review-k, fórum, stb.)(angolul tudók előnyben): [link] [link] ;)

(#452) neduddki válasza neduddki (#439) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tovabbr ais fagyasztot keresnek:- )
Gorenjerol mi a velemeny motanaban??? [link]
Esetleg Candy /cando/ [link] az ahitott ujlenyomatgyar kialakitasban:- )
vagy bocsh??? [link]
esetleg siemens? [link]
esetleg whirpool? [link]
vagy vark egyeb mas otlertek s:- )))
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#453) zolynet


zolynet
addikt

Mosógép beszerzés előtt állok. Szétnézni sem voltam még.
Mit ajánlotok és mit nagyon nem? :F

Life is too short to stay stock!

(#455) neduddki válasza neduddki (#452) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NA kaptam egy eletroluxostol meostol egy utmutatast!!!...
Vegyek nyugodtan eletrolux fagyasztot, DE aszt ne itthon teegyn hanem a lajtan tul! Oda erdekes modon masok kerulnek... hat erdeks egy gondolat...:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#456) ngabor2 válasza zolynet (#453) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem indesit van, kb. fél éve. eddig bevált, heti 2-4 adag ruhát mosok (kis háztartás).

(#457) zolynet válasza ngabor2 (#456) üzenetére


zolynet
addikt

Kösz!
Árintervallum: 80-85ezer környékén.
Nekünk egy whirlpool mosógépünk van, és már voltak vele gondok, apró cseprő,
de idegesítő mikor csak 4-5 éves a masina.
Milyen olysztályút vettél? Privibe az árával írd meg légyszíves.

Life is too short to stay stock!

(#458) zolynet válasza zolynet (#457) üzenetére


zolynet
addikt

azt elfelejtettem írni hogy mindenképpen felültöltős mosógép kell.
LG, Samsung, Siemens, Bosch, Indesit, Whirlpool, AEG, Elektrolux ----
----> a kérdés még mindíg, hogy melyiket semmiképpen ne vegyek. :F

Life is too short to stay stock!

(#459) ngabor2 válasza zolynet (#457) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én asszem olyan 75k környékén vettem felültöltőst (ha visszaolvasol, láthatod, hogy csak olyat érdemes venni, ha elfér, és nem akarsz a tetejére pakolni). AAB osztályút vettem. mivel így is úgy is szárítani kell, a centrifuga hatékonysága számomra nem volt szempont. mostanában mindent 600-as fordulaton centrifugálok, kevésbé gyűrött, mint nagyobb fordulaton, és viszonylag kiszedi belőle a vizet is.

mint említettem, kb. féléves a masina, eddig nem volt vele gond, remélem ezután se lesz.

(#460) zolynet válasza ngabor2 (#459) üzenetére


zolynet
addikt

Köszönöm válaszod! Szétnézek mind árban mind márkában a hétvégén.

Life is too short to stay stock!

(#461) zolynet válasza ngabor2 (#459) üzenetére


zolynet
addikt

Ma hozzák ki az új Indesit WIP 82 típusú mosógépet, mely 60K volt. Sztem nekünk bőven elég lesz a tudása, remélem ez már beválik és teszi a dolgát évekig. Kösz a tippet mégegyszer! :R

Life is too short to stay stock!

(#462) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na szoval befutto lett egy kifuro Wirlpool 8080-as, meghozza a W.E.S. kft-tol /Whirpool Diszkont/ [link], ugy tunik erdems nezelodni naluk.
Ja majd elfejtettem 160-rol lelokve 120-ra.
es itt a kep:
[kép]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#463) bandus válasza neduddki (#462) üzenetére


