Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) focvis válasza Kickass (#41300) üzenetére


focvis
veterán

Fabiára, városba* jó lesz a Nexen.

Tavaly télre nekem megfelelt, leszámítva az 1 db havas napot december elején; végül azt is megoldottam az összkerékhajtás bekapcsolásával, úgy már nem dobta a fenekét és a meredek utcán is feljött.

Ettől függetlenül az én szettem ráz 120 környékén.

*Ha 2 autót tartanék, egyet csak városi harcra, akkor vélhetően megvenném rá a Nexen 4S-t.

[ Szerkesztve ]

(#41302) hacki87 válasza focvis (#41301) üzenetére


hacki87
senior tag

90-100 alatt és 150 felett jó közte ráz. De nekem pl tapadassal nincs gondom. Jó persze ha akarom kanyarból gyorsitaskor el tudja tekerni a kocsi. De most valószínűleg veszek Barum polaris 5ot vagy hasonló szintű téli gumit a 16 os kerékre és nyárra meg Michelin primacy 4et pl az már 25/db ért van. A 17es felnit meg dobom.

(#41303) Qru válasza focvis (#41301) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a CC kezdett el rázni, 110-ig semmi 120-nál már érzed és 150 felett megint kezd jó lenni. Futómű ellenőrzés és centrír megvolt, 5-5 gr kellett előre az semmi (hátra viszont 20 és 25 gr)... azt nem kéne éreznem. És ha érzeném is nem csak ekkora tempónál előbb is kéne.
Utolsó szezonos a gumi kiszolgált, most már kibekkelem amíg kijön a CC2.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41304) focvis válasza hacki87 (#41302) üzenetére


focvis
veterán

A mostani autóm PHEV, alapból hátul hajt villannyal; a letaposott havon kis "gázra" is egyből kitört. Amint benyomtam az összkereket és elől húzta a dízel, megszűnt a probléma.
A meredek budai utcákon magabiztosabban ment fel, mint egy elsőkerékhajtásos autó rendes téli gumin.

A Primacy 4 nekem naggggyon bejött (235/45R17).

Szerk:
+ Qru: Nagyobb tempónál az én Nexenem se gáz. Most a gumis viszont kicsit megijesztett. :/

[ Szerkesztve ]

(#41305) Qru válasza Kickass (#41300) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Új guminál nem para, ha ráz visszaviszed és csere. De ha jobban bízol másban akkor a Barumot bepróbálhatod. Legalább lesz róla releváns tapasztalat. :D
De ha biztosra mész akkor a már itt is jól bevált Apollo Alnac 4G-t veszed.

Ha egy szinttel feljebb lépsz akkor meg Vredestein Quatrac5 vagy Kléber Quadraxer 2.

#nincsbennetarcsi

(#41306) rothfb válasza Kornel (#41299) üzenetére


rothfb
veterán

Én egyelőre meg vagyok elégedve a Nexennel. Pont a Vredesteinről mondtam le, mert csupa rosszat olvastam már róla. A Totalcar gumidoktor rovatban is volt nem rég egy Vredestein Quatrac, ami 2-3 év után hosszantilag berepedezett, pedig normál használatban volt. És nem ez volt az egyetlen rossz amit olvastam róla. Szóval így lett a Nexen.

(#41307) Qru válasza focvis (#41304) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elsőre azt gondoltam, hogy biztos szarul van kalibrálva a gépe, elviszem vmi profibb helyre. Elmeséltem havernak (mérnök nem pék) aki felvilágosított, hogy azoknál a gumiknál amik sokat állnak egy helyben bizony könnyen előfordul az ilyen. Megnyúlnak a szálak és akkor bizony rázni fog nagyobb tempónál és soha a b. életbe nem fogják tudni kicentrírozni. Ő ugyanígy járt a saját hobbiautójánál. Elvitte 3 helyre de nem lett jó egyik centrír után sem. Vett új gumit és megoldódott a gond.

Ezek után olvastam, hogy te is végig jártad a gumisokat centrír ügyileg akkor már tudtam, hogy kár a gőzért/pénzért újra centríroztatni, ez a gumi már kuka.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41308) focvis válasza Qru (#41307) üzenetére


focvis
veterán

Az enyém nem is állt sokat egy helyben; vagy a napi használatú autón volt (DOT 4518), amire 2019. januárban került, én így vettem 2019. júliusában; majd egyesével fektetve tároltam biztonságos helyen.
Fenéket! 2019. július elejétől október végéig állítva tároltam őket, felni nélkül egy alagsori helyiségben. Lehet, ez tett be neki. (?) A kollégám azt mondta, hogy időnként forgatta őket - nekem kiesik az a helyiség.
Csak idén tavasztól tároltam őket fektetve.

