Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) Firstaye


Firstaye
tag

Szia!

Segített volna kicsit, ha méretet is írsz. Ahogy nézem 175-től 195-ig voltak a méretek, amiket pedig néztél inkább 205, vagy fölé vannak inkább tervezve (sejteni vélem, hogy a 195/50R16 lesz a méret, mert ennél kisebben nem is gyártják ezeket a gumikat).
Maxisnak nincsenek rossz eredményei a teszteken [link], de a Nexen jobb felhasználói véleményekkel rendelkezik [link].
Az ottani árakat nem ismerem, méretet nem tudva inkább nem keresgettem, de az igényeket látva az Uniroyal ugrott be. Tipikusan esőre tervezett gumik, és általában az áruk sincs elszállva - nem véletlen népszerűek ott.

[ Szerkesztve ]

(#41452) Qru válasza DeadMeat (#41450) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha eső gumi kell akkor Uniroyal RainExpert 3 vagy Firestone RoadHawk.

#nincsbennetarcsi

(#41453) hacki87 válasza focvis (#41304) üzenetére


hacki87
senior tag

Tegnap megjött a Barum polaris 5 (2220;3020dot) ma 3-4 között felkerül és kiderül, hogy rázza e a kormányt vagy sem és akkor az is hogy a szerelönek volt igaza vagy sem.

(#41454) ngaba válasza hacki87 (#41453) üzenetére


ngaba
aktív tag

Simán lehet a gumi, nekem is rázott már a régi...

(#41455) kenguru99 válasza vzozo (#41441) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Érdekes módon a jobb oldali gumikon valóban 2-3mm a mélység, miközben a baloldalon inkább 4mm (elöl-hátul dettó.)"
Ez teljesen normális, a jobb oldal mindig erősebben kopik, főleg, ha sokat mész városban.

(#41456) bandus válasza kenguru99 (#41455) üzenetére


bandus
veterán

miért? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41457) rothfb válasza bandus (#41456) üzenetére


rothfb
veterán

Mert az út jobb oldala mindig rosszabb állapotban van, ha megfigyeled. Bár szerintem ebből nem következik automatikusan a relevánsan nagyobb jobboldali gumikopás. A futómű alkatrészeinek kopása, romlása már más kérdés.

(#41458) Qru válasza bandus (#41456) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jobban terhel a jobb oldalra, eleve kifelé lejt az út is de ez alig mérhető difit kell(ene) hogy okozzon csak. Ha viszont elmászott a futómű geometria akkor könnyen lehet, hogy az egyik oldal jobban kopik. Pl ha a kerékösszetartás nem gyári értéken van akkor kisebb felületen érintkezik a gumi az úttal így picit félrekophat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41459) rothfb válasza Qru (#41458) üzenetére


rothfb
veterán

A jobb oldalon ül a vezető? Angliában biztosan...:D

(#41460) Qru válasza rothfb (#41459) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg Japánban is. :))

#nincsbennetarcsi

(#41461) rothfb válasza Qru (#41460) üzenetére


rothfb
veterán

Meg Ausztáliában is pl.:P

(#41462) bozont


bozont
veterán

Üdv
185/70 R14 méretben milyen téligumit lenne érdemes venni? A legfontosabb a tapadás aztán komfort. A kopás az kevésbe, valószínűleg előbb fog elöregedni mint elkopni (tudom tudom, 4 évszakos lenne az ideális, de egyelőre még nem bízom a dologban :) ).

(#41463) bozont válasza bozont (#41462) üzenetére


bozont
veterán

Kis olvasgatás után ezeket néztem ki:
KLEBER Krisalp HP3
BFGoodrich G-Force Winter 2
Barum Polaris 5
Nokian WR D3
Yokohama W.Drive V903

Dinamikusabb stílusban vezetek (amennyire az útviszonyok engedik persze :D ).

(#41464) Qru válasza bozont (#41463) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kléber Krisalp vagy a Barum jó választás lenne de várd be a friss teszteket inkább.

#nincsbennetarcsi

(#41465) bozont válasza Qru (#41464) üzenetére


bozont
veterán

Mikor várhatóak kb?

(#41466) Firstaye


Firstaye
tag

Október első harmadától november közepéig van a szezonjuk.
De szinte biztos, hogy a méretedben nem lesz teszt, sőt, az sem garantált, hogy egy közeliben lesz.

(#41467) kenguru99 válasza bandus (#41456) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ha jobbra kanyarodsz, azok jellemzően lassúak, nem terhelik meg a gumit. A balos kanyarok nagy ívűek, gyorsabbak. Különösen a körforgalmak, azok csak a jobb oldalt veszik igénybe erősen. Plusz a már mások által említett dolog, hogy az utak jobb széle rossz.

(#41468) Qru válasza bozont (#41465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb egy hónap, szóval ha nem sürgős érdemes várni szerintem. Ha nem is pont a saját méretedben lesz teszt egy friss méret közeli teszt azért mérvadóbb mint egy 2-3 éves méretpontos teszt.

