Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1551) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Most már nekem is ide kell fordulnom sajnos.Mióta van egy 5830-an és újabb játékokkal játszom ami megizzasztja a gépet,emiatt néha újraindul a gép.Valamikor a játékok bevezetőinél.Eddig azt hittem,hogy a proci tuning miatt van,de anélkül is újraindul.

Ötletem sincs,hogyan deríthetném ki a hiba forrását.Erre kérnék javaslatot.

(#1552) CoolMan válasza grabber (#1551) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Ellenőrizd kérlek a CPU és a VGA melegedését. Az Aida64-el vagy ezzel a videókártyát meg a gpu-z-vel.
Teszteld a memóriákat ezzel.

(#1553) grabber válasza CoolMan (#1552) üzenetére


grabber
addikt

CPU maxon 67 C°-os.
GPU 80 fölé már nem szokott menni.

Sima memória maradhatott még,mert a vga memória hibátlan volt a teszt után.
Tápra tudok még gondolni.

(#1554) CoolMan válasza grabber (#1553) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A rendszer memória tesztre gondoltam.
Igen a táp is lehet, ha az a gigabyte superB van, kérjél kölcsön egy megbízhatót és próba.

(#1555) grabber válasza CoolMan (#1554) üzenetére


grabber
addikt

vga táp átalakítónak lehet hozzá köze?Y kábel ami a 3 vagy 4 lábú táp csatlakozóból csinál a vga-nak tápot.

Remélem memória gond,mert táppal nehezebb foglalkozni.

(#1556) CoolMan válasza grabber (#1555) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ilyenre gondolsz? lehet, de nem sok eséllyel. (azért ha van kéznél kicserélheted)
Pedig a táp erősen gyanús. Mennyire régi?

A VGA-ra két 6pines csatlakozót kell dugni ugye?

[ Szerkesztve ]

(#1557) grabber válasza CoolMan (#1556) üzenetére


grabber
addikt

2008-10-03 16:25 óta van meg ;]
Bár a napokban volt a ventilátorának hangja,viszont amint megmozgattam a gépet abbamaradt.

(#1558) CoolMan válasza grabber (#1557) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor megérett arra, hogy szétszedd a tápot és ellenőrizd, hogy nincs e benne púpos kondi.
Ilyesmi vagy ilyen.

(#1559) PascoW


PascoW
csendes tag

Sziasztok.Elég furcsa problémám van és nem tudom mi lehet az oka.Most telepítettem windows 7-et 64biteset egy acer aspire 5520-ra.minden rendben volt,installálás,restart,windows elindult.elkezdtem telepíteni a szükséges dolgokat aztán a kijelző elkezdett furcsak szinű lenni,gyors restart és azóta nem töltődik be a windows,fekete kijelző és a gép újra indítja magát 5-10 másodpercenként.néha csíkos kijelző működik tovább,de a windowst sehogy sem tölti be.Hiába teszem be a windows cd-t semmire nem reagál.Segítségeteket kéreném.Előre is köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#1560) CoolMan válasza PascoW (#1559) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Ellenőrizd a memóriát ezzel.

(#1561) PascoW válasza CoolMan (#1560) üzenetére


PascoW
csendes tag

Köszönöm gyors válaszodat,annyit szeretnék még kérdezni hogy hogy lehet ellenőrizni a memóriát a linkben található programokkal.Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1562) CoolMan válasza PascoW (#1561) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Olvasd el az első hsz-t.
Amúgy az csak egy program, csak lehet lemezről vagy pendrive-ről is futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#1563) DonCapello


DonCapello
tag

Üdvözletem!

