Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#401) ates84


ates84
tag

Én a 400W-os Chieftec tápomat 10.500 Ft-ért vettem januárban. :Y

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#402) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

A következő lenne a gondom: állandóan újraindul a gépem...:D

De a lényeg, újraraktam egy nagyobb vinyóra a gépem:
1 - a post során sokszor kihagyja a felismerésnél a proci felismerését (a biosban már jól írja ki), csak a memóriát jellemzi, na ez az ami nekem érdekes :F
2 - néha gondolkodik a pata/sata cuccok felismerésénél (először a pata van soron, ha megakad, akkor itt, utána már gond nélkül megy a boot)
3a - ha elindul a rendes vinyóról (1. sata, új samsung 160), akkor elkezdi tölteni a windows-t, majd még a kis csík szaladgálása alatt újraindul
3a-2 -ha mégis elindul, akkor néha csak úgy magától újraindul menet közben (az egészet mondjuk akkor kezdte igazán, mikor olyan 1 hete egy nagyobb Photoshop fájllal dolgoztam ~300MB/20-30 layer)
3b - ha pár (ön)reset után sem indul és megunom, akkor át szoktam térni a pót rendszerre (pata 1.M, régebbi samsung 120), akkor ezen elindul, de néha itt is kékhalálozik, ritkábban csinálja, és néha meg is jelenik valami kékség, de olyan gyorsan eltűnik, hogy nem tudom elolvasni
4 - na ide kellene valami jó ötlet, mi lehet a bibi?

táp? Ultra-power 460W (drágább fajta volt - 3 éve kb 16 pénz)
alaplap? Abit KN8-SLI nem rég lett cserélve (nem ment az integrált hálókari, majd később már a PCI-E sem)
proci? AMD S939 64+ 3000

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#403) ROBERTOH válasza domedee (#402) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én kipróbálnám egy másik táppal! Na persze egy normálisabbal, mint pl.: fsp, chieftech, zalman, seasonic...

ez a kedvenc aláírásom

(#404) domedee válasza ROBERTOH (#403) üzenetére


domedee
senior tag

Na ja, csak az a baj, hogy nincs senkinek a környezetemben normális tápja, legalábbis nem tudok róla. Viszont van Codegen 300/400W dögivel :D Mondjuk fesz értéket tudok mondani:

Lehet, hogy valami annyira ellszállt a sata vinyón az xp fájljai közt, hogy ennyire nem indul a gép onnan? Gondolom igen, de hogyan lehetne ezt megoldani úgy, hogy ne kelljen újratelepíteni?

CPU mag 1.42 V
+3.3 V 3.34 V
+12 V 12.35 V
+5 V készenléti 5.16 V
VBAT telep 3.01 V
3V Dual 3.15 V
Északi híd magja 1.57 V
HyperTransport 1.20 V
DIMM 2.67 V

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#405) ROBERTOH válasza domedee (#404) üzenetére


ROBERTOH
őstag

-Proci alapon van? Ha nem, akkor tedd arra.
-Szedj ki minden felesleges dolgot a gépből (hálókártya, hangkártya, +winchester) és csak 1 pata winyó maradjon benne, és így kezd el tesztelgetni. Ha így megy, akkor a legvalószínűbb, hogy a tápod nem bírja.
-Érdemes kipróbálni a bios frissítést (erről az alaplapod topic-jában érdemes tájékozódni, hogy melyik a legújabb bevált bios)
Egyenlőre ennyi. ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#406) domedee válasza ROBERTOH (#405) üzenetére


domedee
senior tag

Az alapdolgok rendben vannak:
no tuning, friss bios

közben kipróbáltam azt, hogy beraktam anyám gépéből egy codegen 400-t csak simán 1 pata+sata vinyó, tuner, hang és így is csinálta.

Most megpróbálom prime95-tel, mennyit bír. De nekem egyre proci gyanúsnak tűnik. Főleg azért, mert néha a post során nem írja ki a procit.

