Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#651) Sturmann


Sturmann
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy új gépet, feltettem rá a windowst, de sajnos időnként magától újraindul. (mind1, hogy játszom, internetezek, zenét hallgatok stb...) Kinyomtam a sajátgép tulajdonságaiban az automatikus újraindítást. Ezután már nem indult újra, viszont utána gondolom megint újra akart indulni és dobott egy kékhalált az alábbi felirattal:
PFN_LIST_CORRUPT

xxxSTOP: 0x0000004E (0x00000099, 0x0004EF3C, 0x00000000, 0x00000000)

Konfig: AMD Atholon 64 X2 6000+
Abit Ax78
Sapphire hd 4850 512Mb
Seagate 160 GB SATAII
CSX 2048 MB DDRII RAM
NEC DVD író
FSP ATX-400PNF táp

Remélem tudok segíteni! :)
Köszönettel
Agócs Endre

(#652) codec válasza Sturmann (#651) üzenetére


codec
senior tag

Szerintem próbálj a csx-eknek 1 kis plussz feszt adni.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#653) Speed® válasza Hegyirabló (#644) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem lehet, hogy szimplán kontaktos a reset kapcsolód\vezetéked? Mert lehet..

(#654) Sturmann válasza codec (#652) üzenetére


Sturmann
csendes tag

Azóta már kaptam egy másik hibaüzenetet is, szintén kék háttéren tálalva.
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
STOP: 0x0000000A (0x00000000. 0x00000002, 0x00000001, 0x805217E0)
Most adtam a RAM-nak 1,90 V-ot, talán jó lesz, de azért jöhet más tipp is.

(#655) 14adam válasza Vebber (#649) üzenetére


14adam
addikt

Milyen gép? Táp pontos neve is kéne.
Taglettem lol :D

[ Szerkesztve ]

(#656) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! A processzor hibája okozhat gép újraindulást, mikor 3d-s program fut?

(#657) x_o_n válasza dangerzone (#656) üzenetére


x_o_n
veterán

maximum túlmelegedés miatt,de pár cpu tesztet nyugodtan lefuttathatnál.

(#658) x_o_n válasza Hegyirabló (#646) üzenetére


x_o_n
veterán

chieftec ha hibás kicserélik,helyszinen megnézeted és ha ott is ezt csinálja kicserélik,ilyen a garija.

(#659) dangerzone válasza x_o_n (#657) üzenetére


dangerzone
addikt

Prime-ot még anno futtattam. Gond nélkül ment minden. Csak már elegem van hogy 3d-s progik alatt mindig van egy hel,y ahol újraindul. Pl 3dmark 05-ben a 3. videónál...
Memóriákat teszteltem, azok jók. Tápot teszteltem, az is jó.
Esetleg alaplap hiba lehet? (amúgy mikor 12.5*133=2200+ -os órajelen futtattam ezt a szart, akkor jó volt. De miután visszaállítottam alapórajlre 12.5*166, megint ugyanott újraindult..:D)

(#660) x_o_n válasza dangerzone (#659) üzenetére


x_o_n
veterán

videokártya hiba lehet vagy memória.

(#661) dangerzone válasza x_o_n (#660) üzenetére


dangerzone
addikt

vga-t nem hinném, sőt a memókat sem, mert leteszteltem őket...
vagy alaplap , vagy proci, csak nem tudom, miben különbözik, ha az alaplap vagy a proci a hibás :)

(#662) Amur


Amur
addikt

még mindig az NCQ kikapcsolásával szenvedek a samsung winyón(mert minden bootoláskor disk51 hibák sorát pródukálja az eseménynapló szerint),egy angol oldalon találtam ezt:
If you have the SATA controller set to IDE mode in BIOS then NCQ isn't enabled anyway.
If you have the controller set to AHCI then NCQ is enabled (if your HD supports it) - switch to IDE mode to disable it.

tényleg simán megadhatom a biosban egy SATA winyónál hogy IDE módban használja?
nem lesz belőle gondom?
amugy azt is írják hogy az NCQ mode inkább server használatnál előny desktop PC-nél inkább lassít..

