Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#451) Daweee válasza Stereopheis (#450) üzenetére


Daweee
őstag

általában annyi a biosfrissítés hogy az alaplapgyártó honlapján megkeresed a te lapodhoz illő biost, letöltöd, és vagy a windows alól, vagy dos-os környezetből, flopiról bootolva, majd maga a frissítés mikéntjáről az oldalon lévő leírásban olvashatsz, mert aháníy gyártó annyi frissítőprogi... A windows crack pedig nem erre a fórumra való téma. Ajánlom Corporate edition beszerzését, azt nem kell ;) <- ezért én is le leszek ****va :B

(#452) Stereopheis


Stereopheis
tag

Ó, elnézést, még meg sem köszöntem.
Köszönöm Daweee! :R

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#453) PeL válasza Daweee (#442) üzenetére


PeL
addikt

Kb. 10 perccel ezelőtt volt megint egy ilyen Restart, amit megint nem tom mitől csinálta, azt az egy esetet meg a mostanit leszámítva nem csinált ilyet 1x sem. F*ngom sincs miért van ez. De amúgy érdekes hogy miután felállt az XP egyből az Outpost hibajelentő ablaka jött elő, szal lehet ő a ludas...

(#454) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Nekem is restart gondom lenne.2D-ben, egyszercsak fogja magát, és újraindul, nem is kell leterhelnem.Van hogy reggel a bekapcsolásnál is nem tölt be, hanem egyből reboozol.Konfig az adataimnál.Táp tuti nem lesz, mert a Seasonic kb 3 hetes, és előtte egy 450 es csifivel is csinálta.Ja, és másik vga-val is.

[Szerkesztve]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#455) PeL válasza Ace Ventura (#454) üzenetére


PeL
addikt

Én a saját esetemnél arra gondolok hogy lehet a procihúzástól van, mert plusz feszt nem adtam neki, és lehet időnként eldobja magát. (vagy a tűzfalam teszi)

Ha te is így csinálod akkor lehet nálad is ilyesmi lesz a probléma

(#456) Ace Ventura válasza PeL (#455) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ja, azt elfelejtettem irni, hogy soha semmit nem tuningolok.Ez nem atttól van.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#457) csövi válasza Ace Ventura (#456) üzenetére


csövi
tag

sajátgép/tulajdonságok/speciális/indítás és helyreállítás/rendszerhiba/automatikus újrain dítás kiszedni a pipát
cSAK 1 ötlet :))

(#458) Ace Ventura válasza csövi (#457) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Közben feldobtam a lapra a legújabb biost, és azóta láss csodát megszünt a baj. :C
Köszi a segitséget azért :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#459) Texasflood


Texasflood
csendes tag

Sziasztok lenne gey gondom! Lehet BIOS beállítás hiba nem tudom ezért kérem a segítségeteket! Több XP volt már a gépemen! de egyiknél se kapcsolt ki a gép! Rámegyek a kikapcsolásra... ki is írja hogy windows leáll... de nem kapcsolodik ki! nem tudom miért! Aki tud irjon lécci!

Texas Flood

(#460) Oczu válasza Texasflood (#459) üzenetére


Oczu
senior tag

próbálj egy bios-reset-et, ha nem megy, egy bios-update-et. Milyen deszka?

(#461) eszbetti


eszbetti
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám amihez a segítségeteket szeretném kérni:
Újra telepítettem egy gépet, amivel már elég sok gond volt (lefagyott, újraindult stb.).
újratelepítés után se készenlétbe nem lehet rakni se hibernálásba, mert újraindul.
Mi lehet a gond? Valami beállítás, vagy valami progi ..stb?
légyszi segítsetek! Már egyre jobban idegesít a dolog még sose jártam így és nem is az én gépem :W

(#462) feca81 válasza Texasflood (#459) üzenetére


feca81
aktív tag

ha regi a gep,akkor engedelyezni kell a biosban vmit,most nem jut eszembe mit. ezek utan az eszkozkezeloben lattatni kel la rejtett eszkozoket is, esha ott at van huzva egy eszkoz (most ennek se jut eszembe a neve,de csak ez lehet athuzva, vmi energiagazdalkodas,v ilyesmi), akkor engedelyezni kell,es menni fog. a gond az,h gyakran ujra, v javitotelepitest kell rakni a gepen. altalaban ezek P2-es es P3-as alaplapokra jellenzo. P4-esen elvileg automatice engedelyezve van a biosban ez. talan apci energia vmit a neve,hasonlot keress.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#463) feca81 válasza eszbetti (#461) üzenetére


feca81
aktív tag

szinten utalhat elobbi hibara,vagy egyszeruen nicns engedelyezve a fejlett energiagazdalkodas,igy nem tudod keszenletbe allitani. ha minden igaz,csak be kel lkapcsolni. asztalra jobb gomb,tulajdonsagok,kepernyokimelo/energiagazdalkodas/hibernalas, hibernalas engedelyezese. v ha ez nem ,akkor itt kell keresgelni sztem. esetleg neked is biosban engedelyezni,mint elobb irtam. sok szerencset!

