Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) SeniorTilla válasza Márton (#4500) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor másképp fogalmazok: nagyon bánni fogod, ha csak FHD anyagot rögzítesz 4k helyett, és élménydús videóra vágysz. :P

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4502) szpeti40 válasza SeniorTilla (#4495) üzenetére


szpeti40
addikt

25fps-ben nem csak azért érződik darabosnak a felvétel, mert a napsütésben túl rövid záridőt használ a kamera? (Persze ha nem használsz ND szűrőt)

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4503) Ano válasza r4z (#4498) üzenetére


Ano
őstag

A HEVC vagy a gyengébb kódolás amit tud a GoPro igazából menüből állítható, hogy mi a preferált a számodra ... én Hero9-et használok és nem ütköztem még ilyen problémába, igaz én a kompatibilitás miatt a gyengébbet használom (valamiért ez alakult ki, de lehet hogy az egyik régi szoftver amit használok ezt jobban kezeli, már nem emlékszem).

Nagyobb felbontás és nagyobb képkockaszám mellett jobban terhelődik a proci, azaz jobban melegszik, de ha van némi légmozgás, akkor ez még a legnagyobb kánikulában sem szokott gond lenni, mert már elegendő hűtést biztosít a szél!

4K vs Mozi: ezen jót nevettem, hiszen pont hogy szerintem a mozik képminősége sokszor gagyibb mint az otthoni 4+ éves 4K OLED TV-m képe!!!

Rögzíthetsz FHD-ban is ha szeretnéd és lehet hogy azt fogod mondani hogy "hú ez elegendő neked", de amint egy nagyobb TV-n (50+") fogod megnézni, ott már látni fogod a "gyenge"/alacsony képminőséget ... na és nem utolsó sorban a FHD már 10+ éves technológia, azaz azóta létezik elterjedtebben, de mivel manapság mindenki 4K-ban rögzít és néz tartalmat (legalábbis TV-n szerintem 95%-a az embereknek) így ne egy ósdi formátumot válassz, pláne hogy ha szeretnéd ezeket a felvételeket visszanézni mondjuk 10 év múlva is az akkor már 16K-s (vagy nagyobb) 75+"-os TV-den (ez csak spekuláció volt, de simán elképzelhető ez a jövőkép :) ) ahol úgy festene a felvétel mintha most néznél egy 24+"os monitoron 320p-s tartalmat ... :U

Szerk.:
Ja és a "hátránya" a nagyobb felbontásnak és a nagyobb FPS-nek: a szép élményért mindenképpen high bitráta, aminek nagyobb adatfolyam az igénye azaz elég gyors kártya kell hozzá és nagyobb tárhelyigény, azaz nagyobb SD kártya: egyszerüsítve, nagyobb és gyorsabb SD kártya! :)
Segítés kalkulációban: én 2,7K-ban (Max Lens Mod miatt) 50 FPS-el rögzítek high bitrátával (a fájl méretét elsősorban a bitráta határozza meg), ami általában ~100Mbit/sec, így ezzel a beállíással egy 256GB-os kártyára kb 4,5 óra anyag fér.

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4504) Ano válasza szpeti40 (#4502) üzenetére


Ano
őstag

a 25 FPS is lehet elegendő, ha nincs gyors mozgás!

De amint valamilyen sebességet szeretnél megosztani a nézőkkel, máris kevés és kell legalább az 50 FPS!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4505) Tuninger válasza Ano (#4503) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 11- már csak HEVC van, nem választható h264. GoPro Labs-al lehet állítani a bitratet 1-190Mbps között

a 1080 50/60 jól néz ki a Hero 10-11-en mert oversamplingel 5.3K-ról, érdemes használni

(#4506) Tuninger


Tuninger
addikt

Ilyen durvaság jött szembe velem facebookon:

Valószínűleg fake, pedig nagyon élném.

