Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) Qru válasza rothfb (#41134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem bevált a CC, letaposott hóban gyenge (friss tapadós hóban ok), amúgy nincs gond a téli teljesítményével. De télen nem nagyon autózom (második autó) vele, a másikon van téli/nyári. Igaz a 4WD kicsit elken a téli nemtudásából. Csak nyárit nem merek bejátszani pedig igazából az is elég lehetne. Így viszont mehetek ősszel külföldre és a biztosító sem köthet bele a nem évszaknak megfelelő gumi miatt.
Ha télen is sokat mennék vennék télit vagy egy télies 4S-t bár az idöjárás nem ebbe az irányba megy. Mem csoda, hogy egyre erősödik a nyárias 4S mezőny.

#nincsbennetarcsi

(#41152) focvis válasza windlord (#41150) üzenetére


focvis
veterán

Dunlop, Goodyear téliben jó szokott lenni, van sportosabb téli vonaluk is ha szempont.

(#41153) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Amúgy így néz ki kb. 40e km-el 4 év után a nyári Nokina iLine... nem túl szép.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#41154) Qru válasza szabonagyur (#41153) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nokian eléggé lement minőségben a tapasztalatok szerint.

#nincsbennetarcsi

(#41155) szabonagyur válasza Qru (#41154) üzenetére


szabonagyur
félisten

Alapban 3 szezonig nem volt gond vele, akkor ment bele kb 35e km, 4. evre repedezett ki ennyire durvan, de nem csuszkal meg se esoben semmi szerencsere.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#41156) focvis válasza szabonagyur (#41153) üzenetére


focvis
veterán

Nokian ZLine, ~ 3 éves lehetett, mind a 4 tele volt ilyen repedésekkel:

(#41157) Qru válasza focvis (#41156) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok vt neki a tarcsi. :))

#nincsbennetarcsi

(#41158) focvis válasza Qru (#41157) üzenetére


focvis
veterán

Idősebb úrtól vettem az autót, de ki tudja? :D
Ráadásul DPF OFF-os, talán csippes.... létezik az oldboyracer kategória?

[ Szerkesztve ]

(#41159) Saccco válasza erik365 (#41140) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én a Nexen-t venném. Két autón használjuk (Jazz és Vento).

Esetleg Kornel beszámol a Quadraxer-es tapasztalatáról.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#41160) gg72 válasza erik365 (#41140) üzenetére


gg72
veterán

Nekem lassan egy éve van ugyanilyen méretben Nexen, eddig teljesen elégedett vagyok, pedig előtte Michelin CC volt.

(#41161) Qru válasza focvis (#41158) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hiszem de megalapíthatjuk. :D

#nincsbennetarcsi

(#41162) bandus


bandus
veterán

Egy negativ velemeny egyebkent a 4evszakos apollorol: nagyon szedi fel a kavicsokat es ennek a hangja sokszor zavaro, ha valamiert megallok mindig kipiszkalom a magyobbakat belole :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41163) 2ozzmexy válasza focvis (#41158) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

De van ám ilyen... Altoval meg Aygoval tolják, ők ilyen volt imprezza tulajok, akik ha látják csak a jobbat nyomják... ;] (de minek, azokat ha tiprod se mennek)
És bevagnak elém a lámpa előtt unokakkal, amikor a rakott Ducatot vezetem... De van luxus autós változat belőlük, ők mindig vmi benzincsibet fuvaroznak és vastag fuxban tolják leginkább kopaszon... ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41164) focvis válasza 2ozzmexy (#41163) üzenetére


focvis
veterán

70 körüli emberke volt (emlékeim szerint orvos professzor), személyesen csak a feleségével találkoztam (már nem a benzincsibe kategória), így a fuxokról sincs infóm.
Na de DPF OFF?! :U

(#41165) Qru válasza bandus (#41162) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos a CC is szereti felszedni a kavicsokat. :(

#nincsbennetarcsi

(#41166) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Akkor mar csak kerdes honnan rendeljem? Neten latom sok helyen csak elorutalas van, Dot is ki tudja mikori lesz mivel ritka meret. :(

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#41167) ngaba válasza szabonagyur (#41166) üzenetére


ngaba
aktív tag

Milyet veszel végül?

