Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Kis Tigris válasza jlaci74 (#5250) üzenetére


Kis Tigris
tag

Rákeresek :) [link] Láttam többet is. Asszem tőle a többit is, de rálesek :)

(#5252) jlaci74 válasza SeniorTilla (#5241) üzenetére


jlaci74
tag

Ezek szerint nem ugyan azt látjuk ... :)
Fényektől függetlenül nekem az Insta képe élesebb, jobban követi a mozgást, nem maszatos mint a Gopro, smooth-abb az egész ...

(#5253) SeniorTilla válasza jlaci74 (#5252) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az instának nincs igazi feketéje, szürke minden aminek feketének kellene lennie. A többiben igazad van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5254) Khaosz55 válasza SeniorTilla (#5244) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen nehezebb, motorozásnál a gopro mellkaspánt nem tartotta rendesen, hiába húztam meg. Vettem insta360 mellkaspántot azon vastagabb a függőleges pánt.

(#5255) Khaosz55 válasza Kis Tigris (#5246) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mióta van akciókamerám azt vettem észre hogy sokkal jobban szeretem mint a fényképeket. Valahogy a fényképéket nem veszem elő sosem. A jó összevágott videókat meg több év után is visszanézem. Jól összevágva frankó zenével bármikor szívesen visszanézem és több emlék elevenedik fel.

(#5256) Donki Hóte válasza Kis Tigris (#5249) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az akciókamerák objektívje fixfókuszos, eltérően a DSLR kameráktól és a mobiltelefonok kameráitól, amelyek az esetek túlnyomó többségéban autofókuszosak.

A fixfókuszos objektívekkel készült képek eléggé jellegzetesek, markánsan eltérnek az autofókuszos objektívekkel készült képektől. Egyéni preferencia kérdése, hogy ezek a képek tetszenek-e valakinek, nekem pl. általában nem tetszenek.

A fixfókuszos képeken minden részlet éles, nincs háttérmosás a portrékon, vagy nincs elmosódott előtér/háttér a makrofotókon.

A legnagyobb hiányosságnak azt tartom, hogy az akciókamerákkal készült képeken nincs bokeh, ami nagyon fel tudja dobni a képek hangulatát.

(Persze mindezen problémák néhány negyedórányi utómunkával photoshopban megoldhatók, persze akkor már nem biztos, hogy a kép autentikus marad :( )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5257) Kis Tigris válasza Donki Hóte (#5256) üzenetére


Kis Tigris
tag

Őőő, tisztában vagyok ezekkel, s még többel. Több mint 20 éve DSLR-MILC vonalon fotózom 🙂 Ezek ellenére érdekel az akciőkamerás VIDEÓZÁS/fotózás :)

(#5258) Jethrø


Jethrø
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, az alábbi megvásárlásán gondolkodom,
https://www.220volt.hu/GoPro-HERO12-Black-Accessory-Bundle-CHDRB-121#

pozitív/negatív visszacsatolást szeretnék kérni,

szeretném amatőr ingatlan fotózás/videózás, média anyagok elkészítésére, utazás, vlog, és egyéb dolgokra használni, nem találtam kompakt, praktikusabb megoldást mint a fenti.. Ti biztosan jobban értetek ehhez a területhez mint én, a fő kérdésem, hogy van ettől jobb alternatíva? illetve kitud szolgálni a fent írt területeken?

Köszi előre is a válaszokat.

J.

(#5259) Tuninger válasza Jethrø (#5258) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha a hivatalos oldalról veszed, tudsz fogni egy 30-ast az áron.
Ha DJI irányba mész, akár többet is

De ha komolyan akarod venni az ingatlanozást, a Pocket 3 időtállóbb választás lehet

(#5260) Jethrø válasza Tuninger (#5259) üzenetére


Jethrø
csendes tag

Néztem DJI cuccokat is, viszont e mellett vitorlázom, és szeretnék vizi illetve víz alatti felvételeket is gyártani. Szerinted Pocket3 is jó lehet így?