(#41309) Qru válasza focvis (#41308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felni nélkül sztem kevés a saját súlya ehhez de a franc tudja, nem véletlenül kell szakszerűen fektetve tárolni. Nekem ugye télen sokat áll az autó (6-8 heteket simán) szóval nálam még érthető is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41310) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Megint nézegetem az alkufelniket,jövőre akarom megvenni.(Most van meg rá a pénz,jövőre tuti disznót vennék belőle ) Dacia Sandero SCE 75 2020-as gépkocsiról lenne szó.
Méretek
Jx15X6 4x100x60.1 ET40 Úgy tudom,lehet elnéztem,így gyorsan megint.
ET számba mennyire térhetek el?
Újat szeretnék és 100 alatt megszeretném úszni.. Használt sokkal olcsóbb lenne gondolom,de kitudja milyen gazdája volt..

Ui: Negyed éve már kérdeztem,most emlékszem bocsi,de hátha újabb válasz jön.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#41311) Kickass válasza focvis (#41301) üzenetére


Kickass
őstag

Garas utcán, Kiscellin vagy hasonló meredek utcákon jó lenne ha el tudnék vele indulni akkor is ha nem az alján állok. :D
Bár idén télen a covid miatt nemigen kell sokat irodába menni, max BME-ig, arrafelé meg nagyon vannak meredek utcák.

Qru: Nexen esélyes, gumi.hu-ról, ÁKH van a közelben Budaörsön, nem kell sokat szenvedni egy zug webshoppal, ha garizásra kerül a sor. :R

(#41312) focvis válasza Pokesz007 (#41310) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Ha minden más méret változatlan, 10-zel kisebb ET valószínűleg nem okoz problémát.

(#41313) focvis válasza Kickass (#41311) üzenetére


focvis
veterán

1 havas napnyi tapasztalatom van vele. 🤗 Azt alapul véve nem mész fel vele a jeges Kiscellin.

(#41314) Pokesz007 válasza focvis (#41312) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszönöm válaszod :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#41315) TFSi válasza Kornel (#41299) üzenetére


TFSi
őstag

Milyen panaszok jöttek a Nexenre?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41316) Kornel válasza TFSi (#41315) üzenetére


Kornel
veterán

Pár hozzászólással fentebb írták pont.

(#41317) rothfb válasza TFSi (#41315) üzenetére


rothfb
veterán

Megpróbáltam külföldi oldalakon keresni a Nexen négyévszakos gumikkal kapcsolatos panaszokra, de nagyjából semmit sem találtam. Szóval erről ennyit.
Itt két fórumozó van, akinek "üt" a gumi. Egy harmadik pedig ezt úgy illusztrálja, hogy "egyre több a panasz".:D
Nekem most már Nexenem van, nem üt. Nem rezeg. Jó választás volt. Illetve majd meglátjuk hosszabb távon, de első körben semmi bajuk.

(#41318) blakey válasza rothfb (#41306) üzenetére


blakey
titán

Olvasni bármiről lehet jót és rosszat is, 3 éves lesz a Quatrac 5, köszönik, jól vannak, most is azt venném.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41319) TFSi válasza Kornel (#41316) üzenetére


TFSi
őstag

Visszaolvasok, köszi.

rothfb: Ez egy ilyen szőrszálhasogató, de nagyon segítőkész topic, és eközben rengeteg info bejön. Jó ez.;) Egyébként én is erősen szimpatizálok a Nexennel.;]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41320) forceberg válasza rothfb (#41317) üzenetére


forceberg
veterán

Én '17 nov. vettem, kb. elsőként. Az első nyáron pihent, szóval 3 tél és 2 nyár van benne.
Olyan 32-35e km lehet benne, a minta még okés, de majd megmérem. 205-ös, másfél tonnás kombin. Nekem nem ráz meg ilyenek, bizonyos tempónál tükörsima aszfalton lehet némi búgás helyett olyan süvítés-szerű hangot hallani. Az idei lesz az utolsó tele, utána cserélem. A mintázat éle ugye már azért le van "kerekedve".

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#41321) Kornel


Kornel
veterán

Csak egy apró kérdés a Nexennel kapcsolatban.
Van hivatalos magyarországi gyári forgalmazása?

