Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) 8 válasza rothfb (#41098) üzenetére


8
senior tag

Sikerült kideríteni mi a WH17 jelölés a nexenen?

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#41202) focvis válasza 8 (#41201) üzenetére


focvis
veterán

Az a típusa, mint pl. Continental TS860

Milyen kutya? :D

(#41203) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Kicsit elvesztem a megannyi tesztben (összefoglalóból), hogy milyen gumit vegyek.
Most vettem egy használt Yaris hybridet 1,5 hete, első autóm, még a parkolásba is eléggé bele kell jönnöm, mert eddig csak a tanuló autót vezettem, míg nem lett saját autóm. :DDD
Most egy jó állapotú Pirelli Cinturato P1 Verde 175/65 R15 84T van rajta, de ugye ez nyári, szóval elkezdtem gondolkodni, hogy mit/milyet/hogyan vegyek, már amennyit értek én az autó témához(keveset). Bajom nem volt a gumival, csak a télre már előre gondolkozok, még, ha havat se láttam nagyon az elmúlt 1-2 évben, azért mégsem 20 - 30, hanem -10 - 0 fok van akkor. :DDD
99%-ban csak városban megyek, Szeged - Kiskundorozsma - Algyő, évi 1-2x mennék ki maximum a megyéből. :DDD Évi maximum 8-12ezer km-ert mennék, ha jól kalkulálom a távokat.
4 évszakos gumin gondolkodtam, valami normálison, mert a megspórolt időt és pénzt, a mi elmenne a gumicserére, azt beletolnám a gumik árába, meg gondolom valamennyit ér azért a használt Pirelli gumim is, mert nem egy budgetes kategóriába tartozik és akkor valami normális 4 évszakos csak kijönne belőle.
Mit ajánlotok egy kezdő vezető emberkének? :DDD Előre is köszönöm! :R

(#41204) Qru válasza tipuka (#41203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy téliesebb 4évszakos simán elég lenne neked. Egy Nexen N-Blue4S WH17 bőven jó lenne. :K

#nincsbennetarcsi

(#41205) rothfb válasza 8 (#41201) üzenetére


rothfb
veterán

Nem.:N

(#41206) 2ozzmexy válasza raziel01 (#41200) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"kizárólag a friss gumi jó, hogy minél tovább biztonságosan használható legyen, mert el nem kopik de elöregszik." Ez nem teljesen igaz, mert a Michelin szerint az autón lévő gumi 17-szer gyorsabban öregszik, mint ami a polcon van, csak akkor a 4évszakossal nem tudom mi a hányás, mert az egész évben az autón van, mégsem 1/17-ed ideig tudom használni a szezonálishoz képest.... :DDD

Igen, ezt már többször megénekeltem, szerintem senki sem vesz kétszer ugyanolyan gumit az autójára, mert jönnek ki újabb minták és keverékek, tehát amit éppen felteszek az nekem zsákbamacska, vagy jó lesz vagy nem... és ha nem jó nekem? A túltárolt új gumit 2015-ös DOT-al ki a töknek adom el? Főleg ha ritka méret, az még jobban árnyalja a képet... szóval ez a baromság csak a gumisoknak kedvez...
Adjanak el túltárolt gumi, az 1 éveset tehát idén a 2019 elejéről DOT az túltárolt, a többi kukába való, az nem túltárolt, az a nyakán maradt mert senki sem kellett... hmm, várjunk csak, amit senki nem vitt el 3 év alatt, aztért biztosan pénzt akarok én adni? Tuti jó lesz az nekem abban a méretben? Lehet más márka más mintjávál jobban járnék, ha más nem anyagilag? Na igen, 2 éves gumit ne akarjon már eladni... ennyi erővel mondhatnám hogy tesztgyőztes gumi van az autómon (EcoContact5 2014-ben tesztgyőztes), mert abban az évben amikor gyártották tesztgyőztes volt, csak túltárolt!? (nem rég láttam egy ilyen hirdetést, azért ezzel példálózom)

