Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1351) Lastemperor válasza Kortes (#1350) üzenetére


Lastemperor
tag

Tápegység gyanús, viszont nem ártana az egész gépet tesztelni! Memória / HDD, rendszer terheléses teszt, stb.
Fizikálisan is nézd át, nézz bele a tápba, ha találsz elpukkant kondikat akkor már megtaláltál egy hibaforrást.

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#1352) Kortes válasza Lastemperor (#1351) üzenetére


Kortes
csendes tag

Elfelejtettem írni, hogy mindemellett nagyon hangos, és most meg is találtam ennek a problémának a forrását, a videókártya hűtője a hibás, és ennek köze lehet a monitor gondjához mindenképpen, de az újraindulás is lehet ezért van nem?
Ha igen, elég csak a hűtést kicserélni rajta, vagy az egészet ki kellene? A márkájáról sajnos fogalmam sincs everesttel meg lehet nézni ugye?

(#1353) Kortes válasza Kortes (#1352) üzenetére


Kortes
csendes tag

Na megvan, ati radeon 9600...

(#1354) Lastemperor válasza Kortes (#1353) üzenetére


Lastemperor
tag

Igen, lehet a VGA túlmelegedése miatt is. Egyszerűbb ha az egész kártyát cseréled, apróról egy használtat veszel mondjuk. Sokféle kivitelű hűtés volt arra a szériára, új hűtést venni egy ilyen öreg kártyára szerintem pénzkidobás.

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#1355) Kortes válasza Lastemperor (#1354) üzenetére


Kortes
csendes tag

Akkor köszönöm a segítséget, majd körülnézek. Remélem minden hibát orvosol. :)

(#1356) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Sziasztok!

Számomra is a következő probléma áll fennt. Az utóbbi hetekben folyamatosan újraindulgat a gép. Hogy 2 óráig semmi, hogy 5 percen belül 15x, hol 1-2 napig semmi, teljesen rapszódikus....
Először azthittem memória, de 2 memóriám van, mind2vel megnéztem külön, mind1ikkel csinálja.
Alaplapon kondik rendben. Táp ventije berakadt, szétszedtem a tápot, ventit kitakarítottam, beolajoztam, most pörög jól, de a probléma továbbra is fenn áll :(
Továbbá észrevettem a táp alaplapján, hogy az 1ik vékony kondinak a töve picit mintha megégett, megpirult volna, de magán a kondin nem látszik semmi.

Lehet hogy ez a gond? Vagy az alaplap memóriakezelése halt el? Teljesen tanácstalan vagyok :S

Aláírás

(#1357) PeL válasza Fla$hly (#1356) üzenetére


PeL
addikt

AIDA-val vagy valamilyen diagnosztikai progival (esetleg BIOS diagnosztikai részén) nézd meg a táp a megfelelő feszültségeket produkálja-e illetve mennyire ingadozik. Esetleg próbáld ki egy másik táppal a gépet ha van rá lehetőséged első lépésben.

(#1358) Fla$hly válasza PeL (#1357) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

Megnéztem
az összes ág csak 1-2 tizedet változik
a +12V-os ág AIDA-ban, leginkább 12.77 és 12.83 között ingadozik, csak néha vannak szélsőségesebb ingadozások is mint pl 12.71 és 12.89
ez soknak számít?

meg most már észrevettem, hogy ha nem csinálok semmit a gépen, csak msn és utorrent megy, akkor akár 2-3 napig is elfut újraindulás nélkül
viszont ha elkezdek valamit csinálni, netezni, youtubeozni, akkor újraindul egy 10 perc után

tápot egyelőre még nem tudtam szerezni

Aláírás

(#1359) PeL válasza Fla$hly (#1358) üzenetére


PeL
addikt

Második lépésben szerintem próbálj meg lefuttatni egy Memtest86-ot.

Memtest86

Fogod az ISO-t és kiírod egy RW lemezre mintha Windows CD-t írnál ISO-ból. Ha melózol vagy suliba jársz akkor előtte vagy akár éjszakára is elindíthatod és csinálj vele egy full tesztet. Ha itt nem hibázik akkor valami szoftveres galiba lesz csak valószínűleg. :)

Bár ha jobban belegondolok még mindig lehet tápegység hiba hisz azt mondtad ha nem csinálsz semmit nem indul újra, lehet csak akkor szórakozik a tápod ha nagyobb teljesítményigényt kell kielégítenie.

