Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) molnarpeter válasza varsam (#40893) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg Michelin Pilot Sport van 205/55R16-ban, szívó benzin motorokhoz járt olyan méret is mk4-nél.

(#40902) Kornel válasza Batib (#40900) üzenetére


Kornel
veterán

Michelin CC+
Bridgestone A005

Ezen kívül talán a Maxxis AP3 ami nyárias.

[ Szerkesztve ]

(#40903) tboldi válasza Batib (#40900) üzenetére


tboldi
nagyúr

Michelin CrossClimate (+), vagy ha nem olyan sürgős, akkor hamarosan jön a 2. generációja, én megszavazom neki a bizalmat előre.

Illetve Bridgestone A005.

(#40904) szabonagyur válasza tboldi (#40903) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vajon lesz a 185/55/15 méretben? Csak nálam maradt a City is és hát a téli cserés aztán akkor szerintem a nyárit is ledobatom róla.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#40905) tboldi válasza szabonagyur (#40904) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nagyon remélem, mert nekem is ez a méret kellene majd, amikor elérkezik a csere ideje. :)

(#40906) Batib válasza Kornel (#40902) üzenetére


Batib
őstag

Köszi!
A Michelin volt az első opció nálam is.
tboldi: Neked is kösz.
Úgy látom egyetértés van a kérdésben.
Felmerült még bennem egy olcsóbb verzió is, de..
Erről mi a véleményetek?
Apollo Alnac 4G All Season 205/55 R16 91V

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#40907) rothfb válasza Batib (#40906) üzenetére


rothfb
veterán

Akkor már inkább a Nexen N Blue 4S. Én arra fogok cserélni nem sokára. A teszteken mindig jól szerepel, kiegyensúlyozott gumi, talán a legjobb ár-érték arányú. És az egyik legcsendesebb több teszt alapján. Jól is kopik, úgy értem nem kopik hamar...
Igaz nekem 225/45 R17-es méretben kell.

[ Szerkesztve ]

(#40908) Kornel válasza Batib (#40906) üzenetére


Kornel
veterán

Nem rossz az Apollo, nekem volt, de ahogy írták, a Nexen elvileg kiegyensúlyozottabb, és talán olcsóbb is egy kicsit.

Ha az ár nem számít, akkor én maradnék a Michelin-nél.

(#40909) Saccco válasza rothfb (#40907) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tény a Nexen-nek nincs hangja, a Continental AllSeasonContact jól hallható. :D
Utóbbi a jelen időjárásban jobban fog, mint a Nexen.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#40910) Batib


Batib
őstag

Köszi mindenkinek a hszeket. Van még kb 2 hónapom a döntésre. :R

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#40911) focvis válasza Saccco (#40909) üzenetére


focvis
veterán

Nemtom, milyen a Continental AllSeasonContact; a télire használt Nexen 4S nálam - egy amúgy csendes autóban - egyértelműen hangos kategória. (Csak hogy legyen más felhasználói vélemény is.)

Szerk: 225/45R17

[ Szerkesztve ]

(#40912) rothfb válasza Saccco (#40909) üzenetére


rothfb
veterán

Hang alapján mondod, hogy a Conti jobban fog, mint a Nexen?:D

Tisztára, mint az olajos fórumban, ahol a motor hangja után írta valaki, hogy mivel csendesebb, ezért jó bele az az olaj.:DDD
Aztán korrigált.:)

[ Szerkesztve ]

(#40913) Csabroncka válasza focvis (#40911) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem a conti pc6 mellet minden más halkabb, igaz tapad is még vészfékezéskor is.

"in medias res"

(#40914) szabonagyur válasza tboldi (#40905) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyedül a télies teljesítményével vagyok kérdésben, a CC+ újról meg semmit nem tudni ugyebár :D Az kijön vajon az éven a szezonig?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#40915) Saccco válasza rothfb (#40912) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem a hangja alapján. Nem estem le a Contival az útról. Illetve nem estünk le a Nexen-nel sem, de utóbbi előbb jelzi, hogy ne feszegesd tovább.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#40916) tboldi válasza szabonagyur (#40914) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudom. :B

Nekem már megfelel, ha ugyanazt tudja, mint a jelenlegi CC+-om. A nedves irányíthatóság az, amiben szívesen látnék javulást, kanyarodásnál érezni némi “radírozást”, ha ugyanakkora sebességgel próbálom bevenni a kanyarokat, mint szárazon.

[ Szerkesztve ]

(#40917) focvis válasza Csabroncka (#40913) üzenetére


focvis
veterán

A Continental PC6 valóban nem halk, tavasszal használtam egy hétig az autón.

