Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Integra válasza adalbert1 (#1350) üzenetére


Integra
titán

ha a klasszikus szoci kocka design nyertes őskotyógóról van szó, akkor lehet:)
de azért már kapni igen szép és komoly minőségű főzőket is, amik nem hullanak szét.
egyedül a tömítő gyűrűt kell mondjuk évente egyszer kicserélni, de ez meg tök rendben van

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1352) lorcsi válasza Integra (#1351) üzenetére


lorcsi
veterán

pontosan ezt a hagyományost vettük :)
a tömítés legyen a legnagyobb gond vele :)

(#1353) adalbert1 válasza Integra (#1351) üzenetére


adalbert1
veterán

Ill. most kaptam egy egy személyest nagynénémtől, na annál még arra kell figyelni, hogy pillanatok alatt kifut belőle a kávé. :)
De a szoci modellt meg évekig teszteltük jópáran albérletben, annak tényleg semmi baja nem volt soha az említett dolgokon kívül.

(#1354) Ariadne válasza adalbert1 (#1353) üzenetére


Ariadne
őstag

Egész gyerekkoromban ilyen hagyományosat használtak a szüleim, koffeinfüggőség rulez. :DDD Azért az évtizedek alatt egyszer, talán kétszer sikerült a plafonra felszalasztani a kávéfőzőt (a nyoma is megmaradt a plafonban...), hú talán túltömés vagy vízhiány miatt. De ez még mindig kicsi hibaszázalék, és hálistennek egyszer sem állt senki fölötte.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1355) Integra válasza lorcsi (#1352) üzenetére


Integra
titán

mérget lehet vele főzni, ha nagyon utálom a napot és halálon vagyok és nincsen redbull sem, akkor néha főzök vele egy gyilkost... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1356) Integra válasza adalbert1 (#1353) üzenetére


Integra
titán

mindig furcsa érzés volt látni, hogy mész valakihez és jéééé, neked, nektek is van ilyen?:)
ilyen még a narancssárga fehér siemens grillcsirke sütő, az akkoriban kapható evőeszközök, vagy domus bútorok és így tovább:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1357) Ariadne válasza Integra (#1356) üzenetére


Ariadne
őstag

Például az ország albérletbe kiadott lakásainak legalább 80%-ában Energomat mosógép van. :D Vagy csak engem üldöztek. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1358) mh197 válasza shtml (#1346) üzenetére


mh197
senior tag

A hűtő egy kompresszoros. A szuszogás meg folyamatos, szép lassan komótosan szuszog, pont olyan gyorsan, mint amikor vki alszik. Nem túl hangos, de lehet hallani folyamatosan. Én is ilyen gáz lekondenzációra gondoltam, de korábban úgy emléxem ilyen hangot nem adott ki. :F

(#1359) shtml válasza mh197 (#1358) üzenetére


shtml
őstag

Ez esetben a gázhiány teljes bizonyossággal kizárható, valószínűbb, hogy a normál hűtőtérbe menő - vagy még inkább a kondenzátumot onnan visszahozó - vezeték dugult el pl. valami kis szennyeződéstől. Folyamatosan pedig szerintem azért jár, mert az egykompresszoros kombihűtőkben általában a normál hűtőtérben van csak termosztát, az pedig azt érzékeli, hogy nincs hűtés.

Edit: Az erősebb szuszogás - valamilyen mértékű korábban is volt, csak nem tűnt fel neked - oka lehet talán az, hogy a fagyasztó részben gyorsabb lett a keringés, mivel a normál hűtőtérben pang a hűtőközeg.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#1360) ALI_G


ALI_G
veterán

Szüleimnek tönkre ment a régi mosogatógép és most venni kellene egy újat. Energia takarékos legyen (meleg vizet nem tudunk rákötni úgyhogy a saját vízmelegítője fog menni), praktikus meg minden :)
A márkát már kibogaráztam a topicból, hogy csakis bosht érdemes venni, fater is ilyet akar, pedig ő nem olvassa a topicot :))
ja és mindenképp AAA-sat akar venni. Azt hiszem 60 centis elfér, mert a régi is nagyobb darab.

Merre nézelődjek neten ahol korrekt árak is vannak? Az se baj, ha van online rendelés lehetőség.

