Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) Márton válasza SeniorTilla (#4849) üzenetére


Márton
nagyúr

a yt kisebb bitratan ujratomorit.
de frame-eket azert nem dob el..
dobd fel az eredetit drivera.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4852) hibavissza válasza SeniorTilla (#4849) üzenetére


hibavissza
veterán

Gopro 25p, DJI 30p. Azért tűnik jobbnak a DJI. 25p-t nem érdemes használni. Mindig lesz judder. 24p jobb, mert ott 2,5-ös szorzó miatt kisebb a judder az általánosan használt 60 Hz-es monitorokon. YT nem támogatja a VRR-t.

[ Szerkesztve ]

(#4853) hibavissza válasza zsoca29 (#4850) üzenetére


hibavissza
veterán

Ilyen esetekben 60p-t érdemes használni és/vagy utólag kell trükközni motion blurrel. Nyilván az akciókamera nem 180 fokos zársebességet használt. Amivel amúgy nem lesz 100%-ban smooth. Ilyen alacsony képkockasebességnél nem lehet tökéletes eredményt elérni.

[ Szerkesztve ]

(#4854) zsoca29 válasza hibavissza (#4852) üzenetére


zsoca29
tag

Gyorsított felvételt 30fps-ben veszi fel...

(#4855) Márton válasza zsoca29 (#4854) üzenetére


Márton
nagyúr

A yt-ra feltöltött videóról beszél..
Ott valóban a gopros 25p, dji 30p.
Nyilván mindkét kamera mindkét framerate-et tudja. Évek óta..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4856) hibavissza válasza zsoca29 (#4854) üzenetére


hibavissza
veterán

Akkor lesz kadenciahelyes a lejátszás, ha az fps egyezik a monitor frissítéssel vagy egész számú többszöröse. De ilyen alacsony képkockasebességnél sem lesz egyenletes moniton blur nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4857) SeniorTilla válasza Márton (#4851) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Feltettem Drive-ra őket. Valóban, a dji 30 fps, a gopro 25...

GoPro Hero 11 - 1
DJI Osmo Action 3 - 1

GoPro Hero 11 - 2
DJI Osmo Action 3 - 2

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4858) SeniorTilla válasza hibavissza (#4852) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Most néztem, hogy a hero11-en az antiflickerrel lehet beállítani a pal vagy ntsc framerate értékeket. Ezt eddig nem tudtam, simán 50hz-re volt állítva, ezért nem volt 30/60, stb fps lehetőség. Most már átállítottam, ki fogom próbálni így is 30fps-sel a timelapse-t. 60-ra át lehet állítani valahogy?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4859) Márton válasza SeniorTilla (#4857) üzenetére


Márton
nagyúr

Teljesen fluid (már amennyire az lehet 50p alatt bármi) a DJI a 60Hz-es monitoron, a Gopro pedig a mellette lévő 50Hz-es monitoromon.
Mi a gond?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4860) Márton válasza SeniorTilla (#4858) üzenetére


Márton
nagyúr

Valami region-t keress PAL/NTSC.
Legalábbis Hero1-től 6-ig biztos így van. Újabbakat nem ismerem.
De macerásabb mint az Osmon..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4861) SeniorTilla válasza Márton (#4860) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hero 7-esem volt eddig, azon volt lehetőség pal/ntsc állításra. A Hero 11-ben nincs, ott az antiflickert tudod állítani 50/60Hz-re, és ez alapján adja a kamera az fps lehetőségeket 30/60/120/stb és 25/50/100/stb-re. Érdekes menüje van, az biztos :)

Most van 30 fps-em, de nincs 50Hz-es antiflickerem :O :O :O

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4862) Márton válasza SeniorTilla (#4861) üzenetére


