Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) Qru válasza hzd (#41598) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig kapható már az új Qatrac: [link]

#nincsbennetarcsi

(#41602) rbalint88 válasza Qru (#41601) üzenetére


rbalint88
addikt

De jo, hogy ez is forgasiranyos lett... mondjuk legalabb jo a minta, nincs tulteliesitve.
splashre kene meggyoznom unokatesomat, hogy adjuk el a teli szettet es a nyari gumikat es vegyen vegre valami 4s-t ra. Iden sztem 1000km-t se ment a kocsi... de legjobb lenne, ha eladna azt is es a v60-at is es venne egy hsd-t, neki az hibatlan lenne. Automata, keveset eszik, nem dizel, nem elromlos.

(#41603) Qru válasza rbalint88 (#41602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah ez is CC klón. De hát végülis nekik bejött, akkor miért ne másolnák le a nyerő mintát. :D

#nincsbennetarcsi

(#41604) BaLee válasza TFSi (#41579) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ezt a tesztet hogy kell értelmezni? Egy táblázat van a nedves+ száraz fékút meg adnak 4 pontot és ennyi? Ennél még egy ADAC teszt is átláthatóbb/informatívabb. Vagy csak én nem találtam meg a fontos infókat? :F

[ Szerkesztve ]

(#41605) stickermajom


stickermajom
addikt

Na megjött muter Swiftjére a Kléber Krisalp HP3 gumibrokertől. DOT 3420, szépnek szép, egyebetnemtudokelmondani. Már csak a TPMS-t várom Aliról és megvagyunk. :C

(#41606) Qru válasza stickermajom (#41605) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az 5 hete sült ki, sztem még ki sem hűlt rendesen. :C

#nincsbennetarcsi

(#41607) TFSi válasza BaLee (#41604) üzenetére


TFSi
őstag

Érdemes lesz megvenni a mostani, esetleg a következő havi Autobildet. Abban lesznek a részletek. Az ingyenes cikk ennyit tud.

Qru: én is várom, hogy a CC2 legyen 245/40 R19 méretben. Amúgy az új Quatrac, vagy a GY Vector Gen3 se rossz megoldás. Sőt...

stickermajom: kérem kapcsolja ki.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41608) hzd válasza TFSi (#41599) üzenetére


hzd
csendes tag

Engem is azért zavart meg, mert nem volt szám, csak név. A mintázat meg új volt. Azt hittem a hármas,ötös után a Quatrac hetes jön.

(#41609) hzd válasza Qru (#41601) üzenetére


hzd
csendes tag

Köszönöm. Jövő augusztus fele lesz aktuális addigra, lesz több helyen is. A google ezt még nem dobta fel, mikor a Quatracra rákerestem.

(#41610) MasterMark válasza stickermajom (#41605) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a Kléber még mindig jó idén is?

Amúgy ez elmegy középkategóriás gyártónak? Vagyis nem full budget ugye?

szerk.: Amúgy drágultak a gumik, vagy a téligumik általánosságban is drágábbak?

TFSi: Olyan méretű kerék alapján olyan autóra miért akarsz négyévszakost? :F

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41611) stickermajom válasza MasterMark (#41610) üzenetére


stickermajom
addikt

A 100V jól szerepelt az AutoBild idei tesztjében, ezért mertem megkockáztatni: [link]
Én úgy tudom a Michelin B márkája, szóval annyira budget nem lehet.

(#41612) Qru válasza hzd (#41609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom nem tejeltek a gúglinak így jól hátra vannak sorolva a találati listában.

#nincsbennetarcsi

(#41613) sgabor


sgabor
csendes tag

175/65 R15 méretben keresek téligumit. Ebben a méretben nem nagyon vannak friss tesztek, de a közeli méretek tesztjei alapján 4 gumi maradt fenn a rostán:
- Bridgestone Blizzak LM005
- Kleber Krisalp HP3
- Hankook Winter ICept RS2
- Michelin Alpin A4
És lenne még egy ötödik, amiről tesztek ugyan nincsenek, mert új mintázat:
- Firestone WinterHawk 4
Mivel az éves futás kb. 5 ekm (ebből tél kb 2 ekm) nem a kopás miatt kell majd legközelebb cserélni. Emiatt az érdekel elsősorban, melyik öregszik, keményedik leglassabban közülük?