Mondjuk először a szívbaj kerülgetett. Ugyanis az alaplap nem hajlandó akkor indulni, ha nincs rádugva egy odd a pata vinyó mellé. Ki érti ezt? :(((

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#407) szacsee válasza domedee (#406) üzenetére


szacsee
nagyúr

Próbálj az alábbiak közt totózni:

-Ha Venice magos a procid tiltsd le az AMD Live-t (asszem van benne).
-Ellenőrizd az ide, sata kábeleket és a jumperelést is (master, slave és a kábel bekötést is kék-alaplap, fekete-master, szürke-slave)
-Próbáld ki kölcsön kábellel a gépet.
-Teszteld le a memóriát pl memtest-el.

Ha nem jön be, akkor:
- Takarítsd ki a gépet sürített levegővel (spray v. komresszor), de mindent vegyél ki kivéve a procit. Ha ezüst alapu pasztát használsz nézd meg nem-e folyt le a prociról.
- Indítsd a gépet minél kevesebb eszközzel. CPU+Ram+VGA (se vinyót, se CD v DVD ollvasót ne dugj rá.

Ezek után már ki tudod totózni, hogy mi lehet a baj.
Ha még mindig csinálja ezuzán is vidd el a gépet oda, ahol a lapot vetted és nézesd meg, ha nem lesz jó, akkor lapcsere.

[Szerkesztve]

(#408) domedee válasza szacsee (#407) üzenetére


domedee
senior tag

Szerintem valami szépen lassan meghalt, nem jumper gond lesz. Meg a sata vinyóval vacakol főleg. Kábeleket cserélgetem van itthon plusz, de eddig nem segített. Memtest majd most jön.

Közben kicsit legóztam és arra jutottam, hogy ha rajta van a sata-s rendszervinyó mellett a pót windows a pata 1.M., akkor csinálja az újraindulásokat a jelek szerint. De amit nem értek, ha erről a vinyóról indítom a gépet, akkor onnan simán megy a pót win. Ha egy másik vinyót rakok be a helyére (elfekvő 4GB-os), akkor is simán indul.

Mi a bibi? A sata-s rendszervinyó új, de előtte is samsung volt helyette és azzal ment. A hiba is csak lassan jött elő, először csak néha, de most már állandó. Az a ritka, ha nem jön elő.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#409) Matt23


Matt23
tag

Visszatértem :O :O :O
Az oldal tetején olvasható problémával. És sajnos megint tele van a hócipőm a géppel.
Azóta annyi történt hogy az új ramot beraktam és feltettem a vistát (előtte xp volt). És csodák csodájára meggyógyultak a foglalatok, a ram megy dualban, és minden szép és jó. Aztán pár napig nem csinálta az újraindulást, de azóta folyamatosan. Van hogy naponta többször is. A leggázabb az volt amikor tegnap haver vinyóját formáztam és úgy indult újra.
Szinte már mindent kilőttem, hogy mi lehet a baj, memtest volt, videokari teszt volt, orthos is, még a vinyómat is leellenőriztem ma hutil-lal, hátha az de minden ok. Hol lehet a baj?
A gépet nem akarom cakli-pakk becipelni a boltba ahol a lapot vettem, mert van köztünk egy kis távolság.
Minden segítséget előre is köszönök!

(#410) Attila_26 válasza Matt23 (#409) üzenetére


Attila_26
aktív tag

Visszavitted a rákba azt a trutyi alaplapot? :F

(#411) Matt23 válasza Attila_26 (#410) üzenetére


Matt23
tag

Még nem sajnos. Nem tudom hogy oldhatnám meg, mert több mint 100 km-et kellene utaztatni a gépet, és hetekre meg kellene tőle válnom, ami igencsak aggaszt.
Arról nem is beszélve hogy egyáltalán nem biztos hogy náluk is fagyogatni fog, vagy hogy elismerjék hogy tényleg rossz...

(#412) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello egy ideje elég furcsa dologra kerül sor a gépemmel kapcsolatban:
a gép a lenti konfig, mely időnként újraindul, mégpedig ugy hogy megáll a kép és már utánna csak azt veszem észre, hogy újraindult!
Nem tudom mi lehet a probléma, egyrészt csinálja Battlefield közben is, de van hogy valamit nézek a neten, aztán az atitoolt indítom és ekkor fagy meg és ujraindul!
De van ugy hogy játszok 3h-t és semmi, de van hogy 3h-n belül kétszer is újraindul!
A gépet 2 órán keresztül orthossal teszteltem, úgyhogy nem a proc és nem a memória sztem!
Nem lehet hogy valami a vga driverrel + atitoollal van?
Ha tud valaki segítsen, kössz!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#413) Eagle16 válasza sosperecek18 (#412) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem is ez volt kb. 2 hete, azóta se jöttem rá mi baja volt.
Nekem az segített hogy szédszedtem, és újból összeraktam a gépet, és stabilan megy...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#414) sosperecek18 válasza Eagle16 (#413) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Csak fizikailag szedted szét vagy ujraraktad a wint is?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#415) Eagle16 válasza sosperecek18 (#414) üzenetére


