Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) Anaren91 válasza Tompie (#41048) üzenetére


Anaren91
senior tag

Autó függő... Öcsém 5-ös golfján valamilyen Michelin gumi van, mintha egy traktorral mennék olyan hangja van, és eléggé behallani, nekem meg tesztek alapján egy elég hangos gumi van fent, Continental sportcontact 6, de semmit nem hallok be az e60 ba.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#41052) Tompie válasza Qru (#41050) üzenetére


Tompie
őstag

Értem, köszönöm.

(#41053) Tompie válasza Anaren91 (#41051) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm 🙂

(#41054) 2ozzmexy válasza Qru (#41047) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem zavar, csak állítólag a nyárival csinálták a WLTP/NEDC ciklust és ott városira 5,8L/100km jött ki nekik, nekem meg "csak" 8L/100km-t ír a fedélzeti... ;] Lehetséges hogy elnézték mit írt ki a gép? :D "Béla, mi volt az első számjegy? áh biztosan 5 valamennyi..." ;]

De hogy az ECO gumival többet egyen mint a téliszettel ami khm, messze nem az üzemanyagtakarékosságáról híres... de értem amit írsz, csak valahogyan a józan logika fordítva adná ki. :D

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41055) Qru válasza 2ozzmexy (#41054) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó hát a wltp/nedc mérés egy vicc kategória tényleg. Nálunk 5,1 a hivatalos adat vegyesre de 6,6 alatti fogyit még soha nem láttam a kocsitól (2.0 tdi). :D

#nincsbennetarcsi

(#41056) 2ozzmexy válasza Qru (#41055) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az E10, klíma, SS off nem adhat hozzá 2,2L-t 100-on...

A viszás része az hogy a téli E vagy F kategória a matrica szerint, a nyári meg B és mégis utóbbival fogyaszt többet, amikor az autók pont nyáron kellene hogy kevesebbet fogyasszanak, amikor nincsen hideg, stb... minden esetre érdekes, nem akarok OFF-olni, csak így megjegyeztem ha már szóba került...
Egy szóval: Gyerekek, ne hiddjetek el minden butaságot amit a neten olvastok/ a marketing osztály lenyom a torkotokon! :DD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41057) tboldi válasza 2ozzmexy (#41056) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akarod mondani, higgyetek. ;]

(#41058) Qru válasza 2ozzmexy (#41056) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek tények, ez egy EU-s szabályozás ami szabályozott keretek/feltételek közötti mérésen alapul nem egy marketing szöveg. A fogyit annyi minden más befolyásolja, hogy csak a gumira fogni nem lehet. Arról nem is beszélve hogy pl a megfelelő nyomás sokkal többet ront/javít a fogyin mint az, hogy B vagy E a gördülési ellenállása.

#nincsbennetarcsi

(#41059) K Norbi


K Norbi
addikt

Megjött a gumi.. Fasza kis Goodyear 4 season gen 2
Elvagyok tőle ájulva! Fasza lágy, mintázata is rendben. Télen nem lesz vele baj.
Látszik jó mintázata van, nem olyan mint CC ;]
Meg FR peremvédős, nem az a sima szar.
És nem XL a legfontosabb.

Elbasztam nekem is ilyen kellett volna a Golfra. :K

[ Szerkesztve ]

(#41060) tboldi válasza K Norbi (#41059) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ugyanolyan traktorguminak néz ki, mint amit kisza25 vett. ;]

(#41061) Qru válasza K Norbi (#41059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DOT? Gyártási hely?

Am tetszik, annyira nem is néz ki téliesnek. Golfra ne vegyél már új gumit, inkább cseréld le egy Arteonra. :D

#nincsbennetarcsi

(#41062) K Norbi válasza tboldi (#41060) üzenetére


K Norbi
addikt

Felnin remélem szebb lesz :DDD
Egyébként tényleg az :C

(#41061) Qru 4719 Pótoltam fentebbe Dot képet. :K
Made In Slovenia.
Ez jó? :DDD

Arteon?
2008 as Jetta esetleg belefér a költségvetésbe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41063) Qru válasza K Norbi (#41062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég friss, maradhat. :D Gyártás is oké, az kultur állam.

Jetta TDI oké. 140 ló de ha feltekered a füstcsavart lazán tud 180-190-et is meg 400 Nm-t. Az már talán elég ahhoz, hogy kiállj az udvarról. ;] :DDD
Jah és van VW homológ GoodYear Vector 4S gumi is hozzá neked.

