Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) halzoli válasza Tuninger (#5100) üzenetére


halzoli
csendes tag

Egy kérdés még, mivel asztali géphez nincs helyem igazán, ez a gép elég lehet?
Intel® Core™ i7-12650H Processor (24M Cache, up to 4.70 GHz) • Operációs rendszer nélkül • 16GB DDR4 3200MHz RAM • 512GB M.2 PCIe SSD • 15.6" FullHD (1920 x 1080) matt IPS-szintű LCD kijelző • NVIDIA® GeForce™ RTX 3050 4GB GDDR6 grafikus vezérlő • 1000Mbps RJ45 (1 db) • Wi-Fi 802.11 ax • Bluetooth 5.2 • HDMI (1db) • USB 3.0 (3db) • USB-C 3.0 (1db) • HD Webkamera (beépített) • Garancia: 36 hónap

Msi thin GF63 12UC

(#5102) Tuninger válasza halzoli (#5101) üzenetére


Tuninger
addikt

Ez tökéletes lesz neked, viszont:
az RTX3050 az kb az asztali GTX1070 teljesítményét tudja hozni. Ami nem rossz, de a 4GB video memóriával futhatsz korlátokba.
egy laptop verziós RTX3060 kétszer akkora teljesítménnyel bír a 6GB video memoria is nagyobb határokat ad 5.3K videószerkesztésnél

(#5103) halzoli válasza Tuninger (#5102) üzenetére


halzoli
csendes tag

Igen, értem hogy kompromisszum, de nem várom hogy simán fusson a szerkesztés, csak lehessen vele dolgozni, és le tudja játszani a videókat a mediaplayer.
Köszönöm gyors segítséged.

(#5104) Tuninger válasza halzoli (#5103) üzenetére


Tuninger
addikt

Vajsimán fog futni a szerkesztés amíg nem raksz rá effektet

(#5105) Kunci-1


Kunci-1
csendes tag

Sziasztok,

A gopro rögzítő/felfogató kiegészítői mennyire kompatibilisek az Insta360 Ace Pro-val? Az Insta360-al szemezgetek, de egy kicsit speciális rögzítő eszközt egyedül a gopro kínálatában találtam.

(#5106) XZoli


XZoli
aktív tag

Meg vettem nem bírtam ki :DDD. Minőség kivitelezés pehelykönnyű nem remeg be a kamera, igaz csak egy rudal használom nekem így tökéletes . Végre nem log bele a felvételbe semmi :) Ilyen lesz a felvétel [link] nem lett tökéletes :(( remélem napos időben jobb lesz

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#5107) SeniorTilla válasza XZoli (#5106) üzenetére


SeniorTilla
veterán

privát a video...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5108) XZoli válasza SeniorTilla (#5107) üzenetére


XZoli
aktív tag

átállítottam :)

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#5109) Márton válasza XZoli (#5106) üzenetére


Márton
nagyúr

De ez a rúd nem egy életbiztosítás egy esésnél.
Vagy csak én gondolom így? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5110) XZoli válasza Márton (#5109) üzenetére


XZoli
aktív tag

Az biztos hogy törik , ha elesel

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#5111) Márton válasza XZoli (#5110) üzenetére


Márton
nagyúr

jaja, de én durvább dolgokra gondoltam :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5112) StLui válasza XZoli (#5106) üzenetére


StLui
veterán

Földút viszonylatban ez tükör sima, és lassú a tempó. Lehet van benne olyan, ahol nem nem sima az út, de fél percet bírtam és két helyre odébb léptetést pár másodperc erejéig. Egyébként szerintem nagyon unalmas nézni egy olyan bringás videót ahol nem látszik a kormány, nincs legalább egy kis sebességérzet (ennél számomra csak a sisak oldalára rögzített ami rosszabb, állandóan el karom forgatni a fejem, miközben nézem)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#5113) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
7es black gopro-t szeretnem lecserelni, 11 vagy 12-re.
Kérdésem az lenne, hogy megéri-e az az x többlet a 12-ért, vagy annyival nem tud többet?
Előre is köszönöm :)
Lenne még egy olyan kérdésem, hogy gopro-hoz is létezik invisible stick, mint az insta kamerához, vagy az felejtős?

