Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) bozont válasza F_Zolee (#41850) üzenetére


bozont
veterán

Jah, nekem az ugyanekkora (vagyis 185/70 r14) Krisalp HP3-at is ott gyártották, meg is ijedtem kicsit. Remélem nincs baj a minőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#41852) focvis válasza DeFranco (#41834) üzenetére


focvis
veterán

Helló!
Az szokott lenni ilyenkor, hogy a kerékagy átmérője 60,0 mm, a felni középfurata pedig 60,1 mm. A felnis cég a kerékagy átmérőjét adja meg.

Konkrét típus?

(#41853) pepe091 válasza DeFranco (#41834) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Így van, ahogy focvis írja. VW konszernnél a kerékagy 57 mm a felni pedig 57,1. Audinál szintén a kerékagy 66,5 a felni pedig 66,6. Ha tizedre azonos lenne az átmérő nem, vagy csak nagyon nehezen lehetne rátenni a kereket az agyra.

[ Szerkesztve ]

(#41854) Qru válasza pècsimunkás (#41846) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja téliben is és nyáriban ott vannak a szeren. Egy időben a kékválasz nagyon futott itt a topikban is.

#nincsbennetarcsi

(#41855) DeFranco válasza focvis (#41852) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi, sejtettem, de inkább rákérdeztem a biztonság kedvéért

automaxban rendelt már valaki felnit+gumit egyben? hoz rá egy árat, ami kb. annyi mint a felni és a gumi árának összege, de kiváncsi vagyok ezt kompletten szerelve adják oda (tehát a szerelés is benne van az árban), vagy csak egy látványfeature az oldalon hogy két számot összead helyettem.

@pepe091: köszi neked is.

(#41856) Qru válasza juvegamer (#41835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha sokat mész akkor Kléber (jó a kopásállósága) ha keveset akkor Nexen.

#nincsbennetarcsi

(#41857) Qru válasza DeFranco (#41855) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

850.- lesz. :))

#nincsbennetarcsi

(#41858) Kornel válasza TFSi (#41843) üzenetére


Kornel
veterán

Kíváncsi leszek én erre ;)

(#41859) raziel01 válasza Qru (#41857) üzenetére


raziel01
veterán

Összeszerelve de centrírozva is?

(#41860) Qru válasza raziel01 (#41859) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passz, fel kell hívni őket. :K

#nincsbennetarcsi

(#41861) MasterMark válasza raziel01 (#41859) üzenetére


MasterMark
titán

A centírozásnak az összeszerelés részének kéne legyen.

Switch Tax

(#41862) DeFranco válasza Qru (#41857) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen ezt én is láttam, de egy ideje már megjöttem a 6:20-assal, nem hiszek az internetre feltett nyomtatott betűknek :DDD

nyilván holnap felhívom őket de gondoltam ha valaki már vett így egyben szettet annyival is előrébb vagyok.

(#41863) Tompie válasza F_Zolee (#41850) üzenetére


Tompie
őstag

Amit nem Kínában gyártanak az hamisítvány 🤭
😀

(#41864) Qru válasza DeFranco (#41862) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért oszd meg velünk mit mondtak. :K

#nincsbennetarcsi

(#41865) alázógyík válasza alázógyík (#41829) üzenetére


alázógyík
őstag

Ma kellett fékeznem egy hatalmasat, mert egy ribi a Mercijében símán keresztbehajtott a 4 sávos úton. :((
Elég hamar bekapcsolt az ABS, túl hamar.
Ezeken is van még valami cucc/moty/akármi a felületén, aminek kopnia kell hogy jobb legyen a tapadás?

(#41866) tboldi válasza Firstaye (#41836) üzenetére


tboldi
nagyúr

Próbáltam keresni, de nem kaptam találatot 185/55R15-re, csak /65-re. 😕

(#41867) focvis válasza alázógyík (#41865) üzenetére


focvis
veterán

Persze, kell neki 200 - 500 km, hogy lekopjon a leválasztó anyag.

Más: Elvesztettem a fonalat, milyen autóra váltottál?

Megint más: Mivel én nem hiszek a 4S gumik egész éves ÉS normál felhasználásában :R , így sajnálom, hogy kevésbe lett télies az új GoodYear Vector. Télire, őszire vállalhatónak gondoltam az elődjét.

Hamarosan felrakom a 4S-t, hogy ne kopjon a frankó nyári, utóbbinak megszavaztam még egy szezont.

[ Szerkesztve ]

(#41868) DeFranco válasza Qru (#41864) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"hívása fontos számunkra kérem tartsa a vonalat"

:DDD

na, ha összerakod gumi+felnivel akkor 2k-val drágább mint a darabár. ez a kedvezményes szerelési díj, benne van, hogy fel is teszik az autóra.

ha összelegózod darabonként akkor is "jár" csak megjegyzésben tüntesd fel

ennyihekk. kleber krisalp lett.

