Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) rothfb válasza Kornel (#41397) üzenetére


rothfb
veterán

Teszt alapján a Kleber sehol sincs a Nexennel szemben. Ráadásul drágább is.
link
2017: link

[ Szerkesztve ]

(#41402) focvis válasza szabonagyur (#41398) üzenetére


focvis
veterán

Az baráti ár.

(#41403) TFSi válasza szabonagyur (#41398) üzenetére


TFSi
őstag

Használd megelégedéssel és várjuk az első tapasztalatokat.:)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41404) szabonagyur válasza focvis (#41402) üzenetére


szabonagyur
félisten

Még valami garancia is van talán rá valahol ha megtaláljuk a papírjait.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#41405) Kornel válasza rothfb (#41401) üzenetére


Kornel
veterán

Aha, a 2017-es linkelt teszt annyira lehet hiteles, ahogy az egy és ugyanazon abroncs Kleber és BF goodrich jelentősen eltérően szerepelt. Ha a BF goodrich-hoz hasonlítod, akkor éppen mögötte végez, bár ott szerepel a Pirelli négyévszakosa is, ami sehol sem ért el jó eredményeket.

2016-ban 3. lett az Autobildnel, én ez alapján vettem 2017-ben, és nem csalódtam: [link]

Persze részletes fékút és egyéb eredményekkel, az újságból.

Írtam már, hogy eddig 70.000 km van benne, és köszöni szépen jól van, 4 mm körül megállt a kopás, úgyhogy marad, amíg megvan most az autó.

(#41406) ath válasza rbalint88 (#41389) üzenetére


ath
senior tag

így akkor maradtam a gyári méretnél, megrendeltem a goodyear ultragrip plus-t, köszi

(#41407) Qru válasza windlord (#41391) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem muszáj gyári ET-set venned. A lényeg, hogy ha kifelé jön a kerék akkor ne lógjon túl a sárvédőn és hogy ne érjen bele a gumi sem kanyarban/terhelésváltáskor. Ha belejebb hozod akkor meg elférjen a féknyeregtől. Itt van rá kalkulátor: [link]

#nincsbennetarcsi

(#41408) rothfb válasza Kornel (#41405) üzenetére


rothfb
veterán

A 2017-es teszt ugyanolyan hiteles, mint a 2016-os, meg a 2019-es (a másik amit linkkeltem). Persze van több oldal, több teszttel, de ha egy adac (német autóklub) teszten egy koreai márka bőven befér az első 10-be, az nem a véletlen műve. Ár-értékben pedig meg is veri szinte az összeset. Én mondjuk ezért is vettem.

(#41409) Kornel válasza rothfb (#41408) üzenetére


Kornel
veterán

Más még nem azt vette.

Az első mondatoddal egyetértek, annyi kitétellel, hogy adac tesztből mostanában én még hitelesnek látszót nem láttam. (Egymás utáni években egymásnak ellentmondó eredmények, a Conti 99%-ban mindig az első, illetve nem közli a pontos mért adatokat, legfőképpen a fékutakat, ellenben az Autobilddel).

(#41410) rothfb válasza Kornel (#41409) üzenetére


rothfb
veterán

Hát én eddig jól tettem, hogy ezt vettem.
Amúgy persze, a teszteket helyén kell kezelni. Eredetileg a Vredestein Quatrac Pro-t néztem ki, de az előzményéről, a Quatrac 5-röl különböző forrásokból sok rosszat olvastam. A Pro-ról meg még nincs tapasztalat. Meg arra jöttem rá, hogy minek költsek 4 gumi esetében plusz egy gumi árával többet, amikor ezek 5 év múlva ismét újra lesznek cserélve. Ezért az összes létező tesztet átnézve, figyelembe véve az árat és azt, hogy itt a fórumban ajánlották, plusz ez egy több éve létező gumi, van tapasztalat és rosszat nem olvastam róla, a Nexen mellett döntöttem. És milyen jól... Ilyen csendes gumim pl még nem volt.:)

[ Szerkesztve ]

(#41411) Tompie válasza Qru (#41407) üzenetére


Tompie
őstag

... és mi van olyankor ha használtan vett autónál a hozzá adott ajándék téli szettnél a négy felni közül 1-nél eltér az ET szám 3mm-el, csak itthon vettem észre. :F

(#41412) Kornel válasza rothfb (#41410) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem inkább 3-4 év az.