(#1361) Ariadne válasza ALI_G (#1360) üzenetére


Ariadne
őstag

Én tőlük rendeltem most egy fél háztartásnyi gépet, bármit beszereztek, amit kértem, elés őre szóltak, mikor jönnek, és akkor is jöttek. Eddig bevált, bár szerencsére jótállási ügyben még nem próbáltam az eljárásukat. Ja és Bpen ingyen felhozzák a cuccokat emeletre, nekem ez is szempont volt.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1362) ALI_G


ALI_G
veterán

találtam mosogatógép tesztet egyik kollégának hála: [link]

(#1363) ALI_G válasza Ariadne (#1361) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezt ismeri valaki? bosch SRS55M38EU
Top10-ben a 2. az eladásokat tekintve. Csak azt nem tudom ez mekkora. 60 centis?
9 terítékes, lehet kevés.

(#1364) Ariadne válasza ALI_G (#1363) üzenetére


Ariadne
őstag

Méret: 85x45x60 cm

Ekkora, ott van. ;) A Boschról mint márkáról csak jókat hallottam eddig. Mosogatógépileg még csak érdeklődő figyelés fázisában vagyok, próbálom kitalálni, mik a fontos tulajdonságai, szóval tanácsot adni nem tudok. Az A tisztító és szárítóhatás mondjuk szimpatikus. :)

Kérdés, hány embernek kell a mosogatógép, nézem hogy itt van 4-6, 9-10, 12 és 13 terítékes kategória, akkor ez olyan közepes lehet.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1365) Integra válasza ALI_G (#1363) üzenetére


Integra
titán

a 60 centis már 12 terítékes.
amúgy zsír a bosch mosogató, tökéletesre mos, ami nagy szó, sok másik gép egyszerűen nem tud, mert BUTA a belső kialakítás

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1366) ALI_G válasza Ariadne (#1364) üzenetére


ALI_G
veterán

akárhogy néztem, nem találtam a méretet, pedig ott van :)

kiderült csak 12 terítékes jó.
Metro-t nézte fater és ugyanaz az ár mint az electroparkban, bár utóbbi házhoz szállítja ingyen.

(#1367) Hasaggymeg válasza ALI_G (#1363) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"9 terítékes, lehet kevés " Attól függ mire.Ha kicsi a család minek 12 teritékest venni?Hogy majd mindig gyüjtsd a mosatlant benne amíg legalább féladaggal elindíthatod?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1368) nyunyu válasza Hasaggymeg (#1367) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztan ugy jar, mint a hulye hugom, aki az egyszemelyes haztartasaban 2 honapig gyujtotte az edenyeket a 12 teritekes mosogatogepben, mire megtelt, akkor meg csodalkozott, hogy miert zold+szoros az eredmeny :W

Szerviz persze 20k-ert szivesen kitakaritotta :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1369) ALI_G válasza Hasaggymeg (#1367) üzenetére


ALI_G
veterán

magamban is ez a kérdés merült fel, igazából ősök arra gondolnak, hogy sokszor van vendég. na de annyiszor azért nincs, hogy akár csak heti 3x kellene 12 terítéket elmosni.
De egyébként jelenleg is olyanunk van, csak elromlott, szóval már hozzászoktak, tányér meg valahogy van bőven :)
de azért még rákérdezek párszor.

(#1370) Antonio


Antonio
senior tag

sziasztok, van valakinek tapasztalata olajradiátorral?

mennyire hatékony, milyen hamar melegszik fel? stb. egy körülbelül 20-25 nm-es szobába kéne, albérletbe. (mekkora kell oda? teljesítmény/hány tagú legyen stb)

köszi

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1371) Ariadne válasza Antonio (#1370) üzenetére


Ariadne
őstag

Két perce kapcsoltam be egyet. :) Ideiglenes fűtéspótlékként használjuk egybenyitott 18+8 m2es két szobában, egész jól befűti, olyan egy óra alatt (sacc). Ez 2000W-os, majd a villanyszámlán kiderül, mennyit fogyaszt, de valószínű, hogy elég sokat...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1372) Antonio válasza Ariadne (#1371) üzenetére


Antonio
senior tag

és milyen márka ha szabad tudnom? (hát igen a nagy kérdés a villanyszámla).

a depon: fagor meg solac van ... egykutya?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1373) Ariadne válasza Antonio (#1372) üzenetére


Ariadne
őstag

Omas vagymi, szerintem noname, a lakással maradt ránk. De jól működik, megszámoltam a bordáit is, 11 van neki. Jó nehéz, arra számíts, hogy vagy kocsival kell elhozni vagy házhozszállíttatni.

mod: Tényleg cirka egy óra a bemelegítési ideje, mostanra lett egész jó idő.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1374) Antonio válasza Ariadne (#1373) üzenetére


