Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#5150) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Félreérted, én nem mondtam, hogy csalódni fog benne. Azt mondtam, hogy az actionban nem fog. Az ace amúgy sem jön ki 120-ból.

Az instára én is kíváncsi vagyok, nem volt még. Az Ace Pro-t megnézném én is, meg is fogom sztem nyárig venni. Nem igazán tudom mi újat tudna nyújtani pl. az action 4-hez képest. Akciókamerának használva az action 3 és 4, a Hero 11 is nekem megfelelő. A kihajtható kijelző nem igazán hoz lázba, főleg a méret- és súlynövekedés miatt. Talán az AI működés a feldolgozás során... ez az Air 2s drónban is tetszik (a profik most ezért biztos tarkón lőnének :) ).

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5152) jlaci74 válasza Khaosz55 (#5150) üzenetére


jlaci74
tag

Az Insta oldalán akciós az ACE ( nem Pro ! ) egész korrekt ára van így , esetleg valami tapasztalatod-véleményed van róla, mi az érdemleges különbség Pro-hoz képest, érdemes lenne ebben gondolkoznom?
Vagy az emag-on a linkelt RS 4K most 104e -10% ... ?

(#5153) XZoli


XZoli
aktív tag

Mit csináltok ha megsérül insta360 ACE Pro lencsevédője? :) Nem értem miért nem gondoltak erre.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#5154) Khaosz55 válasza XZoli (#5153) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem gopro 8-as kamerán sem lehet a lencsét cserélni, használtam elég sok mindenhez, búvárkodás, motorozás, síelés, egy karc sincs rajta, rajta van a lencsén a üvegfólia. Nem volt gondom, én ezen nem párázok.

[ Szerkesztve ]

(#5155) Khaosz55 válasza SeniorTilla (#5151) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nagy szenzor, jobb képdinamika, több részlet a világos és sötét részekben, kevesebb képzajjal, nem melegszik, értelmes app, kezelhetőség jobb. Nem tudom, hogy 11-et erre érdems-e cserélni, de a 8-as kamerámat csúnyán elkeni mindenben, de főleg képminőségben... Más liga a kettő.
Engem sem hozott lázba a flip screen, aztán amitóta van folyamatosan használom ha kell. Könnyen hozzá lehet szokni, hogy magadat is látod rendesen ha a szelfibe csinálsz felvételt. Nekem bejön...

(#5156) SeniorTilla válasza Khaosz55 (#5155) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ugyanakkora a szenzorméretük, 1 / 1/3 inch. Az instában leica van, az mondjuk számít :)

Lehet beújítok egyre és megnézem élőben.

Engem amúgy jobban izgat a 360 fokos videózás. Ebben van tapasztalata valakinek? Melyik kamerát érdemes venni?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5157) Laczkó Endre


Laczkó Endre
friss újonc

Kaptam egy 7 es gpro kamerát, nehezen de készítettem vele felvételt.
Visszanézéskor elindul a videó, hanggal együtt, néhány másodperc múlva kimerevedik a kép, de a hang tovább halatszik.
Leet ezt javítani,v kuka a szerkentyu?
Köszönöm

(#5158) sinci01


sinci01
aktív tag

Szaisztok, van egy gopro 6 készülékem, amin be van kapcsolva a GPS, valamint a kijelzőn is megjelenik a logo, hogy aktív, viszont amikor betöltöm a videot a PC alkalmazásba, azt irja hogy nincs GPS információ a fájlban. Overlay sávot szeretnék felrakni a videora, de gps adat nélkül nem megy. Másik kérdés, ha a Garmin óra gpx fájlt lementem, és annak az adatait be tudom építeni a videóba, attól függetlenül, hogy a videó csak 20 perces, a tekerés viszont másfél óra? Vagy javasoltok más appot amivel megcsinálható az overlay? Köszönöm a segítséget.

(#5159) SeniorTilla válasza Laczkó Endre (#5157) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Na! Nekem ugyanezt csinálta két Hero7 is tavaly a síeléskor (kb. 1 perc rögzítés után merevedett ki a kép, a hang ment tovább. Idegbajt kaptunk a fiúkkal, amikor a nap végén megláttuk, hogy a felvételek 50%-a ilyen, amit te is írtál. Először SD kártyára gyanakodtam, de másik SD-vel is ezt csinálta. Érdekes, hogy nem minden fevételnél, csak úgy random. Volt pár utángyártott akkunk, a végén az lett a konklúzió, hogy csak eredeti gopro akksival szabad használni a kamerát, mert azzal nem volt ilyen jelenség.

