Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Khaosz55 válasza Tuninger (#5050) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen én is nézem hogy AV1-en kódoltam és marha jó az eredménye.

(#5052) olivera88 válasza Tuninger (#5037) üzenetére


olivera88
veterán

Nálam hogy nem elérhető az NVIDIA Da Vinciben? Fizetős?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#5053) Tuninger válasza olivera88 (#5052) üzenetére


Tuninger
addikt

Hú látod lehet az ingyenesben nincs ez az opció. H264-et választva sincs?

(#5054) Tuninger válasza Khaosz55 (#5051) üzenetére


Tuninger
addikt

Teszteld meddig tudsz lemenni méretben ahol már látszik minőség degradáció.
Én elképesztő mennyiségű tesztet végeztem a témában, de forrás függő a végeredmény.
Pl: ha akciókamera, 4K60fps, medium/high sharpness, sok mozgás, akkor konkrétan az újrakódolt végeredmény nagyobb mint a forrás anyag. Az in-camera élesítés nagyon sok "zizgést" visz a képbe, amit az encoder próbál megtartani.

Emiatt van pl Márton tapasztalata a drón felvételek nagy méretével. Borzalmasan zizis a legtöbb drón képe a nem kikapcsolható élesítés miatt, még zajszűréssel kombinálva a tömörítést se lehet jelentősen csökkenteni a méretén
Ha low sharpness, zajt szűrsz, te élesítesz, akkor fele/harmada lehet a fileméret.

2 frames Temporal NR, 5-ös értéken, amit szinte észre sem lehet venni, 30%ot csökkent a méreten azonos CQP beállítás mellett...

(#5055) Márton válasza Tuninger (#5054) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, a sima mini3 sajnos túlélesített videót csinál.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5056) Khaosz55 válasza Tuninger (#5054) üzenetére


Khaosz55
addikt

Lépésről lépésre megyek lejjebb. Jelenleg a VBR-t használom és 40000Kb/s a tömörítés AV1 codekkel. Semmit minőségromlást nem tapasztalok. Megkockáztatom akár 30000-is le tudok menni.
Temporal-t 5 frames, Better és 20-as értéken 38-as Motionnal használtam. A víz alatti részeknél, főleg árnyékba több képzajt kell takarítani, ez gopro8 esetén kb duplája volt. Szarazföldön nem vettem észre képzajt, de egy 2frames 5-öt 50-es Motionnal beállítok.

(#5057) Tuninger válasza Khaosz55 (#5056) üzenetére


Tuninger
addikt

A vbr az variable bitratet jelent, ha tudod allitani mennyi legyen, az cbr vagy olyan CQP beallitason mesz ami 40Mbpst eredmenyez?
Mivel amit en kodoltam az h265 mellett lett 37Mbps átlaegeszen biztosan le tudsz menni 30-ra AV1-el

(#5058) Khaosz55 válasza Tuninger (#5057) üzenetére


Khaosz55
addikt

VRB-t használom nekem egyszerűbb, rábízom magam a gépre, nem kifejezetten a legkisebb méretre törekszem, de működik kisseb bitrattel akkor az legyen. Megpróbálom az AV1-et 30-al. Mer most el vagyok tévedve, idáig 60FPS-es videókat csináltam most tértem át a 30-ra nyílván elég neki a kisebb bitrate.

[ Szerkesztve ]

(#5059) Alabástrom válasza Krobi79 (#5047) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ezzel én is futottam pár kört, én arra jutottam, hogy nem. (De nem tenném rá a nyakam)
Amúgy barmi jó szolgáltatás, föleg ha bikeparkozol. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5060) Alabástrom válasza SeniorTilla (#5042) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hero 8-hoz a gyári szilikontok volt olyan, hogy cserélhetö védöüveg van az objektív elött.
Amúgy 8ast szerintem sem érdemes már venni, nem annyival olcsóbb, és elég sok generacióváltás volt azóta, mindegyiknél fejlödött.