(#41869) Kornel válasza focvis (#41867) üzenetére


Kornel
veterán

Ott van akkor a Gen2, bőven kapható még.

(#41870) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok, Mazda CX-30-ra keresek téli gumit, CX-3-é egy mérettel kisebb így azt eladom, de a téli felni jó erre is. Barum Polaris 5 lenne a kinézett, 215/65 R16 méretben, itt van valami hátránya ha XL-es az abroncs, vagy az csak előny?

(#41871) focvis válasza Kornel (#41869) üzenetére


focvis
veterán

Van még 1 jó szezon a Nexen 4S-ben, régi sütést nem szeretnék. Aztán lehet, hogy lejárom ezt tavasszal, attól függően mennyit kopik a télen.
Nem tartom kizártnak, hogy mindkét Gen.-t gyártják párhuzamosan egy ideig.

(Az autócsere is időszerű lesz jövőre - csak azt nem tudom még, hogy mire... ha összkerekes lesz, akkor jöhet 4S télire.)

(#41872) TFSi válasza focvis (#41867) üzenetére


TFSi
őstag

Ennek ellenére eléggé tél kompatibilis a Gen3.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41873) haris válasza #TOTTI (#41870) üzenetére


haris
őstag

Ha nincs előírva az XL gumi, de azt teszel rá, annak előnye nincs, de hátránya sem.
Ha elő van írva az XL gumi, de NEM azt teszel rá, annak súlyos következményei lehetnek

(#41874) Kornel válasza focvis (#41871) üzenetére


Kornel
veterán

Kleber Quadraxer2 gyakorlatilag télen hozza egy téli gumi teljesítményét.

(#41875) Qru válasza DeFranco (#41868) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó választás, az most bestbuy. :K

#nincsbennetarcsi

(#41876) sutszi válasza Qru (#41875) üzenetére


sutszi
veterán

Hankook W452 vs Kleber Krisalps viszonylatban nézve melyiket érdemes?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41877) renziNNN


renziNNN
tag

Sziasztok!
Főként versenypályára keresek gumit első sorban 205/50/R16 méretben (de talán 45 vagy 55 is beleférhet). Értelemszerűen nekem nem számít, hogy esőben milyen vagy hogy milyen hangos, mennyire tartós, csak kanyarban tapadjon. 140lóerős elsőkerekes autóra kerülne, tehát azért nem tervezem széttépni az aszfaltot, csak a lehető legjobbat szeretném kihozni a kanyarokból.
Amiket eddig néztem:
-Toyo TR1
-Falken Ziex 310
-Vredestein Ultrac Satin
-ZESTINO ACROVA 07A semi slick
Utóbbi tűnik a célnak legmegfelelőbbnek, de semmilyen teszt/vélemény nincs róla, így vakon nem biztos, hogy amelett döntenék. Árban hasonlók jöhetnek szóba.
Esetleg tudnátok véleményt mondani ezekről, vagy mást ajánlani? :R

[ Szerkesztve ]

(#41878) MasterMark válasza renziNNN (#41877) üzenetére


MasterMark
titán

Nekünk Nankang NS-2R semi-slick van a versenyjárgányon.

Switch Tax

(#41879) ngaba válasza focvis (#41867) üzenetére


ngaba
aktív tag

Biztos mondták már, de akkor én télit vennék télre is. :) Azok is fel vannak ám készítve az enyhébb télre is, csak egyszerűen el van tolva hidegebbre az a sáv, amiben még jók. A 4 évszakos tesztekben a referencia téligumi nem szokott érdemben rosszabbul teljesíteni szárazon / vízen a télies 4 évszakosoknál. Hóban - fagyban viszont egyértelműen jobb a téli. Én átbogarásznám a teszteket...

(#41880) alázógyík válasza focvis (#41867) üzenetére


alázógyík
őstag

Bravo T-jetről Auris TS Hybridre.

[ Szerkesztve ]

(#41881) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Télre nézek most 16"-os alufelnit az Auris TS-re. Jófogást nézegettem és ráleltem ezekre a gyári Toyota felnikre. Teszek be róluk képet.
Kérdésem a következő, a felniken látható sérülésekkel mennyire ajánlott nekifutni a télnek? Lehet bármi gond a padkázás miatt?
[kép] [kép] [kép] [kép]

(#41882) MasterMark válasza koxkids (#41881) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint azokra a minimális leütésekre gondolsz a szélén? Az semmi komolynak nem tűnik.

Switch Tax

(#41883) tboldi válasza koxkids (#41881) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezek a felnikupakok nem tűnnek eredetinek, túl kerekdedek az emblémák. :B

(#41884) koxkids válasza MasterMark (#41882) üzenetére


koxkids
őstag

Igen arra. :) De ha ez nem okoz gondot akkor jó.
Csak mégis jobban nézne ki vele a gépezet, mint acél felnivel.. plusz nem kellenek új csavarok stb :D

(#41883) tboldi
Igen, a színe is fura, eléggé sárgás is, de azt gondolom minimális összeg cserélni, vagy rendbe tenni. Amúgy itt van a hirdetés.
Hirdetővel beszéltem, gumiszervízes, így a felnik nem ütnek / ráznak. Bevizsgálták őket.