(#4507) Márton válasza Tuninger (#4506) üzenetére


Márton
nagyúr

Ma lesz action 4 bejelentés, de sztem ez nem az.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4508) Márton válasza Márton (#4507) üzenetére


Márton
nagyúr

Aszongyák hero12 lesz.
#meglássuk

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4509) Tuninger válasza Márton (#4508) üzenetére


Tuninger
addikt

Igen, ott a gopro logo is a füzetkén, az UI is gopro. Az oldalsó képen sokkal vastagabbnak tűnik ami racionális is lenne.
Az 1" szenzor nagyobb dinamikát, jobb lowlightot hozhat magával, meg az ilyenkor kötelező "rossz benne az autofokusz" (nincs benne...) jelenséget amit a 90 centis hyperfocal distance hoz be... Na majd meglátjuk.

Igen, most hogy mondod ma délután 15:00ra várható az Action 4. Érdekes hogy minden kiderült róla de: "csak" annyi hogy picivel nagyobb a szenzor? :D Hamarosan okosabbak leszünk, a 18 perces fast charging mindenesetre szimpi.

[ Szerkesztve ]

(#4510) SeniorTilla válasza szpeti40 (#4502) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha gyorsan megyek a drónnal és részletgazdag a kép (learatott búzatábla pl.), akkor a drón alatti rész, ahogy elsuhan, nem folyamatos, hanem darabos. Sajnos még 50fps-nél is látni. Tegnap voltam kint vihar előtt, este, felhős időben, abszolút nem volt sok a fény, és így is látni. 25fps-nél nagyon, nem is rögzítek drónnal 25-ben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4511) Márton válasza Tuninger (#4509) üzenetére


Márton
nagyúr

Ha minden igaz, szept 15-ig még gyűjthesz rá :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4512) Tuninger válasza Márton (#4511) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 11-et kihagytam, amit mostanra bánok, csak és kizárólag a LABS-os zajcsökkentés kikapcsolás miatt, döbbenet mennyivel jobb tud lenni a 11 a 10nél kevés fényben, ha nem a kamera szűri a zajt hanem te utólag.

Szóval valszeg megjelenés napi instant buy lesz. Kivéve ha most az Action 4 el nem csábít, de kicsi rá az esély.

(#4513) SeniorTilla válasza Márton (#4511) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szeptemberben dobják piacra az új modellt? Pont szezon után? Érdekes...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4514) Tuninger válasza SeniorTilla (#4513) üzenetére


Tuninger
addikt

Hero 6 ota minden évben szept 15-19 között jön az új kamera. Úgy tűnt a DJI is felül erre a vonatra a tavalyi Action 3 ugyanazon napon indulásával, de most az Action 4 1,5 hónappal előbb jön. Ha ma tényleg jön

(#4515) Tuninger


Tuninger
addikt

Nos, bemutatták a DJI Osmo Action 4-et.
Nagyobb dinamika, jobb low light, nincs fókusz probléma, jobb a hang.
Ha nem láttam volna a fenti GoPro leaket, venném.

(#4516) olivera88 válasza Tuninger (#4506) üzenetére


olivera88
veterán

Olvastam én is több helyen h állitólag 1 colos szenzorral jön. És valszeg nagyobb hátlapi kijelzővel.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4517) olivera88 válasza olivera88 (#4475) üzenetére


olivera88
veterán

Na most kerültem oda h beraktam a GoPro dual battery chargerrel töltött akksikat.. Írtam ugye h egyik akkunál azt jelezte még 3 óra múlva is h nincs feltöltve teljesen...
Nos úgy néz ki tényleg nem volt... Beraktam az akksit és 75%... Kivettem, majd beraktam a másikat, az 95 % volt. :((
Hibá lehet a töltő vagy mi?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4518) Ano válasza olivera88 (#4517) üzenetére


Ano
őstag

Hasonlót én is tapasztaltam. Kell egy jó töltőfej (ha lehet akkor USB-C kimenettel) az tudja enyhíteni a problémát, de én is azt vettem észre, hogy a kamerában jobban töltődik az aksi mint a dual töltővel :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4519) Tuninger válasza Ano (#4518) üzenetére


Tuninger
addikt

Nekem Telesin triple charger van és ebben biztosan felmegy 100%-ra mindegyik aksi, míg a goproban ez nem feltétlen sikerül.

