Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Márton válasza Tuninger (#4642) üzenetére


Márton
nagyúr

nincs valódi hdr ez alapján, nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4652) Tuninger válasza Márton (#4651) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha ezt HDR-ben vették fel és ez a metadata akkor nincs

(#4653) Márton válasza Tuninger (#4652) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor megvárom a 15-öt :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4654) urban racer


urban racer
senior tag

remélem lesz valami "The locator" nevű kieg, ami BLE-n ad telemetriaadatot. :(((
Valaki próbált esetleg egyszerre 2 különböző goprot remottal vezérelni, hogy tud-e különböző felbontást? :B

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#4655) olivera88


olivera88
veterán

Nick Woodman interjú a Hero12 Black + GoPro jövőjéről.
Most kezdtem nézni, de valszeg csak holnap fogom végig nézni,
[link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4656) Márton


Márton
nagyúr

Na, akkor most merre Tuninger? :))

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4657) Márton válasza Márton (#4656) üzenetére


Márton
nagyúr

jönnek a tesztek

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4659) Tuninger válasza tököscsávó (#4658) üzenetére


Tuninger
addikt

Nem adod bérbe előtte pár forintért néhány napra?

Márton: ma vettem egy Hero 11-et, és kéne egy OA4, ha fel tudnám hozni a DJI színeit, elváltanék goproról, de 220 ezerért nem akarok beleugrani. Bérbeadós OA4-et meg még nem találtam.

(#4661) Tuninger válasza tököscsávó (#4660) üzenetére


Tuninger
addikt

Egyébként ez hogy működik? megrendeled neten, kipróbálod és ha nem tetszik visszaküldöd? most hogy olvastam kommentedet néztem utána pl alzánál, hogy 30 napig működik a dolog vásárlástól. Alapvetően tervben van a vétel, csak pl az Action 2nél amit egy napra béreltem 2 óra alatt egyértelmű volt hogy nem nekem való, ott örültem hogyn em vettem pedig tetszett a form factor.

(#4662) Czimby válasza Tuninger (#4659) üzenetére


Czimby
addikt

Hero 11-ről mi a véleményed?
Neked eddig ugye 10 volt?, ahhoz képest pl.

Gondolkodok 11 -> 12 váltáson, de félek, hogy visszalépes lenne.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4663) Tuninger válasza Czimby (#4662) üzenetére


Tuninger
addikt

Egyetlen dolog miatt váltottam 10-ről 11-re: GoPro Labs firmwarerel ki lehet kapcsolni teljesen a zajszűrést és utólag szűrve részletgazdagabb eredményt kapok. Illetve így ISO100-400 is jobb a részletmegtartás 5.3K-ban. Vagyis nem tökéletes fényben jobb minőségű lesz a képem mint a 10-esnél

Most kísérletezem a Wide Gamuttal és a módosított LOG görbével. Egy kört már futottam a témában egy kölcsön goproval, akkor az volt a konklúzió hogy parasztvakítás.

11-ről 12-re váltás azoknak éri meg akik évek óta rendelkeznek GoPro előfizetéssel, mert azok most kapnak 100 EUR kedvezményt, 135 ezerért meg meg kell venni. De 175ért erősen kérdéses... kapsz LOG-ot (van a Hero 11ben...), kapsz HDR-t (na ezt meg kellene sasolni egy rendes teszten de még nem találtam ilyet) és kb ennyi. Ez egy forintot nem ér extrában. Aztán majd lehet itt is megjelennek olyan GoPro Labs kiegészítések ami miatt megéri választani a 12-est.

(#4664) Márton válasza Tuninger (#4661) üzenetére


Márton
nagyúr

"Egyébként ez hogy működik?" :U
Te nem ismered a 14 napos elállási jogot? Kibontás után is él.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4665) Czimby válasza Tuninger (#4663) üzenetére


Czimby
addikt

350 Euróért tudnám megvenni, ezért is filózok rajat annyiba szerintem idehaza elmenne a 11-tekintettel arra, hogy kb 3 hónapos, karcmentes.
Buknám a GPS-t nyerném a HDR-t :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4666) XZoli


XZoli
aktív tag

Öszintén ki használja a GPS, amúgy jött a hírlevél a Telemetry Overlay fejlesztöjétől meg lehet oldani külső GPX fájból vett adatokból a GPS hiányt

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#4667) olivera88 válasza XZoli (#4666) üzenetére


olivera88
veterán

Nekem mint bringásnak fontos volt. Nem mondom h épp minden videóban kell, de jól jön illetve nem csak a telemetria miatt szeretem, hanem a geolokáció miatt is.

