Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) Tigi válasza Norbo03 (#200) üzenetére


Tigi
őstag

Ja, lekapcsol az egész gép.
Ha az SP4-es Win2000-el is ez lesz akkor nemtudom. :(

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#202) Lamb Of God


Lamb Of God
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy DVD lejátszásakor újraindul a gép. Nem minden esetben, csak ha Cyberlink PowerDVD 7-tel nyitom meg, akkor is csak akkor, ha a menüben a lejátszásra nyomok. Jeleneteket és extrákat simán behozza, az elejéről lejátszás viszont nem megy. A dolog érdekessége, hogy Media Player Classic simán viszi ezeket a DVD-ket, egyiknél sem indít újra, csak az új PowerDVD. Gondolom ez a program hibája, talán lesz majd hozzá valami update is valamikor, de azért gondoltam megkérdezlek benneteket is, remélem nem baj.

THX előre is

*DFI LanParty UT* *Athlon64 3500+* *Gainward 7900GT Golden Sample* *Corsair XMS Kit 1024MB* *Samsung 730BF* *AeroCool Magic 3D* *Chieftec GPS-450AA-101A*

(#203) Norbo03 válasza Lamb Of God (#202) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Szedd le az IDE drivert ha fent van, ha meg nincs akkor rakd fel legujabbat.

(#204) Rive válasza dscholtz (#189) üzenetére


Rive
veterán

A TCP/IP nem a hálókártyához, hanem az OS-hez tartozó szint. Próbálhatsz babratolni az egész hálózati réteg leszedésével és ujratelepítésével, de általában egyszerűbb, ha minden más előtt újrahúzod a rendszert...

Ez az SMC meg tényleg RTL chippel szerelt darab... Bár a TCP/IP kapcsán ez már mindegy is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#205) Csaba_20_ válasza dscholtz (#194) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Memóriateszt megvolt már?

(#206) passatgt


passatgt
aktív tag

Nekem is ilyen problémám van,csak kcsit bonyolultabb:

Néha újraindul a gép,elég sűrün.Van amikor csak sajátgép indításakor,van amikor firefox indításokor,tehát teljesen változó helyzetekbe.Hibanaplóban ez áll:
Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x1000007f (0x00000008, 0x80042000, 0x00000000, 0x00000000). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\Mini080506-01.dmp.

És mégegy probléma,ami szerintem összefüggésben van az újraindulással:Ha sokáig nincs bekapcsolva a gépem,és elindítom,akkor a biosban kikapcsolódik az usb billentyűzet,a boot listát összekeveri,és így kb 15 indítás után indul el rendesen awindows.Van amikor a bootolásnál az eszközöket nem érzékeli,és lefagy.Utána ezen túlvagyok,de a bootnál kiírja,hogy nem jó a bootlista,ezért az alapértelmezettet használja 10 másodperc múlva.Ez után is lefagy.Utána kezdi előről,és ha néhe ezeken túlvagyok,akkor a windows betöltésénél fagy le.Aztán egyszer csak elindul és utána egész nap nincs ilyen,csak a fent említett újraindítás.Légyszi segítsen valaki.Előre is köszi :R

(#207) Rive válasza passatgt (#206) üzenetére


Rive
veterán

Egy teljes konfigleírás kellene, különös tekintettel a táp típusára. Nomeg valami memtestet futtass le.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#208) passatgt


passatgt
aktív tag

memtest megvolt,semmit nem talált.Konfig:

300W codegen táp
Intel 2.60
256Mb ram
Ati 9550
Asrock p4vt8+
120Giga samsung
pioneer dvd író
+canon iP1000 nyomtató + CanonN340P scanner

1 éve ez akonfig van és tökéletesen vitte a táp

(#209) slayer006 válasza passatgt (#208) üzenetére


slayer006
addikt

300W codegen táp

itt a bűnös ;]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#210) Rive válasza passatgt (#208) üzenetére


Rive
veterán

Az előző hozzászólóhoz hasonlóan én is előzör a codegent vágnám ki a francba. Minden további hibakeresés fölösleges, amíg az a táp a gépben van.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#211) passatgt


passatgt
aktív tag

Ok kicserélem.De eddig miért volt jó?És a boot listát meg az usb legacy supportot miért írja át biosban :F

(#212) Rive válasza passatgt (#211) üzenetére


Rive
veterán

És a boot listát meg az usb legacy supportot miért írja át biosban
Mittudomén. De az az egy biztos, hogy egy codegen 300W időzített bomba. Az meg, hogy 'eddig miért volt jó?' hülye kérdés. A helyes kérdés az, hogy miféle csoda folytán megy még mindig?