[ Szerkesztve ]

(#41885) sgabor


sgabor
csendes tag

Megérkeztek a tesztgyőztes, friss téligumijaim! Remélem, jó választás volt.
[kép] [kép] [kép]

(#41886) Qru válasza sgabor (#41885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egész friss, jó lesz ez. :K De majd az öregedésére nagyon kíváncsi leszek.

#nincsbennetarcsi

(#41887) TFSi válasza ngaba (#41879) üzenetére


TFSi
őstag

Szerintem ez nem ennyire egyszerű kérdés. A referencia téli gumik mérhető előnye nagyjából elhanyagolható mértékű, tehát sem vonóerőben, sem havon fékezésben nem tudnak leszakadni a négyévszakos élbolytól. Csak nézd meg a friss Bild tesztet, nagyon szoros az eredmény, de ez a rendencia már vagy 10 éve fenáll.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41888) sutszi válasza sutszi (#41876) üzenetére


sutszi
veterán

Ebben a kérdésben kérnék javaslatot. (Tesómnak próbálok segíteni, de nagyon árérzékeny.)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41889) TFSi válasza sutszi (#41888) üzenetére


TFSi
őstag

Kleber Krisalp HP3.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41890) focvis válasza ngaba (#41879) üzenetére


focvis
veterán

Mióta az Y-mintás Stomillal szerelt kispolszkit leváltottam, télen télit használtam. :) Tavaly vettem 4S-sel szerelt autót, a havat nem szereti. Ellenben +10 fokban jobb ezzel autópályázni, mint egy télivel. Jövőre lesz aktuális a kérdés.

(#41891) Qru válasza sutszi (#41888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kléber tökéletes lesz. :K

#nincsbennetarcsi

(#41892) OPiiPO válasza ngaba (#41879) üzenetére


OPiiPO
addikt

A kérdés csak az, hogy itthon az elmúlt években mennyi hó és tényleges fagy volt :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41893) Dluinet válasza OPiiPO (#41892) üzenetére


Dluinet
nagyúr

és hány olyan nap volt, hogy reggel 3 fok, délután meg 20?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41894) TFSi válasza focvis (#41890) üzenetére


TFSi
őstag

Melyik 4S-sel vetted?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41895) OPiiPO válasza Dluinet (#41893) üzenetére


OPiiPO
addikt

Fogalmam sincs, pont ezért kérdeztem - amire neked sem sikerült választ adnod hanem rákérdezned, amivel azért nem jutottunk túl sokat előre ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41896) TFSi


TFSi
őstag

Extrém hőingás a tavaszi és az őszi hónapokban eléggé gyakori. Igaziból itt van elemében a 4S, de a technológiai szintlépések mind közelebb hozzák őket a valós teljes éves használathoz. Talán nem túlzás azt állítani, hogy 2020 hozta el ezt az evolúciót, lásd új Goodyear, Dunlop, Vredestein, minden bizonnyal a Michelin CC2, és talán majd a Conti AS 2..

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#41897) nandinho1334


nandinho1334
csendes tag

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok, még sosem vettem gumit, az első saját autómra lenne az első vétel:

Opel Meriva A 2003, Z16XE motor. Évente kb. 6-8 ezer km-t megyünk, legnagyobb részt városi használat, hétvégente 50 km vidék, évente 2-3x autópálya, ebből csak 1x télen maximum.

Ehhez a kevés éves, 90%-ban városi használathoz keresek best buy téli gumit ha lehet ajánlott hellyel együtt ahonnan rendeljem online/megvegyem (Debrecen), vagy négy évszakosat, nem tudom mivel járnék jobban. Nem gondolom, hogy indokolt lenne prémium kategória, egy jó közép kategóriára gondoltam, de mindent meghallgatok.

Tudnátok nekem ajánlani? Köszi!

(#41898) focvis válasza TFSi (#41894) üzenetére


focvis
veterán

Nexennel. Nyáron gyenge, hóban nagyon gyenge. +10-15 fokban viszont jobb a télinél, így a mostanában jellemző hazai telekre tudom ajánlani.

(#41899) Qru válasza TFSi (#41896) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak a 4S fejlődik hanem a tapasztalatok alapján a téli gumik is. Már volt itt róla szó, hogy a globális melegedés hatására már a téliek optimális működési tartomyányát lentebb hozták, így nem csak a 4S közlít a télihez de a téli is a 4S-hez.

#nincsbennetarcsi

(#41900) KTU válasza Qru (#41899) üzenetére


KTU
addikt

"melegedés hatására már a téliek optimális működési tartomyányát lentebb hozták, így nem csak a 4S közlít a télihez de a téli is a 4S"

Zavart érzek az erőben. :U
Az avart érzem az erdőben?
:D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.