#nincsbennetarcsi

(#41064) K Norbi válasza Qru (#41061) üzenetére


K Norbi
addikt

annyira nem is néz ki téliesnek
Nekem egy kicsit GoodYear UltraGrip 7+ hasonlít. [link]

(#41063) Qru Dieselnek lejárt. :)
Autókereskedésnél haldoklik az eladás.
30 benzines, 2 diesel az arány.

Ford, Opel, Vw nézegettem, benzines autók max 1 hónap elkelt..
A diesel? Vannak olyanok amik február óta fent vannak. :DDD

Erre is kell ám gondolni... Jövőre veszek egy dieselt.
5 év múlva kinek fog kelleni, ha most alig megy.

Költségmentes 1.6 benya 102 lovas sima szívó lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#41065) Qru válasza K Norbi (#41064) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, mintha tesók lennének. :D A Gen3-ra lennék kíváncsi ebből a GY-ből. Remélem lesz majd teszt vele meg a CC2-vel is. :K

Ne azt még a Volánbusz is lenyomja. Akkor már inkább egy nem kombi Astra 1.4T.

#nincsbennetarcsi

(#41066) alphaville


alphaville
aktív tag

Sziasztok!
Firestone WinterHawk 4 téligumit vásárolnék.
(215/50 r18) Véleményetek érdekelne, mennyire ajánlható e típus?
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#41067) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok. Kiegyensúlyozott, kopástűrő négy évszakos gumit keresek. 225/45 R17-es méretben.
Első jelöltem a Nexen Nblue 4S. Mi legyen a második? A Hankook Kinergy 4S-re gondoltam még. Ár szempontból nem szeretnék elszállni.

(#41068) tboldi válasza rothfb (#41067) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Continental AllSeasonContact eléggé kiegyensúlyozott, de árban nem tudom, hogy viszonyul az általad említettekhez ebben a méretben.

(#41069) Kornel válasza rothfb (#41067) üzenetére


Kornel
veterán

Kleber Quadraxer2
Nálam 70.000 km-nel jár, 4mm profilmélységgel, 3 évesen.
215/55 R17

[ Szerkesztve ]

(#41070) focvis válasza rothfb (#41067) üzenetére


focvis
veterán

Télire 225/45R17 Nexen 4S van, azzal vettem a járművet. Most lehet benne kb. 19-20 ezer km; erősen meglátszik rajta. Enyhítő körülmény az autó 1950 kg önsúlya. (Nem csendes. Nem szereti a meleget. 1 napot volt hó Budapesten, azt sem szerette. Amúgy késő őszi, ill. száraz télies időben OK.)

[ Szerkesztve ]

(#41071) rothfb


rothfb
veterán

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

(#41072) rbalint88 válasza rothfb (#41071) üzenetére


rbalint88
addikt

még az apollo négyévszakosa is egész jó és az nem forgásirányos, hanem outside típusú. Kornel előző autóján is az volt, meg az én előző autómon is, meg talán dj79-nek is volt, elégedett volt vele mindenki.

(#41073) bandus válasza rbalint88 (#41072) üzenetére


bandus
veterán

+1, bár én nagyon suta sofőr vagyok, nem érzem a különbséget e között és az előző quatrac 5 között, de rosszat nem tudok róla mondani ezalatt a 2000 km alatt amióta a kocsin van.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41074) Kornel válasza rbalint88 (#41072) üzenetére


Kornel
veterán

Teljesen jó volt.
Szerintem egy szint a Kleberrel, de ez biztosan tovább bírja.

(#41075) Teat Soledo


Teat Soledo
újonc

Sziasztok! Apollo, Nexen, Maxxis négyévszakosaival szemezgetek, méretben 225/45 R17.
Melyik a legjobb ár/értékben?

Seat Toledo (1m2,2002) alá menne. Kb. 3 évig jártam Conti télikkel vele(ráadásul használt volt). Majd új Nexen nyári(17") és Bridgestone téli (15")-ra váltottam. A Nexen nagyon bejött, bár így a 3 szezonban már esőben nem olyan mint volt. A Bridgestone meg valamiért hóban jó volt, de latyakos esős időben nem jött be új állapotában sem. Nem vagyok egyébként egy sportos vezető max szeretek dinamikusan kigyorsítani, de 100-as tempó felett ritkán megyek, pályán is ritkán fordulok meg.
Amit még tudni kell, hogy télen jóval kevesebbet megyek városon kívül, illetve összességében is. A nyári gumiba kb. 2x annyi km megy.