Emlékszem volt olyan leakról szó h kerékpáros komputerként is lehet majd 12 est használni, ehhez képest még GPS is eltűnt belőle. :(
Remélem 13 nál megjön az eszük és visszarakják. :U

Az meg fizetős opcio ugye?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4668) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok . Srácok járt már valaki úgy ,hogy amikor fejjel lefele volt a kamera , a kijelzőn elforgatta a képet , viszont a videó fejjel lefele került rögzítésre ? Fura mert mindig így használtam a kamerát. De ilyen még nem volt :( Gopro 11 a gép.
Utólag valahogy 180 fokot lehet valahogy a videón fordítani ? Köszönöm :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#4669) Wlac válasza Sleek (#4668) üzenetére


Wlac
Ármester

Jártam már így én is. Nem tudom, hogy a kamerán lehet-e utólag forgatni a már felvett anyagot, én Davinciben szoktam módosítani.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#4670) SeniorTilla válasza Sleek (#4668) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A losslesscut nagyon jó progi, 90 fokonként el tudja forgatni a képet. Nem utolsó sorban ingyenes. Próbáld ki.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4671) Sleek válasza SeniorTilla (#4670) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm sikerült megoldani.
Wlac Neked is köszönöm a program ajánlást :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#4672) olivera88


olivera88
veterán

GoPro Hero 12 vs DJI Osmo Action 4 - Low Light Tests

Nem úgy volt hogy az OA4 jobb gyenge fényviszonyok esetében :F

A GoPro képe világosabb , de az OA 4 képe tisztábbnak látszik.
[link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4673) Czimby válasza olivera88 (#4672) üzenetére


Czimby
addikt

A Hero 12 képe mindíg világosabb mint az OA4-é.
A nagyaobb szenzor miatt szebbek a részletek az OA4-en.

Gyenge fényviszonyok közt jobb az OA4 kélpe, de van egy bökkenő, ha stabilizátort is hazsnál az ember a Gopro képe sokkal stabilabb alacsony fényviszonyok közt.

Ez egy jobb review, szerintem ezt nézd meg.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4674) Khaosz55 válasza Czimby (#4673) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen én is ezt látom a tesztek lapján. A gopro stabilizátora nem mossa annyira össze a részleteket és kevés fényviszony mellett jobb stabilizátorra kép. A képzajt meg majd kiszedi a resolve.
Illetve úgy látom, hogy a slow motion enyhén részletgazdagabb a gopro-n.
Persze jó lenne nyersanyagot letölteni...

(#4675) Tuninger válasza Khaosz55 (#4674) üzenetére


Tuninger
addikt

DC Rainmaker rakott fel sok sok low light videót
Ne zavarjon hogy Hero 11, techikailag ugyanaz.
Én arról nem találok videót hogy az Action 4-nek hogyan viselkedik a képe sharpness / NR állításnál. Egy vidi van, de nincs benne low light sample

(#4676) Czimby válasza Khaosz55 (#4674) üzenetére


Czimby
addikt

Resolve-ban hogyan kell kiszedni a képzajt?

HAveromnak Hero4 van és elég zajos videót csinált, ami egyébként jó lenne, szóval jó lenne ha meg tundám menteni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4677) Tuninger válasza Czimby (#4676) üzenetére


Tuninger
addikt

Tutorial
Csak Resolve Studioval megy

(#4678) Czimby válasza Tuninger (#4677) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm, sajnos nekem csak a free van, egyelőre...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4679) Khaosz55 válasza Tuninger (#4675) üzenetére


Khaosz55
addikt

Lehet félreérthető voltam. Olyan videót láttam amiben az action 4 és gopro 12 low light ment stabilizátorral, és abban az esetben részletesebb volt gopro 12 viszont nagyobb volt a képzaj. Tehát low light-ban a action 4 jobban összemosta képet stabilizátorral.

(#4680) Tuninger válasza Khaosz55 (#4679) üzenetére


Tuninger
addikt

Elvileg maga a stabi nem mossa a képet. A GoPro esetében meg 5.3K-ban nincs 3D zajszűrés, 4K esetén van, így ott sokkal tisztább a képe, de mindenki 5.3-ban csinálja az összehasonlítást.
Az Action 4-nél meg a low light módban temporal noise reductiont használ, ISO12800-on szellemképesedik is mint az állat, viszont nincs zaj. Kiváncsi lennék mennyire lehet finomhangolni

(#4681) Khaosz55 válasza Tuninger (#4680) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem értem a 5.3K felbontás mire jó. Tv-k nagy része is 4k. Rendereléskor meg lekonvertálod 4k-ra...
Úgy nézem a gopro8 után 12-őt veszek. A 8 megy a motor rendszámtábla alá. Jó felvételt csináltam múltkor is és akkor csak a hátamom volt a kamera...