Mindegy amúgy, memtestet azért szerintem mindenképp csinálj ha van rá módod, ezzel legfeljebb biztosan kizárhatod hogy nem a memóriák a hibásak.

Ha itt nem lesz hiba akkor mindenképp próbálj keríteni valahonnan kölcsön egy 350W+ teljesítményű MÁRKÁS tápot és azzal használd egy napig a gépet, aztán meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1360) Fla$hly válasza PeL (#1359) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

most még annyival kitudom egészíteni a problémát, hogy amikor rádugom a telómat a gépre, vagy berakok egy lemezt az olvasóba, és megnyitok róla pl egy videót, akkor rögtön újraindul

Aláírás

(#1361) PeL válasza Fla$hly (#1360) üzenetére


PeL
addikt

Oké, de szerintem ezzel ne kísérletezz mert ha valóban rossz a tápod még a telefont is hazavághatod vele :F

Tápegység cserét csinálj próbaképp akkor mindenképpen

(#1362) Fla$hly válasza PeL (#1361) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

Hát tényleg a táp volt, vettem egy újat.
Gigabyte 460w superb ge-r460-v1 ami ugye valójában FSP.
9200ft volt, remélem megérte

Este 9re sikerült összeraknom a gépet, azóta 1x sem indult újra, kockázatos volt így megvenni az új tápot hogy nem volt biztos tényleg azzal van a gond, de úgy néz ki jól tippeltünk.

Köszönöm a segítségeket. :)

Aláírás

(#1363) PeL válasza Fla$hly (#1362) üzenetére


PeL
addikt

Grat, örülök hogy megoldódott. :) És örülhetsz hogy nem vágott haza semmit a gépedben :P

(#1364) ervinke2


ervinke2
csendes tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben arra lettem figyelmes, ha fut egy torrent kliens, próbáltam uTorrentet és BitTorrentet is, bizonyos időközönként újraindul a gép. Van, hogy fut 1 órát, és csak azután, van, hogy 5 perc után, de van, hogy nem indul újra. Újrainduláskor pedig nincs kékhalál, tehát nem igazán tudok elindulni semerre.

Mi lehet a próbléma?

(#1365) PeL válasza ervinke2 (#1364) üzenetére


PeL
addikt

Van kékhalál csak alapból az oprendszer egyből újraindítja a rendszert kékhalálkor.

XP-nél jobb klikk sajátgépen --> Tulajdonságok --> Speciális --> Indítás és helyreállítás beállítások és a pipát vedd ki az automatikus újraindításnál.

Win7-nél pedig ugyanúgy jobb klikk sajátgépen --> Tulajdonságok --> Speciális rendszerbeállítások, a többi ugyanott.

Elvileg így már mutatni fogja hol hal le a gép.

(#1366) ervinke2 válasza PeL (#1365) üzenetére


ervinke2
csendes tag

Kikapcsoltam, hogy ne induljon újra egyből, de így is újraindult. Az eseménynaplóban nincs semmi nyoma.

(#1367) PeL válasza ervinke2 (#1366) üzenetére


PeL
addikt

Hmm fura. És ezt csak torrent kliens futtatása közben csinálja? Lehet hogy a hálózati driverrel van valami gubanc. Próbáld frissíteni.

(#1368) ervinke2 válasza PeL (#1367) üzenetére


ervinke2
csendes tag

Tévedtem, nem csak torrent kliens futtatása közben csinálja, igazából nemtudom, de olyankor a leggyakoribb. Frissítettem a hálózati drivert, de nem javult meg. És még mindig nincs kékhalál, hogy esetleg valami alapján el lehessen indulni.

(#1369) juventus85 válasza ervinke2 (#1368) üzenetére


juventus85
tag

Próbáltad tesztelni windows ujratelepítéssel? ha utána is szarakodik akkor valamiféle hardver probléma lesz.