[ Szerkesztve ]

(#41076) Saccco válasza Teat Soledo (#41075) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pályás művelettel voltál már a híradóban is?

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#41077) Saccco válasza Teat Soledo (#41075) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én Nexen-t vennék, illetve vettem/vettünk is. Két autón is az van. Elégedetten használjuk. Amire nem jó, az a nagy méretű nehéz autó. Lásd focvis kommentjeit.
Tesztek alapján jobb, mint a Maxxis. Legalábbis az adott évben jobb volt.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#41078) hacki87 válasza Saccco (#41077) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem egy croma kombin van ugyanez a méret. Kb 1500kg az autó. Nem rossz alap esetben ha nem vagy egy duvad.

Apollo is jó gumi nekünk az van egy beetle 3 éve eddig nem volt vele probléma. A 2 multiplan nem az igazi de szerintem ott azért nem mert magas a hasmagasság és emiatt a súlypontja is magasan van és azért azt majdnem sikerült elteni a lágymányosi rá menet a budai oldalon a kanyarba .

[ Szerkesztve ]

(#41079) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Milyen érdekes hogy az itt kérdezők 99% sosem rúgja el az autónak... ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41080) tboldi válasza 2ozzmexy (#41079) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én épp az imént. Ki kellett lőni a kétsávos lámpánál, majd átsorolni a másik sávba - ez volt az egyetlen esélyem, hogy megelőzzem a 30-cal szütyörgő Megane-t. ;]

(#41081) Saccco válasza tboldi (#41080) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kilőtted? ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#41082) 2ozzmexy válasza tboldi (#41080) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Csupán népi megfigyelésből származó magánvéleményt formáltam meg...
Valahogyan senki sem írja h "én szabálytalanul versenypályásan autózok a városban is", vagy amit én is szoktam h "városban 70 alatt szédülök"

@Saccco: jah, a Renault gyárat kellene a Holdra kilőni, hátha ott jobban menne nekik az autógyártás... ;] (na jó, csak vicceltem, nagyon szép kényelmes és takarékos autókat gyártanak... de nekem akkor sem kellene :P )

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41083) dj79 válasza rothfb (#41071) üzenetére


dj79
senior tag

Nos, én ugye már évek óta négyévszakos gumit használok az autókon.
15' méretben a quatrac5 szerintem nem éri meg a felárat az apolloval szemben, sőt. A nexenről (16') írtam itt, szerintem valahol 130-150 lóerő körül lehet az a határ, ahová már kevésnek bizonyulhat. A fabian jelenleg nokian weatherproof van, eddig az sem tűnik rossznak (bár ugye ez kis méret+varrógép motor), ott még nincs téli tapasztalat.

(#41084) tboldi válasza Saccco (#41081) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, én vagyok a mosonmagyaróvári Elon Musk és Tesla helyett Renault-kat lövök a zŰrbe. :D

2ozzmexy: Van pár klipem, amit megosztanék, de nincs kapacitásom rendszámokat takargatni. :P

[ Szerkesztve ]

(#41085) Kornel válasza 2ozzmexy (#41082) üzenetére


Kornel
veterán

Én pedig szoktam írni, hogy mikor és hol feszegetem az abroncsok határai ;)

(#41086) Qru válasza 2ozzmexy (#41082) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos nem elég erős az autóm ahhoz, hogy a gumi legyen a szűk keresztmetszet. :D

#nincsbennetarcsi

(#41087) tboldi válasza Qru (#41086) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam van szűk keresztmetszet a sárga EBC-k miatt. :D

szerk.: Mondat kijavítva, nem a fék kevés, hanem a gumi.

[ Szerkesztve ]

(#41088) Qru válasza tboldi (#41087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fék tudod kiknek való... ;] Am fékre költeni sohasem bűn. :R

#nincsbennetarcsi

(#41089) Kornel válasza Qru (#41086) üzenetére


Kornel
veterán

Nem kell ahhoz erős autó sem, elég pár kanyar, körforgalom, ne adj isten szerpentin ;)

[ Szerkesztve ]

(#41090) Qru válasza Kornel (#41089) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most a Mátrába menet kicsit odaléptem a száraz melegben felfelé, még most is jól tapad a CC, ha kicsit túl toltam finoman tolja az orrát a kocsi de ennyi. Nincs hirtelen tapadásvesztés szépen hallani hogy mikor kezd sok lenni neki a tempó.