Bikeparkban én búvártokba teszem a kamerát, az veszett erös, minden oldalról védi, kosz és sár ellen is. A gyárihoz adnak olyan hátfalat is, ami nyitott, így nem melegszik túl, nem párásodik. De ha teljesen zárt búvártokod van, akkor meg lehet lyukakat fúrni rá.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5061) halzoli


halzoli
csendes tag

Sziasztok, Gopro 11et mivel célszerű autó, motor karosszériàra rögzíteni? A ragasztós megoldás nem az igazi, levenni, àttenni máshova problémás gondolom.
Köszönöm.

(#5062) Krobi79 válasza Alabástrom (#5059) üzenetére


Krobi79
tag

Próbáltam utánanézni a Gopro oldalán, nem említik sehol az apróbetűs részekben, hogy igazolni kell a vásárlást. Megbízható infot erről külföldi fórumokon sem találtam. Valaki szerint lehet, valaki szerint nem.

(#5063) Alabástrom válasza Krobi79 (#5062) üzenetére


Alabástrom
senior tag

A Gopro oldala sajnos nagyon pontatlan (vagy akár önellentmondásos is) sok helyen...
Nekem nincs Gopro Subscription-öm, de ha jól tudom, ott az accountodban fel vannak sorolva a kameráid, amiket vettél. Szerintem csak azokat küldheted vissza a program keretein belül.

Valaki a topiclakók közül, akinek van subscription, megnézné, hogy tényleg így van-e? :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5064) Krobi79 válasza Alabástrom (#5060) üzenetére


Krobi79
tag

Jó ötlet! Sisakra vagy mellkasra rögzíted? Nem zavar a búvártok a mozgásban?

Pont a por és sár miatt elgondolkoztam a 11 mini-n is, ráadásul most akciós. Egyedül a nem cserélhető akksi zavar.

[ Szerkesztve ]

(#5065) Alabástrom válasza Krobi79 (#5064) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Mellkasra. Sisakon is volt párszor, nekem nem tetszik úgy a látószög. (Mármint sisak tetején volt, állvédön nem próbáltam, youtube-on néztem összehasonlítóvideókat (chest mount vs chin mount), nekem jobban tetszik a mellkas.

Mozgás szempontjából nincs különbség, hogy tokban van, vagy anélkül. Kicsit nagyobb persze, de nem tünk fel.

Amúgy itt a topicon a többség az alu cage-et preferálta a búvártokkal szemben ilyen célra, szóval ez is ízlés kérdése. Az elsö kerék feldobálhat kavicsot is, sarat is, vagy ha valakit követek... Szóval nekem a búvártok megnyugtatóbb. Esetleges esésnél is többet véd szerintem, ha meg már akkora ütést kap, hogy a búvártok összeroppan, akkor a kamera a legkisebb baj.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5066) SeniorTilla válasza halzoli (#5061) üzenetére


SeniorTilla
veterán

GoPro Suction Cup-pal pl.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5067) Khaosz55 válasza Alabástrom (#5065) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem is mellkason van sokkal látványosabb felvételeket lehet csinálni. Igaz pl havernak nagy pelxis motorja van hát azon talán a sisakkamera a jobb. Nekem naked bike-om van és azon nincs pexi látszik a kormány a kanyarok a műszerfal. Nekem sokkal jobban bejön a mellkaspánt mint a sisakkamera amikor csak a táj van a felvételen. Igaz a mellkaspánt esetében érdemes próbát tenni mert nem mindegy milyen magasan van a kamera. Pl itt is kicsit lent vol, de ez azért is mert döntéskor azért ráhajolok a kormányra. Ez még gopro8-as felvétel. [kép] [kép]

(#5068) Alabástrom válasza halzoli (#5061) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nekem Smallrig van, a dupla.
Valószínűleg overkill és bőven elég lenne a szimpla is, veszett erős, de fura érzés egyetlen tapadóora bízni, komfortosabb érzés, hogy ha valami miatt az egyik elengedne, akkor sem esik le.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5069) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék használtan venni egy gopro-t. Miben gondolkodjak min ?