Antonio
senior tag

van ezekbe ventilátor ami mozgatja a meleg levegőt is, vagy csak mint egy sima radiátor csak olajjal?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1375) Ariadne válasza Antonio (#1374) üzenetére


Ariadne
őstag

Olyan, mint egy rendes radiátor. Egyáltalán nincs semmilyen hangja, csak melegít. :) Valami olajféle kering benne, de ennyi, semmi ventilátoros dolog nincs benne, legalábbis nem hallatszik ilyen. Csak azt mondják, nagyon szívja az áramot. Lehet hó végén sikítani fogok a számlától, de van, amikor nincs más választás.
Az fontos viszont, hogy ne felejtse bekapcsolva az ember. Valahonnan nekem az rémlik, hogy ezek elég tűzveszélyesek tudnak lenni, szóval ha nem használjuk, akkor kikapcs és konnektorból kihúz.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1376) nyunyu válasza Ariadne (#1375) üzenetére


nyunyu
félisten

2000W az bekapcsolva felejtett orankent 86.5Ft.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1377) biker válasza nyunyu (#1376) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem van rajta hőfokszabályzó, ami ki-be kapcsol, így ez meglehetősen erős kijelentés.

talán ha a külső/belső hőfokot, és a falszogetelést is beleszámolnánk, kijönne egy 40-60% közti idő-együttható, és ki lehetne jelenteni, kb 50Ft óránként, vagy kb 30Ft óránként, de a 86,5Ft sok lesz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1378) shtml válasza biker (#1377) üzenetére


shtml
őstag

Hát, a szobahőmérséklet és az esetleges hőfokszabályzó állásának stb. ismerete nélkül én nem mernék százalékot mondani, még kb. sem.

A villanyfűtés meg kib. drága, még úgy is, hogy 100% hatásfokkal megy, szemben egy parapet gázkonvektor max. 60%-os hatásfokával, hiszen 1kJ energia villanyból kb. háromszor annyiba kerül, mint gázból (a veszteségeket figyelmen kívül hagyva).

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#1379) biker válasza shtml (#1378) üzenetére


biker
nagyúr

szerinted a "talán ha" mit jelent a mondat elején? Kijelentést vagy találgatást? :F

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1380) shtml válasza biker (#1379) üzenetére


shtml
őstag

Szerintem azt jelenti, hogy az általad megadott érték talán igaz, talán nem. :) Csak hát így semmi értelme nem volt bármit is írnod, mert ugyanezen alapon 10% és 100% között bármit írhattál volna.

Természetesen kötözködj velem, ha neked ez jólesik, én örülni fogok, ha neked is jó. De teljesen légből kapott számokat még találgatás formájában sem érdemes írni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#1381) biker válasza shtml (#1380) üzenetére


biker
nagyúr

Mivel nem tudok pontos értéket mondani rá, nem tudtam, ellenben valamit írni akartam, mielőtt sikítva kihúzza, hogy rámegy a gatyája.

Lehet, nem volt jó ötlet, rá kellett volna hagyni :F

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1382) mh197 válasza shtml (#1359) üzenetére


mh197
senior tag

Szia!

Szerinted javítható a probléma, vagy nem érdemes vele foglalkozni, és kuka a hűtő? :F

(#1383) Ariadne válasza biker (#1381) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszi mindannyiótoknak, azért ezek szerint annyira mégsem kerül sokba így.
Egyrészt félgőzön megy, tehát a teljes erősségi skála felén, másrészt sokszor kikapcsol valóban, ha elérte az adott hőmérsékletet. Csak éjjelre használva azért nagyságrendekkel nem lesz drágább a gáznál. Ahhoz képest gondolom, hogy havi 8-10.000 gázszámla mostanság akkor is megvolt a régi albiban, amikor csak fürdéshez, mosogatáshoz való melegvíz miatt ment ott a cirkó. :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1384) shtml válasza mh197 (#1382) üzenetére


shtml
őstag

Ezt sajnos nem tudom megmondani. :( Esetleg érdemes lehet határozottan végigkocogtatni a csöveket, amelyekben a gáz/folyadék kering, kis szerencsével leválik és apróbb részecskékre szakad az, ami a dugulást okozta - már ha valóban dugulás van.