Nem, bocsika, nem, ez nem így működik kedves gumisok és nagykerek, ha adtok rá 3 hónap kipróbálást, tehát felrakjátok (aznap indul a garancia rá hogy felkerült) mitöbb ingyen, és ha bevállt 3 hónap múlva jövök és kifizetem az egészet, de ha nem akkor ingyen leveszitek és amit kérek azt teszitek fel helyette, amit term. ki is fogok fizetni szereléssel mindennel... de addig tőlem egy petákot nem láttok... vagy a ti kontótokra kötök egy cascot az autóra arra az időre... ilyen feltételekkel megveszem a túltárolt gumit. :DD Amíg ezeket nem biztosítják a túltárolt gumihoz addig: [link]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41207) Qru válasza 2ozzmexy (#41206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fordítva kellett volna írni a Misinek, hogy ha nincs autón 17x lassabban öregszik.

A ritka méretet sok gyártó eleve csak 2 évente gyárt pont azért mert kevés fogy belőle. Túl van tolva ez a friss DOT dolog kicsit. Ha szakszerűen volt tárolva és nem a napon aszalva akkor semmi baja nincs egy 2 éves guminak. A baj az, hogy nem tudni, hogy szakszerűen volt-e tárolva vagy sem. :D

#nincsbennetarcsi

(#41208) 2ozzmexy válasza Qru (#41207) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"A baj az, hogy nem tudni, hogy szakszerűen volt-e tárolva vagy sem." Ezt még tételezzük fel, hogy el is hiszem egy nagyker kapcsán, a baj ott kezdődik, hogy a túltárolt 4-5 éves gumit ha megveszem és egy szezon után rájövök hogy ez nekem nem jó, akkor kinek adom el? Képzeld el hogy mondjuk hülye méret pl: 275/45ZR19... a nyakamon marad és nekem még mindig nincsen gumi a verdán, hogy a révész tisztelet díját (fel-le szerelés, centrírozás, az időm amit foglalkoznom kell vele, stb.) ki is fogja fizetni? Ja hogy én... plusz vehetek még egy szett gumit, mert a gumis, aki eladta teljes árban visszavenni nem fogja, hiszen használt, tehát mennyit engedsz a felétől és kifizettem 1 olyan szerelés árát, amire nem lett volna szükség, töltögessem fel a képeket róla ide-oda, áruljam, telefonálgassak, esetleg fizessek az apróhirdetésért.... és mindezt nem fillérszexualitásból írom, hanem azért mert a végén 2 garnitúra árán lesz 1 garnitúra gumim, ami vagy jó vagy nem, tehát indul a "móka" előről. :(

Ehhez képest én utánanézek, teszteket bújok, megkérdezem itt, hátha használ/használt valaki olyat, megrendelem (olcsóbban mint bármelyik gumisnál, ingyen házhozszállítás), feltetetem max 1 éves DOT-al pénzért, nem pusziért és 5 évig a környékére nem megyek a gumisnak ha nincsen defekt...

Szóval a túltárolt gumit csak akkor venném meg, ha 100%-ig biztos vagyok abban, hogy 5 évig fogom használni is, értesz már?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41209) Qru válasza 2ozzmexy (#41208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

No para, a jófogáson minden elmegy. :D De igen, egy frissebb guminál kisebb a rizikó, hogy a helytelen tárolás miatt sérült/nem teljes értékűt kapsz.

#nincsbennetarcsi

(#41210) 2ozzmexy válasza Qru (#41209) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"De igen, egy frissebb guminál kisebb a rizikó, hogy a helytelen tárolás miatt sérült/nem teljes értékűt kapsz." Nem így értem, hanem hogyha úgy járnék, mint itt néhányan, hogy ajánlanak egy gumit (VP3 pl) és egy szezon után rájövök hogy ez nem jó nekem, akkro egy ritka méretnél eladhatatlan a dot szám miatt, mert aki olyat keres inkább vesz garanciával nagykertől újat, nem a használtakat fogja bújni, bár ki tudja.