Remélem jó helyen járok, ismerősök ajánlották ezt a topicot, hátha ti a segítségemre tudtok lenni. A mai napon kaptak kézhez egy cégtől rendelt konfigurációt, mely a következőket tudja:

Alaplap: Asrock 970 pro3
Processzor: AMD FX8150 Zambezi 3.6 GHz
GPU: MSI HD7850 1 GB
Winchester: WD 1 TB Sata3
Memória: Kingston 2x4GB DDR3 1333 MHz
PSU: N-Power N600 600W

A problémám az, hogy a gépem teljesen random módon (volt rá példa hogy netezés közben, zenehallgatás közben, játék telepítésekor) a., újraindul BSOD nélkül - képernyő elfeketedik, majd rendesen elindítja a gépet b., lefagy (ez ritkább). Jó laikus módjára elvégeztem az internetes házifeladatot, megnéztem a hőmérsékleteket, teljesen rendben voltak (CPU 50 fok körül, GPU 50-55 fok), futtattam egy memtestet, nem talált semmi hibát. Kizárásos módon az én fejemben már csak az maradt meg, hogy a táp nem ad elég feszültséget a gépnek (megpróbáltam lehúzni a videókártya órajelét, de ugyanúgy újraindult), de mivel az ezzel kapcsolatos szakértelmem a nulla felé tendál, gondoltam rákérdezek itt, hátha van egy hozzáértő (aki megmondja, hogy nem, csak frissítsek BIOS-t :P)

Előre is hálás vagyok mindennemű segítségért!

szerk: annyit még hozzáteszek, hogy elvileg a gép a feladás előtt egy napon keresztül tesztelve volt, szóval ELVILEG ha körültekintően csinálták a tesztet, a tápnak bírnia kéne.

[ Szerkesztve ]

(#1564) CoolMan válasza DonCapello (#1563) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Az a táp akkor sem az igazi. Azt próbáld meg, hogy 1 ram modullal, felváltva minden slotban kipróbálod.
Valamint egy BIOS reset-et (Clear CMOS) is csinálj.
MIlyen win van rajta, az összes frissítés fent van?

(#1565) DonCapello válasza CoolMan (#1564) üzenetére


DonCapello
tag

Megvolt a BIOS reset, és felfrissítettem 1.3-ról 1.6-ra a firmware-t, hátha ez segít.

Windows 7 Ultimate 64 bit, és igen, fennvannak a frissítések.

szerk: most jut eszembe, hogy direkt csináltam egy MSI Kombustoros benchmarkolást, hogy terheljem a videókártyát, de semmi baja nem volt alatta, nem volt fagyás/újraindulás.

[ Szerkesztve ]

(#1566) CoolMan válasza DonCapello (#1565) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mármint az alaplap biosát frissítetted 1.3-ról 1.6-ra? ha megint újra indulna, akkor próbáld ki a ram csere berét.
Amúgy melyik memtest-et futtattad és meddig?

[ Szerkesztve ]

(#1567) DonCapello válasza CoolMan (#1566) üzenetére


DonCapello
tag

Igen, az alaplap BIOS-át.

A memtest86+-t futtattam, 1 pass+ 10%-ig ment el, durván másfél óra alatt.

Ha megint bekövetkezne, akkor megpróbálom a memóriacsereberét.

(#1568) CoolMan válasza DonCapello (#1567) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg ha van időd, akár egész éjszaka is mehet a teszt.

(#1569) mamu


mamu
csendes tag

Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni,mert én már lassan feladom.A lányom gépe már kikészít!A képernyő kikapcsol és van,hogy rögtön,de van,hogy 2 perc múlva indul újra. Geforce 7300gt kártyája van .a többit így hirtelen nem tudom.A ramot cseréltük,a hőmérsékletek jók,bár a merevlemez kicsit melegszik. A videó kártya driverét letöröltem és újra telepítettem már 3x. Frissítettem is.Van ,hogy csak csökkentett módban tölt be magától.Aznap elmegy,másnap kezdődik előröl.Kitisztítottam a gépet.Nincs kékhalál,se fagyás.Nincsenek csere alkatrészek,nem tudok kipróbálni semmit,max a ramot tudom cserélni (van egy 560-as,most 2GB van benne). Segítség!! Olvasgattam itt az ötleteket,amit tudtam megnéztem a gépen.Van még valami ötlet?A win újratelepítésén gondolkodom,de próbálok előbb mindent kizárni.Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1570) CoolMan válasza mamu (#1569) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A win újratelepítés nem biztos, hogy megoldja a problémát.
Elsőnek azt kellene tudni, hogy hardveres vagy szoftveres a gond. Mivel nincs csere alkatrészed így nehéz lesz megállapítani a problémát. Amúgy én VGA vagy táp hibára tippelnék így látatlanba.
Azért csinálj egy BIOS reset-et (Clear CMOS). Majd húzz le/vegyél ki mindent az alaplapról, csak cpu, egy darab ram, vga maradjon és próba. A ramot próbáld végig minden slotban.

