Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#251) pisti666


pisti666
tag

a lapom nem akarja aromokat otomatikusan 400 mhz porgetni bocs ha nem ide vág :))

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#252) Norbo03 válasza pisti666 (#251) üzenetére


Norbo03
őstag

Ezt h érted? ha manuálisan beállítod h 400-on menjenek akkor hajtja őket 400-on? Hány ram van agépedbe? Mert lehet h a memória vezérlő nem bírja ezért lejjjeb veszi pl 333-ra. De lehet h szinkronba akarja hajtani a procival ha AMD prociról van szó.

(#253) germanh


germanh
senior tag

hali!

nemrég cseréltem le a gépem a mostanira
azóta azt csinálja a gép hogy mikor indítom, akkor elkezd felpörögni a vinyó és aztán fogja magát és újraindul, aztán megint elkezd felpörögni a vinyó és megint újraindul...van amikor csak 1szer csinálja ezt meg, de van amikor többször is. és hát örülnék ha vki tudna segíteni mert ez hosszú távon nem tesz jót a vinyóknak :(
gép a konfigomnál látható
előre is thx a segítséget!

Enjoy the pain!

(#254) mejte


mejte
csendes tag

szasztok!

a következő problémára keresnék megoldást.
ha egy alkalmazást full screen-ben szeretnék futtatni, újraindul a gépem.
gyakorlatilag nem is zavarna a dolog, mert ez a gép csak átmenetileg van nálam, de mivel nemtok COD-ozni, ezért felettébb bosszantó esténként :D

szal a videokártya egy ATI Radeon 9200SE, ami az eddigi vizsgálatok alapján valószinűleg összeakad az ''Intel Bay Field D865GBF'' lapra integrált ''extreme graphics 2 controller''-rel
az ATI-hoz a legújabb omega driver van fenn, az alaplapinak is letöltöttem az intel oldaláról a driverjét, egymagában hibátlanul műxik, simán mennek a teljes képernyős alkalmazások, csak elég kevés vele az fps játék közben.

ha esetleg valaki találkozott már hasonló esettel, és a megoldást is tudja rá, legyen olyan kedves és árulja el.
de emellett bármilyen konstruktív javaslatot szivesen veszek.
előre is köszi a segitséget!

..:: member of [Lam[PH!]a] CoD team ::..

(#255) morceaux


morceaux
aktív tag

Helló!

Felteszem itt is a kérdést: [link]

mejte:
tiltsd le a biosban az integrált VGA-t. egyszerre csak egy VGA legyen aktív a gépben. tehát az integrált driverje se legyen fenn.

[Szerkesztve]

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#256) föccer válasza morceaux (#255) üzenetére


föccer
nagyúr

Inkább a win xp-s topikban keresd meg moonman-t. Ennyire mélyen nem sokan értenek a windózhoz :)

Ő valszeg meg tdja válaszolni.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#257) mejte válasza morceaux (#255) üzenetére


mejte
csendes tag

morceaux: próbáltam már bios-ban kikapcsolni, de az ''integrated'' menüben csak audio, lan, és valami asf support-ot találtam.
kizárásos alapon ezt a harmadikat inaktiváltam, de akkor sem volt semmi változás.
aztán a biztonság kedvéért mind a hármat :D
ekkor még nem volt fenn az alaplapi video driverje, mert úgy installáltam a windows-t, hogy egyből a radeon volt benn, és valóban, a win nem is látta a másik integrált szart, nem is rakott fel hozzá driver-t meg semmi.
a drivert ma tettem fel, hogy normálisan működjön az alaplapi. és hibátlanul működött is, csak mondom, egy picit lassú...

:F

nemtom hol lehetne kikapcsolni az alaplap videóját...
garázsban levágom flexszel róla :D

..:: member of [Lam[PH!]a] CoD team ::..