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#464) Pulsar válasza feca81 (#462) üzenetére


Pulsar
veterán

APM, advanced Power Management, ami nem jut eszedbe :)

(#465) feca81 válasza cvn69 (#446) üzenetére


feca81
aktív tag

ezzel a problemaval 2x talalkzotam. az egyik gepnel az volt,h forditva volt rajta a hutoventi, es emiatt nem volt eleg hutes. mar a memtestnel is kikapcsolt. az illeto gep AMD volt. miutan helyesen felraktam mukodott.ott kell keresni elsozor a hibat.
a masodik esetben alaplaphiba volt.ez inkabb jellemzo arra,amit mondtal. asszem az is pont egy asrock alaplap volt.gyonyoruen mukodott,de ha kikapcsoltad,tobbe nem kapcsoltad vissza mindaddig,amig teljesen aramtalanitottad.aztan megint ment a kov kikapcsolasig.
volt meg par eset,ami csak ujraindult,erdemes azokat mis megnezni. keress ra google-ben a memt32.exe-re. ez egy memtesztelo progi.ha ez hibat jelez,akkor memoria csereerett. meg kell nezni meg a kondikat az alaplapon.ha csak egy is fel van puposodva,v meg jobb kifolyva,ez is okozhat gondot. meg a tapra is lehet gyanakodni,erdemes azt is kiprobalni.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#466) feca81 válasza Pulsar (#464) üzenetére


feca81
aktív tag

koszonom:) akkor ezt kell keresni biosban!

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#467) feca81 válasza Daweee (#437) üzenetére


feca81
aktív tag

en a szoftver reszehez vajmi keveset ertek,inkabb hardweres vagyok. nekedis javaslom a memteszteet,elkepzelheto, h amikor kapcsolodsz (mint emlitetted) nagyon sok memoriat felemesztesz,es csak ekkor hasznalja ki az XP a memoria azon reszet,ami rossz. teszteld le,es ha rossz, akkor ott a hiba. ha nem,akkor lehet szofteres uton keresni,esetleg meg erdemes egy HDD teszt is.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#468) feca81


feca81
aktív tag

most hirtelen ennyi,akinek tudtam segitenei,annak szivesen,akinek gondja van irja meg ,most mar probalok gyakrabban feljutni ide.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#469) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

hy!

kicit off de nem naon találtam megfelelö topicok!!!!!

szitu az h uj gép és felment rá a vista!ezek után ugy gondoltam h vissza raknám az xp DE berakom
az xp cd-t boot-ol de vagy boot-olás közben vagy hardver vizsgálat közben megáll!és csak a resi után indul ujra a cucc!
esetleg vkinek van vmi 5lete az jhoo lene! a másik kicsit másabb téma h nem tom vista alól életre kelteni a mikrofonomat seh SEM!

elöre is thx! udv:gábor

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#470) feca81 válasza IreN!CuS (#469) üzenetére


feca81
aktív tag

sztem tolts le egy a winyodnak megfelelo progit,azzal melyformazas,es utana probald ujra feltenni az XP-t. mielott ezt megtenned nezd meg,h a gepedre egyaltalan fel tudod-e tenni az XP-t. most 2 lapotoppal szivunk,mert nem XP kompatibilis,csak vista megy fel ra.ill most mar XP is,de ez hosszu tortenet.
a mikrofon meg sok minden lehet. lehet,h ugy van beallitva a hangkartya,h a mikrofon in az az 5.1-es outja legyen, es igy soha nem fog megszolalni. lehet a front mic okoz problemat, v csak egyszeruen el van nemitva. tobb info kene,h meg tudjam allapitani...

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#471) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Mostanában (naponta 2-3x) ha rákattintok egy linkre újraindul a gép mintha resetelném.
Mitől van ez? :F

"Csak úgy mondom"

(#472) edgR válasza Csapi007 (#471) üzenetére


edgR
őstag

jo alapos virus-es spykeresesnek vetnem ala a gepet..