Márton
nagyúr

Ahogy olvasom [link] az antiflicker lett a pal/ntsc választás, mint régen a region.
Nem értem, ha van 30 fps-ed, oda minek 50-es antiflicker?
Ha valami fény nagyon villogna egy bulin, állítsd 50-re, és vedd 50/25 fps-sel.
Elvégre Európában vagyunk :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4863) SeniorTilla válasza Márton (#4862) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Értelmetlen az antiflickerrel állítani az fps értékeket. Auto lehetőség sincs. A lámpák 50Hz-el, a kijelzők 60Hz-el villognak beltérben :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4864) Márton válasza SeniorTilla (#4863) üzenetére


Márton
nagyúr

Értelmetlen? Hát a gopro szerint itt állítod.
Nem minden lámpa villog 50Hz-en, sőt. Hiába annyi jön a konnektorból, azok az idők már elmúltak :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4865) SeniorTilla válasza Márton (#4864) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezért (is) van Hero 11-em és DJI-om is, most tesztelem őket, 2-2db van. Síszenonban végleg el fog dőlni, melyik marad. Egyenlőre a DJI-ból Action 3, aztán majd Action 4. A DJI eddig mindenben jobb számomra, 2 kivétellel, a GPS hiányával és a nightlapse felvételekkel. Ezek egyenlőre szebbek a gopron.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4866) Márton válasza SeniorTilla (#4865) üzenetére


Márton
nagyúr

értem
de egyelőre

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4867) SeniorTilla válasza hibavissza (#4852) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megnéztem egy-két timelapse-t ami DJI Air 2s drónnal készült. 25 fps-ben rögzít a gép, és itt nem tapasztalom azt a darabosságot, mint a hero 11 felvételeiben, pedig az fps ugyanaz.

A 120Hz-es LG TV-n nézve a gopro 25 fps-es felvételei sem darabosak. Néztem a 60/70Hz-es monitoromon, ott a gopro darabos. Néztem a 240 Hz-es laptop kijelzőmön, ott is darabos. A TV-n meg nem :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4868) Tuninger válasza SeniorTilla (#4867) üzenetére


Tuninger
addikt

a TVn be van kapcsoladva az intelligent frame creation, a másik két kijelzőn nincs

(#4869) SeniorTilla válasza Tuninger (#4868) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom a windowsban vagy a médailejátszó szoftverekben hogy lehet ezt a funkciót bekapcsolni, de utánanézek, hasznos lenne.

Az eredeti érdekesség így is megmarad, mármint az, hogy a dji a 25fps videót is fluidra készíti el (legalábbis a drón szoftvere), a gopro pedig darabosra. Ki fogom próbálni az action 3-ason is 25fps-ben a rögzítést. Na meg a Hero7-esen is, majd megírom mire jutottam.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4870) hibavissza válasza SeniorTilla (#4869) üzenetére


hibavissza
veterán

Leírom megint. Ilyen alacsony fps-nél motion blur kell. Ezt létre tudod hozni adekvát záridővel vagy utólag egy NLE-ben. Másik módszer, h 120-180 fps-sel rögzíted és legalább 60 fps-sel játszod le (ekkor is lehet judder). Harmadik módszer, hogy beteszel valamit a fókuszba és megmozdítod a "kamerát" miközben a követed a valamit. Pl. ráközelítesz egy faágra.

(#4871) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sajnos, még mindig csak amicsiba van a BF. Nálunk nincs akkora akció. Várok pár napot türelmesen.

(#4872) Khaosz55 válasza hibavissza (#4870) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én ezért tértám át 60FP-re. Nincs judder, és a rögzített videó is jobban tetszik mint 24-en vagy 30-on. Ízlés kérdése...

(#4873) hibavissza válasza Khaosz55 (#4872) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez az egész sztori a motion blurről szól. 60 fps-re is kell a gyorsabb mozgásokhoz és akkor nem lesz szappanoperás.

(#4874) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#4872) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az FPV-ken én is 60-ban rögzítek, sokszor még akkor is kell ND filter elé.