(#5261) Tuninger válasza Jethrø (#5260) üzenetére


Tuninger
addikt

Bár van hozzá vízalatti tok, de nem való arra. a prioritásaidat mérlegeld. Azért javasoltam a pocketet mert az a legjobb ingatlanra és ha keresel vele kis pénzt, indokoltabb is a magasabb beszálló. Az Action 4 a tökéletes mindenes jóáron. A GoProt pedig a színei miatt lehet szeretni.

(#5262) Donki Hóte válasza Jethrø (#5258) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Gondolom, hogy azt tudod, hogy a GoPro Hero 12 Black kamerából "kioptimalizálták" GPS helyazonosító kód rögzítését a 11-es verzióhoz képest.

Szerintem ingatlanok fotózásakor igenis jól jön a képhez rögzített GPS koordináta, ami a 11-es sorozatban még megvolt.

Szóval szvsz neked inkább egy GoPro Hero 11 kamera lenne jobb :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5263) atees válasza Tuninger (#5259) üzenetére


atees
őstag

Én inkább pocket 2öt vennék használtan és mellé gopro 11et!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5264) Tuninger válasza atees (#5263) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha képminőség szempontból nézzük a Pocket 2 akkora visszalépés a Pocket 3hoz képest, hogy nem érdemes megvenni egy Hero 11 mellé! Akkor inkább egy olcsó gimbal a Hero 11hez,

(#5265) atees válasza Tuninger (#5264) üzenetére


atees
őstag

4K-ba tud felvenni, ingatlanos videokhoz sztem nem nagyon kell jobb. A hero 11 meg minden masra jó

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5266) Tuninger válasza atees (#5265) üzenetére


Tuninger
addikt

a jó ingatlanos videókhoz nagy dinamikájú, zajmentes felvételek kellenek, ahol betonstabilan úszik a kamera.
a pocket 2-nél mivel nem lehet állítani az élesítést, és túlélesíti a képet, folyton zizis a felvétel. 4K 60 képkockában használva ami egy extra lépcső a vajsima felvételekhez nincs HDR mód, ergo kisebb a dinamika. illetve az az 1/1.7-es szenzor nem dobbant még úgy általánosságban akkorát mint elvárható lenne, lásd az action 3 sem ment még akkorát a goprokkal szemben.
én biztos vagyok benne hogy egy Hero 11+ gimbal kombóval szebb eredményt tudnék kihozni mint egy pocket2-vel.
pocket 3-nál már nem kérdés a dji képminőség beli előnye.

(#5267) SeniorTilla válasza Tuninger (#5266) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nézzétek meg a hordótorzítást is, ebben az Action 3/4 jobb, mint a Hero 11

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5268) atees válasza Tuninger (#5266) üzenetére


atees
őstag

Goproval beltérbe nem lesz jó videod, ezt is vedd figyelembe.
Hero 11 mellett egy iphone 15 promaxot hasznalok dji osmo mobile 6al. Nem vagyok elájulva egyébként a gimballtól.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5269) Tuninger válasza atees (#5268) üzenetére


Tuninger
addikt

ebben a ligában, vagyis a pocket 2-vel szemben "korrektül" helytáll. de pl az iPhoneos setupod körberöhögi 2x minden téren, igaz nem is annyiba kerül. mi a baj a gimbapos megoldással? az iphone saját stabija + gimbal több mint jó kell legyen

(#5270) atees válasza Tuninger (#5269) üzenetére


atees
őstag

Maga a gimball, lassu, maceras használni, folyamatosan poziciót állítani kell rajta, bár lehet én vagyok a béna😅, de regen a gopro+gyari gimball hibàtlan cucc volt

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5271) SeniorTilla válasza atees (#5270) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, a 7-esig volt jó hozzá a Karma Grip... tényleg jó cucc volt, bár voltak hátrányai. A képből bizonyos állásnál kitakart egy jó nagy részt a motor.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5272) twine válasza SeniorTilla (#5271) üzenetére


twine
addikt

Sziasztok!