"No para, a jófogáson minden elmegy. :D " [link] tavaly ősz óta érdeklődő sem volt rá... :( pedig bontott felni árában adom... :O

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41211) Qru válasza 2ozzmexy (#41210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, a nagy méretek esetében a legnagyobb a fillérszexuálás. Megveszi a csórébéla az 520d-t de rendes gumira már nem telik. Nézd meg a pár éves nagyobb/ritka méretes autókon milyen levetett vackok vannak, sokszor nem is évszaknak megfelelőt. Sajnos nagyon is van rá kereslet. 2006-os Firestone gumit hirdetett haverom ritka méretben, 1 nap alatt elvitték és volt rá érdeklődő bőven (pedig direkt kiírta a dot-ot a hirdetésbe, hogy ne problémázzon rajta senki).

#nincsbennetarcsi

(#41212) 2ozzmexy válasza Qru (#41211) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én meg attól a 4 télikeréktől nem tudok megszabadulni egy 20asért... Idén télen még futott, mert a szomszéd eladta tavasszal a verdát, de nem akarta felgumizni egy szezonért, ezek meg pont rámentek... közben árultam, mondta is hogyha kell akkor visszaadja bármikor, csak így most spóroltam neki vagy 40et... a család meg ki akarja dobni lomtalanításkor... remélem elmegy addig, különben mennek a kukába...

De még érdeklődő sem volt rá, pedig 1-2 szezon még bőven van bennük... csak fel kell dobni és használni, de így sem viszik el lassan 1 éve... :(

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41213) Kornel válasza 2ozzmexy (#41212) üzenetére


Kornel
veterán

Facebook marketplace pörög most nagyon, ott hirdesd.
Jófogás már kezd vatera szint lenni.

[ Szerkesztve ]

(#41214) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Megszültem nagy nehezen, Conti lesz helyi gumistól 34e/db áron, ez kb a netes árral megegyező de nem kell se előre utalnom se szívnom az átvétellel.

Egy héten belül fel is kerül kb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#41215) TFSi válasza szabonagyur (#41214) üzenetére


TFSi
őstag

Várjuk a tapasztalatokat. :K Jöhetne már belőle a második széria, de se híre se hamva. Talán jövőre.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41216) TFSi válasza Qru (#41207) üzenetére


TFSi
őstag

2018 májusában vettem a Bravuris 3-asokat 245/40 R19 méretben, jó egyéves abroncsok voltak 2017 év eleji dottal. A harmadik nyarukat futják, és semmi öregedésre utaló nyom nincsen rajtuk, se szárazon, sem vizes felületen. Igaz eddig nincs bennük 10e km és finoman vannak kezelve.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41217) Qru válasza TFSi (#41216) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig ott már van tapadó felület. Tessék szépen odakenni neki. :))

#nincsbennetarcsi

(#41218) 2ozzmexy válasza TFSi (#41216) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én az 5HM-el szemezek következő szettnek, de nem igazán brillíroz a teszteken... :(
Más épkézláb alternatíva meg nincsen... 30k/db árig 215/55R17 99 H-ban

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41219) Kornel válasza 2ozzmexy (#41218) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem a Sava UHP2 22k-ert mindenben jobb, mint a Barum.
Sőt, van Laufenn S FIT EQ plus is, ami szintén jól szerepelt ott, ahol tesztelték.

(#41220) TFSi válasza 2ozzmexy (#41218) üzenetére


TFSi
őstag

Apollot, Nexent, esetleg Sava-t vennék.

Qru: igen, elég sínautós, pláne, hogy 1.6T. Tudom, hogy ciki, de még nem sikerült megnyikkantanom..:DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41221) Qru válasza TFSi (#41220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Óóó, nekem a 5 éves BS már 3-asban is megnyikkant padlógázas gyorsításnál. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#41222) rothfb


rothfb
veterán

Na megvan a 4 db Nexen Nblue 4S WH17 94V, 225/45 R17-es méretben. 27 ezer volt/db, dot szám alapján 2020 első hetiek. Kaptam rájuk 1 év garanciát is a helyi gumisnál. Örülök nekik.:)

(#41223) Kornel válasza rothfb (#41222) üzenetére


Kornel
veterán

Majd számolj be kérlek a tapasztalatokról.
Mire megy?
Nekem 30k lenne a legolcsóbb helyen 215/55 R17-ben 1.4T-re.