Szerk.: Ti miért nem a gumisnál veszitek a gumit?

[ Szerkesztve ]

(#41168) szabonagyur válasza ngaba (#41167) üzenetére


szabonagyur
félisten

Legotbb helyen nem gyenge hasznot raknak ra sajnos :( ha normal aron adnak es meg melle nem valami oreget akkor vennem en is. Illetve amit videken latok egyik sem klasszikus gumis, inkabb mindenesek.

Continental lesz vegul, telit meghagyom ha nagyon nem jo be marad nyarinak ez telre meg veszek mast a masik felnire. Arban kb. ugyanott lenne a vege a hulye nyari meretem miatt.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#41169) raziel01 válasza ngaba (#41167) üzenetére


raziel01
veterán

Elég ha csak 2 ezret rak rá darabonként. Az már 8 ezer a 4 gumira.
Az a 8 ezer meg inkább maradjon meg az én zsebemben. Drágább méretben nyilván több hasznot raknak rá.

(#41170) ngaba válasza szabonagyur (#41168) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nálam úgy alakult, hogy Budapesten voltam az "új" felnivel, hátul egy 14 éves Pirelli gumival, estére Szegeden kellett lennem. (Előző nap este Somogyból még felutaztam vele Pestre öregurasan...) Így most nem optimalizáltam túl a vásárlást. A 4 Contit 205/55 R16 XL méretben 4 x 25 + 16 ezerért rakták fel centírozással, régi gumi bevétellel úgy, hogy árukeresőn 27.5k a legolcsóbb ár a gumira. Szerintem elmegy.

DOT alapján lehetett volna egy kicsit ropogósabb a gumi, 1 évnél pár héttel fiatalabb. Goodyeart is ennyiért raktak volna fel.

(#41171) szabonagyur válasza ngaba (#41170) üzenetére


szabonagyur
félisten

En neten neztem a Contit 30-33 kozott mozog ingyen szallitassal. Helyi gumis akinek van weboldala is 37e de 2 heten beluli beszerzessel..

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#41172) tboldi válasza szabonagyur (#41171) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is 30 volt a CC+ ugyanebben a hülye méretben.

(#41173) Qru válasza ngaba (#41167) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olcsóbb ha én veszem meg.

#nincsbennetarcsi

(#41174) ngaba válasza Qru (#41173) üzenetére


ngaba
aktív tag

Tehát ez nem úgy van, mint az autószerelőnél, hogy akkor sem járhatsz jól, ha te viszed az alkatrészt, mert akkor megváltozik a munkadíj? :)

Illetve nekem még csak azt írja meg valaki, hogy lehúztak-e. :)

(#41175) raziel01 válasza ngaba (#41174) üzenetére


raziel01
veterán

Autószerelő válogatja. Én az évek alatt mindig vittem a kisebb dolgokat és nem számoltak fel több munkadíjat.
Ha viszed akkor én azt mondom, hogy nagyobb rá az esély, hogy tényleg azt építi be, mert nem fog ugyan abból rendelgetni egy olcsót a tiédet meg eladni.
Viszont ha azt mondod, hogy rendelje meg neked akkor ismerős járt már úgy, hogy kifizettette vele a szerelő a drágább alkatrészt de beépítésre meg egy olcsóbb változat került.
Olajat meg csak és kizárólag azt javaslom mindenkinek, hogy vigye saját maga a kocsijának megfelelőt és a szerelő ott cserélje ki előtte. Ismerős járt úgy, hogy ki se lett cserélve. Úgy derült ki, hogy megnézte pár nappal utána az olajszintet és alacsony környékén volt. Az meg gyanús ha 50 km után már nem jó a szint mikor elvileg olajcserénél max-ra vagy legalább közelébe szokás tölteni.
Visszament a szerelőhöz aztán nagy nehezen végülis elismerte, hogy nem lett megcsinálva az olajcsere, mert sok dolga volt...
Olajcsere árát visszaadta aztán oda se ment többet.
A hordós olajok meg ki tudja milyenek, mikoriak stb. Mert egy Suzukihoz való 5W30 nem biztos, hogy megfelelő egy Opelhez vagy VW-hez.
Ha meg 1-2 szerelő nem cseréli ki neked az olajat csak azt mondja akkor lehet, hogy 50 ezret futott olajjal jársz. Az meg motorkár lesz hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#41176) ngaba válasza raziel01 (#41175) üzenetére


ngaba
aktív tag

Hát, az autószerelő-választás egy bizalmi dolog... És nem egyszerű.