Egy Vredesteinnek van, Michelin, Continental csoportnak is.

Garancia szempontjából nem mindegy.

(#41322) rothfb válasza TFSi (#41319) üzenetére


rothfb
veterán

Persze. Segítőkész, de sokszor túl van valami misztifikálva. Akár pozitív, akár negatív irányba. Ha két embernél valami gond volt, attól még az még nem jelenti azt, hogy "egyre több a probléma" az adott gumival. Mint ahogy a teszteket is helyén kell kezelni.

(#41323) rothfb válasza Kornel (#41321) üzenetére


rothfb
veterán

Én helyi gumisnál vettem. Kaptam rájuk egy évet. Egy hivatalos viszonteladó adna többet? Nem hiszem.

(#41324) tboldi válasza rothfb (#41322) üzenetére


tboldi
nagyúr

Technically helyes, hogy egyre több. 0+1, majd megint +1... ;] :))

(#41325) rbalint88 válasza Pokesz007 (#41310) üzenetére


rbalint88
addikt

inkább disznó :K abból lehet finomat csinálni, a dákó meg csak szarabb lesz az alufelnitől. ha mindenképpen vagányabb kinézetet szeretnél, akkor strukturált acélfelnit keress a rá való dísztárcsával. 3m-ről már egészen alufelninek néz ki, viszont nem nehezebb, ergo nem tesz be a menettulajdonságoknak. plusz amit 100 alatt megúszol új felni, az nem lesz egy top kategória. haver is vett az ezres yarisra alufelnit, megbánta. 1: érezhetően lassabb lett az autó tőle 2: olyan csoda felnit vett, hogy az egyikre 180g súly kellett... 3: még sokba is került, hogy szar legyen 4: a disznó még mindig finom + a feldolgozáskor lehet sok pálinkát inni

négyévszakos témához: alapvetően venném a Nexent, de a forgásirányos téli mintákkal az a tapasztalatom, hogy búgnak. Apolloval jó a tapasztalat, budai dimbes-dombos utakon is jól teljesít. majd télen, ha lesz téli körülmény, nyilatkozom a Quatrac 5-ről is :)
ami eddig nem tetszik benne: eléggé nyikorgós kanyarban és nagyon fel kell fújni (2,4 helyett 2,7-re). nyári teljesítményben érzésre az Apollo jobb volt. (oké, futóműben az Alfa 156 és a Prius 2 nem egy liga :DDD )
Barumot kipróbáltam volna, de a zajszint (72dB vs 69dB) döntött a Quatrac javára. alapból is hangos vagy kerékzaj szempontjából jól szigetelt autóra simán megvettem volna, de a Prius meglepően csendes az emelkedőn menést és erős gyorsítást leszámítva, zavarna az állandó darálás :(

(#41326) rothfb válasza tboldi (#41324) üzenetére


rothfb
veterán

:DDD:P

(#41327) molnarpeter válasza Kickass (#41297) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Maxxis AP3?

(#41328) Kornel


Kornel
veterán

Erre annyit tudok mondani, hogy ki kell próbálni egy garanciális ügyintézésgyintézést forgalmazói, illetve gyári garancia esetén.

Korábban írtam, hogy garanciáztattam Continental abroncsokat, a kereskedő csak a közvetítő volt az ügyintézés során, a garanciális problémát maga a Continental bírálta el, és adta a kereskedőnek a cseredarabot.

[ Szerkesztve ]

(#41329) 2ozzmexy válasza Kickass (#41311) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

AKH van több helyen is BP-en, de ingyen házhozviszik, akár 1 db-ot is!
Kicsit drágán szerelnek...

A jeges kiscellin lefelé sem egy leányálom jönni, felfelé szerintem csak két dolog segít: 1. Szögesgumi ;] 2. udvariasan beengeded magad elé a sószórót és ha felért nekivágsz :U

Próbáld ki tolatva is, tudom hülyén hangzik, de néha bejön... pl: Apostol utca

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41330) Kickass válasza 2ozzmexy (#41329) üzenetére


Kickass
őstag

El tudom kerulni egyebkent ezeket a reszeket, de van hogy arra a leggyorsabb es nem szivesen ulok mashol +15-20 perceket a dugoban. Apostolon nem szoktam jarni csak a Margit utcan.

