Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29801) bajnokpityu válasza cekkk (#29800) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen.ha jól értem,akkor nagyfrekis cat7ből van.csatikkal,anyagár kb 6-7e Ft.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29802) Gál István válasza Thuglife (#29797) üzenetére


Gál István
senior tag

Platinumot (PL100) is láttam mélyen ár alatt, de annyira nincs mélyen hogy én azt ki tudjam fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#29803) Dorian válasza bajnokpityu (#29795) üzenetére


Dorian
félisten

Tudatosan kell határt szabni, máshogy nem megy. Én a hangcsillapító panelek után még egy hálózati szűrőt meg egy külső DAc-ot szeretnék, aztán abbahagyom, mert az utóbbi időben elszaladt velem a ló, a különböző fejlesztések, ha a paneleket is belevesszük, 200-nál járnak. a szűrő meg a DAc meg lesz még kb 70.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29804) bajnokpityu válasza Gál István (#29802) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de gondolom németeknél,nemde?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29805) Gál István válasza bajnokpityu (#29804) üzenetére


Gál István
senior tag

nem :N

(#29806) cekkk válasza bajnokpityu (#29801) üzenetére


cekkk
veterán

És még mondják, hogy nem nagy haszonnal áruljak a kiegészítőket :(((
De ha jó akkor megéri :DDD Bár végig olvastam az avx-en a Cat hangfalkábeles topicot, és magamban elvetettem a CAT7 kábel használatát. :)

(#29807) adamssss válasza Vidala (#29798) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.

Egy ilyen lejátszó hogy működik? Nekem az a lényeg hogy egy usb-s vinyóról lejátssza az összes létező formátumot. Ha ezt tudja akkor meggyőztél.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#29808) bajnokpityu válasza cekkk (#29806) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem mondom,h ez a tuti,de áráért nem volt jobb ötletem.
gondolom elkészités modja sem mindegy.
bártfaynál egy fostex 1 utas volt rákötve,hihetetlen hangja volt.tehát nem rajta múlik a lánc.otthon meg több és szebb mélyet,magasat,teret akartam,megkaptam,tehát én is jól jártam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29809) Vidala válasza adamssss (#29807) üzenetére


Vidala
senior tag

Meglehetősen "egyszerűen" működnek, ahhoz képest mennyit tudnak.

Mondjuk az Oppo-hoz nehezebb itthon hozzájutni, mert igazi hivatalos forgalmazója nemigazán van (még), ezért lehet az a kevésbé érdekes. Ezen van USB, ill. eSata csati amire rádughatsz egy külső vinyót. Gyakorlatilag minden létező jelenlegi formátumot lejátszik.
A Dune HD Max pl. ehhez képest még un. hotswap rack-el is rendelkezik, amiben tetszőleges külső vinyó tehető. Ezen kívül annyi mindent tud még, hogy nem is sorolom, de nem véletlenül mondtam, hogy nem vacakolnék HTPC-vel. ITT végig tudod olvasni, ráadásul magyarul.

Szerk:
Nem azért ajánlgatjuk ezeket, mert jutalékot kapunk, mert nem. Hanem most is legalább már 10 perce csorgatom a nyálam a linkelt oldal felett. Úgyhogy csak óvatosan nyisd meg, mert lehet hogy rácsöpögött kissé.
:))

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#29810) cekkk válasza bajnokpityu (#29808) üzenetére


cekkk
veterán

Nem arra mondtam, hogy drága, csak azt jegyeztem meg, hogy sok minden néha többszörösébe kerül annak amibe az előállítási költsége van. De az a lényeg , hogy meg vagy elégedve vele. Csak rá számom magam egyszer, és fűzök valami kábelt CAT7ből próba képen. :DDD Az 100 forintos méterár nem fog földhöz verni :)

(#29811) bajnokpityu válasza cekkk (#29810) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagy frekis cat7 métere inkáb 5-700.ezekben onozott árnyékolás van asszem,meg a keresztmetszet is nagyobb.

egyébként nem értem a meglepődés lényegét.mintha a tuningolt hangfalakban(szerintem Dorané is)is Cat valahány van.

de ha hülyeséget beszélek,légyszi javitsatok ki.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29812) Dorian válasza bajnokpityu (#29811) üzenetére


Dorian
félisten

Fogalmam sincs...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29813) cekkk válasza bajnokpityu (#29811) üzenetére


cekkk
veterán

Küldött róla képet, nekem nem annak tűnk, ha csak nem lebontották még a szálakról is a borítást, és ráhúztak egy citromsárgát.
1200Mhz-s kábelre gondolsz? Mert az is már 300ft/méter áron kapható.