(#1571) mamu válasza CoolMan (#1570) üzenetére


mamu
csendes tag

Köszi ! A BIOS reset mit takar ,hogy csináljam és utána kell-e valamit állítani a BIOS-on.Bocs a lüke kérdésért,de BIOS-ban nem nagyon merek turkálni.A gépben azon kívül amit írtál,nincs is más.A RAM-ot megpróbálom másik slotba tenni.Cserélni cseréltem,de ugyanoda tettem vissza.Egy darab van benne.Gyanakodtam én is rá,de nem volt kékhalál és amikor nekem RAM hibám volt,mindig kékhalállal búcsúzott.Megpróbálok mindent,majd jelentkezem mire mentem vele.(Okulás képen másoknak.)Még egyszer köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1572) CoolMan válasza mamu (#1571) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

BIOS reset, vedd ki az alaplapi elemet pár percre, majd tedd vissza. Általában ilyenkor, alaphelyzetbe áll a BIOS. (beállítások). Esetleg ha valami másképp volt beállítva mint az alap, akkor azt vissza lehet állítani. (pl: boot sorrend.)
A RAM és a VGA érintkezőjét is meg lehet tisztítani, egy alkoholos papírzsepivel.

(#1573) mamu válasza CoolMan (#1572) üzenetére


mamu
csendes tag

Az alaplapi elemet pár hete cseréltem,tehát szerencsére azt tudom hol van. :) Mivel a BIOS-ban nem turkáltam,így nem lesz gond a beállításokkal,mivel eredeti. Köszönöm! Próba szerencse!

(#1574) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Sziasztok eddig olyan gondom volt hogy kb 1 nap egyszer megfagyott a gépem és utána ment rendesen persze ugy fagyott meg hogy a játék el kezdett nagyon akadozni utána se kép se hang. Ma már 10 percenként csinálta ugyanezt a gondot levettem a gépház oldalát egy ilyen megfagyás után de túlmelegedésnek semmi jele simán megtudtam fogni a videokarit is meg a proci hűtöt is. Leszedtem egy proci terhelő programot és kb 1 percen belül ujra megfagyott a gép. Szerintetek ha veszek bele egy új processzórt akkor nem lesz többet gondom vele egy darabig? A GÉPEM: Asrock N68C-S UCC alaplap
AMD 6000+-os proci
Ati sapphire radeon 5750 videokártya
400w-os tápegység

Még annyit hogy ugye a procim az AM2-es de a lapka az AM3-at is tudja nem lehet hogy ez miatt akad folyamatosan mert ütközik valami?

(#1575) DonCapello válasza CoolMan (#1564) üzenetére


DonCapello
tag

Végül a tápegység lett a hibás, mivel minden más ki lett zárva, csak az maradt, elvileg garanciálisan cserélik is.

Mindazonáltal, szeretnék tanácsot kérni a jövőre való tekintettel - gondolom a 600W-s PSU elég a konfigomnak, lehet ennél lejjebb (550W) menni, vagy az már rizikós lenne? Aztán hogy milyen PSU legyen, ha mégis cserére szánom magam, azt ki tudom nézni a PH-s táblázatból :)

(#1576) CoolMan válasza DonCapello (#1575) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Minőségi 450-500W-os bőven elég neked.
Azért kérdezz rá a Melyik tápegységet vegyem? /Mielőtt kérdezel, olvasd el az első hsz.-t! topicban.