(#41224) rothfb válasza Kornel (#41223) üzenetére


rothfb
veterán

Honda Civic 8 gen Ufo, 1,8 benzin 140 LE. Majd beszámolok. Mentem egy kört vele, eddig rendben van, de hosszabb távon lehet majd nyilatkozni.

(#41225) Anaren91 válasza 2ozzmexy (#41210) üzenetére


Anaren91
senior tag

Most magamból indulok ki, mert nekem is 275-ös gumi van hátul, és gondolom ekkora gumikat nem ezres szuszkára szerelnek. Azért meg is kell tudni állni, gumin és féken nem spórolnék, és használt gumit se tennék fel. Ezért próbáltam itt is utána járni mi a tapasztalat, mi lenne jó, mert egyrészt nem akartam úgy járni mint amit te is írsz, hogy megveszem aztán adjam el valahogy ha nem jó (főleg 2 széles felniről), másrészt meg 100kt se akartam kiadni egy pálya gumira, hogy utána egy szezon után vehessek megint egy garnitúrát. Így kötöttem ki annál ami előtte is volt spoctcontact 6 :D Ami bevállt ne változtasd alapon XD
De az is igaz, amit Qru ír, jófogáson minden elmegy, max a tesók megveszik. Haver alkatrészekkel foglalkozik, el se hinnéd miket keresnek néha bontottan XD

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#41226) tipuka válasza Qru (#41204) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi. :R Árban meg a zajszintben bejön, de nem tudom mennyire jó esős - sáros-latyakos-jeges időben meg nyáron a száraz aszfalton a papírformán kívül, amit a tesztekben olvastam (hó nem nagyon volt ugye az elmúlt 1-2 évben).
Ha árban kicsit feljebb mennénk van jobb nála? :) Ne legyen túl hangos se az fontos (Nexen úgy láttam az jó ebben, amit ajánlottál), mert egy hosszabb egyenesben csak suhanok, nem kapcsol be a benzin motor se. :DDD - a mostani Pirelli gumik papíron 69db-sek, szóval azt elég sok gumi megüti vagy jobb is. - bár autó függő gondolom úgy is.
Olvastam jönnek az új szériák is most pl Goodyearből meg CC-ből is(csak feldobom ötletként), várni érdemes-e valamelyikre (az említetteken kívül-belül) ?

(#41227) Kornel válasza rothfb (#41224) üzenetére


Kornel
veterán

Huuu.
Életem legrosszabb autója volt.
140 döglött ló :D
Remélem neked jobban megfelel ;)

[ Szerkesztve ]

(#41228) ngaba válasza tipuka (#41226) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én azt hallottam, hogy a Nexen a forró aszfaltot nem szereti annyira, télen kimondottan jó (a 4 évszakosok között). De majd a tulajok pontosítanak...

[ Szerkesztve ]

(#41229) rothfb válasza Kornel (#41227) üzenetére


rothfb
veterán

Akkor ott valami gond volt az autóval... ;)
Most mivel jársz?

[ Szerkesztve ]

(#41230) szabonagyur válasza rothfb (#41229) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy a Honda témában is írtam neked csak fogadd el ha valaki ilyet ír, ne akard mindenáron bebizonyítani igazad :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#41231) Kornel válasza rothfb (#41229) üzenetére


Kornel
veterán

Semmilyen gond nem volt a szokásos kormánymű és futómű gondokon kívül, már aki azt is észreveszi.

Egy Swift Sportból ültem át, mivel ellopták.
Hasonló menetdinamikai tulajdonságokkal rendelkező autót kerestem, csak kicsit nagyobb méretben.

Na ahhoz képest volt csalódás, mert hiába hasonló 0-100 adatot tud papíron - és lehet a valóságban is - viszont vezetési élményre ég és föld volt. A Honda ASR és ESP rendszere olyan bolondbiztos, hogy még kikapcsolva is visszakapcsol, ahol szerinte veszélyes lenne a szituáció. Lehet nem mindenki élvez el egy Eger Szilvásvárad úton, hogy a lehető legnagyobb sebességgel veszi a kanyarokat, de én szeretek sportosan vezetni. Na az UFO mindenre jó, csak arra nem. Ellenben nagyon tágas, jól variálható utas -és csomagterű, kényelmes autó, de nálam ezek összessége már sok volt.