(#4682) Tuninger válasza Khaosz55 (#4681) üzenetére


Tuninger
addikt

5.3K a szenzor teljes felbontása. Mikor bekapcsolod a stabit, buksz 10%-ot, mikor bekapcsolod a horizont lockot, még buksz egy keveset. Konkrétan 5.3k 60 fps horizont levelingnél már olyan mértékben vagyunk belezoomolva a képbe hogy a valós felbontás kevesebb mint 4K

ráadásul ezeket a zoomokat már az encodeolás pillanatában rakja rá a kamera, ergo 4K horizont locknál 4K a kiindulási felbontás, és ebbe zoomolunk igen jelentősen bele, így valós a képrészlet differencia.
persze a gopro úgy adja el hogy a módosítások után van pl 5.3K-d de ez nem igaz.

(#4683) Tuninger válasza Tuninger (#4682) üzenetére


Tuninger
addikt

Meg is csináltam neked gyorsan az ablakból:


Azért 1.6x belezoomolva a képbe már nem mindegy hogy 4K (8Mp) vagy 5.3K (16Mp) a kiindulási felbontás amibe utólag croppolunk bele...

(#4684) Márton válasza Tuninger (#4683) üzenetére


Márton
nagyúr

de akkor miert nem 4k-ban tomoriti? marketing?
nem inkabb az eroforrasokkal valo pazarlas? ami pedig valahol vegeredmenyben a Fold energiakeszletevel valo pazarlast is jelenti...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4685) Khaosz55 válasza Tuninger (#4683) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hogy érted a bele zoomolást. A kép stabilizátor bekapcsolásakor zoomolt a kép?

(#4686) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#4685) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A stabilizálás miatt a kép szélei nem használhatók, innen dolgozik a stabilizátor, magyarul ide mozgatja a hasznos képet ha stabilizál. Minél erősebb a stabi, minél több funkciója van bekapcsolva, annál kisebb lesz a hasznos képméret, mert a szélek munkaterületek, nem lesznek rögzítve a videón. Ezt szemlélteti a a három méretű téglalap a képen.

Azért kell az 5,3k, hogy rendes valós 4k felbontású kép legyen a végeredmény, a többi része kiesik.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4687) Tuninger válasza Márton (#4684) üzenetére


Tuninger
addikt

Mert az átlaguser felháborodna hogy ahogy kapcsolgatja be a featureöket egyre kisebb a felbontása. A youtuberek nagyrésze így is azt csinálja hogy közepes sharpnesses 5.3K-t hasonlítja az Action 4 közepes sharpnesses 4K-jával és még így is képes rámondani hogy a gopro magasabb felbontás mert ötká.

Persze erőforráspazarlás, de valszeg így volt egyszerűbb leprogramozni, marketing szempontból meg előny. Az meg pláne profit hogy a usernek emiatt erősebb gépet / telefont kell vennie.

Szerk: De pl érdemes kipróbálni hogy kiexportálod ugyanazt a filet alacsonyabb felbontásban de minőségi codecel. Én pl ha nem 5.3K-ban használom a goprot, max 2.5K-ra állítom az exportot, mert egyszerűen nincs a fileokban több részlet. A 4K és a 2.5K között 600%-on sem látszik különbség. Ha viszont 5.3K-ban Wideban veszek fel, normál stabival, akkor benne van az a plusz hogy érdemes legyen 4K-ban exportálni.

[ Szerkesztve ]

(#4688) Khaosz55 válasza Tuninger (#4687) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én lineárban használom, mert akkor nincs semmi torzulás, sok esetben nagyon zavar. Párom letiltott róla, illetve motoros videónál ha őt vesztem fel közelebb van így nem kell annyira közel mennem a motorommal hozzá. Nyaralós vieónál a tenger is rendesen meg volt görbülve wide módban.

(#4689) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#4688) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1 for DJI

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4690) gonger válasza Tuninger (#4687) üzenetére


gonger
senior tag

Ha abból indulok ki, hogy Macbook Air 2020 8 gb vas van a vágáshoz, akkor mi a legértelmesebb felbontás, amit érdemes használni? Most állok vásárlás előtt (gopro 11 a cél) és saját szórakoztatásra, pár perces videók készítése a cél elsősorban közösségi médiás megosztásra.

(#4691) Tuninger válasza gonger (#4690) üzenetére


Tuninger
addikt

Bármi amelyik szimpatikus. A 10 bit 8:7 5K 30 és a 10 bit 8:7 4K 60 az kifekteti a macbookot (de szerintem bármi mást is)
16:9-ben már nincs gond, bármit adhatsz neki. Jó, 5.3K 60fps 10 bitben azért tud lagolni a timeline, de FCPX-ben nem gond igazán, csak Davinci Resolveban.
16:9 5.3K 30 / 4K60fps-t viszi ahogy kell mindkettő.

