Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) dogi01


dogi01
aktív tag

Sziasztok!
GoPro hero 4-et használok motorozáshoz már egy jó ideje.
Tudom hogy ez már őskövület, de célnak megfelel, és vigyázni sem kell rá annyira mint egy drágább cuccra.
Szóval:
Be lehet állítani hogy bekapcsolás után azonnal rögzítsen (ne kelljen külön indítani a felvételt)? Illetve az hogy menetrogzitokent funkciónalva folyamatosan a régi videókat törölve rögzítse az ujjat?
Jelenleg looping-ra van állítva MAX-ra. Így ugye az a baj hogy ha megtelik a kártya akkor leáll és kikapcsol. Előre is köszönöm a segítséget :R

(#4302) SeniorTilla válasza dogi01 (#4301) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Setup menüben a QuicCapture-t on-ra kell állítani, így a recod gomb megnyomására azonnal bekapcsol és indul a felvétel is. Újra megnyomva leáll és kikapcsol a kamera.

A looping hol van a menüben? Én nem látom. Azt kellene jelentenie, hogy újrakezdi a ha betelt a kártya...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4303) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Szeretnék venni egy GoPro-t, azt hiszem Hero 6 black volt az utolsó amit használtam. Elektromos roller, és motorozáshoz kellene. Használtan venném, mi most a legjobb ár/érték (minőség) ami megéri erre a célra?

Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#4304) Ano válasza B-L-A-C-K (#4303) üzenetére


Ano
őstag

Én 9es alá nem mennék.
Mivel a 9, 10 és a 11 fizikailag egyforma és ugyanolyan aksi kell mindbe, így ha jövőtállót akarsz akkor ebben gondolkozol. Kérdés, hogy mennyi a keret rá!?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4305) B-L-A-C-K válasza Ano (#4304) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bármeddig elmehetek keretben, de most ha jó a 9es is azt mondod, nem vennék 11est.

(#4306) twine válasza B-L-A-C-K (#4305) üzenetére


twine
addikt

Egyértelmű, hogy az újabb mindig jobb egy kicsit valamivel, de egyetértek az előttem szólóval.
Ha a vásárlást kicsit időtállónak tervezed akkor minimum 9B-L-A-C-K. (bocsánat nem tudtam kihagyni ezt a buta viccet) :B :D
Azt viszont tényleg a pénztárcád és az ingerküszöböd dönti el, hogy a használt piacon mekkora az árkülönbséggel találsz 9-10-11-et. Ez már a te döntésed ;) :R

Ha nagyon "cheapest" vásárlás lenne, én akár 7-8blackig is le tudnék menni nyugott szivvel az ajánlásba , de az tényleg a "cheap-chipest-very cheapest" vásárlás kategórába. de a kérdésed úgy érzem nem erről szólt ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#4307) Ano válasza B-L-A-C-K (#4305) üzenetére


Ano
őstag

Ha viszont van keret rá, akkor a 11-et venném, mivel jobb és újabb és többféle felvételi módot tud mint a 9-es ... szóval a te döntésed ;)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4308) Immy válasza Ano (#4307) üzenetére


Immy
őstag

Vagy várni szeptember közepéig mert kb akkor jön ki a 12es széria.
Off: ezt minden évben el lehet mondani :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4309) Ano válasza Immy (#4308) üzenetére


Ano
őstag

Ez is igaz, de általában midig van benne egy csomó bug, amit jó fél év alatt kijavítanak :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4310) Gaborkik


Gaborkik
csendes tag

Garanciális ügyintézés GoPro kék akkukkal:
2021. decemberi vásárlás, az egyik akku 2022 decemberében már vergődött, % szerint feltölt, de a kamera állandóan kikapcsol felvétel közben és írja az akku problémát, múlt héten a másik akku is elkezdte ugyanezt. Gyártási idők: 2021/08/06, 2021/08/23. Újabb (enduro) akkukkal nem csinálja a kamera.
Írtam a supportnak chaten, hogy ezekre is a 2év garancia az érvényes vagy hogyan van Minden további nélkül küldtek 2 új kék akkut, 2 nap alatt itt is voltak Hollandiából. Gyártási idő: 2022/07/09, 2022/07/11
Szerintem korrekt ügyintézés volt.