(#4520) olivera88 válasza Ano (#4518) üzenetére


olivera88
veterán

Pff. Szóval normálisnak mondható. A LG Velvetem adapterjével töltöm, ami támogatja gyorstöltést is.
Jó lenne valahonnan szerezni GoPro superchargert, mondjuk a GoPro oldalán sincs asszem, illetve felejtős, mivel szerbiai vagyok, így vámot kellene fizetni. A kamerát a GoPro oldalról vettem, az megérte.
Multkor valaki azt írta itt h töltés kijelzés nemj ó nála, mivel sárga lednél már fel votl töltve az akku fullra.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4521) tracker71 válasza Tuninger (#4519) üzenetére


tracker71
friss újonc

Sziasztok!
Én is Telesin töltőt használok, csak a dobozos verziót
(túra, táska, powerbank, esetleg autóban szivargyújtó töltő).
A linken látható plusz 2 akkus változattal rendeltem (bár nem erről az oldalról, de ennek most nincs jelentősége).
[link]
Több kiegészítőm is ezt a márkanevet viseli, nagy megelégedéssel használom őket. :C :R

Más: régebbi hsz-ban olvastam, hogy van olyan, aki már nem foglalkozik különösképpen a kamerák által készített fényképek gusztustalan vízfestékszerű foltjaival, de engem őszintén szólva nagyon zavar…! Főleg úgy, hogy Mapillaryn látok olyan Gopro9 sorozatot, ahol gyönyörűen nagyítható a kép mindenféle foltok nélkül!
Leveleztem az illetővel, leírta a beállítási paramétereket, de én hiába állítok bármit bárhová a kütyün, nem változik semmi. :(
Nekem a 10-és nagyon rosszul muzsikál ezügyben… :Y :F
Mindig reménykedem az újabb firmwerben, de sajnos eddig nem hozott változást.
Ti hogy vagytok ezzel?

(#4522) SeniorTilla válasza tracker71 (#4521) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem a kamerák inkább videózásra vagy timelapse-ra valók, fényképezni sokkal jobban lehet pl. egy jobb mobillal, a rendes DSLR-ekrőúl nem is beszélve. A mobil úgyis mindig kéznél van...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4523) olivera88


olivera88
veterán

Ez a videó szerint nem lesz 1 inches szenzor a 12 ben. El is magyarázza h miért.
[link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4524) Tuninger válasza olivera88 (#4523) üzenetére


Tuninger
addikt

Egy kicsit gopro fanboyoskodnék:
A videó készítője a gopro összes hátrányát kiemeli, és fényezi a DJI termékeket úgy hogy azok problémái valahogy nem kerülnek elő a videóban. Plusz már az elején tisztázza hogy action 4et vesz és azzal fog utazni. Van némi részrehajlás

Száklátókörű az a hozzáállás hogy a minimum focus distance miatt nem lehet 1"os szenzor a goproban, van olyan szemét a gopro marketing csapata hogy eladjanak egy max lens modhoz hasonló vlog lens modot ami lehozza a közelfókuszt vlogolós távolságra és ad háttérmosást. gyakorlatilag dioptriát csavarsz a goprora extra lóvéért

Nincs azazisten hogy 4K240 legyen, pedig már két éve van 2,7K 240... azért nem lehetetlen valljuk be.
A Sony gyártja a gopronak a szenzort de a sonynak nincs 8:7es 1"os szenzora. A Hero11 előtt volt neki 8:7-es? nem.

persze én is inkább a reményeimmel cáfolok mint tényekkel.