jövök egy pozitív, és egy negatív hírrel;
kezdem az utóbbival...
gyári kék akksikat használtam 3db-ot a 9 és 10blackemhez...
azt gondoltam velem olyan nem történhet mint amit már olvastam, hogy az akksi belepuposodik a kamerába...
miért gondoltam? mert intenzíven csak nyaraláskor szoktam az akksit használni, illetve amikor fpv-vel melózok, évi 5-6 alkalom, alkalmanként 2nap...
kenyesen ugyeltem az akksikra, azok tárolási feszültségére, kihűlve töltöttem etc. etc...
gondoltam ilyen törődés mellett nem lehet gond,hiszen a régi 7blackhez utángyártott akksikat hasznaltam hosszú ideig hiba nélkül....

akkor a gyári...cöhhh :U

Nos tegnap előtt akksit betettem. csináltam 3*4perc felvételt,majd mikor vettem volna ki, a kezemben maradt a kék műanyag kupak, az akksi többi része meg az akksifészekben :Y
nem nagyon értettem mert egy hanyag mozdulattal ki is "ütöttem" belőle, két kezemet egymáshoz ütve óvatosan, szóval szerencsére nem volt igazán bele szorulva...simán kicsusszant...
kicsit mérges voltam,,,,, csak annyira mint amennyire kicsit volt púpos az akksi..

jó hír...
úgy is akartam endurot, most az alzanal a két darabos gyári Enduro szettért 15680.- forintot fizettem szállítással együtt úgy, hogy tegnap este 22:00orakor rendeltem,ma reggel 08:00-kor kivettem a csomag automatából..
alig minimálisan drágább mint a gopronál a subscribtion ára, és másnap átvehető..
szvsz. ez most elég jó deal ;)

szóval happy end a vége, ~16.000.-ért, de azért picit szomorú vagyok hogy ilyen törődés mellett is pupák lett egy akksim :((

(#5273) Donki Hóte válasza SeniorTilla (#5271) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Most vettem egy ilyen egyszerű adaptert, annyit csinál, hogy kitartja oldalra az akciókamerát, így a gimbal karjai, csuklói, vagy a motorok nem lógnak be a képbe.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5274) atees válasza Donki Hóte (#5273) üzenetére


atees
őstag

Osmo mobile 6hoz hasonlot rendeltem kivancsi leszek milyen lesz vele a hero 11
SeniorTilla: igaz, de gimbalba szerintem a legjobb cucc volt

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5275) SeniorTilla válasza Donki Hóte (#5273) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megmaradt a gimbal egyensúlya? Kényesek szoktak lénni erre...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5276) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Insta Ace pro update. 2. Update, kíváncsi vagyok mennyit hoz. Így is jó a low light, de néha észrevehető volt a Anti flicker. illetve, hogy mennyit hoz a zajcsökkentés motoron.

(#5277) jlaci74 válasza Khaosz55 (#5276) üzenetére


jlaci74
tag

Én is az Ace Proval szemezek, várok valami jó kis akciót, bár itthon elég reménytelen, nézem az EU piacot is...
Korában már dicsérted a gépet, szeretném kérdezni, hogy GPS alapú helyzet infó rögzítés ( nem tudom a pontos megnevezését :D ) van rajta? Mintha azt olvastam volna valahol hogy iphone-al működik...

(#5278) Donki Hóte válasza SeniorTilla (#5275) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A gimbal megtartja a 240 gramos telefonomat is, ami szintén jócskán kilóg oldalra, az Action4 kamera meg csak 145 gram, szóval megtartja :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5279) Khaosz55 válasza jlaci74 (#5277) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nincs iphone-om, meg sosem használtam a GPS funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#5280) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Nem értem miért hagyják ki a GPS chipet az akciókamerákból... pedig sok esetben nagyon hasznos. Síelés, autózás, biciklizés, drónozás, stb-nél jól nézki, ha fent van a videón a telemetria

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5281) Tuninger válasza SeniorTilla (#5280) üzenetére


Tuninger
addikt

A GoPro szerint kevesen használják a funkciót. Az a baj hogy third party appon keresztül "szokás" feldolgozni ezeket az adatokat, amire nincs rálátásuk...