bandus
veterán

Szerintem háztartási gépekből a whirlpool a nyerő. Itthon a mosogatógép, mosógép és a mikró is whirlpool, ez utóbbi kettő már igencsak koros, de eddig semmi baj nem volt velük. A mosógép már kissé hangos, lassan megérik a cserére. Az electrolux hűtőnkből egysezr már kifolyt valami víz, és kezd hangosodni is. A következő, remélhetőleg már kétajtós ebből is whirlpool lesz sztem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#464) neduddki válasza bandus (#463) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az esmeroseimet mar a sirba kerettem az elmutl idoban a fagyaszto vasarlassal:- ))) es ugy tunik a tapasztaltok asztat mutassak, hogy az egyfunkcioju joszagok a megbizhatosag vezetoi... ha veletlenul hutovasarlasra asom a fejem akkor csak sima lesz /na szep is lenne e elle meg fagyasztosat venni:- )))/
erdeks modon a goreje fagyaszokat es hutokat folotteb sokan dicsertek

udv

neduddki

mod: amugy meg tuzhejjj: nem baj ha inox /nem en akarom, es enm en takaritom/ egyesek nagon dicserik a kombikat, masok maradnak a gaznal, Velemenyetek???

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#465) csibor válasza neduddki (#464) üzenetére


csibor
őstag

Nekünk kombi sütönk van,gáz égő,és elektromos sütő.Nekünk bevált.

(#466) bandus válasza neduddki (#464) üzenetére


bandus
veterán

Nekünk indesit van, azzal sincsen semmi gond. Még gázüzemű, mert anyu nem szimpatizál a főzőlapossal. A sütője meg vilannyal műkszik. Én meg vagyok vele elégedve, egyre többet használom :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#467) Chili7 válasza neduddki (#464) üzenetére


Chili7
őstag

Meg kéne nézni, hogy melyik energiatípussal az olcsóbb a sütés-főzés. Nekünk a gáz benne van a közös költségben, tehát gázégők+gázsütő+gázgrill.
Tisztántartás szempontjából engem érdekelne a villany főzőlap!

(#468) kitsikatsa


kitsikatsa
tag

Tudna nekem linkelni valaki 1 IGNIS AWL 643 - as típusú szárítós mosógéphez használati utasítást mert mentudom hogy kell vele szárítani.
Előre is köszi

\m/.

(#469) ANT


ANT
őstag

Nem tudom, passzol-e ide, de bedobom: milyen klímaberendezést érdemes venni? Egy beltéris, oldalfali split klímában gondolkodom, ez fix. Energiaosztály, teljesítmény, inverteres - nem inverteres meg hasonló szempontok alapján melyik (típus) a legjobb? Ha esetleg van még valami fontos tulajdonság, amit kihagytam, ne titkoljátok azt se! :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#470) fokukac


fokukac
nagyúr

régen volt valami ilyesmi, hgoy hűtőt csak felállítva lehet szállítani, mert nem tesz jót nekik, ha döntik.

Ez még a mai hűtőkre is igaz?

egy kishűtőt néztem ki magamnak, és fektetve én is haza tudnám vinni a kocsival.

a házhozszállítás nagyon bizonytalan, mert a MM-ban arra sem képesek, hogy megmondják, hogy mikor hozzák ki...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#471) Integra válasza fokukac (#470) üzenetére


Integra
titán

attól függ hogy milyen a rögzítés hátul alul.
de ha bekapcsoltad és műxik, semmi baja:))

mm-ben azért király vagy addig amíg fizetsz:DDD
na jó, ez is erős túlzás volt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#472) luciferk válasza ANT (#469) üzenetére


luciferk
senior tag

A linkelt topicban hamarabb kapsz választ a kérdésedre ;) [link]

(#473) Chili7 válasza fokukac (#470) üzenetére


Chili7
őstag

Állítólag a hűtéshez használt freon gáz sajátosságai miatt van. Döntheted, de akkor egy napig bekapcs nélkül kell normál helyzetben tárolni! Állítólag!

