Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) SeniorTilla válasza Márton (#4249) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azért van a fórum, hogy kérdezzünk és megosszunk tapasztalatokat. Felesleges kérdés is van, és van olyan is, amire a nagyokosok sem tudják a megoldást, ugye? Ld feljebb. Inkább ezzel kellene foglalkozni.

Ha már feleslegeset kérdezett: most mi lesz, betelik az internet? ;] ;] ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4252) Márton válasza SeniorTilla (#4251) üzenetére


Márton
nagyúr

Azta! próbálom megelőzi a jövőbeli, felesleges kérdéseket, hisz mindenkinek véges az ideje olvasásból (is). Igen, én is kaptam már ilyen választ és nem így reagáltam ("legközelebb majd nem kérdezek semmit"), hanem beláttam igazuk van, lusta voltam. Azóta inkább keresek először és ha rövid idő alatt nem kapok egyértelmű (!) választ a keresőtől, akkor pötyögök, kérdezek.
Mert ez egy olyan kérdés volt, amire a válasz egy egyszerű osztás ugyebár.
Tehát nincs olyan, hogy egy adott videómódban valakinél ennyi fér rá, másnál meg annyi, . 32gigás kártyára x megabites rögzítéssel y perc fér rá. Kész. Gopro oldalán is fennt volt az infó, látod, nem kellett túrni sem a netet. Ha az a kérdés, melyik videómódot használja, mert csak egy 32-es kártyája van, erre már jöhetnek olyan válaszok, hogy az én tapasztalatom szerint... ezt és ezt a videómódot kerüld... mert életlen... vagy recések az élek... stb.

"Azért van a fórum, hogy kérdezzünk"
Lehetőleg olyat, ami nem 2sec google keresés..

"Felesleges kérdés is van"
Nyilván, ezért írtam azt, hogy meg tudja pikkpakk keresni ő is.

ha pedig rákeresett, sőt korábban ezt a táblázatot látta is, akkor nem tudom mi oka megkérdezni a fórumozókat?

egyébként pedig: még egy kártyát mindenképp érdemes venni, mert mi van ha épp elhal a nagy hidegben az egyik? ne azon a párezer ft-on múljon egy jó esetben többszázezres síelés újraátélésének lehetősége évek múlva.. :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4253) SeniorTilla válasza Márton (#4252) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen ezt én is így gondolom, nem szabad 1db 32-es kártyával elindulni. Sőt ekkora méretben már gondolkodni sem, hanem 64-128-256 inkább. :R

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4254) Tuninger válasza SeniorTilla (#4253) üzenetére


Tuninger
addikt

Mindenképp érdemes legalább 1 tartalékkal rendelkezni, nekem is haltak már meg kártyáim az évek során.

Mondjuk én meg átestem a ló túloldalára...

A "pöttyös" 256-ost már dobta el a Hero 10 SD Errorral, így a nem pöttyöst használom. De még sose volt olyan hogy betelt volna :D

(#4255) Hazli17


Hazli17
aktív tag

Köszönöm!
Rendeltem még egy 128ast.

persze nyomkodom, ismerkedek vele. Azért nem a felvonón akartam beállítani.

(#4256) SeniorTilla válasza SeniorTilla (#4243) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sikerült elindítani a Quik Desktopot, látja is a kamerát, de a Karma Gripet nem. Már mindent megpróbáltam, de a neten csak azok az infók vannak fent, amit a Gopro is ír a honlapján.

Találkozott már valaki ezzel a problémával?

Hogyan lehetne befrissíteni a gimbalt?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4257) SeniorTilla válasza SeniorTilla (#4256) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sikerült :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4258) birooo


birooo
tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de nekem gondot okoz és nem tudom a megoldást.
Gopro 11 videófelvétel 4k60fps (Scandisk 256Gb) és a gép 1 óra felvétel után leállt, pedig másfél órát ment egy naplemente felvétele(akkuban maradt kraft). Ebből az 1 órából pedig létrehozott 5 fájlt.
Nem értem a dolgot, igaz elég új a gép és főleg timelapse módban használom, de most mivel ferdén tudtam csak rögziteni, így videót indítottam és gondoltam majd belassítom. Hát így sikerült. Valakinek ötlete melyik beállítást rontottam el?