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#663) maxlanders válasza Amur (#662) üzenetére


maxlanders
tag

Az én hdd-m is satás és ide-nek van használva, azaz bootnál ide, de amúgy meg sata.
Próbáld meg

(#664) szilva01


szilva01
őstag

Sziasztok!
Éppen újratelepítettem gépem és mikor a vga drivert telepítettem akkor egyszerűen újraindult a gép(telepítés közben és nem utána) :F és most ha bekapcsolom a monitor sötét marad és folyamatosan leáll-újraindul(ezt csak ventillátor mozgásából tudtam megállapítani) :O :O :O !Segítségeteket előre is köszi:szilva

[ Szerkesztve ]

(#665) Amur válasza maxlanders (#663) üzenetére


Amur
addikt

megoldodott máshogy,egy másik (orosz) fórumon találtam ncqfix.exe-t amit letöltve újrainditás után helyrerakta az ncq beállításokat,és azóta eltüntek a disk51 hibák!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#666) szilva01 válasza szilva01 (#664) üzenetére


szilva01
őstag

Már megoldódott nem kell válaszolni.

De azért kösz a segítséget ;] :D ;] :D ;] :D

(#667) csimav válasza szilva01 (#666) üzenetére


csimav
senior tag

Pont most akartam válaszolni:D

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#668) csimav válasza dangerzone (#661) üzenetére


csimav
senior tag

Próbáld ki egy másik procival vagy egy másik alaplappal;)

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#669) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS P5W64WS alaplapom benne egy Core 2 duo E6300-as procival és van két CSX memória modul 2X1GB felállásban.
FSB 400-on a proci pont egy gigával a gyári értékek felett üzemel 2.8 körül. Ilyenkor a FSB:RAM arány 1:1 és a memóriák 800 mennek 4-4-4-12-es időzítésekkel. Ám mostanában a Vista kékhalállal eldobja magát, és azt javasolja hogy futtassam le a beépített memória tesztjét. Le is futtatom, talál is hibát rendesen. Pedig tudom, hogy a ramnak semmi baja. Onnan tudom ezt hogy a gépet visszaállítva alapra hiba nélkül lefut a teszt. Ám ilyenkor a FSB:RAM arány 2:3 mert a ramokat 800Mhz-re kapcsoltam.
Kérdésem egyrészt, hogy mi okozhatja a Vista kékhalálát, másrészt mennyire nagy baj az hogy nem 1:1 az FSB:Ram arány, miben jelentkezik ez, érdemesebb-e inkább mégis 1:1-ben hajtani őket?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Péter

(#670) Tomate


Tomate
veterán

Mi a sz/-\rért csinálja azt a gépem, hogy mikor elindítanám a Crysis warheadet azonnal vagy már az EA logonál full lekapcsol vagy újraindul a gépem? Se kékhalál, se semmi. Tegnap este 3 órát nyomtam, azóta semmi sem változott a beállításokban... :U

(#671) tommyes


tommyes
csendes tag

Sziasztok!

Nem olyan rég sikerült kicsit feltuningolni a gépet. P35C-DS3R alaplap E4500 proci és Geil ultra 2X1 gb. Feltoltam feszemelés nélkül 2864 Mhz-re a procit a ramokat meg 860 Mhz-re. 8X358 és 2,4es memóriaszorzó. Ment redndesen minden az eredmények is jók lettek, semmi hiba nem volt. Aztán elkekezdett olyanokat csinálni, hogy beindítom a gépet és rá 2-3 secre újraindítja magát. Most levettem a memokat 820 Mhz-re a procit meg (328 X 8) 2630 Mhz környékére. Még mindig csinálja, és nem tetszik mert szerintem ez nem normális. Biosban nem állítottam át semmi olyat amitől ezt csinálhatná. Amúgy amikor elindul minden jól működik.
Szerintetek mi lehet a gond?

(#672) Arrin


Arrin
tag

Hali srácok!

Az adatlapomnál található vadi új géppel volnának problémáim. Konkrétan az, hogy kizárólag netezés közben, rendszerint egy új lap betöltése közben egyszerűen fogja magát és újraindul, utána a tűzfalam(Outpost) küld egy hibajelentést, és hogy akarom-e megosztani-e a fejlesztőkkel. Erre akkor is képes, ha teljesen megbízható oldalakon mozgom, úgyhogy nem vírus szerintem, teljesen rendszertelenül csinálja, legalábbis látszólag. Mivel én általában mindent így szoktam használni, és ez eddig még nem fordult elő így csak arra tudok gondolni, hogy valami beállítást mulasztottam el. A gép minden része alapon megy, nem húztam sem a ramokat, sem a procit, se semmit.