Eagle16
addikt

Csak fizikailag, mert rájöttem hogy tuti nem szoftveres problémám volt, mivel egyszer a BIOS-ban kotorásztam, és akkor is újraindult...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#416) sosperecek18 válasza Eagle16 (#415) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Hát nálam még nem volt biosból történő restart, bár nem is szoktam ott gyakran kotorászni :) , de majd kipróbálom, hátha...

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#417) Ijk


Ijk
nagyúr

Van egy asus notim és most win xp betöltésnél kb 8x újraindult (csökkentett módban is).
Az utolsónál csinált automat egy lemezkonzisztencia vizsgálatot, majd megint újraindult és ezt követően állt fel. Lehet hogy a merevlemez döglődik?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#418) Norbo03 válasza Ijk (#417) üzenetére


Norbo03
őstag

Lemezkozinsztenicai vizsgálatot ha jól tom akkor csinal amikor vlmi gond van a vinyóval.

(#419) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!
A minap figyeltem fel rá, hogy teljesen váratlan pillanatokban csak úgy fogja magát a gépem és úrjaindul!
Mondom van az úgy, biztos semmi komoly...
Aztán amikor dvd írás közben bekapcsoltam a laptopomat, és újraindult, na akkor kezdett foglalkoztatni a dolog!
Ezután volt egy olyan eset is, amikor az egyik asztaliról akartam a másikra átnézni, erre meg az a másik asztali gép indult újra!
Ami meg ma történt... szintén dvd írás közben nővérem bekapcsolta a laposát, és bumm restart... aztán ő kikapcsolta a laptopot, de később újra be, hogy megnézze a leveleit, és akkor megint jött a már teljesen megszokott restar!

Tények:
adott két teljesen különböző laptop
két teljesen különböző desktop gép
egy smc wireless router
3 gépen Comodo tűzfal van fent, leszámítva az egyik notebookot
és senki sincsen tuningolva, hálózati áram valószínüleg rendben, legalábbis remélem :DDD
és a legszebb, hogy az eseménynaplóban semmi hibát nem jelez!!!

Ehhez szóljon hozzá valaki, ha tud :F
Köszönöm

(#420) feca81 válasza masterful87 (#419) üzenetére


feca81
aktív tag

ramteszt?tapteszt megvolt? nmezd meg az alaplapi kondikat, fel vanank-e puposodva. okozhatja a tul magas homerseklet is. ha ezt a 4-et kiszurted,es egyik se okozott gondot,akkor szolj,gondolokdok meg.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#421) masterful87 válasza feca81 (#420) üzenetére


masterful87
senior tag

Igazából én nem is gondoltam hardware-re, mivel a két asztali már újraindult, és semmi közös hardware bennük, és nem vagyok benen biztos, de aszem az egyik laptop is indult már újra...
Én valami software-re gyanakszom, talán egy hibás tűzfal beállítás? Vagy a router szivat? Vagy valami féreg?

Nehogy azt hidd, hogy Neked akarok ellentmondani, dehogyis... inkább a tudománynak, nem akarom elhinni, hogy tápnak, ramnak bármi köze lenne ahhoz, hogy hop megjelent a hálózatban egy új felhasználó, és akkor bumm restart :F

De a kondikat mindenképpen megnézem, már csak saját magam megnyugtatására :DDD

(#422) feca81 válasza masterful87 (#421) üzenetére


feca81
aktív tag

semmi gond,en csak otleteket adok.hardveres leven,egybol erre a hibara gyanaxom. szakmai artalom:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#423) masterful87 válasza feca81 (#422) üzenetére


masterful87
senior tag

Megnéztem, kondik rendben :))
memtest helyett meg kicsomagolok serényen, töltök ezt-azt, szóval 100 dvd kicsomagolásból még egyszer sem történt hiba. Tudom nem ugyanaz, de ez is valami :DDD