(#1577) maláj


maláj
őstag

na urak lenne 1 probléma :)

Abit KN9, AMD X2 3600+, Gigabyte 8600GT Silent, 2x1 GB Kingmax ram, Maxxtor 80 GB Sata HDD, 380W-os Spire táp, W7 Ult. x86 MSDN (nem pistike gémer edisön v54)

random időközönként újraindul akár idle akár terhelem bármivel
hőfokok 40-50°C körül, memtest lefutott hibátlanul ...
cseréltem már VGA-t, HDD-t, SSD-t, ramot, tápot, stb. a probléma fennáll :U

(#1578) maláj válasza maláj (#1577) üzenetére


maláj
őstag

teljesen szűz W7 esetén is, napi frissítéssel bezárólag is újraindul, BIOS elem 2.75 V (kínomban már ezt is bemértem :DDD), a kondik remek állapotúak, semmi púpos dolog ahogy látom, default BIOS, minden default, nincs húzva, semmi program nincs rajta csak W7 ...

(#1579) CoolMan válasza maláj (#1578) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Mivel szinte mindent cseréltél, csak CPU-t és alaplapot nem, ezért szerintem ezek közül lesz valamelyik hibás.
Igaz azt nem tudom, hogy az "stb" alatt mit értesz, de ha az alaplapot és a CPU-t akkor nem szóltam.

(#1580) maláj válasza CoolMan (#1579) üzenetére


maláj
őstag

csak az a 2 nem volt még cserélve
de hát érdekesen alaql a helyzet :)
szerváltam 2x512-es Kingmaxot, lapba bele, AIDA-val megkergettem 90 percen át és nem indult újra
most beraktam a 2x1GB-osat és kergetem 90 percig megint - aztán jelentkezem ...

(#1581) maláj válasza maláj (#1580) üzenetére


maláj
őstag

újraindulgat W7-nél is úgyhogy gyanaxom az energiamanagementre :)
Vista fel és hajrá ...

(#1582) CoolMan válasza maláj (#1581) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Újra indulgat? A hardver hibát kizártad már teljesen?

(#1583) maláj válasza CoolMan (#1582) üzenetére


maláj
őstag

igen

(#1584) do3om


do3om
addikt

Hi

Régóta van már egy megoldatlan problémám, volt már win újrarakva, vga csere, SSD beszerzése, de idő kérdése és jön a kékhalál, mostanában nagyon sokat.
Bekapcsolom a gépel nettezgetek vagy valamit csinálok és jon hogy a Firefox működése leállt, flash player összeomlott, catalist control center leállt aztán meg kékhalál is újraindul a gép:
[link]

Van valakinek ötlete mi ez?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#1585) CoolMan válasza do3om (#1584) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hi!

Futtasd a Memtest86+ progit, akár egész éjszaka.

(#1586) do3om válasza CoolMan (#1585) üzenetére


do3om
addikt

Ok kipróbálom.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#1587) Toxicano válasza do3om (#1584) üzenetére


Toxicano
tag

Nekem is ugyan ez a kékhalál mióta van SSD-m :\ De nekem nem sűrűn hálistennek.

[ Szerkesztve ]

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#1588) do3om válasza Toxicano (#1587) üzenetére


do3om
addikt

A normál vinyónál is volt.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#1589) Maximow


Maximow
tag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a számítógépem a boot process után, de még a win logó betöltése előtt dob egy kék halált, majd azonnal újraindul, olyan gyorsan, hogy el sem tudom olvasni a kiírást. Elég rendszertelenül csinálja, az elmult két napban kétszer lettem rá figyelmes. Az újraindulás után a win felajánlja a javítást, de az első után az sem segített. Ha a win 7 felállt, utána semmi probléma nincsen, nem fagy, nem indul újra. Nem tom mire vélni a problémát, eddig ment minden tökéletesen.

(#1590) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok, remélem tud valaki segíteni!

Az utóbbi 1 hétben nekem is elég furcsán kezdett el viselkedni a gép, legelőször mindig fekete lesz a kép a monitoron, ez teljesen véletlenszerű... van hogy napokig nincs semmi baj, van hogy pár óra gépezés után előjön, teljesen magától (akármilyen programok is futnak).

Általában miután elment a kép, num lock se reagált meg semmi, csak resetelni tudtam a gépet (ez az átlagos).

Ma viszont pl. miután elment a kép, még működött a num lock, és kb egy fél perc múlva magától újra is indult a gép.