#nincsbennetarcsi

(#41469) raziel01 válasza Qru (#41468) üzenetére


raziel01
veterán

Sokszor még a rá következő évben is másabb a keverék.
Úgyhogy én csak is friss teszt alapján vennék gumit.

(#41470) Qru válasza raziel01 (#41469) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen évről évre változik/változhat a keverék. Én pl ezért nem teszek fel csak éven belüli gyártású gumit a kocsira.

#nincsbennetarcsi

(#41471) 2ozzmexy válasza Qru (#41470) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Sőt, ahogyan ismerem az autóipar ezen szegletét még arra is képesek hogy győznek egy teszten majd amint azt publikálják megváltoztatják gazdasági okokból a keveréket...
Kicsit kezdenek ezek a tesztek marketing szagúak lenni...Vagy a teszten használt gumikat kell kicsavarni a kezükből, mert az biztosan azt tudja amit mértek. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41472) TFSi válasza 2ozzmexy (#41471) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, gyanús a dolog, de még mindig számít a szignifikancia. TOP5-ös gumi majd egész termékciklusa alatt hozza az elvárhatót. Lehetnek kivételek persze.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41473) Laybee


Laybee
őstag

[link] Autobild téligumi teszt 2020

(#41474) Kornel válasza 2ozzmexy (#41471) üzenetére


Kornel
veterán

Azt hiszem az Autobild pont az, aki figyel arra is, hogy több különböző helyről és gyártásból vesz 1 típust, és mindegyiket letesztelik, kizárva ezt. Persze következő évben ettől még változhat a keverék, még ha a minta marad is.

(#41475) forceberg válasza Laybee (#41473) üzenetére


forceberg
veterán

Jól látom, hogy 4S gumik nincsenek benne? Legalább néhány 4S nélkül ma már nem túl hiteles számomra egy gumiteszt. Vagy túl jó eredményeket értek el, így kivették őket?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#41476) Kornel válasza forceberg (#41475) üzenetére


Kornel
veterán

Nem is szoktak beletenni.
Ezek téli gumik.
Négyévszakos tesztben szokott lenni náluk referencia téli és nyári gumi.
Bár az idei évben alig volt négyévszakos teszt, amit személy szerint nagyon sajnálok, mert lassan választani kellene valamit, ha marad az autó.

(#41477) forceberg válasza Kornel (#41476) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, a referencia volt a 4S tesztekben, de ma már a téliek közé is kellene 4S, hogy tisztábban lássunk. Szerintem. Nálam a Nexen marad még 1 évet, minta még bőven, de valamelyik hétvégén átnézem a futófelületeket.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#41478) stickermajom válasza Laybee (#41473) üzenetére


stickermajom
addikt

Na akkor nincs mese, Muter Suzukijára megy a Kleber. Bár 100V az ő méretében nem lesz. :D

(#41479) windlord


windlord
őstag

Ma jöttek még a GY UG9+ -ok.
Megijedtem, hogy a végén még lecsúszott a listából.
Made in Slovenia. Dot 2520

Már csak valami frankó nyári fog kelleni.

(#41480) Tin


Tin
veterán

Sziasztok szakik!

Olyan kérdésem lenne, hogy az alufelniről az apró karcokat hogy lehet eltüntetni? Tisztításkor keletkező apró dörzsölési karcokról beszélek, amik csak a lakkréteget érintik, magát a felni anyagát nem.
De mivel téli felni, megelőzném, hogy idővel tönkremenjen. Valami olyan anyag kéne, amit mikroszálas kendővel bedörzsölök, és kitölti ezeket az apró karcokat, és megelőzi a további állapotromlást.

Esetleg konkrét típus is érdekes lehet, külföldi (EU) webshop játszik. Köszi előre is!

(#41481) Teat Soledo válasza Tin (#41480) üzenetére


Teat Soledo
újonc

Szia,
Nem vagyok szaki, de ha még nem csináltál ilyet én elvinném a helyedben felpolíroztatni a felniket. A védelem érdekében pedig keményviasszal ápolnám, azt házilag is meg lehet oldani. Bár a polírral is próbálkozhatsz házilag, de csak óvatosan.

(#41482) Tin válasza Teat Soledo (#41481) üzenetére


Tin
veterán

Köszi a választ. Várnék azért egy hozzáértő válaszára is.

(#41483) blakey válasza Tin (#41480) üzenetére


blakey
titán

Olyan kérdésem lenne, hogy az alufelniről az apró karcokat hogy lehet eltüntetni?
Nem lehet valami túl erős annak a felninek a fényezése ha karcos, illetve elég kemény tárgyak okozhatták. Tehát ha gyári fényezésű akkor komoly külső hatás érhette, egy kis polírozás lehet, hogy segít rajta, ha nagyon mélyek akkor lehet, hogy újra kéne fényezni.
Ha mikrokarcok akkor polírozás és esetleg waxolás, amennyiben házilag szeretnéd megoldani, más nem nagyon lesz, a felni sokkal több olyan dologgal találkozhat amivel a kasztni nem, ezáltal sokkal keményebb a fényezése, így az egyszerű mosás semmilyen karcolást nem kéne, hogy okozzon.

