Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) Ano válasza urban racer (#4550) üzenetére


Ano
őstag

Lehet hogy jó, de iszonyatosan túlárazott.
Legalábbis tavaly amikor néztem akkor kb 60e Ft-lett volna ... ami valljuk be rengeteg egy hobbista embernek ... én max 20ezret tartanék reálisnak vagy lehetne éves/havi előfizetés ami állandó bevétel lenne a számára és megfizethetőbb lenne.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4552) SeniorTilla válasza Ano (#4551) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Virbedit kezeli a hero7-es felvételében lévő GPS adatokat? Nem jöttem még rá, hogy lehet előhívni...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4553) Ano válasza SeniorTilla (#4552) üzenetére


Ano
őstag

Ha jól tudom a Virb Edit csak külön GPX fájlokat tud kezelni ... ki kell exportálnod valahogy a felvételből a GPS adatokat hogy meg tudd jeleníteni.

Ugye én külön bringás "kompútert" használok ami GPX-et szolgáltat nekem, így nálam sosem volt ilyen probléma. :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4554) olivera88


olivera88
veterán

Auto upload közbe is ennyire melegszik a kamera? Most próbáltam először, 62 videót tölt fel. Még csak elsőnél tart de már elég meleg. 27 fok van a szobában

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4555) olivera88 válasza olivera88 (#4554) üzenetére


olivera88
veterán

Ja ez lemaradt. Amit átmásolok videót Quikbe elözőleg és az feltölti felhőbe azt a kamera auto uploadje már nem tölti fel újra ugye?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4556) Ano válasza olivera88 (#4555) üzenetére


Ano
őstag

Én kiveszem az SD kártyát és egy USB-s kártyaolvasóval másolom az adatot a gépemre, szóval passz.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4557) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Gopro 8-as FHD 240FPS felvételből két kép. Tengerben sötét környezetből világosba csináltam felvételt. Ilyenkor a 8-as nagyon sok képzajt visz a felvételbe. Szó szerint havazik. Davinci resolve nagyon szépen ki lehet taszítani a képet, más dimenzió lesz.
1. [kép] [kép]
2. [kép] [kép]
Remélem a 12-ben lesz 4K 240Fps veszem is egyből. Tengerpari és víz alatti videókban eszméletlen jól mutat a 240Fps belassítás. 8-as sajnos max FHD-ben tudja.

(#4558) olivera88


olivera88
veterán

Nagyobb volt a füstje mint a lángja a 12 es GoPro-nak?
[link]
Ez érdekes ha tényleg igaz.

A GoPro 12 specifikációi és képei kiszivárogtak, ami nagyon hasonló a tavalyi GoPro HERO 11 specifikációihoz, és ez kiábrándító... Az új GoPro HERO 12 Black 2023. szeptember 13-án jelenik meg.

Úgy tűnik a szenzor méret se változik. :(
Redditen is találtam friss infókat:

Íme a Hero 12-vel kapcsolatos "igazi" kiszivárogtatások nyári összefoglalója:
A GoPro Hero 12 ugyanolyan felbontású lesz (5,3K videó, 27MP fotó)
Az akkumulátor élettartama 5,3K 60 FPS mellett 70 perc (tehát 9 perccel hosszabb, mint a jelenlegi)
Az akkumulátor élettartama 5,3K 30FPS mellett 1,5 óra lesz
Az akkumulátor élettartama 1080P 30 FPS mellett 2,5 óra (150 perc az előző modellhez képest 137 perc)
A kamera HDR videó móddal rendelkezik majd 5,3K felbontásban. Nem ismert, hogy ez minden felbontásban és képkockasebességben jelen van-e
LOG Video opció elérhető
Hypersmooth 6.0
Az előző modellekkel megegyező méretű hátsó képernyő.
A megjelenés időpontja: szeptember 13.
Úgy tűnik, hogy az akkumulátor élettartama a fő hirdetett frissítés, de továbbra is meg nem erősített pletyka szól arról, hogy lesznek új tartozékok.
Most további információk következnek, amelyeket Nick Woodman az augusztusi befektetői kapcsolatfelvétel során megerősített (ha esetleg lemaradt volna).
A "Quik for desktop" új verziója az év negyedik negyedévében jelenik meg.
A Quik új asztali verziója felhőalapú hozzáféréssel és szinkronizált szerkesztésekkel fog rendelkezni a platformok között (feltéve, hogy az eredeti felvételt előbb feltöltötték a felhőbe?)
Idén "új hardver és szoftver sora" (tehát lehet, hogy egy további GoPro modell karácsony előtt? Ez az oka annak, hogy a Hero 11-en nincs komolyabb hardver... úgy értem... Hero 12?)
Egy új „belépő szintű GoPro” 2024 közepén.
Új „prémium” előfizetési szint kerül bevezetésre.. Ezzel kapcsolatban csak annyit erősítettek meg, hogy lehetővé teszi bármilyen kamera képeinek szerkesztését.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4559) Tuninger válasza olivera88 (#4558) üzenetére