(#4525) olivera88 válasza Tuninger (#4524) üzenetére


olivera88
veterán

Ja. Jogos. Amúgy nem hallgattam végig, kommenteket olvastam alatta amiket ír videó készitője.
Amúgy én is GoPro fan vagyok, pedig ez 11 es az első GoPro kamerám, illetve legelső akció kamerám, ami alapos utánna olvasás után vettem meg.
Örülnék ha 12 es 1" es szenzorral jönne. Vagy ha nem is, de legyen olyan ütős h megérje lecserélni.
Azt mondod h direkt a GoPro részére készült 8:7 szenzor?Hmm

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4526) olivera88


olivera88
veterán

Végre sikerült normálisabb minőségű videót csinálni Youtubera.
[link]
Eddig akárhogy probáltam mint életlen elmosodott gagyi lett. :(
[link] Ezen az oldalon lévő ajánlásokat probáltam ki.
Felbontás 4K, MP4, 60 000 ezer bitrate max és H264. Nem egy csúcsminőség ez se, de ettöl többet nem hiszem h ki lehet hozni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4527) Márton válasza olivera88 (#4526) üzenetére


Márton
nagyúr

És kipróbáltad, ha 60mbit felettivel töltöd fel, valóban jobban lerontja a minőséget :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4528) Tuninger válasza olivera88 (#4526) üzenetére


Tuninger
addikt

minden feltöltött videót újrakódol a youtube VP8/VP9/AV1 codecel, és elég alacsony bitraten. Úgy tudod meghekkelni a rendszert hogy magasabb feltonbásban töltesz fel. 8K esetén pl AV1 codec lesz magasabb bitratel, szebb eredménnyel.
Sajnos a cangázás nem youtube barát, nagyon sok a mozgás, nagyon sok részlet veszik el.
4K 60 képkockához a 60Mbps egyébként kevés h264 codecel, hiszen maga a gopro is h265 és 72Mbpsen megy minimum. Vagyis már itt vesztesz minőséget. Persze az újrakódolás miatt alig lesz változás hogy 60Mbps vagy 120Mbps volt a feltöltés...

(#4529) SeniorTilla válasza olivera88 (#4526) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Olyan, mintha a kormány és a karok lennének élesek, a táj és a környezet homályos. Nem tudom ez fókuszprobléma-e, vagy csak azért van, mert az éles részek szinte statikusak, a többi dinamikus...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4530) szpeti40 válasza SeniorTilla (#4529) üzenetére


szpeti40
addikt

nem fókusz gond, a gyors mozgás miatt és a szükségesnél kevesebb bitrate miatt blokkosodik a kép.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4531) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok járt már úgy valaki ,hogy feltöltötte az akksikat és maguktól merülnek ?
Az egyik 59 százalékra merült pár hét alatt, a másik kettő meg 85- 86ra . Természetesen a gépből kiszedtem őket.
Vadi új termékek egyszer voltak használva a Gopro 11 el vettem áprilisban kb.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#4532) Tuninger válasza Sleek (#4531) üzenetére


Tuninger
addikt

A 85-86%-ra merules par het alatt normalis. Az 59% mar kicsit sok.
de a gopro aksiknal akkor beszelhetunk battery drainről ha feltöltve kikapcsolt goproba rakva 1 héten belül 100rol 0-ra merül.

ami meglepő hogy van egy Hero 7-em amit legendasan rossz széria a témában, mégis abban egy %-ot sem merül nekem az aksi hetek alatt.

(#4533) Sleek válasza Tuninger (#4532) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#4534) Ano válasza olivera88 (#4526) üzenetére


Ano
őstag

Bocs, de eléggé "gagyi" ... nem bántásból, hanem építő kritikaként!

Bringázás esetén a gyors mozgások miatt a felvétel 4k 50-60FPS legyen minimum!!! És high bitrate! Esetleg a sharpness-el tudsz még játszani, hogy medium-ra teszed ... a high-t is kipróbálhatod, de állítólag nem olyan jó .... mind1, ez lehet a te döntésed.