(#5114) halzoli válasza Alabástrom (#5068) üzenetére


halzoli
csendes tag

Meg is jött a Smallring, hétvégén próba. Köszi!

(#5115) SeniorTilla válasza d3tox1c (#5113) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 12 mivel is tud többet? Sztem inkább kevesebbet a GPS hiánya miatt...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5116) Tuninger válasza d3tox1c (#5113) üzenetére


Tuninger
addikt

Nincs invisible stick hozzá, az insta is csak app segítségével tudja 1080pben. Mármint az ACE Pro

11 vs 12: ugyanaz: az aksi, a szenzor, az optika, a processzor
Amiben többet tud a 12: HDR mód a nagyobb dinamikáért, LOG mód a colorgradehez (11-el is elérhető feature LABS firmwarrel), kevésbé melegszik, de nincs dráma, Max Lens mod 2.0

Ha nem tervezed Max Lens Mod 2 vásárlását, pénzkidobás a 12es, semilyen praktikus szempontból nem jobb a 11nél. 11-est kell vadászni 100 körül használtan.

(#5117) d3tox1c válasza Tuninger (#5116) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nem igazán tudom mi az a max lens mode.

(#5118) Geri86


Geri86
csendes tag

Sziasztok!

Beltéri felvételek készítéséhez használok már több éve egy GoPro Hero 7 Black kamerát 1080p 50fps + gyári gimbal. Ettől szeretnék jobb minőséget elérni. Mai nap teszteltem egy Dji Osmo Action 4 kamerát 1080p 25 FPS RockSteady beállítással lakáson belül természetes, majd mesterséges fényben gimbal nélkül. Az észrevételem a Dji kamerával, hogy a GoProhoz képest nagyon besárgítja a színeket, hiába állítottam rajta kézzel és már mindent is kipróbáltam, de akkor is sárgább volt a kép, mint a GoPronál. Tv adásnál pl. kékessé tette és számtalan színt nem lehetett kivenni a felvételeken, de már az élő képen sem. Lencsevédő kupakot is levettem a Dji-ról, de semmi. A képstabilizátora egyébként nagyon szuper.

Van esetleg valami ötlet arra, hogy mégis hogyan érjek el valósághű színeket a felvételeken utómunka nélkül?

GoPro 11-et mennyire ajánlanátok vagy egyáltalán mi lenne nekem beltéri használatra az ideális, ami valósághű színeket ad vissza és nagylátószögű?

Köszönöm!

(#5119) Gaborkik válasza Geri86 (#5118) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Hero 8 és 10-et is próbáltam beltérben mesterséges fények mellett. Nem voltam oda egyik eredménytől sem, lehet hogy precíz beállításokkal javulhat, de én nem erőltetem.

(#5120) SeniorTilla válasza Gaborkik (#5119) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igazad van. Ezek akciókamerák, nem erre valók elsősorban.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5121) drnet


drnet
aktív tag

Sziasztok!

Motorozáshoz szeretnék akciókamerát. Sisakra szeretném szerelni. Fontos a képstabilizálás. Valamint nyáron egyszerű pipás búvárkodáshoz is szeretném majd használni. Eddig kinéztem a Hero 10-et, de találtam róla egy külföldi videót, ahol gyakori lefagyásról és kártya olvasási/írási hibáról számolnak be. Valós ez a hiba? Ajánlott ez a típus? Esetleg más ajánlás? Előre is köszönöm a segítséget!

(#5122) Tuninger válasza drnet (#5121) üzenetére


Tuninger
addikt

Nem, a Hero 10 már a stabil goprok közé tartozik, a kártyaírás meg a kártya hibája.

Ettől függetlenül inkább rendelj egy DJI Action 4-et. Stabilabb, tovább üzemel, nincs túlmelegés miatti leállás.