A Michelin Primacy 4 jelenleg a legjobb (számomra, ill. amit valaha használtam); és nem kopik.

(#40918) Killer01 válasza speedernet (#40875) üzenetére


Killer01
őstag

Igen, teljesen vállalható téli gumi.

(#40919) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok,

245/35ZR19 93W elöl, 275/30ZR19 96W hátul méretekre tudnátok ajánlani megbízható, nem túl hangos nyári abroncsokat? Nem pályázásra kell, napi használatban van az autó, szóval szempont, hogy valamennyire tartós legyen, ne kopjon el fél év alatt, de azért bírja, ha meglépem az autót.

Nem a gumin akarok spórolni, mert azért a jó gumi fontos, de fölöslegesen se dobnék ki pénzt indokolatlanul drága gumikra. Pár fórumon olvasgattam, hogy nagy megelégedéssel használják a Kumho ps 71-et, de erről a gumiról is lehet mindenfélét olvasni... Jelenleg Continenlta contisport 6 van rajta, de ha van olcsóbb, hasonló minőségű alternatíva, azt szívesen meghallgatom.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#40920) logaritmus


logaritmus
tag

Ha már nagy méret a kérdés előttem. VentusS1 Evo3 ahogy látom tesztek alapjan rosszabbul szerepel mint a 2. Tényleg nem sikerült az Evo3 annyira jóra?

(#40921) F_Zolee válasza Anaren91 (#40919) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha a kopás-zaj fontos akkor Michelin de mivel az drága nem igazán lesz megfelelő alternativa.

(#40922) logaritmus válasza Anaren91 (#40919) üzenetére


logaritmus
tag

Michelin tuti jó. FK510 mint olcsóbb ebben a méretben?!

(#40923) varsam válasza Qru (#40899) üzenetére


varsam
őstag

GoodYearból csak a sima Efficientgrip Perf van ebben a méretben, nem a 2es. Az is jó?
Másik méretet nem szeretnék. A téli az 205-ös, bután néz már ki.

Most ott tartok hogy a Goodyear vagy Vredestein Sportrac 5.
Goodyeart találtam 35-ért, az jó árnak tűnik.

(#40924) Anaren91 válasza F_Zolee (#40921) üzenetére


Anaren91
senior tag

Pontosítok kicsit. Azzal tisztában vagyok, hogy ilyen méretben nem olcsóak a gumik. Viszont fölöslegesen nem akarok olyan gumira költeni, ami hűdefasza, de igazságbszerint versenypályára van és hamar elkopik. Egy köztes megoldás kellene, ezért is szemezgettem a Kumho ps71 el, youtubeon néztem tesztet ahol a faszi egy M2 vel ment már nem tudom melyik pályán köröket több fajta gumival is, és ott a Kumho az első körben kicsit maradt csak el a contitól, másodikban pedig már érezhetően rosszabb volt. De nyilván ez pálya használat, országúton nem nyígatod annyira a gumikat. Viszont azt se akarom, hogy megveszem a Kumhot mert lényegesen olcsóbb mint a cinti vagy michelin, és eldobom a kocsit vele. Azért 660 Nm el előfordul hogy egy 60 ról való hirtelen gyorsításnál is vadul villog a dtc és most conti van rajta.. Ha van michelin és conti között vaciláltam, de ugye ezeken belül is van ezer egy fajta, ebben kellene segítség, higy meddig éri meg elmenni józan ésszel az árat figyelembe véve. Illetve ha valakinek van tapasztalata a Kunhoval azt is szivesen várom.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#40925) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Corolla gyárilag szerelt Falken Ziex ZE914b-vel nem vagyok maradéktalanul elégedett. Nedves-vizes úton a "tapadása" valami katasztrófa.

225/40 R18 méretben mi az ajánlott gumi? Hybridről lévén szó fontos, hogy takarékos és csendes gumi legyen.
Amik eddig felmerültek bennem: Vredestein Ultrac Satin, Uniroyal RainSport 5 (erről tesztet nem találtam, de megfogott a mintázata) és Bridgestone Turanza T005.
Accordon nagyon bevált a Bridgestone Potenza S001, de lehet az hangos lenne a Corollán és "túlzás" rá ez a gumi.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#40926) rothfb válasza Anaren91 (#40924) üzenetére


rothfb
veterán

Én ilyen autó esetében (660Nm) egyáltalán nem spórólnék a gumival. Sőt ha ilyenre telt, akkor nekem telne évente (2 évente) új gumira is. Főleg ha kihasználod a gyorsulásokat. Bár magyar viszonylatban biztosan nem lehet egy ilyet kihasználni sehol. De ha a német autópályán mész, akkor előfordulhat, hogy max kihasználod az autód. Értem amúgy a dilemmád, hogy nem akarsz olyan gumit, ami hamar elkopik, de egy ilyen teljesítményű autón (milyen autó is ez?) bármilyen gumi hamar elkoptatható... A te helyedben én a Kumho-t elfelejteném, az egy középkategóriás gumi.
Ajánlani nem tudok megfelelő gumit, mert nem vagyok eléggé kompetens az ügyben, csak a véleményemet írtam le. Majd a hozzáértőbbek ajánlanak gumit.