De a timelapse videók fps-ét nem tudom állítani a dji-os és a gopro-n sem. 30 fps, vagy 25. 30-on egyébként ksimult a gopro videója is, most már nincs vele gond.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4875) Khaosz55 válasza hibavissza (#4873) üzenetére


Khaosz55
addikt

Motion blurr nekem nem tetszik, de majd legközelebb ha szerkesztek kipróbálom davinchiben. Juddert rühellem ezért rögzítek 60Hz-en. 24FPS kadenciahelyes lejátszásnál a hegyvidékes részen rendesen judderol a hegy. A ND filter meg főleg nem tetszik, néztem motor videóknál az aszfalt részleteit összemossa. Nekem az az érzésem vele, hogy elveszti a kép részletességét, ez engem zavar, főleg amikor projektoron 122"-on nézem vissza a videókat.

[ Szerkesztve ]

(#4876) hibavissza válasza Khaosz55 (#4875) üzenetére


hibavissza
veterán

Mindennek van mellékhatása. Egy ideális világban 240p-vel rögzítesz és 240 Hz-es kijelzőn nézed, miközben a háttérből jön a fújozás, hogy nem mozis. :)

(#4877) Khaosz55 válasza hibavissza (#4876) üzenetére


Khaosz55
addikt

Elején a videókat 24 FPS-re csináltam, aztán 30 és végül 60-ra mondtam, hogy ez tetszik. Nem mozifilmet forgatok :D és nekem a kisimult juddermentes videó tetszik, ahol folyik a kép.

(#4878) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hát megérkezett az akció Europai szállítás esetén is 400Euro. Viszont még mindig drágább 50 euroval mintha nem EU-ba lenne.

(#4879) Tuninger válasza Khaosz55 (#4878) üzenetére


Tuninger
addikt

Bajban vannak ha az accesories boundle lett lehozva 399re és 389 a kamera. Egyébként mostantól kb ezen az áron fog menni, rövidebb visszaugrásokkal 430-450-re.
Valszeg az Insta 360 Ace Pro miatt rántották gyorsan le az árat. Most kezd el csúnyán látszódni, hogy nem költött a gopro hardver fejlesztésre.

(#4880) Khaosz55 válasza Tuninger (#4879) üzenetére


Khaosz55
addikt

Na frankó, már majdnem megvettem Gopro12-őt, én nem is tudtam erről a Insta 360 Ace Pro-ról és sima Ace verzióról. Most nézhetem megint ismét az összehasonlító videókat. ráadásul ace Pro és sima Ace köztit is...
Bár nekem csak simán a nyers kamera minőség érdekel. Elindítom-leállítom és legyen jó kép. Integetésre indul stb, ilyenek nem érdekelnek.

(#4881) Alabástrom válasza Khaosz55 (#4880) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nem tűnik túl nehéz döntésnek. Sötétben (pl búvárkodni) Insta, amúgy GoPro.

Kár, hogy a dual töltős akciót megszűntették, tök ésszerű kit volt.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4882) Khaosz55 válasza Alabástrom (#4881) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én a motoros vieóimon veszem észre, hogy amikor erdős részen megyünk akkor a Gopro összemos mindent a stabilizáláskor. Nézem a videókat és egyre jobban megvesz engem az Ace pro. Nem kell sötétnek lenni ahhoz, hogy jobb képe legyen, úgy látom elég ha már nincs napsütés és felhő van és gopron jobban mosódnak a részletek. Még a sima Ace-re lennék kíváncsi mennyivel gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#4883) Tuninger válasza Khaosz55 (#4882) üzenetére


Tuninger
addikt

Mondjuk az speciel beállítás kérdése. Az action 4 és az ace próbálja 1/100 zár felett tartani a záridőt ha törik ha szakad. A gopro lemegy ameddig tud, van erre egy görbe hogy számol, amit most meg nem találok. Ezt gopro labs firmwarel lehet módosítani, hogy hasonlóan viselkedjen mint a másik kettő.
az biztos hogy out of box az ace és a dji is tutibb választás.