(#41614) zolko74 válasza MasterMark (#41610) üzenetére


zolko74
tag

Tavasz óta 10%-ot romlott a forint. Szakértők szerint tavaszra 400 lesz az euró...

(#41615) MasterMark válasza zolko74 (#41614) üzenetére


MasterMark
titán

Nyáron a Sava-kat 19k per darabért vettem. :O

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41616) hacki87 válasza MasterMark (#41615) üzenetére


hacki87
senior tag

Azért a 21112ft/db se olyan borzasztó. Automax.hu n a Sava intensa.

[ Szerkesztve ]

(#41617) MasterMark válasza hacki87 (#41616) üzenetére


MasterMark
titán

De most téligumikról van szó. Ezért kérdeztem, hogy általánosan drágább?

Switch Tax

(#41618) troll81 válasza zolko74 (#41614) üzenetére


troll81
addikt

De jó lenne lehetne előbb is. :D

(#41619) Tom1939 válasza Kornel (#41590) üzenetére


Tom1939
őstag

Azt mondanám hogy jajj Tdi, de legalább a DSG nedves változat hozzá :) Remélem csak hosszú távon akarod használni... Igazán kipróbálhatnád nekem a RAV4 hirbridet ahogy az Scrosst tetted (már előttem pár hónappal megvéve tartós teszttel) :)

Hogy on is legyek a GY vector All season gen 3 határozottan szimpi eddig amit láttam tesztet. Bár a nexen még jól bírja.

(#41620) pècsimunkás válasza troll81 (#41618) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K

:D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#41621) Qru válasza sgabor (#41613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Michelin lassan öregszik, azt venném.

#nincsbennetarcsi

(#41622) focvis válasza MasterMark (#41617) üzenetére


focvis
veterán

Igen, a téli gumik esetében a hülye méretek általánosan drágábbak.
Kb. 205/55r16-ig vannak emészthető téli gumi árak; már egy kommersz 225/45r17 is nagyot ugrik a nyárihoz képest.

(#41623) TFSi válasza MasterMark (#41610) üzenetére


TFSi
őstag

Keveset megyek, évi 5-6000km. Arra fölöslegesnek tartom a két garnitúrát és egyébként is fékezetten habzom az utakon.:D

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41624) MasterMark válasza focvis (#41622) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor jól éreztem, hogy drágábbak, köszi. :R

TFSi: Oké érthető, csak fura. :DDD

Switch Tax

(#41625) TFSi


TFSi
őstag

Csak egy korszakos kijelentés a friss Autobild négyévszakos tesztből, amely alapján vagy ők, vagy az egyre hiteltelenebb ADAC félreinformál. Szerintem sejthető, hogy kit vettek meg ismét az abroncsgyártók.. A mondat tehát így hangzik: Die fünf mit unserem Qualitätssiegel „vorbildlich“ ausgezeichneten Kandidaten sind den jeweiligen Sommer- oder Winterreifen mindestens ebenbürtig.

Ez annyit jelent, hogy a tesztelt négyévszakos gumik közül a példás TOP 5 minimum egyenértékű a nyári vagy téli gumival..;]

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41626) Kornel válasza TFSi (#41625) üzenetére


Kornel
veterán

Ideje volt felvállalni ezt.
Az adac meg vicc, nem mer mért értékeket közzétenni, így oda súlyoz, ahol jobban fizetnek.

(#41627) haris válasza TFSi (#41625) üzenetére


haris
őstag

Szerintem ezzel semmi gond nincs,
Ha jól értem azt mondja, hogy a Top5 "példás"-ra értékelt gumi egyenértékű a tesztben szereplő referencia nyári és téligumival.
Azt viszont nem tudjuk mik volt a referencia gumik.

Ráadásul nem kéne szentírásnak venni ezeket, és akkor nincs gond. Azok a gumik amik ebben a tesztben nem lettek Top5 még simán jók. Nem eszik olyan forrón azt a kását.