[ Szerkesztve ]

(#40927) F_Zolee válasza Anaren91 (#40924) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem tudok most keresni, hogy a konkrét méretedben van-e, primacy után keress. Nem verseny gumi. Nem kopik gyorsan, zajban is jók.

(#40928) Bazsee71 válasza F_Zolee (#40927) üzenetére


Bazsee71
őstag

660 Nm-hez egy túrázós gumi nem kevés? Ilyen nyomaték mellé szerintem nem lehet megúszni a zsebbe nyúlást, ez még a prémium sportokat is megizzasztja.

(#40929) F_Zolee válasza Bazsee71 (#40928) üzenetére


F_Zolee
veterán

De olyan kritériumok vannak, hogy semelyik se lehet jó. Háromból kettő megvan ezzel.

(#40930) Anaren91 válasza Bazsee71 (#40928) üzenetére


Anaren91
senior tag

Értem a logikád, de attól , hogy erős a kocsi, nem üveghangon járok vele állandóan. Néha néha, piros lámpánál amikor a pamacs hajú hülyegyerek belevigyorog a képembe a japán csodájában van hogy nem bírom megállni, hogy ne rúgjam el, de mint mondtam normál mindennapos használatra van a kocsi, nem versenyzek vele. Jó tapadás a legfontosabb szempont, igazság szerint a kocsi jól le van szigetelve szóval a zajból hajlandó vagyok engedni, ill normál használat mellett nem akarok évente gumit venni. Errefel mondom, hogy olyat nem akarok ami nagyon puha, gyorsan kopik, versenyzésre való.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#40931) Anaren91 válasza Anaren91 (#40930) üzenetére


Anaren91
senior tag

Kifutottam a szerkesztésből. Szóval, kerekenként egy 60-65 ezret rászánnék a dologra, de azért pl egy Pirelli p zerp 107k/gumi árát már nem adnám ki, mert nem arra használom a kocsit amire a gumit gyártották.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#40932) F_Zolee válasza Anaren91 (#40931) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem ez a garnitúra lesz az utolsó. Próbáld ki a kumho-t és ha nem jön be akkor majd a következő szettre többet teszel félre. Ilyen gumi nincs, hogy tapadjon de ne kopjon és annyira hangos se legyen.

(#40933) rbalint88 válasza F_Zolee (#40932) üzenetére


rbalint88
addikt

De van, a michelin primacy 4. De hogy ezek melle olcso is legyen, az nem megy tenyleg :)

(#40934) Qru válasza varsam (#40923) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a 2-es sokkal jobb a GY-ből az 1-es az inkább eco gumi. Akkor inkább Vredi Sportrac 5. :K Vagy esetleg a Dunlop SP BlueResponse ami jó ebben a kategóriában. [link]

2019-es ÖAMTC/ADAC teszten ez a GY 4. lett a Vredi meg a 2. és jól jelzi a két gumi közti távolságot tudásban, hogy a köztük lévő 3. helyezett meg egy 4évszakos gumi lett (CC+)... [link]

#nincsbennetarcsi

(#40935) Qru válasza Zsombe (#40925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Magyarul egy nem túl eco eco gumi kell, vagyis egy keményebb keverékű túraabroncs. Akkor neked pont az a jó, amit az előző kollégának nem ajánlottam (mert ő mást keres): GoodYear Efficientgrip Perf. és ebből van peremvédős verzió. És ez a gumi kimondottan halk is. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40936) logaritmus


logaritmus
tag

rbalint88

Ebben a méretben már nem hiszem hogy van primacy 4 . Erre van kitalálva pilot sport különböző variánsai.

[ Szerkesztve ]

(#40937) Anaren91 válasza rbalint88 (#40933) üzenetére


Anaren91
senior tag

Az olcsót most ne úgy értsétek, hogy Kormorán árszinten akarok gumit venni. 60 nagyon max 70k közötti gumit keresek. A mostani Sport contact 6-al nincs problémám, lehet végül ugyan ilyet veszek, de pár ezerrel drágábban meg van conti sport contact 3. Nem tudom a kettő között mi a különbség.
Kumho azért merült fel, mert sok tesztben írják, hogy hozza a nagyok minőségét kedvező áron, de azért én se hiszek a mesékben, tudom , hogy pénzért a csillagot lehazudják a tesztoldalak.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#40938) varsam válasza Qru (#40934) üzenetére


varsam
őstag

Én is erre a következtetésre jutottam, hogy Vredestein, sehol nem látom, hogy a GY jobb lenne. Meg is rendeltem.