(#4311) Csápájev


Csápájev
őstag

[link] erre esetleg ötlete valakinek?
Nem tudok bringáról streamelni vele? MIndenképpen kell a wifi? :F

(#4312) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Köszi a válaszokat!

(#4313) Ano válasza Csápájev (#4289) üzenetére


Ano
őstag

Szerintem tudnia kellene (bár sose próbáltam) ... már csak azért is, hiszen olyankor a kamera a wifi-n keresztül kapcsolódik a telefonhoz (vagy fordítva), így szerintem nem is nagyon tudna máshonnan internetet csiholi, mint a mobilnet!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4314) Immy válasza Ano (#4277) üzenetére


Immy
őstag

Köszönöm válaszod.
Egyszerűen nem értem, hogy miért nem fejleszt ebbe az irányba a gopro, simán lehetne ilyen jellegű szenzorokat betenni a házba és eléggé feldobna néhány videót :)

Visszatérve a 1080p vs. 2,7K méret kérdésre.
Lehet, hogy másnak ez teljesen egyértelmű, de azért rákérdezek.
1. Miért nem vesz fel alapból gopro H265-be? Ha abban veszi fel, akkor miért olyan "nagy" méretű a fájl összehasonlítva 1 filmmel?
2. Ha az emberi szem 24-25 FPS-t képes megkülönböztetni, akkor mi értelme van 60 vagy még nagyobba felvenni, ha nem tervezek utólag lassítani/gyorsítani a videót?
3. Vagy alapból RAW-ba veszi fel és azért foglal olyan sok helyet? Aztán később amikor átmásolom gépre, akkor a szoftverrel "átkonvertálom" és a h265 konvertálás miatt kisebb méretű lesz?
4. Találtam egy fórum bejegyzést, ahol különböző sebességek vannak feltüntetve:
https://community.gopro.com/s/article/HERO10-Black-SD-Card-Capacity-in-Each-Video-Setting?language=en_US
A high bit-ráta mikor éri meg? Vagy érdemes mindig nagyobbat választani és később majd a szoftveres konvertálás után úgyis lelehet venni kisebbre ha rájövünk hogy nincs rá szükség?
5. 16:10 mennyire elterjedt? Vagy inkább felejtsem el, mert minden TV stb 16:9 képarányú.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4315) Csápájev válasza Ano (#4313) üzenetére


Csápájev
őstag

Végülis megy, aki esetleg live streamelni szeretne vele youtube , twitch stb. annak annyit kell tenni,hogy hotspotot hoz létre és így kapcsolódik wifin a goprohoz, fel is ajánlja a wifi lehetőségek között legalul.

(#4316) Tuninger válasza Immy (#4314) üzenetére


Tuninger
addikt

1. h265-be vesz fel alapból ha átállítod a menüben. Illetve a magasabb felbontású / képkockasebességű módoknál már nem is választhatsz h264-et. Miért olyan nagy: a hardveres encodernek gyorsnak kell lennie, hiszen valós időben kell tömörítenie, ezért a sávszélességgel kompenzálja a processzorteljesítmény hiányát. Nem tudom foglalkoztál e már x264/x265-ös tömörítéssel amibe a filmeket kódolják, de atomerőművön mennek 8-10 fps-t 4K-ban... cserébe képesek harmad méretben azonos minőségre.

2. azért az emberi szem látja a különbséget a 60 és a 120fps között is, de megszoktuk hogy a 24/25 fps a "filmes" hatású. Ha mindig 24/25 a cél, akkor a 60/120 lehetőséget ad rá hogy lelassítsd a felvételt. Ha 50/60 képkockába kerül kódolásra a végeredmény akkor meg sokkal folytonosabb lesz a mozgás mint 24/25fps esetén.

3. RAW-ban a 4K-hoz 1000-1100Mbps vagyis 130-140MB/s írás kell és akkor az már veszteségmentesen tömörített 10 bit. Az 500GB / óra. A GoPro 74Mbps-en (9MB/s) vesz fel standard bitraten (32GB/óra) és 100/120Mbps-en high bitraten. (ami 12,5-15MB/s, 54GB/óra). Azonos minőséget megtartva PC-n konvertálva a harmadából lehet hozni ugyanazt a minőséget, de számolásigényes mint ahogy írtam az első pontban.