Jelenleg 3,5 éve egy 1.4T S-cross-t hajtok, az előbb felsorolt dolgokkal itt nem találkoztam.

szabonagyur: akkor lenne igazad, ha oda járnék trollkodni, vagy egyszerűen leírni a véleményem, amit 1 év alatt tapasztaltam, de nem ezt tettem. Bár van akinek tökéletes egy 1.4 Honda City, ettől még léteznek autók is, nem csak közlekedési eszközök. ;]

(#41232) rothfb válasza szabonagyur (#41230) üzenetére


rothfb
veterán

Azért még reagálhatok, vagy az is meg van tiltva? Nem akarok senkire semmit sem ráerőszakolni. De egy beszélgetés úgy zajlik, hogy valaki mond valamit, a másik reagál. Nem kell a reakciónak egyetértőnek lennie. Végülis nem vagyunk egyformák. Még az a jó. Mi ezzel gond?

(#41233) Kornel válasza rothfb (#41232) üzenetére


Kornel
veterán

:R

Azért vagyok kíváncsi nálad a Nexenre, mert nekem Apollo négyévszakos volt rajta, és nagyon elégedett voltam vele, az eredetileg rajta lévő PS3-hoz viszonyítva is.

[ Szerkesztve ]

(#41234) rothfb válasza Kornel (#41231) üzenetére


rothfb
veterán

Ha így le van írva, mi a gond, így már értem. És hozzátenném, hogy az Ufo még ráadásul "orrtolós" is. Viszont kemény a futóműve, ami kanyarokban (jó úton persze) jól megfogja az autót. A rövid áttételezésű, érzékeny kormányról már nem is beszélek, alig kell forgatni, hogy kanyarodjon. A váltó meg... Honda váltó. A hangja meg pörgetve... A sportosság nem csak a VSA rendszerről szól.
Egy suvról (mert ugye az S-Cross az), nehezen tudom elképzelni, hogy sportosabb... Már a magas építése is ennek ellenkezőjéről árulkodik. De legyen úgy. Ahogy mondtam, nem vagyunk egyformák.

(#41235) Kornel válasza rothfb (#41234) üzenetére


Kornel
veterán

Kormány (a kopogó kormányművön kívül :D ), váltó, motor hibátlan.
A VSA nálam olyan volt, amilyennek leírtam.

S-cross futóműve sem puhább, cserébe nem dől a magas építése ellenére sem. Viszont a következő autóm már biztosan nem japános futóművű lesz, most gondolatban a Passatokkal szemezek.

[ Szerkesztve ]

(#41236) rothfb válasza Kornel (#41235) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem nem kopog.
Passátokkal? Lelked rajta... A futómű más lesz, cserébe egyéb problémákat kapsz a nyakadba, de mindenkinek joga van mazochistának lenni.:D
Minden autónak vannak hibái. Az a nem mindegy milyen és mennyi. Ki kell próbálni ezt is azt is, aztán majd rájössz, mi jön be neked valójában.

(#41237) Kornel válasza rothfb (#41236) üzenetére


Kornel
veterán

A mostani eddig hibátlan, persze a saját maga korlátain belül.
Passat nyilván többe lenne hosszú távon.

(#41238) szabonagyur válasza Kornel (#41231) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem írtam neked semmit, nem tudom mi bajod. Javaslom elolvasni újra. ;)

De ha ennyire érdekel leírom az elmúlt 2 év autóit: A6 50TDI, A4 2.0 TFSI. Ezek kb 3 hónapja mentek a háztól mivel találtunk házat ami bejött, hitelt meg nem akarok így elmentek a háztól. City eladása elnapolva vagy 2 évre, így meg gumit kerestem rá.

(#41232) rothfb Honda témában is ha valaki ilyet felhoz egyből azzal jöttél, hogy ez bizony nem lehet, tökéletes maga az autó.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#41239) Kornel válasza szabonagyur (#41238) üzenetére


Kornel
veterán

Mondom én, City a legjobb autó :R
;]

(#41240) Firstaye


Firstaye
tag

Nagyot lendítene a keresési találatokon, ha a címbe beleírnád a gumiméretet, és hogy milyen autón voltak a felnik, a leírásba pedig, hogy milyen autóra lehetnek még jók.