Köszi a segítséget!

(#40939) F_Zolee válasza rbalint88 (#40933) üzenetére


F_Zolee
veterán

Primacyt ajánlottam én is. De az se jó más szerint. :D

(#40940) Qru válasza Anaren91 (#40930) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradnék a Continental SC6-nál vagy Pirelli PZero Nero GT. Ha meg kipróbálnád a középmezőnyt akkor Toyo Proxes Sport ami még vállalható.

rbalint88: Ezekben a méretekben már nincs Primacy, csak PS4 meg a még durvább verziók (PSS, Cup).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40941) varsam válasza Anaren91 (#40937) üzenetére


varsam
őstag

66-73-ért vannak Michelin Pilot sport gumik, azok nem jók?
[link] és [link]

De másik boltban van PZero is 63-ért: [link] , [link] ,

(#40942) rbalint88 válasza Anaren91 (#40937) üzenetére


rbalint88
addikt

Es tenyleg, akkor pilot sport 4s. Az se fogy el olyan gyorsan.
Conti aportcontact 3 regebbi fejlesztes ket generacioval, nem latom ertelmet azt venni a 6 helyett.
Volt nekem is kumho gumim, nem volt vele gond tapadast tekintve, de eleg gyorsan kopott.
A helyedben azt csinalnam, hogy megneznem a gumiteszteket kozelito meretekben (18”-tol felfele) es a jol tapadok kozul azt vennem, ami a legkevesbe kopik. A vegen az lesz a legolcsobb.
A pzero-t felesleges idekeverni az netto sportgumi.

(#40943) Zsombe válasza Qru (#40935) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszönöm!

Alapvetően eco gumival nem lenne bajom, sőt az jobb lenne a hibridség miatt, csak nem tudom abból van-e olyan, ami tényleg jó tapadást biztosít vizes úton is. :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#40944) Kornel válasza Zsombe (#40943) üzenetére


Kornel
veterán

Eco gumi és a tapadás.
Szerintem nézz rendes abroncsot.

(#40945) szabonagyur válasza Zsombe (#40943) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyik Corolla tud 660nm-t? :Y Azt látom, hogy hibryd lesz.

Mondjuk így nézve van benne valami, hogy nem feltétlenül akarsz prémiumot venni, mivel maga az autó azért nem versenyautó a meglepően nagy nyomaték ellenére.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#40946) rothfb válasza szabonagyur (#40945) üzenetére


rothfb
veterán

Anaren91 írt 660 Nm-t. Neki amúgy E60-as BMW-je van, dízel. Zsombe-nek hibrid Toyotája van és sosem írta, hogy 660 Nm-es nyomatékú autója van.:N

(#40947) Csabroncka válasza Zsombe (#40925) üzenetére


Csabroncka
addikt

Van egy közel 7 vagy 8 milliós (vagy több) autód és a gumin szeretnél spórolni :( Ha a sarki közértbe használod még csak-csak, de vegyél rá egy normális prémium gumit... (itt most a sztár a tapasztalatok alapján a michelin primacy 4)

szabonagyur: sztem nem "csak" erő alapján vesz az ember gumit, a felhasználás még fontosabb

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40949) rothfb válasza szabonagyur (#40948) üzenetére


rothfb
veterán

Jól van, elnézzük, végülis ikertestvérek.:D

(#40950) Zsombe válasza Csabroncka (#40947) üzenetére


Zsombe
senior tag

Bocs, de a kommented alapján csak ezt tudom írni: örülök, hogy elolvastad a hozzászólásomat, csak sajnálom, hogy értelmezned nem sikerült.
Nem tudom mi alapján vontad le azt a következtetést, hogy a gumin szeretnék spórolni. Pont az a problémám, hogy gyárilag egy közepes márkával, Falkennel szerelték az autót, aminek teljesítményét nem tartom elégségesnek. A kiszemelt típusok egyike sem low budget kategória, de ha szerinted az, akkor tarts zsugori felelőtlen idiótának. Írtam is, hogy Bridgestone Potenza S001-gyel mennyire elégedett voltam az Accordon, csak nem tudom hibrid Corolla-hoz mennyire passzolna.
Ja és kapaszkodj meg: listaáron 10+ millió Forint volt az autó.

@Kornel: rendes abroncsot szeretnék, azért is írtam be ide segítségért.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.