(#29814) bajnokpityu válasza cekkk (#29813) üzenetére


bajnokpityu
félisten

oké,de nem 1 db kábelt használnak.
muti már a képet :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29815) cekkk válasza bajnokpityu (#29814) üzenetére


cekkk
veterán

küldj át egy mail címet privibe és át küldöm a képet, csak most megyek el, majd 4 után leszek.

[ Szerkesztve ]

(#29816) adamssss válasza Vidala (#29809) üzenetére


adamssss
veterán

Meggyőztél. Ez lesz htpc helyett. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#29817) Warter válasza adamssss (#29816) üzenetére


Warter
őstag

Ezt is megnézném a helyedben. itt

(#29818) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

Tanácsot ill. tippet szeretnék kérni. A beltérire kötöttem 2 db 4 Ohm, 3W-os hangszórót RCA interfészen keresztül.
A baj az, hogy ha maximumra állítom a hangot a beltérin, akkor is nagyon halkan szólnak a hangszórók. A TV amire a beltéri van kötve semmilyen kimenettel nem rendelkezik, szóval ez a lehetőség nem játszik.

A kérdésem az lenne, hogy milyen erősítőt ajánlotok ehhez ami még viszonylag baráti áron kapható?

A válaszokat előre is köszi!

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#29819) Dorian válasza joecontra (#29818) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, az nem erősített jel. nem torzított irtózatosan? 3W-os? Milyen hangfalak azok? Mennyi pénzt szánsz erősítőre? A hsz-ból egyelőre azt veszem le, hogy neked inkább valami aktív, "multimédiás" hangfal kell.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29820) joecontra válasza Dorian (#29819) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Nem torzítanak semmit. Ezek régi hangszórók, bakelitlemez-játszóhoz voltak.

Mennyit szánok rá? Mondjuk 10-20k körül.

Üdv,
J

(#29821) Dorian válasza joecontra (#29820) üzenetére


Dorian
félisten

10-20-ért biztos, hogy nem kapsz erősítőt. Akkor marad valamilyen aktív hangfalpár.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29822) #09634560 válasza joecontra (#29818) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem is fog szólni mert a beltéri kimenetek csak un előerősitett kimenetek tehát vonalszintűek.Neked megfelelne olyan rádiómagnó is aminek van vonali bemenete és hangszórókimenete.,mint pl a régi Videoton táskarádiók voltak.Vagy kisebb erősitők mint pl ez vagy esetleg ez.

(#29823) joecontra válasza #09634560 (#29822) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R

Üdv,
J

(#29824) redhunter


redhunter
senior tag

Hali érdeklődnék hogy Pioneer vsx 1015-ről v.kinek van tapasztalata , itt az apróban árulnak egyet 2 évesen 65000ft-ért ez jó ár ?

PSN - RedFoxHun

(#29825) python1


python1
veterán

Szevasztok Testvéreim!
Megérkezett a nagy vas(pioneer vsx ax5i). :))
Próba pár napon belül, mert lakás festés és felújítás folyik éppen.

(#29826) Gál István


Gál István
senior tag

Hagy' fényezzem egy hozzászólás erejéig Csabát aki idő előtt elutalta a vételárat és minden a megbeszéltek szerint zajlott a vétel során. Bátran ajánlom üzletelés esetén! :R

[ Szerkesztve ]

(#29827) kingljames6


kingljames6
csendes tag

Sziasztok

Adott egy Onkyo 508 + Jamo s606 hcs3 5.0 szett.
Tudna vki segíteni hogy ha bikábelezném milyen minőségi javulást érnék el?
Ugye ez elvileg akkor különhajtja a magast és mélyet?
Van értelme mivel nincs sub om??
Milyen kábel ajánlanátok hozzá? Jelenleg Kacsa experline lapos 2,5 essel van bekötve a front.
Ezt találtam: http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=7613
köszi

D

(#29828) #09634560 válasza redhunter (#29824) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem 60ra alkudd le,5-6 éves modell. Régi jó nagyvas.,közép-felsőközépkategória.