Egy szerelő valószínűleg leeresztené a gázt, tisztára kifújná a csöveket és újra feltöltené gázzal az egészet. Az a gyanúm, hogy ez nem olcsó mulatság.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#1385) tildy válasza csibor (#1344) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom , sokan szeretik a porzsáknélkülit, én mégis a legjobb döntésemnek azt tartottam, hogy anyuéktól electrolux ultrasilencert kértem. A kép nem véletlen.
Exem , aki menekült otthonról ha porszívózni akartam (illetve kikötötte, hogy csak akkor porszívózhatok, ha nincs otthon) lazán játszott füles nélkül úgy, hogy mellette 1 méterre én porszívóztam, és abszolút nem zavarta. Ráadásul legkisebb fokozaton is emelgeti rendesen a szőnyeget.

Jó oké én mákos vagyok "olcsón" jutottam hozzá ( anyuék szerelik össze), és papírporzsákot is olcsóbban vehet dolgozóként.
H a jól tudom tbs-éknek van még ilyen a ph-n, ők is elégedettek vele.
Egy dolgot kell mesgszokni, indításkor először úgy tűnhet mintha nem induna, pedig de, csak szép lassan (5 mp)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1386) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Sziasztok,

Szétnéztem ma jópár helyen, főleg hipermarketekben ott voltak a legolcsobbak a gépek de mindenhol szinte csak olyan márkák voltak amelyeket nem ajánlottatok (Candy, Haier, Whirlpool..) A többi gép meg jóval drágább volt.
Végül betértem a közeli Euronics-ba és talaltam egy gépet ami igaz drágább ezektől (69k) de 5év garanciat adnak rá.

Tipus: Electrolux EWF-10149 W

Mit gondoltok erről a géről vagy esetleg egy tuti tipp ezért az árért /nállam ez a plafon most sajnos :( /.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1387) Ariadne válasza ReFleXx (#1386) üzenetére


Ariadne
őstag

Az ott felsorolt paraméterei megegyeznek a 20k-val drágább felültöltős AEG-emmel (a gyár ugye ugyanaz). Az 5 év garancia meg :Y nagyon-nagyon jó...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1388) biker válasza tildy (#1385) üzenetére


biker
nagyúr

Kíváncsi lennék a hivatalos zajszintjére, mert azért két külön dolog

- a motor halkítható, ha a 10ezer feletti fordulatot lecsökkented, ezzel azonban csökken a szívőerő, vagy több fokozatú turbina kell

- ha kicsi a légáramlás, kicsi a szívóerő, ha nagy a légáramlás, akkor a szélzaj megnő, amivel SEMMIT nem lehet tenni.

akkor ez most hogy is van? mekkora a szívóereje, a felvett teljesítmény és a zajszint?

illetve ugye minél jobban hangszigetelik, annál jobban fog melegedni :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1389) nyunyu válasza biker (#1377) üzenetére


nyunyu
félisten

talán ha a külső/belső hőfokot, és a falszogetelést is beleszámolnánk, kijönne egy 40-60% közti idő-együttható, és ki lehetne jelenteni, kb 50Ft óránként, vagy kb 30Ft óránként, de a 86,5Ft sok lesz

Tokmindegy, akkor is draga.

Ha azt veszem, hogy az orszagos viszonylatban eleg draga Fotav kert eddig valami 3600Ft-t GJ-nkent (most fogjak emelni.), villanybol ugyanez a homennyiseg 12000 Ft-be kerul.
(1kWh=3.6MJ, 43.25/3.6*1000=12013)

Gazarat sajnos nem vagom, mert nalunk Fotav van. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1390) biker válasza nyunyu (#1389) üzenetére


biker
nagyúr

3100Ft / Gj a tigáznál.

Villannyal hőtermelésre alapozva drága a fűtés.
IR alapon olcsó, lásd hideg polikristályos IR lapsugárzók.
Felületi hőfok alik 45fok, ellnenben IR sugárzása hatalmas.
Ebből egy 50nm lakás fűtése 1,5-2kW max. csak kiépíteni drága.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1391) shtml válasza biker (#1390) üzenetére


shtml
őstag

A 3,100Ft/GJ-nál vedd figyelembe az elégetés veszteségét is. Kondenzációs hővisszanyeréssel megközelíted a 95%-ot, de átlagos konvektorral 60% körül vagy. Persze még így is olcsóbb a gáz.

Tudnál linket adni a polikristályos IR lapsugárzókhoz? Műszaki adatokkal.