Ilyen mindenesnek kéne, de amikre biztos szeretném azok az alábbiak.

- Snowboardozni vinném el sisakra szerelve,
- Autóban használnám vagy valami fejpánton, vagy sisak, vagy valami sapka szerű cuccot is láttam már.
- Vízalatti mókázás

Köszi,
N

(#5070) Gaborkik válasza NORBl (#5069) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Szia
Költségkeret, esetleg elvárt képfelbontás ( fullhd, 2.7k vagy mindenképp 4k) sokat segítene.

(#5071) NORBl válasza Gaborkik (#5070) üzenetére


NORBl
aktív tag

Szia!

Jó deal. Minél több kieg kéne. Felbontásnál nem ragaszkodom a 4k-hoz. Első komolyabb akciókamerám lenne.

[link] Ezt néztem. Jó lehet ?

(#5072) Tuninger válasza NORBl (#5071) üzenetére


Tuninger
addikt

Ez tutter, vegyed. Kb 75-80-at er a kamera, ezek a kiegek meg osszessegeben sokkal tobbe kerulnek mint 20 pénz. Jó vétel. Meg pofatlanul alkudj belole egy 10-est, hatha.

(#5073) SeniorTilla válasza NORBl (#5071) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Hero 8 az egyetlen a gopro kínálatában, aminek nem cserélhető az objektív üvege. Ha sérül, gatya. Biztos jó ajánlás? :F :F :F

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5074) Tuninger válasza SeniorTilla (#5073) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha nem fpv vagy extreme sport a felhasználás, rengeteget kibír az optika védő üveg. Ha simán leejted betonra, elviseli. Nem problémáznék ezen

(#5075) halzoli válasza SeniorTilla (#5066) üzenetére


halzoli
csendes tag

Köszönöm!

(#5076) SeniorTilla válasza Tuninger (#5074) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Persze be lehet vállalni. Én úgy értettem, hogy ha lehet venni olyan modellt aminél cserélhető, akkor inkább azt válassza, ne a nyolcast. Az a fura, hogy árban alig van különbség köztük általában...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5077) olivera88


olivera88
veterán

A GoPro által kettévágott videókat h kell összerakni? Mintha olvastam volna olyat hogy a GoPro playerrel is össze lehet, illetve azzal a legyegyszerűbb?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#5078) SeniorTilla válasza olivera88 (#5077) üzenetére


SeniorTilla
veterán

LosslessCut

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5079) NORBl válasza Tuninger (#5072) üzenetére


NORBl
aktív tag

Elvitték előlem. :O

(#5080) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Kollegám megkért, hogy segítsek neki kideríteni, hogy a gopro hero 4 silver kamerával kompatibilis-e a ARMTE-001 táv vezérlő. A válaszokat előre is köszönöm.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#5081) Alabástrom válasza NORBl (#5079) üzenetére


Alabástrom
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5082) olivera88 válasza SeniorTilla (#5078) üzenetére


olivera88
veterán

Kösz. Megnézem.
Legegyszerűbbet úgy értettem h ne kelljen semmilyen konvertálási opciót megadni, hanem h csak egyesítse a két videót és elmentse eredeti formátumba ahogy felvette a kamera.

Más:

Miért van az h nem ment olykor GPS adatot a videóba. :O Nincs jel egyáltalán vagy?
Tegnap is jártam így, és ma is, mondjuk mai kamera lemerült közbe, lehet azért nem mentette nem tudom, de tegnap nem merült le.

Vagy lehet az h nem talált rögtön jelet a kamera bekapcsolás után, és úgy videóztam?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#5083) SeniorTilla válasza olivera88 (#5082) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen értem, ez pont ilyen. Nagyon egyszerű és gyors.