Neked gyári akksival csinálta?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5160) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Mediamarkt német oldalán 249€ az Action 4.
Szerintetek várható idehaza is valami hasolnó?

üdv

(#5161) SeniorTilla válasza -szabi- (#5160) üzenetére


SeniorTilla
veterán

De jó áron van! El is fogyott ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5162) -szabi- válasza SeniorTilla (#5161) üzenetére


-szabi-
őstag

Látom már nem rendelhető, a készlet többi része bizonyára a magyar mediamarktban lesz. :)

(#5163) Khaosz55


Khaosz55
addikt

AV1 codec elég durva a davichiben. Gyakorlatilag 4k60fps felvételeknél 30-35000 Kb/s- variable beállításon sem érzékelek blokkosodást vagy képminőség romlást.

Lehet 4K30Fps esetén le lehet menni 20000 Kb/s-re is, de a biztonság kedvéért inkább hagyom 30000-en.
250giga videóm van nagyrészét újra kódolom, kíváncsi leszek, mennyi helyet spórolok.

(#5164) Tuninger válasza Khaosz55 (#5163) üzenetére


Tuninger
addikt

a 4K60 még h265 esetén is beférhet 35Mbps-be. Tartom hogy a Constant Quality módot kéne próbálgatnod variable bitrate helyett, valószínűleg jelentősen lejjebb tudnál menni bitrateben.

Persze ne legyünk telhetetlenek, 4K60hoz a 35Mbps is szenzációs, régen a 1080p 50hez ez kevés volt :D

(#5165) Márton válasza Tuninger (#5164) üzenetére


Márton
nagyúr

Naja, és a 720x576 50i DV avi is 25mbiten ment! :DDD
Igaz, ott a szerkesztéssel nem is volt probléma, ment mint a vaj, még egy combosabb Celeronon is, ha jól rémlik, köszönhetően az All-Intra frame-eknek. Ahogy húztam a cursort a timeline-on, bármilyen gyorsan ide-oda, azonnal mutatta a frame-et, nem volt semmi delay. Milyen gyorsan tudtam vágni, atyaég. Azért néha visszasírom ezeket az időket. :K

szerk: ráadásul volt no-recompress rendering is, ha nem tettem effektet a snittekre. Azt meg vinyósebességgel darálta le. Tud ma valamelyik editor no recompress renderinget h264/h265 esetén? :U

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5166) Tuninger válasza Márton (#5165) üzenetére


Tuninger
addikt

Persze, a resolve úgy renderel, van is rá pipa:

(#5167) Márton válasza Tuninger (#5166) üzenetére


Márton
nagyúr

Na ez már valami, ha valóban nem csak mpeg2-re megy!
Próbáltad? Mi van, ha két különböző beállítású h264 van a timeline-on, melyiket veszi "alapul"?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5168) Tuninger válasza Márton (#5167) üzenetére


Tuninger
addikt

Látod azt sose néztem. Anno az esküvőkhöz használtam, mikor átadtam az originalokat összefűzve. Ott a forrás 1080p 50fps volt az A7IIIból 50Mbpsen, HLGben és a Macbook Air M1 300 fps körül renderelte. Ami érdekes hogy hozzányúlhatsz a bitratehez. Vagyis van benne kis játék

(#5169) Márton válasza Tuninger (#5168) üzenetére


Márton
nagyúr

ezt nem értem. ha hozzányúl a bitrate-hez, akkor az már nem no-recompress :F
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5170) Khaosz55 válasza Márton (#5165) üzenetére


Khaosz55
addikt

Vettem egy samsung 990 pro 1Tb M2 SSD-t. Ez megoldotta ezt a problémát. 4K 120Fps videóba is akadásmentesen pörgetek szerkesztés közben.