HA vágod a szoftvert akkor exportáláskor a bitrate hevc 80Mbit/s minimum vagy mp4 120 Mbit/s minimum és ha azt töltöd fel a YT-ra, akkor nem vész el annyi részlet ... tudom miről beszélek, mert évek óta igyekszem megtalálni a jó megoldást. Igen, egy 1 órás videó így kb 40 GB lesz szóval eltart egy ideig amíg felmegy a YT-ra ha lassú feltöltéssel rendelkezel, de hidd el hogy megéri!

Tudom mit beszélek, mert ezzel én is folyamatosan szenvedek sajnos!

Én a MaxLensMod miatt csak 2,7K-ban rögzíthetek felvételt de így is 4K-ban teszem fel a videókat a YT-ra, hogy "nézhető" legyen, de még így is közel sem tökéletes, de ez van, ezzel kell élni.

Ez egy egész nézhető videó, de erre sem vagyok büszke ...

Szerk.
Ui.: Mindig legyen nálad valami tisztító folyadék és mikroszálas törlő, mert pl a kesztyűvel takarított lencse sokszor nem látható fátyolréteggel koszos marad és elqrja az egész felvétel élességét!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4535) olivera88 válasza olivera88 (#4526) üzenetére


olivera88
veterán

Ja az lemaradt hozzászolásból hogy eddig csak full HD videó feltöltéssel probálkoztam.
A 4K feltöltés hozta meg aztán az "áttörést" az ajánlott beállitásokkal.
Márton Nem próbáltam, de majd kipráblom.
Miért torzítja el egy a fotókat a GoPro? [link] Főleg ott lent a rakpartnál közlekedő autókon látszik sztem. Mutattam egyik ismerősömnek tegnap ezt képet. erre azt mondta hogy szte 6 éves telója jobb képeket készít. Fakók a színek is szerinte. Pedig úgy rémlik mintha GoProval készült kép jobban vissza adta volna felhő színét.
Így néz ki a mobillal készült kép. Kicsit nagyobb volt talán a zoom mobilos képen. LG Velvet 5G a mobilom. [link]

Ano Az eredeti videók nem így néznek ki, csak miután Youtubera felkerülnek. High bitratere van állitva, 4K és 60 FPS, a sharpness csak low volt. A sharpness beállitást valahogy elfelejtettem, nem tudom az mekkora hatással van video minőségre, a 8:7 4K profilban ott mediumra van állitva, de általában a 16:9 es profilt használom.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4536) Ano válasza olivera88 (#4535) üzenetére


Ano
őstag

Mekkora a feltöltött fájl bitrátája? (Jobb klikk és tulajdonságok és a részletek fülnél megleshető) Láttam hogy volt némi szerkesztés, így szerintem az exportálásnál lett "elqrva" :)

Nálam az említett videó fájl bitrátája exportálás után ilyen lett ... ezt töltöttem fel a YT-ra:


A fájl 72GB lett így :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4537) SeniorTilla válasza olivera88 (#4535) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A GoProk akciókamerák, nem fényképezésre valók. Videózás olyan helyen, ahol rendes kamera nem használható, nem fér el, stb... Rendes fényképet és videót nem lehet velük készíteni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4538) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok,
MAX360-om van. A lencséket mivel érdemes bekenni, hogy vizisportoknál leperegjen róla egyből a víz?
Köszi!

(#4539) olivera88 válasza Ano (#4536) üzenetére


olivera88
veterán

60 ezer. Én állitottam annyira. Mivel linkelt cikkben annyit ajánlottak max. És a h624 ajánlottabb Youtubera mint a HEVC.
Az én jó netemmel, 6Mpbs, mire feltöltenék 72 gb-t. :U

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4540) Czimby


Czimby
addikt

Hoheim isteady 4 tulaj van itt?