Ha tud valaki adni valami tippet, hogy merre kereshetem a problémát, akkor azt megköszönném! :)

[ Szerkesztve ]

Intel Q6600 G0, Gigabyte P45-DS4, Gigabyte HD4850, Corsair HX520, WD 500GB, WD 640GB, CM-RC690, Samusung 2494HS, Wacom Intous3 A4...

(#673) zsolt1129 válasza Arrin (#672) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az első körben mindenképpen a tápra gyanakodnék. ha van rá lehetőséged akkor próbáld ki egy másikkal.Második körbe egy Memtest sem árthat.

(#674) syC válasza Arrin (#672) üzenetére


syC
addikt

Futtass prime95 blend teszttet kb 4-5 órán át, aztán jelentkezz :)

(#675) esbé


esbé
csendes tag

hali!
olyan problémával futottam össze ami már meghaladta a szellemi képességeimet...remélem ti tudtok segíteni..:) tehát: régi gépembe vettem 1 régi de jobb procit(2.2es sempron)..behelyezés után bekapcsolom elindul, de nemjön be semmi. kb 3mp múlva újraindul, aztán nemjön be semmi szintén. a speaker sem üvölt, de a gép mintha menne oO'
lövésem sincs már milehet a baj mert visszaraktam a régit (1.5 ös athlon) és azzal is ugyanezt csinálja:S
a configom:1G ram,hd2600xt,gigabyte alaplap és a jóöreg 300W-os nevenincs táp..
légyszíves ha tudtok vmit..:\

[ Szerkesztve ]

(#676) kem válasza esbé (#675) üzenetére


kem
addikt

ramcserebere vagy táp amikor nem nyihog a speaker.
vagy vga mégegy kattanásnyira betol ha lehet:)

szerk: bios reset is segíthet

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#677) kem válasza Arrin (#672) üzenetére


kem
addikt

én is ramra tippelek.
Először kapcsold ki az automatikus újraindulást, hogy lásd a hibaüzenetet:

Vezérlőpult>Rendszer>
-Speciális fül
-Indítás és helyreállítás
-Rendszerhiba
automatikus újraindítás [pipa ki]...

Köszi!

(#678) esbé válasza kem (#676) üzenetére


esbé
csendes tag

köszi kem megpróbálom...

(#679) hkari


hkari
őstag

Sziasztok. Az miért lehet vajon,hogy néha fogja magát a gépem és ujraindul? Csak ugy magától.Eddig eredeti Xp volt rajta,ami gyárilag is rajta volt.Azzal laptam kékhalált is néha,de most raktam rá egy jól bevált Xp-t :D ,és kékhalál nincs,de néha csak ugy ujraindul valamiért.

(#680) zsolt1129 válasza hkari (#679) üzenetére


zsolt1129
addikt

Igy most elég nehéz ezt megmondani ennyi információból.Mikor indul újra ha valami 3d alkalmazást inditasz el vagy simán terheletlenül win alól stb......?

(#681) CluBPecoS


CluBPecoS
csendes tag

Sziasztok, kéne egy kis szakértői segítség!

Vettem egy új alaplapot és procit. A mostani konfig:

Gigabyte GAMA790XDS4 alaplap
AM2 6000+ (nincs húzva) + asus silent knight
8600gt Silent (egy hatalmas passzív hűtő van rajta) -részben rá gyanakszom-
2x1 giga ram ddr2
1db sata hdd
1ata dvd író

A konkrét probléma pedig az, hogy amikor komolyabb játékokkal játszok újraindul a gép. :/

Először a tápomra gyanakodtam: Cooler Master RS-450-ACLY
De most hogy jobban utánanéztem ez egy elég jó táp. a másik eshetőség az, ugye a túlmelegedés.

Fel is tettem a SpeedFan nevű progit.

[IMG]http://img171.imageshack.us/img171/2549/46129440gp9.jpg[/IMG]

na és itt akadtam el. Mi a 85 fokos?:O

Előre is köszi a segítséget!