Tuninger
addikt

Ez reálisabb és tipikus gopro lépés lenne, de hogy adod el ugyanazt a kamerát harmadszor is (vagy 11 minivel is szamolva negyedszer) a népnek? A Hero 10 és 11 közötti különbség is rendkívül kicsi az átlaguser számára. A 10 bit és a hyperview az porhintés. A Hero 12 log funkcioja elérhető 11-re már most a labs-szal. A HDR mondjuk ígéretes, marketingelni is lehet jól. Meglátjuk.

(#4560) XZoli


XZoli
aktív tag

MaxLens módkiterjesztése 5-4K felbontásra baba lenne :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4561) olivera88 válasza Tuninger (#4559) üzenetére


olivera88
veterán

Elég blama ez így főleg most az Osmo 4 után. :U Sokan fognak átállni a DJI re ezután, akik még várnak a 12re.
Ez az új stilusú fröccsenéses festés tetszik.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4562) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sziasztok ! Hero 8. vagy 9. szériás kamerát keresek, majd egy őszi vásárlásra. Első körben csak érdeklődők - nézelődők, de minden ajánlatot, tanácsot szívesen meghallgatok, hogy ki melyiket venné a helyemben, főleg hogy már volt egy Hero 3+ Silver és Hero 4 Black kamerám. Előre is köszönöm a segítségeteket és a tanácsaitokat.

best regards, egy fórumozó blogger

(#4563) Khaosz55 válasza olivera88 (#4561) üzenetére


Khaosz55
addikt

Már megjelenés óta gopro 8-am van, most karok még egy kamerát venni és a Gopro8-at is használná a párom. DJI-vel sosem volt dolgom, de átfutottam a specifikációt.
DJI osmos 4-nél is működik 4K 120FP esetén a vízszintes stabilizálás? Illetve a nagyobb szenzor milyen előnyöket ad ? Széles látószög nem érdekel, ha lehet mnident normál látószögben használok mivel a torzul a kép. Tengerparton, épületeknél és sok esetben engem igen zavar, meggörbíti a vonalakat...

(#4564) Ano válasza Khaosz55 (#4563) üzenetére


Ano
őstag

Tudtommal a nagy szenzor elvileg jobb alacsony fény erősséget jelent, azaz kevés fénynél is jó (jobb) lesz a felvétel ... :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4565) Tuninger válasza Khaosz55 (#4563) üzenetére


Tuninger
addikt

van horizont balancing az Action 4nél 4K120ban ha jól emlékszem.
Nagyobb szenzor kevesebb pixellel azt az eredményt adja hogy kevesebb lesz a képzaj kevés fénynél magas érzékenységgel, illetve ha nem szikrázó napsütés van, akkor is magabiztosabban emeli az érzékenységet a kamera, hogy a záridőt röviden tarthassa a jó stabilizálás eléréséhez.
Sokkal több kép részletet is tart meg az alacsonyabb zajszint mellett. A Hero 11 5.3K az csak ISO100-on igaz, ISO200on már elkezd lágyulni, ISO400on pedig már kifejezetten softnak hat a kép a zajszűrés miatt. Persze ha kikapcsolod a GoPron a zajszűrést akkor ISO800ig kitűnúen tartja a részletet és még az ISO1600 is jól használható.

