Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#851) Henky83


Henky83
csendes tag

Nem fogok cak úgy kidobni egy 150 ezer forintos gépet!

Nem leszek visszafogott se, nem ti fogtok nekem dirigálni!

Feleslegesnek nevezed az én cuccaimat? Az én fotóimat, zenéimet?!

Mit mentsek el? El van mentve minden. Mit telepítsek?! Nekem érthető megoldást adjatok!

(#853) cucka válasza Henky83 (#851) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem mindenki jobban jár, ha elviszed egy szakemberhez, aki pénzért megcsinálja a géped.

(#856) eziskamu válasza Henky83 (#851) üzenetére


eziskamu
addikt

Van ugye a nagy fém/műanyag doboz, maga a gép. Azt le tudnád írni, hogy milyen alkatrészek/kártyák/stb van a gépen belül, mert minden ettől függ? Ha márkás a gép akkor meg van konkrét tipusa, és az is segítene nekünk. Ha meg nem tudod, akkor szerelő.

Autóból is van kismilió féle, ez olyan mintha látatlanban kérnél gumikat és üzemanyagot egy olyan kocsihoz, amiről azt se tudjuk milyen. Mert ugye akkor egy dízel mercihez is lehetne adni 95-ös benzint és Trabant gumikat, de sok értelme nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#858) eziskamu


eziskamu
addikt

Én amúgy szigorúan Uri Geller-es (Múkodj! metódus) módszerekkel a tápegységre tippelnék első körben, pláne ha oldalára olyan csúfszavak vannak matricázva, mint Codegen/Mercury/JNC vagy Vargáné és társa ;] , de pénzt nem tennék rá, viszont egy kölcsöntápot megérne.

(#859) eziskamu válasza eziskamu (#858) üzenetére


eziskamu
addikt

Már persze ha tudod mit hova kell dugni a gépen belül, de inkább (már úgy jól belegondolva) keress egy szervízest. Van pár számtech bolt ott gyöngyösön a főtér közelében. A Kossuth utcán a Mátrai úttól nyugatra eső szakaszon, ahol az elején a százforintos bolt és patika is van, ott egy éve még volt pár bolt.

[ Szerkesztve ]

(#860) Henky83 válasza cucka (#853) üzenetére


Henky83
csendes tag

Nem fogok fizetni még tízezreket gépjavításért! Már így is kifizettem a gépért 150 ezret, remélem te se gondolod komolyan, hogy még áldozni fogok rá!

Sytex, tudod mi a kamu?! Te vagy egy nagy kamu! Meg ez az egész fórum! Ez a kamu! Ti azért vagytok, hogy megoldjátok a problémákat. Hát rajta! Itt a lehetőség! Oldjátok meg a problémámat!

[ Szerkesztve ]

(#863) Henky83 válasza eziskamu (#856) üzenetére


Henky83
csendes tag

Honnnan tudjam, milyen alkatrészek vannak a gépen belül??? Nem vagyok én villanyszerelő!

Szerinted 150 ezerért nem márkás gépem van????! Ne autókról beszélj itt nekem, hanem a problémámról! Ami még mindig nincs megoldva!!!!!!!!!!!

IDÉZET: zoo8800

ha ilyen nagyon okos vagy, miert nem csinalod meg Te? Paran probaltak segiteni, de mintha te a hatsodbol rantottad volna ki oket...Annyit kertek, hogy ird le a geped parametereit (gondolom mostanaban nem lattak 150000 Ft-os P4-t :P )
Nem semmi vagy :(((

Nem az én dolgom, hogy jó legyen a gépem! Ezt nektek kell megoldani! Azért vagytok ti! Azért van ez a fórum! Azért van ez az oldal is, mert szar a gépem! És segítsen megoldani az olyan problémákat is, mint az Enyém.

Ha te olyan okos vagy, akkor tudnod kellene, mik a gépem paraméterei.

[ Szerkesztve ]

(#864) eziskamu válasza Henky83 (#860) üzenetére


eziskamu
addikt

Ember, egy 150ezres (mikor volt ez ennyi?) gépben bármi lehet, mert a PC-k moduláris felépítésű gépek, ezért kismillió variáció lehet, attól függően milyen tipusú és gyártójú alkatrészek vannak benne. A pentium 4 az csak annyit jelent, hogy a processzor pentium 4-es, már Pentium 4-es prociból is volt HÁROM féle tokozású, és egy adott tokozáson belül is sok változat és sokféle hozzá való alaplap és memóriaféle. Pentium 4-esek voltak sd/ddr/ddr2/rambus tipusú memóriákkal. A gépben lévő videókártya is lehet kismilió féle, a többi alkatrészről nem is szólva. Pentium 4-esek már 2001 óta léteznek, és még most is jönnek ki újabb procik Pentium 4 névvel, de már semmi közük sincs az eredeti Pentium 4-esekhez (legalább 5-10-szer gyorsabbak a mostaniak az első Pentium 4-eseknél). Ha ezt nem látod be hogy a lehetséges sokszínűség miatt nem tudunk segíteni, akkor reménytelen a dolog.