(#258) morceaux válasza mejte (#257) üzenetére


morceaux
aktív tag

Elvileg ha beraksz egy kártyát, akkor automatikusan ki kell kapcsolja az integráltat. De vannak olyan lapok, ahol még külön is ki lehet kapcsolni.
Viszont ne legyen semmiképpen két driver fenn, az okozhatja az összeakadást.
Egyébként az is lehetséges, hogy az ATI kártya hibás. Próbáld ki egy másik gépben.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#259) bLaCkDoGoNe válasza morceaux (#258) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mejte távollétében válaszolva: két gépben is gond nélkül ment a kártya, valamint akkor is előjött ez a hibajelenség, amikor még nem volt felrakva az integrált videokártya meghajtóprogramja.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#260) morceaux válasza bLaCkDoGoNe (#259) üzenetére


morceaux
aktív tag

Akkor nem tudom... én is hasonló cipőben járok (lásd feljebb), csak nekem abszolút véletlenszerűen indul újra a gép... Idegesítő.
A win xp kérdések topicban nekem azt mondták, hogy lehet hogy a memória hibás (mármint az én esetemben), ill. kollégám az alaplapra gyanakszik. Na így legyen az ember okos...
Nálatok rendben vannak ez utóbbiak?

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#261) Joces válasza morceaux (#260) üzenetére


Joces
senior tag

memória lesz a bűnös....

:)

(#262) venember83 válasza morceaux (#260) üzenetére


venember83
nagyúr

Probald ki mas rammal, nem ez lenne az elso eset, hogy nForce kenyes a memoriara.

(#263) bLaCkDoGoNe válasza morceaux (#260) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia, megoldódott a dolog.
Kiderült, hogy legfrissebb Catalyst, amit felrámoltunk, nem támogatja a Radeon 9200-as kártyát, ezért mindig újraindult a gép, amikor valamilyen alkalmazás full screenben indult.

Leszedtük, felraktuk az utolsó verziót, ami még hajlandó beszélgetni a 9200-zal, és minden megoldódott.

De ez kb. másfél hónap volt, amíg rájöttünk. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#264) raik


raik
csendes tag

Hello!
Nekem is volna egy kérdésen nem tudtam hova tegyem, ezért ide írtam :) . A gond az hogy a gépem minden percben lefagy szó szerint, bár csak másodpercekre is, de megáll benne az élet. Főleg mikor egérrel jobbgomboznék, vagy menüsorban megnyitnék vmit, a lényeg, hogy minden apróságnál megáll másodpercekre. :F Így megy ez már hónapok óta de már kezd idegesítő lenni. Többször újratelepítetem mindent leszedtem miden progit ami esetleg zavarhatná de semmi, úgy gondolom hardveres a probléma. Jelenleg 2.8as intel celeron processzorom van, gondoltam arra, hogy lehet nem megfelelő a hűtése és néha túlmelegszik ezért fagy..de ez csak a feltételezésem. Ha tud vki kérem segítsen, mert egyedül nemtom megoldani.

(#265) Zozzant válasza mejte (#257) üzenetére


Zozzant
addikt

esetleg egy jumper az alaplapon?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#266) Jarod1 válasza (#249) üzenetére


Jarod1
addikt

Nem gáz, ha nagyobb a kondi

(#267) D@ni88 válasza raik (#264) üzenetére


D@ni88
addikt

nekem is voltak anno ilyen problémáim, de mit kiderült kezdett megfáradni a 2,5 cerka D proci...
ezután vettem egy 3ghzes cerkát, ami kb fél évre rá kezdte adni a megfáradás jeleit, modnom faxa igaz 3,9Ghzen hajtottam.
Most éppen egy 3ghzes P4el nyomulok, 20000ftért hülyeség lettvolna nem megvenni újonnan ;)
és hát mit ne mondjak van különbség ;) dupla fpsek, és nincs szaggatás ;)

(#268) mycso válasza raik (#264) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Többször újratelepítetem mindent leszedtem miden progit ami esetleg zavarhatná de semmi

Esetleg a wint is újrarakhatnád. :U

Mégpedig úgy, hogy előtte formázd meg a winyód, aztán nézd át valami progival, hogy annak nincsen-e baja.

A proci túlmelegedése miatt is lehetne éppen --> az everest nevű progival megnézheted win alatt a procid hőfokát.

Esetleg új chipset+vga driver esetleg valami friss bios. /de legjobb lenne a format+friss win + friss driverek/

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#269) bLaCkDoGoNe válasza Zozzant (#265) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, már sikerült megoldani (#263).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#270) Mountain


Mountain
tag

A legváratlanabb helyzetekben minden előzmény nélkül újraindul a gépem. Amúgy tökéletesen működik (edig, amíg az újraindulások ki nem nyírják), proci 40 fok, teljesen új alkatrészek(alaplap, proc, vidkari). Ha vmi progi akadna, csak kiírna vmit nem? A táp is új, chieftec 450-es. Esetleg az elszállt volna? Vagy az is lehet, h nálunk néha gyenge az áram, nem kap elég feszt és azért indul újra? Esetleg egy szünetmentes táp?
Vki adjon vmi tippet, köszi.

who cares?