(#4566) XZoli


XZoli
aktív tag

Délelőtt túlmelegedett a gopro hero 9-em 40 percig bírta :((( , utána jött még a meglepi amikor az akkut ki akartam venni belőle :o , nagy nagy nehezen sikerült. Amikor betettem még nem volt ilyen állapotban az akku. Már csak endurokat fogok venni ezután, egy éves akku.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4567) Wlac válasza XZoli (#4566) üzenetére


Wlac
Ármester

Az Enduro jobban bírja a meleget is? Azt hittem, hogy az a hidegben teljesít jobban.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#4568) olivera88


olivera88
veterán

A videóbol kivágott képek hány mpx esek kell legyenek? A GoPro 11 nél elvileg 24.7. A 4K videóból kivágott képem a Quik szerint 2 MPX. :F
[videobolkivágott] Kép:

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4569) Busterftw


Busterftw
veterán

Üdv, a Quik appban syncelt felvételek 100% minőségűek telón?

Illetve ugyanez a kérdés, ha appból "telóra" mentem őket?
Eredeti footage kerül mentésre?
Köszi (gopro 10)

(#4570) olivera88


olivera88
veterán

Olyankor mi a fene történik amikor rárakom egy speedometer matricát videóra és elmegy a kép tőle. :U :F Csak hangot játsza le és mutatja fekete háttéren a sebességet :W
Valamelyik nap videóból kivágott képpel jártam így, most meg maga az egész videó lett kuka. Levettem matricát de nem javult meg.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4571) urban racer válasza Ano (#4551) üzenetére


urban racer
senior tag

Gondolkoztam, hogy mit is írjak erre, mondhattam volna, hogy miért, egy iphone ér annyit, amennyibe kerül? vagy bármelyik prémium autó? Most reggel, ahogy beleolvastam a topikban, és láttam a quik-el vergődőket(bocsi srácok) rájöttem, hogy nem az én feladatom eladni a terméket. Majd meg megunjátok a sz*rakodást akkor megveszitek és sokkal jobb videókat készítetek tized annyi idő alatt.
138 euró az egyszeri díj, az éves subscription 36 euró és folyamatosak az updatetek, ami hibajavítás és feature-ök is(új skin, új eszközök, stb)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#4572) SeniorTilla válasza urban racer (#4571) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Quik tényleg sz*r, ez nem vitás. A progi ettől függetlenül sztem is túlárazott, hobbi célokra nem éri ennyit. Mondom ezt én innen a milliós laptopom mögül. Megtalálom majd a megoldást 200 euró ráfordítás nélkül is. A megtakarítással pedig közelebb leszek az Action4-re szánt pénzhez (jó, ezt most viccnek szántam :) ), mert GoProék hozzáállása nem szimpatikus. DJI-ék sztem rugalmasabbak, a szoftvereik működnek, van terméktámogatás a régebbi cuccokhoz is. GoProék tojnak erre.

Drónos időket élek, két Karma és egy FPV van most jelenleg, ezeknél is nagyon érezni amit az előbb írtam. Újra kiadták pl. a Phantom 4-et, amivel életben tartják a régi szériát is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4573) Ano válasza urban racer (#4571) üzenetére


Ano
őstag

Ugye mindenki a "saját szintjén nyomorog" ...
Nekem perpill drága az szoftver, de mivel a Virb Edit megint nem működik jól, így kénytelen leszek váltani és mivel nincs másik alternatíva, így marad az ...

De az előérzetem nem a legjobb (volt alkalmam kipróbálni a próba verziót és nem tetszett) de a kényszer nagy úr, így kénytelen leszek megszokni és azzal élni ami van ...

A telefonon való "b@sz@kodást" sose értettem én sem ... az szerintem is kb sajtreszelővel való rejszol@sra hasonlít, de biztos vagyok benne, hogy van olyan élethelyzet amikor egy rövid videót életszerű ott vágni és publikálni gyorsan.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4574) olivera88


olivera88
veterán

Ilyen dobozban fog jönni a GoPro 12 ha minden igaz.
[link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4575) Tuninger válasza olivera88 (#4574) üzenetére


Tuninger
addikt

Hát ez szomorú, hogy harmadszorra is kiadják ugyanazt a kamerát.
Köszi a postot!