(#41413) Qru válasza Tompie (#41411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eltérő méretű felnit nem szabad feltenni. Balesetveszélyes mert megváltozik az autó balansza. Ha ez kiderül egy balesetnél pl akkor nem fizet a biztosító sem.

#nincsbennetarcsi

(#41414) 8 válasza Qru (#41413) üzenetére


8
senior tag

Ha már nem fizet a biztosító téma, futóművel kapcsolatban:
Ismerősnek Ausztriában okozott kárért nem állt helyt a kötelezője, mert a helyszínelők hitelesített eszközzel megmérték a fékfolyadéka forráspontját és határértéken kívül volt.
Azt mondta a téligumik profilmélységét is jegyzőkönyvezték (ott 4mm a minimum) - az szerencsére rendben volt, mondjuk nem segített rajta...

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#41415) Tompie válasza Qru (#41413) üzenetére


Tompie
őstag

Sejtettem. Azt az egy életerőt cserélni kell olyanra mint a többi, ez az egy megoldás van.

(#41416) rothfb válasza Kornel (#41412) üzenetére


rothfb
veterán

Futásmennyiségtől függ. A Nexennek pl elég jó a kopásállósága, ez is szempont volt. Minden esetre ennyi idő alatt az öregedés nem igazán játszik bele, ennyi idő alatt nem fog kirepedezni a gumi. Ha mégis, az komoly minőségi probléma.

(#41417) rothfb válasza Qru (#41413) üzenetére


rothfb
veterán

Nem csak a biztosító a lényeg, hanem a balesetben lévő "részvétel" szempontjából sem mindegy. Olyat is rádfoghatnak, amiben talán nem is hibáztál. Ahogy szokták mondani, az "Isten sem mossa le rólad".

(#41418) Kornel válasza rothfb (#41416) üzenetére


Kornel
veterán

Egy egész évben autón lévő gumiabroncs 3-4 éven belül elkezd elöregedni.

(#41419) Qru válasza 8 (#41414) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szigorú... Nálunk ennyire nem alaposak szerencsére.

#nincsbennetarcsi

(#41420) stickermajom válasza Qru (#41419) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálunk ennyire nem alaposak szerencsére sajnos. Kevesebb hulladék járkálna az utakon. Így mi baja lehet? Max 20-30-cal emelkedik a kötelezője jövőre, még mindig olcsóbb, mint karban tartani az autóját.

(#41421) raziel01 válasza 8 (#41414) üzenetére


raziel01
veterán

Ha itthon is néznék műszakin a forráspontot akkor nagy része át se menne mivel sok ember nem is cserélteti még akkor se mikor már fekete.

(#41422) Qru válasza stickermajom (#41420) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ettől lesz kevesebb rozsdakupac az utakon azt te is tudod. A forráspont csak többszöri erős fékezésnél limitáló tényező, itt inkább csak nettó fillérb@szás a biztosító részéről, illetve kibújás. De ha valóban kikényszerítik a díjcsökkentést akkor még akár nálunk is megvalósulhat ez.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41423) raziel01 válasza Qru (#41422) üzenetére


raziel01
veterán

A biztosító mindig megpróbál kibújni a fizetés alól. Sokszor még 60 ezer Ft-al is 2 hónapot szórakoznak.