(#424) feca81 válasza masterful87 (#423) üzenetére


feca81
aktív tag

akkor sajna nem vagom,innen nehez lenne barmit is nyiltan kiallitani.probald meg egy hardresetet a routeren,es ujra beallitani az alapokat.ha a problema tovabb is fennall,akkor csak hardwerhiba lesz. nem volt vmi nagy kornyezet valtozas mostanaban? mi egy geppel szivutnk,aminek melege volt,es kesobb derult ki,h nem kapott eleg levegot.a memoriara azert gyanaxom,mert epp msot szerelek egy gepet,aminek allitolag tonkrement az alaplapi halokartyaja,es memhibas volt,nem halokartyas. de mindenekelott futtass egy ad-aware feregirtot. ingyenes,szinte barho lletoltheted (google altal rakresel), es a legtobb ferget leirtja. persze csokkentett modban kell irtani.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#425) Matt23


Matt23
tag

Sikerült a sok sok idióta fagyás után egy kékhalálosat is produlálnom. ÉS utána ezt dobta ki a vista. Valaki ebből ki tud valamit olvasni?

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.0.6000.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: d1
BCP1: 00000008
BCP2: 00000002
BCP3: 00000000
BCP4: 8A36E7D2
OS Version: 6_0_6000
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\Mini042907-01.dmp
C:\Users\user\AppData\Local\Temp\WER-29625-0.sysdata.xml
C:\Users\user\AppData\Local\Temp\WERC61E.tmp.version.txt

(#426) masterful87 válasza feca81 (#424) üzenetére


masterful87
senior tag

Úgy tűnik megoldódott a problémám!
A Comodo nevű tűzfalam helyi hálózati beállításaiban állítottam, és mostmár egyáltalán nem indul újra. (kopp-kopp-kopp)
Köszönöm, hogy idő szakítottál rám :)

(#427) Daweee


Daweee
őstag

hello
tegnap cs-ztem, és amikor kapcsolódott egy serverre, a gép egyszercsak újraindult... nem foglalkoztam vele, hagytam, de ma megint ugyanakkor ugyanezt ezt csinálta. Mi lehet a baj? a táppal nem hiszem hogy probléma lenne, fél éves FSP bluestorm. a kemény lapozófájl használat nem okoz újraindulást? mivel 512mega rammal van megverve a szerencsétlen, és ilyenkor kapar a hdd-re keményen. Esetleg vírus? Előre is köszi :R

(#428) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Szasztok , most vettem új konfigot, 775intel 915 proci, Biostar alaplap már a második amit kipróbáltam /csak ideiglenes valszeg basus lessz belöle/ Asus 1950Pro Vga 2GB 800 Kingmax Ram , A Vga és a Ram tuti jók, szét lettek tesztelve az alaplap vagy a proci a gond, álandóan reteszel , a cmost törlök akkor a bios ig eljutok,

Lehet hogy kéne egy új bios rá, lehet hogy ekkora a külömbség a 800 és a900 as széria között?
Üdv
Bem

(#429) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Ja és Minden hibát jelez az alap lap amit csak lehet...

(#430) Daweee válasza BemAnyó (#429) üzenetére


Daweee
őstag

az alaplapnak van még garija? szerintem ő lesz a hunyó

(#431) BemAnyó válasza Daweee (#430) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Már nézegetik, zsir új,

(#432) TGaben


TGaben
tag

Sziasztok!
Lenne egy kédésem. Nem tudtam melyik topicban lenne a helye,ezért több helyre is beírtam...
Találkozott már valaki azzal a problémával,h a bekapcsoló gomb megnyomása után nem azonnal,hanem kb 4-5 perc(!) mulva indul be a gép. Magától. A gomb jól van bekötve,csavarhúzos indításnál is ugyan ez történik. Sőt,a vga nélkül is... Táp 400-as Azona, konfig a profilnál. Mitől lehet ez?

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#433) TGaben


TGaben
tag

Az alaplapon van táp csati. (Abit AN8 SLI) Be van kötve,de ez miért van rajta? +táp kell a lapnak?