(#682) zsolt1129 válasza CluBPecoS (#681) üzenetére


zsolt1129
addikt

A linket majd mégegyszer mert nem jó. Kék-halálozik? Mert az sokmindentől lehet. Ha nem a tápra gyanakszol,akkkor a helyedben futtatnék egy memtestet is. de előtte mindenképpen C-mos Clear.

(#683) kosian24


kosian24
tag

Sziasztok! Nekem is csinált ilyet régebben elég sűrűn a gépem, hogy újraindult random módon. Memóriahibára gyanakodtam és az egyik ramomat (amit hibásnak véltem) kivettem és tettem a helyére egy másikat. Azóta nem történt ilyen eset egészen tegnapig. Tegnap megint újraindult játék közben, de azóta megint semmi. Olvastam itt a sok okosságot és már nem vagyok biztos, hogy memóriahiba. Arra gondoltam, hogy visszateszem azt a memót is és hagyom egy éjszakán át futni a memtestet. Ha nem hibázik egyet sem, akkor kizárható a memória hiba? Illetve ha hibázna, akkor honnan tudom, hogy melyik memória vétett? Van benne 2x256, 1x1G és 1x512. Mind 400 Mhz-s.

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#684) n.norbi


n.norbi
csendes tag

sziasztok. olyan problémám lenne, hogy:
a gép a legváratlanabb időkben lefagy. Megáll a kép beakad a hang.
Néha előugrika kék ablak és ujraindul.
gép: XFX nForce 790i SLI, Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 GHz, XFX 8800 GT Alpha Dog 1GB, OCZ PC2-12800 Platinum Edition 2 GB kit (2 x 1 GB), 1600 MHz, Enermax Liberty 500WT táp.
mi lehet a gond?

(#685) Flow


Flow
senior tag

Az normális, hogy mikor újraindítom néha a routerem, néha magátol restartol a gépem is? :Y

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#686) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok! Nekem is beütött.

kb 1,5 éves gép. 2 hetes xp rajta és 1 hetes Pio dvd író.

A monitoron elmegy a kép, nem kap jelet, utána elakad a hang, majd szagatott sípszó után újraiindul a gép és többé nem bootol be. 2 óra pihenés után kb 20 perc könyed használat( pl Word, powerpoint) után ismét ez a jelenség.

A gép most Default-on van. 1,5 évig 10% tuning volt rajta ( Ezzel még a nyári melegben is stabilan 30 fokos szobában napokon át)

Proc: P4 D 3,4
Ram: Corsair twinx 800mhz 2x1 Giga
Táp: 350W ATX, nem jut eszembe a gyártó :(((
Hdd: WD 320 Sata
VGA: MSI 7900GTO 93.71 driverrel ( Korábban voltak gondjaim frisebb driverekkel, ezért ha gond van mindig ezt teszem fel. Sajnos itt ez nem segített )
Alaplap: Asus P5B

Valami ötlet hogy mit próbáljak meg, akár megoldani a bajt, akár rájönni hogy mi ment tönkre ha tönkrement?

Köszönöm

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#687) RexpecT válasza Mcray (#686) üzenetére


RexpecT
addikt

Először nézd meg a ventiket ,hogy rendesen megy-e mindegyik, és egy másik táppal is érdemes letesztelni.

(#688) WildBoarTeam válasza Mcray (#686) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Nekem is hasonló a problémám, csak nekem simán újraindul és betölt megint. :F
Mindegy, hogy terhelés alatt van, vagy nincs....újraindul időnként (napi 1-2x, délután, mikor otthon vok és bekapcsolom).
A gépben minden új (lap, cpu, ram, hdd, táp), kivéve a dvd-írót.
(aláírásban ez a konfig van feltüntetve)

Én sem értem mi okozhatja, de zavaró, mikor gama közben sípol egyet és restart....
BIOS-t átnéztem, frissítettem. Driverek rendben vannak. Az XP szintén friss. De semmi... :(
A táp az az új culák teljesítményéhez/fogyasztásához lett megvéve (550W), tehát ez nem lehet. (ráadásul mivel szervízben lett cserélve, ugyanis fagyott a régi táppal, így letesztelték és stabilan ment vele). Kb. 2 héttel utána jelentkezett először (ennek 1,5 hónapja) az "újraindulgatás". :W