(#41424) 2ozzmexy válasza stickermajom (#41420) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Max 20-30-cal emelkedik a kötelezője jövőre" Piripócs alsó-felső pusztai lakos Egyszerű Jánosnak? Na ne röhögtess, A00-ban nem érte el neki az évi 20ezret...
Már volt itt téma, de én szivesen rendszeresítenék a rend éber őreinek egy ilyet: [link] Ha pirosat ad, akkor irány a Mozaik utca... ha nem tetszik a kedves tulajnak akkor menjünk és forralásos méréssel bizonyítsa az igazát... (lásd alkohol szonda) olyan szépen lehetne bontóba küldeni a sok import szemetet, de hát "nincsen idő" tesztelni műszakin a fékfolyadék forráspontját... de a xenon fényszóró automata magasságállítójának megakadását ráérnek megkeresni... vagy utánanézni a típusengedélyben a gumiméretnek, vagy a műbizonylatos UV védő fóliát leszedni, hogy a ködfényszóró beépítésének szabályosságát már ne is emlegessük... EGR kikerülést, chippelést, DPF átverését. (ez az utóbbi 4 év termése személyes tapasztalatból, vittem pár autót műszakizni)

Szánalmas egy banda az biztos, bezzeg az osztrák rendőr a se***dbe is belenéz kétszer, mégsem háborog senki... és milyen érdekes hogy itt simán átmennek műszakin azok az autók, amiket a vasfüggönyön túl elhajtanak a vizsgaállomások környékéről is...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41425) 2ozzmexy válasza raziel01 (#41423) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Egy magánszemélyhez képest nagyobb a fizetési képessége, ám kisebb a fizetési hajlandósága... ők ebből élnek, nincsen ebben semmi extra, nettó lehúzás, a casco meg pláne...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41426) Kornel válasza 2ozzmexy (#41425) üzenetére


Kornel
veterán

Aha, persze.
Akkor is ezt mondtad volna, amikor ellopják az autód, és nincs cascod.
Nekem volt, és fizetett, mégpedig korrekten.
Aki nem volt korrekt, az a rendőrség.

(#41427) tboldi válasza 2ozzmexy (#41424) üzenetére


tboldi
nagyúr

"vagy utánanézni a típusengedélyben a gumiméretnek"

Erre sincs idejük az én tapasztalatom szerint. :DDD

(#41428) ngaba válasza Kornel (#41409) üzenetére


ngaba
aktív tag

"adac tesztből mostanában én még hitelesnek látszót nem láttam"

Autótesztnél is eléggé a német kocsik felé hajlanak szvsz...

De olvastam olyan gumitesztet is (valami autós magazinban), ami a Goodyear tesztpályáján történt, és hogy-hogynem a GY lett az első.

Egyébként még ha teljesen szabályosan tesztelnek is, az egyes eredmények (száraz, víz, hó, zaj, kopás stb.) megfelelő súlyozásával az összesített pontozásban szinte azt hoznak ki győztesnek a nagyok közül, akit akarnak. És a legtöbb ember csak az összesített helyezést nézi.

[ Szerkesztve ]

(#41429) 2ozzmexy válasza Kornel (#41426) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az sajnálatos, remélem leszoknak mostmár az autólopásról... Kb ez az egyetlen előnye, minden más esetben nettó ráfizetés... De mostmár van szerencsére csak lopásra/GTK-ra köthető casco...

@tboldi: Mégsem vizsgáztatták le... :P

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41430) vzozo válasza focvis (#41394) üzenetére


vzozo
senior tag

El szeretnének adni egy szett új gumit.

Jah, nagyon úgy tűnik... Lőttem pár képet a gumi futófelületéről, ezek a pici gumidarabok lennének a kopásjelzők?

Számomra annyira nem tűnik vészesnek a helyzet, de lehet tévedek.

Vagy elhiszed nekünk bemondásra :D , vagy teszteket olvasgatsz.

Hinni elhiszem, azért jöttem a fórumba. :)) Csak kíváncsi voltam mik az objektív mérések, érdekes az a teszt, amit linkeltél. Illetve az URL-ben átírva 3-asra, tényleg ég és föld a kettő, érdekes.