(#271) K E N N Y


K E N N Y
csendes tag

Nem megy a gépem help :O

(#272) FehérHolló válasza K E N N Y (#271) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kérem kapcsolja be!

Skynet is real. It's called Google.

(#273) somodisoma válasza Mountain (#270) üzenetére


somodisoma
senior tag

vagy a RAm, vagy az alaplap. Teszteld le a RAM-ot memtest-el. Töltsd le, és futtasd le, ha az végig megy, akkor csak az alaplap lehet a hibás. Tápra nem nagyon gyanakodnék, az nem produkál ilyen hibát. Szóval memtest. elsőnek.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#274) Mountain válasza somodisoma (#273) üzenetére


Mountain
tag

Ismerem a memtestet, már többször lefuttattam, nem talált hibát.
Gáz lenne, ha az alaplap rossz, mert A8N SLI Premium, alig 1 hónapos. (Attól még lehet rossz...)
Én erősen gyanakszok arra is, hogy sokszor gyenge az áram, nem kap elég feszt és amiatt. Jó lenne minél hamarabb egy szünetmentest beszerezni, hátha mégse az alaplap rossz. Ha meg a probléma megmarad, akkor se fog ártani. Köszi a tippet.

who cares?

(#275) somodisoma válasza Mountain (#274) üzenetére


somodisoma
senior tag

A táp egy rövid időt át tud hidalni, még áramszünetből is. Pl. ha akkora áramszünet van, hogy egy pillanatra elhalványul a lámpa, azt még simán áthidalja. ha rendszeresen nem lenne meg a 240V arról meg tudnál, mert nem menne a mosógép, stb. Szinte kizárt, hogy az legyen a gond. ha amemtest meg végigmegy, akkor alaplap.... csak persze, azt meg bizonyítsd...

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#276) Mountain válasza somodisoma (#275) üzenetére


Mountain
tag

Alighanem igazad lehet, merthogy megfigyeltem, hogy az asztali lámpám halványabban világított többször, mégse indult újra. Ettől függetlenül nyugodtabb lennék egy AVR-es szünetmentes mellett. És a tápegység semmiképpen nem lehet? Túl gyakran nem produkálja a hibát, szóval mégha sikerül is belőnöm pontosan, hogy ez az alkatrész a bajos egyértelműen, nem tom kicserélik-e garba. Sportolnom kell még ezzel.

who cares?

(#277) stifi


stifi
senior tag

sziasztok

a probléma a következő! örömmel venném ha valaki érdemben hozzá tudna fűzni, mert értetlenül állok a dolog előtt...

bővítettem a gépem, kicseréltem az alaplapom és a procim. minden más maradt a régi, megbízható, jól működő konfigból! (2x 512 kingston ram 3200, gf 6600 gt agp, chieftec 400 táp)

ha elindítok egy játékot, rövid időn belül egyszerűen restartol a gép, mintha simán resetelnék... egyéb esetben stabilnak tűnik...

biost frissítettem, több drivert is kipróbáltam a videókártyához, de csak csinálja... bármit teszek ugyanaz a hiba, semmi változás.. a win friss!

asus a8v 3800+, gf 6600 gt

merre induljak el?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#278) stifi


stifi
senior tag

fejlemény:

most egy videót néztem éppen amikor restartolt...

egyébként stabilnak látszik ha nem csinálok semmit, de ugye egy számítógép nem erre való :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#279) (Bundás) válasza stifi (#278) üzenetére


(Bundás)
addikt

1, memtest : letölt, image kiír CD-re, restartolsz, bootol rajta, legalább egyszer hagyod végigfutni, ha ERROR = 1 legalább, azaz hibázik, akkor lehet nem szeresse a memóriákat.
Ha ezzel nincs baj, akkor:

2, prime95 : letölt, indít, options->torture test->maximum heat beállítás és hagyod nyúzni a gépet. 1-2 óra alatt kiderül, ha instabil a gép, a kevésbé akkor ahhoz több óra kell. Közben figyeld a hőmérsékleteket pl. Everest-tel és jegyezd.