Van valakinek ötlete, mi lehet a gond forrása? :F
Előre is thx.

blabla

(#689) WildBoarTeam válasza n.norbi (#684) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

A kékhalál általában valamiféle memóriakezelési hibára utal. Az a hosszú számsor, ami megjelenik a képernyőn, az mutatja (elvileg) a memóriacímet, amivel gondja van. De ezt nehéz kiböngészni és felesleges is.
Néha segít, ha kiszeded és visszateszed a ramot....vagy hűtést adsz neki többet.
De biztos vannak itt szakértőbbek is nálam (én évek óta nem láttam kékhalált) :U

blabla

(#690) WildBoarTeam válasza Flow (#685) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Nem hinném, hogy normális.
Bár számomra nehezen elképzelhető, hogy van összefüggés a két eset között. Főleg, ha UTP kapcsolat van közöttük.

UI: Bár a "Wake Up LAN" elméletben okozhat ilyen jelenséget, de ez összetettebb ennél...

Biztos segít, ha kihúzod a hálókábelt, amikor a routert újraindítod. :DDD

blabla

(#691) current


current
tag

Sziasztok!

No, hát nekem is újraindulási problémám lenne, de nem szokványos. Azzal kezdeném, hogy a gépem szinte folyamatosan megy, éjjel-nappal. Főleg zenékre vadászom, és épp a Soulseek progiban matattam, amikor hirtelen látom, hogy magától disconnect. Hmm, mondom, biztos server hiba. 1-2 perc múlva visszaállt. Aztán 5-6 perc múlva a gép egyszer csak magától kikapcsolt. Újraindítom, és amint be akarom írni a fiókjelszót, már le is áll azonnal. Csomószor próbáltam újraindítani, nem megy. Érdekes mód sosem pont ugyanakkor áll le, össze-vissza, van hogy be se jön a bejelentkezési fiók képe. Amit próbáltam, mind sikertelenül: gépet szétszedtem, kitakarítottam, újra összeraktam, kábeleket 10x átnéztem. El van mentve az egész rendszerem Acronis Managerrel, gondoltam, visszarakom a biztonsági mentést. Akarom az XP dvd-t indítani, az első windows ablaknál leáll, telepíteni sem enged semmit. Próbáltam másik vinyót berakni (másikon is van egy korábbi rendszer), azzal is ugyanez. Internetkábel kihúzva eközben mindvégig.Minden ötletem elfogyott, trójai írtót, Nod-ot, Hijack-et, mindent végigfuttattam, semmi. Töredezettségmentesítés, scandisk megvolt.
Ami a legfurcsább, hogy csak kizárólag csökkentett módban hajlandó elindulni, most is így írok. De így a végtelenségig megy, net is van, minden működik.

Na, erre kérnék vmi ötletet! Köszönöm!!!

(#692) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok! Fentebb írtam hogy nekem is újraindul állandóan.
Annyi változott hogy már képet sem adott így se biost se semmit nem tudtam matatni.

Volt egy Angol vendégünk aki mesélte PC zseni tesója esetét: Kicserélt egyenként mindent, szinte új gépe lett de csak újraindult mindig. A végén megtalálta a kormos kábelt.

Szétkaptam minden kábelt és persze hogy a legutolsó volt az: A táp kábelkötege ami csatlakozik az alaplaphoz. Ha jól emlékszem 2 db 12Voltos dugó van. Na ebből egy szénné égett.

Nem fogjátok elhinni, de az hogy kifúvattam belőle a kormot, megoldotta a gondot IDŐLEGESEN, míg veszek egy új tápot és kipróbálom, hogy az alaplap túlélte-e a dolgot.

Feltehetőleg a VGA zabált többet mint amennyit tudott adni a táp. Ezt onnan gondolom, hogy most villogni kezd a kép, ha olyan helyre érek egy programban ahol terhelődik a VGA.

Remélem segít valakin akinek hasonló bibije van!