Szóval minden más előtt tápcsere. Legalább próbára.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#213) passatgt


passatgt
aktív tag

vettem egy tápot,400w.Minden ugyan olyan szar maradt :B

(#214) lajafix válasza passatgt (#206) üzenetére


lajafix
addikt

Jól tetted hogy kinyomtad a Codegent.
Azt már próbáltad, hogy átteszed egy másik slotba a memóriát? Sőt másik gépben nézted már a memóriát?

Rock'n Roll

(#215) passatgt


passatgt
aktív tag

Asszem rájöttem mi abaj,de erősítsetek meg benne:

LEfuttattam egy bott idejű memtestet és 14000 hibát talált.Ez okozhatja az újraindulást?És ezt lehet javítani vagy kuka és vegyek másikat?

(#216) passatgt


passatgt
aktív tag

ezaz lelkes újonc lettem:)

[Szerkesztve]

(#217) finest válasza passatgt (#215) üzenetére


finest
őstag

Mi történt a memmel? Amúgy okozhatja.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#218) Fauszt válasza passatgt (#215) üzenetére


Fauszt
senior tag

1 hiba sem lehet. Ilyet okozhat helytelen bios beállítás, vagy hardver hiba. Ha default bios beállításokkal is hibázik, akkor 99% hogy a memória szar, de lehet proci is meg alaplap is...
#208-ban még azt írtad, hogy memtest nem talált semmit, mér is :F

[Szerkesztve]

(#219) éN79


éN79
addikt

Engem meg mostanság ezzel fáraszt a gép. Néha rájön, és akkor nem akarja abbahagyni, néha meg napokig jól elvan:

''Driver IRQL not less or equal'' a gyönyörűséges kék képernyőn. :(((

A konfig az adataimnál, minden alapon, memtest86 és ORTHOS 2x100% CPU+RAM stress teszt is hiba nélkül szaladgál. Proc nem melegszik átlagosnál jobban, ház szellőzése megfelelő. Rendszer kb. 2 hetes, most a hétvégén miután egymás után 4x lefagyott az is ''ghostolva''.
A PCI slotokban az Audigy4-en kívül egy Leadtek TV tuner van még, aminek jelenleg a driverei (programjai se) nincsenek feltelepítve, csak ott csücsül. :F


[Szerkesztve]

(#220) passatgt válasza Fauszt (#218) üzenetére


passatgt
aktív tag

azért mert a gépen futattam le és utólag tudtam meg hogy az nem ér semmit

(#221) passatgt válasza éN79 (#219) üzenetére


passatgt
aktív tag

nézd meg az eseménynaplóba,ott kiírja.Valszeg hálókártya driver lesz.(Ha nem tudod az eseménynaplót hol van:Vezérlőpult-teljesítmény és karbantartás-felügyeleti eszközök-eseménynapló)Itt a rendszer részben keresd meg

(#222) passatgt válasza Fauszt (#218) üzenetére


passatgt
aktív tag

Ezt hogy érted hogy egy hiba sem lehet?Egyébként alapon van bios,csak a bootlista van állítva

(#223) Fauszt válasza passatgt (#222) üzenetére


Fauszt
senior tag

szó szerint. Egyszer sem hibázhat, különben szétbassza a rendszered...

(#224) passatgt


passatgt
aktív tag

jaa azt hittem hogy a memtest nem találhat hibát:)

(#225) éN79 válasza passatgt (#221) üzenetére


éN79
addikt

THX! :R
Időközben kikerült a gépből a TV tuner, meg vga driver csere is eszközölve lett, azóta eddig rendbenlévőnek tűnik.