A GPS-t nem tudom... gondolom nincs meg a pozíció, amire te is gondolsz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5084) sodrac


sodrac
csendes tag

Srácok, bocs, hogy ennyire láma vagyok, de ez van. 😮‍💨 Hogy a rákba tudom beállítani a GoPro hero 9-et úgy, hogy 16:9 arányú legyen a videó? Olvastam azt a nyamvadt kézikönyvet, le van írva, hogy milyen felbontásnál milyen lehetőségek vannak, de nekem a cinematic wide-nál minden felbontásnál, és képkocka sebességnél csak a 4:3 arányt ajánlja fel.
Tudom, hogy én vagyok a balf*sz, mea culpa, de szeretném, ha segítenének.

Köszönöm szépen!

szabadban és konyhában főzni, közte pedig tűzni...

(#5085) SeniorTilla válasza sodrac (#5084) üzenetére


SeniorTilla
veterán

LEÍRÁS, 56. oldal

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5086) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

GoPro HERO4 Black-re keresek olyan framet, aminek az oldalán ki van hagyva a hely a miniHDMI és a microUSB csatlakozónak. Szóval úgy szeretném rögzíteni (állványra), hogy folyamatosan töltésen van és csatlakoztatva van PC-hez.

Tudtok segíteni hol tudok venni ilyet?

Aliexpress-en találtam hasonlót, de ránézésre ott sem lesz elég hely mindkét csatlakozónak csak a miniHDMI-nek.

(#5087) sodrac válasza SeniorTilla (#5085) üzenetére


sodrac
csendes tag

Értem én, nekem is ez a leírásom van, de nálam nincs alsó sor, ahol s 16:9-es opciók vannak. 4:3 opciók, alatta a felbontások (5k, 4k, 2,7k, 1080), az alatt az aktuálisan kiválasztott res/fps, legalul pedig az fps-ek választhatók. Ezért kérdeztem.
[kép]

szabadban és konyhában főzni, közte pedig tűzni...

(#5088) Tuninger válasza sodrac (#5087) üzenetére


Tuninger
addikt

Rosszul értelmezted. MOST a 16:9 4K van kiválasztva és a mellette lévő értékek is 16:9ek.
A 4:3 az pedig a felső sor.

(#5089) sityupityu


sityupityu
veterán

Üdv!
Gopro 5-höz árult szilikon lencsevédő a gopro 6-7-hez is kompatibilis ugye?
Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#5090) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Ez a pakk ? Jó ez a 7-es még ?

[link]

(#5091) SeniorTilla válasza sityupityu (#5089) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem igen

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5092) SeniorTilla válasza NORBl (#5090) üzenetére


SeniorTilla
veterán

200-ért z-est venni? Még ha két darab is, sztem elavult már hogy ennyit adj érte...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5093) NORBl válasza SeniorTilla (#5092) üzenetére


NORBl
aktív tag

Mit nézzek akkor min? Snowboardhoz kéne valami sisakra ragasztható mount, meg mellkas pánt. Kocsihoz kéne fej hám, meg vákuumos rögzítő. Ill vizes buvárkodós kiegek kellenének még. Ilyen szettet keresek, ami tudja ezeket. Valami ajánlás?

(#5094) halzoli


halzoli
csendes tag

Sziasztok, ismét kérdeznék. Gopro 11 videókat szeretnék szerkeszteni Davinci 18cal. Egyet csináltam, nagyon szép lett, de elképzelhető hogy a Dell Precisio M4800as gépem, I7 4 magos processzor, és 16 Gb ddr 3, ssdvel kevés hozzá? Pokolian akad a videó szerkesztőben, képtelenség vele dolgozni, de a nyers Gopro felvételt sem tudja normálisan lejàtszani a mediaplayer. Mekkora gép kell a szerkesztéshez, illetve van másik alkalmazás, ami könnyebben dolgozik? Köszönöm.