Nekem azért gyanús, mert 45 foknál nem is olyan sok a kisugárzott hőmennyiség. Egy négyzetméter abszolút fekete test 45 Celsius fokon kb. 580 wattot sugároz ki, de 20 Celsius fokos falak esetén 418 wattot el is nyel, tehát a nettó hősugárzás kb. 162 watt. Szerintem jóval több a konvekcióval leadott hőmennyiség.

kisugárzott hő wattban: 5.670×10^−8 * 1m2 * 313^4
elnyelt hő wattban: 5.670×10^−8 * 1m2 * 293^4

Azért k érlek, számolj utána, hátha elrontottam valamit.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#1392) tildy válasza biker (#1388) üzenetére


tildy
nagyúr

Tessék :
kb 6 decibellel halkabb a többi porszívónál. Ennek oka:
-A halk légfúvó-rendszer
-a nagy teljesítményű motor hatékony szigeteléssel
-az aerodinamikailag megtervezett légcsatorna
Amúgy , 1800 W teljesítmény, 330 W szívóteljesítmény, 71 dB
Tudom vannak más porszívók jóval nagyobb szívóteljesítménnyel(400-500W, jóval hangosabban 76-85 dB környékén ), de ez is bőven elég, mint mondtam, már a legalacsonybab fordulaton is emelgeti a szőnyeget.

Itt meghallgathatod
Ja és nem melegszik.
De figy, a legjobb ha megnézed és kipróbálod. ;) ;) Engem meggyőzött, sőt nemcsak engem, hanem aki látta, ahogy használom .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1393) biker válasza shtml (#1391) üzenetére


biker
nagyúr

én rontottam el, 85-100 fok közt vannak.
infrapanelek.hu például.
"állítólag" 95-97% a hatásfok, ezt beszorozva a reklámtényezővel, legyen kb 80%
és ugye itt nem a levegőt melegítjük, ami irtó drága, hanem a tárgyakat, meg magunkat, ami jó.
mert ugye a legdrágább a rossz tulajdonságú levegőt melegíteni, ami rossz hatásfokkal melegít fel utána engem.

a gáznál valóban zavaró a bemenő ár olcsósága, mert a hatásfokot nem számolják bele.
de ez van

ehhez még hozzáváve, hogy bármilyen jó a kazán, ha felrakom az óccsó radiátort kis hőleadással, meg a nem szigetelt melegvízcsöveket, ugyebár.

és akkor a teljes rendszer hővesztesége máris az egekben van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1394) biker válasza tildy (#1392) üzenetére


biker
nagyúr

végülis 6db-enként kétszeres a hangerő :)
nem rossz, de hálistannek amióta az egész lakás parketta, nincs porszívó itthon, csak partfis.
a két rongyszőnyeget meg mossuk :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1395) Mawyx válasza biker (#1394) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én a zajon kívül azt utálom a porszívózásban, hogy sufnis az egész lakás. Nincsenek szabadon álló falfelületek, fal-padló találkozások, hanem egy hátizsák itt, másik amott, szgép, kábelek, cd-k, virágok, stb, minden az asztal alatt, fal mellett van, így mindig azzal kell kezdeni, hogy ezeket felpakolja az ember pl az ágyra majd vissza, rengeteg idő és macera. A hangja, az meg kb, mint egy jumbo jet :Y De pl én nem tudok 40-et adni egy porszívóért, hogy halk legyen :( .

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1396) tildy válasza Mawyx (#1395) üzenetére


tildy
nagyúr

Én sem adtam annyit. Hagyományos , átlagos porszívó árban kaptam.

Én amúgy utálom a partvist, még a linóleumot és a követ is inkább porszívózom, mint sepregetem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1397) Integra


Integra
titán

0.86kwh egy napi áramfogyasztásra 25 fok mellett jó?
ezek a gyártó által megadott hűtő paraméterei
167+60 literes samu inox hűtő

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1398) tildy válasza Integra (#1397) üzenetére


tildy
nagyúr

szorozd be 365el. 313.9 kwh/év.szerintem nem rossz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1399) csibor válasza tildy (#1385) üzenetére


csibor
őstag

Nekem az elődje volt Oxigen,már az is teljesen halk volt,viszont megszoktam a porzsák nélküliséget.

(#1400) Integra válasza tildy (#1398) üzenetére


Integra
titán

igen, már megtettem, napi 40ft az áram, havi 1200ft
csak nem tudom mihez hasonlítani, hogy ez jónak minősül e vagy sem, azt hittem hogy valaki majd pikk-pakk rávágja a saját zsírúj hűtője fogyasztását és akkor be tudom lőni, hogy ez jó e vagy sem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.