(#5282) SeniorTilla válasza Tuninger (#5281) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van még hová fejlődni :)

Ugyanez érvényes a DJI és Insta kamerákra is, azokban sincs GPS. 2024-ben sztem nem lehet elvárás, hogy majd szinkronizálod a telefonoddal és onnan kinyered az adatokat, majd egy külső alkalmazással ráteszed a videóra. Nincs is ilyen alkalmazás, illetve én még nem találtam, max. a Telemetry Overlay 60-70e forintért. Ma már minden azonnal és instant kell.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5283) -szabi-


-szabi-
őstag

Régebben VIRB Edit manapság ha igényem van rá Shotcut amit használok, ezekkel gpx fájlból az adatok a videóra tehetők.
Mindkettő ingyenes.

(#5284) Geri86


Geri86
csendes tag

Ma érkezett meg az Insta360 Ace Pro és sajnos a memória kártya formázás után failedet ír ki. Mindegy mire formázom a gépen a kártyát exfact, ntfs, fat32...
Egyetlen egyszer látta a kártyát a kamera, rögzítettem vele pár másodpercet, majd kamera kikapcs újra vissza és nem látta a kártyát. Ismét formázni kellene, de nem tudja a kamera.
Mellékeltem a kártyám típusát. [kép]
Segítsetek kérlek!

[ Szerkesztve ]

(#5285) Tuninger válasza Geri86 (#5284) üzenetére


Tuninger
addikt

Simán lehet hogy kuka a kártya. Mindenesetre fülpálcikával, alkohollal mosd le az érintkezőit a kártyának, ha nagyon összezsíroztad az okozhat írási problémát

(#5286) Geri86 válasza Tuninger (#5285) üzenetére


Geri86
csendes tag

Sjcam sj4000 akciókamerával működött előtte is és jelenleg is, szerintem nem a kártya a "hibás"

(#5287) Tuninger válasza Geri86 (#5286) üzenetére


Tuninger
addikt

szinte biztosan a kártya a hibas, valoszinuleg nem eleg gyors

(#5288) Geri86 válasza Tuninger (#5287) üzenetére


Geri86
csendes tag

Milyen típusú kártya lenne véleményed szerint megfelelő hozzá?

(#5289) svegerpetrr


svegerpetrr
friss újonc

Sziasztok, kis segítségre lenne szükségem mert a rengeteg infó, teszt videó miatt kezdek kicsit megkavarodni. GoPro vásárlást tervezem és jelzem soha nem volt akciókamerám 😁 felhasználás szerint bringázáshoz, snorkelezéshez és minimális búvárkodás (csak nyaraláskor évi1x kb) illetve téli kis síelés, szánkózás max néha túrázáskor szeretnék felvételeket készíteni. Nézegettem a hero 10-11-12 is, árban 11-12 között pld most alzán nem nagy a különbség de ha a 10-essel nézem az már jelentősebb. Kérdés annyi hogy ilyen felhasználásra megéri azt a kis pluszt vagy sem? A videók saját felhasználásra készülnének csak😁 nagy szerkesztéseket nem akarok és nem is tudok🙂 tud-e annyi al többet a 11-12 hogy megérje azt megvenni és utána megvagyok vele egy életre 🤣 illetve ha jól tudnom a 10-es még nem enduro akkus de kompatibilis vele? Így azokat vennék hozzá tartaléknak. Előre is köszi mindenkinek

(#5290) Donki Hóte válasza Geri86 (#5288) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A kártyádon U3 jelölés van, ami elvileg azt jelenti, hogy ez egy gyors kártya :K

Viszont csak C10 (Class10) osztályú, ami meg azt jelenti, hogy ez egy régi, lassúcska kártya :(

Ez eléggé ellentmondásos jelölés, szóval lehet, hogy tényleg nem jó a kártya igényesebb felhasználásra :U

Mondanám, hogy teszteld le a CrystalDiskMark programmal a valós sebességét, de inkább vegyél egy jobb kártyát.