4. nagy felbontás, nagy képkockasebesség gyors mozgás esetén több finom részlet marad meg a képen nagy bitrate esetén ha a sharpeninged low-ra van állítva, de hidd el nekem, nem fogod látni a különbséget, nyugodtan mehetsz standard bitraten.

5. 16:10 az monitor képarány, de videót abba senki sem exportál. A gopro is 8:7, 4:3, 16:9 képarányokkal dolgozik, 1,85:1, 2:1, 2,35:1 ami még populáris ha videózol. Vagy a 9:16, de az barbárság.

(#4317) szpeti40 válasza Immy (#4314) üzenetére


szpeti40
addikt

24 fps-től felfele látod folyamatosnak a képet. Alatta képregény. Látod a 30-60-120-240fps között is a különbséget.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4318) Ano válasza Immy (#4314) üzenetére


Ano
őstag

Tuninger :R kolléga már egész jól összefoglalta amihez már csak 1 dolgot tennék hozzá:
Rögzíteni valamit MINDIG a lehető legjobb minőségben kell !!! Ez alap ... sose tudhatod hogy melyik jelentből akarsz kihozni valami igazán jót később, de ha nincs jó minőségű alap felvételed hozzá akkor egy kalap kaki lesz az egész .......

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4319) papadzso1


papadzso1
tag

Sziasztok. Meg tudnátok mondani, hogy a 11 hiro blacknél hol kell beállítani a felvételi időt? Mert nálam 5 perc felvétel után lekapcsol.

(#4320) Immy válasza Tuninger (#4316) üzenetére


Immy
őstag

Köszönöm részletes válaszod.

1. Köszönöm, most már ezt a részt jobban értem.
2. Akkor is látod a különbséget 60 és 120fps között ha a kijelző csak max 60HZ-et tud. Elnézést a szőrszálhasogatásért, de első körben nem extrém sporthoz keresek kamerát.
3. Ez a harmadából jön ki, ez mennyire szokott bejönni mint jóslás? Ha több ideig konvertálnám, akkor még lejjebb tudnék menni méretben?
4. ok
5. ok

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4321) Tuninger válasza Immy (#4320) üzenetére


Tuninger
addikt

Természetesen kell a 120Hz kijelző hogy lásd a különbséget a 60fps és a 120 fps között.

az utólagos tömörítés hatékonysága attól is függ mi a tolerancia küszöböf a finom részletek terén. GoPro felvétel esetén az 1/3 méret simán hozható, mert csak papíron 5.3K a felvétel, a valóságban a pixel színtű részlet messze elmarad ettől a felbontástól.
Ha magas részletességű raw videót akarnál tömöríteni (mármint tényleg ProresRaw/DNG a forrás) amin esetleg van grain is, és mindent meg akarsz tartani, oda kell bitrate, igaz még az is be tud férni 100Mbps alá 4K esetén.

azért itt olyan 4-5 fps render sebességről beszélünk ám i9-13900K esetén

(#4322) Tuninger válasza Tuninger (#4321) üzenetére


Tuninger
addikt

Csináltam neked tesztet a témában, feltöltöttem ide.
Az eredeti file az Hero 10-ből 5.3K 60fps Linear, egy 9 másodperces szösszenet, 119MB
A tömörítettek az különböző presetek a Handbreakben, X264/X265 kódolással.

A filenév jelentése: 3,53fps_42MB_SuperHQ_X265
3,53fps volt az átlagos render sebesség
42MB lett a fileméret
SuperHQ volt a preset neve
x265 tömörítéssel.

Ha nem látsz különbséget a 12,5MB-s legagresszívabb tömörítés és az original 119MB-s között akkor "jó neked", akár a tizedére is tudsz tömöríteni a goprohoz képest és még nem is olyan vészesen lassú. A fenti x265_SuperHQ-ra gondoltam mikor a harmad képméretre céloztam de mint látható, bőven alá lehet menni. Persze ennek mindenképp ára van:

Ha medium/high sharpnesst használsz a goproval akkor simán jó a leggyorsabb tömörítés, csak a low sharpness tartja meg rendesen a részletet, a másik két esetben csökken a felbontás.

M1 Macbook Airt használtam a melóra.