Amúgy az adatmentés és Windows újratelepítése tényleg nem hülyeség, ahogy lentebb írják, ha a gépnek nincs hardveres gondja.
De lehet még amit írtam:
-Tápegység
-Memória
-Videókártya
....
-Egy halom por a gépben

Azt meg el kell fogadni hogy gyorsan avúlnak a gépek.

[ Szerkesztve ]

(#866) sgergi válasza Henky83 (#860) üzenetére


sgergi
veterán

Már leírtuk a megoldást. Biztonsági mentés a fontos adatokról, és a windows újratelepítése valószínűleg orvosolja a problémákat. Ennél többet nem tudunk segíteni, mert ezt már a gyakorlatban kell megoldani.

Ha meg csak ilyen értelmes hozzászólásokat tudsz csinálni, akkor nem kérünk belőled többet. Mi nem ezért vagyunk, mi csak szeretünk segíteni, de cserébe elvárunk egy normális szintet. Ha valami nem érthető, akkor normálisan lehet még kérdezni.

(#867) Henky83 válasza eziskamu (#858) üzenetére


Henky83
csendes tag

Még mindig csak a problémáról beszélünk. Nem a megoldásról!!! Engem nem érdekel, milyen táp van benne! Engem az érdekel, hogy jó legyen!

(#868) vzsryl válasza Henky83 (#863) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tisztelt Henky83!

Kérlek hívj egy hozzáértő embert a géphez aminél ülsz, és majd vele folytatjuk a diskurzust. Mivel te láthatóan 0 számítástechnikai tudással, de jó adag arroganciával rendelkezel, ezért közvetlenül neked nem tudunk segíteni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#869) Henky83 válasza sgergi (#866) üzenetére


Henky83
csendes tag

Csak nem képzeled, hogy fogok mást engedni a gépemhez????!!! Hogy még jobban elrontsa?!

Akkor kezdjük. Hova kattintsak?

[ Szerkesztve ]

(#875) Henky83 válasza nesa (#871) üzenetére


Henky83
csendes tag

Már elmondtam ezerszer: szar a gépem! Újraindul, lefagy, lassú!!!

Mit nem lehet ezen érteni??!!! Értelmes kérdést akarsz? MIÉRT SZAR A GÉPEM?!!

[ Szerkesztve ]

(#879) Henky83 válasza dy_nmq (#877) üzenetére


Henky83
csendes tag

dy_nmq te most engem hülyének nézel?!

Jó, akkor még egyszer megkérdem: hova kattintsak?

IDÉZET:

Leírtuk már, hogy kismillió oka lehet, és hogy első lépésben adatmentés és Windows újratelepítés. Nincs olyan varázs módszer ami minden gépet egy csapásra megjavít.

Nincs??! Akkor találjatok nekem egyet! Mondjuk 5 percen belül??

[ Szerkesztve ]

(#880) sgergi válasza Henky83 (#875) üzenetére


sgergi
veterán

Az a baj, hogy a windows-t kéne újrarakni, ami azért a 0 tudásnál kicsit többet igényelne, emiatt nagyon nehéz lenne távolról elmagyarázni, hogy mit kell csinálni. Még tömören sem lehet, mert nagyon sok dologban el lehet veszi, és mivel nem tudunk semmit a gépről, ezért nem is tudunk többet segíteni. Ez a helyszínen vagy szervízben orvosolható szakemberrel, vagy szerezz valakit az ismerőseidtől, aki ért hozzá, biztos van.

(#883) Csabee. válasza Henky83 (#860) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha nem szeretnél adatot veszteni akkor bízd SZAKEMBERRE! Érdekes módon mindenki jó indulatúan ad tanácsot te meg LEUGATOD a többieket? mért? mire fel? 150.000ér vettél gépet ? ÉS??? ha nem értesz hozzá akkor szakember megcsinálja nem 10ezrekért hanem pá ezer forintért!

Magától nem fog megjavúlni úgy sem!

Üdv: Csabee.