Javasolt a Sandisk Extreme (vagy az Extreme Pro) kártya, más gyártótól a Samsung EvoPlus (vagy az EvoPro Plus) kártya használata :R

(Biztosan van más gyártóknak is egyszerre gyors és megbízható kártyája, de én személy szerint csak ennek a két gyártónak a kártyáiban bízok, természetesen mindenki olyan kártyát használ, amilyet szeret :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5291) Khaosz55 válasza Geri86 (#5284) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem is az lehet, hogy nem elég gyors a kártya. Nekem Samsung pro plus 512-es kártyával tökéletes, viszont a Samsung evo plus már lassú volt neki. Vagy el sem indult a felvétel vagy leállt kb 10 mp után, olyan is volt hogy ment rec de nem pörgött az idő. Egyszerűen lassú volt a kártya. Pedig az evo plus sem lassú.
Max megpróbálhatnád, hogy feldobod a frissítéseket, lehet akkor jobban kezeli, vagy leveszed a felbontást és a fpst. Telefonos appall kell felrakni rá az FW-t lehet segít.

(#5292) Khaosz55 válasza Donki Hóte (#5290) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ahogy írtam evo plus-sal nem ment rendesen nekem a Samsung pro plus-al tökéletes. Mértem a pro plus kártya gyorsabb.

(#5293) SeniorTilla válasza -szabi- (#5283) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi, megnézem ezeket

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5294) balazs1956 válasza balazs1956 (#5211) üzenetére


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Megvolt a repülés, a drágábbik sd kártyára vette a fejkamera.
Kérdés az , hogy mivel lehet lejátszani az MP4-es fájlt?
A win 11 ben van egy Médialejátszó nevü program az viszi, de pl. a VLC csak a hangot játssza le
Sok visszajelzést kaptam, hogy nem tudják lejátszani. Eddig a VLC-n nem fogott ki semmilyen formátum, de ebbe beletört a bicskája.
Tudtok valamit ajánlani?

Előre is köszönöm szépen.

(#5295) SeniorTilla válasza balazs1956 (#5294) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha 5k-ban vetted fel, akkor gond lehet a lejátszással. Telefonon próbáltad?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5296) balazs1956 válasza SeniorTilla (#5295) üzenetére


balazs1956
senior tag

A bátyám repült. Tőle aki műszaki analfabéta, csak azt kérték, hogy hozzon egy sd kártyát, amit a fejére tett GoPro kamerába helyeztek, és a végén a kezébe nyomták
.
Telefonon nem próbáltam, mert egyrészt neki nincs is okostelefonja, másodszor a 3 db mp4-es fájl egyenként is megközelíti a 4 GB méretet.
Nincs nincsen PC-re használható lejátszó?
akkor ez jó kis lehúzás volt, mert a 60000 Ft-os repülésen kívül a filmért is jó pénzt kértek, + a 10000 Ft-os sd kártya.
Csak van valami megoldás

(#5297) Donki Hóte válasza balazs1956 (#5296) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A VLC alapállapotban nem birkózik meg a h265 (HVEC) kódolású videókkal, tölts le hozzá egy kiegészítő kodeket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5298) SeniorTilla válasza balazs1956 (#5296) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem volt ez lehúzás, csak le vagytok maradva a technikával :)

Csak van a környéken egy mobiltelefon és egy usbc kártyaolvasó, azzal próbáld ki. Azt javaslom, hogy mentsd le a felvételt mielőtt hozzálátsz, mert ha véletlenül törlöd, nem fogsz neki örülni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5299) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Más: működik valakinek a Quik Windows PC-n? Nekem csak Androidon megy a telefonon.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5300) balazs1956 válasza Donki Hóte (#5297) üzenetére


balazs1956
senior tag

Hát itt nekem is megállt a tudomány, Esetleg egy konkrét linket tudnál adni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.