(#4323) XZoli válasza Tuninger (#4322) üzenetére


XZoli
aktív tag

én ha Youtube-ra teszem fel akkor hagyom a magas bitrátát mert a Youtube úgy is "optimalizálja" csak legyen idő kivárni mire fel megy 150GB :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4324) Tuninger válasza XZoli (#4323) üzenetére


Tuninger
addikt

A youtube ujratömörítésre 1080p felbontásig VP8-as codecet használ (h264 webes párja) 8-10Mbps környékén. 1080p-2160p között VP9-et használ (h265 webes párja) 20-35Mbps között, 2160p felett AV1-es codecet használ, én sem tudom milyen bitraten.
lehet triggerelni a jobb minőségű tömörítést ha kicsit a cél felbontás fölötti filet töltünk fel, pl 2048x1152-es filet töltesz fel amikor csak 1080p az anyag, triggerelve a VP9-et, vagy 4K esetén egy 1:85:1 képarányú 3996x2160 már triggereli a jobb codecet

egyébként 1080p h265 esetén 20Mbps, 4K h265 esetén 35 Mbps bőségesen elegendő exportra ha youtube a cél (24-30fps)

(#4325) szpeti40 válasza Tuninger (#4324) üzenetére


szpeti40
addikt

Youtube bitrate-ek felbontásonként: [link]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4326) Ano válasza Tuninger (#4324) üzenetére


Ano
őstag

Az én tapasztalatom az hogy ha lehet az export mindig legyen 4K és 80Mbits és MP4 (h264) tömörítés ha a YouTube a cél!
Ezzel marad meg a legjobb képminőség azaz a végeredmény ha utána visszanézed a YT-on !!!

Az MP4 tömörítés azért kell, mert azt vettem észre hogy valamiért könnyebben megeszi a YT a videót és hamarabb dolgozza fel, viszont cserébe kell a magas (80Mbits) bitráta hogy szép maradjon a kép. Én jellemzően 4K 50Fps videókat töltök így fel, amit a GoPro-val mindig high bitrate-el rögzítek!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4327) Ano válasza Tuninger (#4322) üzenetére


Ano
őstag

"Ha nem látsz különbséget a 12,5MB-s legagresszívabb tömörítés és az original 119MB-s között akkor "jó neked", akár a tizedére is tudsz tömöríteni a goprohoz képest "

Én ezzel vitatkoznék kicsit!
Ugyanis azért mert ő nem látja a minőségi különbséget, attól még ha igényes munkát akar készíteni igenis minőségi felvételeket kell produkálnia!

Számtalan videót láttam már YT-on hogy a készítő vagy rettentően hanyag, esetleg tudatlan volt vagy csak szimplán "vak" és a feltöltött anyag akár izgalmas és érdekes is lehetett volna, de nem bírtam végig nézni az okádék képminőség miatt!

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a felvételeket ritkán készítjük csak saját magunknak, így számításba kell venni, hogy lesznek akiknek "jobb a meglátásuk" és nekik szúrni fogja a szemüket egy rossz minőségű felvétel!

Nem utolsó sorban ha pl 10-20 év múlva visszanézel egy 4K szuper minőségű videót, amire azt fogod mondani hogy "uhh, milyen gagyi volt az akkori technológia" akkor mit fogsz mondani egy 1080p/24fps videóra!? :)

Szóval a minél jobb minőség egyben időtállóbb felvételeket is eredményez, hiszen nem véletlenül készül megannyi ikonikus filmből is resmatered 4K HDR manapság ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4328) Ano válasza szpeti40 (#4325) üzenetére


Ano
őstag

Azért az milyen gáz már hogy a YT is szarul írja a felbontásokat ...
"1440p (2K)"

A 1440p sose volt 2K ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4329) Tuninger válasza Ano (#4327) üzenetére


Tuninger
addikt

Praktikusság szempontból kommentelek. A legtöbb gopro user medium sharpnessen megy, natural/vivid colorral, telefonján vagy tabletjén dolgozza fel az anyagot és "youtube profillal" exportál.
Az a fenti handbrakes sampleknél mindenképpen rosszabb minőséget ad nagyobb méreten. Ami példákat adtam abból a legrosszabb is magasabb minőség mint amit az átlaguser kiköhög magából a ipad quick presetekkel.