(#41628) focvis válasza TFSi (#41625) üzenetére


focvis
veterán

Jövőre a Forma-1 is Nexen 4S-sen indul. Mégse... :N

Ne legyetek szemellenzősek, azért mert itt megy a promózás, attól még az emberek spúrságból / budget miatt, vagy kényelemből / lustaságból választják.
Nekem azért van 4S, mert azzal kaptam az autót, + mellé egy szett nyárit. Spúrságból nem vettem télit, amíg nincs hó, addig tényleg jó volt télen. Nyáron viszont maszatol a forró aszfalton, kb. 0,5 literrel többet fogyaszt az autó, ráadásul zajos. Nincs a közelében egy jó nyári abroncsnak, nem is használom nyáron.

(#41629) TFSi válasza haris (#41627) üzenetére


TFSi
őstag

Természetesen a TOP 5 kívüli köpenyek is hozzák az elvárhatót, itt a lényeg kimondása volt az az üzenet, amit eddig még sehol nem mertek megtenni.

focvis: lazán lehet hangosabb, többet fogyasztó adott esetben barmilyen gumi egy X konstrukción. Itt a lényeg a friss fejlesztésű gumikon van. Referenciaként eddig tesztgyőztes téli vagy nyári abroncsokat használtak. Utánanézek.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41630) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!
Most fogok autót (Mondeo HEV) venni 17-es alufelnikkel és nyári gumival. Lassan kelleni fog 4 másik felni télre, de nagyon el vagyok veszve a sok, számomra ismeretlen márka között. Van olyan, ami nagyon nem ajánlott? Esetleg tudnátok mondani pár márkát, amivel biztosan nem nyúlok mellé? A gyárikat nézegettem - itt nincs nagy választék és az árak is elég borsosak. Jóval olcsóbbak is vannak a webshopokban, de gyagyit azért nem akarok venni. A másik, hogy n+1 helyen hirdetnek. Van esetleg olyan nagyobb, megbízhatóbb áruház, amivel jók a tapasztalataitok?

(#41631) focvis válasza zolee3000 (#41630) üzenetére


focvis
veterán

Vegyél egy szett használt gyári Mondeo felnit (szép állapotút).
Én a jófogáson adom veszem az ilyesmit.

(#41632) Tom1939 válasza focvis (#41628) üzenetére


Tom1939
őstag

Teljesen pontosan én F1 autóban nem venném észre hogy verseny gumi van rajta vagy a Nexen 4S amit én is használok. Mindkettőnél az első nagy gáznál össze... piszkítanám a nadrágom :)

De igen, nyilván jobb nyári/téli, egyszerűen ez nekem megfelel. Mondjuk következőre lehet hogy GY vector 3 lesz első tesztek tetszenek (és van még szerintem 1-2 év a cseréig).

(#41633) zolee3000 válasza focvis (#41631) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi a tippet. Szétnézek ott is.

(#41634) Qru válasza focvis (#41628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is 4S volt rajta amikor megvettem az autot de hasznalat kozben rajottem hogy amire nekem kell arra eleg.

#nincsbennetarcsi

(#41635) Bla82


Bla82
tag

Kicsit elcsesztem, sorry:

Apollo Alnac 4G Winter
Hankook Winter ICept RS2 W452
Bfgoodrich G-Force Winter 2

Qru válasza:
Hankook-BFG-Apollo

Köszönöm a választ!

De látótérbe került még pár márka ebben a 15-16k-s ársávban. Nem tudunk igazából dönteni. Kléber, BFG, Apollo meg Nexen ami minta alapján tetszene de ez ugye nem mond el sok mindent a tényleges tudásukról.

Nexen Winguard SnowG 3 WH21
Kleber Krisalp Hp3 (ami képek alapján ua. mint a BFG)
Uniroyal ms plus 77

Mi lenne így a sorrend a 6 gumi közt?
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#41636) TFSi válasza Bla82 (#41635) üzenetére


TFSi
őstag

Kléber az első mindkét típusban, a BFG négyévszakosban ugyanaz mint a Kléber. A többi sorrendje tetszőleges ezek után.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41637) windlord


windlord
őstag

E91 -nel a gyari az et34.
Talaltam egy felnit, amely et29.
Et20 -ig az a mondas, hogy ramegy gond nelkul.