(#226) Egon válasza passatgt (#224) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha a memtest hibát talál, akkor 99,99%, hogy ott valóban hiba van (fordítva sajnos már nem mindig igaz: nekem volt már olyan ramom, amivel pl. lefutott a memtest akárhányszor, de a 3DMark első 1-2 tesztje során mindig lecsukta a taszkot. A ramcsere segített). Vagy a ram, vagy a proci vagy a lap rossz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#227) passatgt


passatgt
aktív tag

ok asszem veszek ramot,úgyis ráférne csere,csak 256 az manapság nem elég.Szerintetek melyik jobb,ha veszek két 256-ost vagy egy 512-est? :)

(#228) éN79 válasza passatgt (#227) üzenetére


éN79
addikt

Milyen konfigba (CPU foglalat+lap) kérded a memória leosztást?

(#229) passatgt


passatgt
aktív tag

ASRock P4VT8+ ATX
S478, Via PT800+, 3 DDR, 5PCI, 1AGP 8x, SerialATA, RAID, integrált 6 csatornás audio és LAN, USB 2.0, ATX

(#230) éN79 válasza passatgt (#229) üzenetére


éN79
addikt

Dual channel kezelése miatt jobban járhatsz a két rammal:

[link]

(#231) PPSH


PPSH
őstag

nekem is volt ilyen gondom a gepemmel anno a ramok miatt.csak az volt benne a flesh hogy egy hibat se talalt a memtest :( a hiba ugy oldodott meg hogy megcsereltem a memoriakat :DDD

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#232) polip válasza passatgt (#227) üzenetére


polip
addikt

manapság szerintem 2x512 nem árt :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#233) passatgt


passatgt
aktív tag

arra nincs pénz :)
Én azt nem értem,hogy ha a ram a rossz,akkor miért tudom csak nyolcadszorra bekapcsolni a gépet? :DDD
Elindítom,először nem cisnál semmit,kép se jön be.Utána nyomok resetet,akkor kép van,eljut a hardverek felismeréséig,aztán leáll.Utána megint nincs kép,aztán a hardverek felismerése után kiírja,hogy betölti az default boot listát,utána újraindul és megint lefagy.Ezek váltogatják egymást,és kb 20 perc még sikerül elindítani :O
De amikor szimplán újraindul a gép a winből kilépva akkor semmi ilyen gond nincs,csak ha kikapcsolom

(#234) Boyfish


Boyfish
senior tag

je ezt a topikot 2 éve indítottam:)

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#235) passatgt válasza passatgt (#233) üzenetére


passatgt
aktív tag

fel :)

(#236) Egon válasza passatgt (#233) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor lehet hogy a táp a gond (még mindig: ha nem _márkás_ tápot vettél, valami értelmeset, akkor továbbra is lehet a probléma forrása - akkor is ha 1000W van ráírva), illetve az alaplapi fesszabályzó gyanús még...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#237)



addikt

Kb 3 hete jelentkeztem a problémámmal(emlékeztető:[link])

Azóta nyaralások miatt nem voltam itthon, most tudok vele újra foglalkozni.
Fejlemény annyi történt, hogy mivel a táp volt a leggyanúsabb, visszavittem és szó nélkül kicserélték egy újra, de a probléma még mindig fenn áll, szóval nem az lehetett a hibás. Memóriateszt szintén lefutott hibátlanul.

Viszont most felfedeztem az alaplapon két gyanús kondenzátort, csak az a baj, hogy nagyon nem értek hozzá, ebben kéne segítsetek, hogy ez hiba-e. Mind a kettő fel van puffadva, tehát a tetejük nem olyan lapos mint a többinek, hanem domború. Szóval ez azt jelenti, hogy azok hibásak? És ha hibásak, akkor okozhatnak ilyen általam említett fagyásokat? Mindjárt teszek be pár fényképet hátha az segít.

Másik kérdés, hogy van winchesterre valami tuti ingyenes tesztpogram ami kideríti, hogy van-e valami baja? (scandisknél valamivel komolyabbra gondoltam)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#238)



addikt

Na itt vannak a képek:

Első kondenzátor(a bal oldali a gyanús, a másiknak szép lapos a teteje): [link]

Ugyanez más szögből:[link]

A másik gyanús kondi: [link]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#239) Egon válasza (#237) üzenetére