A cropjaim meg 1000%-osak hogy látszódjon a differencia. Te megnézted a különbséget saját gépen? Nagy totálban ember legyen a talpán aki látja, akár 55" TV-n. (Mondjuk én pont látom, így nekem "drága" időben mérve a kódolás)

A 4K 80Mbps h264 alapvetően jó, én 4K60hoz 70Mbps-t párosítok h265-el.

(#4330) Ano válasza Tuninger (#4329) üzenetére


Ano
őstag

Jellemzően én is 55 colos TV-n nézek tartalmat, így sajnos én is látom a különbséget :)

Igazából a minőség egyetlen gátja manapság az SD kártya mérete, ami ugye olyan olcsó lett mára, hogy nem is lehetne gát ... aki vesz akár egy Hero 10-et (pláne újonnan) az szerintem ki tud adni +20ezret egy 128-as értelmes kártyára amire azért már bőven fér anyag még high bitrate-el is ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4331) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Melyik most az ajánlott kártya? Én 256-os Kingston Canvas Select Plus-t vettem síelés előtt, van egy 128-asom is ugyanilyen, ezek rendben működnek 4k/50fps-nél

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4332) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Meg tudna mondani valaki, hogy a Weekender táska mennyibe kerül most előfizetéssel?

Nekem már sajnos lejárt, de így nem tudom megítélni, hogy olcsóbb lenne-e annyival, hogy érdemes lenne előfizetnem.

(#4333) Márton


Márton
nagyúr

NEW GoPro Firmware Update with A.I. Assistant! :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4334) Csápájev


Csápájev
őstag

Gopro 7-8-9-10 eseket nézegetek, a hetest ismerem,ott leginkább a hang az,amivel nem vagyok elégedett, eléggé "dobozos". Javult ez a tízes szériáig számottevően vagy ebben nagy előrelépés nem volt?

[ Szerkesztve ]

(#4335) gyendre2


gyendre2
tag

Sziasztok !
Megvolt már pár kör a Hero 10-el és a mocival, tök szuper, meg vagyok vele elégedve.
1 dolog okoz csak egy kis fejtörést, ti mivel másoltok PC-re ? USB-C- USB kábel szuper lassú. Van egy USB-s kártyaolvasóm , de valósznű ez nem tudja kihozni a maximumot a kártyából.
USB3.1 a max amit az alaplapom tud.
Melyik kártyaolvasó vált be nektek? 120Gb-t elég macerás mozgatni gépre, utána már minden sima :D

[ Szerkesztve ]

(#4336) Ano válasza gyendre2 (#4335) üzenetére


Ano
őstag

Keress olyan USB-s kártyaolvasót ami legalább USB 3.0-át tud ... azzal kimaxolhatod a másolási sebességet!

Szerk.:
Egyébként 80-120 MB/sec a max amit ezek a kártyák általában tudnak olvasási sebességként, viszont ehhez a számítógép oldalán is kell egy olyan háttértár ami ezt írni is tudja, szóval erősen ajánlott SSD-re írni a másolt adatot!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4337) twine válasza gyendre2 (#4335) üzenetére


twine
addikt

Szia!

Én ezt a Sandisk olvasót használom a Sandisk Extreme pro kártyáimhoz, és most hétvégén épp kellet 3-4 kártyáról adatokat másolgatni, egy pillanatra emlékszem mikor odanéztem(közben pakoltam, aksit töltöttem stb.) 150MB/s olvasást mutatott a gép, és amennyire a csíkra emlékszem eléggé konstans volt az olvasási sebesség.
Nagyon kicsi, "filléres", és kb. 2 éve tökéletesen teljesít....részemről különösen ajánlott, ha csak microSD-re keresel olvasót. ;)

Szerk:
most olvasom a linkelt oldalon a véleményeket, és van valami amit valóban igaz:
"Hátrányok
- kicsit nehéz kivenni a memóriakártyát az olvasóból (nem ugrik ki, csak ki kell húzni)"
Ez így igaz, de együtt lehet ezzel élni szvsz. :K Ha nem frissen vágott körömmel próbálkozol férfiként, akkor menni fog könnyedén. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4338) XZoli


XZoli
aktív tag

használja valaki a gyroflow stabilizáló programot, most láttam róla videót a Youtube-on , ígéretesnek tűnik :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4339) SeniorTilla válasza XZoli (#4338) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez mi a répa?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4340) Márton válasza XZoli (#4338) üzenetére


Márton
nagyúr

persze, hogy használjuk, gopro6-nál pl. sokkal jobb mint a beépített stabi.