(#5123) SeniorTilla válasza Tuninger (#5122) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem tudom miért, de nekem az Action 3 képe szebb, mint a 4-esé. Múlt héten voltunk síelni két action 3-mal és egy action 4-el. Még nem vágtam meg a videókat, de a felvételeket visszanézve a 3-asnak jobb a minősége. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5124) Tuninger válasza SeniorTilla (#5123) üzenetére


Tuninger
addikt

A 3-as nem jól kezeli a kiégést, kisebb a szenzor dinamika átfogása és agresszívabb a zajszűrés.
Nem emlékszem már, de talán jött rá firmware amivel ugyanúgy lehet állítani az élesítést és zajszűrést mint a 4-nél.

Persze ha olyan környezetben használod ahova ki lett találva, pl síelés, simán lehet az a jobb ami a te ízlésedhez jobban passzol.
A 3-as egyébként 269 eur a dji oldaláról, az is jó választás.

(#5125) SeniorTilla válasza Tuninger (#5124) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 4-esen van élesítés és zajszűrés funkció, de a 3-ason nincs. A legújabb fw van fent, 01.03.10.30m ha jól tudom nincs frissebb. Ebben nem találom a fenti funkciókat.

Teszek majd fel videókat mindkettőről, hasonlítsuk össze...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5126) Márton válasza SeniorTilla (#5125) üzenetére


Márton
nagyúr

Szuper, várom. én is döntenék tavasszal :DDD
Nekem a 200fps kéne, nem recés verzióban, lehetőleg stabbal.
Ezt már tudja a 3/4?
Valentin nap óta amúgy itthon is 100 ezer a 3-as.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5127) SeniorTilla válasza Márton (#5126) üzenetére


SeniorTilla
veterán

240 is van 1080-ban, rocksteady+ stabilizálással. Azért ez nem rossz. A 3-as és 4-es is tudja.


A 3-as:



És a 4-es:

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5128) Márton válasza SeniorTilla (#5127) üzenetére


Márton
nagyúr

tudom, de nekem 200p jobb, konnyebben lassitom 50re.
osmo1-em is tudja, a kérdés, milyen minosegben, melyiknel nem recések már az élek (line skipping)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5129) SeniorTilla válasza Márton (#5128) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Teszteljem? Mondd milyen beállításokkal, mi legyen a téma, stb...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5130) Márton válasza SeniorTilla (#5129) üzenetére


Márton
nagyúr

200fps: 1080, 2.7k, 4k akár, ha tudja azt is.
stab: on
kültér, lassú mozgás, svenk
villanydrót vagy faágak, ahol jól látszik a recésség
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5131) Tuninger válasza SeniorTilla (#5129) üzenetére


Tuninger
addikt

Majd publicban oszd, ne privátban, engem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#5132) SeniorTilla válasza Tuninger (#5131) üzenetére


SeniorTilla
veterán

OK. Sajnos esik az eső, ma már nem tudom megcsinálni kültéren.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5133) drnet válasza Tuninger (#5122) üzenetére


drnet
aktív tag

Ezek (DJI Action 3 ill.4) már alapból vízállóak? Tehát nem kell hozzájuk külön tok? A csomagban van a felfogatáshoz kellék, vagy azt külön kell megvásárolni?

(#5134) drnet válasza drnet (#5133) üzenetére


drnet
aktív tag

Kis utánanézéssel megtaláltam a válaszokat. Viszont milyen micro sd kártya jó a DJI Osmo Action 3-hoz? Az alábbit néztem:
KINGSTON Canvas Go Plus UHS-I U3 V30 memóriakártya, 256 GBCanvas Go! Plus microSD memóriakártya. UHS Class 1. Írás: 90 MB/s Olvasás: 170 MB/s Ez elegendő?