[ Szerkesztve ]

(#5171) Márton válasza Khaosz55 (#5170) üzenetére


Márton
nagyúr

és egy gyors, nem töredezett vinyóról vajon nem?
vagy egy sata ssd-ről? Ez inkább attól függ, milyen gyorsan tudja dekódolni az ibp frame-es gop struktúrát az adott editor. Vegas pl. szól is, ha túl nagy egy ilyen gop, hogy ez nem lesz editor friendly.
DV avi esetén ahova kattintottál, csak azt az egy frame-et kellett dekódolni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5172) Khaosz55 válasza Márton (#5171) üzenetére


Khaosz55
addikt

A vinyó olvasási és elérési sebessége miatt fogta meg a szerkesztést. M2 SSD űrrakéta egy vinyóhoz képest. Főleg amikor beraktam a davinci-be 300giga 4k120fps anyagot. Sata ssd is már sokkal jobb ott nincs akadás vinyóhoz képest. Annyit csináltam, hogy az anyagot átraktam ssd-re és egyből gördülékeny lett a szerkesztés.

(#5173) Márton válasza Khaosz55 (#5172) üzenetére


Márton
nagyúr

tisztaban vagyok vele. van nekem is mind3: gyors vinyo: 8ms, 200MB/s, sata ssd 500 MB/s es M2 is, 2GB/seccel. De a max. 100mbites videokhoz. ami 13MB/s, eddig oltari nagy kulonsbseget nem lattam az en anyagaimmal. Kiveve ha toredezett a vinyo. de az normalis. Esetleg ha tobb sav es mindegyiket egyszerre kell olvasni, mert szamol az alsokkal is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5174) Tuninger válasza Márton (#5173) üzenetére


Tuninger
addikt

Ég és föld a különbség az SSD és a vinyó között ha erős géped van. Pl nekem h264-h265 4K 60-al is olyan a timeline mint neked volt anno ALL-I DV anyaggal, de csak SSD-ről.

(#5175) Márton válasza Tuninger (#5174) üzenetére


Márton
nagyúr

szuper. ugye defrag volt a vinyón?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5176) Tuninger válasza Márton (#5175) üzenetére


Tuninger
addikt

frissen másolt anyag volt, defrag a 2000res évek bulija.
Egy lassú SD kártya is gyorsabb lesz szerkesztésre mint egy 18TB-s 7200rpm-es vadonat új vinyónál szimplán az elérési idő miatt

[ Szerkesztve ]

(#5177) Márton válasza Tuninger (#5176) üzenetére


Márton
nagyúr

értem, tehát nem volt defrag :DDD
épp ez az, ha lett volna, nem lenne olyan nagy az access time, es 8-10 ms már bőven jó. tudom, ez macera, én is végigjártam az utat a 2000es években egy dps velocity rendszeren 10.000rpm vinyókkal raidben.. :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5178) Khaosz55 válasza Márton (#5177) üzenetére


Khaosz55
addikt

Más világ, teherautó vs sportkocsi. Elérési ideje a vinyónak sehol sincs. Akikor a timeleline-ba bele pörgetek, össze vissza rakom a kurzort mi akarok megnézni akkor is már érezni. 4K60 még ment vinyóról, 4K120 már nagyon idegesítő volt. Ráadásul, mióta ssd van bent a szerkesztésnél nem kell kikapcsolni videó otómunkát szerkesztés közben. Nem akad a timeline lejátszáskor ha be van kapcsolva az élesítés és a képzajszűrés, tényleg csak SSD-vel tudom kiaknázni az erős gép lehetőségeit davinci alatt.

(#5179) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Aki váltott 11ről 12re mik a tapasztalatai?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5180) Khaosz55 válasza Márton (#5177) üzenetére


Khaosz55
addikt

990pro-hoz képest a vinyó elérési sebessége 300X lassabb és 42X lassabb az olvasási sebessége. Még a Sata SSD-hez képest is 4X-lassabb az olvasási sebesség az elérés meg iszonyat lassú a vinyó esetében. Ezek a gépemben lévő adattárolók. Nem kicsit számít 4K120-as anyag szerkesztésekor.