"Bárcsak annyiért tudnám felvásárolni az eladó termékeket, amennyit érnek és annyiért tudnám eladni, amennyire tartja az illető. (Milliomos lennék)"

(#1370) PeL válasza ervinke2 (#1368) üzenetére


PeL
addikt

Ahogy előttem mondták próbálj wint újratelepíteni, mindenből a lehető legfrissebb driverekkel. Ha utána is csinálja, hasonló helyzetekben általam mindig kipróbált dolog és többnyire be szokott válni:

Ha van otthon tiszta szesz, szedd ki a memóriákat a gépből és egy fültisztítót vagy zsepit alkohollal benedvesítve óvatosan töröld meg a memóriák érintkezőit, lehetőleg vigyázva hogy a memóriapanelek alján található kis kondikat nehogy letörd véletlenül. Ezt megcsinálhatod esetleg a VGA kártyával is és a többi esetleges kártyával (oxidáció vagy por miatt keletkezhet érintkezési hiba). Majd meglátod mennyi kosz felgyűlhet rajtuk, nekem fekete szokott lenni a fültisztító a procedúra után. Ja és a foglalatokat ne felejtsd el kiportalanítani (ha tüdővel csinálod nyálat lehetőleg ne fújj bele :D)

Persze ez sem garancia hogy megoldja a problémádat, nálam viszont volt hogy segített nem egy alkalommal mert utána megszűnt a random újraindulgatása a gépnek. :) Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#1371) kkeeppeekk


kkeeppeekk
csendes tag

hali!

félóra-1óra után ujra indul a gépem ,ugy mintha én katiintanék az ujrainditásra.
terheléstől függetlenül
igy is lehet táptol?

win7 2mag 3.0ghz cpu 1gb ddr5 vga noname 400w táp

[ Szerkesztve ]

(#1372) Robertored válasza kkeeppeekk (#1371) üzenetére


Robertored
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám!Vettem a gépembe egy új 1 terrás hdd-t(wd green) majd egy új gigabite gt430-as duplafanos vga-t.A hdd-t csak bővítés céljából a vga-t meg azért mert a másik sajnos behalt.Az a gondom,hogy mióta beraktam az új cuccokat állandóan probléma van a rendszerrel.Amíg nem volt meg az új vga de a hdd már igen akkor alaplapi kimenetről ment a gép.Gond nem volt majd miután beraktam a vga-t elkezdett rendszerteelenül fagyogatni.Gondoltam drivergond vagy vírus ezért tegnap ujraraktam a windows-t és leszedtem a legujabb drivert a vga-hoz.Egész délután semmi gond nem volt,futott szépen egy fagyás sem volt.Sajnos reggel bekapcsoltam és már az fura volt,hogy a ventillátor nehezen pörgött fel majd windows üdvözlőképernyőnél fagyás.3-4 próba után elindult a rendszer de valami tuti nem jó.Ha bárkinek van ötlete,hogy mi lehet a gond vagy,ha esetleg van valami jó progi ami kiszűri a hibákat azt megköszönném.Az everest-el megnéztem a feszültségeket azok stabilak.A hdd sentinel kifogástalannak látja a hdd-ket.asrock775-ös alaplap van benne+8400-as 3Gh-es intel proci és 2 giga ddr 2-es memória.A táp egy 400 W-os FSP.
Előre is köszi a segítségeteket!!!

(#1373) Sytex válasza Robertored (#1372) üzenetére


Sytex
tag

Egyértelmű tápcsere...

Szerk: Hupsz, nem néztem hogy több mint 1 hetes post..

[ Szerkesztve ]

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#1374) Pacos


Pacos
tag

Tulajdonképpen már régóta - vagy 3éve - megvan nálam ez az újraindulásos dolog, és most kezd a tököm tele lenni vele.
Az a helyzet hogy teljesen random a dolog. Van hogy hetekig semmi, aztán 1-2 reboot/nap, de máskor mint pl. az utóbbi napokban 6-8x is újraindul.
Az tesz bizonytalanná hogy elég fura esetekben történik.
Észrevettem hogy legtöbbször ilyen flashes dolgoknál csinálja( youtube), de ott is volt egy elég fura eset mert egyik videónál 3x újraindult. jó hagytam a 'csába. másikra kapcsoltam és semmi. Ez mi?!( tudom hülyeségnek hangzik :D -de így volt :F )
Vagy játékoknál is megnéztem. Elég érdekes a szórás. Fent van a gépen a Metro2033,CodMW2,AvP3,FIFA12. A CoDnál rebootolt a legtöbbször, a AvPnél, Metronál szinte soha, a FIFA meg érdekes...ott úgy néz ki mióta felraktam az új Nvidia drivert (2napja) azóta újraindult már 2x meccs közben. azelőtt nem volt ilyen.
Egyéb programoknál meg a Nuendo ahol szeret kilépni. De igaziból - mint legutóbb - pl. simán php-t írtam és pafff!
Ha végigondolom így megint akkor már a processzor is gyanús...