(#4259) Tuninger válasza birooo (#4258) üzenetére


Tuninger
addikt

Simán túlmelegedett a gopro. Nem szereti ha nem mozog körülötte a levegő és sokat kell mennie videóban.
Fém keret javít a hőelvezetésen, de nyáron napon ez sem megoldás

Én már gondolkodtam rajta hogy valami USB-s mini ventilátort kéne rászerelni :D

(#4260) birooo válasza Tuninger (#4259) üzenetére


birooo
tag

Fem házam van, de most szelviharban kb 3 fokban ment.

(#4261) Tuninger válasza birooo (#4260) üzenetére


Tuninger
addikt

Akkor nem lehetett overheating. Ha kikapcsolva talalod akkor bekapcsolasnal kiirja miert allt le. 3 opciót dob, túl meleg, túl hideg, lemerült aksi. Nálad elvileg egyik sem lehetett 60 perc alatt.

(#4262) Ano válasza birooo (#4260) üzenetére


Ano
őstag

sima vagy endura aksival használod?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4263) birooo válasza Ano (#4262) üzenetére


birooo
tag

Endura pakkot vettem hozzá.

(#4264) twine válasza Ano (#4262) üzenetére


twine
addikt

...nem kötekedésből,hanem pusztán a jó szándék vezérel, mert látom következetesen ENDURA néven emlegetitek, gondoltam jelzem, hogy az:

:U ;) :D

(#4265) Ano válasza twine (#4264) üzenetére


Ano
őstag

Bocsi de fejből nem emlékeztem hogy a neve EndurO vagy EndurA :D
De köszi a kiigazítást! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4266) birooo válasza Ano (#4265) üzenetére


birooo
tag

Én meg maaasoltam :D

(#4267) twine válasza birooo (#4266) üzenetére


twine
addikt

Én meg azért tudom, mert régóta "kerülgetem" :B :W az Enduro akkumulátorokat.
Mert a 9-10 Goproimhoz 3db "sima" kék aksim van, és valóban nem túl acélosak hidegben, ezért nagyon kíváncsi vagyok vajon milyen a szürke (a gyakorlatban) 0 fok környékén :F
Így aztán minden efféle írásra tesztre felkapom a fejem... :R

(#4268) Tuninger válasza twine (#4267) üzenetére


Tuninger
addikt

Én 3 kék aksiról váltottam 2 endurora Hero 10-hez és nagyon jó döntés volt. Használtam szánkózáshoz a fejemen -1 fokban 5.3K 60-ban és semmi probléma nem volt.

A megbízhatóság ugrik nagyot. Az extrém energiaigényes módokban ha kicsit hűvösebb van a kék aksi 40%-on elköszön. Az Enduro ha csak 15%on van akkor is biztosan "elmegy a végéig". És már ez a stabilitás, hogy nem kell agyalni hogy 55% / 40% vagy 33%on kapcsol e ki mert kint 10 fok alatt van a hőmérséklet ad egy biztonságérzetet.

Próbáltam üzemidőt mikor esett a hó januárban, csak simán kiraktam a hidegbe hogy megnézzem hogy bírja 4K 4:3 60 fps-en és ha jól emlékszem 52 percet ment és 1%-on volt az aksi mikor visszakapcsoltam.

Egy szó mint száz, csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4269) Ano válasza Tuninger (#4268) üzenetére


Ano
őstag

Nekem is 3 kék aksim volt a Hero9-hez és vettem 2 EndorO-t és eladtam 2 kéket ...
Igaz azóta sajnos keveset használtam a kamerát, de talán majd idén megint sokat fog menni :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4270) twine válasza Tuninger (#4268) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen :R :R
Pont azt írtad betűre amit tapasztaltam,és ami érdekelt...
Akkor úgy látom, itt a kérdés nem is kérdés...
Sajnos velem is fordult már elő a goproval, hogy az alig használt aksit a hidegben cca.20%-on elküldtem a drónon,
Repültem kb 1-1,5percet,és mire visszatértem, ki volt kapcsolva a GoPro... felvétel meg sehol...

Lassan kifutunk a télből, a nyarat már a kékekkel lenyomom,
Aztán szerintem ősszel rendelek a szürkebarátból :D
Köszönöm a véleményed ;)

(#4271) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.
1080p/60fps-el tervezek (nagyon ritkán 4k/60fps) majd felvenni videót legtöbbször kerékpározást, szánkózást, rafting évente 1szer, magas hegyeken túrázást stb.

A hivatalos oldalon összehasonlítottam a 9,10,11 black-et:
https://gopro.com/en/ca/compare

Laikusként nekem az a legfontosabb, hogy amikor visszanézem a videót, akkor ne "rázzon" a kép.