#nincsbennetarcsi

(#41091) hacki87 válasza Kornel (#41089) üzenetére


hacki87
senior tag

[link] itt azért nem mentem gyorsan a kanyarból kifelé a buszmegállónál mentem kb 70 remélem sikerül megkendácsopni a xiaomi 70mai pro gps-et, hogy lássam mennyivel mentem amikor nyikorog. (150lo 320nm? Automata) nexen 4s.

(#41092) Kornel válasza hacki87 (#41091) üzenetére


Kornel
veterán

Ránézésre puhább keverék lehet, az enyém itt maximum 35 fok körül nyikorogna. Mondjuk nem kicsi a teljesítmény :)

(#41093) hacki87 válasza Kornel (#41092) üzenetére


hacki87
senior tag

Melegnek meleg volt szerintem, meg a szűkebb ív gyorsítással. Mint mondtam anno az M5 m51 iven 110 tempomattal ment nem volt para. De ettől függetlenül én elvagyok vele. A multin rosszabb az Apollo mert az képes keresztbe indulni vele ha jobban kened a kanyarokba a bogár alatt meg tök jó.

[ Szerkesztve ]

(#41094) rothfb válasza dj79 (#41083) üzenetére


rothfb
veterán

140 lovas autóra lesz. De ha sikerül Nexent venni, nem hiszem, hogy ez esetleg visszatartana. Nem minden a lóerő. Nem vagyok szakértő, de egy gumi teljesítménye sok minden máson is múlik. Meglátjuk, de ár-érték arányban messze ez a legjobb választás szerintem. Még a Continental abroncsa szimpatikus, viszont az már egy drágább árkategória.

(#41095) Teat Soledo válasza Saccco (#41076) üzenetére


Teat Soledo
újonc

Nyugi ott előveszem a magassági kormányt :U

(#41096) vmilan


vmilan
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2010-es Swift-et amin a gyári lemezfelnik vannak, de kaptam a kocsi mellé egy szett téligumit is. DOT szám alapján mindkét gumi 4 éves, tök jó egészségnek örvendenek, viszont "csak" R14-esek.
Szeretnék venni egy második szett felnit is és akkor lenne egy téli meg egy nyári szett. Télre gondoltam a mostani lemezfelnit a dísztárcsával, nyárra meg valami szebb alufelnit.
A dilemmám, hogy új gumikat nem akarok venni, mert ezek még sok-sok évig jók lesznek, úgyhogy muszáj lesz a 14"-os felnik közül választani. Ezekből viszont alig van ami 5" széles lenne, általában 5.5"-os mindegyik.
Ezzel az a baj, hogy a gumik 165/70-esek, ami pont a minimum mérete az 5.5"-nak, de semmiképp sem az ideális mérete.
Milyen gondom lehetne abból, hogy 5.5" széles felnire 165/70-es gumit rakatnék fel? Természetesen, ha bármi gond van ezzel, akkor elengedem és veszek most a következő 4-5 évre valamilyen 5x14"-es felnit, aztán legfeljebb eladom majd a felniket, vagy 4-5 év múlva akár már lehet, hogy az autót is, ki tudja addig még mi lesz. De pont ezért szeretnék most valami jó megoldást találni.

(#41097) Qru válasza vmilan (#41096) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vegyél rá gyári alufelnit és akkor nincs gond a szélességével.

#nincsbennetarcsi

(#41098) rothfb válasza rothfb (#41094) üzenetére


rothfb
veterán

Nexen Nblue 4S 4 db megrendelve. Hétfőn felszerelik és a futóművet is beállítják. Új guminál nem árthat.

Valaki esetleg meg tudja mondani, hogy mi különbség a Nexen NBlue 4S és az ugyanilyen, csak WH17 jelzéssel ellátott gumi között? Van olyan, hogy Nexen Nblue 4S WH17 és WH17 nélküli is. Mi a különbség köztük, mit jelent a WH17?

[ Szerkesztve ]

(#41099) Teat Soledo válasza Saccco (#41077) üzenetére


Teat Soledo
újonc

Szerintem én is Nexen 4s-t veszek. A nyárija bevált nagyon és a négyévszakosáról is szinte kivétel nélkül jókat olvasok.

(#41100) dj79 válasza rothfb (#41098) üzenetére


dj79
senior tag

Jól döntöttél, nekem bevált a tsi kombi golfon.
Szerintem a wh17 sok esetben csak lemarad a webshopokban, tudomásom szerint ugyanazt árulják mindenhol,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.