(#280) stifi


stifi
senior tag

van az everestben egy új, amit még nem láttam sosem más gépeknél...

a neve aux, illetve taux (temperature aux) - ez milyen hőmérséklet konkrétan?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#281) stifi


stifi
senior tag

továbbá egy kis kézzel fogható dolog :)

kikapcsoltam az automatikus újraindítást, és belőttem egy prime torture testet, az eredmény lenyűgöző kékhalál 5 másodpercen belül!

le is véstem egy papírra amit olvastam, tömören

nagy baj van ezért a win megóv a bajban, és leáll, mielőtt nagyobb baj lenne :R
van elég hely a lemezeken?
más videókártyát próbáljon betenni!

ez eddig a sablonduma, most jönnek a száraz tények :)

a BIOS memóriabeállításainál kapcsolja ki a gyorsítót és az árnyékolót. (ez hol is van?:) )

illetve a hivatkozás, ami a hibát okozta:

usbport.sys - Adress F6EB1EA3 base @ F6EA5000

DateStamp 41107d62

STOP: 0x0000008e (0xc000001d, 0xp6eb1ea3, 0xf79fbee4, 0x00000000)

ezt valaki fordítsa le nekem emberi nyelvre :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#282) stifi


stifi
senior tag

egy kis up, mert már nagyon a tűréshatáron vagyok

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#283) stifi


stifi
senior tag

naelmegyek húzok egy új windowsdt, de remélem addig mond valaki valamit, mert ez így elég gáz, és szerintem a reinstall nem fogja megoldani :(

akár biosbeállításokban is segédkezhettek, lehet ott ütközik valami?

brb 50 min

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#284) (Bundás) válasza stifi (#283) üzenetére


(Bundás)
addikt

:) Memtest-tel mi a helyzet? Azt kellett volna előszőr futtatni...

(#285) stifi


stifi
senior tag

hát nem hiszem hogy azzal, hogy átraktam a ramot egy másik alaplapra, hirtelen megbetegedett volna... ezt a konfigomat 2 éve használom, és soha semmi baja nem volt még, csak az alaplapot és a procit cseréltem, tettem egy új windowst és most már lassan mindenre újraindul, random... win telepítés közen, aztán illesztőprogram telepítése közben, a játékról ne is beszéljünk... counter-strike source, 100+ fps, aztán hirtelen kék halál, kezd elegem lenni

bevallom emiatt nincs kedvem órákat tesztelgetni, , a ramokat is áttettem már minden slotba, de most azzal szívni, hogy kirakjam a memtestet cdre, hát....

mondjuk mást úgy sem lehet ezzel a szarral most csinálni

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#286) (Bundás) válasza stifi (#285) üzenetére


(Bundás)
addikt

A Memtest egyszeri lefuttatása @15-20 perc maximum. ;) Ez lenne a legelső, amit meg kéne nézni. Egyes alaplapok allergiásak egyes memóriákra...

CPU hőmérséklettel mi a helyzet?

Tipp! Használd a válasz gombot. ;)

(#287) stifi válasza (Bundás) (#286) üzenetére


stifi
senior tag

már írom cdre, megcsinálom...

cpu 30 fok, stabil :)
van egy aux temperature ami nem tudom mi, arra 126 fokot ír, tuti bugos, egész napra így hagytam a gépet, már égne a ház is... :D

a memória sorozatszámra bennevan a kézikömyvben, hogy ajánlott termék :(

brb memtest

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#288) stifi válasza (Bundás) (#286) üzenetére


stifi
senior tag

na memtest lefutott egyszer, 0 error, passed: 1

:C

(200 mhz, dual 128bit, CAS 3 3 3 8)

.....

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#289) (Bundás) válasza stifi (#281) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hmm, érdekes, viszont a Prime95 azonnal kifagy...

Teljes reinstall volt, tehát üres partícióra raktad fel a Windowst, ami ugye SP2-es? Milyen PCI és USB eszközök vannak a gépben?

Alaplap+CPU használt vagy új?

(#290) stifi válasza (Bundás) (#289) üzenetére


stifi
senior tag

így van, teljes (nem gyors) ntfs formázás volt, 5 gigás partícióra, SP2 (kódot már fejből tudom :D )

pci semmi nincs benne, usb-n pedig egy intellimouse 1.1A

integrált háló és hangkártya

lap+cpu új, asus av8, 3800+a64

de 101%, h nem a winnel van a baj, mert már win telepítés kellős közepén is hajlamos restartolni

de a prime is elfut néha, néh ameg nem, de az eredmény: játék/egyéb közben pár perc után restart, nyugalmi állapotban semmi...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#291) (Bundás) válasza stifi (#290) üzenetére


(Bundás)
addikt

Pf, :(

Akkor büdös az új platform, de nagyon. :) Gondolom tuning nincs egyátalán. Tápból a 24-en kívül a plusz 4 pin is rá van dugva az alaplapra?