Az et29 ugye 5mm -el van kijjebb mint az et34.

Tehat csak a lelkem megnyugtatasa vegett, erositsetek meg plz, hogy siman fel tudom tenni mindenfele hekkeles nelkul.

(#41638) focvis válasza windlord (#41637) üzenetére


focvis
veterán

Ha a felni szélessége azonos, akkor nem hinném, hogy kifelé 5 mm bármi problémát okoz.

(#41639) raziel01 válasza windlord (#41637) üzenetére


raziel01
veterán

Skodánál nekem is 5mm-el van kintebb, mint a gyári. Felni/gumi szélessége ugyan az csak 5mm-el kintebb van. Nem okoz semmi gondot.

(#41640) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Magyar autópályán jár bármilyen előnnyel, ha T sebességindexű gumi helyett H-sat használok? Tartósság, teljesítmény vagy bármilyen szempontból? Nem számottevő árban a különbség (Alpin 6), de ha semmi értelme nincs a magasabb sebességindexnek, akkor azt a pár ezer Ft-ot sem szánom rá.

Néha biztos mennék német autópályán is amúgy.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41641) focvis válasza Brandynew (#41640) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem mész 190 felett, vagy megpakolva 170-180 felett, akkor nincs jelentősége.

(#41642) windlord válasza focvis (#41638) üzenetére


windlord
őstag

Mindketto 5*120, gyari bmw.

(#41643) Qru válasza Brandynew (#41640) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tartósan mész 200 km/h felett akkor érdemes, amúgy nem nyersz semmit a magasabb indexessel. A T-s 190 km/h-ig ajánlott ami nem azt jelenti, hogy 191-nél már felrobban. A magasabb indexes nem erősebb csak a nyomástartó szövetréteg sűrűbb szövésű, így nagyobb nyomást visel el (magasabb tempónál az abroncs intenzívebb deflexióját magasabb guminyomással kell ellensúlyozni).

#nincsbennetarcsi

(#41644) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

Sziasztok,
teli gumit keresnek az automra (Mazda CX30, ha szamit). Csak gumit szeretnek, felni nelkul. Most 215/55 R18 nyari gumi van rajta. Uj az auto, nincs referencia, hogy eddig mi volt rajta telen.
Mekkora gumit erdemes erre venni es melyik gyartotol? Gondolom a 215 szelesseg szukseges, de a magassag lehet 60 vagy 65 is?
50k-ig mennek el per gumi.

Koszonom!

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#41645) Batib válasza sanyixXx (#41644) üzenetére


Batib
őstag

Váltóméretek

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#41646) sanyixXx válasza Batib (#41645) üzenetére


sanyixXx
senior tag

Koszonom!
A 235/50 es a 245/50-eket neztem, azokbol van szeles kinalat. Van erdemi kulonbseg a ket meret kozott vagy hetkoznapi hasznalatban mindegy?
Nem szaguldozok, egy szem csaladi auto kisebb utakra es teli 1x nagyon ritkan 2x sielesre.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#41647) Qru válasza sanyixXx (#41644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akármi nem tehetsz rá szabályosan, csak amit a manual megenged (vezetőnél a B oszlopon vagy tankajtóban van matrica róla).

#nincsbennetarcsi

(#41648) sanyixXx válasza Qru (#41647) üzenetére


sanyixXx
senior tag

A B oszlop a kereknyomason tul csak egy meretet ir: 215/55 R18 95H.
A teli-nyari is ekkora kell tehat legyen? Ne is foglalkozzak a valtassal?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#41649) TFSi válasza Qru (#41647) üzenetére


TFSi
őstag

Nálam elvileg nincs felsorolva a 245/40 R19, csak a 235/45 R19, holott az OPC verzióban igen, amely ugyanúgy egy GTC, mint az enyém. Fura.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41650) Qru válasza sanyixXx (#41648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ne. Csak az szabályos ami ott van, ha ettől eltérő méret van fent a biztosító beleköthet, ha balesetet okozol nem fizet helyetted. Már pedig az elég drága móka tud lenni...

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.