(#5095) Tuninger válasza halzoli (#5094) üzenetére


Tuninger
addikt

Túl régi a laptop, nem támogatja a h265 codec hardveres dekódolását. Ezt a GoProt már nem lehet h264-ben használni, a laptopod szoftveresen meg megszakad mire leszámol pár képkockát. Gyakorlatilag 1080p-ban örülhetsz ha tudod használni.

Vegyél újabb laptopot, lehetőleg olyat amiben van dedikált videókártya. 4K 60 képkockához már elég új cucc kell, a 10 bithez meg nem árt ha tényleg csak 1-2 éves.

Vagy vágj telefonon.

(#5096) halzoli válasza Tuninger (#5095) üzenetére


halzoli
csendes tag

Aha. Értem, köszönöm válaszod. Telefonom 256os IPhone 13 pro, elégedett vagyok a videó képességeivel, szeretném is kombinálni goproval. Telefonon CapCut-ot használom, csak azért gondolkoztam egér, monitor kombinációban, mert kényelmesebb lenne, Davinci kezelése meg amire nekem kell bőven okés.
Ez a konfiguráció elég lehet már? :
Ryzen r7 5700g, GB A520m lap, 2x16gb ram, normál atx ház, 550w tápegység, 1Tb M2 pcie 4x4 ssd
Br.234.000ft
plusz ha kell vga,
VGA RTX 3050 8Gb DDR6 Br 129000 FT,
De lehet ezt vennék használtan, régen is úgy szoktam mikor még játszottam.

(#5097) Tuninger válasza halzoli (#5096) üzenetére


Tuninger
addikt

Igen, ez a fenti is tökéletes.
Sarokpontok:
használtan vásárolj, itt a PH-n 130-ért mennek az RTX3070-ek, amik teljesítményben rádupláznak a 3050-re..
RAM-ból 16 is elég, de 32 biztosan mindenre jó
Ryzen kevesebb codec típust ismer mint az ekvivalens intel, igaz ami neked kell h265 azzal nem lesz gond.
Egy RTX2070 már elég a tutihoz.

Meg tudod úszni mindenestül 250-ből.

**vagy veszel egy M1 Macbook Airt

[ Szerkesztve ]

(#5098) halzoli válasza Tuninger (#5097) üzenetére


halzoli
csendes tag

Köszönöm, a gondom az, hogy már 20 éve abbahagytam a játékot, nem követem a hardverpiacot, addig azonban 3 havonta gépàtépítés volt 🤭.
Szóval engem akár könnyen át is dobhatnak, persze nem feltételezek senkiről rosszat, régebben sokat adtam vettem én is, nem volt rossz tapasztalatom.
De mindenképp köszönöm segítséged, és átgondolom amit javasoltál, van jóbaràtom aki őstag itt, vagy mi,hátha tud segíteni.
Amúgy tavaly vettem kisebbik fiamnak Macbookot, Apple kedvezménnyel, 16gbtal 470 ért. Ő fotózik is egyetem mellett, nagyon elégedett a géppel.

(#5099) halzoli válasza Tuninger (#5097) üzenetére


halzoli
csendes tag

Most néztem párom laptopjàn (Hp), simán futnak a videók amik nálam akadnak, az csak I5, és 8gb ram van benne. Fele akkora gép, és mégis viszi. Értem mi a gond, írtad, de vicc hogy enyém erősebb, és mégis vegyek újabb gépet.. Néztem feladatkezelőt, proci 47%, memória 28%. :((

(#5100) Tuninger válasza halzoli (#5099) üzenetére


Tuninger
addikt

Ennyit számít hogy hardveres decoding/encoding van. Nameg azért pl 2 generációs távolság esetén általában az újabb i5 ekvivalens vagy erősebb a régebbi i7-nél. 4 generációs távolságnál pedig már az i3 is erősebb lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.