(#29829) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Cambridge audio azur 540R
milyen hangja van egy ilyennek?
a nyüves fél szemem mindig észreveszi ezeket....

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29830) #09634560 válasza kingljames6 (#29827) üzenetére


#09634560
törölt tag

Serintem ezen a szinten nincs akkora különbség,mintha dupla értékű kábeltt vennél. Maradj a hagyományosnál.

(#29831) redhunter válasza #09634560 (#29828) üzenetére


redhunter
senior tag

Köszi , a gyors választ megpróbálom.

PSN - RedFoxHun

(#29832) bajnokpityu válasza kingljames6 (#29827) üzenetére


bajnokpityu
félisten

BBélát kérdezd a bikábelről.
ha jelent valamit,én úgy olvastam,hogy akik valóban értenek is a hanghoz,nem csak szeretik,általában sima kábelt használnak,és a gyári átkötőket is kicserélik hangfalkábelre.
igazság szerint nem tudom miértjét,maximum tippelem,hogy futásidőt nem korrigálják a kábelekkel általában,és ezért semmivel nem lesz jobb a végeredmény.

az a flatkábel nem olyan rossz,geniusokhoz használtam őket.

ja halkan merem mondani,hogy a rubim előző tulaja a második pár álló rubi párját is elvitte a streamhoz,és árulják 100ért a párat.(ugyanis anno a tulajnak annyira megtetszett,hogy vett egy 5.0s szettet is és egy 2.0s szettet is a másik szobába.)

enyém sokkal sérültebb,egyébként,mint az ami ki van állitva.kicsit fájt a szivem,hogy ugyanannyiért most szebb állapotút lehetne venni...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29833) cekkk válasza bajnokpityu (#29832) üzenetére


cekkk
veterán

De mit csinált a volt tulaj a hangfalakkal hogy ilyen állapotban kerültek elő :F

(#29834) bajnokpityu válasza cekkk (#29833) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ma rákérdeztem,azt mondták,hogy a takaritónője művelte.
enyémnek konkrétan a majdnem a leglátszóbb helyen a jobb hátsó sarkán felül van leverve a sarka.
amik ki vannak állitva, azokon is vannak hibák,de nem ilyen durva.

a hátsóba meg csavart engedett alulról.centeren meg egy karc van összesen.szóval nem valami szép állapotú,pláne mikor észrevettem,h benyomta valami marha a szalagsugárzó rácsát..

de legalább a hangja jó.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29835) BBéci válasza bajnokpityu (#29832) üzenetére


BBéci
titán

Nálam bikábelezettek a frontok, de csak azért, mert lusta voltam visszakötni szimplába. Kettéosztottam a Kimber 8TC szálait, úgy lett belőle bi. Semmivel nem szól jobban, mint eredeti felállásban.
Valamelyik nap megint teszek egy próbát, hátha hallok különbséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29836) bajnokpityu válasza BBéci (#29835) üzenetére


bajnokpityu
félisten

namost,ha a Te hangfalaidon,erősitődön nem hallik,akkor a párban 40rugós hangfalara annyira kár,hogy nagyon.inkább valami rendes kábelt raknának bele.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29837) cekkk válasza bajnokpityu (#29834) üzenetére


cekkk
veterán

:O :O
Takarítani vagy borogatni járt ő oda? ;]
De egy hangfalba, hogy tudnak csavart engedni? :D Az is a takarító nő volt? ;]

(#29838) bajnokpityu válasza cekkk (#29837) üzenetére


bajnokpityu
félisten

úgy gondolta,h soha nem adja el.igy sokat bukott pénzileg.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29839) Poplacsek válasza kingljames6 (#29827) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Én amikor bikábeleztem annak idején az S606-okat, hatalmas javulást tapasztaltam. Igaz, egy olcsó OFC rézkábelről váltottam egy Oehlbach XXL szériás biwire kábelre, aminek az új ára 1000 EUR :D (Monnyuk természetesen használtan szereztem, töredék áron.) De komolyan mondom onnantól a center nagyon elütött a frontoktól és inkább mindent sztereoban nyomtam.. Viszont ez egy elég spéci kábel, két oldalas leírásom van róla :-) Általánosságban szerintem a nevesebb kábelgyártók direkt bikábelezésre fejlesztett kábelei a legtöbb esetben hoznak javulást, de ezt nem tapasztalatokra alapozva mondom, tapasztalatom csak az Oehlbach XXL Series 6-al van. Nem is fogom lecserélni mostanában :N