(#292) stifi


stifi
senior tag

ne is mondd, ez 1 napomba telt mire rájöttem h miért nem kapcsol be a monitor /lol

nem volt rádugva a 4 tűs cucc ;)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#293) stifi


stifi
senior tag

feladom, ennyi...

holnap valszeg visszaviszem, szétbomáztam a biost töviről hegyire és still have the problem...

már csak az a kérdés, hogy pénzt kapok-e vissza? mert levásárolni nem fogom tudni, nincs másik ilyen lapjuk, ami agp+939... mást meg nem akarok venni, erre lett félretéve a pénz.. de még 3 napon belül vagyunk, ha ez számít manapság...

azért köszi!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#294) (Bundás) válasza stifi (#293) üzenetére


(Bundás)
addikt

Háát pénzt... 3 napon belül mondjuk könnyebb reklamálni, bár lehet vannak feltételek kötve a szerződésben. Vigyed vissza nekik, hogy csináljanak már vele valamit, mert neked az istenért sem megy. Jó esetben a végén kiderül, hogy valami alap beállítással volt a baj.

Asrock DualVSTA sem rossz lap, AGP/PCI-E is van rajta, 939-es és tuningolható, hátha van/lesz nekik ilyen.

(#295) Jarod1


Jarod1
addikt

A Barátnőmnek is újraindul a gépe Random szerűen, a memtestet futtatam, az az érdekes hogy amikor elindul az XP akkor nem indul a scandisk ami figyelmeztet hogy nem volt jól leállítva gép....

(#296) stifi


stifi
senior tag

á azt már sehol sem lehet kapni, de a lapot visszavittem, most a réi configom megy, a pénzt visszakaptam, van egy 939es procim, és pciexpress platformra fogok váltani :)

köszi mindent ;)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#297) Rudee775


Rudee775
csendes tag

Hy all. Nekem is ugyanaz a gondom mint itt majdenm mindenkinek .Szóval kb 7 hónapja vettem a gépet Sulinetes szarral és hát akkoriban még nem voltam ekkora ,,kocka,, és nem néztam a gép ugymond nem alapvető tulajdonságait. Nah most az lenne az én bajom ha vmi nagyobb dolgot indítok mint pl játék...vagy ha egyszerre sok dolog műkszik netezek, messenger , media player különböző progik .. egyszóval ha dolgozik a gép elég faszán akkor indul ujra váratlanul és szépen fogalmazva a fa..om kivan már vele. nah de nekm lenne egy felvetésem hogy a táp lehet a gond mivel egy szutykos 300 as, a gépem 3000es intel ami huzva volt, e-mellet 512 mb ram (pqi) vagy mi nem tűnik minőséginek..., és egy x550 es ati amin szintén huztam jha és a dolog kiküszöbölésére vettem 2 hónapja egy zalman cnps 9500 cpu coolert és rájöttem hogy a cpu hőmérséklettel nem lehett gond vagyis télleg vagy ram vagy táp , Megfogom nézni most ezt a memtest-et hogy mit produkál, ha van vmi felvetésetek akkor szivesen várom. thx

(#298) Rudee775


Rudee775
csendes tag

Nah ez nem működtött. kiírtam a memtestet cd-re aztán biosban átraktam a biztonság kedvéért cd-ről való bootolásra de semmi betöltötte a win-t. egyébként biztos van vmi gáz a ramomal mert ha megy a gép kb 10 órát és azután akarok vmi nagyobb dolgot telepíteni belöki a hiba üzenetet. De ha reggel felkelek és egész éjjel pihent a gép akkor minden zökkenő mentes,addig amig ugymond benem melegszik a gép.

(#299) Calibos válasza Rudee775 (#298) üzenetére


Calibos
addikt

Miért nem teszel be egy másik tápot? Egyébként Prime95-öt is megpróbálhatod, szintén teszteli a ramot! Én elsősorban a Tápra gyanakszom és így elkerülhetetlen hogy mási tápot szerelj be!

floppyra írd ki a memtesztet!

(#300) Rudee775


Rudee775
csendes tag

Sajnos nincs floppy meghajtóm nem kértem még annó.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.