Tisztításkor keletkező apró dörzsölési karcokról beszélek - gyári fényezés esetében ilyen nem fordulhat elő. minden mosásnál mosóm a felniket is, van felnitisztító folyadékom, kefével soha nem mosóm, nedves törlőkendővel letörlőm a gumikezelés után keletkezett cseppeket, és semmilyen karc nincs a felniken.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41484) Tompie


Tompie
őstag

Kleber Krisalp HP2 vagy HP3 téli gumi (185/65 R14) ? 😊
Tudom már lerágott csont de a HP2-nek jobbak az energetikai mutatói, fogyasztás - fékút (C - C), viszont a 71dB-ével hangosabbak közé tartozik.
A HP3 E - C, 69dB.
Köszönöm

(#41485) Tin válasza blakey (#41483) üzenetére


Tin
veterán

Tehát akkor mit is használjak hozzá? Konkrét termék?

(#41486) Hachiko95 válasza Tompie (#41484) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Egyértelműen HP3, a HP2 nem volt jó. A matrica nem érdekes.

(#41487) Teat Soledo válasza Tin (#41482) üzenetére


Teat Soledo
újonc

Nem azt írtam hogy nem értek hozzá, csak azt hogy nem vagyok szakmabeli. Nagy különbség!
Amúgy polírpasztából K2, waxból a Sonaxot ajlánlom, nekem ezek váltak be.

(#41488) Tin válasza Teat Soledo (#41487) üzenetére


Tin
veterán

:R

(#41489) Tompie válasza Hachiko95 (#41486) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm 🙂
Én is jobban hajlok ám afelé :)

[ Szerkesztve ]

(#41490) hacki87 válasza hacki87 (#41453) üzenetére


hacki87
senior tag

Felkerült a Barum polaris 5 gyári 16" felnire ami elvileg hibátlan a gumis szerint, de azzal is rázza a kormányt 90 felett, holnap irány a szerelő xd. Akár a nexen is lehet akkor hibátlan.

(#41491) rothfb válasza hacki87 (#41490) üzenetére


rothfb
veterán

Ebből az következik, hogy nem a gumik a hibásak. Se a Barum, se a Nexen. Ott valami futómű probléma lesz. Másik felnivel próbáltad már? Úgy értem, nem a mostani felnivel, hanem egy másikkal, akár acélfelnivel.

(#41492) hacki87 válasza rothfb (#41491) üzenetére


hacki87
senior tag

A nexen 17" van a Barum 16"on. Szóval két külön felni. Én a lengőkar cserét mondtam a szerelő eroskodott, hogy nem az. Holnap megyek vissza csak ez így fölösleges 80ezer volt. Na mindegy.

(#41493) rothfb válasza hacki87 (#41492) üzenetére


rothfb
veterán

Ja értem. Akkor egyre inkább futómű lesz az.
Ekkora csodák nincsenek...
És így a "Nexen ráz" legenda is megdőlt. Akinek ráz valami, gondoljon a futóműre első körben. Ha gumicsere előtt nem rázott, akkor esetleg a felni kiegyensúlyozatlanságára. Akkor meg a gumis a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#41494) focvis válasza rothfb (#41493) üzenetére


focvis
veterán

Nálam a Nexen 4S ugyanazon a felnin ráz, duplán centrírozva (17 rugóért); a nyári Michelin meg nem ráz. 🤗

(#41495) rothfb válasza focvis (#41494) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem több autón, több felnin, sokféle gumi volt már (sokszor nem a legdrágább gumik, nem a legdrágább, legújabb autókon) és a családban is több autón, több fajta gumi, több felnin. De még soha nem rázott egyik sem. Mondjuk, hogy van ilyen is, mint a Te eseted. De azért ez nem általános.

(#41496) ngaba válasza rothfb (#41495) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nekem is rázott már gumi miatt. Az Michelin volt (6-7 éves). Pedig én is azt hittem, hogy futómű...

[ Szerkesztve ]

(#41497) rothfb válasza ngaba (#41496) üzenetére


rothfb
veterán

6-7 évig használtad és elkezdett rázni? Vagy használt gumi volt?

(#41498) ngaba válasza rothfb (#41497) üzenetére


ngaba
aktív tag

Autóval együtt jött, 6 évesen. Én is átnézettem a futóművet, kicentíroztattam a kereket, de csak a gumicsere segített, idén.

(#41499) Firstaye


Firstaye
tag

Laufenn négyévszakos volt már? Laufenn Gfit 4S LH71
Sem árukeresőn, sem a gyártói oldalon nem találtam róla semmit.

(#41500) Kornel


Kornel
veterán

Én már írtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.