(#473) feca81 válasza edgR (#472) üzenetére


feca81
aktív tag

egyetertek. volt egy virus,ami az XP service pack 1-esig ezt csinalta. vmi vedelmi hibat valtott ki.sajnos ha a virus elburjanzott,akkor csak a format segit rajta. javaslom a service pack 2-t. ha ez ne mall fenn akkor a szokasos ramteszt, taptesz, hddteszt.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#474) V.Szabee


V.Szabee
tag

Sziasztok!

Van egy ismerősömnek egy gépe: Intel D845EBG2-es alaplap, egy celeron 1700-as proci, 768MB ram, Ati Radeon 9600 pro-s videokari.
A következő a probléma: Most már átállt mplayerre, mert néha egy filmet ha elindított, csak fogta magát a gép és újraindult. De az mplayerrel megoldotta a problémát, így többet nem törődött vele. Most fel szerette volna rakni a tavalyi, meg az idei nfs-t is. Felrakta szépen, de mikor elindítaná, a gép megint fogja magát, és újraindul. Semmit nem ír ki, a gép kb az EA logo megjelenésekor indul újra, de nem tudom pontosan, mivel már nem jelenik meg. Tehát rákattint a játék ikonjára, és szint egyszerre újraindul a gép. Légyszi segítsetek!

Szabee

(#475) RoyalFlush válasza V.Szabee (#474) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Másik RAMal próbáltátok már ? Úgy is újraindul ?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#476) matrix23 válasza V.Szabee (#474) üzenetére


matrix23
tag

Ram, táp, alaplap csere első körben.

(#477) Ragadozó válasza V.Szabee (#474) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem akarok beleszólni...
Alaplapi kondikat szemrevételezd, púpos vagy kifolyt-e valamelyik...
Táp a második kör...kell egy próba táp...
Harmadik helyre sorolnám a ramot....

A ventilátorokat és bordákat, hogy nincsenek-e eltömödve....(proci, vga)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#478) maxlanders


maxlanders
tag

Nekem volt egy éves tápom, ami feszt újraindította a gépet.
Szétkaptam és a panel elján volt egy nagy porcica és megolvasztotta a forrasztást. (mármint a hő ami nem távozott onnan)
Volt mikor jól volt mikor rosszul érintkezett.

Letakarítottam, a forrasztást visszapótoltam és azóta tökéletes.
Minden évben szét kellene bontani a tápokat, mert marha sok por lerakódik bennük, úgy mint a gép többi részében. Ha momdjuk egy éves gari van rá, akkor azért az egy évet megvárnám, de utána fél-egy évente pucolni kell!

Igaz , a kondik állapota sem utolsó, főleg a proci környékében lévőké!

(#479) Daemon09 válasza maxlanders (#478) üzenetére


Daemon09
őstag

És mivan az 5év garis tápokkal? Nem lesz semmi baja még 5 év mulva sem, ha nem szedem szét és takarítom ki, akkor sem... :(

(#480) maxlanders válasza Daemon09 (#479) üzenetére


maxlanders
tag

Én csak a nálam tapasztalt dolgokat írtam le. Ha nem szeded szét, akkor nem.

(#481) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!
A következőre keresem a választ:
Procit cseréltem a gépemben, és azóta bármilyen 3D-s alkalmazást indítok, a gép Rebootol. (3dmark, 3ds játék).
Ha alapórajelen hagyok mindent, akkor is.
Javaslat, ötlet vkinek?

E4300-at cseréltem E8200-ra.
BIOS update megvolt, winreinstall nem, de sztem egy szimpla CPU cserénél nem is kell.

[ Szerkesztve ]

(#482) maxlanders válasza djbahool (#481) üzenetére


maxlanders
tag

Proci hőfok? Hűtő jól van e felszerelve?
Szerontem sem előírás a reinstal

(#483) Des1gnR válasza djbahool (#481) üzenetére


Des1gnR
őstag

Mennyi feszt adtál a CPU-nak?
A memóriák mennyin mennek és milyen fesszel?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#484) djbahool válasza maxlanders (#482) üzenetére


djbahool
senior tag

Proci hőfok: 40-50 fok között van.
Hűtő jól van, tuti.

(#485) djbahool válasza Des1gnR (#483) üzenetére


djbahool
senior tag

CPU fesz:1.1 V
Memo: 800MHz, 1.8 V

Jók így?