(#5135) SeniorTilla válasza drnet (#5134) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen elég lesz bele

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5136) halzoli


halzoli
csendes tag

Sziasztok, próbálgatom a 11Herot, én úgy tapasztaltam eddig, hogy tévén is vállalható minőséget az alábbi renderelési beállításokkal érek el Davincivel:
Format. Quicktime
Codec H.265
Encoder auto
Resolution (levettem 1280x720 hd-re fájlméret miatt)
Frame rate 29.97
Quality Best
a felvételek még iphone 13 proról jönnek gopro mellé, 60, illetve 30 fpssel. Azt vettem észre, ha gopro legalább 30fpssel vesz fel, akkor szépen szalad a kép, nincs remegés, de ha csak 24 fpssel, akkor mindig remeg visszanézve.
A renderelt videó elég nagy, pl egy 2perc 20 másodperc hosszú videó a fenti beállításokkal ( gopro cinematic beállítással, tehát 5.3K 30fps,) 856MB, míg ha hagyom 1920x1080ban, akkor már 1.4gGb, vagyis nem az a méret, amit csak úgy büszkén àtdobok messengeren 🤭
Tud javasolni valaki jobb, gazdaságossabb beállítást?
Nagyon tetszik a kamera minősége, szerintem jól össze lehet illeszteni telefon felvételeivel egy videóban.
Köszönöm ha segít valaki.

(#5137) Tattoo70


Tattoo70
csendes tag

Sziasztok! Kédesem lenne. Mol nyerményjátékon nyert hero12-es kamera garanciáját hogy lehet adott esetben érvényesíteni? A cég aminek az adatai a garanciajegyen található, nem érhető el, egyébként csak nagykereskedelmi tevékenységet folytat. Erre van valami megoldás?
Köszönöm előre is! :R

(#5138) Márton válasza SeniorTilla (#5132) üzenetére


Márton
nagyúr

szia, sikerült esetleg a tesztfelvétel?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5139) SeniorTilla válasza Márton (#5138) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen csináltam, felteszem később és kiteszem ide a linket

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5140) SeniorTilla válasza SeniorTilla (#5139) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát nem tudom, nekem a FHD nagyon nem tetszik.

4k 120fps
1080p 200fps 1
1080p 200fps 2

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5141) Márton válasza SeniorTilla (#5140) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát igen, ilyen fhd 200-at az Osmo1-em is tud, persze stabi nélkül.
Ennél kéne továbblépnem. A 4k már nagyon okés, itt nincs 200p ugye? Vagy csak stabi nélkül? 2.7k?
Na akkor jó lenne látni egy Osmo4-et is. Vki? :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5142) SeniorTilla válasza Márton (#5141) üzenetére


SeniorTilla
veterán

4k max. 120fps, a 2.7k is

stabi nélkül is ugyanezek a lehetőségek vannak.

Van egy Action4-em is, most szépen süt a nap, kimegyek csinálok azzal is egy felvételt

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5143) Márton válasza SeniorTilla (#5142) üzenetére


Márton
nagyúr

:C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5144) SeniorTilla válasza Márton (#5143) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Action4 1080p 200fps Rocksteady

Kicsit jobbnak tűnik, mint az Action 3...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5145) Márton válasza SeniorTilla (#5144) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát egy leheletnyit, talán. Az élesség innen is hiányzik.
Még a legjobb a 4k/120p akkor. Kár, h nincs 2.7k/200p :)
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5146) jlaci74


jlaci74
tag

Sziasztok, remélem jó helyen kérdezek.
Abszolút amatőr célra, ( kirándulós-nyaralós-bringás )
melyik kamera ajánlott a 100-120e ( + - ) Ft. környékén?
Mintha régebbe valahol olvastam volna hogy az Insta360 szoftveres támogatása a legjobb ...
Ezzel szemezek: Insta360 ONE RS 4K Edition
Érvek-ellenérvek?
Köszi ha segítesz!

(#5147) SeniorTilla válasza jlaci74 (#5146) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vegyél egy DJI Action 3-ast, abban nem fogsz csalódni

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5148) jlaci74 válasza SeniorTilla (#5147) üzenetére


jlaci74
tag

Ha kifejted bővebben azt megköszönöm. :)
A linkelt Inst360-ban csalódni fogok?

(#5149) SeniorTilla válasza jlaci74 (#5148) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha visszaolvasol kicsit, látni fogod az action 3 véleményemet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5150) Khaosz55 válasza SeniorTilla (#5147) üzenetére


Khaosz55
addikt

És mért csalódna a Insta360-ban? Igaz ace prom van, de jelenleg nem cserélném le másra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.