Valaki tapasztalt már hasonlót? fogalmam sincs mi lehet a gond, de már elég idegesítő :(

(#1591) R19


R19
senior tag

A Samsung DDR3 memóriákról milyen tapasztalataitok vannak?
Érdemes vele foglalkozni, vagy inkább a Kingston a nyerő?

(#1592) merida1337


merida1337
csendes tag

Sziasztok,
nekem a következő lenne a problémám:

A gépem egy pár hete, csak többszöri próbálkozás után képes bekapcsolni, benyomom a boot gombot és bekapcsol, de kép nincs majd magától újraindul párszor és utána működik.
A másik az, hogy néha bekapcsol, majd miután a bootképernyő lement, de még a windows töltőképernyő előtt, feljön egy feket hibaoldal ami azt írja hogy "overclocking failed", persze ezt hosszabban, ha látom ezt legközelebb, akkor lefotózom.
A harmadik az, hogy néha amikor játszok, vagy dlna szerverként pörög a gép, akkor kékhalálozni szokott, de ha újraindítom, akkor minden ok.

A konfig a következő:
alaplap: Asus s1155 P8P67 - Bluetooth V2.1
videókártya: Sapphire PCIe HD6850 1GB GDDR5 TOXIC
RAM: Kingston HYPERX DDR3 4GB 2000MHz CL9 DIMM (Kit of 2) XMP Water-cooled
Táp: Cooler Master Silent Pro 600W Active PFC Mod.
Proci:Intel s1155 Core i5-2500K 3,30GHz/6MB BOX
HDD: Seagate SATA3 1,0TB 32MB Barracuda 7200.12

Köszönöm a segítséget. :)

(#1593) CoolMan válasza merida1337 (#1592) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Tuningolod a gépet? Mert ha igen akkor tegyél mindent alapra. Egy BIOS reset sem ártana.

(#1594) merida1337 válasza CoolMan (#1593) üzenetére


merida1337
csendes tag

overclock nincs bekapcsolva sehol, eddig sem volt, azért nem is értettem, hogy miért írta, hogy overclocking failed.
azért megpróbálom a bios resetet, hátha.

köszi

(#1595) gép00001


gép00001
csendes tag

Hello nekem olyan problémám van hogy most lett telepítve a gépemen a win 7 azóta mindig kék halál meg lefagy csak úgy spontán a vinyo nem régi talán 2 hónapos azelőtt xp volt a gépen avval szépen ment de most nem jó probáltam a ramokat hátha az a baj de az se. Esetleg a táppal lehet valami gond vagy az nem játszik közre? előre is kösz a választ

(#1601) pityu8611


pityu8611
tag

Sziasztok!!

Olyan problémám van ,h bizonyos játékok alatt random ujraindul a gép(cod4,crysis,crysis2,crysis3)!De érdekes ,h BF3 alatt egyszerse csinálta pedig párszáz órát szaladgáltam benne!Az aláírásomban van a configom,most reseteltem a procit meg a vga-t és most nem csinálja ,de felhúztam a vgat és akkor se!!krvés lenne neki a tápom??

Gigabyte B660m/Intel Core i5 13400f/ COOLERMASTER MasterLiquid ML120L/Kingston Hyperx Fury 3200mhz 16gb/SAPPHIRE Radeon RX 6800/CoolerMaster MB510l/COOLERMASTER Elite V4 600W/KINGSTON 2TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280

(#1602) pzolika9512 válasza pityu8611 (#1601) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

pityu8611

Hát lehetséges hogy kevés táp, vagy kompatibilitási gondok vannak :) (Hozzá teszem, nem vagyok szakértő, ez csak tipp)

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#1603) pzolika9512 válasza gép00001 (#1595) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

gép00001

Nincs véletlenül húzva a proci ?? Normális, jobban mondva eredeti a WIN7 ? :) Esetleg nézz utána ( vagy írd le) hogy az alaplapod támogatja-e a WIN7-et :)

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#1604) pzolika9512 válasza merida1337 (#1592) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

merida1337

Ilyet az öcsém régi gépe szokott csinálni, bár gőzöm sincs miért, de még a mai napig működik :)
Amúgy esetleg próbálj meg bios-t frissíteni :)