Egon
nagyúr

Tuti kondigond. Elvileg meg tudod csináltatni valakivel, aki ilyesmivel foglalkozik (több ember is van itt a fórumon, bár zöme inkább tápokat kondiz újra, ami azért szvsz kisebb falat). Egyik haveromnak a naaaagy OldMan műhelyében kondizták újra a régi, BX-es lapját - továbbra is fagyott keményen, szóval nincs 100%-os garancia a sikerre. A másik megoldás a kapcsere, sajnos...:(
Azért azon érdemes elgondolkodni, hogy az Asus általában minőségi kondikat használ, tehát felmerül a valószínűsége az elégtelen hűtésnek (annak ellenére is, hogy nem egy kazán konfigod van, és a Bat egy elég jó hűtő - a házhűtéssel még lehet gond...).
Vinyóteszt-ügyben sajna nem tudok segíteni, szvsz próbálj meg a gugliban keresni ilyetén progikat...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#240) válasza Egon (#239) üzenetére



addikt

Rendben köszi.
Sztem megpróbálom megcsináltatni a kondikat, aztán ha az nem segít akkor lapcsere.
Egyébként ha még garanciális a lap, akkor ezzel visszavihetem?

Túlmelegedés meg hát, hmm, nem is tudom. Igaz, hogy mind a két hibás a kondi a chipsethűtő mellett van és jelenleg az a hűtő a legmelegebb része a gépemnek, de annyira még az sem meleg hogy ne tudnám pl megfogni. A házhűtés egyébként elöl is és hátul is egy 8cmes venti+12centis tápventi. Meg még a BAT is kavarja a levegőt belül.

mod: akkor abban biztos lehetek, hogy azokkal a kondikkal valami nem stimmel, ugye?

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#241) Egon válasza (#240) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha garis, akkor vidd vissza nyugodtan, minden emberi számítás szerint cserélniük kell.
A házhűtés elvileg elég, lehet hogy csak kifogtál 2 szar kondit.
Igen, 99,9999%, hogy azok elszállt kondik (ha gondolod, keresd meg pl. stol-t priviben megerősítésért, többek között ő foglalkozik kondicserével).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#242) válasza Egon (#241) üzenetére



addikt

Sajnos nem garis már, na mindegy, ha találok valakit aki olcsón megcsinálja akkor megpróbálom, ha nem akkor veszek egy új lapot. köszi a segítséget.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#243) rlazol válasza (#242) üzenetére


rlazol
addikt

Stol vagy Dryman a Te embered.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#244) válasza rlazol (#243) üzenetére



addikt

Dryman sajnos győri az adatlapja szerint, az picit messze van, stol-t nem tudom, őt megkérdem.
Esetleg pesten más lehetőség?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#245) passatgt


passatgt
aktív tag

Megnéztem én is az alaplapon a kondikat,hátha nem figyeltem oda rendesen :)
Az egyik szerintem kivirágzott,majd este csinálok képet.Gondolom ha ez a szar az magyarázhatja az újraindulást,a ram hibát(a kondi pont a ram slot mellett van),és a nehéz bekapcsolást nem? :DDD

(#246) passatgt


passatgt
aktív tag

fel :)

(#247) (Bundás) válasza passatgt (#245) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ha már jó púpos, akkor is okozhat instabilitást, ha már kivirágzott, csoda hogy megy! :D
Képet csak nem csináltál?

(#248) passatgt


passatgt
aktív tag

Nem sikerül,olyan helyen van,hogy nem férek hozzá.TApintásra mondom h felvan púposodva ,meg lehet is látni.Ahogy végighúzom az ujjamat,a szélén lévő peremet ami a tetejére rá van hajtva nem érzem,de atöbbin igen.Mindenesetre van rá 10 nap garancia,gyorsan elviszem :)

(#249)



addikt

Na, közben ki lett cserélve a kondi, 15 perce kapcsoltam be a gépem, azóta még nem fagyott le. :D Ha még 3-4 óráig kihúzza, akkor újrateszem a windowst és egészségesnek nyilvánítom a gépem. :)
Egyébként az nem gáz, hogy 6.3V-os 820-as kondit 25V-os 1000-esekkel pótolt a szerelő?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#250) passatgt


passatgt
aktív tag

Nekem is probléma megoldva.Alaplap+ram csere.Lapra csak 1 év gari volt,úgyhogy vennem kellett gigabytot 18-ér,ramot kicserélték ingyen :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.