Egyébként pont azért is nem viszek saját alkatrészt, mert tudom, hogy nem szeretik.

(#41177) grizlisandor válasza szabonagyur (#41166) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha nagyon nem találsz, nézz rá a Marsora. Ha jól emlékszem focvisnek volt velük pozitív garanciális ügyintézése, bár visszaolvasva nem találtam meg.

Szerk.:
Én autostop-tól vettem már, de az megszűnt, ahogy olvastam a topikban; vagy gumidot.hu, keresd vissza többen rendeltünk már innen a topikból nagy elégedettségggel. :)

[ Szerkesztve ]

(#41178) windlord


windlord
őstag

Barum Polaris 5 -ot használt vagy használ valaki?
Elég jókat olvasók róla.
Megérhet télire egy misét?

(#41179) Tompie


Tompie
őstag

Kb. mikorra várható a friss 2020-as téli gumi teszt? 😊

(#41180) Qru válasza ngaba (#41174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gumisoknál nincs ilyen, hogy ha magad hozod a gumit akkor drágább. Persze kivétel lehet de általában fix árakon dolgoznak.
Inkább csak az szokott kedvezmény lenni, hogy ha náluk veszed a gumit akkor a régit ingyen átveszik (ha még használható eladják, ha nem megy a kukába).

#nincsbennetarcsi

(#41181) 2ozzmexy válasza Qru (#41180) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

És felszámol 250-400forintot guminkent a régiért...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41182) 2ozzmexy válasza windlord (#41178) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ősszel rendelt itt valaki, feltoltott képet is róluk, keress vissza, amúgy jó gumik télre a Polaris-ok...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41183) Qru válasza 2ozzmexy (#41181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tőle veszed az újat akkor elengedig. Amúgy igen, simán elkér 2-300 Ft-ot/db. Engem is le akart így húzni ezért inkább eladtam a jófogáson.

#nincsbennetarcsi

(#41184) 2ozzmexy válasza ngaba (#41167) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Mert amit én az AKH-tól rendelek 23k/db áron, azt a gumisok 29k-ért árulják...

Plusz én személyesen veszem át, megnézem dot szám, állapot, puhasag és ha nem nyerő akkor kapok másikat azonnal... Vagy a saját futáruk vissza viszi, felhiv az uzketkoto, elmondom miért nem vettem át és ajánl mást ugyannyiért stb... A tultarolt gumi kérdést pedig fentebb leirtam, tartsa meg vagy rakja fel magának plusz a gumisnal nincs idő utánanézni a teszteknek, itt rá kérdezni hanem kapod ami van aztán szia dobozos...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41185) ngaba válasza Qru (#41180) üzenetére


ngaba
aktív tag

OK.

Én csak azt mondom, hogy egy telefont megér a gumis is (nyilván valami nagy forgalmú, jó értékeléses hely).

Most megnéztem: az én Contim 29.5k-ért van fenn a honlapjukon, tehát 0 ft munkadíjjal számolva is 2k-val kevesebbet fizettem a honlapon lévő árnál. Pedig nem alkudoztam a telefonban (nem szeretek), csak elmondtam, hogy mit szeretnék. Amúgy Conti gumijuk nem is volt, azt letelefonálták valakivel rugalmasan ("tartsa egy kicsit"...). Itt egy százezres tételről van szó (gazdasági válságos időszakban), szerintem ők is máshogy állnak hozzá, pl. nem egy hét múlvára kapsz időpontot stb. De lehet, hogy csak mázlim volt, ez volt az első gumivásárlásom. :)

(#41186) Qru válasza ngaba (#41185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem pl van jó gumisom de 0 raktárkészlete van ha van is gumija akkor is ilyen noname. 4S gumi meg egyenesen az ördög műve (persze mert nagy bevételkiesés okoz neki hogy nem megyek évi 2x cseréltetni, így 5 év alatt 2x voltam nála a 10 helyett).
Egyszerűbb ha megveszem (én ráadásul külföldről rendeltem mert úgy még olcsóbb) odaviszem, felrakja és kész.