Figyeld itt a procidhoz a 0804-es BIOS-t írja, ez van fent ? :)

Amúgy ez a baj az új gépekkel!! Annyi minden van bennük, hogy ha valami baj, akkor csak találgathatsz hogy mi szállt el :/ (Lekopogom, de nekem egy közepes gépem, 70ezernél nincs benne több, de eddig semmi nagyobb baja nem volt, 2. tulaja vagyok, és több mint 2 éves :) )

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#1607) trialboj


trialboj
őstag

Nekem is a temaban emlitett problemam lenne, es a legidegesitobb, hogy nem tudok rajonni az okara, ezt pedig tetezi, hogy a legkulonfelebb alkalmakkor indul ujra a gep, es csak 10/1 szer van igazan terheles alatt.

Youtube videok nezese kozben, online sorozat nezese kozben, flash jatek kozben, winamp inditasakor, egy program beallitasainak bongeszese kozben stb.

Jelenleg szervizben van, minden egyseget kulon tesztelnek, viszont en ketlem hogy sikerrel gofnak jarni, mivel nem tudjak es en sem tudtam megmondani, hogy mit is keressenek.

Az lenne a kerdes, hogy az nem jatszhat kozre, hogy valamifele szoftveres problema okozta volna ezeket a fagyas/ujraindulasokat? pl valamibol nem a legfrissebb van, es ahelyett hogy ezt kozolne, szimplan lefagy, vagy dob egy kekhalalt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1608) CoolMan válasza trialboj (#1607) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Szerintem jól csinálják a szervizben, mert először tesztelik a hardvert és ha ott nincs hiba, akkor jöhet a szoftver teszt. Így ki fog derülni, hogy hol a hiba.

(#1609) pzolika9512 válasza trialboj (#1607) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

trialboj

Esetleg újratelepítést próbáltad ? :)

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#1610) CoolMan válasza pzolika9512 (#1609) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Te el is olvasod amire válaszolsz, vagy csak megint hsz-t gyűjtesz?

(#1611) pzolika9512 válasza CoolMan (#1610) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

Igen elolvasom!! Elszoktam olvasni! Mért baj az, ha próbálok segíteni ?? Tudom nem vagyok szakértő, de nincs kiírva hogy CSAK SZAKÉRTŐKNEK!!

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#1612) CoolMan válasza pzolika9512 (#1611) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mivel már szervizben van a gépe, (amit olvastál) nem tudom mit tudnál most segíteni...

(#1613) pzolika9512 válasza CoolMan (#1612) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

Khm....én kérdeztem, hogy előtte próbálta-e !! :) Mert ha próbálta, és ugyanazt csinálta, akkor tényleg nagyobb esély van arra hogy hardveres baja van!!

És ez amúgy mennyivel ér többet, Kedves Moderátor úr! ?

"Üdv!
Szerintem jól csinálják a szervizben, mert először tesztelik a hardvert és ha ott nincs hiba, akkor jöhet a szoftver teszt. Így ki fog derülni, hogy hol a hiba."

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#1614) CoolMan válasza pzolika9512 (#1613) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ezt itt akkor én most befejeztem, mert nem a topicba való.

(#1615) trialboj


trialboj
őstag

Vadonat uj windows alatt is szinte egybol (2 ora alatt) elkezdte az ujraindulasokat, szinte semmi nem volt meg fent.

A szervizben azert gondolom hogy nem jarnak sikerrel, mivel nem vallaltak, hogy sertetlenul adjak vissz a merevlemezt, ezert azt elhoztam. Tehat ha szoftveres a hiba, akkor ok nem tudjak megallapitani, es nagyjabol ezert jottem fel ide, hogy megtudakoljam, hogy betudhato esetleg, barmilyen kis atlagban lenyegtelen szoftver hibas verziojanak az allando restart.

Mellesleg terheles alatt egyszer sem indult ujra...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1616) pzolika9512 válasza trialboj (#1615) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

És régebbi, vagy újabb gép ?? Még arra tudnák tippelni hogy valami vezeték rossz a gépedbe :/

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#1617) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A topic folytatása a Nem induló gépek topicja (kiemelt téma) lett. Kérlek, ott folytassátok.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.