Üdv, Mc

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#693) prmcsk


prmcsk
addikt

Visszaolvastam jópár hsz.-t, ezért sokaknak írom a saját tapasztalataim:

A hetek, hónapok óta jól működő gépek random fagyásaiért, újraindulásaiért, az esetek 95%-ában, a következőek a felelősek...
Táp és a csatlakozók kontakthibái, a ramhibák, a gépházba lerakódó por, service pack 2, vagy 3.
Szerintem először ezeket ellenőrizzétek és nézzétek át, sokkal kevesebb lesz az itteni hsz.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#694) WildBoarTeam válasza prmcsk (#693) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Nekem most minden cucc új a gépben, tehát kontakthiba kizárt. :)
RAM hiba szintén kizárt, mivel több mint fél napig nyomattam rajta memtestet. :U
Jelenleg tiszta a ház, pormentes (hisz most pakoltam bele az új cumókat)... :DDD
Kompatibilitási gondok sincsenek, jól összeválogattam a dolgokat :))
"jogtiszta" xp sp2 van fent (msdnaa-s licence).
Így a maradék 5% okozhatja a problémát, ami bármi lehet. :Y

U.I.: Koliban rengeteg problémás géppel találkoztam már és mindig ki tudtuk szűrni a hibát... ;] Tehát nekem is van "kevés" tapasztalatom... :U

blabla

(#695) Elmör válasza current (#691) üzenetére


Elmör
senior tag

Írd le légyszi a pontos konfigot, hátha úgy hamarabb kapsz segítséget! ;)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#696) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne , hogy ha játszani szeretnék , a gép újraindul. beállitottam hogy mutassa a kékhalált , és azt írja hogy valszeg atkdisp.dll ezzel van baja. Counter strikenál semmi baja, csak Tomb raider underworld , L4D , witcher , bioshock ilyen játékoknál. Amúgy sosem indul újra csak ha játszani akarok ezekkel.

Konfig:

Intel p4 3.4 ghz
2048 ram
asus 7800 gtx
asus P5AD2-E Deluxe alaplap
Coolermaster reelpower 450 táp.

Előre is köszönöm a segítséget!

CSAKAKISPEST!!!!

(#697) gézu válasza Cha-b (#696) üzenetére


gézu
őstag

Desktop-> Properties-> Settings-> Advanced-> ASUS
Kapcsold ki az ASUS OSD és ASUS Splendid-t. Ha nem oldja meg, akkor az asus videodriverét cseréld le(ha az van fenn) nvidia referenciadriver-re.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#698) Cha-b válasza gézu (#697) üzenetére


Cha-b
senior tag

Köszi így már nem indul újra. a Splendid idáig is ki volt lőve, de arra sose gondoltam volna , hogy az OSD miatt csinálja. :) Már csak az a bajom, hogy igencsak akad a játék, mindent levettem minre és még úgy is, pedig a minimum req szerint mennie kéne ezzel a konfiggal.

Tomb Raider: Underworld

"MINIMUM REQUIREMENTS
OS: Microsoft Windows XP (admin rights required)/Microsoft Windows Vista (admin rights required)
Processor: Intel Pentium 4 3+GHz or AMD Athlon 2.5+GHz
RAM: 1GB (Windows XP) / 2GB (Windows Vista) system memory
Hard Drive: 7 GB
Video Card: NVIDIA GeForce 6 series 6800GT (or better)/ATI 1300XT (or better)
Sound: Direct X 9.0c compatible sound card and drivers
DVD-ROM DVD-ROM drive
Input Devices Keyboard and mouse"

Vmi ötlet?

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#699) Elmör válasza Cha-b (#698) üzenetére


Elmör
senior tag

Attól függetlenül, hogy akad még megy és sajnos a minimum alatt ezt kell érteni. Elindul a játék, de nem biztos, hogy élvezhető. Szerintem a proci lesz a gyengepont. Az ajánlottban ha már kétmagos procit látsz, akkor sajna az kell is. Lehet, hogy egy 2,5GHz-es Core2-es jobban viszi, mint egy P4 3,4GHz-en. :U
Mekkora felbontásban játszol?

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#700) Cha-b válasza Elmör (#699) üzenetére


Cha-b
senior tag

leraktam legkissebbre. :)
+ mindent kikapcsolktam effectek shadows... és még úgyis élvezhetetlen. Előző tomb raider még simán futott. :)ebből új vas lesz asszem. :)

CSAKAKISPEST!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.