Vettem egyet, de amikor vízszintesen mozgatom, megmutatni a tájat pl. Akkor amikor elkezdem a mozgást kb 3-5fokot fordul és utána igy is marad, valamint néha a mozgás közben is úgymond legyez egy kicsit ami a videón akadozasnak majd hirtelen ugrásnak tűnik. A kezem mozgása egyenletes tempóban történik.

Próbáltam kalibralni de nem segített.

Másnak csinál ilyet? Ez ennyit tud vagy az enyém hibás?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4541) eddie1978 válasza Czimby (#4540) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Gimbaloknak általában több módjuk van. Itt leírja erre a típusra [link]
Próbáld átkapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#4542) olivera88


olivera88
veterán

Új hírek a GoPro 12 röl.
[link]

GPS Mod kerékpárosoknak
A GPS-mód lehetővé teheti a kerékpárosok számára, hogy a GoPro-t kerékpáros számítógépként használják. Egy hozzáadott térképmód lehetővé teszi a kamera használatának bővítését különböző képernyőkkel és funkciókkal.

Ezt már másik helyen is olvastam, nekem mint nagy bringásnak igazán jó lenne. Mégvonzobb lesz így 12

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4543) ebayer válasza Czimby (#4540) üzenetére


ebayer
tag

Milyen módra van állítva? PF, PTF, L vagy POV?

(#4544) Czimby válasza ebayer (#4543) üzenetére


Czimby
addikt

PF és PTF módban is így viselkedik.
POV-ban nem vettem meg észre, de az nem ugyanazt eredményezi ugye mert nem tartja vízszintesen a kamerát.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4545) ebayer válasza Czimby (#4544) üzenetére


ebayer
tag

Én nem tapasztaltam ilyet. Épp az a lényege a gimbalnak, hogy minél folyamatosabb mozgást eredményezzen. Lehet, hogy hibás a gimbal vagy nincs jól kalibrálva, de az is lehet, hogy félreértem a kérdést. :)
Érdemes megnézni ezt a videót, ha még nem láttad.

(#4546) Czimby válasza ebayer (#4545) üzenetére


Czimby
addikt

Néztem és már, többször próbáltam kalibralni is, mindkét módon.
Megpróbálom gariztatni akkor.

Csak kár, hogy a nyaralásos videók így nem az igaziak lettek...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4547) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Ki milyen telemetry adat kiolvasót/megjelenítőt használ? Az asztali Quik lefagy, használhatatlan, valami más progi kellene. Néztem a Telemetry Overlay-t, de hobbi célokra elég drága, ingyenes vagy olcsóbb megoldás kellene.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4548) Ano válasza SeniorTilla (#4547) üzenetére


Ano
őstag

Garmin Virb Edit-et próbáld ... ingyenes, csak kell hozzá egy javítás mivel az internet explorer támogatása megszűnt már!

A registry-ben módosítani kell valamit és jó is lesz ...

- Open Registry Editor (regedit.exe) and navigate to: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION
- Create a new DWORD entry with the name VirbEdit.exe and HEX value of 00002ee1
- Restart Garmin VIRB Edit and you should be good to go.

vagy mehet parancssorból is:
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION" /v VirbEdit.exe /t REG_DWORD /d 0x00002ee1

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4549) SeniorTilla válasza Ano (#4548) üzenetére


SeniorTilla
veterán

köszi kipróbálom

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4550) urban racer válasza SeniorTilla (#4547) üzenetére


urban racer
senior tag

Én telemetry overlay-ezek. Minden fillért megért-megjegyzem 2 éve vagyok előfizető, és rettenetesen elégedett vagyok. Juan-a fejlesztővel leveleztem, javasoltam módosításokat, illetve mikor pcről macre váltottam, semmi pénzt nem kért érte, átbillentette a licencem mac-esre és mehetett tovább. Előtte próbáltam párat, de kudarc volt mind :((

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.