(#4576) olivera88


olivera88
veterán

Promó képek a GoPro 12 röl.


Forrás: Igor Bogdanov, mint az elöző képeknél.

Tuninger Jövőre majd felébrednek talán. :U Addigra tényleg komolyat kell lépnük mert a DJI elhúz. Én gondolkodom még így is 12 esen , a meglévő 11 esem mellé. A HDR videó illetve a jobb akku idő miatt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4577) Khaosz55 válasza Tuninger (#4575) üzenetére


Khaosz55
addikt

Erre már mérget vehetünk ? Várjak ismét egy évet, hátha ? A gopro8 mellé már nagyon kellene egy másik kamera... DJI lesz ebből ha így megy tovább....

(#4578) Tuninger válasza Khaosz55 (#4577) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha van már dobozkép az általában már tuti. Szerintem napokon belül várható nyitott doboz is. Én még reménykedem benne hogy 2 kamera jön, de elég kicsi rá az esély.

(#4579) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#4577) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jaja, DJI lesz a befutó nálam is...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4580) luigi10658


luigi10658
újonc

Sziasztok. Most kezdek ismerkedni a gopro-s világgal.
Amiben a segítségeteket szeretném kérni az a tv-n lejátszás.
Én úgy próbáltam meg lejátszani, hogy egy hdmi-hdmi kábelt bedugtam egy hama usb-c hdmi átalakítóba, és a c-s végét a gopro 11 black c-s csatlakozójába. És nem történt semmi. Hogy ne legyen semmi anomália a felbontás terén, ezért csináltam egy standard 1080 /30 W négyperces felvételt, és azt próbáltam lejátszani.
Mit rontottam el. Előre is köszi a választ. :R

(#4581) olivera88


olivera88
veterán

A lengyel Media Marktban valaki vett GoPro 12 öt. :Y :DDD
"GoPro Hero 12 Black was spotted in a Polish electronics store
A confused buyer reached out to a Facebook community after purchasing an unreleased GoPro model from a Media Markt store. He was not able to finish the configuration. This article has more details.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4582) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok! Évekkel ezelőtt használtam egy Gopro Silver 4-et, 95%-ban vízalatti felvételek készítésére. Ez a kamera máig megvan, de a tartozékokat a sós víz megviselte és stabilizátora sincs.
Most motorra szeretnék magamnak saját szórakoztatásból feltenni egy sport kamerát. A 360 fokosok lennének a legjobb alternatívák, (de az árukról most nem is beszélek..)és tényleg csak pár insta sztorihoz, poszthoz használt 1-2 perces videókat készítenék, így a feldolgozáshoz otthon befogható M1 macbookot 8gb ram-al nem cserélném le.
Tehát olyan kamerára lenne szükségem, amit könnyen fel tudok tenni sisakra, vázra, érdekes helyekre, jó a stabilizátora az aszfalton történő motorozáshoz és a videó anyag feldolgozásához elég az M1 proci 8 GB ram-al.
Elsőre Gopro 10 jut eszembe, de ha van olcsóbb alternatíva, szívesen fogadnám a javaslatokat. Használt piac is szóba jöhet, nem feltétlenül szórnék többet erre az úri huncutságra annál, mint amit ki tudok használni érdemben. Előre is köszi.

(#4583) Busterftw válasza olivera88 (#4581) üzenetére


Busterftw
veterán

10-est erre nem cserelnem le, de nagyon nem jon be ez "froccsontott" muanyag kinezet.

(#4584) SeniorTilla válasza gonger (#4582) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hero 7-est javaslok, nekem kettő van. Jól működik a stabilizálása és jó a képminősége. Nyilván nem tud annyit mint egy 11-es, de nem is annyiba kerül.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4585) szpeti40 válasza gonger (#4582) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem is Hero 7 van, ilyen kirándulós/vizi kamerának, szerintem teljesen jó ár/érték arányban.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4586) gonger válasza SeniorTilla (#4584) üzenetére


gonger
senior tag

Köszönöm! Keresni fogok yt-on róla videókat. 7-esben gondolom black-ről beszélünk, amiben már a hypersmooth stabilizátor van, ugye? cserélhető akksiról nem is beszélve.
Black használtan 70 körül van, silver 50 alatt. 10 black használtan 110 körül.