2 fő különbséget láttam, amiben szeretném a segítségeteket kérni, hogy mennyire számítanak:
HyperSmooth 3,4,5
Processor GP1 vs GP2

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4272) Tuninger válasza Immy (#4271) üzenetére


Tuninger
addikt

A GP2-vel jött be a magasabb szintű stabilizáció 4K 60 képkocka esetén.
1080p 60ban majd egy Hero 9 tulaj -ha van itt olyan- megerősít hogy van e hypersmooth high vagy sem.

A lényeg: 60 képkockás képstabihoz kell a Hero 10-11, 30 képkockáshoz elég Hero 8-9.(úgy értve hogy nem jelentős a különbség a Hero 8-11 között)
Persze csak ha a maximumra törekszünk, azért a Hero 7 se adott gyenge stabit 4k 60-on, csak látványos a javulás ezen a beállításon.

vegyél 11-est, gopro.comról 400eur-ért és soha többet nem kell upgradelned :D

[ Szerkesztve ]

(#4273) Ano válasza Tuninger (#4272) üzenetére


Ano
őstag

Hero9-el 2,7K 50 Fps-el rögzített videók szinte tükörsimák!
Igaz hogy MaxLensMod aktiválva van, de anélkül is jó a rázkódás védelme!
VIDEO LINK

A 1080p egyébként felejtős manapság ... mindenképpen minimum 2,7K-ban rögzítsed a bringázásokat, mert pár év múlva ha visszanézed még élvezetes lesz ... a 1080p már rég a múlté!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4274) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Szép ez a videostabilizálás, hasznos is persze. A gond az, hogy extrém sportoknál elveszi a valós élményt a felvételből. Ilyen szinten stabilizálva, ahogy a videón van, már nem jön át, túl steril.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4275) Ano válasza SeniorTilla (#4274) üzenetére


Ano
őstag

ezzel azért vitatkoznék .... sok bringás videót láttam már és ahol sz@r a stabilizálás ott egyszerűen elmegy az ember kedve a nézéstől mert csak ugrál a kép és semmit nem lehet kivenni a tájból/útból/élményből ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4276) Immy válasza Tuninger (#4272) üzenetére


Immy
őstag

Alapvetően 1080p-re azért gondoltam, hogy ha van horizont leveling akkor ott könnyebben kitudja vágni a képet, hogy kevésbé mozogjon. De ha azt mondod, hogy a 2,7k esetében is hasonló a helyzet, akkor hajlok az elfogadás felé. A másik fő indok a 1080p mellett, hogy kisebb helyet foglal el :))

@Ano: nagyon komoly, hogy mennyi addicionális információt teszel a videó jobb alsó és bal alsó sarkába. Megkérdezhetem, hogy ezt mivel veszed fel és teszed rá?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4277) Ano válasza Immy (#4276) üzenetére


Ano
őstag

Az adatokat a kormányom lévő Garmin Edge 530 rögzíti. Bizonyos infókat ez tud rögzítei, de vannak külső szenzorok is mint pl: watt mérő, pulzus mérő, sebesség mérő, pedálfordulatszám mérő

Az adatok egy FIT (GPX) fájlba kerülnek rögzítésre és a Garmin Virb Edit szoftverrel lehetett rátenni ami ingyenes, de mostanában sajnos nem működik megfelelően mert eléggé régi a verziója és van benne egy internet explorer hívás a goole maps irányába ami sajnos már nem támogatott, így ezért áll a YT csatorna jelenleg, mert nem találtam még olcsó alternatívát a Garmin Virb Edit kiváltására :((

Szerk.:
visszatérve a 1080p vs. 2,7K és a rögzített méret:
Ha nagy fps-el rögzítesz gyors mozgást, akkor mindenképpem high bitráta az ajánlott, ahol kb egyforma méretek leszne végül ... nem utolsó sorban egy 128 vagy 256 GB-os megfelelő és gyors kártya manapság már filléres tétel!
Nekem a 256os kártyára valami 5 óra anyag fér rá!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4278) szpeti40


szpeti40
addikt

Ajándék hátizsák 2023. Március 6 és 31 között vásárolt GoPro Hero 9/10/11 mellé.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4279) StLui válasza szpeti40 (#4278) üzenetére