(#41431) tboldi válasza 2ozzmexy (#41429) üzenetére


tboldi
nagyúr

Éppen ezért. Ha vették volna a fáradságot, hogy utánanézzenek, rájöttek volna, hogy teljesen szabályos a rajta lévő kerékméret, és nem lett volna akadálya a sikeres vizsgának. ;)

Na, de januárban újra műszaki, kíváncsi leszek, mibe kötnek bele ismét. :D

[ Szerkesztve ]

(#41432) Qru válasza vzozo (#41430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ha a futófelület síkba kerül velük akkor kopott el a gumi.

#nincsbennetarcsi

(#41433) vzozo válasza Qru (#41432) üzenetére


vzozo
senior tag

Remek, akkor tényleg kapják be, ki kell húzzanak ezek még egy évet simán... Főleg, hogy covid óta gyakorlatilag alig autózunk, nincs hova menni, max. boltba.

(#41434) 8 válasza vzozo (#41430) üzenetére


8
senior tag

Igen azok a kopásjelzők. A gumi szélén nyilakkal van jelölve a helyzetük, és ott mellette van hogy pontosan hány mm-es profilmélységet jelölnek, mikor szintbe ér valamelyikkel a gumi, akkor olyan a profilmélység amennyit az a konkrét kopásjelző mutat.

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#41435) haris válasza vzozo (#41433) üzenetére


haris
őstag

Hát te tudod, de így képről azt mondanám, hogy a gumisod nem lehúzni akart, ennek már tényleg vége.
Én cserélném a helyedben. Csak kalkulálj egyet, ha megcsúszol, és tegyük fel nem törsz össze senkit csak magad, mennyi lesz a kár. Érdemes e spórolni rajta. Ha megtartanád a kocsit, akkor tegyél rá új gumit. Mégiscsak te és a családod ültök benne, ha már a többi közlekedőt nem félted.
Illetve még egy kérdés: egy DOT számot mondanál nekük?

SZERK: most visszaolvasva el akarod adni. Hát rajta. Ha van olyan aki ezért egy fillért is ad.....
Had vigye.

[ Szerkesztve ]

(#41436) rothfb válasza ngaba (#41428) üzenetére


rothfb
veterán

Annál szebb, ha az első ötben egy koreai márka szerepel.

(#41437) Qru válasza haris (#41435) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Óó, szinte minden megvesznek. Nem rég vettek meg egy 9 éves gumit kollégámtól a jófogáson (mondjuk minta még volt rajta)... :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41438) haris válasza Qru (#41437) üzenetére


haris
őstag

De az említett gumin már nincs.
Visszaolvastam, és a srác azt írta, hogy szerinte ránézésre 3-4mm a minta miközben a képen én ránézésre jóindulattal 2-t látok.
Szerintem ez a gumi kuka

(#41439) Qru válasza haris (#41438) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, a 9 éves is az volt, hiába van rajta minta. Olyan kemény volt mint a tollradír. :(

#nincsbennetarcsi

(#41440) Kornel válasza 2ozzmexy (#41429) üzenetére


Kornel
veterán

Lényeg, hogy mégse fekete és fehér, ahogy sokan gondolják.
Egyébként legtöbbször tényleg a korábban említett módon bánnak az ügyféllel.

(#41441) vzozo válasza haris (#41438) üzenetére


vzozo
senior tag

Meggyőztetek, újramértem, most korrektebb módon. Érdekes módon a jobb oldali gumikon valóban 2-3mm a mélység, miközben a baloldalon inkább 4mm (elöl-hátul dettó.)

Én szivesen veszek újat, valóban sem a kocsin, sem a családom épségén nem akarok spórolni, csakhát fura volt, hogy a kopásjelző akkor miért érintetlen?

Illetve ha ez szerintetek eladhatatlan, akkor rábizom a szervizre, hogy tüntessék el, semmi szükségem nincs +4 elég sok helyet foglaló szemétre.