Gumidirektnel van Apollo korrekt aron, a ketto kozul rabokok valamelyikre. Aztan majd dicserem vagy sziom itt akarmelyik is lesz. :D

molnarpeter: Maxxis-rol eddig max bicikligumikent hallottam :DDD

(#41331) molnarpeter válasza Kickass (#41330) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] de amúgy én is úgy ismertem :D

(#41332) ngaba válasza molnarpeter (#41331) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ez azért elég féloldalas teszt... :)

Én egyébként úgy voltam vele (az autóiparban dolgozó testvérem is ezt javasolta), hogy négyévszakos gumin nem fogok spórolni, maradok egy prémium márkánál, azzal nem lehet nagyon mellényúlni.

Egyrészt feltehetően a négyévszakos gumi gyártásához kell a legtöbb tudás / kutatás, sokáig ugye nem is sikerült normálisat gyártani, másrészt azzal már eleve spóroltam, hogy négyévszakos szettet használok, harmadrészt itt egy-másfél tankolásnyi pénz spórolásáról beszélünk gyakori gumiméret esetén (ami nyilván nem kevés, de az autózás drága dolog, azt akarom ezzel mondani). És ugye amit mindig leírok, hogy ezek a tesztek arról nem mondanak semmit, hogy 3 év múlva betonkemény lesz-e a gumi, vagy nem, ami tulajdonképpen fontosabb, mint ezek a frissen tesztelt értékek.

A gumi biztonság szempontjából elég fontos dolog, és még a motor alkatrészeiből is márkásabb dolgokat próbálok venni, pedig ott max legtöbbször annyi a veszély, hogy megáll az autó...

Persze úgy gondolom, hogy középkategóriás gumival sem életveszély közlekedni, sőt, lehet, hogy inkább csak a PR-ban van különbség. De azért akármit nem mernék bevállalni. :)

[ Szerkesztve ]

(#41333) 2ozzmexy válasza ngaba (#41332) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Egyet is értek meg nem is, mert régi nagy igazság hogy a kabáthoz vesszük a gombot és nem fordítva.
Egy ABS nélküli 25 éves Astran a prémium gumi sem jobb mint egy másod/harmad márka,csak ablakon kidobott pénz.

Én a különbséget úgy fogalmaznam meg, hogy első sorban azt kell körül hatarolni hol és miképpen használjuk az autot, ha szeretjük feszegetni egy erős autó új autó határait, akkor kell a prémium, ha csak közlekedünk akkor elég a masodvonal, ha egyébként nem autózunk sokat, azt is főleg városban közlekedő edény stílusban akkor egy harmadvonalas abroncs is megteszi...

Persze ezt a képet árnyalja az autó felszereltsége, a sofőr habitusa és vezetési képessegei is...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41334) ngaba válasza 2ozzmexy (#41333) üzenetére


ngaba
aktív tag

Jó, lehet, hogy előjött belőlem a gyereküléses apuka. :) Alapvetően én sem feszegetem az autó határait, de bármikor adódhat olyan szitu, amikor muszáj. Egy 25 éves Astránál is (amiben ESP, de talán még ABS sincs)...

(#41335) molnarpeter válasza ngaba (#41332) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem az egész autóipar arról szól, hogy sokan sokféleképp gondolják a dolgokat :R

(#41336) Pokesz007 válasza rbalint88 (#41325) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Igen finomat lehet belőle csinálni :) 1 hét és aktuális lesz a családba,megyek én is. Mindig csak a pálinka :)
Igen most már én is az acélfelnin gondolkozok,olcsóbban megúszom 13 702Ft/db + dísztárcsa. Nagyon sok fajta van néztem az interneten. :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#41337) ftc


ftc
nagyúr

Sziasztok, mivel kocsit cseréltem újra esedékes a téli gumi s felni kérdése...

Méret R17 225/45 - mit ajénlotok? Hó, jég illetve latyakoson való tapadás a fontos...Eddig Contim volt ..szerintetek várhatü vmi újdonság a télre?
Illetve télre mennyire jó ötlet az alufelni?

(#41338) Qru válasza ftc (#41337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Conti TS860 jó, azzal nem lősz mellé. Ha nem olyan sürgős a dolog akkor bevárhatod a friss télti teszteket (kb egy hónap).

Van télálló alu felni (a legtöbb gyári az ma már) de ha nem hagyod rajta a sót és leöblíted róla akkor nem marja meg és szép marad.