(#4587) SeniorTilla válasza szpeti40 (#4585) üzenetére


SeniorTilla
veterán

plusz ezzel megy a karma drón, a 8-assal már nem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4588) Khaosz55 válasza olivera88 (#4581) üzenetére


Khaosz55
addikt

Goggle fordítóval lefordítottam, ha ez igaz akkor 12 mibe lett jobb? Kötelező évente kiadni egy kamerát amikor érdemi változás 4-5 évente jön csak?

(#4589) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#4588) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van egy nélkülözhetetlen fícsör: már nem látszik meg rajta a rászáradt só ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4591) olivera88


olivera88
veterán

A GoPro cloudból lementett videoból miért tűnik el a sebesség kijelzés? Fel akartam tölteni Fb re, és nincs rajta. Máskor mintha nem tűnt volna el.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4592) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Különben hogy van most gopro vagy dji vásárlásnál. Kell valami kötelő előfizetés, regiaztáció, net kapxsolat stb vagy valami hasonló baromság, hogy használni lehessen a kamerát?

(#4593) Sordoran válasza Khaosz55 (#4592) üzenetére


Sordoran
addikt

Gopro esetén első indításnál kell egy okostelefon, és azon kell beállításokat elvégezni (internet mellett). Utána már nem szükséges azt használnod, előfizetés nem kötelező.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#4595) Tuninger


Tuninger
addikt

Annyi leak volt az elmult 1.5 napban hogy elkepesztő.
összegezve:
van hivatalos oldal
holnap utántól, vagyis szerdától (du 15:00) lehet előrendelni
09.12- lehet hivatalosan kapni
jön a Max Lens Mod 2.0
Akár 2x jobb üzemidő bizonyos módokban

ha feltételezzük hogy ugyanaz az aksi van ugyanabban a méretű kamerában, ez utóbbi azt jelenti hogy új processzort kap a cucc, vagyis jelentősen javul a melegedési probléma.

(#4596) Ano válasza Tuninger (#4595) üzenetére


Ano
őstag

A "hivatalos" oldal amit linkeltél csak egy promo oldal ... semmi info nincs rajta, csak hogy Hero 12 meg hogy szeptemberben érkezik.

Hol vannak a részletek a kameráról? :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4597) Khaosz55 válasza Tuninger (#4595) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megvárom a teszteket. Gondolom egyből jönnek majd a gopro12 vs osmo4 tesztek.

(#4598) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#4597) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Két funkció van az action4-ben, ami még látatlanban is tetszik. Az első érintőképernyő, és a felvétel leállítás utáni visszaszámlálás, mielőtt kikapcsol a kakmera. Apróságok, de sokszor megkönyítik, kényelmesebbé teszik a használatot.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4599) Tuninger válasza Ano (#4596) üzenetére


Tuninger
addikt

Majd ha megjelenik akkor biztosak a részletek, de fent ha visszaolvasod már el van spoilerezve minden, már több embernél ott a kamera, csak nem tudják aktiválni, mert csak appon keresztül lehet. Eddig annyi látszott hogy kiadják mégegyszer a Hero 11-et, csak kap LOG és HDR profilt.

A dupla üzemidőt maga a gopro postolta tegnap.
Ebből spekulálom hogy ez csak új procival lehetséges, viszont ha jobb a proci, akkor lehet ki tudják hajtani az IMX677-es szenzorból az 5.3K 60fps-t 8:7-es képarányban is hiszen a cucc tudja. Az új Max Lens modról állítólag már voltak pletykák hogy 172 fokra növeli a látószöget (az előző 155ös) ez azt jelentené hogy Max Lenssel is lesz 4K

Egyelőre ennyit tudni, de hátha jön ma is valami leak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.