Tilla: utólagos stabi a rögzített gyro adatok alapján. free progi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4341) SeniorTilla válasza Márton (#4340) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi, kipróbálom

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4342) Márton válasza SeniorTilla (#4341) üzenetére


Márton
nagyúr

annyi, hogy nem 2 klikkes, tehát érdemes átrágni először magad a doksin.
de megéri :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4343) olivera88


olivera88
veterán

Rendeltem egy Go Pro 11 et a Go Pro hivatalos oldalról. Express szállitással. Elvileg Csütörtökre meglesz. Van valakinek tapasztala Go Pro rendeléssel a Go Pro oldalárol?

Magyarországon is UPS el kézbesítik a rendelést?

Egy brit fórumon olvastam negatív tapasztalatokat a Go Pro oldalrol történő rendelésekkel, illetve UPS is érte kritika.

Egyik esetben olyan volt UPS elvesztette a csomagot, és így késett a kézbesítés. Meg olyan is volt h Go Pro 10 helyett kamera tartozékokat kapott.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4344) XZoli válasza olivera88 (#4343) üzenetére


XZoli
aktív tag

Én többször rendeltem, soha nem volt problémám. Hollandiából jön az áru, sima szállítással 2-3 nap alatt itt van és az UPS szállítja nem a Magyar posta megnyugodhatsz :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4345) olivera88 válasza XZoli (#4344) üzenetére


olivera88
veterán

Remek. Akkor megnyugodtam valamennyire. :D Én nem magyarországi vagyok hanem szerbiai, de itt is van UPS. Szóval valszeg ugyanaz.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4346) olivera88


olivera88
veterán

Az emailben kapott order számot ami MP vel kezdődik hova kell beírni?
[link]
Itt két opció is van, az egyik order number és az email cím, másik meg tracking number?Gondolom az order numberhez kellene írni? :F Probáltam is, de még mindig azt írja hogy nem látjuk a rendelését, pedig már jó pár óra eltelt tegnap délután fél 6 óta.
Megfog ez így érkezni az igért dátumra, Csütörtökre?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4347) Alg válasza olivera88 (#4346) üzenetére


Alg
veterán

Ha shipping értesítőt kaptál, akkor az tracking number lesz (postai nyomkövető szám).

De amúgy tegnap húsvét hétfő volt, ennyire gyrsan nem mennek a dolgok. Az MP kezdetű nekem még csak a rendelési szám volt, a postai nyomkövető az 1Z kezdetű (UPS).
Ha átadják az UPS-nek akkor fogsz kapni egy értesítőt a nyomkövetési számmal:
Your GoPro order (MP-xxxxxxxxx) has shipped
Lesz benne egy nagy "Track your order" gomb is.

Én anno nov. 7-én rendeltem normál szállítással, 8-án reggel kaptam shipping értesítőt és 9 vagy 10-én már a kezemben volt a kamera.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4348) olivera88 válasza Alg (#4347) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi.
Na most este írtak h készen áll szállításra meg küldték azt másik kódot.

Great news— your GoPro gear is headed your way!

Great news! Your package is ready for the courier to collect. We will email you again when it’s on its way. Please allow 12-24 hours before trying to track your order.

Expected to arrive on Tue, Apr 18
Shipping info received.

Ezt írja ki a track orderre. Rendeléskor pedig arról volt szó h 13 an érkezik :O Így is express szállítást választottam pedig. Mi lett volna ha sima szállítás? Akkor még lehet h jövő héten se érkezik meg

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4349) Ano válasza olivera88 (#4348) üzenetére


Ano
őstag

gondolom a húsvét bekavart kissé ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4350) olivera88 válasza olivera88 (#4348) üzenetére


olivera88
veterán

Na úgy néz ki mégis holnap érkezik. Az az Április 18 várható érkezési időpontna, nagyon nem stimmel úgy néz ki.
Hajnali 4:45 kor még Kölnbe volt.
7:48 kor meg már Horvátország Velika Gora, 8:45 már Szerbia Belgrád. :Y
Ez holnap tuti itt lesz akkor sztem ha már tényleg Belgrdádban van.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.