DOT szám egyébként 1616, ami hihető, mert 16 nyarán állitották üzembe a kocsit.

(#41442) Kickass


Kickass
őstag

Ma megérkezett a Nexen 4 évszakos szett, fel is szerelték.
Gumi.hu-s rendelést DOT fetisisztáknak viszont nem ajánlom, én tavalyi gumikat kaptam. Engem mondjuk nem zavar.

Korábban Szilágyigumitól és Gumidirekttől rendelt gumik mindig ‘frissek’ voltak.

(#41443) rothfb válasza Kickass (#41442) üzenetére


rothfb
veterán

19 hányadik hetiek? Enyém helyi gumisnál 2020 első hetiek voltak.

(#41444) Kickass válasza rothfb (#41443) üzenetére


Kickass
őstag

37
Kerek egy évesek.

(#41445) rothfb válasza Kickass (#41444) üzenetére


rothfb
veterán

Az még belefér. Szerintem.

(#41446) pècsimunkás válasza rothfb (#41445) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A gumit 5 évig el lehet adni újként.
Persze, ha vennék holnap gumit, nem örülnék ha 1-2 éves gumi kerülne az autómra :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#41447) rothfb válasza pècsimunkás (#41446) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem a helyi gumis, ahol vettem is a Nexeneket, azt mondta (mivel megkértem, hogy ne legyenek 1 évesnél idősebbek a gumik, ha megoldható), hogy 1 évesnél idősebb gumikat át sem vesz. Már küldi is vissza.

(#41448) Kickass válasza rothfb (#41445) üzenetére


Kickass
őstag

Mint említettem, engem nem zavar. De itt a topikban is van akit igen, így hasznos infokent hagytam inkább itt.

(#41449) 8


8
senior tag

Régóta kerestem korrekt gumist Budapesten vagy környékén, most úgy néz ki, hogy találtam egyet (legalábbis első látogatás alapján)
Ürmös Gumi Kft.
https://www.autoklima-erd.hu/

Családi ház aljában teljesen felszerelt műhely, tiszta, rendezett, ketten dolgoznak így gyorsan megvan minden, már a telefonos időpontegyeztetés alapján szimpatikus volt (megköszönte hogy felhívtam), ott nagyon korrekt ügyfélkiszolgálást tapasztaltam, nyoma sincs a tipikus gumis tahóságnak/trehányságnak. Miközben dolgoztak, kezembe nyomtak egy üveg jéghideg ásványvizet. Nagyon készségesen vették elő a nyomatékkulcsot mikor kértem, hogy nyomatékra húzzák a csavarokat és ne a géppel, sőt még a nm értéket is a srác kérdezte meg magától (sok helyen rángatták már a szemöldököt ezen kérésem miatt). 9200.-Ft volt négy 16" alufelnin a gumicsere, amiről előre telefonon tájékoztattak. A szerelés végén blokkot kaptam, kérnem sem kellett (úgy tapasztalom kisebb gumisoknál és családi vállalkozásoknál nem egyértelmű, általában zsebre megy).

Veszprém környékén Kádártán is tudok egyet, hozzá már régóta járok, maximális elégedettséggel.
Ledo Gumi
http://ledogumi.hu/

Ha esetleg tud valaki még hasonlóan ajánlható gumisról Budapesten vagy környékén, ne tartsa magában. Olyan is jöhet ahol futómű beállítást és javítást is korrekten meg tudnak csinálni (fék, kerékcsapágy, lengőkarcsere stb)

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#41450) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Udv!
2016-os Swiftre (1.2 90Hp) keresek nyari gumit. Ami elerheto es ar/ertek aranyban jo. Amit eddig kineztem a Maxxis Premitra 5 es a Nexxen N Fera Primus. Fontos lenne a vizes uton valo jo tapadas/ fek hatas (angliaban elek eszakon, eleg sokat esik), tartossag. E ketto kozul melyik ajanlott? Ha esetleg egyik sem kozep kategoriaban mi az ami ajanlott?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.