(#4884) SeniorTilla válasza Tuninger (#4883) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A dji ráadásul stabilabb és felhasználóbarátabb sztem. Ezt az instát ki kellene próbálni :)

Tegnap láttam BF akcióban az insta 360 one rs 1-inch-et 380 helyett 300-ért (aztán, hogy mi igaz belőle azt nem tudom). Ebben tényleg 1" szenzor van :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#4885) Khaosz55 válasza SeniorTilla (#4884) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én is néztem az insta one RS-t de az 5 méter vízállósság nekem kevés. 10 méret legyen meg.

(#4886) koxmatyi válasza Tuninger (#4879) üzenetére


koxmatyi
tag

Bundle most 350.....

(#4887) Tuninger válasza koxmatyi (#4886) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha jól tudom csak EU-ból tudsz rendelni és így változnak az árak is
Igazándiból ennyiért tök jó vétel, de egy hónapos randim a DJI Action 4-el megmutatta hogy a gopro lemaradt. DJI-t kell venni. Mondjuk én visszaküldtem de én gopro fanboy vagyok.

(#4888) Khaosz55 válasza Khaosz55 (#4885) üzenetére


Khaosz55
addikt

Gopro12 400 Euro + 50 euro töltősziget.
Ace Pro meg 600Euro töltőszigettel, igaz ilyenkor 2 aksi van szóval kell még egy. 3db nekem bőven elég. Nem kevés van azért árkülönbség. jelenleg GOpro8-am van namármost a 12-ben mit kapok többet? 4K120FPS 2.7K 240FPS és vízszintes stabilizálás illetve valamivel jobb képminőséget, de gondolom sötétebb helyen azzal is problémás lenne a kép.
Gopronak valamit kell csinálni jövőre, mert gondba lesznek, nagy szenzor már kell mert mindenkinek van lassan. Én úgy érzem a név megvan és ezért is kevés a fejlesztés. Jó van az úgy.
Lenne egy kérdésem: Látok promo videókat a YT és lassítás van benne. Gondolom 4K 120Fps a lassított felvétel, de a lassításáson látszik, hogy nem 2X-es hanem 4X-es. Ilyenkor 30Fps a képkocka sebesség. Hogy csinálják, hogy teljesen judder mentes a videó. Gondolom a renderelt videó nem 60FPS hanem 30FPS.
Ha én ilyet akarok csinálni judder mentesen hogy valósítom meg ? Csinálok egy 4K30FPS fő videót a lassításokhoz 4K120FPS-t használok és belassítom 4X a 120Fps részeket? A végén meg davinchibe renderelem 4K 30Fps-el ?

Azért kérdem, mert 4X lassítást akarok a lassított részeknél judder mentesen lehetőleg 4K-ban. Semelyik kamera nem tudja 4K 240FPS-t, hogy 60-ra csökkentsem a 4K képkocka számát.

(#4889) Alabástrom válasza Tuninger (#4883) üzenetére


Alabástrom
senior tag

A GoPro Labs elsö ránézésre nem dilettánsoknak való. Van valami workaround az említett záridö röviden tartására, amihez nem kell mélyen belemenni a "filmszakmába"?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4890) Alabástrom válasza Alabástrom (#4889) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Vagy egyszeüen csak ez a kód kell hozzá?
És egyébként a GoPro Labs firmware-el megmarad minden funkcionalitás, ami az alap firmware-ben van (ugyanaz marad a menürendszer, a QR kóddal nem piszkált paraméterek ugyanúgy állíthatóak illetve automatikusak tudnak lenni...)?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4891) Tuninger válasza Alabástrom (#4889) üzenetére