StLui
veterán

ha nem magyar forgalamzótól veszed, akkor meg bele is fér bőven az (magyar) árba a hátizsák. Nekem tűnik csak valami spam oldalnak amúgy?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4280) szpeti40 válasza StLui (#4279) üzenetére


szpeti40
addikt

A hivatalos GoPro magyarország rakta ki FB-re, de nekem is elég fura az oldal.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4281) jilian válasza Ano (#4273) üzenetére


jilian
addikt

Néhol igen irreáilasnak tűnik a sebesség...(nekem)
Vannak helyek ahol simán beletekersz a 45 km/h -nál, ez mégis milyen bringa? Mert néha úgy hallatszik mintha ebike lenne, de hát ott meg azért 45 km/h -nál tuti nem tudsz beletekerni...
Amikor én gurulok 50km/h körül az erdőben nálam azért brutálul más a sebesség filing... :U

(túl lassúnak tűnik a tempó ahhoz amit ott sebességet látok)

[ Szerkesztve ]

(#4282) SeniorTilla válasza jilian (#4281) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1, csak én nem akartam kötekedni :) Örülök, hogy nem csak nekem tűnt fel. (és terepen van ez a sebesség, ami sokkal durvább, mintha közúton lenne)

Láttam már ugyanezzel a GPS szoftverrel készült síelős videókat is, és kiröhögtük a fiaimmal a sebességet amit kiírt. Kamu.

Aki ment már le 100-zal a Zoncolan-ról a műlesikló pályán, vagy 70-80-nal a Lavet Canalone-n, az tudja mi a sebesség, és az nagyon nem az, mint amit azokon a videókon látni.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4283) Ano válasza jilian (#4281) üzenetére


Ano
őstag

A MaxLensMod előtét lencse miatt van ez, ami kvázi halszem optika, így annyira meggörbíti a "teret" hogy valótlannak látszik.
Majd nézd meg hogy ami kb középen van fa az egyenes és ahogy elhaladok mellette kvázi karika lesz belőle :DD

Egyébként egy sima "analóg" trail bringa, semmi rásegítés nincs rajta ... a "Bemutatkozik Stumpi" videóban láthatod is.

Egyébként azt is figyeld meg hogy amikor 40+ Km/h-nál beletekerek, akkor mennyi a hozzá tartozó pedálfordulat (Cadence) és watt érték is ...

Sajnos az adatok a képhez való szinkronizálása rettentően pepecs meló, így +- 1 másodperc eltérés simán van benne néhol a valóshoz képest.

Szerk.:
Ja és a sebesség értékek tuti valósak, mivel a kormányon lévő Garmin Edgo 530 rögzíti és néhol még ki is vehető hogy pontosan mit ír ki, ami azért nagyságrendileg mindig hasonlót mutat mint a feliratozott érték!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4284) papadzso1


papadzso1
tag

Sziasztok. HELP! Nem rég vettem egy gopro hero 11 black gépet. Ha rögzítek vele a gépen visszanézve és a telefonon is tökéletes. Viszont ha átmásolom a pc-re ott már ugrál a kép. A pc mostani konfig nem gyenge. Mi lehet a baj? Illetve le tudnátok írni nekem mi a leg jobb beállítás a kamerának? Köszönöm.

(#4285) szpeti40 válasza papadzso1 (#4284) üzenetére


szpeti40
addikt

Elég karcsú kis infómorzsát adtál meg.
Mi az a konfig ami nem gyenge? Milyen felbontással videóztál? Milyen képkockával? Protune be volt kapcsolva?
Mi nemtudjuk, hogy Te mit videózol azzal a GoProval, hogy ajánljunk beállításokat?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#4286) Gaborkik válasza papadzso1 (#4284) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Nálam VLC-n szépen futnak ha SSD-re másolom a videókat, amin a rendszer is fut. A tárhely HDD-n már akadnak. (Nagyon elavult config)

(#4287) papadzso1


papadzso1
tag

A konfig amd rx6950xt nitro i5 13600k proci 32gb ram és 4k 30 fps volr a felbontás. Ès lakáson belül videóztam. De alapból sokszor szemcsés a 4K felvétel is. És nem tudom mi az a portune nem találom a kamera menüben. Tök kezdő vagyok még.