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#434) TGaben


TGaben
tag

A tápcsati olyan mint ami a vinyókba/optikába kell.

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#435) Daweee válasza TGaben (#434) üzenetére


Daweee
őstag

1, a modiktól ki fogsz kapni amiért mindenhol megkérdezted.
2, ez leginkább az alaplap hibájának tűnik.
3, az a tápkábel kell bele, de nem hiszem hogy köze lehet a problémádhoz

(#436) TGaben válasza Daweee (#435) üzenetére


TGaben
tag

:R

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#437) Daweee válasza Daweee (#427) üzenetére


Daweee
őstag

légyszi segítsetek ma megint újraindult kapcsolódás közben, kezdek befosni :(

(#438) Daweee válasza Daweee (#437) üzenetére


Daweee
őstag

föl :))

(#439) PeL válasza Daweee (#438) üzenetére


PeL
addikt

Nekem a Profilomba lévő configon csinált egy olyan újraindulást a gépem, csak pislogtam...
Pedig előtte tök stabil volt, semmi probléma nem volt vele. Épp böngésztem, amikor egyszer csak lefagyott az egér nem mozdult semerre (ekkor már valszeg a gép is gatteron volt), majd jött egy pillanatra a sötét kép, és utána indult újra, de az egyik HDD-met hallottam hogy újra felpörög.
Nem hinném hogy a tápcsati miatt volt, mert megmozgattam és semmi nem történt menet közben. nemrég lett új proci meg RAM cserélve a gépben, winfost azóta nem raktam újra csak tegnap.

Külön érdekesség, hogy tegnap szétszedtem RE-Install után a gépet hogy kitakarítsam, újrapaztázzam stb. megnéztem a proci alját, és mintha ezüstpaszta lett volna a proci lábai között a szélén, mert az előző tulaja ezt használt hozzá. Tűvel szépen kitakarítottam a lába közeit :DDD :DDD , majd mikor újra összeraktam bekapcsolás után azt írta ki a BIOS hogy megváltozott a processzor a rendszerben. Ez elég furcsa...

De lehet az egész újraindulás csak egy program miatt volt, mert pl. a tűzfalam a legújabb Outpost és egy-két helyen hallottam hogy nem valami stabil. De valszeg ennek a restartnak az okát sohasem fogom kideríteni

(#440) STyLi


STyLi
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen problémám van (vagyis unokatesómnek), hogy az eddig tökéletesen működő, nem is olyan régi gépe, bekapcsolás után bejelentkezik az asztalra, és kb 5-10 mp múlva újraindul magától. És ezt ismételgeti folyamatosan (belép-újraindul, -belép-újraindul). :o
én nem tudtam neki sokat mondani, mert nálam még ilyen sohasem fordult elő, csak annyit tippeltem, hogy lehet azért csinálja mert valami túlmelegedett, és a gép a saját biztonsága érdekében kikapcsol (de akkor sem újraindul...)
szóval ha valakinek van valami ötlete, vagy tudja mi lehet a gond kérlek írjátok meg vagy ide, a fórumba, vagy a drenyogabi@freemail.hu e-mail címre.
előre is köszi mindenkinek! :)

(#441) STyLi


STyLi
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen problémám van (vagyis unokatesómnek), hogy az eddig tökéletesen működő, nem is olyan régi gépe, bekapcsolás után bejelentkezik az asztalra, és kb 5-10 mp múlva újraindul magától. És ezt ismételgeti folyamatosan (belép-újraindul, -belép-újraindul). :o
én nem tudtam neki sokat mondani, mert nálam még ilyen sohasem fordult elő, csak annyit tippeltem, hogy lehet azért csinálja mert valami túlmelegedett, és a gép a saját biztonsága érdekében kikapcsol (de akkor sem újraindul...)
szóval ha valakinek van valami ötlete, vagy tudja mi lehet a gond kérlek írjátok meg vagy ide, a fórumba, vagy a drenyogabi@freemail.hu e-mail címre.
előre is köszi mindenkinek! :)

(#442) Daweee válasza PeL (#439) üzenetére


Daweee
őstag

Az a vicc, hogy én is most nyergeltem át Outpost-ra :DD
Mióta kivakartad a pasztát a prociból azóta nincs vele baj?
STyLi: Format C: :U Ha rögtön újraindul, nem sok mindent lehet vele kezdeni... Esetleg ''kézrátételes'' hőmérés a gépben...