Tuninger
addikt

Miután felraktad a goprodra a legfrissebb lab firmwaret
töltsd le a telefonodra a qr control appot
ott keresd meg a felső menüsoron az “extras” beállításokat, azon belül az EXPX-et. Ez állítja mennyi legyen a leghosszabb záridő ameddig lemegy a kamera auto shutter módban

kísérletezz vele, 1/120on sokat javul a stabilizáció de még remegnek a fényforrások, illetve az ágak között átszűrődő napfény, 1/200-on már tényleg figyelned kell hogy lásd a hibát, 1/400-ra simul ki teljesen a stabilizáció.
Persze van még javulás ha tovább emeled, de már nem olyan arcbavágó, viszont a zajszint emelkedik, hiszen az érzékenységet emelnie kell hogy tudja tartani a kép világosságát.

szerk: igen megmarad minden funkcionalitás, minden ugyanaz marad. Igen a shutter angle-vel is játszhatsz, viszont az a képkockaszámhoz kötött. Ergo, ha 30 fpsen mész 45 fokos shutterrel akkor 1/240 lesz a leghosszabb záridőd. 60 fps esetén viszont 1/480.
EXPX-el mindkét esetben ugyanaz lesz az érték.

Így lehet azt is EXPN-el hogy 30 képkockához mondjuk 1/50 záridőd legyen sötétben és ne villogjanak a lámpák de folyamatosabb legyen a kép.

[ Szerkesztve ]

(#4892) Alabástrom válasza Tuninger (#4891) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Áhh, ok, ez így már egészen máshogy fest.
Köszönöm, eddig azt hittem, hogy a GoPro Labs-al átmegy a kamera full manuál (amolyan "pro") módba és onnantól csak QR kódokkal tudom állítani. :B

Esetleg van valami tanácsod, valami más paraméter, ami alapból nem túl szerencsés, és érdemes megpiszkálni?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4893) Tuninger válasza Alabástrom (#4892) üzenetére


Tuninger
addikt

Hát, ha 11-ed van akkor az NR01=1-et érdemes állítani ami kikapcsolja a zajszűrést. Nekem emiatt az egy feature miatt lett a gopro nyertes a DJI-al szemben. Minden érzékenységen részletes marad a kép, persze van zaj tisztességgel, de én szűröm utólag így sokkal szebb, tisztább, részletgazdagabb eredményt kapva mintha a goprora bíznám.

Lehet még játszani a TONE=3-al, úgy a "natural" profil úgy fog kinézni mint a Hero 7nél nézett ki, de elveszted a nagy dinamikás look-ot.
A LOGB=400 / Wide=1 az proknak való, sokat kísérletezem vele, inkább arra való hogy más kamerákkal könnyebb legyen összefésülni a gopro képét, minthogy valóban nagyobb dinamikát adjon.
Én még ki szoktam kapcsolni az LRV képzést, nem használom a quick appot, és mindig törlöm a kis videó fileokat, akkor le sem érdemes generálni.
A bitratel még lehet játszani, a gyári 120Mbps-ről mindenki feldobja a max 190-re hogy több részlet maradjon, de raklapnyi teszt után sem tudtam kimutatni hogy valóban egy dekával több részlet lenne. Viszont lefele is működik, ha mondjuk lerakod tripodra a kamerát simán elvan 50Mbps-el 4K30 képkockán, nem eszik annyi helyet és a kép tuti.
Hero10-nél még ki lehet venni hogy ne 4GB-ként hanem 12GB-ként darabolja a fileokat, illetve Hero 11-nél fel lehet dobni azt hiszem 32GB-ig a darabolást.

A GCMP még egy érdekes dolog, azzal is lehet kísérletezni. Alapvetően igyekszik a kamera lent tartani az érzékenységet hogy ne legyen zaj, de ha van mozgás, egyből feldobja a záridőt hogy jó legyen a stabi. Így simán tud ugrálni minden lépésednél ISO400-1600 között csak hogy smoothabb legyen az eredmény. Ha kikapcsolod akkor nem emelget olyan bátran, gyengébb lesz a stabi de kisebb lesz a képzaj.
A TUSB se hátrány ha be van kapcsolva ha power bankról akarod használni
WBLK is jó, nem mászkál a fehéregyensúly ha szépen beállt.