Amikor szétszedtem még működött!

(#1375) PeL válasza Pacos (#1374) üzenetére


PeL
addikt

Előbb gyanakodnék alaplapra, tápra, RAM-ra és VGA-ra mint a processzorra. CPU a leges legritkább esetekben hibásodik meg. Próbáld meg először is kitakarítani a gépet, RAM-ok és a VGA kártya (meg a többi esetleges kártya) síncsatlakozóit tiszta szeszbe mártott fültisztítóval vagy zsepivel megtörölgetni (oxidációt eltávolítani). Ezután teszt, ha továbbra is csinálja akkor RAMokat letesztelni Memtest86-al. Ha nem hibázik akkor VGA próbacsere, ha úgy is csinálja akkor jöhet a táp, ha itt is fennál a gond akkor valszeg alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#1376) Pacos válasza PeL (#1375) üzenetére


Pacos
tag

RAM és VGA már időközben cserélődött...A régi RAMok ráadásul másik gépbe kerültek és sosem rebootolt velük.
Akkor ezek szerint mégis inkább táp vagy akkor alaplap. Az biztos nem úszom meg kiadás nélkül :)

Kösz a választ!

Amikor szétszedtem még működött!

(#1377) KockUU


KockUU
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is ez a gondom, akármikor újraindul a gép, vagy lefagy a kép. Ez akkor történik meg, ha úgy "használom" a gépet. Ha csak bejelentkezek, és hagyom a gépet, megy... Pár nappal ezelőtt újból raktam a Windowsot (XP, SP2), feltettem a drivereket, SP3-at. A hőfokok jók, MemTest86 és MemTest86+, valamint Windows Memory Diagnostic lefuttatva, nincs hiba. Az újraindulásnál ilyen logot készít (Event Viewer): Error code 1000000a, vagy 0000001a. Az egész reinstall előtt ugyan ez volt a konfig, minden ment.
Specs - semmit sem overclockoltam:
Windows XP Pro SP3
Alaplap: MSI PM8M2-V (MS-7071)
CPU: Pentium 4 650 HT (3,4Ghz/2M/800Mhz)
Hűtő: Cooler Master Vortex Plus
RAM: Kingston 2GB (1GB - 1GB) DDR (KVR400X64C3A/1G)
GPU: Asus AH3450 512MB AGP (Ati Radeon HD 3450) - Ati 8.62 driverekkel, próbáltam már új, 11.10-es Catalysttal is, ugyan ez a helyzet.
Vírusirtó: ESET Smart Security 5
HDD: Western Digital WDC 156GB WD1600AAJB-00WRA0 (PATA)
OD: ASUS DRW-1608P

[ Szerkesztve ]

(#1378) PeL válasza KockUU (#1377) üzenetére


PeL
addikt

Ez azóta van hogy újratelepítetted?

http://support.microsoft.com/kb/929338/hu?sd=gn

Ezt nézd meg hátha segít.

(#1379) KockUU válasza PeL (#1378) üzenetére


KockUU
csendes tag

Köszi a választ, ma délitán kipróbálom. Igen, azóta csinálja hogy újratelepítettem. De viszont nekem SP3-am van, és ez 2-es. Nem lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#1380) CoolMan válasza KockUU (#1377) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ellenőrizni kellene a HDD állapotát is mondjuk a HDSentinel-el, valamint másik táppal is ki kellene próbálni. Tényleg, milyen tápod van, mert az nem írtad?

(#1381) Pacos


Pacos
tag

Mióta beírtam egy új következtetésre jutottam: driver. Nálam konkrétan NVidia driverek...
Ugyanis mikor beírtam ide, akkor jött ki belőle a legújabb WHQL. Felraktam és nagyon sűrűn újraindult a gép(naponta 5-6x). 3 nap múlva visszatettem az előzőt és azóta 3 hét alatt volt összesen 1 reboot, az tudom is miért :) Ha jobban belegondolok előtte is ezért lehetett ilyen "random" ez a rebootolás, mert általában felrakom a friss drivert,néha a bétákat is. Vmelyikkel hónapokig semmi hiba nem volt aztán a következővel megint sűrűn...

Amikor szétszedtem még működött!