(#5181) Márton válasza Khaosz55 (#5180) üzenetére


Márton
nagyúr

"és 42X lassabb az olvasási sebessége."
Mégis 75MB/sec-cel olvas _minimum_
Mennyi is a bitrátája annak a videónak? :B
Ha nincs defragolva, akkor szenved, persze.
Tisztában vagyok a nyers adatokkal, nekem is van mindenfajta háttértáram :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5182) Khaosz55 válasza Márton (#5181) üzenetére


Khaosz55
addikt

Elérési sebesség a mérvadó. Vágtam videót évekig hdd-ről most hogy ssd-n kipróbálom nem fogok újra hdd-n.

(#5183) Márton válasza Khaosz55 (#5182) üzenetére


Márton
nagyúr

ilyet nem is ajánlottam :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5184) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Össze ne vesszetek már :)

Nyilvánvaló tény, hogy egy SSD, bármilyen generációs is legyen, űrrakéta egy HDD-hez képest. Mindegy, hogy defragolt vagy nem. Eleve az oprendszer, a vágóprogram, az akármi is sokkal gyorsabb egy SSD-n futva.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#5185) Tin


Tin
veterán

Vettem egy Action 4-et, és lenne hozzá 3 kérdésem. A válaszokat előre is köszi!

1) Hotpixel mennyire problémás ezeknél? 30 mp-es expóval csináltam "fekete" képet, van egy gyengébb hotpixel középen jobbra, meg egy erősebb fent majdnem a szélénél, de szerintem az a 16:9-en már nem is látszik. Videón sem látom őket. Jól gondolom, hogy ez maximum timelapse-eknél jön elő? És számíthatok rá, hogy később megszaporodnak? Vajon garis esemény az ilyesmi?

2) Tegnap próbáltam videóvágó szoftvernek a mindenhol ajánlott DaVinci Resolve-ot (ingyenest). A gépem egy régebbi 6700K + RX470, de totál akadozik a lejátszás, mert az ingyenes nem használja a GPU-t. Erre letöltöttem a CapCutot, az meg megy rendesen, és ahogy látom a saját egyszerű igényeimet, nekem az is tökéletesen elég. Csak egy megerősítés kellene, hogy valóban jó ez?

3) DJI Care Refresh, 36€ 2 évre, jól értelmezem, hogy baleset/törés esetén kis pénzért kapok egy cserekamerát? (nyilván nem újat).

(#5186) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Sziasztok.
Hero 8 Black. Gondolt egyet és a felvétel egyszer csak elkezdett ugrálni és úgy is maradt a végéig. Ezt miért csinálta? új 128gb Sandisk extreme, a többi felvétel jó volt... Már merült, azért? de a felvétel végigment...Boost nem volt bekapcsolva, 4k30fps.

(#5187) Márton válasza gixxergabi (#5186) üzenetére


Márton
nagyúr

Na, ilyet még nem láttam! Mintha valami tömörítési hiba lenne, nem volt túl forró?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5188) Tuninger válasza Tin (#5185) üzenetére


Tuninger
addikt

2., jól tippeled, fizetős Resolve gyorsít csak h265öt GPU-ból. szerencsére "sok helyen fent van" ha mégis feljebb lépnél CapCutról.

3., új bontatlan kamerát kapsz

(#5189) Tin válasza Tuninger (#5188) üzenetére


Tin
veterán

Köszönöm :R

2. Elindulok CapCuttal, ahogy látom, az is többet tud, mint amire szükségem van. Remélem nem lesz változás ebben. Annyira nem értek az egészhez, hogy elsőre valószínűleg jobban járok egy alapabb szoftverrel, később meg már tudni fogom, mire is van szükségem. Vagy hagyom az egészet a fenébe :D

3. Mivel bringán használnám, ezért van esélye a sérülésnek, de ez a 36€/2 év egész korrekt árnak tűnik, már aktiváltam is.

A készülék amúgy remek, de kb 15 perc után kikapcsolt túlmelegedés miatt 4K/4:3/60/HEVC módban (asztalra rakva). Felraktam az SD kártyára a crackconfig fájlt, ami kiüti az EU-s hőmérsékleti regulációt, utána meg elment több mint 2 órát kikapcsolás nélkül, igaz, jó forró volt a készülék. Szerintem olyan 55 fok körül tetőzhet a gépháznál a hőmérséklet terhelés alatt, az EU-s szabályozás meg 48 fok, azt elég hamar elérte. Tetszik, hogy külső power bankról is megy USB-n keresztül, még akár kivett akkuval is. Egyébként ebben az előbbi üzemmódban 90 percet bírt egyhuzamban felvenni egy csutkára feltöltött akkuval, ami azért eléggé impresszív, tekintve, hogy eléggé forró volt. Szóval jó kis készüléknek tűnik. Innen is köszi #5160-szabi-nak a MediaMarktos tippet, simán megért 249€-t.