(#41241) rothfb válasza szabonagyur (#41238) üzenetére


rothfb
veterán

Nem mondtam, hogy tökéletes.
De egyébként naésakkormivan, ha én mondok valamit, valaki meg mást mond? Valakinek a traktordízel "prémium" német pénznyelő a tökéletes, nekem meg más. Mi ebben olyan fura. Ha valakinek van egy véleménye valamiről, nekem meg más ugyanarról a véleményem, akkor te közbeszólsz, hogy én ne erőltessem másra a véleményem? Miközben nem is veled beszélek. Ha majd azt a másikat zavarja, szól. Én se szólok bele, ha te beszélsz valakivel.

(#41242) stickermajom


stickermajom
addikt

Srácok, új Swiftre (175/65R15) merrefelé kacsintgassak téli gumi ügyben? Barum Polaris 5, vagy egy jó Kleber Krisalp HP3? Hegyen lakik a tulaj, hó is szokott lenni, pár hetente lesznek vidéki hosszabb utak is.

Illetve, ha már új Swift: milyen acélfelnit kéne hozzá venni TPMS-sel? Márkaszerviz 170-ért adna komplett szettet, de nem tudom milyen gumival. Eddigi tapasztalataim alapján kijön ez olcsóbban is. :D

(#41243) tboldi válasza stickermajom (#41242) üzenetére


tboldi
nagyúr

Felni és szenzor ügyben nézz körül a Suzuki specifikus webshopoknál (Suzuminn, Sumo, Suzuparts, stb.), általában ezek valamelyikénél szokott a legolcsóbb lenni. :)

(#41244) Kornel válasza stickermajom (#41242) üzenetére


Kornel
veterán

Kleber teszteken jobban szerepelt.
Kettő közül én azt venném.

(#41245) stickermajom válasza tboldi (#41243) üzenetére


stickermajom
addikt

:R
Nem ismertem ezeket az oldalakat. Ez viszont így jónak tűnik: [link]

(#41244) Kornel Neked is köszönöm! J Astránkon is a Kleber van, jók a tapasztalataink.

Mi az ajánlott webshop mostanában? Eddig auto-stopról vásároltam, de látszólag megszűntek. :F

(#41246) 2ozzmexy válasza stickermajom (#41242) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Yokohama-t adnak rá gyárilag (170k-ért sokkla jobb gumival is meg tudod venni ha magadnak szeded össze), felnit ahogyan tboldi is írta webshopból érdemes rendelni, TPMS szettet meg aliról aztán annyi...
A Vitara utángyártott (Marutti) 16"-os lemezfelnije volt szállítással 12k/db körül, egy garnitúra alis TPMS szelep olyan 10-14k, a gyárinak (VDO) ennyi darabja!
Kléber ha választani lehet és nem nagy az árkülönbség.

Kicsit több meló neked, de kevesebbért többet kap a végén a tulaj...
(hogy legyen viszonyítási alapod: Vitara 16"-os gyári téliszett Yokohama-val 240k a szalonban, én 170k körül vettem egy alsópolcos téligumival [link] , de ha ügyes vagy sokkal olcsóbban kijössz)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41247) Qru válasza stickermajom (#41245) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gumibróker: [link]

#nincsbennetarcsi

(#41248) Kornel válasza Qru (#41247) üzenetére


Kornel
veterán

Az én méretemben ez a bolt nagyon drága :(

(#41249) rbalint88 válasza stickermajom (#41245) üzenetére


rbalint88
addikt

Vard meg az uj tesztet, ha belefer. Evrol evre valtozik a keverek, sokszor nem az elonyere.

(#41250) stickermajom válasza rbalint88 (#41249) üzenetére


stickermajom
addikt

Bőven belefér, a héten lesz csak megrendelve az autó. Gyorsan utána akartam nézni, hogy nehogy kérje tőlük a téli szettet 170-ért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.