(#884) Lenry válasza Henky83 (#879) üzenetére


Lenry
félisten

de ember fogd már föl, hogy ez nem így megy

ad1:
először is senki az égvilágon nem fog neked segíteni, ha ilyen stílusban írsz. nem, nem az a feladatunk, hogy neked segítsünk, ezért az égvilágon senki nem fizet nekünk egy vasat se, és amíg ez így lesz, addig nem fogunk ilyen stílusúaknak semmiben segíteni. mindenkivel ilyen tapló vagy?

ad2: 150k-s P4-es. tehát vetted körülbelül 5-6 éve, mert akkor ért annyit egy Pentium4-el szerelt gép. most kb 30k-t érhet. ha azóta nem lett rajta újratelepítve a windows, akkor persze, hogy lassú

ad3: azzal, hogy azt mondtad, hogy Pentium4es géped van, azzal kb annyit mondtál, hogy a kocsidon dupla kipufogó van. tehát rohadtul semmit.

de lásd jó szívemet, és mert jó kedvem volt, mielőtt a hülyeségeidet olvastam volna, segítek:
innen letöltöd ezt a nagyszerű programot, feltelepíted, és az Számítógép / Összegzés részt idemásolod
és abból majd tudni fogjuk, amit kell ahhoz, hogy megmondjuk, hogy mit csinálj a gépeddel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#885) Henky83 válasza sgergi (#880) üzenetére


Henky83
csendes tag

Nagyon...nagyon türelmesen beszélgetsz velem.

De én nem vagyok ilyen türelmes! Sőt, kezdek idegbeteg lenni!!!!!!!!!!!

Ha azt mondom, Pentium 4 Asus, az segít rajtad?!!!

(#887) eziskamu válasza Henky83 (#885) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor töltsd le az általa ajánlott programot, és csináld azt amit írt.
Nekem is vannak gondjaim az idegeimmel, de most legalább tréningezek :)

[ Szerkesztve ]

(#890) sgergi válasza Henky83 (#885) üzenetére


sgergi
veterán

Próbálkozok :)

Figyelj, a Windows újratelepítéséhez nem kellenek a gép adatai, azt más, tudásbeli hiányosságaid miatt nem fogod tudni egyedül megcsinálni. De, segítek egy kicsit: innen szedd le ezt a progit, és futtasd le, magyar nyelvű, sokat segíthet.

Többiek: Aki nem akar segíteni, az minek van itt? Röhögni a háttérben is lehet, nem kell hozzászólni, és rontani az alapból is szar hangulatot. :R

[ Szerkesztve ]

(#893) nesa válasza Henky83 (#885) üzenetére


nesa
veterán

Az a baj hogy a 150k gepeket csak az emlitett csakanyos modszerel lehet javitani miert nem 152,3k vettel gepet??

Tegyel meg nekem valamit meny ell setelni 1 kicsit es ha talakozol valakivel mond neki hogy 5 perced van a megoldasra.....

Amugy mi lesz ha nemkapsz valaszt 5 percen belul,he??

(#899) localhost válasza Henky83 (#885) üzenetére


localhost
Közösségépítő

> Technikai támogatás

Mielőtt készülékéhez szervizszolgáltatást igényelne, kérjük keresse fel az ASUS támogatási weboldalát a http://support.asus.com/ címen. Az ASUS támogatási oldaláról érheti el a legfrissebb illesztő- és segédprogramokat, technikai információkat, hozzáférhet a termékeinkről gyűjtött tudásbázishoz, illetve online fórumainkon több ezer ASUS felhasználóval megoszthatja tapasztalatait, felteheti kérdéseit. Az itt található információk és anyagok segítségével a készülékekkel felmerülő legtöbb probléma gyorsan és fájdalommentesen megoldható, így gyakran elkerülhető a szervizbe küldés, és kimaradás nélkül használhatja készülékét.

Magyar nyelvű technikai támogatáshoz kérjük, vegye fel a kapcsolatot technikai támogatással foglalkozó kollégáinkkal a http://vip.asus.com/eservice/techserv.aspx oldalon keresztül, melynek felülete kényelmes és egyszerű használatot tesz lehetővé. Ez az e-mail alapú, jól követhető és dokumentálható rendszer gyors és hatékony problémakezelést tesz lehetővé. Az itt feltett technikai jellegű kérdésekre munkanapokon 24 órán belül e-mailben válaszolnak kollégáink.

Amennyiben a fenti lépéseken keresztül nem oldódott meg a probléma, kérjük keresse fel magyarországi szerviz-ügyfélszolgálatunkat a +36-1-505-4561 telefonszámon. Ügyfélszolgálatunk készséggel nyújt segítséget mind a hibaazonosításban és a hiba megoldásában, mind az esetlegesen szükséges szervizfolyamat indításában és egyéb, nem kereskedelmi/értékesítési jellegű kérdések megválaszolásában.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.