(#4288) Gaborkik válasza papadzso1 (#4287) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Mint a legtöbb kameránál itt sem lesz általánosan legjobb beállítás. Attól függ mire szeretnéd használni. Az biztos hogy leginkább csak kültéren jó fényviszonyok között lesz jó a képminőség. Youtube-on találsz egy csomó videót hogy adott felhasználásra mit javasolnak én is így néztem ki hogy mit használjak Drivelapse, reggeli, napközbeni vagy esti timelapse videókra vagy épp sportoláshoz.

(#4289) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok.
Gopro 7-el szeretnék twitchen streamelni az utcán járkálva,de az androidos applikáció csak wifin enged a nethez kapcsolódni.
Be lehet állítani,hogy mobil adatforgalmat használjon? :U :R

(#4290) nylontacsko válasza Csápájev (#4289) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Szerintem ez alapján tudsz eljárni:
"A GoPro kamera az 5 GHz-es Wi-Fi sávon (az elérhető leggyorsabb) keresztül csatlakozik más mobileszközökhöz.
Ha eszköze vagy régiója nem támogatja az 5 GHz-es sávot, módosítsa a beállítást a 2,4 GHz-es sávra.
1. A vezérlőpult megnyitásához csúsztassa ujját gyorsan lefelé.
2. Koppintson a Preferences (Beállítások) > Connections (Csatlakozások) > Wi-Fi Band (Wi-Fi sáv) menüelemre."

Tehát az én olvasatomban Wifin kapcsolattal csatlakozol a telefonodhoz a GP-val és a telefon fogja adni a kapcsolatot.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#4291) papadzso1


papadzso1
tag

Sziasztok. Az volna a problémám, hogy ma voltam kirándulni és a gopro 11 black felvételén mikor lassan körbenézek a géppel, minden fa mintha rázkódna vízszintes irányban. A hipersmooth on állapotban volt és a gép 4k/30fps felbontásba. Nagyon zavaró a szemnek. Mi lehet a baj.

(#4292) Tuninger válasza papadzso1 (#4291) üzenetére


Tuninger
addikt

mutass példát.
Ha a darabosság folyamatosan jelen van az akkor az a rövid záridő miatt van. Ez ilyen, meg kell szokni, vagy 60 képkockában menni. Az ND szűrőzős, 1/60 záridős gimbalt használós megoldást most ne vegyük ide, nem azért vettél goprot.

Ha szakaszos a darabosság akkor a hypersmooth harcol veled mert nem tudja hogy most fordulsz e a kamerával és kell e kompenzálni. Ez inkább Boostnál szokott jelentkezni, de on esetén is elő tud fordulni ha lassan fordulsz.

(#4293) papadzso1


papadzso1
tag

Köszi. És a záridőt hol tudom beállítani mi a neve mert én sajnos no english.

(#4294) papadzso1


papadzso1
tag

Már meg van

(#4295) Tuninger válasza papadzso1 (#4293) üzenetére


Tuninger
addikt

a "shutter" alatt van és elvileg a képkockasebesség 2x-re kell állítani, 30 fps esetén 1/60-ra.

Viszont a képstabilizáció kéz a kézben jár a záridővel, 1/60-on elég halovány, 1/120-on még láthatóak beremegések, 1/240 már látványos hiba mentes de maga a stabilizálás kb Hero 7 szint és 1/480 felett simul ki teljesen.

Mivel a kép világossága az ISO-Rekesz-záridő hármasból addódik, a rekesz fix F2.5 az ISO nem lehet kisebb mint 100, ezért kültéren napfényben csak a záridővel lehet világosságot állítani. 1/60 zárnál hófehér lesz a kép.

Vagyis inkább kapcsold 60 képkockára és hagyd auto záridőn:D

[ Szerkesztve ]

(#4296) papadzso1


papadzso1
tag

Köszönöm és lefotóztam tévén keresztül a felvételt mikor fordulok a kamerával. Hát így néz ki A fák oldalirányú remegése fordulat közben.

(#4297) papadzso1


papadzso1
tag

(#4298) Tuninger válasza papadzso1 (#4297) üzenetére


Tuninger
addikt

ez TV hiba is. Az eredeti probléma is áll, hogy rövid a záridő de a TV sem jól jeleníti meg. próbálgasd az inteligens frame creationt feljebb / lejjebb állítani
és a sharpnesst szerintem vedd le low-ra.

(#4299) Márton válasza Tuninger (#4298) üzenetére


Márton
nagyúr

3D kép szemüveg nélkül! :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4300) jilian válasza papadzso1 (#4296) üzenetére


jilian
addikt

milyen a felvétel ha a kamerán nézed vissza?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.