[ Szerkesztve ]

(#29840) BBéci válasza Poplacsek (#29839) üzenetére


BBéci
titán

A Carbonnal milyen készülékeket kötöttél össze?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29841) Poplacsek válasza BBéci (#29840) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Dune - Primare - TV

(#29842) tomi2611


tomi2611
csendes tag

Erről a sub kábelről mi a véleményetek?

kábel

(#29843) Dorian válasza tomi2611 (#29842) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem ilyen van, ezt ajánlották a Kácsában.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29844) kingljames6 válasza #09634560 (#29830) üzenetére


kingljames6
csendes tag

Aha köszi.
Melyiket szted?

QED silver anniversary xt 2000 ft/m
Neotech KS-11275 1560 ft/m
Audioquest x2 1200 ft /m

D

(#29845) Gál István válasza kingljames6 (#29844) üzenetére


Gál István
senior tag

Nekem a QED van, a többit nem hallottam de úgy érzem megérte váltanom az 550ft/m-es Kácsáról.

(#29846) python1


python1
veterán

Helló Mindenkinek!
Én is fényezném kicsit Gál István fórumtársat, ilyen rugalmas és becsületes eladóval öröm az üzletelés! :R
Igaz nem ide tartozik,de mivel fórumtárs és még szerintem egy páran vásárolni fogunk nála, mindenképpen említésre érdemes és bátran ajánlom mindenkinek. :K

(#29847) python1


python1
veterán

Nem bírtam ki és bekötöttem egy próba elejéig a pioneer vsx ax5i erősítőt,h/k HD7325 cd játékossal a hangfalaim házilag készített hangfalak OEHLBACH kábelekkel össze kötve.
Igen itt már érezhető a minőségi zenehallgatás,a színpad nyitottabb, lehullott a függöny az előadó előtt,közép-magas hangok is a helyükre kerültek,dinamika rendben amennyi éppen kell.
De viszont itt az összekötő kábelnél már gubanc van,igényli a minőségi kábeleket,Neotech KHS 112C vel próbáltam először hát valami gyötrelem volt vele zenét hallgatni,magasakat mintha vágta volna,fakó előadás mód,dinamikátlan előadásba csomagolva.Aztán előkerestem az aiv Blue Snake kábelemet,itt aztán minden a helyére került.
Ez az erősítő tényleg zenében is nagyon ott van,marad is sztereóban szerintem,csak valami jobb cd játékost keresek hozzá.

(#29848) nebulo5 válasza python1 (#29847) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hello Python1!
Küldtem egy PÜ-t!

Üdv: nebulo

(#29849) incipio


incipio
csendes tag

Olvasva a hsz-eket rájöttem, eddig mennyire nem voltam képben a hifi-ben. Én, mint laikus eddig azt hittem, hogy a hang minősége csak a hangfaltól függ. :B
Mostmár tudom, nagyon fontos az erősítő, illetve amire végképp nem gondoltam, a KÁBEL.
Valóban ennyire fontos a kábel?
Hiába van vkinek egy csúcs erősítője és hangfala, ha csak gyengébb minőségű kábele?

Nem kell velem egyetértened, elég ha csak helyeselsz...

(#29850) nebulo5 válasza incipio (#29849) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ez a kábel "mizéria" igencsak körmönfont dolog. Ha megfelelő minőségű a hangforrás (főként az audió forrása), és az erősítő sem éppen csak belépő szintű (nem tesz a hanghoz színt) és a "hangfalak" is kellő hozzáértéssel vannak megválasztva az erősítőhöz (ellenállás, érzékenység, illetve a hangsugárzókhoz elegendő az erősítő csillapítási faktora), akkor egy silányabb minőségű kábel rengeteg apró részletet képes "elrejteni". Nem képes mindent, a zene teljességét összetevő hangot közölni a hangsugárzókkal.
Persze, ha a fenti kritériumok egyike (vagy akár több komponense is) gyenge vagy rossz, akkor jól jöhet a silány kábel (ilyenkor erénnyé váló) részletet elrejtő hibája.

Üdv: nebulo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.