(#4894) Alabástrom válasza Tuninger (#4893) üzenetére


Alabástrom
senior tag

:R :R :R

Mivel szürsz zajt?
Végül H12-t vettem (sikerült igénybe venni a -100 EUR GoPro Subscription kedvezményt, így nem is volt kérdés, gyakorlatilag 300eur-t fizettem a kameráért), annál is érdemes inkább kikapcolni az on-the-fly zajszürést?

A GCMP-vel nem lesz hasonló az eredmény, mintha a záridöt limitálnám? Szerinted érdemesebb inkább az EXPX-et állítani?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4895) Tuninger válasza Alabástrom (#4894) üzenetére


Tuninger
addikt

Davinci Resolve Studioval, megtalalod a popularisabb file megoszto oldalakon.
a 12 ugyanaz a proci és szenzor, azonos képességek, leszámítva a HDR-t. Próbáld ki azon is a zajszűrés kikapcsolást.

felreértés ne essék, nem a zaj szeretem, hanem a részletet, ettől a trükktől kevés fénynél még tré lesz a képminőség. De nem ideális fényviszonyok között, ahol felkapcsolgat iso400-iso800-ra a kamera ott sokkal jobb marad a kép, nem vasalja ki a beépített zajszűrés.

(#4896) Khaosz55 válasza Tuninger (#4895) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az a kérdésem, hogy olyat lehet csinálni 4K60-ba veszek fel, de Davinci-ben a 4K30-ra renderelem le? Lesz valami hátránya mintha 4K30-ban lenne az alapanyag?
Azért kérdem, mert akkor így ha esetleg nem tetszik a 4K30 akkor még 4K60-as rederelést meg tudom csinálni és nem bosszankodom ha esetleg nem tetszik.
Illetve mit lehet csinálni davinci-ben a judder ellen 4k30FPS esetén ?

(#4897) Alabástrom válasza Tuninger (#4895) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Felraktam a Labs-ot és megetettem vele pár QR kódot, fel is villant egy pipa, de amúgy sehol nem látom, hogy milyen speciális beállítás aktív. Ezt tényleg nem látni sehol, vagy csak én nem találom?
Illetve kikapcsolás-bekapcsolás után aktívak maradnak a beolvasott QR kódok, vagy minden alkalommal újra be kell adni? (A "permanent" checkbox-szal lehetne választani, hogy úgy maradjon-e?)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4898) Tuninger válasza Alabástrom (#4897) üzenetére


Tuninger
addikt

Igen, a permanentet bepipálva tartja meg kibekapcsolás után. Amikor bekapcsolod a goprot akkor írja ki egy rövid ideig milyen beállítások aktívak (de nem mindnél írja hogy milyen értékekkel)
A !reset beállítással tudod visszaállítani az összes értéket alapbeállításra ha már nagyon elhangoltad.

Khaosz55: Ha 4K60-ban veszel fel mindent és 4K30fps a project settingsed resolveban akkor csak simán eldobálja minden második framet a resolve, ugyanakkor effekt számításnál figyelembe veszi így pontosabb az effektezés.

4K60 esetén egy apró hátrányod van a 4K30-al szemben, nincs olyan effektív incamera zajszűrésed. Sajnos ez nem jelenti azt hogy olyan mintha kikapcsolnád a zajszűrést, nem finomszemcsés lesz a zaj, hanem nagy blokkos. De ez csak kevés fénynél probléma, egyébként simán mehetsz 4K60ban mindig. Én pl 4:3 2.7K 60-ban megyek mindig, pedig ott még 10 bit sincs.

(#4899) Alabástrom válasza Tuninger (#4898) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Miért 2,7K 4:3?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4900) Khaosz55 válasza Tuninger (#4898) üzenetére


Khaosz55
addikt

Remek köszi. Így tudom tesztelni, hogy 30 van 60FPS a megfelelő nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.