#nincsbennetarcsi

(#41187) rbalint88 válasza windlord (#41178) üzenetére


rbalint88
addikt

A4 cabriora azt vettem, de kb 500km kerult bele, az is lehetoleg szaraz hidegben (hobbiauto, vigyazunk ra). Nem rossz, de BMW-re jobbat vennek a Mecsekbe :)

(#41188) focvis válasza grizlisandor (#41177) üzenetére


focvis
veterán

A tegnap este felidézett Nokiant intézte garanciában a Marso; kicsi terrorizálás után pozitív tapasztalatokat gyűjtöttem. Általában nem olcsók.

(#41189) windlord válasza rbalint88 (#41187) üzenetére


windlord
őstag

Hja, nem akkora a különbség ebben a méretben matematika ugyileg.

Tehát már csak azt kellene tudnom, hogy BS L005 vagy Alpin 6?
Esetleg a Conti 860?

(#41190) Qru válasza windlord (#41189) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BS az jó de viszonylag gyorsan öregszik. Alpin 6 tartós de picit alatta marad a Continak tudásban, viszont hajlamos hangosodni idővel.

#nincsbennetarcsi

(#41191) windlord válasza Qru (#41190) üzenetére


windlord
őstag

Már csak annyi a kérdés, hogy a Conti lenne akkor a nyerő?

(#41192) Qru válasza windlord (#41191) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt TS860 XL a kocsin de 1 évig csak (el
lett adva az autó) jól szolgált.

#nincsbennetarcsi

(#41193) windlord válasza Qru (#41192) üzenetére


windlord
őstag

Már csak egy kérdés.
Érdemes ebből a peremvédőset venni?

(#41194) Qru válasza windlord (#41193) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha sokat parkolsz olyan helyen ahol könnyű megpadkázni akkor igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#41195) windlord válasza Qru (#41194) üzenetére


windlord
őstag

Akkor ts860 lesz.
Jó ez a biztositasuk is, de 14 napon belül kell felszereltetni.
Kérek időpontot azt rendelem is.

Köszi Fiúk!

(#41196) 2ozzmexy válasza windlord (#41195) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A ContiSafe? Az nagyon megeri főleg ha nem mész sokat és ritka/drága méreted van, viszont az él minden általuk gyártott másod és harmad márkára is (Semperit, Uniroyal, Barum, stb.)
Volt korábban egy hsz-em a témában (melyik márka mögött ki áll) keress vissza ha érdekel, amúgy abroncs.blog.hu-t idéztem, érdemes olvasgatni, de úgy kezeld ő gumis, tehát elsősorban drágán akar főleg eladni... És persze ír néhány zöldséget, mit zöldséget, komplett saláta mixeket, de olyan 99%-ban az igazat és okosat ír ami manapság igen ritka,csak néhány apróságot elhallgat... (lásd tultarolt gumiról cikkei)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41197) focvis válasza windlord (#41193) üzenetére


focvis
veterán

Kötelezővé tenném a peremvédőt.

(#41198) 2ozzmexy válasza focvis (#41197) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jaja, nem ártana... Én meg a 8 évenkénti gumi cserét, ha beesik műszakira 8 éves gumival instant bukta... Meg évszaknak megfelelő gumi vagy 4evszakos, azokat 5 évesen buktatnam...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41199) tboldi válasza focvis (#41197) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is szívesen látnám az autómon, de még nem láttam olyan gumit a méretemben, amin lett volna. :o

Létezik viszont ilyen bazári csík helyette. :D

(#41200) raziel01 válasza 2ozzmexy (#41198) üzenetére


raziel01
veterán

Viszont akkor azt is meg kéne tiltani, hogy túltárolt gumit adjanak el a kereskedők.

Én 1 évnél idősebb gumit instant küldenék vissza egyébként is.
Főleg ha mondjuk nyáron csak valaki 5 ezer km-eket megy annak csak és kizárólag a friss gumi jó, hogy minél tovább biztonságosan használható legyen, mert el nem kopik de elöregszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.