#nincsbennetarcsi

(#41339) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok

KIA Ceed 2019 1.4 CVVT w/ 195/65 R 15 91H

A fenti a gyári méret. A gyakorlatban semmi gondom nincs vele, de nem tetszik az 'ezüst' gyári dísztárcsa.

Eddig igyekeztem 15-ös matt fekete dísztárcsát keresni, lehetőség szerint 'telit', de csak univerzális szetteket találtam, amik nem jönnek be, mert 1) csak peremre szerelhetőt találtam, nem lehet őket a kerékcsavarokkal felfogatni és 2) mind kifelé konkáv, t.i. 'púpos'.

Ha a fentire esetleg van tippje a 'megfújáson' túlmenően, azért hálás lennék.

Így jött az alternatív ötlet: 16-os (esetleg 17-es) ideálisan matt fekete felni szett vásárlása 205/55 R 16 méretben; a komforton nem szeretnék sokat rontani, de a 15-ös méretben mindenképpen hülyén mutatna. Keresek (használt) gyárit is, de aftermarket szettekben nagyobb a felhozatal. A 16-os csak nyári szett lenne valami UHP gumival, télre maradna a gyári 15-ös a mostani 4S gumikkal.

Van ajánlott bolt, szaki, stb., illetve mik az ajánlott márkák?

Egyébként egy ilyen váltástól mennyire mászhat el a gyári karakterisztika?

Köszi előre is.

PS: Szemmel verésre a következők tetszenek:

PLATIN FEKETE ALUFELNI 16 5×114,3

CMS FEKETE ALUFELNI 16 5×114,3

PLATIN FEKETE ALUFELNI 17 5×114,3

BORBET V FEKETE ALUFELNI 17 5×114,3

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#41340) Qru válasza LZs?! (#41339) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyi a gyári ET számod? Azt is nézd. Borbet lowbudget felni a többi meg annál is lentebb van. Én inkább gyárit keresnék akár használtan.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41341) molnarpeter válasza LZs?! (#41339) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vedd le a dísztárcsát 🤠 matt is, fekete is.

(#41342) LZs?! válasza Qru (#41340) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Elvileg 6Jx15 ET46 5x114.3

A Borbet speciel nekem kifejezetten tetszik; de mint említettem: én csak 'látom', de nem értek hozzá. :)

A gyári szettel két gondom van (azon túl, hogy alig van felhozatal): ami nem 'aluszínű' az mind bi-colour és jellemzően 17-es ill. 18-as szetteket árulnak.

Nevermind...

(#41343) LZs?! válasza molnarpeter (#41341) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Neeemmm...

Ha ez megint valami régi olasz lenne, még jól is mutatna 'pőrén'...de ez nem. :B

Nevermind...

(#41344) focvis válasza LZs?! (#41342) üzenetére


focvis
veterán

Nem gagyi a Borbet, a többit ki se nyitottam, jól is néz ki a fotón De 16 collban béna lesz.

Tipp: használt OZ Rally Racing stílus, az 16-ban is adja (nekem). Japán méretnek tűnik az osztókör, talán lesz hülyegyerek megunta felni valahol.

(#41345) rbalint88 válasza LZs?! (#41339) üzenetére


rbalint88
addikt

A borbet olyan, mint a gt line felnije, csak teli feketeben.
en letusszentenem a disztarcsat feketere, az a legjobb a menetdinamikanak ;)

(#41346) Kornel


Kornel
veterán

Új Vredestein Quatrac:

[link]

(#41347) windlord


windlord
őstag

Dunlop Winter Sport 5 gumija volt valakinek?
Conti ts860 vagy ez?

[ Szerkesztve ]

(#41348) rbalint88 válasza windlord (#41347) üzenetére


rbalint88
addikt

V60-ra azt vettunk. Akkor tesztgyoztes volt, most kozepmezony vegen jott , ha jol lattam. Az a keverek, ami unokatesomnak van, nagyon jo. De vard meg az idei teszteket es onnan vedd a top gumit.

(#41349) svedmalac válasza Kornel (#41346) üzenetére


svedmalac
tag

Nekem bejön így elsőre...
Tavasszal kellene valami, csupa újból választhatok :))

HP ProDesk 600 G6, Dell E5450, Panasonic 50GT50, Nokia 930, Xiaomi Mi9 Lite, Citroen 2CV és C5 X7

(#41350) Kornel válasza svedmalac (#41349) üzenetére


Kornel
veterán

215/55 R17-ben még nem sok újdonságot láttam eddig.
Egy új Apollo-nak örülnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.