(#474) ANT válasza luciferk (#472) üzenetére


ANT
őstag

Köcce az útbaigazítást, megyek oda érdeklődni! :R

fokukac: kb. egy éve én is döntve szállítottam a hűtőnket, és utána egy napig nem kapcsoltam be. Lehet, hogy nem kell ez az óvatosság, de én inkább nem kockáztattam.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#475) Integra válasza ANT (#474) üzenetére


Integra
titán

szerintem ő durrbelebumm volt, úgyhogy már mindegy:)
nem hinném hogy bármi baja lenne amúgy a hűtőjének

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#476) bandus


bandus
veterán

Üdvözlet!
Tudna valaki dobni egy linket, ahol háztartási gépek közt lehet nézelődni. Kéne nekünk olajsütő, de amiket anyu boltban látott, azok nem feleltek meg a követelményeinek, amik kb ezek:
- legyen szétszedhető, és mosogatógépben mosható
- 1,5-2 liter körüli olajtartállyal rendelkezzen

kb. ennyi :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#477) TexT-BoY válasza fokukac (#470) üzenetére


TexT-BoY
addikt

állitva és eggy irányba dötnve lehet szállitani.. rajta van a cimkén elvileg hogy melyik irányba lehet eldönteni szállitáshoz.. ha jó irányba döntöd akkor ahogy hazavitzted már dughatod is be..

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#478) fokukac válasza TexT-BoY (#477) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszönöm, mindenkinek.

csak kiszállíttattam a hűtőt, mert hülye azért nem vagyok, ugye :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#479) neduddki válasza fokukac (#478) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

it vettel?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#480) fokukac válasza neduddki (#479) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem ott vettem, hanem itt. :D westend MM.
vagy azt kérdezed, hogy mit? 105 centi magas elektroluxot. azé fért el.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#481) ANT válasza bandus (#476) üzenetére


ANT
őstag

Például [link] vagy [link]


[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#482) harry


harry
veterán

Nemsokára mi is tervezünk hűtőt venni, milyen tulajdonságokra érdemes figyelni, pl nofrost-on kívűl mik vannak még? Az antibakteriális izé mennyire hasznos és hogy is működik ez? Konkrét elképzelénük nincs és nem tudom mikre érdemes figyelni. Pl írtátok, hogy zanussit ne. Van valamilyen más márka/tulajdonság amit érdemes elkerülni/olyat venni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#483) harry válasza harry (#482) üzenetére


harry
veterán

Ami inkább fontos lenne, az a nagy hűtőtér (240l és nagyobb), fagyasztórész nem számít annyira mert van nagy fagyaztó szekrény, A kategória, no frost nem tudom mennyire fontos de nem árt, és 100k alatt ha lehet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#485) harry válasza Kalandor (#484) üzenetére


harry
veterán

Hmm nem rossz :) Ami mellette van, 3445-nek van egy nagyobbik változata, a 3645, A+, 245l, és 90e, tegnap még ezen gondolkodtam [link]. Ebben viszont va no frost, és nagyobb is, szóval elgondolkodtat. Ma akartunk benézni egy Elektropontba, remélem lesz ilyen is és meg tudom nézni mindkettőt élőben is.
Köszönöm a tippet, megnézem :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#486) Shadowfax válasza harry (#485) üzenetére


Shadowfax
addikt

Sajnos nem nagyobb. Amit te linkeltél, annak a hűtőtér nettó űrtartalma: 245l, a fagyasztótéré: 92l, A Kalandor által linkelté meg 223/78l. [link] Általában a No frost-os hűtő hiába ugyanolyan magas/széles, mint a normál, kevesebb a hasznos űrtartalom.
100k alatt ezért nehéz nagy ÉS no frost-ost találni.

Érdemes még itt körülnézni, mert ugyanazok az árak, mint az elektropontnál, de lehet, hogy a házhozszállítás olcsóbb: [link]
Az elektropontnál ui. még emeletenként is kell fizetni bizonyos összeget a házhozszállítási díjon felül. :U

(#487) harry válasza Shadowfax (#486) üzenetére


harry
veterán

Elektrop.nál inkább csak meg akarom nézni őket, hogy azért lássam élőben is.