(#1382) KockUU válasza CoolMan (#1380) üzenetére


KockUU
csendes tag

Valamilyen Deer táp (200-250W nemtudom pontosan), a kezdetektől fogva ez van (6-7 év). De viszont nem hiszem el hogy egyik nap reggel régi rendszerrel ment, délután meg nem megy. Azonkívül: Multi-bootot használok, tehát 2 rendszerem van. A másikban minden megy (Jelenleg is!)! (Ez nem friss telepítés). A HDD meg eddig jól szolgált, 1-1,5 éve lett kicserélve, nemtudom hogy most mi lenne a baja. :(( :W

[ Szerkesztve ]

(#1383) KockUU válasza PeL (#1378) üzenetére


KockUU
csendes tag

Megpróbáltam mind a 2 módszert, mind a kettő azt írja, hogy nem kell feltennem (gondolom SP3-ban már benne van). Valami más? :W :W

(#1384) CoolMan válasza KockUU (#1383) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nézd, azt mondod, hogy a régi xp rendszereddel tökéletesen működik, ebből én azt a következtetést vonnám le, hogy akkor valamilyen szoftveres probléma áll fent. Valamelyik driver ütközik (próbálgatni kell régebbi vagy újabb drivert) vagy vírusirtó csinál hülyeségeket (próbálj ki másikat).
Viszont én azt a 6-7 éves deer tápot szétszedném és belenéznék, hogy nincs-e benne púpos kondi, meg az alaplapon is megnézném.
Amíg a hardver teszteket nem csinálod meg addig nem lehet biztosra kijelenteni semmit :N

[ Szerkesztve ]

(#1385) PeL válasza KockUU (#1383) üzenetére


PeL
addikt

Driverekből feltetted a legújabbat? (Alaplap, VGA stb) Eszközkezelőben nincs ?-es vagy !-es periféria? Amúgy javaslom hogy szerezz be egy alapból SP3-as windózt :) Kevesebbet kell frissítgetni. Amúgy meg a tápegység tényleg eléggé TESCO-s (bocsi :) ) Ha hardvergondra gyanakodnék lehet azt próbálnám meg elsőnek cserélni, ha nincs semmi baja akkor is. Egy ilyen táppal ha baj van általában az egész géped mehet a kukába HDD-stől DVD-stől. Első a stabil erőforrás :)

Amúgy szerintem is valami szoftveres gond lesz ott. Én is azt mondom hogy nézd meg egy másik vírusírtóval, régen nálam az Outpost Firewall tűzfal indítgatta újra kékhalállal a gépem random. Lecseréltem és lőn nem csinálta többet.

[ Szerkesztve ]

(#1386) KockUU válasza CoolMan (#1384) üzenetére


KockUU
csendes tag

Az alaplapot olyan 0,5-1 hónapja cseréltem, mert a régi megállt (kondik :D ).
Driverek ugyan azok mint a régi rendsazerben, a videó 8.62 volt, 11.10-est is megpróbáltam, ugyan ez a gond, és a hang újabb, megpróbáltam ugyan azzal ami régen volt, és semmi. :(
Ezt a rebootolást már akkor is csinálta, amikor még nem volt vírusirtó, és egyáltalán a halózatot sem csatlakoztattam a géphez akkor. Hát a táp lehetséges.. De viszont azelőtt miért nem csinálta (pedig, ahogy mondtam, fél nap telt el a régi, működő rendszer és az új között)? :F

Nem vagyok nagyon jártas ebben :U

(#1387) CoolMan válasza KockUU (#1386) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mert ami elromolhat az el is romlik :) persze a legváratlanabb időben. Nézd meg létszi azt a tápot.

(#1388) KockUU válasza PeL (#1385) üzenetére


KockUU
csendes tag

Nincs ? vagy ! -es periféria, azzal kezdtem a rendszert hogy ezeket megoldom. Hát, elismerem hogy a táp Tesco-s :)) , de viszont kicsi a gépem van (méretre), már szinte nincsenek olyanok amik beférnének - na meg ez egy kicsit gyenge táp is..
Alaplapi driverek frissek, VGA 11.10 Catalysttal is csinálja (pedig ez a legújabb). Mellesleg a VGA új darab, nemrég vettem, amikor upgradeltem a gépet. De viszont már annyi hiba és lassulás keletkezett (nagyon sok féle driver-maradék, még ha le is vettem az összeset minden hardware-csere után), hogy megtörtént a reinstall.