(#486) maxlanders válasza djbahool (#484) üzenetére


maxlanders
tag

Az jó.
Táp gondolom okés, akkor nézd meg a feszkót amit lead, nincs meglazulva tápcsati?
Én azért kiszedném a vga karit és újra beraknám, ée ezt a memóriával és lehet hogy a procival is megtenném.
Vagy vga kártya driver eltávolítás majd gép újraindítás újra onstalálnám a drivert. Hátha.

(#487) djbahool válasza maxlanders (#486) üzenetére


djbahool
senior tag

Na, most beletettem egy másik VGA-t, és jó lett.
Utána visszatettem az enyém és úgy is jó. Lehet ki volt lazulva, nemtom....
Ha további gond lesz, akkor megnézem a feszeket műszerrel (szoftverrel néztem úgy jó).

Köszönöm mindenkinek az ötleteket, javaslatokat.
Remélem e témában majd én is tudok másnak segíteni, és nekem már megoldódott a gond.

üdv.

(#488) maxlanders válasza djbahool (#487) üzenetére


maxlanders
tag

Remélem hogy mostmár jó lesz. Már csak használni kell :D
Valószínű szoftverrel jót mértél akkor az jó. ezek biosban is jelen vannak ,
de ha nincs elektronikai készséged, nem ajánlom a műszeres mérést, mert könnyen össze lehet zázni valamit és kijön a működtető füst a gépből!

(#489) djbahool válasza maxlanders (#488) üzenetére


djbahool
senior tag

Elektronikai-elektrotechnika ill. mérnök informatikus szakokat végeztem, szóval sztem menne a dolog :)
Azért köszi a segítséget. :R

Üdv.

(#490) maxlanders válasza djbahool (#489) üzenetére


maxlanders
tag

Jó, én csak javaslatot tettem! :B Nem mondhatom senkinek hogy ne. :DDD
Azóta is jó?

(#491) djbahool válasza maxlanders (#490) üzenetére


djbahool
senior tag

Igen, kopp-kopp, azóta is szuperlál. :)
Remélem jó is marad.

(#492) Metalwarrior


Metalwarrior
tag

Hali!
Kikapcsoláskor a gépem leáll 2-3 másodpercre aztán magától bekapcsol. Szerintem nem windowsban van a hiba mert ha betöltése előtt kikapcsolom akkor is ezt teszi. Esetleg valami bios beállítás csinálhatja?

(#493) maxlanders válasza Metalwarrior (#492) üzenetére


maxlanders
tag

Nem a bekapcsoló gomb van beragadva ? Bios szerintem ilyet nem csinál, bár vannak olyanok, mint az újabb bios-ok, hogy akár perifériáról is lehet indítani (pl:billentyűzet,egér), de ehez be kell állítani a biost és mellesleg gombot is kell nyomni.
Inkább az első

(#494) Metalwarrior válasza maxlanders (#493) üzenetére


Metalwarrior
tag

Nincs beragadva, most raktam össze a gépet, gond nélkül megy minden, kivéve ezt. Csinálhatja ezt pl ha a ledeket rosszul kötöttem be? Más ötletem már tényleg nincs.

(#495) mrdan206 válasza Metalwarrior (#494) üzenetére


mrdan206
tag

Csináld azt h minden kábelt kihúzol és csak a power gombot kötöd be. Elvileg semmi jelentősége h ledek meg stb vannak e kötve de 1 próbát megér ;)

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#496) Metalwarrior válasza mrdan206 (#495) üzenetére


Metalwarrior
tag

Tényleg nem az. Lassan kezdek ideges lenni

(#497) maxlanders válasza Metalwarrior (#496) üzenetére


maxlanders
tag

Amúgy mi az alcsi neve tipusa...?

(#498) A6ON


A6ON
csendes tag

Mikor megvettem az új grafikus kártyámat elkezdett ujraindulni a gép. Most akkor nem tudtam hogy mi lehet a baja. Talán a memóriák? Pedig 1.5Gb van még most is :)
Lecseréltem a procim egy AMD ATHLON X2 5200+ ra és már semmi baja.
Talán túl gyenge volt az athlon 3000+ som.
Hát mostmár jól működik :)) :DDD

Processzor tuning, Bios frissítés? ''Csak saját felelősségre'' AMD 5200+ brisbane

(#499) mrdan206 válasza A6ON (#498) üzenetére


mrdan206
tag

Az attól függ h mien kártyát vettél :) Sztem a nagyobb kari többel kezel a cpuból.

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#500) Metalwarrior válasza maxlanders (#497) üzenetére


Metalwarrior
tag

Gigabyte p35 ds3

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.