Közben megtaláltam a reklámújságban lévő mindkét hűtő nagyobb változatait, ezek lennének: [link], [link]. Elektroparkban ingyen van házhoz szállítás, szóval szerintem innen lesz valamelyik, valószínüleg a No Frostos.
Ami viszot számomra furcsa, hogy ugyan annyiért van egy szintén No Frostos, de kisebb hűtő. Bár mondjuk másik bolt, így érthető [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#488) harry válasza harry (#487) üzenetére


harry
veterán

Hmm mégsem kisebb. Akkor mi a külsönbség ezen két hűtő között? [link] és [link]
Még ez jöhet szóba, 110k, 285/78l, no frost. [link]. Ez meg szintén ugyan olyan [link].

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#489) Shadowfax válasza harry (#488) üzenetére


Shadowfax
addikt

Itt az összehasonlító táblázat az első kettőre: [link]

Nekem az a tippem, hogy a négyszámjegyűek a régebbi típusok, az ötszámjegyűek az újak.

(#490) harry válasza Shadowfax (#489) üzenetére


harry
veterán

Valszeg az lehet, mivel eléggé megegyezik... Ezeket az árakat találtam, még egyeztetünk, megnézzük őket élőben is, aztán meglátjuk.

ERB 3645 – 90k – 245, A+
ERB 40003W – 97k – 285 A+

ENB 3440 – 100k – 245, NF
ENB 34000W – 105k – 245 NF
ENB 3840 – 110k – 285 NF
ENB 38000 – 109k – 285 NF

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#491) Frd


Frd
újonc

Sziasztok!

Most készülök venni egy mosógépet és egy kombinált hűtőt.
Kinéztem pár esélyes masinát; mindegyik Electrolux.
A véleményeteket szeretném kérni, az alábbi készülékekről:
Hűtő: ERB 29003 W 84.900 Ft [link]
Mosógép:
Ewt 10120 [link] vagy
EWF 10040 [link]
mind a kettő mosógép 79.900 Ft

Sok márkát nézegettem, de ilyen árban, ilyen „tudással” nem nagyon találtam mást!?
Vagy esetleg tud valaki jobbat ajánlani ilyen árkategóriában(mosógépet, hűtőt)?
Ezek megérik az árukat?

még pár kérdés: felül töltős vagy elől töltős gépet érdemesebb venni?
Nem a praktikusság, kényelem szempontjaira vagyok kíváncsi; hanem, hogy pl.:melyik bírja tovább?
Melyikkel van több gond? Stb…

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Üdv,
Frd

(#492) harry válasza Frd (#491) üzenetére


harry
veterán

Hűtőhöz ha még 5k-t hozzádobsz kap egy 245l-est, amit az előbbi hsz-ben írtam is. Mosógépből úgy tudom a felül töltőset szokták ajánlani, mivel ott a dob két oldalt van rögzítve. De rákereshetsz a topicban is, már volt róla szó valamikor.

Ma megnéztük Electroluxokat, végülis nem rosszak és jó árban is vannak, anyámnak kevésbé tetszenek, szóval egyelőre tovább keresgélünk, aztán majd meglátjuk. Láttam egy Indesitet is, elég meggyőző, hatalmas (széles) volt, csak a hűtő rész térfogata is már 300 körül volt ha jól emlékszem, és 88k az ára (csak ezaz egy volt, amit épp el is adtak), de talán 5 polc volt benne (beleértve gyümi tartón lévőt is), ami ritka, többnyire csak 4 van. Ennek még utána járok.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#493) bandus válasza Frd (#491) üzenetére


bandus
veterán

Nekünk a felültöltős mosógépünk már 13 éves, és majdnem hibátlan, csak kezd kicsit hangos lenni, szóval lassan megérik a cserére. háztatrtási gépek terén amúgy a whirlpool a legjobb márka szvsz.
a hűtőnk ugyan electrolux, és azzal sincsen semmi baj.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#494) harry válasza harry (#492) üzenetére


harry
veterán

Megtaláltam ezt az Indesitet:
Felülfagyasztós TA 5 (FR) [link]
341/94, szélesebb mint a többi (70cm), de van benne egy halom polc, és 78-80k között van az ára. Eddig ez elég jónak tűnik, sőt, meglepően olcsó.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#495) harry


harry
veterán

Nem tudtok esetleg arról valamit, hogy új hűtő vásárlása eseten a régit, ha kidobnánk akkor elszállítják-e? Valahol úgy olvastam, hogy mivel veszélyes hulladék ezért el kellene. Van erről vmi pontosabb infoja valakinek? Holnap felhívom üzleteket, csak nem tudom, h lehet-e erre őket kötelezni ha van szabály, vagy csak egyes boltok vállalnak ilyen csereakciót?