Hadd ragadjam meg az alkalmat hogy néhány kevéssé ismert tényt osszak meg:

5.3K 24-30fps, 4K 24-60fps, 2,7K 24-60fps, 1080p 24-120fps használatakor van csak Local Tone Mapping a Natural/Vivid profilt használva. Vagyis ezekben a módokban extra dinamika van, kevésbé ég ki a kép világos része.

4K 24-30, 1080p 60 fps esetén aktív a 3D zajszűrés, itt sokkal kisebb a zaj kevés fénynél mint más felbontás/fps kombó esetén

(#4692) gonger válasza Tuninger (#4691) üzenetére


gonger
senior tag

Köszönöm szépen, nagyon hasznos infók.
8:7 pont az álló képformátum croppolási lehetősége miatt vonzó, bár tudom, a 16:9-ből is ki lehet vágni olyat, ami telefonon nézve pont elég.
Lehet, hogy 2,7 K 8:7 is pont elég lenne nekem, stabilizátorral.

[ Szerkesztve ]

(#4693) Tuninger válasza gonger (#4692) üzenetére


Tuninger
addikt

8:7-ben csak 5.3K 24-30fps, illetve 4K 50-60 fps van.
Ráadásul elég jelentős az élesség különbség a kettő között, a 4K 8:7 valami erősen herélt kiolvasási módban megy, nagyon messze van a valós felbontás a 3840x3360-tól.
De az 5.3K az penge.

2.7K csak 4:3 és 16:9-ben van. Én egyébként 2.7K 4:3 60 fps-ben használom a kamerát 90%-ban. Jó a kép, jól bírja aksival, melegedéssel, jó a stabi. Csak nincs 10 bit. Mert 10 bit csak 8:7 és 16:9-ben van. És nem minden felbontásban. Kérdeztem GoPro Developert mikor kapunk 10 bitet a többi módban és fityiszt mutattak.

(#4694) gonger


gonger
senior tag

Nézegetem a Gopro 11 használt piacot, 110-120 környékén több is elkelt a napokban. Nekem igazából tavasszal lesz rá szükségem, a kérdés, hogy érdemes lehet addig várni, mert menni fog lefelé az új ára, vagy inkább kitart (az inflációnak is hála) az elődmodell új és használt ára is majd az új 13-as megjelenésig?
Nem figyeltem ezt a piacot évekig, de a 10-es is jól tartja még használtan is az árát.
Mit javasoltok? Csapjak le most egy jó vételre, vagy várjak tavaszig?

(#4695) Tuninger válasza gonger (#4694) üzenetére


Tuninger
addikt

Most azért van sok eladó 10-11, mert váltogatnak az emberek 12-re, eladják a régit. Minden évben ilyenkor egy picit esik az elődmodel ára, de aztán még emelkedik is vissza egy picit. Szerintem most vegyél, mert fél év múlva kb ugyanennyi lesz, de addig legalább tudod használni.

(#4696) Khaosz55 válasza Tuninger (#4695) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szoktak back friday-ben nem szoktak akciózni aktiális modellt ?

(#4697) Tuninger válasza Khaosz55 (#4696) üzenetére


Tuninger
addikt

A Hero 12 a kezdeti vásárlók megfejése után folyamatos akcióban lesz kb novembertől. 399 eur-ra tippelem az akcios árat, a hero 11 is kb novembertől júliusig 389-399-ért ment csak mindig máshogy akciózták hogy ennyit lett a vége. De ez csak a hivatalos honlapon.
itthon a media marktban ilyen 220 ezerről 200ra lecsapott giganagy akciót várhatsz.

(#4698) SeniorTilla válasza gonger (#4694) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Eddig is lehetett venni kb. ilyen árakon, még a 12-es megjelenése előtt. Sztem 10-15e forintért (ami kb. 2-3 pizza ára egy közepes helyen) nem érdemes várni, ha találsz jó vételt, vedd meg. Más lenne, ha komolyabb összegről lenne szó. Ha hamarabb megveszed, lesz időd beletanulni, gyakorlatot szerezni a terepen vele, nem állsz majd ott tapasztalatlanul, elcseszve a jó felvételi lehetőséget :).

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4699) gonger válasza SeniorTilla (#4698) üzenetére


gonger
senior tag

jogos, köszi

van egy opció most, hordtáska nélkül de 2 enduro és 1 sima akksival. kb 20 ciklus van bennük, a kamerát egy nagy drónon használták munkára. lélektani határ és büdzsé nálam erre 110 e Ft.

(#4700) SeniorTilla válasza gonger (#4699) üzenetére


SeniorTilla
veterán

2 akksival simán megéri

ha drónon volt, akkor valszeg karcmentes, nem olyan mint a bicikliseké szokott lenni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.