[Szerkesztve]

(#443) Kicker


Kicker
senior tag

hali

a gép újraindul, valószínú a hőmérséklet miatt... a proci egyszerűen túlmelegszik, a venti kerreg kattog, egyre gyakrabban indul újra... mi a teendő? költséghatékony megoldásra lenne szükség, mer cimbora nem elég vastag...

arra gondoltam, hogy paszta kell alá, de ezek a kerregések arra is utalhatnak, hogy egy ventilátor is kell a tetejére...

illetve az alaplapi venti is szarakszik... intézek pár fotót...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#444) Daweee válasza Kicker (#443) üzenetére


Daweee
őstag

szerntem mindenek előtt szerezni kellene kölcsön egy másik hűtőt ami rámegy, és ha azzal jó, nem indulgat újra, akkor venni egy szimpla gyári hűtőt - 1-2 ezer... De azért a képeket várjuk

(#445) montressor


montressor
aktív tag

inditsd el csokkentett modban, nezd meg ujraindul-e
nezd meg az esemenynaplot ir-e valamit
nezd meg masik felhasznaloval csinalja-e

(#446) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!
Nekem egy ''kikapcsolós'' problémám lenne, nem ''újraindulós'', de az olyan topikok eléggé régen hastználtak, ezért nézzétek el nekem ezt az ''OFF''-ot.
Az utóbbi időben elég rendszertelenül, látszólag ok nélkül kikapcsolgatott a egyik gépem. Először lecseréltem a tápot, mivel csak a táp ki-, bekapcsolása után lehetett újraindítani. Sajnos, az új tápon nincs kapcsoló, így csak a tápkábel kihúzogatásával eszközölhető az áramtalanítás.
Tegnap vettem egy új vinyót (samsung 160GB), mivel a régi rendszervinyó (maxtor 40GB) eléggé halódik, nem mindig találja az BIOS sem és egy diagnosztikai program szerint is lejáróban van az élettartama.
A lényeg, az új vincseszterre sikerült nagynehezen telepíteni a rendszert (mivel néhányszor leállt közben a gép), de ma már alig akar beindulni. A régi HDD-vel megy 5-10-20 percig, de az újjal még fel sem áll a rendszer már kikapcsol, ha a BIOS-ban vagyok, akkor kb. 1-2 percet bír.
Szóval, cserélve lett már a táp, RAM, HDD, videókártya (ill. egy VGA-ssal és az alaplapival is próbálva) és ezek konbinációja. A CPU hőfok újraindítás után 45-50 fok. Ezeken felül, gyakran nem működik az egerem, hol boot után nincs, hol menet közben áll le.
Én az alaplapra (Asrock K7S41GX) gyanakszom, de nem vennék feleslegesen egyet, ezért kérdezném, van-e valami egyéb ötletetek vagy tuti az alaplapgond?

Köszönöm, hogy elolvastátok, bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett!
Bármilyen javaslatot, ötletet szívesen veszek! Előre is köszönöm!

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#447) Daweee válasza cvn69 (#446) üzenetére


Daweee
őstag

Hát erre most így hirtelen nem tudok mit mondani, de próbáld ki a vinyót egy másik gépben, és ha ott sem megy rendesen, akkor futás vissza a boltba gariztatni.

(#448) cvn69 válasza Daweee (#447) üzenetére


cvn69
tag

Köszi, másik gépben az új vinyo hibátlan. Egyre valószínűbb az alaplap gond + a régi vinyó haláltusája.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#449) Daweee válasza cvn69 (#448) üzenetére


Daweee
őstag

Hát akkor szerintem is az alaplap lesz a hibás... ha engem kérdezel, nézz szét pl itt a PH apróhirdetései között... :(

(#450) Stereopheis


Stereopheis
tag

Hello!

Az én gépem gyakran újraindul.
Bios frissítést hogy lehet csinálni? Vmi 1szerű módon lehetőleg mert satu vok.
Ja, és próbálkoztam Winfost crackelni is. Lehet h ez a baj? :Y
Előre is kösz.

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.