mod - egy ilyet találtam egy webshopban, tehát akkor ez elvileg minden boltra vonatkozik: ''A szállítás ingyenessége nem vonatkozik azokra a régi készülékekre (hűtőszekrény, mosógép, stb.), amelyeket a vevő kérésére elszállítunk, amikor az új termék kiszállításra kerül. Ebben az esetben természetesen nem a számunkra törvényben rögzített kötelező régi készülék visszavételért kell fizetni, hanem az elszállítás költségéért. A régi készülék elszállításának költsége minden esetben egyénileg, a terméktől függően kerül megállapításra, melynek összege maximum 2000 Ft.''

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#496) Shadowfax válasza harry (#495) üzenetére


Shadowfax
addikt

Elektromos hulladékok visszavétele

2005. augusztus 13-ától hatályban lévő elektromos és elektronikai berendezések hulladékának visszavételéről szóló 264/2004. (IX.23.) Kormány rendelet ismertetése.

A Korm. rendelet részletesen felsorolja azt a legfeljebb 1000 V váltakozó feszültségű, illetve 1500 V egyenfeszültségű árammal működő termékkört, amelyre a visszavételi kötelezettség vonatkozik.

A főbb termékcsoportok a következők:
- háztartási nagygépek
- háztartási kisgépek
(...)

Ha tehát valaki új terméket vásárol, akkor a régi készülékkel nem kell megvárni a lomtalanítást, hanem kérni kell az eladótól, hogy az új készülék házhozszállításakor vitesse el a régi készüléket. Ez az elszállítás a fogyasztó számára díjmentes. Természetesen kis készülék vásárlásakor a régi készülék leadható a vásárlás helyén.
[link]

(#497) harry válasza Shadowfax (#496) üzenetére


harry
veterán

Köszönöm :)
Tehát elvileg muszáj elvinni, ha azt kérem. Monjduk így az ingyesen házhozszállításból lehet lesz 4000ft (mivel emeletenre kérjük + régi szállítási díja).

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#498) Shadowfax válasza harry (#497) üzenetére


Shadowfax
addikt

A régiért NEM kérhetnek elszállítási díjat!!
14. § (2) A kereskedő átvételi kötelezettségének teljesítéséért a fogyasztótól díjat nem követelhet, azonban a fogyasztó ösztönzése érdekében díjat fizethet.
Azaz ha nagyon akarja, még fizethet is neked, amiért elviszi. :U ;]
Itt a teljes kormányrendelet: [link]

(#499) harry válasza Shadowfax (#498) üzenetére


harry
veterán

Amit idéztél az végülis az átvételről szól, a szállítást lehet megint másképp értelmezik. Elég érdekes, mert az egyik bolt pedig ezt írja:
...''nem a számunkra törvényben rögzített kötelező régi készülék visszavételért kell fizetni, hanem az elszállítás költségéért''
Abban a korm rendeletben említik az eladótér méretét:
''a legalább 35 m2 alapterületű eladótérrel rendelkező kereskedő köteles a fogyasztó által felajánlott, az értékesített berendezéssel azonos elsődleges használati célú és mennyiségű használt berendezést átvenni.''
Nem tudom ez ilyen web-shopokban hogyan is működik, de felhívom őket, és mindjárt kiderül.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#500) harry válasza harry (#499) üzenetére


harry
veterán

Három boltot néztem, mint kiderült ebből kettő telszámí megegyezik -> mindkét helyen azt mondták ingyenes az elszállítás, szóval ezzel nincs gond, mindjárt megrendelem, elvileg a héten itt is lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.