(#5190) gixxergabi válasza Márton (#5187) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Azt nem néztem mert már csak itthon vettem észre. Gondoltam van elég menetszél.
(Még csak ismerkedem vele.)

(#5191) gixxergabi válasza Márton (#5187) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Most véletlen gopro appot nyomkodtam és wifin keresztül teljesen jól játsza le a goproról olvasva (ha magán a gopron indítom is ugyanott elkezd szaggatni), viszont ha lementem telefonra akkor megint ugyanott szaggatásra vált... :U
Gopro appban kivágva részt elmentve ugyanúgy szaggat... anomália

[ Szerkesztve ]

(#5192) Márton válasza gixxergabi (#5191) üzenetére


Márton
nagyúr

az csak egy kis felbontású fájl, gyors wifi átvitelre

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5193) gixxergabi válasza Márton (#5192) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Azt vágom, de nem a gépem-telefonom nem bírja lejátszani mert nagy felbontású, mindig ugyanott elkezd szaggatni gopron-gépen-premiere pro-telefonon, és a következő file is, amit a méret miatt darabolt el. A többi előtte vett ugyanilyen beállításon nem csinálta...csak az a fura, hogy így kis felbontású wifin meg nem jön elő a hiba...

(#5194) -szabi- válasza Tin (#5189) üzenetére


-szabi-
őstag

Lemaradtam róla gondoltam alszok rá egyet de másnapra már nem volt elérhető.
Videó szerkesztéshez én a Shotcut-ot használom, ingyenes kisebb gépigényű mint a Resolve, persze a tudása is kisebb de nekem elég.
Ha csak vágás a cél újrakódolás nélkül akkor meg a jó öreg Avidemux.
Természetesen ilyenkor a keyframe-re vágás erősen ajánlott.
Jó fogás, gratulálok hozzá. :)

(#5195) Tin válasza -szabi- (#5194) üzenetére


Tin
veterán

Köszi a tippet még egyszer. Amúgy 2 nappal a tipped után vettem, de még napokig elérhető volt utána is, de csak néha és csak 1-1 darab. Kosárba rakva én többször meg tudtam volna még venni, amikor épp zöldre változott. Aztán nagypéntek után már nem változott soha zöldre.
Köszi a Shotcut tippet, majd megnézem. 4:3-ban tervezem a rögzítést 4K vagy 2.7K-ban HEVC 10 biten, és utólag abból vágni a 16:9-et. Újraszínezni nem akarok, jó a standard. Igazából csak felirat és alap áttűnés effektek kellenek, amit a CapCut-ból láttam, az is bőven elég. Meg persze valami zene alá.

(#5196) gixxergabi válasza Márton (#5192) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Azt hiszem ez volt a baj... új SanDik Extreme 128

(#5197) CorsairS válasza gixxergabi (#5196) üzenetére


CorsairS
csendes tag

Kamerában újraformázva mit ír a teszt? nekem is volt már ilyen, teljes formázást követően azóta is működik.
Igaz azóta időnként formázom a kártyát, nem csak törlöm a fájlokat róla.

(#5198) gixxergabi válasza CorsairS (#5197) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Formáztam kamerában, de az csak rövid format lehet.
Most beszéltem le a visszaküldést.

(#5199) Donki Hóte válasza Tin (#5195) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Gondolkodom én is egy Action4 kamera vásárlásán.

Az a kérdésem, hogy a látószöget a beállításokban lehet-e módosítani?

Az alap 155 fokos látószög nekem túl sok, van lehetőség arra, hogy 120, esetleg 90 fokra át lehessen állítani a látószöget?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5200) vihartigris válasza Donki Hóte (#5199) üzenetére


vihartigris
őstag

Képstabilizálás is alapból csökkent a látószögen.
Módonként (fotó, videó, stb) más-más látószög beállítási lehetőségek vannak.

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.