[ Szerkesztve ]

(#1389) KockUU válasza CoolMan (#1380) üzenetére


KockUU
csendes tag

HDSentinel report: http://www.heypasteit.com/clip/02XW

[ Szerkesztve ]

(#1390) KockUU


KockUU
csendes tag

Hát ilyet...kikapcsoltam a Hyper-Threadinget BIOSban és (eddig) nem fagy... Pedig Installkor is be volt kapcsolva, úgy tette fel mint ACPI Multiprocessor PC... Még tesztelem, remélem nem szóltam el magam :P
(Bár jó lett volna ha 2 Thread lett volna, de sebaj ha így legalább megy a gép!)

(#1391) juventus85 válasza KockUU (#1390) üzenetére


juventus85
tag

Ha lapot cseréltél akkor elképzelhető hogy a CPU-val volt gond :) Ha továbbra is jelentkezik ilyen probléma midnenféle képen szerezz be egy próba darabot és teszteld azzal ;)

"Bárcsak annyiért tudnám felvásárolni az eladó termékeket, amennyit érnek és annyiért tudnám eladni, amennyire tartja az illető. (Milliomos lennék)"

(#1392) KockUU válasza juventus85 (#1391) üzenetére


KockUU
csendes tag

Amikor lapot cseréltem, új processzor is kellett :) (478 -> 775 :DD )

(#1393) juventus85 válasza KockUU (#1392) üzenetére


juventus85
tag

Akkor esetleg tápegység :)

"Bárcsak annyiért tudnám felvásárolni az eladó termékeket, amennyit érnek és annyiért tudnám eladni, amennyire tartja az illető. (Milliomos lennék)"

(#1394) KockUU válasza juventus85 (#1393) üzenetére


KockUU
csendes tag

Azt gondolod hogy nem bírja a táp a 2 Threadet? Hm.. erre nem is gondoltam, lehetséges. :B

(#1395) Warbeast


Warbeast
tag

Ahoj.
Van itt egy alany.
Nem ma kezdtem a témát, tulajdonképpen csak megbizonyosodást szeretnék kapni arról hogy a lapot ki kell cserélnem.
Specs:
Giga GA-MA78G-DS3H
Phenom X4
2x2GB kingmax 800
320GB SATA WD
LG DVD-RW
FSP Blue 500W
HD4870

Szal, képet nem küld, és 10s-enként újraindul, int. VGA-val szintén, más memóval szintén, memó nélkül nem csipog, CPU melegszik tehát működik, tápcsere volt kettő is, lap+CPU+memó kombóval sem ad rendes életjelet. Bios reset, meg hasonló alap dolgok megvoltak, házban és asztalon teljesen ez a helyzet.

Tehát a sejtésem jó?

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#1396) CoolMan válasza Warbeast (#1395) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, úgy nézem kizártál minden mást.

(#1397) KockUU válasza Warbeast (#1395) üzenetére


KockUU
csendes tag

Nekem PONT ugyan ez a gondom volt...elment az alaplap, tehát igen, igazad van :( . Ugyan ez volt a helyzet, ventik felpörögtek, viszont semmi kép. Alaplap csere után simán ment mindennel.

(#1398) juventus85 válasza Warbeast (#1395) üzenetére


juventus85
tag

Igen sajnos ez alaplapi hiba lesz :(

"Bárcsak annyiért tudnám felvásárolni az eladó termékeket, amennyit érnek és annyiért tudnám eladni, amennyire tartja az illető. (Milliomos lennék)"

(#1399) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán két alkalommal is random a semmiből újraindult a gépem. Egyszer internet közben, egyszer pedig ugs nx 7.5-el rajzoltam.

A nyáron vettem bele:
Asus M4a87td lap
4gb Kingmax ddr3

AMD X3455 cpu

kb 1 éve Nvidia 9500Gt 1Gb vga
kb 2 hete Samsung 1Tb winchester (103js)

A táp az lehet hogy van 3 éves is, de nem volt idáig semmi probléma.
Mi lehet a gond? Idegesítő a probléma, főleg ha dolgozok valamin és bumm vége...

Másrészt nem ezt várnám a configtól.

Utána lehet valahol nézni, hogy mi okozta a restartot?
Win7 64 bitem van Ultimate, kb 2 hetes telepítés.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1400) Ferink


Ferink
tag

Everestünk a fentiket mutatja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.